Woedende kritiek op straffen van Australische zwembond Affaire Dawn Fraser-zwartjwit zwempak-in juridische sfeer CKB OP ZOEK NAAR SCHEIDSRECHTERS Eindelijk wereldtitel voor Alain Calmat Nortier optimistisch Scylla 2 nog één punt van kampioenschap af .NIEUWE LEIDSE COURANT 8 MAANDAG 8 MAART 1965 Japans ministerie weet van niets De Australische zwembond heeft het geweten, dat hij vier Australische zwemsters voor verscheidene jaren heeft geschorst, onder wie Dawn Fraser voor liefst tien jaar. Uit vele delen van de wereld zijn bij de bond pro testen tegen de schorsing binnengekomen. Ook ii zes afdelingen van de bond is woedende kritiek ge leverd. De afgevaardigden van de afdelingen hebben reeds instructies gekregen in de vergadering van de bond te pleiten voor intrekking of herziening van de schorsingen. Dawn Fraser, die voor tien jaar is ge schorst, heeft erkend, een zwart-wit bad pak te hebben gedragen, omdat het offi ciële te nauw was en te onprettig zat. ,Zü heeft ook in strjjd met de instructies meegelopen in de openingsplechtigheid der Spelen. Voorts zou zij volgens be richten uit Tokio in de paleisgracht heb ben gezwommen en daaruit door de wacht zijn verjaagd Het ministerie van buitenlandse zaken van Japan heeft vrijdag echter officieel ontkend, dat de Japanse regering heeft bij gedragen tot de straf van tien jaar schorsing tegen Dawn Fraser. Een woordvoerder van het ministerie heeft meegedeeld, dat er geen protest tegen hef zwemmen in de keizerlijke gracht is ingediend. Zelfs was er geen officiële bevestiging, dat Dawn Fraser inderdaad in de gracht heeft gezwommen. De woordvoerder bracht in herinnering, dat ook verscheidene Nieuwzeelanders in Nieuw Zeeland aan scherpe kritiek bloot hebben gestaan, omdat zij bij de sluitings plechtigheid van de Spelen overdreven diep voor de Keizer zouden hebben ge bogen. Ook Ann Halton Ook Ann Hatton. leidster van de Au stralische dames in Tokio heeft haar waardering uitgesproken voor de houding van haar pupillen bij de Spelen. „De meisjes hielden de eer van Australië hoog bü training en wedstrijden; zy hadden niet eens tijd om rond te lummelen," Weliswaar was het rapport, dat aan leiding tot de schorsing van de vier meisjes was. mede door Ann Hatton on dertekend, doch zij verklaarde niet te zijn uitgenodigd voor de vergadering, waarop tot de schorsing werd besloten Miss Hatton verklaarde nog. dat in Tokio voor de Australische zwemster een avond, klok was ingesteld. Iedereen moest om half negen binnen zijn en om tien uur gin gen de lichten uit. Dat is steeds zo ge weest De meisjes namen dat serieus en hebben zich eraan gehouden. Juristen gepolst Ann Hatton heeft momenteel reeds een rechtskundig adviseur In de arm geno men om haar van advies te dienen, wat zij nu verder moet doen. En niet alleen Ann Hatton, ook Dawn Fraser en Linda Mc. Gill, die voor vier Jaar is geschorst, hebben dit gedaan. De arvocaat van Lin da Mc. Gill, Carl Melvey. heeft reeds ver klaard, dat het besluit van de Australi sche zwembond „onwettig, ongeldig en volkomen in strijd met de grondbegin selen van wet en recht Is." De juridische adviseurs van zowel Dawn Fraser als Linda Mc. Gill over wegen twee mogelijkheden om de schorsing teniet te doen: een rechter lijk bevel aan de bond om de straf van tien jaar tegen Dawn Fraser en van vier jaar tegen Linda Mc. Gill niet ten uitvoer te leggen of een dagvaarding van de officials van de Australische zwembond wegens laster Uit de krant Dawn Fraser zeide te hopen, dat de schorsing zal worden ingetrokken ten gunste van de drie meisjes. „Vooral voor haar moet het verschrikkelijk zijn. Zij hebben jaren getraind en nu doet men haar wat stoms aan. Over mezelf maak ik me geen zorgen: als het niet zo erg was. zou het een aardige mop zijn. Maar ik vind wel, dat mijn naam in de gehele wereld bezoedeld is en ben van plan daartegen te vechten." Het ergste van alles vond Dawn Fraser nog. dat zij zich niet heeft kunnen ver dedigen. Wij weiden veroordeeld zonder proces en moesten onze vonnissen uit de kranten lezen. Zy zijn ons nooit mede gedeeld Belachelijk Herziening van vonnis tegen Dawn Fraser? De affaire Dawn Fraser kort heidshalve aldus genoemd wordt steeds onduidelijker, terwijl steeds meer kritiek op de gang van zaken wordt geuit. In Hobart (Tasmanie) werd een vonnis geveld, zonder dat daarbij de klaagster (Ann Hat ton) en de beschuldigden (Dawn Fraser en nog drie andere zwem sters) aanwezig waren. Zes mannen, die ieder een van de zes staten van Australië vertegenwoordigden, heb ben de vonnisser. tijdens een be sloten vergadering geveld. Ieder hunner is verantwoording schuldig aan de zwembonu van de staat. Het schijnt dat de zes zwembonden elk voor zich hun afgevaardigden reeds .nstructies hebber, gegeven de von nissen te herzien. Het lijkt waar schijnlijk dat dit zal gebeuren. Het moet overigens van de zwembon den uitgaan, aangezien vreemd genoeg de mogelijkheid voor de zwemsters om in hoger beroep te gaan, tevoren reeds als uitgesloten werd verklaard. Anita Lonsbrougli in huwelijksboot LONDEN Anita Lonsbrough. de Britse, die in Rome Olymp'sch kam pioene 200 m schoolslag werd en in to taal vijfmaal het wereldrecord op deze afstand verbeterde /.al op 17 juli in hel huwelijk treden met Hugh Porter En gels achtervolgingskampioen. Anita <23) en Hugh <25> ontmoetten elkaar voor de eerste maal in het vliegtuig, dat hen aaar dc Spelen van Tokio vloog. heel zwaar en dat. omdat enkele Austra lische zwemsters tegen de voorschriften in toch ln de openingsmars hebben mee gelopen. Volgens haar ging het niet om een kwestie van „uitgaan met jongens". Inmiddels heeft Dawn Fraser mee gewerkt aan een zwemfeest, dat in het naar haar genoemde zwembad in Syd ney werd gehouden. Zij gaf een de monstratie en kwam uit in een water- polowedstrijd. Er ontstond een ware volksoploop, toen Dawn Fraser bij het zwembad arriveerde. De zwemster kon zich' slechts van haar enthousiaste be wonderaars ontdoen door in het water te springen. Zij droeg het zwart-wittebadpak, dat haar in moeilijkheden heeft gebracht ff ereldtitel ijshockey FINLAND SNOEPTE ZWEDEN PIJNT AF TAMPERE Tien duizend enthousias. te Finnen zijn er in Tampere bij de strijd om de wereldtitel ijshockey getuigen van geweest, dat de nationale Finse for matie. die de afge lopen jaren belang rijk in kracht is toe genomen, de sterke Zweedse yshockey- reldkampioen een gelijk spel heeft af gedwongen. Het werd 22 na 10, 01 i 11 tussenstanden. De fel spelende Finnen hadden tot 8 in. voor het einde nog een voorsprong, dank zij twee treffers van Heinonen, waartegen slechts één doelpunt van Lundstrom stond. Ten slotte lukte het de zelfde Zweed nog een punt voor zijn land te redden, al had Finland een kleine stellig verdiend. Door dit gelijke spel zijn de kansen Zweden op de wereldtitel belangrijk gedaald. Favoriet Rusland won zonder moeite van Oost Duitsland met 80. Ca nada en Tsjecho Slowakije hebben, even als Rusland, ook nog geen verliespunten. Groep A: CanadaNoorwegen 60 (30 10, 20)Tsjecho-Slowakije Verenigde Staten 12—0 (2—0, 4—0, 6—0) ZwedenFinland 22 (10, 01. 11); RuslandOost-Duitsland 80 (40, 10. 3—0). 1. Rusland 3-6 5 Finland 3-1 2. Zweden 3-5 6. Ver. Staten 2-0 3. Tsj. SI. 2-4 7. Noorwegen 2-0 4. Canada 2-4 8. Oost-Dld 3-0 Groep B: West-DuitslandEngeland 12—4 (3—1, 4—3, 5—0); Zwitserland— Hongarije 31 (00, 21, 10); Polen- Zwitserland 31 (11, 10, 10); Oos tenrijkEngeland 54 (21, 11, 10); HongarijeZuidslavië 30 (20, 00. 1—0). 1. Polen 3-6 5. Oostenrijk 3-2 2. W.-Dld 2-4 6. Zuidslavië 3-1 3. Zwitserl. 3-4 7. Engeland 3-1 4. Hongarije 3-2 COLORADO SPRINGS Eindelijk is lain Calmat erin geslaagd. Eindelijk heeft de 24-jarige medische student uit Parijs drievoudig Europees kampioen, tweemaal tweede bij de wereldkam pioenschappen en winnaar van het Olym pisch zilver in Innsbruck zijn eerste wereldtitel kunstrijden behaald. In Colorado Springs bleef de Frans- an zijn zenuwen, die hem zo vaak in de strijd om de hoogste titel parten heb ben gespeeld, de baas. Na de verplichte figuren had hij al een bijna beslissen de voorsprong. In de kuer. die zaterdag avond werd gereden, moest de „vete- n" Calmat was de oudste van de deelnemers dan ook eerder tegen #ichzelf, dan tegen zijn concurrenten strijden. Ook in het vrije rijden bleek de Parijzenaar ditmaal echter ongenaak- Teleurstellend verliep de laatste avond an de wereldkampioenschappen voor de Oostenrijker Emmerich Danzer, in Mos kou tot veler verbazing winnaar van de Europese titel. Na de verplichte figuren bezette Danzer de derde plaats, terwijl Wanneer de korf ballers op zater dag 20 maart te Utrecht in CKB- jaarvergadering bij een zijn, krijgen zij te beslissen over een nieuwe regle mentsartikel. Men wil namelijk de verplichting reg lementeren, dat el ke vereniging voor ieder senioren twaaftal, dat aan de competitie deel neemt. twee spelende scheidsrechters moet leveren. Op zaterdagen, dat het desbetreffende twaalftal niet speelt, zijn de opgegeven twee spelers plicht een wedstrijd te fluiten. Het is jammer, dat men in de CKB zo omhoog zit met mensen, die bereid zijn een wedstrijd te fluiten, dat tot een dwangmaatregel moet overgaan. Dit is nimmer prettig en zeker ir sport. Wij vragen ons af, of er nu geen andere betere weg te vinden om uit de misère te komen. Praktisch nut Bovendien rijst de vraag, wat I praktisch nut zal zijn van een derge lijke bepaling. Een ieder begrijpt, dat de spelende scheidsrechters in hoofd zaak dienen te kom^n uit twaalftallen, die in de hoofdklasse of eerste klassen spelen. Aangezien deze klassen uit even aantal twaalftallen bestaan, is zaterdags geen enkel twaalftal tenzij men twee twaalftallen vrij geeft en zo de competitie gaat rekken om scheidsrechters te komen. Maar laten wij daaraan niet denken. Het kost al veel moeite een competitie uitgespeeld te krijgen. Wat moet het dus worden, wanneer men vijf zaterdagen meer dig heeft Als men dit dus zou doorvoeren, reikt men. dat op een bepaalde zaterdag een aantal mensen mokkend naar i korfbalveld trekt voor het fluiten 1 een wedstrijd. Het is bovendien r ieders werk een wedstrijd te fluiten wij vragen ons dan ook af. wat het moet worden, wanneer men verplicht is te fluiten. Wij herinneren ons. dat dc bonds voorzitter in een van de laatste jaar vergaderingen tot een lid van de tech nische commissie zei: „Wij moeten te veel willen reglementeren". Geldt dit ook niet ten aanzien van de scheids- rechtersnood. Meer en meest elegant Een meer elegante oplossing is het aantal twaalftallen in de diverse klas sen terug te brengen tot een oneven aantal (negen). Dan is elke zaterdag een twaalftal vrij. Wanneer een beroep wordt gedaan op de leden en hun wordt gewezen op de morele plicht een strijd te leiden, komt men er ook. veel vertrouwen hebben we wel in de korfballers, dat dit met succes zou kun nen worden geprobeerd. De meest elegante oplossing lijkt ons echter, dat men een overgangsperiode vaststelt en tijdens deze periode alom scheidsrechterscursussen gaat organise- dan moeten worden, deze overgangsperiode iedere vereniging naar rato van het aantal in de competitie spelende twaalftallen een aantal scheidsrechters moet opgeven, die namens de desbetreffende vereni ging als zodanig optreden, waarbij de bepaling dient te vervallen, dat het per se spelende scheidsrechters moeten zijn. Op deze wijze kan een band blijven be staan tussen een vereniging en een lid. die te oud is geworden, om de korfbal sport actief te blijven beoefenen. Met deze handelwijze heeft de Ned. Volleybalbond in Den Haag het scheidsrechtersprobleem opgelost. Men krijgt zodoende een groot aantal gediplomeerde scheidsrechters, die naarmate hun prestaties, kunnen wor den bevorderd naar hogere klassen. VCVO groeit snel DEN HAAG Het Verband van Chr. Volleybalverenigingen heeft vrijdag een mijlpaal bereikt toen door de aanmel ding van dc afdeling volleybal van dc Chr. gymnastiekvereniging K V uit Hengelo niet alleen de 34e vereniging werd ingeschreven, maar tevens het le dental van 1500 werd overschreden Hoe snel het Chr. Volleybalverband van de grond komt. bewijst het feit dat op 31 december 22 verenigingen waren aa sloten met 1030 leden. In ruim maanden dus een groei van 50*/». SCHAATSENRIJDEN Ned. record 3.000 m voor Liebrechts DEVENTER Tijdens wedstrijden o] de Deventer kunstijsbaan heeft de Vlaardinger Rudi Liebrechts het Neder lands record op de 3000 meter verbeterd en gebracht op 4.44,2. Het oude record stond sinds 19 fe- bruari van dit jaar op naam van Van Swaay met een tijd van 4.53.5 Liebrechts is tevens houder van het wereldrecord op deze afstand: 4.26.8. Bartling en Verheyen jeugdkampioenen AMSTERDAM Bü de schaatskam pioenschappen voor jongens, zaterdag ochtend onder gunstige weersomstandig heden op de Jaap Edcnbaan gehouden, zijn de titels veroverd door Bartling (in de groep 15-17 jaar) en Verheyen (18 en 19 jaar). Frits Bartling was een klasse sterker dan zijn tegenstanders. Hij won zowel de 500 meter in 44,9, als de 1500 meter in 2 21.6 en eindigde in het klassement met ruime voorsprong als eerste met 92.100 punten voor Eriks met 94 400. die op beide afstanden de tweede plaats had veroverd. Kampioen Verheyen won de 1500 ter in 2.23.5 en werd derde op de 500 in 46 De sprint werd gewonnen door Waanders (45 6>. die in het totaalklasse ment achter Verheyen (93.833) en Hoor neman (94.800) derde werd met 9' Korfballers gaan vergaderen DEN HAAG De afdeling Zuid-IIol- land-Noord van de C K.B. komt heden avond om acht uur in jaarvergadering bijeen in Den Hout aan de Bczutden- houtseweg De C.K.B houdt zijn jaarvergadering op zaterdag 20 maart in Utrecht De heer ir. W. Meulenberg wenst tussen tijds af te treden. In deze vakature stelt het bestuur kandidaat de heer H. Wijk te Amsterdam Men wenst het tal bestuursleden uit te breiden tot acht en voor deze nieuwe plaats is de heer J. de Bruin kandidaat gesteld Verder bevat de agenda, die punten, die al: regel op iedere jaarvergadering voor komen. Een belangrijk agendapunt Is voorts het reglementeren van de ver plichting tot het leveren van spelende scheidsrechters. Interna tionale Tulpen ra11 y DEN HAAG, Hoewel de gouden tijd voor de sterritten voorbij is, wacht men toch met spanning in het hoofdkwartier van de RAC-West op de aanmel dingsformulieren voor de zeventiende internationale Tulpenrally. Piet Nortier, de in het vak vergrijsde wedstrijd leider ziet de toekomst echter vrij opgewekt tege moet, ondanks het feit, dat de organisatoren van de Rally Monte Carlo, die tot twee jaar steeds ge makkelijk 360 deelnemers trok, dit jaar slechts 240 equipes van de start za gen gaan. De waardering voor de vojig jaar ingestelde cate gorie der amateurs in de Tulpenrally is een der het optimisme van Nortier. In 1964 meldden zich be halve de 44 fabrieks- equipes ook 90 amaieur- teams, die gebruik maakten van de bepaling, dat voort aan de amateurs hoewel zij in aanmerking blijven komen voor de internatio nale trofeeën strijden om aparte prijzen. De tijd zal leren of het optimisme van wedstrijd leider Norlier gerechtvaar digd is. Vast staat in leder geval, dat hij lang voordat de inschrijfformulieren wa- verzonden, zijn eerste deel. nemer al kon noteren. Het was ir. Ad. Paulen, gewe zen praeses van de Kon. Ned. Atletiek unie, die, terwijl heel Nederland nog in de greep van de winter was. al liet weten, dat hij ook de zeventiende inter nationale Tulpen rally niet gaarne zou willen missen. dat moment het zilver nog ruim schoots binnen bereik was. Oe Oosten rijker reed een vrij zwakke kuer en zakte daardoor tot de vijfde plaats. Elf jaar Elf jaar heeft Calmat nodig gehad voor dat hü eindelijk de wereldtitel, die meer dan eens binnen bereik was, heeft kun nen grüpen. Als laatste van de deelne mers begon hij zaterdagavond aan zijn kuer. Na luttele seconden was het al (rruidelyk: ditmaal kon het eenvoudig niet verkeerd gaan. Volkomen rustig en schijnbaar geheel ontspannen werkte de Fransman zijn pro gramma af. De wetenschap dat hij in dat laatste onderdeel niets te winnen en al les te verliezen had, maakte Calmat des ondanks bijzonder voorzichtig. Hij liet enkele moeilijke sprongen vervallen, doch leverde desondanks ook de beste prestatie bij het vrije rijden. De Fransman Alam Calmat (ge heel rechtsis er zaterdagavond uiteindelijk in geslaagd de wereld- tilet kunstrijden heren te verove ren. Na afloop werd hij gehuldigd door v.l.n.r. Pavel Roman en Eva Romanova (wereldkampioen ijs- dansen), Perta Burka (wereldkam pioene kunstrijden dames) en Lud- mula Belousova en Oleg Proto- popof (wereldkampioen paar- rijden). Uitvoerig stond de overgelukkige Pa rijzenaar na afloop de journalisten te woord. „Ik ga me nu helemaal voorbe reiden op mijn tentamens", waren zijn eerste woorden. „Of ik doorga? Ik betwij fel het. Graag had ik ook de Olympische titel willen behalen. Als de Spelen van Grenoble worden gehouden ben ik echter beslist te oud". De eindstand van het kunstrijden he ren luidt: 1. Alain Calmot (Frankrijk) plaatscij- fer 9-2184,2 pt„ 2. Scott Allen (Ver. St.) 27-2144,3 pt„ 3. Donald Knight (Canada) 29-2134.2 pt.. 4. Nabuo Sato (Japan) 41- 2108.6 pt„ 5. Emmerich Danzer (Oost) 37-2121.8 pt., 6 Gary Visconti (Ver. St.) 48-2096.6 pt. Nedlloyd kampioen ereklasse (Van onze tafeltennismedewerker) Zaterdag is de be slissing in de strijd om het kampioen schap in de ere klasse van de ta- feltenniscompetitie gevallen. Nedlloyd behaalde in de uit wedstrijd tegen het Utrechtse S-V.E., de enige concur rent voor het kam pioenschap, een be nauwde 64 over winning en daar mee de landstitel. Aan de staart van de ranglijst keerde de spanning terug. Hekkesluiter V.V.G.A. zorgde voor een verrassing door in de wedstrijd tegen A.M.V.J. 2 de eerste overwinning dit seizoen te behalen. In de overige wedstrijden, die niet erg belangrijk meer waren, vielen geen verrassin gen. Scylla versloeg Maasbree, AMVJ 1 had geen moeite met \Vibo en De Treffers verloor met 73 van het Amsterdamse Smash. Evenals in de uitwedstrijd tegen Maas bree heeft Scylla in eigen huis met 64 van de Limburgers gewonnen. Bij Maasbree bleef Bert Onnes ongeslagen, al had hij met Gerard Bakker nogal moeite. Daar stond tegenover, dat inval ler Smets te zwak bleek voor de ere- Plan voor scheiding amateurs en profs GENEVE Op het 129e congres van de Int. Wicicrunie (U.C.I.) is in Ge neve de organisatie van dc wereldkam pioenschappen 1966 toegewezen aan West Duitsland. West Duitsland ver zamelde 63 stemmen, Nederland 18, Oost Duitsland 12, Uruguay 12 Tsjechoslowaküc 4. Het wereldkam pioenschap cross vindt volgend jaa Aigerië plaats In 1967 is Zwitserland organisator. De laatste maal dat West Duitsland het toneel was van de wereldkampioen schappen dateert van 1954. Nederland kreeg de strijd om de wereldtitels nog in 1959 toegewezen. De Westduitse wielerbond stelt zich voor de wegtitels op de Nuerburgring te laten betwisten, terwijl men voor de baanwedstrijden aan Keulen of Frankfort denkt. Een ander belangrijk punt vormde het vraagstuk van de scheiding van de amateur- en profrenners. Het Int. Olym pisch Comité heeft de UCI als eis ge steld dat er voor het einde van dit jaar een „zuivere" amateursbond zal wor den gevormd op straffe van uitsluiting van de wielersport van het Olympisch programma. Na breedvoerige discussies besloot men met 70 tegen 36 stemmen een plan van UCI-president Rodoni (Italië) te bestuderen. Daartoe is een speciale commissie in het leven geroe pen. Na de toelating van enkele nieuwe Afrikaanse staten heeft de UCI nu pre cies 100 leden BILJARTEN De Sasssenheimer J v. d. Wereld is bij het gewestelijk kanv pioenschap tweede klasse libre biljart niet verder gekomen dan een zesde plaats. Tij eindigde met zes punten en een gemiddelde van 3,81. klasse en drie nederlagen moest incas- De spannendste partijen waren die van Vaessen, die evenals zijn ploeggenoot Onnes linkshandig is. Hij verloor van Gerard Bakker en Dick Springer, maar trok tegen Bert van der Helm in de der de game aan het langste eind. De zwaar bevochten zege. welke Scylla in het dub belspel behaalde bleek achteraf de door slag te geven ten gunste van de thuis- De stand Nedlloyd SVE Scvlla AMVJ 1 Maasbree 16—22 16—20 16—19 a de Ereklasse luidt thans: 16—31 Smash 16—19 16—25 Wibo 16—11 AMVJ 2 16— 5 De Treffers 165 WGA 16— 3 de Overgangsklasse Scylla 2 kwam G weer een stapje dichter bü het kam pioenschap door in Rotterdam met 64 te winnen van Elan 2. De Scylla-reser- ves hebbei) uit de drie nog resterende wedstrijden slechts één puntje nodig om zich kampioen te mogen noemen. Uitslagen Ereklasse: AMVJ 1—WIBO 9—1; Scyl laMaasbree 64; SVENedlloyd 46; De TreffersSmash 37; WGAAMVJ 2 7—3. Hoofdklasse A: AtoomWGA 2 9—1; LUTOGerminal 2 91; Salamanders— A VGA 64; XerxesIrene 37; WIBO 3Batswingers 55. Hoofdklasse B: GerminalOlympia 37; Never Despair—Docos 82; Smash 2Vriendenschaar 100; Victory '55 Eendracht 0—10; WIBO 2-^JCV 5—5. Hoofdklasse C: Batswingers 2OTTC 73; Eendracht 2Belcrum 28; PSV DDC 8—2. TAFELTENNIS Schoofs, Bakker en Deken tegen België DEN HAAG Dc Ned. hercntafel- tennisplocg. die dinsdag 16 maart in dc Stadsgehoorzaal te Leiden tegen België zal uitkomen, wordt gevormd Frans Schoof, Gerard Bakker en Carel Deken. Voor de wedstrijd NederlandBelgië dames, die donderdag 25 maart in het gebouw van de Enschedese Technische Hogeschool wordt gespeeld, bestaat het Ned. team uit Ursula Stulemeyer-Artz. Aukje Wynia en Ria Bogmans. IJSD/INSEN Eva en Pavel Roman wereldkampioen COLORADO SPRINGS Voor d« vierde maal In successie behaalden broer en zus Pavel Roman en Eva Ro manova (Tsj.) het wereldkampioen- schap üsdansen. De zeven juryleden kwamen vrydagavond in Colorado Springs unaniem tof de uitspraak met plaatscüfer één. Eva (19) en Pavel (22i j zorgden hiermee voor een moeilijk te evenaren prestatie. De uitslag luidt: 1. Eva Romanova en Pavel Roman (Tsj.) 7260.3; 2. Janet Sawbridge en David Hickinbottom (GB.) 18247.5; 3. Lorna Dyer en John Carrell (VS.) 26 244.2; 4. Diana Twoler en Bernard Ford (GB) 30242.2; 5 Kristen Kortune j en Dennis Syeum (VS) 33242.9; 6 Yvonne Suddicken Roger Kenner- son iGB.40—237.5:7 Susan en Stanley] Urgan (VS) 46—233.2; 8 Carrol For-, rest en Kevin Letbridge (Can.) 58— 222.8; 9 Brigitte Martin en Francois Gaminchon (Fr.) 66223.1; 10 Gyoergi j Korda en Paul Vasaraglyi (Hong.) 70i 220.5. OPERATIE '55 WON EERSTE ONTMOETING LANDSTITEL DEN HAAG In de Houtrusthal heeft de Haagse handbalvereniging Operaties 55 de eerste en belangrüke stap gezet op de weg, die naar het landskampioenschap moet leiden. De Hagenaars wonnen in een enerve rende en spannende strijd van het Am- i sterdamse Niloc met de magere score j van 11—10. In de eerste helft waren de Hagenaars wel iets sterker, doch de verdedigingen beheersten de strijd. Deze periode werd met 53 in het voordeel van Operatie j 55 afgesloten. In de tweede helft was het meer een gelykopgaande wedstrijd, hoe. j wel ook toen de verdedigingen moeilijk te passeren waren. De Amsterdammers wisten éénmaal méér te doelpunten, zo dat na uitermate veel spanning de eind stand 11—10 in het voordeel van Operatie 55 werd. ZAALHANDBAL Swift verloor van Kopenhagen: 12-3 KOPENHAGE De Nederlandse da- mes-zaalhandbalkampioen Swift uit Roermond heeft vrijdag in Kopenhagen een grote nededrlaag geleden in de eerste wedstrijd van dc halve finales van het toernooi om de Europese beker. De Roermondse. dames verloren met 123 van de Deense kampioen H G. j Koebenhavn. Bij rust stonden de Deen- j se dames met 3—1 voor. De return- i wedstrijd wordt op 12 maart in Roer mond gespeeld. WIELRENNEN Depauw won omloop van „Het Volk" GENT De Belg Noel Depauw heeft zaterdagmiddag in Gent de omloop van „Het Volk", waarmee volgens de tra ditie het Belgische wegseizoen wordt j geopend, op zyn naam gebracht. Hij legde de 223 km af in 5 uur 23 min. Depauw had een voorsprong van 1 min 17 sec. op zijn landgenoot Marcel van den Boogaert en de Nederlander Jos van der Vleuten, die als tweede en derde eindigden. Wereldkampioen Jan l Janssen werd met een achterstand van 1 min 28 sec.vyfde Piet Rentmeester werd zevende in dezelfde tijd als Jans- Batty prolongeerde titel eross-eountry LONDEN Mei Batty vrijwel leidend van start tot finish heeit za terdagmiddag in Londen zijn titel van Engels cross-country kampioen zonder veel moeite geprolongeerd. Batty legde het 14.5 km lange par koers, dat door de ingevallen dooi bij zonder zwaar was geworden, af in 44 min. 27 sec. Hü had 29 seconden voor sprong op Tim Johnston, die tweede werd. Ned. ploeg voor de Cross des Nations DEN HAAG Naar de Cros des Nations, die zaterdag 20 maart in Oosten de wordt gehouden, zal de KNAU de volgende lopers afvaardigen: Egbert Nystad. Piet Beelen. Jaques van Eekelen, Piet de Haas, Joep Deloye. Jos Scheycn. Fons Veldhuizen. Bert Smit en Map Ryenders. In Oostende zullen zestien officiële landenploegen starten. DEN HAAG De Ijsvogels speelde zaterdag een vriendschappelijke wed strijd tegen Fiks. Het werd een 4 gelijk spel, nadat de rust met 2—2 wa ingegaan, hetgeen een fraai resultaat i van het Haagse team. dat met drie in vallers uitkwam, ferwyl Fiks volledig Den Burcht heeft nog 1 punt nodig LEIDEN Docos heeft in een matige wedstrijd beide punten moeten afstaan aan het sterkere Nevar Despair uit Den Bosch. Nadat Steenbergen en Brouwer in hun openingspartü een kansloze neder, laag leden, verkleinde V Veen de achter, stand toj 12, door in twee games WU- lemse te verslaan (2114; 2115). Door dat de Leidenaren ook het dubbelspel in 3 games wisten te winnen was dc stand weer gelijk (22). Hierna stonden de gasten geen enkele overwinning meer toe. Na de 73 ovenvinning op het zeer goed spelende Gona uit Den Haag. heeft Den Burcht nog één punt nodig om het kampioenschap te behalen Aanstaande dinsdag speelt Den Burcht deze wedstrijd tegen Sportief in Den Haag. Ook het tweede en vierde team kunnen die avond Uitslagen afdeling Den Haag: Dames; Eerste klasse: PIT '54Unitas 19; Tweede klasse: DetasDocos 37; Derde klasse: CebustaDocos 2 46. Heren: Eerste klasse; Batswingers 5— Docos 2 37 Docos 3Gossima 2 37; Tweede klasse: St. H./TSB 4—Docos 4 91: GonaDen Burcht 37: Gossima 5Docos 5 55: Derde klasse: Excelsior 6 —Den Burcht 2 1—9; Docos 8—-St H TSB 7 4—6; PIT '54 2—DDC 8 8—2; Do cos 7Dolfijn 19; Den Burcht 4Spor tief 3 7—3; Docos 6—MVO 3 8—2; Vierde klasse: Docos 10—DSB 5 10—0; Dolfijn 2Den Burcht 5 82; Salamanders 13— Docos 11 28. Junioren: Eerste klasse: Docos—Effect 4—6.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 8