Leidse filatelisten kregen met een opdracht zegels Concert in De Lakenhal Te kust en te keur Dr. C. Hoy ens Gréve 50 jaar arts „Dankbaar dat wij nog wat kunnen dokteren Feestelijke avond voor toehoorders bij K. en G. VE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MAART 1965 Maandag ÏKleinc zaal Gehoorzaal, ,'e «d. Ver. Huisvrouwen afd. Leiden, livdgerechten. Breestraat 19, 8 uur: voorlichting c uid-Afrika, Chr. Emigratiecentrale [ed. Zuidafrikaanse Ver., A. J. Hoos, nmigratie-attaché van Zuid-Afrika, ver „Zuid-Afrika vandaag". Hal Bevrijdingskerk, 912 en 24.30 ur: doorlichting op t.b.c. De Doelen, 8 uur: amateurfotografen, [Uitslag wedstrijd 1965. [restaurant Van der Heijden. 8 uur. Jrcrt-Chr. Onderwijzers, afdeling Leiden; breker voorzitter W. v. d. Engh. Dinsdag Hal Bevrijdingskerk, 24.30 en 79.30 ^ur: doorlichting op t.b.c. ^Station. 7 uur n.m.: afd. Leiden, fed. Chr. Reisver., vertrek naar IJs- pvue Den Haag (6.30 uit Noordwijk). [Doezastraat 30. 4—6 uur: receptie Lv opening kantoor Reisbureau Ce- re®'fcto—Pullman ,en 'Breestraat 19, 7—8 u.: spreekuur fhr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 78 u.: zitting Bouwfonds led. Gemeenten. [Gehoorzaal, 8 u.: liederenavond Max kü Egmond, bas-bariton, met Paul liessing aan de vleugel (Mij. voor anfoonkunst). n Geref. Jeugdhuis: Breestraat 19: 8.15 u. p d,King dr. F. A. Nolle over „Gebeds- vcs*jtnezing" Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.30 I: Nieuw Rotterdams Toneel met ,.In- ndent in Vichy". Den Haag: Diligentia, 8.15 u con- Union Bel Canto. Woensdag Hal Bevrijdingskerk, 912 en 24.30 doorlichting op t.b.c. Het Boshuis (achter Hoflaan 74). 0 u.: Herv. sociëteitsavond, met 'erkers Bijzonder Kerkewerk. Museum Volkenkunde, 8 u.: dr. A. J. er de Eskimo's in het uiter- noordwesten van Canada. Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: Nieu- lie Komedie met „Onze stad". Scheveningen: Kurhaus-paviljoen. 8.15 L Duits-Oostenrijkse Toneelgroep met iDurch die Gartenmauer". Donderdag i Hal Bevrijdingskerk, 9—12 en 24.30 four: doorlichting op t.b.< [Rapenburg 8, 8 uur: ver. Intern. Rechtsorde. Bannen over „Verleden tan de Ver. Naties" Gehoorzaal. 8 u.: K. en O-concert lott Philh. Orkest, met violist. Prytaneum. 8 uur: prof dr. A. Vonde- oor de afdeling Leiden van Poleteia ,Na Marijnen wat nu?". Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 Haagschc Comedie met „Galante listen". Den Haag: Diligentia. 8.15 u.: Nieu- e Komedie met „Onze Stad" i. Leiden s. H. J. toekomst Vrijdag Hal Bevrijdingskerk. 24.30 cn 7—9.30 ur. doorlichting op t.b.c Rapenburg 73 (Academici. 4 uur: pening grafiekententoonstelling van e groep Estampa Popular dc Valen- ia (Leids Akademisch Kunstcentrum). Gehoorzaal, 8 uur: N.R.V.-filmavond. Gehoorzaal, 8 uur: uirvoering chr. luziekver. Concordia. Toneelzaal „Endegeest". 8 uur Henk in Ulsen voor K. en O. Oegstgeest. Oegstgecst, toneelzaal „Endcgeest": 8 Jr Henk van Ulsen voor K. en O. Oegst- (eest Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 ur: Haagsche Comedie met „De me- bode Ribadier". Haag: Diligentia. 8.15 uur: iieuwe Komedie met „Onze Stad". Zaterdag Oude Vest 13. 8 uur: C. J. V De (alk, groot feest. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: Herv. DDgerensociëteit. de geschiedenis van et cabaret. Breestraat 19, 8 uur: Geref. jeugd- erband. filmavond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 lur: Haagsche Comedie met „Candi- la". Den Haag: Diligentia. 8.15 uur:Nieu- e Komedie met „Onze stad". Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8 iur: Haags Collegium Musicum, met nedewerking van Brabants koor enso- isten. Welke apotheek? Doeza-apotheek. Doezastraat 31. tel. 11313. en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): James Bond contra dr. No (14 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hebzucht in de zon (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur) Winnetou. ket grote opperhoofd (14 jaar). Rex (.2.30, 7.15 en 9.15 uur): Samson legen de piraten (14 jaaro). Studio (2.30, 7 en 9.1b uur De nacht an de leguaan (18 jaar) Trianon (2 en 7 30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit bet kunstbezit van leden van de Vereni- img van Belangstellender van 25 febt lot 29 maart Rapenburg 73 (Academie): L.A.K.- grafiekententoons'eliing van de groep Estampa Popular de Valencia (van 12 maart tot 2 april, maandag tot en met vrijdag open van 9-6 uur). Rapenburg 127: fototentoonstelling stu- dentenveremging Catena (van 418 maart, 17—21 uur). „Wat er daarna komt. zien we Ik ben nu dankbaar dat wij nog 'n poosje kunnen dokteren", zegt )at we" is niet zomaar de beschei den meervoudsvorm. Het slaat op Aagje van Leeuwen, bijna 31 jaar haar huishoudster, bijzonder toege wijd en in de omgeving een even bekende verschijning als de dokter. Al was het alleen maar voor de trouw waarmee zij de meerkoetjes in de singel voert, waarmee ze de hond uitlaat en ook voor de suiker klontjes, die ze altijd in haar zak heeft voor het paard van de orgel man. Tijdens hei gesprek dat we met dr. Hovens Gréve hadden, schoof ze ons de asbak toe: „Ziet u, een heel toepasselijk opschrift", vertelde zij erbij. Er stond in de asbak: Waar broeken zijn gelden geen rokken. Het is een aandenken aan een dierbaar huisvriend, de enige ja ren geleden overleden oorspecia list prof. Van Gilse. De manne lijke scherts over het doktershuis met de twee trouwe vrouwen wordt er nog steeds gewaardeerd. AS PRO' Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. ASPRO' Lezing gebedsgenezing LEIDEN Morgen om 8.15 uur zal dr. F. A. Nolle in het Jeugdhuis. Breestraat 19, op uitnodiging van Jeugd en Evan gelie, Leiden, spreken over het onder werp „Gebedsgenezing" Voor velen is deze spreker geen onbekende, o.m. door de artikelen, die enige jaren geleden over ditzelfde onderwerp in de pers van hem zijn verschenen. Ondanks de grote belangstelling voor het korps, toch financiële problemen LEIDEN Men zou de voor Leiden „magische" letters K. en G. kun nen zien als afkorting voor Korrektheid en Gemanierdheid. In dit opzicht vervult K. en G. succesvol een roeping. Nauwelijks had de stadhuistoren zijn achtste klokslag doen horen, of het openingssignaal weerklonk. Geen laatkomers, in tegenstelling tot het gedrag van de bezoekers der grote con certen. Er zijn over deze avond nog meer curiosa te vermelden. Hiervoor wil ik enkele punten uit de openingstoespraak door K. en G.'s voorzitter, memoreren. Eerst zij nog vermeld, dat vele honderden liefhebbers van tambour- en pijpermuziek teleurgesteld thuis moesten blijven. Zo vol was de gehoorzaal! Een wonderlijke zaak vind ik het dat bij een dergelijk grote belangstel ling financiële problemen de kop op steken. K. en G. telt reeds 230 kende leden. Legio aanmeldingen ten worden afgewezen, speciaal in de half-volwassenen leeftijd. Slechts kinde (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Mejuffrouw-dr. Catha- rina Hovens öréve, Morssingel 3 („spreekuur van 1314 uur", staat er op het bord naast de deur) is vrijdag 12 maart een halve eeuw huisarts. Zelf vindt zij het niet zo bijzonder en aan vieren denkt ze liever niet. Een comité van pa tiënten biedt haar op die toch wel gedenkwaardige dag in het Snouck Hurgronjehuis aan het Rapenburg een receptie aan. „Het is dat mijn patiënten het willen", anders had zij liever gewoon spreekuur ge houden en daarna zoals anders haar visites gedaan. Misschien wel naar die oud-woonwagenbe woner die nu in een woonbootje huist, dat in een van de Leidse grachten ligt. Of naar de bakker aan de Mare, waar ze ook al vele jaren de gezondheid helpt in stand te houden, of naar een van de an dere adressen, waar de 76-jarige arts op gezette tijden komt. Dat zal zij vrijdag maar moeten overslaan. Dan wordt er eens zorg aan haar besteed. pATHARINA Hovens Gréve is in 1888 (19 december) in Doorn ge boren. Op veertienjarige leeftijd verhuisde zij naar Leiden, waar zij in 1907 met het diploma gymnasium op zak de eerste schreden zette op het pad van „de vrouw in dc me dicijnen". dat de bekende Alette Jacobs als eerste had betreden. Met een jaar studie in Frankrijk achter de rug slaagde zij in 1915 voor het arts-examen. „Ik had de wind in de zeilen. De mobilisatie riep vele artsen naar de grenzen. Eerst ben ik een poosje assistente geweest in het Rotterdams Zeehos pitium te Katwijk, tot oktober 1916. Daarna in het Amsterdamse Wilhel minagasthuis en in '17 en '18 in het (oude) Academisch Ziekenhuis in Leiden". Fietsen "\F het er eigenlijk zo by hoort, zegt ze: „In april '19 promoveer de ik en toen heb ik (aan het huis aan de Rijn- en Schiekade. waar ze met haar moeder woondejmaar een bordje aangeslagen De Kooiwijk werd toen net gesticht en daar kreeg ik nogal wat patiënten. Het was in die tijd wel heel wat fietsen". De praktijk verhuisde in 1928 naar Morssingel 5. Inmiddels was het fietsen al verleden tijd. „In '23 kreeg ik een halve auto. Samen met een achterneef kocht ik een Ford. Twee jaar geleden heb ik een stil jubi leum gevierd: veertig jaar autorij den. En ik doe het nog altijd graag, al let de politie wel erg op je als je wat ouder wordt. Ik rijd niet zo haastig en dat schijnt tegenwoordig ook al niet goed te zijn" Stadsarts my vroeger nooit helemaal voor .,vol" aangezien. Tegenwoordig is dat wel het geval. Anders was dat met mannelijke patiënten. Spe ciaal de stadspatiënten (die met een kaart van onvermogen, verstrekt door de G.G.D., op kosten van de gemeente medische behandeling kregen; er waren er vroeger wel De Lakenhal: tentoonstelling tg.v. 25- jarig bestaan Leidse Ver. van Postzegel verzamelaars (van 6 tot en met maandag 15 maart, op zondag van 1—4 uur. op zaterdagavond van 79 uur) sscnaar: Kunstzaal Heult Hoflaan T gouaches en schilderijen van Adrian Stahlecker en plas'.eken vaD Armand der Helm (van '20 febr tot en met aar', dag. van ±0-17 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). zo'n 400 bij vier stads^ptsen) had den geen bezwaar tegen een vrou welijke arts. Particuliere mannelijke patiënten lieten zich over het al gemeen liever door een mannelijke arts behandelen". Vijftig jaar lang heeft dr Hovens Gréve de nieuwste ontwikkelingen op medisch gebied moetn bijhouden, epaald geen sinecure. „Vooral na de tweede wereldoorlog is er bijzonder veel veranderd. Al was het allen maar de penicilline, die in '46 voor het eerst werd gebruikt". Zelfkennis 'T'OEN zij tien jaar geleden door bijzonder veel mensen is gehul digd kwam op de receptie in Prytaneum (de mensen stonden in de rij tot aan de Breestraat toe) duidelijk een ding naar voren. Nooit heeft dr Hovens Gréve geaarzeld indien wenselijk 'n patiënt naar een specalst te verwijzen. „Je moet de begrenzing van eigen kennis toege ven. De patiënt merkt toch wel als hij niet vooruit gaat. Hij heeft recht op zo snel mogelijk te worden gene zen", vindt zij hiervan. „Toen ik 70 werd heb ik veel aan de kant gedaan. De fondspraktijk en wat functies in besturen", zegt zij nu, alsof dat niet zoveel te beteke nen had. Naast de vereniging tot bestrijding van Tuberculose heeft zij onder meer dertig jaar lang in de Vereniging van verplegenden veel werk gedaan. Reizen MüTAAR dr Hovens Gréve. die in haar nu gouden praktijk heel wat mensen heeft leren kennen in Leiden en in de academische we reld, graag over spreekt, zijn haar reizen. „Het is prettig veel gereisd te hebben" vindt zij. „Zo ben ik na de tweede wereldoorlog eens met de Verlostas naar Finland geweest. Ook heb ik een leuke reis naar Zuid-Afrika gemaakt, een aantal jaren geleden. Reizen is heerlijk, maar van alléén reizen houdt ik niet". Naast haar praktijk heeft zij een tiental jaren deel uitgemaakt van de doopsgezinde kerkeraad „Wij hebben geen rouleersysteem. De ouderlingen moeten zoveel mogelijk de dienst bijwonen. Dat is 'n extra stimulans, vind ik". Met mevrouw Holk-Meijer houdt ze een enkele keer samen een lezing voor afgestu deerde vrouwen. Het onderwerp is dan: de houding van dominee en dokter ten ODzichte van de onge neeslijke ziekte, een probleem voor geestelijk en lichamelijk verzorger dat de domineesvrouw en de vrou welijke arts veel samen hebben be sproken. Dankbaar de Morssingel, sinds 1934 woont dr Hovens Gréve op nummer 2. wordt over enige jaren door de gemeente weggesaneerd. HET AA U Inbraak in woning Uhlenbeckkade LEIDEN Zaterdagavond tussen half 9 en 10 uur is ingebroken in een woning aan de Uhlenbeckkade. Ver mist worden: een geldkistje met plm. r 800, een geldkistje met papieren, een gouden ring met 2 briljanten en een gouden schakelarmband. Een der kist jes werd later leeg teruggevonden in de Dozystraat. ACADEMISCHE L.EIDEN Aan de Rijksuniversiu geslaagd voor de examens: opvoed f i Noordaa-Kukler (Leid cr E O I Joze taal- en letter Uiers (Tilburg) i Den Haag): sen lej H E Brugge- am). F P heren J BI E R Rhcmre d Stok ot (Kat- (Oegst- Basis voor collectie over Leiden LEIDEN De 25-jarige Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars is een verenigingsbezit rijker. Bij de openingsplechtigheid namelijk over handigde wethouder ir. J. J. G. van Hoek de voorzitter een serie postzegels van de Chinese Volksrepubliek. Op een van de zegels staat de afbeelding van een in Leiden ontworpen en vervaardigd apparaat. De bedoeling van de wethouder was heel duidelijk. Hij had zich afgevraagd, waarom de verscheidenheid in collecties zo groot was en waarom geen collectie bij zondere aandacht aan de stad Leiden besteedde, terwijl de mogelijkheden daartoe zo groot waren. Hij deed de vereniging de suggestie er zelf een op te zetten, waartoe hij de eerste serie schonk namens de Leidse industrie. van oorlogen en oorlogsomstandigheden op poststukken) verguld zilver beker LV.v.P.V.; A. L. Beker (Nederland, spe ciale stempels op le. 2e en 3e emissie) groot zilver -f bondsmedaille; W. F. Briel (Luchtost, oceaanvluchten) groot zilver -f medaille oud-voorzitter W. Kraayen- brink; H. W. van der Vlist (Frankrijk 18491875) groot zilver prijs Leidsche Courant; J. A. Lammers (Dieren op post- De talrijke aanwezigen hebben zich daarna verdrongen in de expositieruimte om tussen openingsplechtigheid en daar op volgende receptie nog iets te zien. En wat zij zagen was beslist de moeite waard. De voor-filatelistische brieven en afstempelingen van brieven met zegels (eerste uitgave) waren snoepjes voor de liefhebbers. Dat gold ook voor de collectie van de heer H. W. v. d. Vlist. die veel interes sante en zeldzame afwijkingen en re touches en plaatbeschadigingen van en kele Franse zegels liet zien. De fouten werden daarbij aangegeven door vergro te tekeningen naast de werkelijke zegels. Het is filatelie in de ware zin van het Rijk Maar ook de collecties Duitsland. Nieuw-Guinea, Nederland en verschil lende van Suriname en de Nederlandse Antillen mochten er zijn. Ook jonge Afri kaanse staten hebben blijkens deze ten toonstelling al een rijke schakering van postzegels in hun prille bestaan opge bouwd. Het zou te ver voeren om alle inzendingen afzonderlijk te vermelden. Ze maken allemaal op de een of andere manier indruk op de bezoeker-liefhebber. Of het nu de collectie „oceaanvluchten" of die van de Engelse koloniën is. De belangstelling voor opening, ten toonstelling en receptie was bijzonder groot Tijdens de receptie kwamen tal van zusterverenigingen uit Leiden en wijde omgeving gelukwensen aanbieden. Dat deden ook wethouders Van Hoek en Sannes, terwijl ballonvaarder drs. J. Boesman en zijn echtgénote de luchtva rende verzamelaars vertegenwoordigden. Kennis Nog een ding over de expositie. Men moet vooral niet vergeten een blik te werpen op de verschillende beeldverza- melingen en vooral op de collecties, die zijn ingezonden door de jeugd. Ze getui gen reeds van een grote interesse en ken nis. En waarlijk niet op het gebied van de zegels alleen. Prijzen De volgende prijzen werden op deze tentoonstelling toegekend: de heren J A. D. Krajenbrink (De Nederlandse post kantoren uit de na-ooriogse periode ln het buitenland) verguld zilver beker L.V.V.P V W. J. van Doorn (De invloed zegels) klein zilver -f medaille Leidsch Dagblad; J. Spijker (Wat mensen kunnen doen) klein zilver -f medaille „De Vlie gende Hollander". Een klein zilveren medaille ontvingen de heren E. P. Arts (Nederland vóórfila. telistische brieven, afstempeling op le emissie); mevr. Barning (Ghana, Soma li land, Nigeria); W. J. van Doorn (Brief kaarten Nederland 1916—1924); Th- Leeuwen (België 1849—1866); IJ. S. "Kra mer (De Bijbelse boodschap op postze gels) groot brons; de heren A. die Best (Britse koloniën); G. W. E. Hamann (Zwitserland); Sj. Hoekstra (Rusland); G. M. Minnema (Zweden en Ver. Sta ten); J A. D. Krajenbrink (Suriname); C M. F. Pleyte (Nederland en Ned. Nieuw Guinea); J. Spijker (Nederland 194019651; J. Spijker (Nederland plaat- fouten); P. van der Valk (Israël); G. de Vries Opwekkingentransport van elek triciteit): A C. Bestelink (Duitsland1) er C M. F. Pleyte 'Verenigd Europa) Voor Groesbeekse tehuizen: f 2.164 LEIDEN De huis-aan-huis-collecte voor de Groesbeekse tehuizen heeft opge bracht f2164. LEIDEN In de benedenzaal van het stedelijk museum „De Lakenhal" bezitLeiden een bijzonder aardige en akoestisch aantrekkelijke concert ruimte, althans voor kamermuziek en speciaal voor die muzikale mani festaties die een niet al te groot publiek interesseren. Hier ligt een uit stekende mogelijkheid om jonge en talentvolle musici in diverse combi naties met een liefst oorspronkelijk repertoire te laten optreden. Dit ge schiedde zaterdagavond voor een vrij talrijk auditorium, toen instrumen tale en vocale muziek uit de barok en uit onze tijd ten gehore werden ge bracht. De uitvoerenden waren: Rien de Reede en Peter Dieleman, fluit, Piet van Veen. altblokfluit, Betteke Groot, cello, Leng Stevens-Ridderhof, sopraan, Henk Briër, clavecimbel en piano. temeer daar deze muziek toch eerder bedoeld is om gespeeld dan om beluis terd te worden Na deze zeer tonale en consonante sa- Na een aardige canonische sonate voor twee fluiten van Telemann, waarbij de fluitisten hun instrumenten nog wat moesten „inblazen" zoals het leek, ver scheen dit ensemble bijna voltallig voor het publick om een aria uit te voeren uit Bachs jachtcantate, nl. de aria van Pales ..Schafe können sicher weiden". Leny StevensRidderhof gaf als soliste hier blijk van grote vokale beheersing cn muzikale intelligentie, in deze pasto rale, coloratuur-achtige aria paste haar zeer speciale timbre uitstekend. Ook de instrumentalisten vormden te zamen een zeer gaaf ensemble. Een duo in F voor twee fluiten van W. F. Bach klonk zeer briljant, evenals het kwartet voor twee fluiten, altblokfluit en conti nue van Telemann waarmee het eerste gedeelte van de avond werd afgesloten. We vonden het intussen toch wel plezie rig, dat na de pauze moderner werk aan dc beurt kwam, want al te veel Barokke fluitmuziek zou wat monotoon worden, menklanken en melodieën werkte het op zichzelf niet zo opmerkelijke werkje van Hindemith, canonische sonatine voor 2 fluiten, als een stimulans. In dit werk bereikten het fluitduo De ReedeDiele man het toppunt van zyn bijzonder frap pante virtuositeit. In hun afgewogen, fraai getimbreerde spel en grote slag vaardigheid verloochenden zij de leer meester Koos Verheul bepaald niet. Henk Briër begeleidde vervolgens op de vleugel zeer knap de sopraan Leny StevensRidderhof in Bartoks merk aardige en zeer moeilijke Dorfszenen Haar voordracht en toonvorming leen den zich uitstekend voor deze stijl zoals zij trouwens al dikwijls haar affiniteit voor hedendaagse muziek heeft gede monstreerd. Haar sotto di voce in het middenregister heeft wat weinig klank waardoor bijv. in „Eia schlafe" de span ning ietwat verloren dreigde te gaan. Op andere momenten dwong de wel wat do minerende begeleiding haar tot een te krachtig forte en tot een dramatiek waartoe haar middelen zich niet in elk opzicht lenen. Niettemin had deze knappe uitvoering terecht een groot succes zodat het laat ste lied, „Bursehentanz", moest worden herhaald. De afsluiting van het pro gramma vormde een suite voor twee flui ten en piano van Jan van Dijk. een on verdroten voortzetter van de „school' van Willem Pijper wiens naar ons gevoel niet altijd even oorspronkelijke boeiende muziek te Leiden in de laatste tijd een grote belangstelling geniet. Deze suite is in elk geval aangenaam klinkende, vreugdevolle muziek zonder complicaties, die besluit met een virtuoze fuga. een compositorisch kunststukje waaronder men geneigd zou zijn eer plus te zetten. Deze fuga ontlokte de aanwezigen een langdurig applaus en ze werd dan ook gebisseerd Het succes van deze avond, waaraan alle medewerkers hun deel hebben ge had, bewees, dat dergelijke concerten naast de bestaande, concertseries een functie vervullen. We hopen, dan ook, dat zoiets vaker zal gebeuren, het zal niet moeilijk zijn begaafde musici uit deze omgeving te vinden die deze ge legenheid maar al te graag zullen willen aangrijpen. Dr. J. van der Veen ren worden aangenomen óm va een oefenperiode van vier jaar als junior lid bij de senioren te worden ingedeeld. Zij moeten dan een instrument hebben en gekleed zijn. Dit kost duizenden guldens. Aanvragen voor medewerking bij festiviteiten komen van alle kanten uit binnen- en buitenland, tof zelfs uit Italië. Een probleem voor deze ver eniging is, dat de uitnodigingen voor gebeurtenissen op zondag niet aan vaard kunnen worden. Dus een wachtlijst voor het lidmaat schap. plenty mogelijkheden voor op treden (men neemt dit. jaar weer deel aan een wereldconcours) en ondanks de toezegging voor gemeentesteun (normaal in een subsidieziek land) moet een grote fancy-fair worden voorbereid! Al die belangstelling over en weer kan de zaak nog niet renda bel maken. Over dit punt moet ik ver der zwijgen, want er staat mij geen volle pagina ten dienste. Show-element Als derde merkwaardigheid vi. ik me af. waar toch die belangstelling van daan komt voor uitsluitend slagmuziek. aangevuld met fluiten of signaalkoper. De uitdrukkingsmogelijfcheid is zeer be perkt. Is het misschien gevoel voor dis cipline, dat de Jeugd trekt? Er gaat een ongemene bekoring uit van een show, waar instrumentale vaardigheid, optre den zowel als kleding alles korrektheid ademt. Maar dit neemt niet weg, dat ik het raadselachtig vind, dat ons aloude Werkmans Wilskracht een avond tevoren op hetzelfde podium voor tien rijen op trad met een keur van Harmoniemuziek. Ik besluit dus maar: het is het element „Show" dat op het ogenblik boeit Geen cabaretier en wat zich als zanger aan dient, of zij treden op in een „show". Nu, dat is K. en G. toevertrouwd. On der leiding van de heren Schwedler en Freysen. beiden uit de marinierskapel, zijn geweldige resultaten bereikt. Het ontzaglijk overvoerde programma bleef tot het laatst boeien, dat was onmisken- Ondanks mijn opmerking over de har monie W.W. beken ik, dat het een genot is, naar de gezonde koperklank van de senioren te luisteren. De „slag"-vaardig- heid is ritmisch af. Het gesyncopeerde soloötje in de mars van Jong K. en G. punctueel. Helaas kon ik de namen niet voldoende verstaan door de de" geluidsinstallatie. Dirigentje De jeugdafdeling speelde voorts leuke wijsjes als Ivanhoe en Swiebertje en zong liedjes van Annie Schmidt. Ook was weer het kleine dirigentje te be wonderen. Het is werkelijk verwonder lijk hoe b.v. een „dreumes" van 9 jaar uit een signaalhoorn zo'n prima klank kan krijgen. Het optreden van de senioren aan het eind van de avond was beslist spectacu lair; dit is bekend. Zij nog Vermeld, dat Ada van der Bent voor een goede pianobegeleiding zorgde bij de zang van de junioren. Ter afwis seling traden voorts nog op het trio Paul Kolling met guitaren en liedjes, dat mij (persoohlijk dus) minder kon bekoren, doch dat niettemin een door de zaal ge waardeerd intermezzo bleek te zijn. Mr. Franklin gaf opmerkelijke staal tjes ten beste met de sprekende pop Mr. Charles en later als sneltekenaar, waar bij hij zich moeite gaf zijn conference voor dit milieu aanvaardbaar te maken. Het was voor de volle zaal een feestelij ke avond Henri Welbooren Musicus Gé Hofenk overleden LEIDEN Vorige nacht is na een hartaanval op 55-jarige leeftijd over leden de musicus Gé Hofenk, die ruim tien jaar geleden dc muziekhandel van rouw Guldemond aan de Haarlem merstraat overnam en die zich onder eer zeer verdienstelijk heeft gemaakt )or de Leidato. De heer Hofenk startte reeds op ugdige leeftijd in het amusements vak. aanvankelijk voor studenten en op feestavondjes. Later richtte hij een eigen orkest op, „Hofenk's Melody- makers". waarmee hij voor de oorlog Vara-verband op tournee ging. Na de oorlog werd zijn orkest samenge voegd met dat van de heer Gerritsen en het kreeg de naam Gerhof. De begrafenis heeft plaats woens dagmiddag om 1 uur op Rhijnhof. De muziekhandel aan de Haarlem merstraat staat van nu af aan onder leiding van de enige zoon van de heer Hofenk, de heer G. B. Hofenk. Geldkistje gevonden van bewoner Valeriusstraat LEIDEN In een brandpoort in de Zaanstraat is een grijs metalen geldkistje gevonden, waarin onder meer kwitanties ten name van een bewoner van de Vale riusstraat Deze had nog geen aangifte van de vermissing gedaan. Leidse vrouw overleden na ongeluk LEIDEN De 76-Jarige mevrouw E. Volkers, die aan de Haag weg woonde en die op 25 februari bij het onvoorzichtig oversteken op de Haagweg werd aange reden door een auto, is aan de gevolgen hiervan overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3