Nieuwe mulo-school Rijnsburg Gereformeerd Leiderdorp wil dit jaar nog bouwen VLEET Prins komt naar Voorschoten Nieuw V.A.M.-gebouw is nu al te klein Visserij nieuws bij de Bouw van gymlokaal gaat in één moeite door NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 MAART 1965 r**- s Aanbesteding nieuwe-kerkbouw over enkele weken Bouwkrant zal gemeenteleden per Miljoen Afgezien van de aparte pastorie en een aparte kosterswoning (die samen een ton gaan kosten) is voor de bouw van de nieuwe kerk ongeveer 950.000 gulden ge raamd, bijna een miljoen dus. Hiervan is een ieer aanzienlijke portie bestemd voor de bouw van het evangelisatiegedeelte. Dit belangrijke werk zal voor de gehele gemeente worden gedaan vanuit de nieu we kerk. De „Lichthonk" aohter de kerk aan de Hoofdstraat zal dan ook leeg ko men. Dit evangelisatiegedeelte wordt ech ter niet door het rijk gesubsidieerd. Echt geven Het is nog niet te bepalen hoeveel Ge reformeerd Leiderdorp voor zijn nieuwe kerk zal moeten bijdragen. Het in 1957 onder voorzitterschap van wijlen de heer Chr. Verra gestarte bouwfonds is nu on geveer twee jaar intensief bezig met het inzamelen van geld. Tot nu toe is f115.000 binnen. De commissie liet gistermiddag duide lijk uitkomen dat bijdragen voor de nieuwe kerk onder het „echte geven" (zonder er zelf iets voor terug te krijgen) is te rangschikken. Men bouwt een kerk met toebehoren voor een groot dorpsdeel. de bewoners overal vandaan kunnen k men. Slechts een betrekkelijk gering aantal „oude" leden zal regelmatig naar de nieuwe kerk gaan. kwartaal toelichting verstrekken LEIDERDORP Het ziet er volgens de Gereformeerde bouwcommissie guitstig uit met de plannen voor de nieuwe kerk. Op het kruispunt van Laan van Ouderzorg en Van Poelgeestlaan hoopt men nog dit jaar een be gin te maken met de bouw, die ongeveer 14 maanden zal vergen. Theore tisch zit er dus een kans in dat ein d 1966 de nieuwe kerk, waarvan wij vo rig jaar reeds uitgebreide tekeningen konden publiceren met de daarbij behorende technische gegevens, in gebruik wordt genomen. De rijksgoed keuring is in januari reeds aangevraagd en zou slechts een administratieve kwestie" zijn. De ontwerper, prof. ir. F. Dicke uit Velsen, denkt over enkele weken de plannen bestekklaap te hebben, zodat de aanbesteding kan wor den gehouden. Bouwcommissie en architect hebben gistermiddag uitvoerig uiteengezet wat allemaal gaat gebeuren. Behoudens e kele kleine wijzigingen bleek hierbij dat tekeningen en uitleg van vorig jaar zijn gehandhaafd. De kubusvormige kerkzaal biedt plaats aan 470 personen. Vermoedelijk komen er banken en geen stoelen in de kerk. De plaatsen zijn ruimer genomen dan mo menteel gebruikelijk la zodat behalve prettig zitten ook een wat groter aantal bezoekers in de kerk een plaats kan vin den op hoogtijdagen. De kapel, die het strikt kerkelijke deel van het complex verbindt met het ruime evangelisatie ge deelte (in twee verdiepingenheeft een capaciteit van 120 plaatsen. In het agglomeratlermpport gaat men uit van ongeveer 30.000 Inwoners over tien tot twintig jaar. Dit rapport geeft de noodzakelijkheid aan voor een twee de nieuwe gereformeerde kerk, waar aan na de totstandkoming van de on derhavige zal worden gewerkt. Deze derde kerk zou een capaciteit krijgen van 900 zitplaatsen. De bouwcommissie en de bouwfonds commissie menen dit jaar op een toege zegd bedrag van 35.000 gulder te mogen rekenen. Men heeft goede moed dat de financiële bijdragen er wel zullen komen. De gemeenteleden zijn reeds ac tief bezig. Uit de bazaarcommissie is een orgelcomité gegroeid, dames hebben een kwartjesactie op touw gezet, de oppasdienst heeft financiële medewerking laten doorschemeren en de jeugdbazaar van vorig jaar bracht ook flink wat op voo nieuwe kerk. Van de actie „Ant woord '64" is nog geen officieel be drag bekend waarop men voor cU kerkbouw kan rekenen, maar dat komt nog. De bouwcommissie zal over enkele weken een speciale bouwkrant laten verschijnen, tva elk kwartaal) de stand van zaken zal worden weergegeven. KATWIJK AAN ZEE Schoolkinderen - actief op ouderavond Katwijk KATWIJK AAN ZEE Gisteren werd in de hal van de Groen van Prinsterer- school een ouderavond gehouden. Ds D Bouman sprak naar aanleiding van Psalm 784. waarna de kinderen van klas lc onder leiding van mejuffrouw A. Rees kamp lieten zien hoe „die nare sommen' op den duur niet zo „naar" zijn. Dé kin deren van klas 4a onder leiding var mejuffrouw J. W H. Huibers traden op in de radio-omroep „TH-O.M.". Ze vér- zorgden enkele schetsjes, het weerbericht en er trad een zangkoortje op. Een om- roepstertje kweet zich goed van haar taak. Vervolgens gaf Schoolhoofd C. Doets KATWIJK OPGELET VRIJDAGMARKT Leuke jongens- en meisjes pyjama's tot 14 jaar nu alle maten 3.98. Losse dames en heren pyiamajasjes 4,98 nu alle ma ten 3,50. Lange onderbroeken en borst rokken vijf, zes, zeven 2,98, twee stuks vijf gulden. Pracht heren flanellen, dub bele borst 4.98 nu 3,75. Dames directoirs tot 50 1,98 nu alle maten 1.25. Zie borden JAPIE Verhuisde en vertrokken personen Rijnsburg RIJNSBURG Verhuisd binnen de gemeente: Maria de Niet, w.v. Heems kerk. van Burg. Meijboomstr. 17a naar Oude Vlietweg 9: Samuel de Mooij en echtg., van Voorhouter weg 20 n Evert- senstr 18: Cornells v d Gugten en gez, v Dubbelebuurt 40 n Jan Wildschutstr 2. Vertrokken: Huibert Boer en gez, v Tulpenstr 43 n Alphen a d Rijn; Elise Elias, wv Stephan, v Petr. v Saxenstr 5 n Den Haag. een overzicht van 1964. Van de 92 leer lingen die de school verlieten., gingen er 28 naar de huishoudschool, 14 naar de l.t.s- te Katwijk of Leiden. 22 naai de ulo. 12 naar middelbare scrolen en enkele naar de Visserij school De kinderen van klas 3b gaven hierna zangles, gegeven onder leiding van vrouw J. C. M. Beets-Vermet. Na de pauze voerden de kinderen onder lei ding van mejuffrouw A- M. Kwaker- naak ten tonele „Het Leugen verklikker tje". De heer C. Kwakernaak droeg voor „De leugenaar". Tot slot verzorgden de kinderen van klas 6c onder leiding mejuffrouw H. Doets een tableau. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag hoog water 4.46 uur, 16,56 uur; laag water 0. mw, 12.55 uur springvloed. NCBO Rijneburg RIJNSBURG Vanavond vergadert de de NCBO afd. Rijnsburg in de raad zaal van het Gemeentehuis. Na de be stuursverkiezing spreekt de heer Jagt over het interessante onderwerp „Moet een ongeorganiseerde aan het bondswerk helpen meebetalen?" Het onderwerp wordt daarna in discussiegroepen be sproken OP 28 JULI van het vorig jaar konden wij exclusief reeds een te kening tonen van de nieuwe Gereformeerde kerk, die op de hoek van Laan van Ouderzorg (links) en Van Poelgeestlaan (rechts) gaat verrijzen. Gistermiddag gaf de bouwcommissie de pers nadere in lichtingen. Daarbij bleek dat alleen de toren iets is veranderd, voor de rest bleef het plan nagenoeg ongewijzigd. Er bestaat goede hoop dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. Rijnsburgse meisjes hadden fijne avond RIJXSBURG De hervormde meisjes verenigingen hielden gisteravond in de Bethelkerk een gecombineerde jaarver gadering. Erevoorzitter ds. H. van Gos- liga zei ln zijn openingswoord, dat veel jongeren zich vandaag-de-dag geen tijd meer gunnen naar 'n vereniging te gaan. Sport, televisie en allerlei amusement vragen veel van de tijd. De predikant merkte op dit niet te veroordelen. Men is maar eenmaal jong en als christen behoeft men beslist geen somber men6 te zi>n. Integendeel. De Bijbel zegt, dat in ons leven de ontspan ning ook een plaats mag hebben. Maar daarbij mag nimmer de Schepper uit het oog worden verloren. Ds Van Gosliga vertolkte de blijdschap van de kerkeraad, dat het jeugdwerk doorgang heeft, al zou het aantal leden tenminste drie keer zo groot kunnen zijn. Mej. Margreet Veenendaal hield een inleiding over: Zie Ik maak alle dingen nieuw. Vervolgens werd aan de hand van kleurendia's een overzicht gegeven van het verenigingsleven. De dia's waren op de verenigingsavonden gemaakt. Mejuf frouw Janny Brugmans verzorgde de toelichting. De heer G. A. den Heijer hield een voordracht, waarmee hy veel succes oogstte De hoofdmoot van de avond was de op voering van het toneelstuk „Vluchtweg afgesloten", waarin een indruk werd ge geven van het leven van een dokters gezin in Oost-Duitsland Tussen de be drijven door werd gedeclameerd door mejuffrouw Janny van Egmond en me juffrouw Janny den Heijer Vanavond wordt een herhaling gege- RIJNSBURG De oud-leerlingen van de chr. tuinbouwschool vergaderen van avond in de tuinbouwschool. De heer H. J. Langeveld van de voorlichtingsdienst te Lisse zal spreken over Moderne ver warmingsinstallaties". De toespraak zal verduidelijkt worden met dia's. RIJNSBURG Vanavond spreekt voor de Rijnsburgse afdeling van de CBTB in de Jeugdhaven mejuffrouw C. van Leeu wen, medewerkster van de bond, over „Economische huishouding". De groep O.B.K voert daarna het toneelstuk „Wel- kom binnen" op. RIJNSBURG In verband met We reldgebedsdag wordt morgenavond om acht uur in de Petrakerk een bijeenkomst gehouden. Raad verstrekt f 350 aan Wamioiidse muzikanten WARMOND Ingevolge een overeen komst van de commissie van samen werking namens de vier nationale fe deraties van harmonieën en fanfares mei het bureau voor muziekrecht (BUMA) zijn de muziekgezelschappen in 1965 aanzienlijk meer verschuldigd aan BUMA-rechten dan in voorgaande jaren. Warmonds Fanfare en St Mat thias zullen daarom elk 350 meer moeten uitgeven, hetgeen zij niet nit eigen middelen kunnen bekostigen. De gemeenteraad keurde gisteravond dan ook een tegemoetkoming van 175 per vereniging goed. Ter dekking van het nadelig saldo krijgt het West Nederlands Symfonie orkest een bedrag van 300 en voor het treffen van voorzieningen aan de gemeentelijke brandweerauto voteer de de raad 2100. De heer W. H. Slin gerland ontvangt een krediet voor ver betering van de woning Herenweg 63. Voorts kocht de raad voor 4000 grond van mevrouw M. J. Juffermans en de heer H. W. Nijman ten behoeve van de reconstructie van de Burge meester Ketelaarstraat. Bij verordening moet het reserveren van vijftig procent van de behaalde winst door het waterleidingbedrijf worden gestaakt zodra en zolang deze reserve tenminste 40.000 bedraagt. De raad vond goed dat dit minimum bedrag wordt verhoogd tot 50.000. Burgemeester F. K. Langemeijer zei op een vraag van de heer Willem- sen. dat de woningbouwvereniging „Warmunda" in overleg is getreden met de bouwers van de woningen in de Bernhardstraat en de Beatrixlaan, die reeds in december hadden moeten zijn opgeleverd. De woning Herenweg 55 schijnt te zijn verkocht, doch de koper(s) is of zijn nog niet bekend deelde de burgemeester mee. Tentoonstelling in Voorhout VOORHOUT De opening van de reeds meermalen besproken expositie van schilder- en tekenwerk, aangevuld met beeldhouw- en boetseerwerken en extra inzendingen van de fotoclub van de Kunstkring Voorhout, is bepaald op zaterdagmiddag 13 maart om half 3. De tentoonstelling wordt gehouden in het gemeentehuis. De toegang is gratis. Zij is geopend zaterdag 13 maart van 15.30—18, en van 19—21.30 uur; zondag Ikomst VOORSCHOTEN Wie het nieuwe VJl.M.-gebouw ziet, riant gelegen aan de Papelaan dicht bij de spoorwegovergang Voorschoten-Wassenaar, kan nauwelijks vermoeden dat deze thans zo grote stichting in mei 1948 is gestart in een molen in Pijnacker. Het was een primitieve behuizing, waar ir. J. Hardonk, thans nog directeur van de stichting vakopleiding voor het automobiel-, motorrijwiel- en aanverwante bedrijf „VAM", is gestart met ongeveer tien medewerkers. De V.A.M. breidde zich snel uit en men moest genoegen nemen met ge huurde panden in verschillende plaat sen (Den Haag en Scheveningen). Uit eindelijk zat de V.A.M. op vier adres sen. De toenmalige voorzitter van de stichting, wijlen de heer Van Twitst, heeft veel werk verzet voor de tot standkoming van een eigen schoolge bouw, waarin alle activiteiten vi stichting gecentraliseerd zijn. Op 10 mei 1963 werd de eerste paal geslagen door mr. ir. M. Goote, inspec teur-generaal van het onderwijs. En op 10 maart 1965, 's middags c uur, zal prins Bernhard het gebouw officieel openen. Vakbekicaam heid De V.A.M. bevordert de vakbe kwaamheid van technisch en ander personeel en van de ondernemers ii de motorvoertuigenbranche. Het be stuur is samengesteld uit vertegen- Voorscliotense jeugd won in radioquiz VOORSCHOTEN De Nassau-ulo heeft gistermiddag de NCRV-radioquiz „Wie, wat waar en hoe" gewonnen. Ria van Vreedendaal, Govert Eggink, Jaap Smit en Jan Oosterom versloegen met 78 tegen 72 punten een groep uloleerlingen uit Kampen. In de vorige uitzending waaraan.de Nassau-ulo deelnam, kwamen de Voorschotenaren tegen een Harden- bergse ulogroep met de hakken over d< sloot tot winst (106—105). Na de voor finales zullen de vier Voorsohotense scho lieren aan de finales deelnemen. De moeder van Ria van Vreedendaal deelde desgevraagd mee dat ze bi eerste keer dat Ria in het programma Jeugdland had meegedaani nog trots wa geweest nu is het echter al zo'n beetii ïwoon Burgerlijke stand van oorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Johannes z v C A Douw en W A de Vetten; Sjors C J, z v J Zuijderduin en H A C Salman,. Nelie W, d v J Nugteren Mackloet; Monique H M A L Degenaar en E L Wachters; Edith H, d v A T van Vulpen en A S Romein; Erik J, Erik J, J J c M Komman en C HP Knol; J T A Gerarts en M T Maria E J, d Hensing. Ondertrouwd: R Zwanenburg, te Kat wijk en N Buitelaar. Overleden: C A van Huiven, 45 }r: C M de Vroede, e v M J Dieben. 53 ir VOORSCHOTEN Vrijdagavond om 8 uur zullen ook de vrouwen van Voor schoten zich in gebed verenigen met alle vrouwen in de weïeld tijdens de samen- de Gereformeerde kerk. Deze alle i 14—21.30 uur. Er zijn 168 bijeenkomst is toegankelijk IJMUIDEN In de Noord werd. heel weinig gevangen; koolvis en makreel kwamen bijna niet voor. Men ving alleen haring in kleine hoe veelheden. De grote kotters op 56 NB moesten zich eveneens met schrale resultaten tevreden stellen. In deze visgebieden was het bitter koud door een harde oostelijke wind. De loggers en kotters die (men zou haast zeg gen: tegen beter weten in) achter de tong aanzitten, kwamen weer be drogen uit. Per trek haalde men niet meer dan tien kilo op. De bijvangst bestond voornamelijk uit schol. Ook onder de Nederlandse kust was de tong bijna nergens te bekennen. Als men eens wat ophaaldekon men de tongetjes wel tellen. Men moest het in hoofdzaak hebben van schol en als het erg meeviel van een paar kabeljauwen. Aan de IJmuiderm woensdagmarkt verschenen 26 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5700 kisten vis, waarvan 110 kisten schelvis. 160 wij ting, 200 gul en kabeljauw. 170 kool- vis, 2050 haring, 1480 makreel. 115 kleine kisten haring, 560 kisten schol, 10 tarbot, 800 roodbaars 110 diversen. 1720 stuks stijve kabeljauw en 2500 kilo tong. Zoals gebruikelijk op de woensdag- markt lagen de prijzen hoger. Vooral schelvis, overigens in geringe hoeveel heden aanwezig, noteerde beste prij zen. De pennen haalden zelfs f 80. Ook kabeljauw steeg fiks in prijs. Vandaag aan de markt In IJmuiden lag vundaag onder meer aan de markt de SCH 8 met 1000 kisten, 100 kleine kisten haring en 170 stuks stijve kabeljauw. Voor de vrijdagmarkt was thuisstomend de KW 159 Marian Ellen met 1550 kisten. In Scheveningen werden aangevoerd 1000 kisten haring. 80 kisten schol en 400 kilo tong. Anton Dohrn expeditie in het zeegebied ten oosten van IJsland teruggekeerd. Het vaar tuig zal nog drie van zulke reizen maken. Het doel is nieuwe visgronden ie ontdekken. Door de uitbreiding van de IJslandse territoriale wateren heeft de Duitse visserij een belangrijke operatiebasis verloren. In de zoge naamde Rosengarten trof men kleine hoeveelheden zwarte heilbot aan. Bo vendien werden hydrografische en biologische onderzoekingen verricht. Geen weg Burgemeester mr J. C. Biihrmann van Velsen heeft in antwoord op een suggestie van de heer Gorter (wd) een weg door de duinen aan te leggen om de verbinding met IJmuiden voor Katwijk gemakkelijker te maken, ge zegd dat dit niet te realiseren zal zijn. De burgemeester was er verbaasd over dat de minister van waterstaat niets wist over het streven van B en W van Velsen om medezeggenschap te krij gen in de leiding van het Staatsvis- sershavenbedrijf. Velsen is nooit iets in die richting gevraagd, zodat men ook niet kan weten of het gemeente bestuur voor een dergelijke mutatie is geporteerd- RIJNSBURG Het Katwijkse architectenbureau Verloop-Van der Meij heeft voor Rijnsburg een prachtig schoolgebouw ontworpen, dat komt te staan op een stedebouwkundig fraai punt, begrensd door het Noordeinde, verlengde Brouwerstraat en Koestraat. Rondom deze christelijke mulo- school met gymnastieklokaal worden wandel- en zitterrassen met banken, groenstroken en boomgroepen aangelegd. Men zal niet gehinderd worden door een verfoeilijke draadgaasafscheiding. Het geheel krijgt een aan trekkelijk, open 'carakter. Dezer dagen is het schetsontwerp, goedgekeurd en tevens is de urgentie- verklaring voor het gymnastiekgebouw afgekomen. Dit betekent, dat het hele complex in één keer kan worden ge bouwd. Het wachten is nu op de rijks- goedkeuring. Men hoopt in 1966-1967 met de bouw te kunnen beginnen. Sterk gebroken Zoals de maquette laat zien, is de nog al flinke massa van het schoolgebouw (rechts) 20x25x13 m sterk gebro ken in de gevel door voor- en terug springen en verder door hoogteverschil len toe te passen. De leerlingen komen stced3 zo ver boven het straatniveau te zitten, dat zij niet gehinderd worden door het langsrijdende verkeer. Het complex bestaat uit drie gedeel ten: het klassegebouw, de gemeenschaps ruimte en het gymlokaal. Het klassege bouw bevat 8 leslokalen en 2 vaklokalen. Door de terreinbegrenzing heeft dit ge bouw een gecomprimeerde vorm gekre gen. Rond de hal zijn 4 groepen lokalen gecentraliseerd, die ongelijk van afme tingen en van hoogte zijn. Eventuele uitbreiding van de school kan in de hoogte worden gevonden. De klaslokalen hebben alle aan twee zijden een glaswand. Een der glaswanden kan nagenoeg geheel worden geopend door deur en ramen. Voor deze glas wand is een balkon geprojecteerd om storing van de straat af te voorkomen. In dit klassgebouw zijn onder meer op genomen de kamers van het hoofd, van het personeel, een keuken, de centrale garderobe, verwarming en leermidde len. De toegang der school is gelegen aan het wandelterras aan het Noord einde. Direct aan deze entree grenst de conciergekamer. Gemeenscha psruimte Eveneens direct grenzend aan de en tree ligt de gemeenschapsruimte, groot 9 bij 20 m inclusief podium. Dit is de lage aanbouw tegen het gymgebouw. Bij op voeringen kunnen de kleedkamers van het gymgebouw worden gebruikt. De vloer van deze gemeenschapsruimte heeft 2 niveaus. Het gymgebouw is uit het klasse gebouw binnendoor bereikbaar en van buiten af door een aparte toegang aan de Koestraat. Hierdoor is ook gebruik na de schooluren mogelijk. De afme tingen van de gymzaal zijn 13 bij 22 m. Verder zijn er de gebruikelijke kleed- en wasruimten. Vóór de gymzaal is een betegeld terras gelegen, dat te vens als buitenoefenterrein kan wor den gebruikt. De constructie der school wordt ge dacht in een combinatie van gewapend beton en staal, zgn. skeletbouw. Waar geen glaswanden komen, wordt een gele baksteen toegepast. woordigers van de BOVAG, RAI en werknemersorganisaties (metaalbe- drijfsbonden). Onder toezicht van de V.A.M. worden thans ruim 5000 leer lingen in bedrijven opgeleid. Men geeft cursussen en neemt examens af. Eveneens leidt de V.A.M. op voor de patroonsexamens automobielen en motorrijwielen. Er is zelfs een aantal vrouwelijke leerlingen geslaagd voor het patroonsexamen. Spectaculair De meest spectaculaire afdeling in het V.A.M.-opleidings- en examencen trum is de praktijkhal. Op het eerste gezicht verschilt deze hal niet veel van een automobielwerkplaats met zijn hefbrug, testapparatuur en speciale af delingen. Bij nadere beschouwing val len echjter de verschillen op. De prak-^ tijkruimte wordt begrensd door de bankwerkerij met een assortiment bankschroeven en werkbanken als in geen enkel automobielbedrijf te vinden is. Van de bankwerkerij komt men in de elektro-afdeling met testbanken en. testapparaten. Verder is er een ruimte gewijd aan de elektrotechniek, maar deze wordt gebruikt voor het geven van cursussen. Er is eveneens een af deling onderstellen van vrijwel alle autotypen. Er zijn voorts motoren op gesteld voor het afnemen van exa mens. Ook zijn er theorielokalen en' een eigen drukkerij, 'n kantine, direc-[ tiekamers, administratieve afdelingen een stijlvolle vergaderzaal. Er is dus overal ruimte voor gescha pen, maar toch blijkt thans al dat men weer aan uitbreiden moet gaan den- ken. Er zijn zelfs besprekingen met de architect om tot een verantwoorde uit breiding te komen. Bijeenkomst scholieren op de Europadag VOORSCHOTEN Van het raad- huis wapperden gisteren twee vlag gen: de Nederlandse driekleur en het Europese dundoek. Dit ter gelegenheid van de Europadag, waarop 's middags in het Cultureel Centrum een bijeen-* komst werd gehouden ter stimulering van de Europese gedachte onder dtf oudere schooljeugd. De wethouder van onderwijs, de heer G. Schrama, woon de de samenkomst bij. „Aanvankelijk zou minister Luns hierbij aanwezig zijn, maar in de hui dige omstandigheden kan hij niet komen", aldus burgemeester L. de Kool, die de plaatsvervanger van de minister, mr. F. Italianer (chef van de directie Integratie Europa van het ministerie van buitenlandse zaken) verwelkomde. De heer Italianer trachtte de-derde- x vierdejaars leerlingen van de Voorschotense ulo-scholen en de R. K. .s. „uit de chaos van organisaties, raden en comité's", zoals hij het noem de. een goed inzicht te geven omtrent» de eenwording van Europa. Toch was de lezing vrij moeilijk te volgen en het pleit voor de discipline onder d& jeugd, dat het stil bleef in de volle zaal. Na de vertoning van de R-V.D.-film „De Europese Gemeenschap" stelden de scholieren vragen aan de heer Ita lianer. A.R. kiesvereniging Zoeterwoude bijeen ZOETERWOUDE Gisteravond ver gaderde de AR kiesvereniging. De con tributie kwam ter sprake, maar men kon het nog niet eens worden over een ver hoging. hoewel de noodzakelijkheid werd onderkend. Bij de bestuursverkiezing werd wet houder J. M. Kraan als voorzitter her kozen. In de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heer A. Wissel en ziekte van de heer H. Vink, werden ge kozen de heren H. Roest en W. H. Th. Vink. Hierna kwam de gemeentepolitiek ter sprake. Voor liet jeugdcentrum te Zoeterwoude ZOETERWOUDE De uitslag var het klaverjastoernooi ten bate van het bouw fonds jeugdcentrum is: 1. mevr. Berg- van Benten, 5655 p.; 2. mej. Verhagen 5575 p.; 3. J. Hulsbos E zn 5557 p. Oecumene iu Hillegom HILLEGOM In Flora kwamen leden van de R.-K. vrouwenbeweging en van de Ned. Christenvrouwenbond bijeen on der leiding van mevrouw T van der Weyden-Fangmann, die onder anderen ds. C. Eerhard en pastoor H. Drost kon begroeten. De bijeenkomst ter gelegen heid van de Wereldgebedsdag wordt mor genavond om 8 uur in de Chr. Geref. kerk aan de Raadhuisstraat gehouden. Pastoor Drost zei, dat er veel gemeen schappelijks is en dat dit vooral bij de voorbereiding op het Paasfeest wel eens mag worden onderstreept. Ds. Eerhard zei, dat de komende weken gebedsweken moeten zijn en dat Christus de centrale figuur moet zijn. Hij schonk ook aan dacht aan de televisiestrjjd. die hij een strijd voor of tegen Christus noemde. Kettingbotsing HILLEGOM Doordat zij te weinig afstand hielden en te laat remden, bots ten op de Haarlemmerstraat twee auto's op elkaar en tegen de auto van de heer N. W. W. uit Den Helder toen deze stopte. De drie auto's werden zodanig bescha digd, dat ze moesten worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7