Omroepwereld in nieuwe zorg door anti-climax Brick Bradford —Toch is het zo!- Jesje en üosje Senmoet: „Een kroon voor een kind' De vrouw Alberdien DONDERDAG 4 MAART 1965 ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN WB*0- ITHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN- Commentaar Vlot betoog Misschien gaven de half achter sneeuw gordijnen verborgen beelden van 50.000 tevergeefs naar het ijskoude Liverpoolse stadion gekomen toeschou wers en supporters, nog wat troost aan de voetbalenthousiasten die gister avond thuis van hun kijkplezier wer den beroofd vanwege het barre win terweer dat de wedstrijd Liverpool F. C. K'óln onmogelijk maakte. De AVRO op haar beurt schonk troost met de vertoning van een korte Chaplin- film en ging toen over tot voortzetting van het aangekondigde programma, waardoor een half uur zendtijd werd gewonnen. Zo was er alle gelegenheid om rus tig te kijken naar een door de heer E. Peereboom op voorbeeldig vlotte en heldere wijze gepresenteerde docu mentaire over de EEG. Snel maar duidelijk werden structuur, aspecten en doelstellingen belicht en daarbij werd juist voldoende illustrerend beeld gegeven. Al even pittige gesprekken werden goed tussengevoegd en daarbij kwam o.a. minister Andriessen van economi sche zaken in het beeld, die zich niet ontevreden toonde over de interne ont wikkeling van de EEG. een ontwikke ling die echter op enkele andere pun ten nog te kort schiet en wel in het bepalen van gezag en bevoegdheid van het parlement (iets. waar juist Neder land zeer scherp op is) en in de han delsrelaties met andere landen, met ne—? do ontwikkelingsgebieden. Voorts toonde de documentaire de moeilijkheden van de nu wat verbe tering belovende decentralisatie van de verschillende zetels over drie hoofd steden, en de praktische perikelen van de douane-kwestie voor het vrachtver keer op de weg. Zij liet iets zien van de arbeidssfeer in de Europese gebou wen (..een ongezellige, maar heel ef ficiënte fabriek", zei de Brussels vrou welijke chef-tolk) en bewoog zich nog eren op het terrein van bedrijfsleven en consumentenbelangen. Conclusie: de EEG ontplooit zich be hoorlijk, het bedrijfsleven richt zich meer en meer op de Euromarkt, de consument krijgt een ruimer en mo dieuzer assortiment in de winkelzaken voorgezet en het prijsniveau wordt daardoor niet ongunstig beïnvloed. Al les was dus heel opgewekt aan het slot van deze niet al te zwaar gemaakte, prettig verteerbare documentaire. VARA laat iets zien over t.v. in andere landen HILVERSUM VARA's actualiteiten rubriek Achter het nieuws wil vanavond iets laten zien van de televisie In andere landen, van wat daar gebeurt en va problemen waarmee men kampt. Vanuit België. Frankrijk. Italië. Enge land en Duitsland zullen reporters de Nederlandse t.v.-kijkers iets vertellen over het bestel daar en iets laten zien van de programma's die er op dat tijd stip worden uitgezonden. Zij hebben voorts korte interviews met deskundigen op televisiegebied. In Engeland met Kenneth Harris, redacteur van Th Observer, en later van t.v. programma' zo%vel voor de B B.C. als voor de com merciële televisie, in Frankrijk met Marcel Leclerc. directeur van Tele- magazine. het grootste programmablad, in België met Andre Craeijnest. chef van de redactie van de Gazette van Ant werpen en in Duitsland met prof Eugen Kogon, die een jaar lang hoofdredacteur was van het t.v.-programma Panorama en de schrijver is van het boek „Der S S. stat". Tussen de reportages door zullen ook informaties worden verstrekt over de t.v. in andere Europese landen. Deze uit zending neemt aanmerkelijk meer tijd in beslag dan de normale Achter het nieuws-uitzending. Het programma zal duren van 20.20 tot 21.20 uur. chef AVRO: 18.00 N ■el. 18.20 Uitzendlr Vrijheid en I ;m van de V.V.D. 18.30 ents muziek. 10 00 1903 Sporlparade. 10.30 NCRV: 19 00 Nieuw Radiokrant. 19.30 G« 19 45 Op de man a poetsen de plaat: muzlkas 0 Boeren en burgers 1 .pel: 22. De strategie va Kruiswoord-puzzel zonder zwart VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 8.20 uur in de actualiteitenrubriek Achter het nieuws kan men zien wat de televisie in andere landen doet en met welke pro blemen men te kampen heeft. 9.20 uur laten Berend Boudewijn en Ellen Blazer zien. dat er alzo op het gebied van kunst en amusement aan de hand is, in de rubriek „Uit". Ned. 2 NCRV 8.01 uur vrolijkheid in de Lucy-show, waarin „het zwakke geslacht" nogal stevig tevoorschijn komt. 8.25 uur een opname van Canadese volksliedjes, door studenten ge zongen en om 8.45 uur een samenvatting van een reeds eerder uitgezonden docu mentaire over langdurig zieken, 9.10 uur een Frans programma: het ballet „Sprookjes van Moeder de Gans" op muziek van Ravel. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 AVRO Na 40 minuten muziek door „The Anglian Chamber Soloists" (kleine romantische werken) begint om 8.45 uur een hoorspel van Zora Dirnbach „De appel van Alchimon", waarin vrolijke dromen en werkelijkheden zich afspelen in legerkamp tijdens de Trojaanse oorlog, heel lang gele den. Discotaria. met Hilversum II NCRV Hoe het met Arie en Geurtje verder gaat kan men horen om 8.10 uur in het vervolgspel „Boeren en burgers in Buitenveen" 8.40 uur is het tijd om „samen uit te gaan en thuis te zijn" bij het steravondprogramma waarin de Nederlandse goochelkam- pioen Stefani van zijn werk vertelt en het Cocktailtrio voor hem optreedt. Verder: muziek, zang en spelletje. 10.00 uur belicht prof. dr. H. R. Wijngaarden nog eens de kunst van het luisteren in de pedagogische etherleergang en om 11.00 uur hoort men hoe Hans Haselböck het orgel van de Stiftskirche in Schlagl bespeelt. Gustav König gast- dirigent bij N.R.U. neralmusikdirektor van de stad Essen, gearriveerd om op uitnodiging van de N'ed. Radio Unie enkele gastdirecties bij het Omroeporkest te vervullen. Voor de AVRO drigeert prof. König 1 vanavond een openbare uitvoering, waaraan medewerkt de Amerikaanse so praan Catherine Gayer. Dit programma, met werken van Mozart en Bartók. wordt zondagmiddag a.s. tussen 2 en 3.40 uur door de AVRO uitgezonden op Hilversum I. Voor de KRO leidt Gustav König twee concerten met werken van Mozart, Tsjai- kowski en Beethoven, voor de VARA een eerste uitvoering in Nederland van Strawinski's ballet „Agon", voor de i NCRV een concert met composities van i Marius Flothuis en Hans Henkemans (vioolconcert, solist Dick de Reusi en voor de VPRO een Engels programma, met o.m. een eerste Nederlandse uitvoe ring van het Concert voor Blaaskwintet van Alwin Edler, waaraan het Danzi Quintet medewerkt. Al deze concerten worden opgenomen voor uitzending op een later tijdstip. OH, IS HET ZO MET 0E<3e- STELD! IK WAS CSeLUk"- xis opflfler Gewest. VARA: 20.20 Achter a musementsprogramn gionaal 20.00 Jourr film. NTS. 22.94 1754) Gemeten naar menselijke maat staven zijn bijenwolven echte griezels. Gezien vanuit de gezichtshoek t bijenhouder zyn zij een plaag. aanhechtingsplaatse ruk probeert de bij zich dan te ver- nog langzaam schokkende bewegia* heffen, maar meestal is dit tever- gen maken, de geefs. want zes gepantserde poten Worden de broedholen, waarheen iar houden haar stevig omklemd en de de bijenwolf haar buit sleept, openge- bekijken we hen met het oog van de angel van de wesp wordt als een gif- graven, dan treffen we daarin ware bioloog, dan kunnen we toch niet ont- tige dolk gereed gehouden om het griezelkamers aan. zoals we die in kennen, dat het uitermate interessan- verlammende gif In de prooi te bren- een nachtmerrie niet graag zouden te dieren zijn. gen. Na een worsteling, waarbij de ervaren. Hier vinden we, terzijde van Bijenwolven zijn wespen, die we twee vechtenden soms over de grond de hoofdgang. verschillende korte zij- kunnen herkennen aan vijf gele ban- rollen, weet de wesp meestal op de gangen die zorgvuldig van de hoofd- den, waarvan de vier voorste zich aan jui-ie plaats en het juiste moment toe gang zijn afgesloten. In elke cel lig- beide zijden tot brede driehoeken te stoten en boort tussen de geledin- gen vijf of zes verlamde bijen, wier hebben verbreed. De poten zijn tot lot het is alle vijf of zes levend te worden verslonden door de jonge bijenwolf, die als als Philantus-ei al aan een van de bijen is vastgekleefd. Als de moordwesplarve uit het ei is gekomen, boort zij haar kop tussen de chitine-ringen van het slachtoffer, en begint haar prooi leeg te zuigen. Heeft zij haar zes geconserveerde gen van borst en achterlijf haar an- slachtoffers aldus verslonden, dan gel in het bijenlichaam, dat op het- gaat zij zich verpoppen om in de mei; zelfde moment vesstijft. Het Is volko- maand uit de aarde te sluipen en men onverklaarbaar, hoe een gif zo'n nieuwe slachtingen onder de bijen gaan slurpen, doet vlak naast haar bliksemsnelle uitwerking kan hebben aan te richten ten behoeve van vol de bijenwolf hetzelfde. Maar plotse- zonder het slachtoffer gelijktijdig te gende generaties bijenwolven, ling draait het monnter zich naar haar doden. Want de by is niet dood, maar vreedzame buurvrouw en stort zich volkomen bewegenloos en verstijfd, boven op haar. Met een plotselinge met uitzondering van de voetjes die geel. Belangwekkender nog dan het uiter lijk, is de levenswijze van deze graaf- wesp, die we nergens zo boeiend be schreven vinden als in het boekje van R. Nachtwey: „Het wonder van het instinct". De wesp heeft doortrapte ■treken op haar repertoire. Wanneer een by zich argeloos op een bloem neerzet en haar zuigsnuit in de bloem steekt om plezierig van de honing Wilde bijenwolf Nadruk verboden. H. Petillon. De Lucy Show balletprogr: >2.10 Attentie Jelgië: Nederl; 19.00 i spreekt n progr. Kan. 2 en 10. Zandmannetje. 19.06 De heersers s. 19.20 Sportkron. 1955 Hier n Nederlands. 20.00 Nws. Ispahan. 81.00 Premièrekron. 21.50 V.h. Na cle datum van 1 maart (Van onze radio- en tv-redactie) projecteren van een derde radionet, de invoering van reclame in beide media, het toetreden van nieuwe zendgemach tigden. een wijziging van zendtijden voor NTS, NRU en omroeporganisaties en wie weet wat meer. Dat was nogal wat. Weliswaar wist men nog niets, maar men hield wél rekening met eventuele uitzichten, en om de een of ander (en misschien wel allebei) te kunnen invoeren, moet er tijd van voorbereiding zijn. Daarom wei als door de vastgehouden aan die datum van I maart als uiterste termijn voor het treffen van ogelijk nodige voorbereidingen: het HILVERSUM Een anti-cli max valt altijd zwaar op de maag omdat men dan als het ware in een luchtledig stapt en dat wil wel eens een gevoel van zeeziekte ge ven. Zo staan we er op het ogenblik voor in Hilversum en Bussum. waar de ontnuchterde omroepwe reld en mét haar de journalisten die tot taak hebben, U de gang van zaken duidelijk te maken, wat onzeker omkijken naar de da-' turn van 1 maart, die in een heel ander spektakel dan was verwacht, is ondergegaan in de historie. „Zolang wij niet weten waarop het kabinet precies is gestruikeld, blijven wij afwachten: het omroepbestel is een ruim begrip en het kan een heel verschil maken welk punt onoverkomelijk was. Pas als deze punten bekend zijn kunnen er gissingen worden gemaakt over wat er misschien in de huidige gang van zaken gaat veranderen. De NTS blijft bereid tot desnoods heel snel organiseren voor zover het maar even mogelijk is. Maar ja. op het moment verkeren wij in De AVRO 22 „Dat moet ook zwaar werk zijn, hier in die grienden te werken." Josje vol ontzag, „En wat zal je vuil worden, vader. Je mag altijd wel paar extra broeken bij je hebben." „Ja, en eenzaam lijkt het mij ook wel op den duur," viel Jesje hem bij. „Woont die Aart Gas hier nu ook ergens, „Ja, hij heeft een huisje in de grien den," knikte meneer Joppers. ..Heel primitief, hoor. Maar géweldig schilder achtig." „O, zouden we daar niet eens kijkje kunnen gaan nemen!" riep Jesje geestdriftig. „Een ander keertje misschien," lachte haar vader. Ze waren de griendwerker nu genaderd en meneer Joppers liep na; reling en riep: „Dag vriend Aart! Hoe gaat bet erj Sta je een beetje van het mooie we genieten?" „Dag meneer Joppers!" sprak de verrast. „Bent u weer eens aan het tekenen? En zijn dat nu uw kinderen?" „Ja", antwoordde vader Joppers trots. „Dit zijn nu Jesje en Josje. Maar wat ik je wilde vragen. Aart, heb jij hier ook een roeiboot met twee mannen erin zien langskomen? Een boot met een buiten boord motor?" De griendwerker schudde zijn hoofd. „Nee, ik heb geen boot gezien, meneer In het Katviskreekje, dacht ik." „Bedankt!" riep meneer Joppers. „Wij moeten weer verder, Aart. Mag ik eens een keer met Jesje en Josje in je huisjé komen kijken?" „Natuurlijk," sprak de griendwerker, „U komt maar eens langs. U weet heti u bent altijd welkom." Meneer Joppers keerde weer naar zijn schetsboek terug en Jesje en Josje keken „In het Katviskreekje, zei hij, hoord® je dat. Jos?" vroeg Jesje. „Het is jam mer dat we die twee kerels niet eens even achterna kunnen gaan!" Voorts is er nog de AVRO, die destijds Dersoneel het Ioli het departement een plan heeft plannen van een cv. nieuw zendsc'hema, I :n^ie.nd»'aaïin de e*Pl°«atie en vooral de gehele organisatie van de komende winterprogramma's. Maandenlang heeft de omroepwereld naar die eerste maart toe geleefd: dan toch zou minister Bot de deur na nieuwe toekomst hebben geopend ziedaar- zelfs geen kier te zien. Via de le maart mikte men nl. op de le oktober van dit jaar: begin van het (ministeriële» moge- eggebi VPRO: 9.40 Mor genwijding. VARA* 10 00 schoolradio 10 20 - iek. 10.45 Voor d 1102 Opening Coi ing: Voor de lan< Lichte 12.17 Overheidsvc bouw 12.27 Med« land- ager 12.95 E'.el tellings srgelspel. 12.55 Horizontaal: 1 Nederl. schilder, ge wicht: 2. zangstem, plaats in N. Brab.. jongensnaam. 3. buitenhaven, elke; 4. graafschap in Engeland, volk uit de oudheid: 5 op enige plaats, telwoord iEng»6 welwillende lezer <afk Lat.) morsdoekje. vlug: 7- gekheid^ schrijfkos- 16.15 Oude kaï NCRV- 7.00 Da| r orgelconcert. 12 27 Mededelin- id- en tuinbouw 12 30 Nieuws muz en reportages 13.30 Am. 'olitiekapel. 14 05 Schoolradio mentsmuz. (opn) 14.45 Voor Moderne muz. (opn) 15.30 V.d het derde r moet men niet alleen weten. precies aan toe is met het oog op het samenstellen van avondvullende uitzendingen, maar kunnen aantrekken brengen, men moet coördinatie-overleg plegen, ev. buitenlandse programma's aankopen, serieus plannen, zich verzeke ren van de medewerking van free lance krachten, kortom, eind september kunnen volledige programma-over- r het s i oktober-n Staanatie maand of vijf voor zulk een stuk arbeid werkelijk niet teveel is. vooral wanneer men rekent dal de vakanties daar nog in vallen en dat er wegens de krapte aan studio's en andere technische faciliteiten tal van program- lang van tevoren moeten worden gerepeteerd en opgenomen, zal iedereen duidelijk zijn. Maar 1 maart is voorbijgegaan zonder nieuws. De oorzaak is overbekend, die laten wij buiten deze beschouwing. De omroeporganisaties, NTS en NRU kunnen op dit ogenblik dus nog steeds niets of anders doen dan rekenen op Geruchten als zouden WD-ministers hebben voorgestaan, tegenover een „zui- len-tv-net" een „algemeen programma" te zetten, hebben de gedachten aan de artisten AVRO-wens tot samengaan met ev. nieu- contract |we omroeppartners. ook weer opge wekt Druk werd in en om Hilversum ge fluisterd. dat de AVRO nu op haar beurt mei de bedoeling tot samenwerking zou zijn benaderd door TROS. TVN-TER en! Open Bestel. Dit bleken echter lozei geruchten te zijn: „Wij weten van niets", laat de AVROi ons weten, ..er is geen enkele poging! gedaan van die zijde om contact met ons; of ons bestuur te krijgen". Weshalve ook deze „canard" weer wegfladdert uit het een tikkeltje zeezieke 44 Na een laatste schrille streek zweeg de muziek. De danseres stond na een siddering doodstil, hoog op haar tenen, de blote armen tot het uiterste uitge strekt. Ze was als een vuurpijl, die de lucht inschoot. De gehele zaal was in vervoering. Er werd geklapt, radio-1 gejuicht, gejubeld. De danseres, weer mens geworden, televisieseizoen zoels zij nu bijna met Etatie Een nieuw gejubel Doek achter de rug hebben en daarbij op Hierna heerste er een vrolijke luidruchtigheid: „eventualiteiten", die men dan ijlings hetI eelaoh geklink, geroezemoes van blijde stemmen, hoofd zal moeten bieden. 'ol duster eenzaam aan hun ta- feitje, kregen gezelschap van Spanjaarden, die een Niettemin blijven zij vooruitkijken, mondje Engels spraken, zoals zij ook. Ze konden ^ant op het departement van onderwijs, j elkaar verstaan. Ze dronken op elkanders welzijn, kunsten en wetenschappen lig: nog altijd'Waren de Spanjaarden somber en trots? Hier in het het voorstel van de gezamenlijke omroe-zuiden althans niet. Ties vond dat Spanje een goed pen tot exploitatie van het gehele tweede, land fi televisie- en het per 1 oktober door K. NOREL plezante stad en zij allen .erwachten derde radionet Mr. Roosjen Cadiz beste makkers. I Het was zeer laat. toen Hendrik en Ties op de donkere kade zochten naar hun schip. Twee-, drie maal dachten ze dat ze er waren, maar telkens was het een ander schip. Toen stonden ze te delibereren voor het vierde. Was dit nu de Vrouw Mr. A B. Roosjen. voorzitter van de Alberdien of niet? NRU en van de NCRV. zegt hierover Er kwam een rijzige figuur uit het achteronder. „Natuurlijk zijn we in moeilijkheden Zij ging het gangboord door. de loopplank over. geraakt: eens te meer is bewezen dat de Tussen een slaapmuts en een lange jas zag Ties het departementale klok niet altijd op tijd grof gezicht van Alberdien. „Ga mee!" gelastte zij loopt. We tasten meer dan ooit in het kortaf. Hij sputterde eerst tegen, doch strompelde duister omtrent de komst van de hoog- daarop, door haar geleid, de loopplank over en het nodige omroepwet. Een nieuw kabinet gangboord door. Hij struikelde over de hoge drempel gebonden \-an de roef. maar kwam toch goed beneden en te kooi. ,,'t Was toch... 't was toch... zo mooi." brabbelde Tij ..Die muziek en en." ..Ga slapen!" bestrafte Alberdien hem. „Je bent niet vertrouwd alleen te lopen." Verzoekprogramma voor de mid school. 18.00 Halte: programma v twintigers. 18.30 Muziekvereniging 18.50 Overheidsvoorlichting: Geef noot: 2. oude lengtemaat, dorp in Gelder land onder Brummen: 3 steel, voeg woord: 4. oude Nederl. koperen munt, plaats in België; 5. levenslucht, voorzet sel. onderricht: 6. voornaamw., nage recht: 7, telwoord (Eng.). gem. in N. Brab.; 8. Europeanen, water in Friesl., ga (Eng.); 9. sociëteit (afk bekend Engels admiraal. De heer E. S. Schüttenhelm, voorzit ter van de NTS zegt: „Inderdaad was 1 maart de uiterste datum om voor nieuwe activiteiten per 1 oktober a s. behoorlijk gereed te zijn. Nu krimpt die tijd met de dag. Maar wij houden ons klaar om aan te pakken en Izal het dan niet tot rustige degelijke ontwikkeling kunnen komen, dan treffen wij desnoods noodmaatregelen. Er kan dus nog tijd vergaan, maar alsjeblieft Verticaal: 1. plaats in Over., muziek-111. grein, 12. Oplossing vorige puzzel 1 oktober alvast reclame in radio televisie toe te staan, waarvan de gelden in een gezamenlijke pot komen en daaruit worden verdeeld onder de huidi ge omroeporganisaties. Men zou ook het derde radionet (dat toch maar door een gering percentage van de luisteraars is op te vangen, met richtlijnen daartoe van overheidszijde voorlopig gedeeltelijk kunnen bezetten en niet met 118 uur per week. Niettemin is voor elke uitbreiding organisatietijd nodig en daarom hoop ik op een beslissing op zo kort mogelijke termijn". 1STS-voorsitter VEREERD ZOG Tien dagen nadat zij te Cadiz binnengevallen waren, gingen ze weer die haven uit en voeren met wijd gevierd schoot recht voor de wind op de Straat van Gibraltar aan. Ze liepen bij Tarifa langs, een Spaanse stad met witte huizen onder hoge palmen. Afrika bleef op een afstand, bruin en kaal oprijzend uit het heldere water van de Straat. Van Gibraltar zagen ze alleen de rots en in de baai veel schepen: de Engelse vloot, vertelde Hendrik. Toen waren ze al in de Middellandse Zee. Alberdien vond het nu tijd de stukken te monteren. Ties geneerde zich. omdat Hendrik verstolen lachte. Zouden we die proppeschieter maar niet laten waar ze zijn" 't Is zo'n vei toning." zei hij tegen Alberdien. Doch zij hield voet bij stuk. Zij had die wapens niet gekocht om ze niet bij de hand te hebben, als het nodig was. De mannen moesten trouwens ook lererj, hoe ze het geschut bedienen moesten. Daarop werd de order uitgevoerd. De lopen, uitstekend over de verschansing, gaven de galjoot een strijdbaar aanzien. Het bleek niet overbodig dat zij zich oefenden in het bedienen van het geschut. De eerste keren kostte het veel moeite en tijd om kruit, schroot en proppen in de lopen te duwen en de jongens durfden de lont amper bij het zundgat te houden, bang dat zij 7^' de lucht invliegen zouden. Maar na een serie schoten hadden Ties en Hendrik. Wim en Hajo de slag te pakken en Alberdien laadde ook een stuk en schoot het af. Zij wilde niet met scheve handen staan, wanneer de nood eens aan de man mocht komen. Reyer was echter niet te bewegen een vinger naar het geschut uit te steken. Hij zei dat hij geen moordtuig aan wou raken, 't Kon echter ook zijn dat hij bang was. Wim en Hajo daarentegen kregen zo de smaak te pakken, dat zij maar bleven vuren. Doch daar stak Alberdien een stokje voor. Elk schot kostte geld en ze moesten hun kruit niet verschieten vóór de piraten kwamen. Toen zij Algiers naderden, bond Alberdien de mannen op het hart scherp uit te kijken en alarm te slaan als een verdacht schip op hen afkwam. Bij het geven van die order ontdekte zij weer een lichte krul bij Hendriks mond. die haar ergerde, ofschoon ze dat niet liet blijken. Alleen zei ze nadrukkelijk dat ze gehoorzaamheid verwachtte van een ieder. De nacht daarop riep Reyer tweemaal in de roef dat er iets aankwam, wat hij niet vertrouwde. Ties en Aiberdien gingen beide malen naar het dek. De ene keer was het een Italiaanse brik met een vreemdsoor tig tuig; Ties zag dadelijk dat daarmee niets loos was. De tweede keer was het een schip, dat Ties en Alberdien niet kenden. Toen het recht op hen afkwam, vond Alberdien het raadzaam alle hens aan dek te roepen. Wim en Hajo stonden direct ieder achter een kanonnetje, begerig naar en tegelijk een tikje bang voor het gevecht. Toen Hendrik, die zich niet gehaast had, boven kwam en 't schip zag. lachte hij dat zijn buik ging schudden. Die schuit! Het was een doodgewone Griek, zoals er duizend op de Middellandse Zee rondzwierven Geen kwaad bij. Het schip voer hen kalm voorbij. De man, die er aan 't roer stond, zwaaide een groet Hendrik had de hondewacht. Hij waarschuwde niet cén keer en Alberdien. die wakker in haar kooi lag. durfde niet naar boven gaan om zelf te zien of er gevaar was. Zij was een beetje bang voor het smalend lachje van de Hollander. Ze hield het echter in bed niet uit. Twee, driemaal lag ze op haar knieën voor stuurboord, dan Ze raampje van de roef, i :r aan bakboord, om daardoor c sag geen schip. verdachts ontmoet te hebben, veel te bang hadden gemaakt, dat ze waakzaam moesten blijven. Ook Tunis vanouds ee» piratennest geweest te gluren. aren. zonder iets Ties dat zij zich Alberdien vond Wordl vervolgd WANNEPERVEEN.'niet teveel." imm

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11