Danny Kaye, de grote man met het kleine hartje Brick Bradford —Toch is het zo!- Jesje en Josje Senmoet: „Een kroon voor een kind" De vrouw Alberdien DINSDAG 2 MAART 1965 tTHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOLVEN ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-rTHERGOtVEN-ETHERGOlVEN- 1752) Het blad, dat we onlangs als het voedüigsorgaan van de plant hebben gekenschetst, moet noodzake lijkerwijs minder eenvoudig in elkaar zitten dan het zich aan ons voordoet. Uit ervaring weten we van onszelf, dat ons spijsverteringsorgaan bijzon der gecompliceerd is en dat een kleine storing in een of ander onder deel ons meer lakt kan bezorgen dan op het eerste gezicht noodzakelijk lijkt. Nu zouden we niet graag willen beweren, dat de organisatie ln het plantenblad op één lijn kan worden gesteld met het zeer gecompliceerde organisme van de mens, maar aan de andere kant moeten we het blad toch ook niet zien als een hoeveelheid taaie plantencellen die door nerven bij elkaar worden gehouden. In het blad, waar zoals bekend voor ademhaling en voedsel wordt gezorgd, vindt een bewonderenswaar dige arbeidsverdeling plaats, die we ons ln een chemische fabriek nauwe lijks anders zouden kunnen wensen. In het bekende beukeblad zien we eerst een laag cellen, die als een beschermend vlies over de hele fa briek zijn gespreid teneinde het com plex te beschermen tegen invloeden van buiten, waardoor storing in de produktie zou kunnen optreden. Hier onder liggen de eigenlijke bladgroen- laboratoria, ondergebracht In lang werpige cellen die de indruk van een soort zuilengang wekken In deze produktieplaatsen treden de groen Blad van plant gekleurde chlorophylkorrels merk waardig genoeg als geheel zelfstan dige organisaties op. Bij sterke zonne schijn stellen deze korrels zich tegen de zullen (cehvanden) op, waardoor zij beschut zijn tegen overmatige straling. Onder deze werkplaatsen liggen de verzamelcellen, waar de geproduceer de „waren" voor een deel worden opgestapeld, voor een deel worden weggevoerd naar het hoogst doelmati ge buizensysteem van de bladnerven, die als een kanalennet door het hele blad trekken, in elkaar uitmonden, van de fijnste adertjes naar de groot ste nerven lelden, om tenslotte te eindigen in een grote buis, die door de steel de blad-fabriek verlaat en door twijg en tak in de stam over gaat. Alle bladeren, alle twijgen, alle delen van de plant zijn dlrekt met elkaar verbonden door aderen, waarin suiker, omgevormd zetmeel dus voedsel circuleert op soortgelijke wijze als de voedingsstoffen die door bloed in ons aderenstelscl worden vervoerd. Bij de plant vindt het transport van zetmeel voornamelijk 's nachts plaats, zodat de opslagplaatsen leeg zijn als de dag aanvangt, en direkt weer gevuld kunnen worden met de produktie van de nieuwe dag. Door samenwerking van miljoenen van afzonderlijke cellen wordt ln plant na plant van de „hersenloze natuur" de voedselproduktie van de hele aardbol voortgebracht. H. Petition Nadruk verboden. morgen socialis tisch strijdlied: 7.20 Grammofoonmuziek; 7.25 Van de voorpagina, praatje; 7.30 Lichte grammofoonmuziek: 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied: 8.13 Lichte grammofoonmu ziek en reportages: 8.50 Gymnastiek voor dei' vrouw; 900 Kookpraatje; 9.06 Klassieke i gewijde muziek (gr.i; 9.35 Waterstanden VPRO: 9 40 Schoolradio. VARA: 10.00 Ro-1 mantlsche orkestwerken (gr.); 11.00 Nieuws; I 11.02 Voor de vrouw: 11.40 Stereo: Tango rumba orkest en zangsollsten; 12.10 Lichte orkestmuziek (gr 12.22 Voor het platte- land; 12.7 Mededelingen t.b.v. land- en P tuinbouw; 12.30 Elektronisch orgelspel; 12.651( Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Kr'-J- 13.20 Stereo: Promenade-orkest 14.00 Ster en klassU 15.00 Voo 16.50 Voor orkest: ar radiokoor: 13 45 Gesproken portret; ■oRadio Kamerorkest: moderne te muziek; 14 50 Politieke lezing; de jeugd. (Om 18.00 Nieuws); de zieken: 17.20 6tereo: Metropolc- usementsmuzlek; 17.50 Overhelds- Gevi 1 Tips NCRV: 7.00 van weggebruikers. Hilversum II, 298 nlng; 7.10 Klassieke grammofoonmuziek; Nieuws en herhaling SOS-berichtr-" Radiokrant: 7.55 Lichte grammofoon 8 15 Gewilde muziek (gr i: 8.30 Nieuws; 8.40 SHT» Lichte orkes frammofo 4u Voor lek; 9.00 Voor de, de vrouw: 10.10 Moderne; 10 30 Morgendienst: 11.00 Nieuws: 12.40 Lichte muziek en reportages; 13.30 Licht Instrumentaal trio (opn.); 14.00 Boeren en burgers ln Bulten veen. hoorspel: loten van Jan van 't Hof| herhaling van 25 februari Jl.Jï 14 25 Cli De bondger rhallng van ibelrecltal: Oude muziek (gr.); 14.50 Moderne orkestmuziek (gr.), 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd: 17.15 Lichte grammofoonmuziek; 18,10 Koor zang iopn.): 18.30 Het spektrum: nieuws uit; de protestants-christelijke organisaties; 18.451 Nieuwe grammofoonmuziek. Kruiswoord-puzzel zonder zteart VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VPRO 8.20 uur een nieuwe aflevering van de Amerikaanse filmserie „Pa trouillewagen 54" en zijn komische politieagenten. 8.45 uur een reportage over het werk van de C.C.S.A. in Algerije en om i Swol's rubriek Ned. 2 VARA Internationale liedjes worden om 8.01 uur ingezet door Sonja Bernd't en Jaap Frank. 8.25 uur ontvangt Perry Mason bezoek van een jonge vrouw die vreest dat zij buiten haar wil een misdaad zal begaan een merkwaardig probleem dat Perry toch weet op te lossen. 9.15 uur Jan Blokker met zijn filmrubriek en 10.10 uur het R.K.K. met de vijfde uitzending over de reizen van Paulus: „De opstand in Efeze". VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 8.05 uur hebben de mannen van de vliegbasis Leeuwarden het voor 't zeggen in een amusementsprogramma. 9.35 uur wordt de rubriek „Fluitekruid" voortgezet met allerlei fijne werkjes voor fluit en piano of harp en om 11.05 uur opent Ton de Leeuw weer het venster op de hedendaagse muziek, het werk van de componist Jan van Vlijmen be sprekend. Hilversum II KRO Op vastenavond is het KRO-programma tussen 8.15 en 10.10 uur gewijd aan carnavalsplezier her en der. Eerst wor den er nog wat prijzen in de SUS-actie bekend gemaakt. 10.45 uur laat Leo Nelissen weer allerhande liedjes uit diverse landen horen. AVRO wijzigt tv- programma (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM In verband met da uitzending van een deel van de voet balwedstrijd LiverpoolF.C. Köln zal de AVRO morgenavond haar televi sieprogramma op Ned. 1 wijzigen. Na het NTS-joumaal kan men nu verwachten: 8.20 uur Televizier, 8.30 uur Danny Kaye-show, 9.20 uur voet bal, 10.15 uur „Nog niet helemaal één...." (uitzending van de NTS over de betekenis van de EEG ook voor Nederland), 10.45 uur tweede jour naal. Hilversum I, 402 m. AVRO: 16.00 Nieuw»; 18.15 Eventueel actueel: 18.20 Orgelspel; 18.30 Radio Volks Universiteit: Vrije Jeugdvor- ming. door H T. Leuvenink: 19.00 Voor de kinderen; 1905 Paris voua parle; 19.10 Fragmenten uit de opera La Traviata (gr.); 20.00 Nieuws; 20.05 Tot uw orders: geva- rleerd programma voor de militairen; 20.65 Radar: radioperiodiek; 21.35 Fluit, klaveclm- bel. harp en piano: moderne en oude muziek; 21.55 Sltar, radloöjdaëhrift voor Eltaristen; 22.05 Toneelbeschouwing; 22.18 lcht Instrumentaal trio; SB 30 Nleuwa en mededelingen; 22 40 Actualiteiten; 23.00 Ge sproken brief: 23.05 ------- J~ daagse 8op de heden- zikale lezing; 23.40 Lichte k; 23.55-24 00 Niet (gr.): 20.15 SUS 12: bekendmaking Se serie hoofdprijzen; 20.45 Herry Up: karnavalspro- gramma; 21.45 Karnafal: licht programm „O, het ia maar een klein roei- >ootje", zei Jesje een tikje teleurgesteld. „Niet een klein roeibootje, maar een inke roeiboot," verbeterde haar broer- je. „Met een buitenboordmotor. Hé, teert het nu om?" vervolgde hij. „O, toch niet, ze komen hierheen0 „Er komt een bootje aan, vader," zei Jesje. „Met twee mannen erop. Ze werken ze ker hier ergens in de buurt." „Dat kan best," antwoordde haar va- ;r, van zijn tekening opkijkend. „Het zullen griendwerkers zijn." „Nee. daar zien ze niet naar uit, vind zei Josje. „Je kan hun gezichten ouwens niet zien." De roeiboot met de buitenboordmotor was inmiddels dichterbij gekomen voer nu langs het jachtje van meneer Pieterson. Meneer Joppers en de 1 kinderen staken hun hand op bij of c „Ze zeggen nog niet eens even beleefd boot die zij passeerden en keken niet op goedenmiddag!" ..Wat zouden ze onder dat-zeil hebben?" vroeg Jesje. „Zoueen het smokkelaars zijn, vader?" Komiek van natureof...? ken aan, maar hier toch zeker r ..Toch is het vreemd," hield Jesje vol. „Dat ze helemaal niet groetten En hun gezicht zo weghielden. Kijk, daar gaan ze. Zullen wij hen achternavaren, va- „Geen sprake van," lachte meneer Joppers. „Ik ga mijn tekening afmaken." Jesje en Josje tuurden de roeiboot na, die nu achter een bocht in de kreek ver- ,.En toch vind ik het heel raar en ver dacht!" zei Jesje koppig. Horizontaal: 1. plaats in België - familielid. 2. leger (Fr.) - verschoten, 3. venster plaats in N.-Brab. 4. volksnaam voor de kauw rivier in Engeland - meisjesnaam. 5. biersoort - scheik. element (afk.) - bloem. 6. ontvangkamer kleur. 7. munteenheid van Iran - priem - scheik. element (afk.). 8. meisjesnaam - scheik. element (afk.) -, voedsel. 9. deel - verstoteling. Vertikaal: 1. geraamte - vlug. 2. mondeling - opera van Verdi. 3. adellijke titel op Java (afk.) vogel. 4. bijwoord - gem, in Overijsel. 5. muiter - kneep. 6. vlijtig meisjesnaam. 7. dam langs een water - Ierland straat (afk.). 8. vogel - voedsel. 9. voegwoord - spil van een wiel - munt in China - voorzetsel. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. glans, 5. los, 7. raad, 8. top, 10. ami, 11. bok, 12. la, 13. na, 14. het, T5. den, 16. sen. 17. land. 18. Irak. 20 Dora, 21. oom. 22. darm 24. os, 25. brak. 26. ha, 27. paar, 28. Son, 29. Hans. 30. reet. Vertikaal: 1. grandioos, 2. lama. 3. aal, 4. nd. 5. lok. 6. op. 8. tot, 9. pand. 11. ben, 12. Lena, 14. hek, 15. darm, 16. Sam. 17. lork, 19. ros. 20. daar, 22. dras. 23. kant, 25. ban, 26. hoe, 27. pa, 28. Se. 42 .Gekkenwerk," zei Reyer. „Gekkenwerk." Het was it duidelijk wat hij gekkenwerk vond. alleen de vechtlust van de jongens, of ook het besluit van Alberdien om naar zo'n rare wereld te gaan. Toen het er op aankwam, vertrouwde Alberdien toch niet volledig op de kennis van de zeevaart, door haar en Ties in een wintertje opgedaan. Zij had wel graag een man aan boord, die eerder naar de Zwarte Zee geweest ws. Ze zocht een zeeman van de grote vaart om als bestman mee te gaan. „O, moet ik er soms uit?" vroeg Reyer toen veron gelijkt. ..Nee. hij komt erbij. Dt is toch wel nodig op zo'n iet hun gewone bemanning. Zoutkamp uit, maar ,n in het Nieuwediep weer binnen. Daar, waar alles voor Amsterdam aankwam en uitging, was altijd zeevolk bij de vleet. Ties ging de wal op en vond een man, die veel op de oriënt gevaren had, een forse vent van ongeveer zijn leeftijd. Hij heette Hendrik. Op de grote vaart was hij bootsman, maar hij had meer dan eens alleen op wacht gestaan en hij kende de gelegenheden in de Middellandse Zee, verklaarde hij aan Alberdien, toen die hem uitvroeg. Zij ging met Ties z'n keus accoord en ze voeren ogenblikkelijk weer uit. nieuwe man leek zeer geschikt, riij was uitste kend voor zijn werk en op de Noordzee en bij de Vlaamse k' wist hij precies waar hij varen moest. Daarbij was hij een spraakzaam man, anders dan Reyer die meestal zweeg en anders mopperde. Hendrik vertelde graag van zijn reizen naar oost en en vooral over de Middellandse Zee. 't Was daar varen en in de havens ook gezellig passagieren, zei hij met een knipoog naar Wim en Hajo, die met ooen nrv.den naar hem luisterden. Ties haalde Hen drik 's ave is in de roef. opdat ook Alberdien zou horen van hij van de Middellandse Zee te vertel len had en daarbij vroeg zij hem wat hij dacht van de piraterij Daar lachte Hendrik om. Zolang hij in de Middellandse Zee gevaren had, had hij nooit een zeerover gezien. „Dan waren die kanonnetjes dus niet door K. NOREL verlegen zij „Beter mee verlegen dan .en ruime wind door het Nauw en nielden deze tot voorbij Wight, maar toen kregen ze een harde zuidwester op de kop, die weldra aanwak kerde tot stormkracht. Het viel te voorzien dat de Golf van Biscaye veel narigheid zou geven. Ties had met schade en schande geleerd dat je bij storm niet doordrijven- moet. Hij ging terug op Portland om daar op beter weer te wachten. De eerste avond in Portland vroeg Hendrik aan Ties of hij mee de wal opging. Ties was niet gewoon met het volk te passagieren. Reyer ging in een vreemde haven bijna nooit van boord, de jongens altijd samen, dc kapitein alleen of met z'n vrouw. Maar tegen iemand van de grote vaart zag Ties anders op dan tegen het gewone volk en Hendrik had zich doen kennen als een gezellig man Hij zei tegen Alberdien dat hij even de wal op moest met Hendrik, en zonder haar antwoord af te wachten ging hij. Het „even" werd heel lang. Pas laat in de avond kwamen ze weer aan boord. De anderen waren toen allen al r-ar kooi. ook Alberdien. Ties sliep, nadat hij zich met enige moeite had ontkleed en in de kooi gekropen spoedig en diep. Alberdien praatte de volgende morgen nere-- over en Ties zweeg ook. Hij had na het morgeneten nogal haast om naar het dek te gaan. Toon hij 'ich 's avonds na gedaan werk schoor mn verkleede, zei Alberdien dat ze graag had dat hij aan boord bleef. „En waarom?" vroeg Ties, terwijl hij zijn broek vastknoopte. Zij hoorde aan zijn toon dat hij geprik keld was. „Wij vinden het zo gezellig als je bij ons blijft" antwoordde zij. Met opzet sloot ze de kinderen erbij tje. „Blokken bouwe, pappa?" vleide de kleine Gosse, aan zijn broekspijp trekkend. Ties liet zich op zijn knieën zakken en bouwde een toren voor zijn zoon. De deurtjes van het achteronder gingen open. „Nou, kapitein?" vroeg Hendrik. Ties bleef met de blokken spelen. „Geen tijd". riep hij terug. „Als je vader bent, heb je allerlei besognes, hè!" Hij lachte erbij, ofschoon niet hc' -naai Hendrik ging alleen. Van Alberdien ving Ties een dankbaré blik op, die hem echter niet aangenaam trof Hij was toch eigenlijk een pantoffelheld.... „Nee, pappa, dit moet zo," zei Gosse. Pas op een zeer laat uur kwam Hendrik weer aan boord. Alberdien. die wakker lag. hoorde hem scharrelen in het gangboord. Ze was blij dat ze Ties had thuisgehouden. Maar zou het haar morgen ook gelukken om hem vast te houden? Het speet haar dat zij Hendrik hadden aangenomen. De volgende dag behoefde Alberdien zich geen zorg te maken. Dc storm was uitgewoed; het glas liep op. Zij voeren uit. Na twee dagen ruime wind, die hen een goed behoud deed maken, kregen ze weer zuidelijke winden, waarbij ze veel laveren moesten. Bij iedere wisseling van de wacht was het ,Alle hens!" om door de wind te gaan. Op die manier deden ze een volle week over de Golf. en ook voor de Portugese kustl kwam er geen schot in. Het was daarbij alle dagen grauw en regenachti,- weer en het onafgebroken stampen bij het zeilen aan de wind maakte het varen niet plezierig. Wordl vervolgd) MET Dannv Kaye is geen j zinnig woord te praten, je kunt net zo goed niét naar zijn persconferentie gaan!" De wat in het nauw gebrachte collega-journalist die dit tegen mij zei toen Danny Kaye verleden jaar vlak voordat de AVRO zijn show programma's ging uitbrengen in een vliegensvlugge bespreking met de pers had niet helemaal ongelijk. Eerlijk gezegd had hij bijna gelijk, want Dannv hangt altijd de komiek uittenzij het over tekort- komende kinderen gaat. Misschien is hij komiek-van-natu- remisschien ook is het allemaal aangeleerd om den brode. Danny zelf zal niemand daarover uit de droom helpen. Listige vragen in die richting beantwoordt hij met een snelle kwinkslag of met zomaar een kolder- opmerking. Ook schroomt hij bepaald niet, een wat al te persoonlijke vraag lik-op-stuk naar de vragensteller (ster) zelf terug te schieten, inplaats van er antwoord op te geven. „Zeg me eersthoe denkt u daar zélf over?" Tja, en daar loop je natuurlijk op dood. want het pleegt helemaal niet belangrijk te zijn hoe deze of gene journalist privé ergens over denkt, wél, wat de mening van „de ster" Danny Kaye heeft altijd, ook in zijn eigen land, persconferenties be schouwd als een deel van zijn optre den. Hij kleedt zich er beslist niet voor en als er maar hard gelachen wordt is het hem goed. Van hem moet je kunnen zeggen dat hij driewerf amusant isdaarmee verdient hij zijn brood en flink wat er op, maar schijnt daar bovendien nog echt ple zier in te hebben. Alleen wie de moeite doet om deze wereldberoemde Danny, klein van stuk en gewild of echt slordig (ieder een mag kiezen!), altijd rare gezich ten trekkend en de ene grap na de andere verkopend m«t een verbluf fend gemak, eens goed te bestuderen wanneer hij zo bezig is, ontdekt iets van de echte mens achter het zorgelo ze pret-masker. Het jongetje Ergens is Danny Kaye nog altijd de kleine man, die niet helemaal in zichzelf gelooft, omdat zijn mond stukken groter is dan zijn hart. David Daniël Kaminsky, zoon van Oost-Europese emigranten en geboren in de armoewijken van Brooklyn, is 18 januari 52 jaar geworden. Die jaren zie je hem niet aan en zijn geweldige vitaliteit is er ook niet mee in evenre digheid. E*ns was hij een jongetje, dat in dc schaduw van propvolle volksstraten opgroeide en droomde van de zon. Dat is hij nooit vergeten. Nu hij handenvol zon heeft te vergeven met zijn verrukkelijke dwaasheden, is dat jongetje van tóén niet uit zijn gedach ten verdreven. Daarom was het geen reclamestunt, toen hij. nu alweer jaren geleden, zijn befaamde reis maakte voor de UNI CEF, het Kinderfonds van de Ver. Naties, waarbij hij alleen de wereld de ogen opende voor de nood van ondervoede, zieke of hongerende kin deren, maar die kinderen zelf heel wat gelukkige uren bezorgde met zijn stralende bezoeken. De manier waar op hij zelfs schuwe kleintjes wist in te palmen en te doen schateren van het lachen, kan niet worden overtrof fen. Danny Kaye heeft dit met heel zijn hart en toewijding gedaan en hij vertelt er nog graag over. Dan kan hij even diep ernstig zijn. Maar zo gauw merkt hij dat zelf, of hij gooit er' Maar troost u: er blijft genoeg over om ook als Nederlander te kunnen lachen, want ook deze aflevering zit. weer opperbest in elkaar met Danny als middelpunt. nee, toch niet, zezkomen hierheen." „Er ter Hayley plotseling volwassen wordt omdat zij een dispuut-insigne van een uitverkoren jongeman draagt, hoe Danny als Franse douane-beambte de (dan even Engelse toeristen voorstel lende) vader en dochter de voet dwars zet, u zult Danny weer horen in zijn dwaze en gevoelige liedjesen u zult. weten, hoe onder alle bravoure toch nog de onzekerheid van het kleine Brooklynse jongetje schuilgaat. Want Danny Kaye, na tientallen ja ren succes gestegen tot de altijd vrij eenzame hoogte op de toppen van de roem, weet dat een goed artist er nooit „is", maar altijd weer opnieuw moet werken en vechten om zijn ereplaats te behouden. Dat maakt deze kleine grote man zo weer een brokje gekheid overheen, sympathiek. Hij staat het eenvoudig niet toe, dat iemand in zijn hart kijkt. Miljoenen Miljoenenwat wil dat woordje zeggen voor Danny Kaye, zanger, teur, humorist, filmspelerMiljoe nen dollars, zeker. Maar ook miljoenen publiek, dat hij niet kan Danny Kaye is de figuur die het directe contact met van zorgen be vrijd publiek nodig heeft. Ook dan zit hij vol grappen en grollen, ook dan heeft hij soms even een ernstig ment dat vooral weer gauw wegge lachen moet worden. Wij kunnen dat maandelijks zien zijn televisieshow, waarmee hij andere landen al evenveel succes heeft als in zijn vaderland Amerika, waar hij op handen wordt gedragenl Zeker, bij de vertaling en bij het vlugge spreken ontgaan ons dikwijls woordspelingen en mede daarom slaat de Amerikaanse humor niet altijd voor honderd procent aan bij het Nederlandse publiek. Morgenavond, als hij weer op het scherm komt, krijgt u daarvan w een voorbeeld: het hoofdnummer deze show, waarin Banny vader en dochter Mills voorstelt, is een parodie op de film „Muiterij op de Bounty". Hier komt zo'n onvertaalbare woord speling in te pas, want het woord „lashes", dat zowel zweepslagen als wimpers betekent, en de pret daarv gaat dus aan de kijkers die het met VPRO: 20.45 Helpende eportage over het wenk van de C.C.S.A.; 120 Muzikaal programma: 21.40 Ziek zijn - eter worden, medische rubriek. NTS: 2 25—22 30 Journaal. Nederland II. NTS; 20.00 Nieuws in het ort. VARA: 20 01 Internationaal liedjespro gramma; 20.25 Perry Mason - Twee in één. TV-film; 21.15 Filmvenster; 21.45 Achter het nieuws. RKK: 2.10—22.35 Paulus achterna, •eligieus programma. België. Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 18.45 Teletaalles: Frans; 19.00 Zandmannetje; .9.05 Tijd voor u; 19.30 De Fllntstones; 19.55 Nederlani: Televisie morgen Commentaar T unnelwerken Rotterdamse harten moeten gister avond wel wat sneller hebben geklopt toen de film over de machtige tun- nelwerken in de Maas op het beeld scherm kwam. De kijkers kregen een go-ede indruk van het geweldige werk dat wordt verzzet, al kon de leek al leen maar bewonderend „ach!" en „oh!" roepen, want zelfs bij de beste uitleg kan zo'n gecomprimeerde film toch niet duidelijk maken, hoe alles :o orecies voor elkaar komt. Veel bewondering gaat ook uit naar de mannen, die met ware onverschrok kenheid de dikwijls imponerende ar beid verrichten. Wij waren er blij mee dat er na uiqe tijd weer eens iets over de tun- lelbouw op het beeldscherm kwam, ■iniit het is toch wel van belang, dat een dergelijk gigantisch werk onder de aandacht van de kijkers wordt ge bracht. Heel het Nederlandse volk voor zover het gistermiddag daartoe in de gelegenheid was heeft kunnen horen en zien hoe er in de Tweede Kamer werd gesproken over het feit dat de Kamerleden en vooral ook de fractie voorzitters die de Koningin straks van voorlichting moeten dienen over de vorming van een nieuw kabinet dan wel herstel van het oude, niet zijn in- gelicht over de punten waarover het kabinet is yesruikeld. Men heeft de standpunten aangaande het voor en het tegen horen verdedigen en men heef! de sensatie beleefd om van heel dichtbij mee te maken hoe de minister-president werd uitgenodigd om te verschijnen en hoe hij inderdaad binnen het uur temidden van een aan tal lege stoelen met een zorgelijk ge zicht in de Kamer had plaatsgenomen om zwijgend te luisteren. Heel spectaculair tv as de uitzending niet en wie haar miste had wel genoeg aan de om 7 uur gegeven samenvatting van een half uur. Docenlensamenkomst nijverheidsonderwijs DRIEBERGEN In Hydepark zal op zaterdag 27 maart door de N.O.- commis sie van de raad voor de zaken van kerk school der Nederlandse Hervormde Kerk een docentendag worden gehoude® leraressen en leraars godsdiens® onderwijs en andere belangstellenden iB het nijverheidsonderwijs voor meisjes. D H. M. Strating te Goes zal spreken over het godsdienstonderwijs en het komend u patroon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9