Bloemenpaarden en muziek Burgemeester Van der Willigen begon vandaag werk in Leiden Kantono;erecht Leiden Achter stuur in slaap gevallen: f 75 boete Te kust en te keur Voorrokersrwteene^ NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 2 MAART 1965 Huldiging de heer Jongbloed (Samsom) DEN HAAG In zjjn woning te Den Haag Is gistermorgen de heer K. W Jong bloed gehuldigd in verband met zijn zil veren jubileum In dienst van de N.V. Samson te Alphen aan den Rijn. De heer Jongbloed is hoofd van de afdeling in koop handel. Directeur J. F. Samson bracht in een hartelijke toespraak de gelukwensen van de directie over. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, waarvoor de jubilaris, gezien zijn ervaringen met inkoop, zonder twijfel een passende bestemming zal weten te vinden. Hij kreeg ook het gouden ereteken voor 25-jarige dienst. De jubilaris is het 103e personeelslid aan wie dit ereteken werd uitgereikt. Namens de medewerkers werd gespro ken deor de heer Wolf, die enkele ge schenken aanbood. Daarna bleef het ge zelschap ook mevrouw Samson en de heren N. Samson, gedelegeerd-commissa ris, Ottens, adjunct-directeur, en Nigge- bnigge namens de ondernemingsoommis- sie waren aanwezig enige tijd nog ge noeglijk bijeen. LEIDEN. De verkoopruimte van Smits Verfhandel, Oude Rijn 67, hoek Middelstegraoht, is aanzienlijk uitgebreid. Er is nu een speoiale behangafdeling. Vanmiddag werd de vernieuwde en ver grote zaak geopend. LEIDEN Het mag aan het merendeel der bijna 100.000 Leidenaars zijn ontgaan, dat deze stad sinds gistermiddag in mr. G. C. van der Willigen weer een burgemeester aan de top heeft, hy is toch echt geïnstalleerd en vanmiddag reeds presideerde hij een gewone raadsvergadering. Er wapper den gisteren in Leiden slechts enkele vlaggen ter gelegenheid van die in stallatie. Dit in tegenstelling tot het landelijke Benthuizen, waar ook een burgemeester werd geïnstalleerd en waar van bijna ieder huis de vlag was uitgestoken. Nu is in zo'n kleine gemeente de afstand tussen bestuur der en bestuurde dan ook heel wat kleiner. Toch werd by de intocht 's middags en de muzikale huldiging 's avonds in Leiden letterlijk e; guurlijk de grote trom geroerd zodat de installatievreugde ook buiten de muren van het stadhuis merkbaar was. ziekkorps der Huzaren van Boreel, dat met zijn pittige klanken een kleine schare belangstellenden het stadhuis lokte en een grotere groep naar het stadhuis, waar dra De open rijtuigen, waarin burge meestersgezin en wethouders gister middag na de begroeting van het station naar het stadhuis reden, den voorafgegaan door het mu- hekken goede diensten bewezen toen de door landelijke ruiters omringde koetsen arriveerden. Voor de gevel van het stadhuis, ook al achter hek ken, stonden enige honderden school kinderen enthousiast met vlaggetjes te zwaaien en te juichen toen de nieuwe burgemeester de stadhuis- trappen opging. Faam De raadzaal bood een blijde aanblik, dank zij activiteiten van de Plantsoe nendienst. Paarse hyacinten, naakt- bloeiende jasmijn en andere voor jaarsboden verkondigden de nieuwe lente in het bestuurlijke leven van Leiden. Wat loco-burgemeester S Menken en burgemeester Van der Willigen zei den, schreven we gisteren reeds. Der de spreker tijdens de buitengewone vergadering was mr. C. J. Woudstra die «Is nestor van de raad het woord De aankomst van het burgemees- terspaar bij het Leidse stad huis werd gadegeslagen door een groot aantal burgers, onder wie vlaggende schoolkinderen. (Foto N. van der Horst) Burgemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest kwam zijn nieu we buurman iijdens de receptie hartelijk begroeten. De kennis making verliep kennelijk in alle vrolijkheid. (Foto N. van der Horst) Receptie S. van Weesel LEIDEN. In 't Karrewiel recipieerde de heer S. van Weesel ter gelegenheid van het feit dat hij 40 jaar geleden als loodgietersleerling bij zijn vacer in dienst trad Dc heer Van Weesel doet nu alweer vele jaren zelfstandig zaken. Onder de aanwezigen waren collega's, wethouder Sannes en sportvrienden. Show O Dief rijdt gestolen auto „total loss" ROTTERDAM Op ongeveer hetzelf de moment dat een automobilist in Lei den bij de politie aangifte deed van dief stal van zijn personenauto, werd zijn wagen in Rotterdam „total loss" gereden. Het gebeurde m de nacht van zaterdag op zondag. De 22-jarige koopman W. S. uit Leiden reed met zeer hoge snelheid op het Kleinpolderplein, verloor de macht over het stuur en reed tegen een licht mast. Op de plaats van het ongeval ver klaarde de koopman de wagen gestolen te hebben in Leiden. Vervolgens werd hij met ernstige hoofdwonden naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Informaties te Leiden wezen uit, dat de eigenaar van het voertuig op bijna dezelfde tijd aangifte had gedaan.toen zijn wagen „to tal loss" werd gereden. LEIDEN Een 47-jarige magazijnchef uit Katwijk was op de Ryn- mond met een bestelauto tegen een voor hem rijdende personenwagen ge reden. doordat hy (volgens het proces-verbaal) moe was en in slaap was gevallen. „U had bovendien een paar borreltjes gedronken", zei gisteren de officier bij het Leidse kantongerecht, die f 75 of 15 dagen eiste, plus voor waardelijke ontzegging van rijbevoegdheid voor zes maanden. „U reed tegen een auto op, maar het had ook een mens kunnen zijn", zei de kan tonrechter, die conform de eis vonniste. Doorgevaren Een 46-jarige schipper uit Hazers- woudè, gezagvoerder van een passa giersboot. was in de Diepe Poel onder Warmond tegen een motorbootje op gevaren. Hoewel de passagiers van dit bootje te water raakten, was verdach te doorgevaren. Ook nadien had hij niets van zich laten horen. De officier eiste boetes van f 40 (of 8 dagen) en f 60 (of 12 dagen) voor het niet voor kómen van de aanvaring en de betoon, de grove onverschilligheid jegens de drenkelingen. De kantonrechter maak te er f 25 of 5 dagen en f 75 of 15 dagen Met een geleende auto (waarvan de handrem niet deugde) en zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, reed een 23-jarige matroos uit Noordwyker. hout op de Gooweg te Noordwijk tegen een andere auto. „U had ook nog bier op", zei de kantonrechter. „Het waren er maar twee. ik was heus niet dron ken", aldus de matroos, die werd ver- Leids slagersjubileum LEIDEN De heer A. G. A de Vrind vierde gisteren, op zijn verjaardag, zijn gouden jubileum als slager. Na enige tijd in een slagerij aan de Hogewoerd te heb ben gewerkt, kwam hij in de zaak van zijn vader aan de Nieuwe Rijn en later volgde hij zijn vader op als eigenaar. Het jubileum is slechts in de familiekring ge- Jhr. mr. F. H. v. Kinschot geen curator meer DEN HAAG Bij koninklijk be sluit van 12 februari is aan jhr. mr. F. H. van Kinschot met ingang van 1 no- november 1964 eervol ontslag ver leend als lid van het colilege van cura toren der Leidse universiteit met dankbetuiging voor de belangrijke diensten in die functie aan het laod bewezen. Dinsdag Gehoorzaal, 7 en 9.15 uur: Libelle- I Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreek- i uur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Oud- 1 studenten, Mixed Pickels. Hogewoerd 108, 8 u.: dr. J. M. Vlijm, Geref. studentenpredikant, voor S.S.R.- afdelingen over „Van Kerken tot Kerk. j Komt er nog wat van?" I Museum Oudheden, 8 uur: prof. dr. j A. Klasens over de Ned. opgravingen Zaal Petrakerk, Surinamestr.. 8 uur: jaarvergadering afd. Noord Christen- i vrouwenbond. j Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 2 tot 4 30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Breestraat 19, 8 uur: Ver. experimen teel Radio-onderzoek. Zomerzorg, 8 uur: A. R, kiesvereniging j III. burgemeester Schakel van Noordeloos I over de omroepkwestie. Leiderdorp: clubgebouw tennisclub De Munnik (Plantage), 8 uur: afd. Leider - i dorp K. en Odr. D. J. Roorda over ..De nazidictatuur, een geheel nieuw hoofdstuk in de Duitse geschiedenis?" Benthuizen: gemeentehuis, 8 tot 9 uur: receptie burgemeester en me vrouw Keijzer. Oegstgeest: zaal W. de Zwijgerkerk, 8 uur: huishoudelijke en gezinsvoorlich ting, voorlichting door Ver. Ned. Fa brikaat (met kleurendia's). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „Het tweede schot." Den Haag: Diligentia. 8.15 Christoph Eschenbach, piano. Woensdag Oude Singel 236, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond Overheidspersoneel, W. Wieringa over loonvorming en inkomens verdeling in Nederland. Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijk- gemeente Boshuizerswijk. Steenschuur 6, 8 uur:Ver. voor Peda gogiek, mej. drs. L. S. van Hees over „Samenspel van huis, school en maat schappij". Zaal Bevrijdingskerk, 7.30 tot 7.50 uur: avondgebed. Gehoorzaal, 8 uur: demonstratie Me- dau-Schule (Sportstichting Leiden). Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur; bevolkingronderzoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Moortje". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest, met vioolsoliste. Donderdag Breestraat 85. 8 uur: modeshow Cou ture Riël. Burgerzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: ont vangst gemeentepersoneel t.g.v. instal latie burgemeester Van der Willigen. Rijnsburgerweg: 169: opening Psy chologisch Instituut universiteit Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Rapenburg 127. 8 uur: opening foto tentoonstelling studentenvereniging Ca- Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: West- ned. Symfonie-orkest, met viool en kla vecimbel. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Seth Gaaikema en Ro.elof Stalknecht „Avondje Nederlands". Vrijdag Schouwburg, 8 uur: solocabaret Fons Jansen. Burgerzaal Stadhuis, 4 tot 6 uur: al gemene receptie t.g.v. installatie burge meester Van der Willigen. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Werk- mans Wilskracht Marekerk, 8 uur: bijeenkomst tg.v. Wereldgebedsdag. Bethlehemkerk (Driftstraat). 8 uur: bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag. Bevrijdingskerk, 8 uur: bijeenkomst t.g.v. Wereldgebedsdag. Zaal Koningskerk, Noord. 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Hal Bevrijdingskerk, Zuid-West, 2 tot 430 en 7 tof 9.30 uur: bevolkingsonder zoek tuberculose. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zondeval". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: to neelgroep Arena met „De kikkers". Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht „Avondje Nederlands". Scheveningen" Oude Kerk, 8 uur: Zuidhollands Orkest, medewerking van koor en solisten, Johannes Passion Zaterdag Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugd verband, creatief spel. Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: Herv. jongerensociëteit kozakkenfeest. Oude Vest 13, 8 uur: C.J.V. De Valk. A. Zaalberg over Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering K. en G. Gehoorzaal, 10.30 tot 4 uur: Kamer centrale Leiden V.V.D., onderwerp: Ontwikkelingshulp. De Lakenhal, 8.15 uur: concert Leny Stevens-Ridderhof, sopraan. Pieter van Veen alt-blokfluit. Peter Dieleman, fluit. Rien de Reede. fluit, Henk Briër. clave- cimbel en piano en Betteke Groot Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt". Den Haag: Diligentia, 2.15 en 8.15 uur: toneelgroep Arena met De Kik- Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest. Scheveningen: Oude Kerk, 8 uur: Het Zuidh. Orkest, met koor en solis ten, Johannes-Passion. Welke apotheek? Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp en apotheek Voorscho ten. De Oegstgeester apotheek is zondag gesloten van 824 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De dan seres van de duivel (18 Jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes zon der remmen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou, het grote opperhoofd (14 jaar). Rex (2,30, 7.15 en 9.15 uur): De tijger lust ze rauw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht van de leguaan (18 jaar). Trianon (2 en 7 30 uur): Gejaagd door de wind (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling keuze uit het kunstbezit van leden van de Vereni ging van Belangstellenden van 25 febr. tot 29 maart Rapenburg 127: fototentoonstelling stu dentenvereniging Catena (van 418 maart, 1721 uur). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7' gouaches en schilderyen van Adrian Stahlecker en plastieken van Armand van der Helm (van 20 febr tot en met 11 maar., dag. van x0- f7 uur, bovendien op vrijdagavond van 810 uur, op zon dag alleen na afspraak). Voor het uithalen van stuns op rijksweg 4 onder OegstgeeSt werd een 54-jarige ingenieur uit Voorburg ver oordeeld tot f 150 of 30 dagen en waardelijke ontzegging rijbevoegdheid voor een jaar, eveneens conform de eis.. „Nadat ik hem had ingehaald en weer naar rechts was gegaan, haalde hij mij in en sneed hij mij bijna de weg af. Toen ik hem weer inhaalde, stuurde hij onverwachts naar links en drukte hij mij naar de baan voor te- genliggend verkeer. Door sterk afrem men en bijsturen kon ik nog net een aanrijding met een tegenligger voor komen", aldus de verdachte, op wiens verklaringen echter door getuigen een minder onschuldig licht werd gewor- Op de Rijnsburgerweg te- Oegstgeest had een 23-jarige Sassenheimse kan toorbediende een zwenking naar links gemaakt, waardoor hij tegen een te genligger botste. Hij werd veroordeeld tot f 100 of 20 dagen en voorwaarde lijke ontzegging rijbevoegdheid voor zes maanden (eis: drie maanden). oordeeld tot driemaal f 50 of 30 dagen en onvoorwaardelijke intrekking van (eventueel toekomstige) rijbevoegd heid voor zes maanden. buitenlander drie LEZERS SCHRIJVEN man de cel in DEN HAAG Twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf Dit vonnis hoorden gisteren bij de Haagse politie rechter een assitent-bedrijfsleider uit Koudekerk aan den Rijn, een 30-jarige chauffeur uit Alphen en een 44-jarige vertegenwoordiger, eveneens uit Alphen, over zich uitspreken. Het drietal had op 16 juni van vorig jaar met de auto van de Koudekerker een andere personenauto tot Voorschoten ach tervolgd. De Amerikaanse chauffeur daarvan, die met een duidelijk Ameri kaans nummerbord reed, had een ver- keersfout gemaakt. Toen het drietal de tot stoppen had gedwogen, tuigde de chauffeur af. Moet dat zo, PTT Woensdagavond 3 maart heeft onze Vereniging voor Pedagogiek haar maandelijkse bijeenkomst. Donderdag morgen (25 februari) werden de uit nodigingen keurig verpakt, ge meente bij gemeente afgeleverd aan het hoofdpostkantoor. Heden, maandag 1 maart, liggen ze er nog! Kan dat niet anders, P.T.T.? LEIDEN. Bestuur Ver. voor Pedagogiek JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG Burgemeester Van der Willigen kijkt eens goed naar de Leidse ambtsketen, die loco-burgemees- ter Menken hem zorgzaam om de hals legt. (Foto N. van der Horst) UUiJiiiiiillllJIlillMlilUfllllUilUlilllliiilllllUillliilllUIIIIIIII Voor aftuigen van 's Avonds gaven de Leidse muziek korpsen voor de nieuwe burgemeester die met zijn vrouw en drie dochters en de wethouders op een platform voor hej stadhuis had plaats genomen, acte de presence. Het Leidsch Politie-Muziekgezel- schap opende de rij en daarna volg den met korte pauzes de R.K.- Leidse Harmoniekapel, Jong K. en G., Werkmans Wilskracht (dat als enige korps halt en front maakte), Nieuw Leven. Trouw en Durf. De Burcht, Concordia en K. en G (dat het op treden met een vlekkeloze show af sloot). Mede door de kou was de belangstel ling voor dit muzikale gebeuren gering. w—1 IKÏÏ.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3