Bevolkingsonderzoek naar t.b.c. Commentaar Te kust en te keur A B e j aardencentrum Haag wij k in stadium van afwerking Personeel Elmi hield druk en mmoerig amateursconcours STAALTJE GROVE MAAS FILET 1.55 NIEUWE LEIiDSE COURANT ZATERDAG 13 FEBRUARI 1965 Zaterdag Wijkgebouw Oude Vest 13 8 uur: C.J.V, De Valk, gespreksavond. Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdver band, G.J.O.-avond (12 tot 16 Jaar). Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: uitvoering Nieuw Brunhilde. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Koning Lear. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met De Parijse Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re- jidentie-Orkest. Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: vertolking film ,,Oke. aki Antillas", ingeleid door de heer H. R: van Heeke ren. Bevrijdingskerk, 7 uur: evangelisatrie- dienat, voorg. ds. J. van Drie van Led- derdorp. Maandag Schouwburg. 8 uur: K. en O.. Centrum met Elektra. Oegstgeest: Irene, 8 uur: viering 30- jarig bestaan afd. Oegstgeest Ned. Chris ten -vrouwenbond Den Haag: Kon- Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater. Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: De Stem des Volks. Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. Derde Binnenvestgr- 22 (kantine Clos en Leembruggen), 8 uur: ruilbeurs Phi- latelica. Foyer Gehoorzaal, 7.30 uur afd. Ned. Chr. Reis-Ver., jaarvergadering en film- toernee. Museum Oudheden, 8 uur: dr. J. G. M. Renaud (Amersfoort) over houten vaat werk in de Middeleeuwen. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Centrum met Elektra. Rapenburg 61, 8 uur: K. en O., cursus .Amerika" (dr. J. W. Schulte Nordholtt. Wijkgebouw De Goede Herder, Oude Vest 13, 8 uur: gesprekskring De Schakel, L. Schipper over „Het onderscheid tus sen vrijzinnigen en orthodoxen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: N. Komedie met Onze Stad. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Elly Ameling sopraan. Herman Uhlhorn pia- Den Haag: Mauritshuis, 8 15 uur: Ra fael Puyama. klavecimbel. Den Haag: Dierentuin, 8 uur: Salzbur- ger muziek-, zang. en dansgroep. Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: De Stem des Volks afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen. -Meisjesbond. Herenstraat 1, 3 uur: prijsschieten met de buks (afd- Ned. Bond oud-etrijderr en dragers Mobilisatiekruis) Breestraat 19, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, drs. C. Bas over V.S. en India. Boshuis (achter Hoflaan 74). 7.30 uur: sociëteitsavond Herv- wijkgem. Boshui- zerwijk, tot 10 uur. Bovenzaal: Bevrijdingskerk. 7.30 tot 7.50 uur: avondgebed. Breestraat 85, 12.30 uur: lunchbijeen- komst Nijverheid en Handel, prof, dr. F H. Sobels over de overerfbare effec ten van straling. Luth. kerk. 8.15 uur: concert Collegium Musicum. Den Haag Diligentia, 8-15 uur: Ballet de Espana. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met piano. Donderdag Ge hoorzaal. 8 uur: K. en O., Residen tie-Orkest, met 'planoduo. Rijnsburger singel 22. 8 uur: ouder avond kleuterschool De Boterbloem. Geref kerk Oude Vest, 8 uur; muziek avond Chr. Lyceum. Oegstgeest, Irene: 8 uur Hervormde gemeenteavond, prof. dr J. C. Groot over „Het gesprek Rome-Reformatie". Den Haag: Kon. Schouwburg 8,15 uur' Haagsche Comedie met De methode Ri- Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ned Kamerorkest, met cello- Vrydag Academiegebouw. 4 uur: inauguratie prof. dr. A E. Meeussen (bantoeistiek). Zaal Kon-ingskerk (Noord), 7.30 ruil beurs voor verzamelaars. Kleine zaal Gehoorzaal, 2-30 uur: jaar- verg afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrou wen. Potterij Zaalberg. Hoge Rijndijk 49. Zoeterwoude, 8 tot 10 uur: K. en O - cursus pottenbakken- Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met King Lear. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met cellb. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met Taloelah. Herv- jeugdgebouw, Hoogl. Kerlcgr. 44. 8 uur: jongerensoclëteit, politiek forum. Oude Vest 13. 7.30 uur: C.J.V. De Valk, instuif. Acad. Ziekenhuis. 9-55 uur: K. en O— excursie naar de nieuwe poliklinieken voor interne geneeskunde. Volkshuis, 8 uur: werkgemeenschap De Ratel, culturele filmavond. NoordwiJk-Zee: Palace-hotel, 4.45 uur: opening 25ste Daniël Noteboom-wedstrijd 'Leidsch Schaakgenootschap). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie met Kinderen van df Zon. Den Haag: Diligentia. 8-15 uur; Nieu we Komedie met De Parijse Bruiloft. Scheveningen: Kurzaal. 8,15 uur: Con certgebouworkest, met bariton. Welke apotheek? Tot Hulp der mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060, ook voor de Leidordorpse apo- Winkelcentrum komt ook uit cle grond O LEIDEN Nieuwsgierige blikken naar binnen, vooral op een zonnige zondagmiddag, bevestigen de gedachte dat de toekomstige bewoners verlangend uitzien naar het ogenblik dat het Hervormde bejaardentehuis aan de Beethovenlaan, „Haagwijk", open gaat. Nu, hun geduld wordt niet zo lang meer op de proef gesteldwant over enige maanden komt het zo ver. Het stadium van de afwerking heeft zich reeds aangekondigd. De openstelling zal niet alleen voor de kamerbewoners de vervul ling van een dierbare wens zijn maar ook voor de omwonenden in de bij dit centrum behorende bejaardenhuisies. Sommigen hadden in het begin het gevoel dat zij op een verlaten eiland waren afgezet. Dat. gevoel is nu wel geweken. Men woont er in het algemeen met veel genoegen. Maar als het grote gebouw wordt bewoond, worden de bewoners van de bejaardenhuisjès deel van een grotere gemeenschap en zullen zij zich, hoewel op zichzelf levende, mede verzorgd en beschermd weten. Wij kunnen ons zo iworstellen dat dit een nog veiliger gevoel geeft. Bovendien kan het er veel gezelliger worden. Straks wordt ook de grote tuin aangelegd en komt er gelegenheid tot ontspanning bin nenshuis, kortom deze bejaardengemeenschap wordt dan pas voluit leefbaar. - - Op deze foto ziet men het bejaardentehuis links op de achtergrond. Op de voorgrond is het tweede winkelcentrum van Zuid-West, voorbij de flatwoningen aan de Beethovenlaan en de Brdhmslaan, in aanbouw. Het heeft wel even geduurd voordat dit van de grond kwam, doordat er zoveel in de grond moest gebeuren, maar nu schiet het toch aardig op, al is er geen kijk op dat het dit jaar nog klaar komt. Boven de winkels komen flatwoningen. De Fortuinwijk zal met dit centrum zeer gebaat zijn. De uitbrei ding van de bebouwing gaat in dit stadsdeel zo snel voort, dat de winkels van het Vijf-Mei-centrum uit het gezicht beginnen te raken. (EIGEN FOTO) Boot-Leiden bouwt een boeienlegger LEIDEN Woensdagmiddag om half vier heeft bij scheepswerf Boot- Leiden de tewaterlating plaats van een boeienlegger, die daar is gebouwd in opdracht van een in Bromborough gevestigde Engelse dochtermaatschap pij van Bos en Kalis te Papendrecht. Het ruim 35 meter lange en 7% me ter brede schip zal worden gebruikt in de West-Afrikaanse wateren voor het leggen van boeien waaraan voor de rede komende schepen kunnen vastgelegd. Er is een duikerinstalla tie aan boord en apparatuur om on der water te snijden en lassen. Stijging musexmibezoek in Leiden DEN HAAG. Bijna 150.000 mensen meer dan in 1963 hebben vorig jaar een bezoek gebracht aan één van de Neder landse rijksmusea en rijksmonumenten. In 1963 waren het er 1.704.958, in 1964 1.848.095. Opvallend was vooral de stij ging van het museumbezoek in Leiden. Zo steeg het aantal bezoekers aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat van 56.006 tot 95.923 en dat aan het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg van 29.760 tot 42.106. Leger des Heils Leiden LEIDEN De diensten van het Leger des Heils zijn morgen: 10 uur heiligings- dienét, 12 u.: zondagsschool, 16.45 u.: openl. samenkotmst Gangetje. 7.30 u.: ver lossingssamenkomst. Hedenavond half ze ven straatzang. Geveilde percelen te Leiden LEIDEN In het venduhuis der No tarissen werd t.o.v. notaris J. C. van Eek geveild het woonhuis c.s aan de Rijn- en Schiekade 115 te Leiden op f 31.500 door E. J. v. Starkenburg q.q. Op drie plaatsen in de stad LEIDEN Op dinsdag 2 maart begint het vijfde bevolkingsonderzoek op longtuberculose. Ditmaal zal het onderzoek van de stichting „Fonds tot Opsporing van Tuberculose Leiden" op drie plaatsen in de stad worden gehouden. Leiden-Zuidwest is het eerst aan de beurt. Van dinsdag 2 tot vrijdag 12 maart worden in de hal van de Bevrijdingskerk aan de Mont- gomerystraat de foto's gemaakt van de inwoners van dat stadsdeel. Dins dag 16 maart kan men voor het onderzoek terecht in het Waaggebouw. De termijn voor onderzoek in het Waaggebouw eindigt 14 april. Van dinsdag 20 april tot en met vrijdag 14 mei wordt het onderzoek verricht in het B.B. gebouw aan de Middelstegracht. Allereerst zullen per wijk de bewoners van Leiden een oproepcirculaire in de bus krijgen. Een week later verschijnt de oproepingskaart. waarop precies staat hoe laat en wanneer men wordt wacht. De onderzoekplaatsen zijn ruim. waardoor een vlotte doorstroming mogelijk is. De onderzoektijden zijn maandag, woensdag en donderdag 912 en 14—16.30 en dinsdag en vrijdag 14— 16.30 en 19—21.30. Indien de oproep een tijdstip op een avond vermeldt en men is in de gele genheid in een der vermelde morgen- of middaguren te komen, zal het zeei op prijs worden gesteld, wanneer mer toch ondanks de oproep voor 's avonds in de morgen- of middaguren komt. Dit ter ontlasting van de meestal drukke avonduren. Voor gebrekkigen en bejaarden, die onmogelijk zelf kunnen komen, Is gratis vervoer per auto mogeijlk. Aanvragen daartoe motten worden gericht aan de Ver. tot Bestrijding der Tuberculose, Rijnsburgerweg 70, tel. 51240. Autobezit ters. die hun auto daarvoor beschikbaar willen stellen, kunnen zich op hetzelfde adres melden. De kosten van het onder zoek zijn evenals twee jaar geleden be paald op f 1.25. Gunstig Bij het onderzoek in 1963 gaf 36,5 pro cent van de Leidenaars gehoor aan de oproep. Aangezien tal van groepen reeds op een of andere wijze bij een bevol kingsonderzoek (middelbare scholen en bedrijven) zijn betrokken, werd in Lei den het prachtige percentage van 87,2 bereikt over de gehele bevolking. Toch baart de dertien procent niet verschenen personen het comité veel zorgen. Immers in deze groep kan ook een besmettings haard voorkomen. De directeur van het consultatiebureau, dokter D. Ruiter, ver telde hierover het volgende: „Hoewel de tuberculose voor een groot deel is teruggedrongen en zeker niet meer moet worden beschouwd als volksziekte mer één, is het aantal gevallen, dat bij elke ronde wordt gebonden. niet te verontachtzamen. Zo werden bij het laatste bevolkings onderzoek, dat in 1963 werd gehouden, nog 14 gevallen van actieve longtubercu lose ontdekt, die een behandeling met medicamenten, al of niet gepaard met :n bedrustkuur in een sanatorium, oesten ondergaan. Snelheid Het is uiteraard belangrijk voor de patiënt en de omgeving, dat deze ziek te In de beginfase wordt opgespoord. Dikwijls kan dan worden volstaan met een ambulante medicamenteuze behan deling. In ieder geval is de patiënt vol ledig te genezen. Juist nu is een snelle opsporing van een patiënt (e), dri tuber- Openheid kei-bacteriën in bet sputum kan af scheiden. van zeer groot belang vooi de gemeenschap. Immers het grootste deel der Neder landse bevolking heeft geen natuurlijke afweerstoffen meer tegen deze ziekte. Het gevolg hiervan is. dat een snelle verbreiding der ziekte over een groot aantal mensen kan plaats vinden in een betrekkelijk korte tüd. Vooral de oudere mensen moeten zkh niet onttrekken aan dit onderzoek, want de ervaring heeft geleerd, dat boven de leeftijd van 50 jaar relatief de meeste tuberculose voorkomt. In 1963 werden tijdens het bevolkings onderzoek bovendien 32 longtumoren, in algemene zin, gevonden. Het is een ieder bekend, dat het resul taat van een behandeling van deze afwij king niet steeds tot het gewenste doel leidt. De mogelijkheid van een genezing hangt af van de uitbreiding, het celtype en de localisatie van de tumor. Maar ook hier geldt, dat» de vroeg op gespoorde patiënt meestal de beste kan sen heeft. Grote dienst Een verheugend verschijnsel is. dat de belangstelling voor dit „zo ingeburgerde" onderzoek toeneemt. Dit is een bewijs, dat het grootste deel van de bevolking het grote nut hiervan inziet. Het plaatse lijk comité verwacht, dat ook nu elke in woner (inwoonster) van Leiden, boven de 14 jaar, zijn (haar) plicht nakomt, door gevolg te geven aan de oproep om voor het röntgentoestel te verschijnen. Men kan daarmee zichzelf en de ge meenschap een grote dienst bewijzen." A L kan van de eigen bevolking nog niet worden gezegd dat zij de museumdeuren plat lopen, de stij ging van het bezoek aan Leidse mu sea is toch van dien aard, dat men er verheugd over kan zijn. Het mu seumbezoek is in ons hele land ge stegen maar in Leiden in het bijzon der. Volkenkunde ging in een jaar van 56.000 naar 96.000 en oudheden van bijna 30.000 naar 42.000. De opbouw van deze aantallen Inte resseert ons op het ogenblik minder. Wat tot vreugde stemt is dit: dat het museum van zijn - vaak ten on rechte - kwalijke reputatie wordt verlost en de directies er blijkbaar in slagen een modern beleid te voe ren dat wetenschappelijke verant woordelijkheid paart aan openheid naar grotere bevolkingsgroepen. De ze popularisering maakt het museum tot een wezenlijk bestanddeel in de eigen cultuur. Dat Leiden hierin met andere cen tra van wetenschap en cultuur voor- aangaat. betekent een krachtige sti mulans om deze lijn door te trekken, ook naar de Leidse bevolking zelf. Collegium Musicum concerteert LEIDEN Woensdagavond geeft het Leids st udenten koor en -orkest Colle gium Musicum onder leiding van André Kaart in de Lutherse Kerk, Hooglandse Kerkgracht 26, zijn februari-concert. Er is een gevarieerd programma te beluis teren. Uitgevoerd worden werken van Buxtehude, Lentz, Caldara, Heinichen, Strategier en Van Dijk. De soliste in het clavecimbeleoncert van Lentz is Ever dien van der Vegt-Daanje. In het concert voor piano vierhandig treden als solist op de componist en zijn zoon. Jan en IJs brand van Dijk. Geref. kerkdiensten te Leiden LEIDEN. In de Gereformeerde dien sten van 5 uur in de Zuiderkerk en 10 uur in de Petrakerk gaat niet ds. De Bruijne van Zandvoort, maar ds. Bakker van Katwijk aan Zee voor. LEIDEN De personeelsvereniging van de Leidse Elmi-overhemdenfa- briek hield voor het eerst voor haar leden een contactavond in Den Burcht. Een amateursconcours, dat de avond stuksgewijs vulde, verhoogde de aan trekkelijkheid- De Burchtzaal liet in het midden een grote ruimte vrij; daar konden de liefheb bers hun dansvaardigheid tonen. Hel en semble „Music Petrol" zorgde dan voor de muziek. De heer J. Kelder, leider van dit kleine gezelschap, trad tevens op als conferencier. Vijf combo's een „Napolitaanse" zan ger, een sneltekenaar en een elektronisch- orgelspeler streden om de prijzen (bekers i medailles). Voor de winnaar stond isselbeker, de „Elmior Trofee", klaar. Wethouder Piena spreekt voor j eugdparlement LEIDEN Tijdens de maandelijkse zitting van het Leidse jeugdparle- ment in het stadhuis (dinsdag avond om acht uur), zal ditmaal niet een van de partijleden als ministeroptreden. Voor de PvdA zal de (echte) wethouder van openbare werken, de heer C. Piena, een inleiding houden over de stadsplanning en de daar mee samenhangende bestuurlijke vraagstukken. De heer Piena zal o.a. een nieuw wegenschema, de sanering van vervallen stadswijken en de ur gentie van de woningbouw behan delen. Daar bepaalde plannen ook betrekking hebben op het grond gebied van andere gemeenten, zal hij de samenwerking daarmee ook behandelen. Uiteraard komt ook de grenswijziging aan de orde. Be langstellenden zijn altijdwel kom. theek. De Oegstgeester en Voorschoter apotheek zijn eveneens geopend- Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De dood slaat driemaal toe (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Erotiek (18 jaar) Luxor <2.30, 7 en 9.15 uur): Levend in gemetseld (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De vloek van het Egyptische graf (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9 15 uur): Muriël (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Good neighbour Sam (14 jaar). Ten toonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningeD en grafiek van Fer Hakkaart (van 31) januari tot 1 maart). Boerhaavezaal. Lange Vrouwenkerk- steeg: schilderijen, tekeningen en gra fiek van I. van Bommel, S. v. d. Kruit, H. vaD Trigt en K. v. d Water (dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur, tot en met 20 febr.). Wassenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan 7. tentoonstelling van kei-antiek, schilde rijen en grafiek (van 30 jan. tot en met 18 febi dagelijks van 10—17 uur. ook op vrijdagavond van 8—10 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). HOOFDDORP Leiden krijgt op 1 maart a.s. in mevrouw J. M. M. van der Willigen-Reddingius (54) een vriendelijke en goed verzorgde burgemeestersvrouw. Een vrouw, die een gaaf en gezel lig gezinsleven boven aües stelt en die wars is van officiële baantjes en dergelijke omdat haar man er al zoveel te vervullen heeft en er toch iemand in huis moet zijn als hij of een van de drie dochters thuiskomt. Ik ge loof daarom ook niet, dat het ook maar één vereniging of instelling in Leiden zal lukken de toekom stige eerste burgeres van deze stad voor een presidenteschap of iets van dien aard „te strikken". Wel zal zij naast haar man te vinden zijn als zich buitengewoon blijde of droevige gebeurtenissen voordoen. Daags voor haar eerste offi ciële en tevens haar eerste echtebezoek aan Leiden, heeft mevrouw Van der Willigen mij ontvangen in de sfeervolle ambts woning, die zij nu nog de hare mag noemen. „Ik moet er nog helemaal aan wennen." zei ze na dat het dienstmeisje koffie had gebracht. Dat sloeg op de be noeming van haar man tot bur gemeester van Leiden. „Wij heb ben immers altijd in een' dorp ge woond en we moeten dus hele maal omschakelen". rjiALLOZE bloemen en bloem- -*• stukjes stonden nog de vreug de over de benoeming van mr. G. C. van der Willigen tot burge meester van Leiden te verkondi gen. Sommigen waren al aan het verleppen en zorgen met de ver koolde blokken in de gedoofde open haard voor een beetje tries te ondertoon. Partir c'est mourir un peuzeggen de Fransen. Af scheid nemen is een beetje ster- „Ik moet er nog helemaal aan wennen", zo omzeilde de nieuwe burgemeestersvrouw van Leiden, mevrouw J. M. M. van der Wil ligen-Reddingius. een paar dagen na de benoeming van haar man een al te positieve uitspraak. Deze moeder van drie dochters, van wie de jongste' 20 is. vertelde me onder meer, dat ze veel thuis is om het gezin op te vangen en dat ze er niet het type naar is om daarnaast nog eens allerlei functies te bekleden. Dat doet ze in haar huidige gemeente, Haarlemmermeer, ook niet. Ik kreeg zo het idee, dat Van der Willigen ook iets dergelijks dacht. „Ja, je zit hier ook zo dicht bij Aalsmeer." zei ze een beetje ver ontschuldigend, „en daardoor hebben we altijd al veel bloemen in huisMaar u wilt dus iets over mijzelf weten? Nu, ik heb niet gestudeerd maar wel van al les gedaan, 'k Ben in Haarlem geboren op 27 mei 1910 en 'k was enig kind als u dat interesseert. Toen ik tien jaar was, stierf mijn vader. Die was eerst huisarts ge weest en had in Berlijn een op leiding gevolgd tot mondarts. Daarna verhuisden we. Ik zat een paar jaar op de hbs, werd ziek, ging naar de mulo en ben daarna een heel tijdje in 't buitenland geweest voor m'n talen. Speciaal in Zwitserland. Later heb ik nog een Nederlandse familie met kin deren geholpen. TV7ANNEER en waar ik mijn W man heb leren kennen? O, dat weet ik niet meer zo precies. Dat is al een hele tijd geleden. Hij studeerde nog. Na ons trouwen hebben we eerst een tijdje in Den Haag gewoond en daarna zeven- tien-en-een-half jaar in Lekker- kerk, waar mijn man burgemees ter was, zoals u weet. Dat heeft heel grote banden gegeven en de Lekkerkerkse reactie is enorm op 't ogenblik. Nu hebben we daar ook de oorlog meegemaakt. Dat scheelt. Het geeft een extra band. Helaas is de verbinding met Lek- kerkerk erg slecht. Ik chauffeur zelf niet en moet er dus met bus sen en de trein heen. Dat is een langdurige reis. Vanuit Leiden wordt het iets korter. Weet u, dat ik Leiden eigenlijk helemaal niet ken? 'k Ben ook erg benieuwd waar we komen te wonen, 'k Hoop alleen niet, dat m'n man lang heen en weer moet gaan rijden. Bovendien is dit hier een ambtswoning, dus moeten we er op den duur toch uit. In Lei den ken ik op 't ogenblik alleen nog maar het station. Daar bren gen we onze dochter wel eens heen. Ik ben trouwens nogal veel thuis om het gezin op te vangen. Wel ga ik vaak met m'n man mee. Hij bezocht hier alle gouden bruidsparen, gemiddeld één per week. Als het zo uitkwam, ging ik met hem mee maar 't gebeurde ook wel, dat hij er langs ging als hij op doorreis was". MEVROUW Van der Willigen, die niet rookt, kwam er ten slotte nog eens op terug waarom zij zo vaak thuis is. „Hoe groter je dochters zijn, hoe onplezieri ger het is als ze je niet thuis tref fen", verklaarde ze. „Of onze jongste dochter Suzanne (20) die momenteel in Engeland zit, bij de installatie zal zijn, weten we nog niet. We hebben nog niets in die richting geregeld want ten slotte, al konden we de benoeming van mijn man verwachten, we wis ten het toch niet zeker en er had altijd nog wat tussen kun nen komen. Maar 't zou toch niet prettig zijn als Suzanne er niet bij is Enfin, dat zien we tegen die tijd nog wel". Men is dus van plan van dit amateurscon cours een jaarlijks evenement te maken- Twee jury's waarvan een bestond uit eigen personeelsleden, beoordeelden de prestaties. Luidruchtig Om een concours goed te laten ver lopen, is echter tijdens het optreden van de deelnemers, wel een zekere mate van rust nodig. We benijdden de jury's écht niet. Men beschouwde dat spelen en zingen op het toneel kennelijk als begeleiding. En daarvoor was het toch niet bedoeld. Ook de microfoons bevor derden de verstaanbaarheid niet. in tegendeel zelfs. Het geheel was werke lijk te luidruchtig. Natuurlijk is iedereen vrij, zijn gezellige avonden naar eigen wensen in te richten. Waarom zou datAiiet bont of druk mogen zijn! Maar een concours ook al is dat aan zulk jofel geroezemoes verbonden vraagt toch wel ruimte en aandacht. Of dat mogelijk is, zal de tijd wel leren. Het was immers voor het eerst, dat men dit ondernam en aandurfde. Alle deelnemers traden tweemaal op. De jury waardeerde ten slotte als volgt: 1. Ko van Berkel, elektronisch orgel (150 pnt); 2. The Jive Rockets (148 pnt); 3. groep Vocamus (145 pnt); 4. The Key Stones <143); 5. kwartet Del Prado (138); 6. en 7. orkest Tony Martini en The Thunderbirds (130). Ad. Int. 90 CM BREED GEEL - ZWART CREME HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 - MIDZA -

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3