Mr. G. C. van der Willigen burgemeester van Leiden "Ik kom naar Leiden om te werken" U -■#* Dynamisch bestuurder Commentaar van het draaiboek Toen mr. Klaasesz gebeld had, ben i ik. even bi] mijn vrouw aangewipt m NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 FEBRUARI 196S -V-V (Van stadsredacteur) LEIDEN Met ingang van 1 maart is tot burgemeester van Leiden be noemd mr. G. C. van der Willigen (57). thans burgemeester van de 18.500 hectaren grote en 50.000 inwoners tellende gemeente Haarlemmermeer. Hij volgt als zodanig op jhr. mr. F. H. van Kinschot, die op 31 oktober 1964 met pensioen ging. De nieuwe burgemeester van Leiden, die de V.V.D.- beginsclcn is toegedaan, werd in Zuidlaren geboren. Hij studeerde, na h.b.s.-opleiding en staatsexamen, rechten te Leiden en Amsterdam. In 1938 werd hy benoemd tot burgemeester van Lekkerkerk en in 1956 volgde zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Haarlemmermeer. Burgemeester ER brak een spanning toen gis termiddag om tien voor half vier bekend werd dat mr. G. C. van der Willigen te Haarlemmermeer was benoemd tot burgemeester van Leiden. Het stadhuis stak opgelucht de vlag uit. De voedingsbodem voor deze span ning werd al gelegd toen vele maanden geleden, lang voordat burgemeester Van Kinschot af scheid nam, de eerste gissingen om trent de kandidatuur van zijn op volger in de grote dagbladen de ronde gingen doen. Sommige waag den het zelfs, zich positief uit te laten. Het is goed, dat de plaatselijke pers zichzelf is gebleven en aan dit kansspelletje niet heeft meegedaan. Stuk voor stuk zyn de „kanspaar den" achter de coulissen van de publiciteit verdwenen. Men kon zich er verderover verbazen hoe sommigen precies hun aftocht wis ten te verklaren. De een kon een beter betaald baantje krijgen; een ander zou voor een bepaalde stelling minder aanvaardbaar zijn. Kortom, er is verwoed gespecu leerd. MAAR in de deining der publi- katies en geruchten bleef op den duur één naam onwrikbaar staan: van de man die het nu echt is geworden. In verschillende krin gen kwam hij onbewimpeld over de lippen en de reeks respectabele kwaliteiten waarmee men hem reeds had omkranst, plantte hem hecht in het centrum van dacht. De langdurigheid van de burgemeesterloze periode vermocht geen twijfel meer te zaaien. Men wachtte op de benoeming van déze burgemeester. „Alhoewel loco-burgemeester Menken gisteravond, „je weet toch nooit hoe zoiets op 't laatst nog rolt". WIJ hadden met burgemeester Van der Willigen al een uit voerig gesprek. En ook met enkele mensen die onder hem hebben ge werkt. Wij hebben er geen behoef te aan, van onze gegevens en in drukken een aureool te vlechten voor een man die ontegenzeggelijk blij is met deze benoeming, maar die zelf heel goed weet dat deze laatste periode van zijn burgemees terschap allerminst de eenvoudig ste en rustigste zal zijn. Het Leidse leven is hem groten deels onbekend. Een oppervlakki ge confrontatie met de talrijke pro blemen van de Sleutelstad schrikt hem evenwel niet af. Wij ontmoet ten een man met ondernemingszin en vastberadenheid. „Hij is verrassend doortastend en heeft een ongebreidelde werklust", verzekerde een zijner naaste mede werkers ons. „Wat heeft hij onze in oppervlakte toch zeer grote ge meente geweldig vooruitgeholpen. Maar hij vraagt dan ook alles van zichzelf. En anderen neemt hij mee". Zulke ervaringen geven vaste grond aan goede verwachtingen. Als hem het leven in gezondheid wordt geschonken, kan mr. Van der Willigen, die 57 jaar is, hier acht jaar werkzaam zijn. Dat lijkt weinig, maar de betekenis van een burgemeester laat zich nu eenmaal niet in de eerste plaats uitdrukken door het aantal dienstjaren. De persoonlijke kwaliteiten blijven on betwist nummer 1. En deze zijn het die de gedachte wettigen dat de heer Van der Willigen in Leiden zeker op zijn plaats is. EEN opsomming van wat hem hier allemaal te wachten staat, besparen wij hem graag. „Er is hier verschrikkelijk veel te doen", zegt „loco" Menken altijd. Wij laten het nu bij onze hartelijke instemming met deze benoeming en bij de oprechte wens dat de heer Van der Willigen spoedig een der onzen mag worden, wiens vaste wil het is, Leiden en zijn burgerij een stuk vooruit te helpen. „Ik kom naar Leiden om te wer ken". Dat programma gaf hij gis termiddag onze verslaggever mee. Zoiets geeft de burger moed! Niet gesolliciteerd Hoewel voor insiders deze benoe ming al ,in de lucht hing", zitten er toch verrassende kantjes aan. Om te beginnen, heeft mr. Van der Willigen- niet naar het burge meesterschap van Leiden gesollici teerd. Daarnaast blijkt uit zijn leef tijd zonneklaar, dat Leiden reeds over acht jaar wéér voor een va cature staat. Eén ding is ons bij onze navorsingen en tijdens een ge sprek met deze nog zwartharige ma gistraat al begint er al iets grij zigs door te schemeren wel dui delijk geworden: Leiden krijgt een bijzonder dynamisch man aan de top met een enorme werklust. Het is altijd heel moeilijk een afspraak- te maken met mr. Van der Willigen in het raadhuis te Hoofddorp,en ook zijn taresse is vaak niet te pakken te krijgen omdat zij de burgemeesterlijke bespre kingen moet bijwonen en notuleren. „Onze burgemeester werkt in een enorm hoog tempo en dat arme kind moet daar in nu eenmaal meedraaien", hoorden eens een ambtenaar in Hoofddorp zuchten toen wij na herhaalde telefoontjes maar geen contact konden krijgen met de burgemeester en zelfs niet met cretaresse. Drie dochters Nu is de gemeente Haarlemmermeer met haar vier grote kernen (Nieuw-Ven- nep. Badhoevedorp, Zwanenburg er Hoofddorp) en een aantal kleinere dorpjes bestuurlijk ook bepaalu geen eenvoudige gemeente en de burgemeester heeft alles voor over om te voprkomen, dat zijn gemeente als een achtergebleven ge bied wordt beschouwd. Daaropi werkt hij hard en lang. Iedere dag is hy 's morgens op laatst om 9 uur present in het raadhuis. Moet hij 's avonds niet ambtshalve de deur uit, dan is hy vaak tot 10 uur op zyn werkkamer te vinden met als resultaat, dat burgemeester Van der Willigen in de voorbye jaren vrijwel geen avond thuis is geweest. HU prijst Zich daarom geluk- vrouw te hebben, die thuis de nodige gezelligheid kan scheppen voor de drie dochters (25. 23 en 20 jaar). In Zuidlaren geboren Burgemeester Van der Willigen had één broer, die de Japanners in 't voormalige Nederlands Indië hebben gefusilleérd. Hun vader was rijksontvanger en werd nogal overgeplaatst. Zodoende was het dus vrij „toevallig", dat de nieuwe burge meester van Leiden op 24 juni 1907 in Zufdlaren werd geboren, waar oud-bur gemeester Van Kinsoho. eens burgemees- rr is geweest. In Oud-Beijerland bezocht hij de H.B.S. aarna hy zoals gemeld staats- camen deed. Na zijn in Amsterdam afge sloten juridische studie was mr. Van der Willigen, voordat hij in 1938 tot burge meester van Lekkerkerk werd benoemd, achtereenvolgens volontair op de seere- Eemnes en ambtenaar bij het ministerie van binnenlandse zaken. Bloem in knoopsgat De nieuwe burgemeester van Leiden, die graag een bloem op de revers draagt en die, zoals hij ons nadrukke lijk verklaarde, niet aan politiek doet bekleedt thans naast het burgemeester schap van de Haarlemmermeer, tal van landelijke en plaatselijke bestuursfunc ties. is hij voorzitter van het Instituut Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting, ondervoorzitter van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en voorzitter van de „Bond ter bevordering der belangen van spastici". Ook is hij lid van de Monumentenraad. afdeling mi en bestuurslid van het „Instituut Bestuurswetenschappen". Werk boeit Mr. Van der Willigen, die bij voorkeur pijp rookt, die het jammer vindt dat niet een van z'n dochters ook de bestuurlijke kant is opgegaan en die z'n eigen bestaan „sjokkerig en druk" noemt, heeft in de gemeente Haarlemmermeer te maken met in totaal 29 raadsleden 8 Pv.d.A, 7 K.V.P., 10 Prot.-Chr. (gescheiden in tvyee fracties). 2 V.V.D., 1 P S P. en 1 C.P N De samenwerking met de raad noemt hij uitstekend en hij vindt het prettig, dat ieder deel van de Haarlemmermeer in de raad is vertegenwoordigd. Wat zijn kerkelijke richting betreft: omdat er in Hoofddorp geen Ned. Protes tantenbond is, is hij daar gastlid van de Doopsgezinde Broederschap. Ten slotte lijkt het ons nuttig de me ning van mr. Van der Willigen over het burgemeesterschap weer te geven: „Als je burgemeester wordt, dan word je waarschijnlijk vooral getrokken door de uiterlijke kant van het burgemeester schap. Maar hoe ouder je wordt, hoe het werk je gaat boeien. De repre sentatieve kant moet je er wel bij ne- maar het werk blyft het belang- Tussen de bladzijden De verachting STUDIO Liefde slaat om in verach ting. Deze onstoffelijke reactie in beel den te vangen, was de taak, die regis seur Jean-Luc Godard zich had opge legd. Naar ons gevoel is hij daarin niet geslaagd. Eindeloze twistgesprekken tus sen een man en een vrouw blijken no dig te zijn om de bedoelingen van Go dard gestalte te geven en dan nog dringt zich eerder het begrip onbehagen dan verachting aan de toeschouwer op. De regisseur is natuurlijk een vakman en men moet bewondering hebben vooi het feit, dat hij met zo weinig verhaal stof de aandacht zo lang bezig kan hou den, al komt het weinig originele slot dan ook als een anti-climax. Godard, die werkte aan de hand een roman van Alberto Moravia, heeft voor zijn rolbezetting bekende namer aangetrokken. Interessant is, dat de be roemde regisseur Fritz Lang als acteur de rol van de in de film voorkomende regisseur vervult En verder is er dan Brigitte Bardot wier blote bips als thema van de rol prent dienst doet. De nadruk waarmei men met de b.b. van B.B. wordt gecon fronteerd. doet een beetje belachelijk aan, temeer gezien de grote nauwlettend heid waarmee het uitzicht op de voor zijde van deze beurtelings met zwart blond haar optredende jongedame wordt belemmerd. (Onbehaaglijk). Eddie in topvorm REX In deze film is de roemruchte Eddie inderdaad weer in topvorm. De laatste tijd hebben wij films van hem gezien, waarin hij aardig aan het afta- i draait hij op volle (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP Binnen een uur na het bekend worden van de benoeming stormden we bij wijze van spreken het gemeentehuis van burgemeester Van der Willigen binnen. Tegenover de ingang bevindt zich de portiersloge annex telefooncentrale en opvangruimte-voor onbekenden. We konden er duidelijk geen nieuws meer brengen. Concierge H. Pen (51) zei ah „Een uurtje geleden belde de Com missaris op", daarmee doelend op mr. J. Klaasesz, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Tegenover hem zittend, vulde chauf- feur-tijdelijk-telefonist S. J. Fray (37) aan: „Kort nadat ik het ge sprek had doorgegeven, kwam de burgemeester langs. Ik vroeg meteen of hij benoemd was Hun mening over de nieuwe burger vader voor Leiden was even kort als veelzeggend„Jullie krijgen er een goeie aan". „Vluggertjes" In zyn werkkamer stond ln een stem mig kostuum mr. G. C. van der Willigen druk talloze telefoontjes te beantwoor den. Daar was het gesprek met loco-bur gemeester S. Menken van Leiden, met oud-burgemeester Jhr. mr. F, H. van Kinschot, met vrienden en collega's. Hij deed alle gesprekken af met een „vlug gertje". Het was een hele consternatie i kort op het grote nieuws. „Ik ben eerst even bij mijn vrouw aan gewipt. toen mr. Klaasesz mij om half van de benoeming op de hoogte had gebracht", zei mr. Van der Willigen rus- Geen spoor van opgewondenheid. Geen triomfantelijke houding van een ambitieus man die zijn 27-jarige burge meesterscarrière met een mooie benoe ming bekroond ziet Zelfs geen blijk van emotie Maar bepaald ook geen onver schilligheid Compromis IJET 1L Hn, Burgemeester Van der Willigens reactie op kersverse benoeming: •j Leiden krijgt goede knecht „Ach, het gaat immers altijd zo een goede knecht verlaat je en gaat voor zichzelf begin nen". Dat was de reactie van de heer A. van der Zwaard, locoburgemeester van de Haar lemmermeer, toen wij hem gisteravond opbelden in ver band met de benoeming van de heer Van der Willigen tot burgemeester van Leiden. „Voor ons betekent zijn heen gaan een verlies, hij had eigen lijk tot zijn pensioen moeten blijven. Maar we gunnen hem zijn benoeming wel, hoor. Lei den kan een goede burger vader aan hem krijgen". De heer Van der Willigen heeft zich in zijn bijna negen jarige ambtsperiode in di Haarlemmermeer erg geliefd gemaakt. Hij kon altijd goed met de mensen opschieten en was dan ook een eerste bur ger, die dicht bij zijn bevolking stond. „Hij had het er druk mee", zei wethouder Van der Zwaard ons. „Alle gouden echtparen mochten op zijn per soonlijk gebrachte felicitaties rekenen. Als het even kon, woonde hij een feestelijke of droevige gebeurtenis zelf bij. Of hij daar in Leiden ook ge legenheid voor krijgt Tijdens zijn „bewind" kwa men er veel goede dingen tot stand in de Haarlemmermeer. Zo betekende de heer Van der Willigen een stimulans voor de woningbouw, voor de uitbouw van het gemeentelijke appa raat, de totstandkoming en af ronding van 41 uitbreidings plannen en een structuurplan. Hij nam het initiatief tot uit breiding van het leeszaalwerk, getuigde van een moderne vi sie bij de stichting van het So ciografisch Bureau en heeft, als belangrijke medewerker, zitting in het curatorium van het eerste lyceum van de Haar lemmermeer, dat in Badhoeve dorp staat. „Zo'n grote gemeente vraagt veel van een burgemeester. Het komt aan op het vinden van een juist compromis tussen werk en represen tatie. Ik ben geen feestvierder. Ik kom naar Leiden om er te werken". Dat zijn de woorden van een burge meester die de naam heeft tot \TU WOONT mr. G. C. van der Willigen in een ruime villa vlak bij het gemeentehuis. Of Leiden een gelijkwaardige (of een betere) kan aanbieden, moet worden afgewacht. (Eigen foto) \MEVROUWAnneke, en burge- meester Van der Willigen. Een deel van het burgemeesters gezin, dat na 1 maart een be langrijke rol in Leiden zal gaan spelen (Eigen foto „Natuurlijk laat je bij een benoeming elders grote dingen in je gemeen-te ach ter. We hebben hier een nieuw struc tuurplan. er is een ontwerp in de maak voor een nieuw lyceum, er komt GEMEENTEHUIS, van Haarlemmermeer aan de Hoofdweg in Hoofddorp, waar de burgemeester sinds begin '56 de scepter heeft gezwaaid. De bur gemeesterskamer, ruim en mo dern ingericht (met veel boeken langs de wand) bevindt zich aan de achterzijde en biedt van ach ter het grote bureau een ruim uitzicht op een druk deel van de dorpskern bij de brug over de Hóofdvaart, (Eigen foto) grote openbare bibliotheek. Maar wc hc ben daarvoor met de gemeenteraad de richtlijnen al uitgestippeld. Het uitste kende personeel, de raad en de wethou ders zullen het ongetwijfeld goed af- ,,Ik ben bly dat mij nog ruim drie we ken resten waarin ik veel kan regelen. Dan ga ik mij nu ook door gesprekken in Leiden oriënteren. Dat vond ik tot nu toe nog wat prematuur". Hij laat zich niet verleiden enthousiaste plannen en ideeën te lanceren. Dat komt wel. Na een haastig klopje komt een man met een jas aan en hoed op binnen. Met een joviaal gebaar feliciteert hij de burgemeester. Deze legt even later uit: ..Een groot man. Burgemeester van Uithoorn, die binnenkort met pen sioen gaat. Heeft van Uithoorn een schitterende gemeente gemaakt". Witte villa En op de eerste hin< nodigt hij ons breed uit voor een bezoek aan zijn wo ning: „Naast het gemeentehuis aan de Hoofdweg, twee huizen verder. Die witte villa". En door de telefoon tot zijn vrouw: ..Hier is de Leidse pers. Ik kom er gelijk achteraanJa, jij moet ook op de foto". En zo staan we korte tijd later in de kamer bij de (eveneens druk telefonische gelukwensen aannemende) mevrouw Van der Willigen. Het echtpaar en dochter Anneke (23) „een dochter zit in En geland. de ander in Rotterdam" gaan er even voor staan. De flitslampen splij ten de invallende schemer in de studeer kamer. waar de literatuur in grote hoe veelheid langs de muren staat: een illus tratie van de geliefde vrijetijdsbesteding van de burgemeester. Het is duidelijk dat burgemeester Van der Willigen de benoeming nu rustig wil gaan vieren in de huise lijke kring. We hebben een eerste in druk opgedaan. Meer was niet no dig, niet mogelijk ook. Maar het is een degelijke, een goede indruk ge worden. Een plezierige kennisma king. Puzzelprominenten 1. Mevrouw Van de Eykei, Ouwe- handstraat 19. Katwijk aan Zee. 2. L. W. van der Blij, Fred. Ken- drikplantsoen 35, Leiderdorp. 3. C. van de Bent-Vink, Viaduct- weg 10, Noordwijkerhout. Hij is revue-artiest en afgunstige lieden staan hem naar het leven. Het kan niet anders of Eddie slaat zich glorieus door alle jaloezie en alle gevaren heen. Het motto van dit soort films is: de eerste klap is een daalder waard. Het ligt er echter net een tikkeltje te dik bovenop om serieus te worden genomen en dat maakt, dat van pretentieloos amu sement kan worden gesproken. Men moet echter wel van het genre houden. (Eddie als herboren). En de hel volgde hem na TRIANON Ongeïnspireerd verhaal over de nasleep van de Spaanse burger oorlog. Een guerillaleider, die naar Frankrijk is gevlucht, keert na jaren te rug naar zijn vaderland, waar men nog niet genoeg blijkt te zijn afgekoeld om hem in veiligheid te doen rondwandelen. Een dodelijke kogel is zijn lot. Aanvankelijk belooft de film veel, maar al spoedig vervalt regisseur Zinne- mann in de beproefde Hollywoodstijl. waarvan ook bekende filmsoelers als Gregory Peck en Anthony Quinn het slachtoffer worden. (Weinigzeggend). Het strand der liefde CAMERA Opnieuw lokt de titel „Het strand der liefde" goedgelovige lieden naar een Frans verhaaltje zonder kop of staart en zonder enige inhoud. Van tijd tot tijd kleden dames zich uit De kwaliteit van het gebodene ligt zo- >r beneden enig niveau, dat men zich af vraagt of men wellicht met een door het departement van O. K. en W, ge subsidieerde film heeft te maken. (Lokkende titel). De verleidster LUXOR Een knullige film over een streng opgevoede jongen, die in contact komt met gewetenloze lieden. Hij wordt ertoe overgehaald dingen te doen die niet door de beugel kunnen, maar de straf laat niet op zich wachten. Het hele stel letje raakt ernstig gewond. Dan neemt het verhaal een wending. De vader van de jongen, die behalve streng ook een vermaard arts is, helpt de boosdoeners er bovenop. En zij leefden nog lang en ge lukkig? (Nogal dom). Father Goose LIDO Een romantische zeezwerver ileefd in de oorlog hachelijke avontu- n, die evenwel een happy-ending niet uitsluiten. Bij het vervullen van een gevaarlijke opdracht treft hij op een eenzaam eiland- ;n lieftallige vrouw met een flink aantal kleine Kinderen aan. Tegen wil en dank moet onze ruige vriend als vader dptreden. Wat hem aanvinkelij.- niet leuk leek, wordt later zijn levensver vulling en men moet al weinig snugger zijn als men niet al spoedig een lang n gelukkig huwelijksleven aan ziet ko- (Kleurrijke avonturen). Extra belastingverlaging Ofschoon de grote belastingver laging pas op 1 Juli Ingaat, is het absoluut zeker dat er reeds een „extra verlaging van vaste las ten" bestaat, die vooral in het huishoudbudget tot uiting komt. De verstandige en praktische huisvrouw kan op haar wekelijks huishoudgeld heel wat sparen - als zü op de markt koopt- De markt 19 elke dag weer éven ge zellig en voordelig en elke dag is er volop keus uit honderden arti kelen van de beste kwaliteit. Daar staat de marktkoopman met zfin vakkundigheid voor in. Hjj en de straathandelaar kunnen voor de laagste prys het beste leveren omdat geen hoge onkos ten het artikel onnodig duur ma ken. Van dat blijvende voordeel profiteert de buisvrouw voor 100%. Kopen op de markt Is dan ook zonder twijfel de veiligste weg f r voordeel, want OP DE MARKT IS ITW GULDEN EEN DAALDER WAARD! 5^ gouden verlovingsringen Constant Love - Anjer - Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Benoemingen aan de Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de universi teit hebben benoema: Drs. F. A. Deierkauf, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Medische Chemie, met ingang van 1 ja nuari 1964 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de Medi sche Chemie. Drs A. J. van der Eb, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het In stituut voor Radiopathologie en Stralen- bescherming, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij het InsL v. Radiopathologie en Stralenbescherming. Drs. P. Floor, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de Petrologie. Mineralogie en Kristallografie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 Januari 1966 wederom in deze functie. Drs. C. E. Gischler, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Structurele en toegepaste Geologie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie. Drs. W. 'tHart, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 we derom in deze functie. H. Knape. arts. wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Anaesthesiologie. voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 weder om in deze functie. Mr. K. L. Tan. wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 we derom in deze functie. N. Treurniet, arts, voor het tijdvak van 10 september 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Psychiatrie. A. C. A. P. Vliers. arts. wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 de cember 1965 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst by de Kin dergeneeskunde. Drs. J, Wolters. wetenschappelijk amb tenaar in vaste dienst bij de Organische Chemie, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse *1 vaste dienst bij de Organische Chemie. Ds. Haan beroepen AMSTERDAM De Evang. Lutherse Gemeente van Amsterdam-Noord heeft beroep uitgebracht op ds. H. J. A.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3