Katwijkse klompjes vlogen in Oublaisse over de tafel... VLEET Aandelen Vereenigd Bezit van 1894* risicospreiding, deskundig Beheer, rendement Katwijk aan Zee bracht ruim 14 mille bijeen Visserij nieuws bij de Stagnatie op Noordwijks Boerenburgerweg VINYL PLASTIC VAN DER SPEK De Spartaan te Lisse groeit enorm snel NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 KATWIJK De kerstactie Oublaisseis achter de rug. Onze dankbare gedachten gaan uit naar allen die, reagerend op de oproep in de krant, ons werk steunden met geld. goederen of energie. Wij zijn dikwijls bewo gen geweest bij het ondervinden van zoveel meeleven. Zoals u zich her innert, is „Oublaisse" een kasteel waar het echtpaar Perrette met bewon derenswaardig geduld maatschappelijk wrakhout weer tot een schip pro- beert te maken. Iedere zomer komt een werkkamp, georganiseerd door de Internationale Christelijke Vredesbeweging, daar helpen. Omstreeks Kerst zorgt de Nederlandse afdeling van de I.C.V.B., dat deze worden vergelen. „Bonjour zei Serge, die als eerste de stoep afholde, en in het Nederlands „hoe gaat het ermee"? Hij zag hoe verbaasd wij erover waren dat hij het nog wist I Daarom liet hij er meteen maar „welt* rusten" op volgen We waren weer op Oublaisse. Het w__ precies zoals we het verwachtten: het witte kasteel met grote verlichte ra men. de torentjes, die nog net tegen de heldere avonlucht afstaken en in de hal groepjes mannen, die wat praatten. of alleen maar stonden te kijken. Druk Het was opeens een geweldige drukte. Behalve de geschenken, de Hollandse maaltijd en alle andere bagage, kwamen we met z'n zessen uit Nederland en Su zanne. die we in Brussel opgepikt had den, uit de auto. Er waren veel oude bekenden. „Hebben jullie een goede reis ge had?" vroegen ze. „Mais oui", zei den wij, „et vous?" (Jazeker, en u?) Het Frans moest duidelijk nog even wennen. Er waren ook nieuwge- komenen, zwervers en voorwaarde lijk veroordeelden. Ook Marcel, een dwerg, met een vrolijk, open gezicht en een leuke krullebol. Iedereen is dol op hem. Hij is meegekomen met de nieuwe sociale werkster. Deze so ciale werkster heeft een moeilijke positie op Oublaisse. Gelukkig weet ze heel goed wat ze wil. Ze pakt de zaak stevig aan. De stemming zat er, mede dankzij het kamp van deze zomer dadelijk in. Het zouden heerlijke dagen worden. De eer ste avonden zaten we meest in de salon. Er was zoveel te vertellen We hielden een pingpong-wedstrijd, Marcel speelde voor pias en we dansten de hora (Israë lische volksdans) op kouscvoeten. Mickey liet het kasteel dreunen tijdens zijn Rus sische dans, Michel zong wiebelend met hoofd, armen en benen, liefst tien keer zijn favoriete schlager alles waar ze mee zitten, kunnen tellen. Het bleef even stil na dit Oublaisse zo ongewone begin van maaltijd. Katwijks paar „Bon appétlt", zei iedereen en toen ging de erwtensoep rond. Ze viel wel de smaak: sommigen schepten wel vc de zeede keer op. Corlien bood met e grappig toespraakje een combinatie v Frans en mimiek, twee zelfgemaakte poppen aan. een Katwijks echtpaar kostuum. Monsieur Perrette bedankte, zwaaiend met de poppen, zodat de klom en over de tafel schoten. Daarna kwam de griesmeel als stevig sluitstuk. „Eten jullie in Holland elke vroeg een oud mannetje bezorgd. ,vas één van de weinigen die na een half bord niet verder kon. Maar geluk kig had hij zijn glaasje wijn nog Met kleverige vingers van de choco ladeletters begonnen de jongeren een vreugdedans. De ouderen gaven de voor keur aan een Hollandse sigaar na di1 ongewone maal. Eén van de mannen haalde zijn accordeon en een ander een hele drum installatie Niemand wilde ophouden, maar ieder- •n voelde, dait het nu voorbij was. Mon- eur Max begon er al wat kwaadaardig m te kijken- Hij stopte een menu. waarop Mar leen een paar varkentjes had gete kend, in zijn zak. „Souvenir", zei hij later met een knipoogje. Michel wil de ook een varkentje. Hij kreeg het en stopte het vóór fn het Nieuwe Testamentje dat aan alle nieuwelin gen was uitgedeeld. Gin moest tel kens weer haar adres opgeven. Frangoise uit Parijs, die het zomer- Soiree D« „soiree" op Oudejaarsavond werd een groot succes. John, uit Brussel, had de lyintersport in de steek gelaten, zo- dat we met z'n achten waren. Hij nam zonder te repeteren de ral van sprook jesprins" op zich. Gin deed op een bijna donker toneel een kaarsendans uit Pa- dang. „Olé, olé", riep de zaal tijdens een opwindende Spaanse dans van Cor- I lien en Arie. Ook Madame Perrette. de vrouw van de commandant van Oublaisse, danste in haar prachtige China-dress een paar Chinese dansen Marleen en Corlien gen een liedje over de regen in I derland. Het viel zo in de smaak, dat I monsieur Perrette er een grammofoon plaatje ten bate van Oublaisse van wilde maken. (Half Oublaisse liep het de vol- i gende dag te zingen). Ook de Oublaisse- naren hadden zelf een paar stukjes i I elkaar gezet. j Toen was bet twaalf uur. Het or kestje van Oublaisse speelde. Ieder een wenste elkaar sralend veel geluk. „Bonn" année, bonn' année!" Wat zou ervan terechtkomen? Veel tijd voor bespiegelingen was er gelukkig niet Aldert schonk warme chocolademelk en Suzanne deelde koekjes uit. We deden spelen, volksdansen en polo naises. tot het al lang 1965 was. I Nieuwjaarsdag was vol spanning Des middags het uitdelen van de geschenken l en 's avonds zou de grote zaal van het I zelfgebouwde hotel van Oubtaisse inge- wijd worden, tijdens de Hollandse maal- i tijd. Iedereen verzamelde zich Uitdelen land kwamen. Van veel merjren die Oublaisse meeleven en die graag aan ons wilden meegeven Daarna kon het uitdelen beginnen. Eén voor één kwamen ze naar voren om hun cadeau in ontvangst te nemen. Een jurkje een pakje voor de tweeling van Gré- goire. een trui voor Dominique. Jean Claude maakte een gaatje in het pa pier en vond een snoepje. De meesten namen wat verlegen het pak onder hun arm. Ze bekeken op hun kamers wat er allemaal inzat er dat was niet weinig. Intussen werd in de keuken hard ge werkt. De erwtensoep rook heerlijk De griesmeel was erg lekker De zaal moest nog worden versierd De mannen en jongens van Oublaisse haalden groene takken om op te hangen Met hun grote handen staken ze voorzichtig eikels en denneappels in de kerststukjes Hongaar met lange haren stond de Hol landse kindertekeningen die we rond de pilaren hadden gehangen te bekij- ken.Yves legde met een stralend ge zicht de kerstlopers over de tafels Het sneeuwde toen de mensen van het kasteel naar de zaal kwamen. Wij stonden op de stoep bij de in gang. We zongen kerstliederen. Tus sen de bomen dansten de lichtjes van de lantaarns, die de Oublaisse- naren bij zich droegen. Het was, als of ze ons wilden zeggen, dat je pas echt Kerstfeest kunt vieren, wan neer je het licht, dat je van God hebt gekregen, laat schijnen, ook in deze donkere wereld van Oublaisse. Toen iedereen in de zaal een plaats had gevonden en de kaarsen waren gestoken, hield monsieur Perrette korte nieuwjaarstoespraak- Hij deed het op zijn eigen, speciale manier, autori tair. maar met een warm hart. André. een Frans theoloog, hield een medita- tic. Arie bad met de mensen van Oublais se, die het vaak zo moeilijk hebben die lang niet allemaal weten dat Dankbaar Op verzoek van de Neder landse afdeling van de Inter nationale Christelijke Vredes beweging helpen lezers van on ze krant er met Kerstfeest al tijd aan mee de bewoners van het Franse kasteel Oublaisse een paar goede dagen te geven. Namens het comité schreef mejuffrouw A. Varkevisser, dochter van de directeur der Katwijkse visserijschool, het bijgaande van veel dank getui gende verslag. kamp in Oublaisse meemaakte, had van papier kerststerren gevouwen. Ze deelde ze nu uit. want de meeste mensen zouden we de volgende mor gen bij het vertrek niet meer zien. Dank „Au revoir. et merci oeaucoup". «Tot ziens en hartelijk dank!) We willen dit graag aan allen, die dit feest mogelijk hebben gemaakt, doorgeven Hartelijk dank voor alles wat u gaf! U maakte de Oublaissenaren er zo gelukkig mee. Har telijk dank voor de blijdschap, die u gebracht hebt. en het besef, dat ze niet door iedereen vergeten zijn; voorwaar den om een normaal leven te kunnen •t was moeilijk afscheid te nemen de volgende morgen. Sommigen hadden tranen in hun ogen. "Iben we nog wat foto's maakten in de zon en de sneeuw, sprang de kleine Marcel heen en weer maakte grapjes „Au revoir. mes en- fants". zei Madame Perrette- „Tot van de zomer?" vroeg monsieur Bossu. Hij er slecht uit. Hoe zouden we hen terugzien? Je weet het niet. Aldert reed nog een extra rondje langs de stoep met wuivende Oublaissenaren. revoir, allemaal!" Wat jammer dat het voorbij was. wat varen we moe, wat was het fijn, dit feest op Oublaisse. KATWIJK AAN ZEE Op de overdrachtsavond van de vijf-cents-actie, gisteren in het Jeugdhuis gehouden, kreeg de Hervormde president-kerk voogd D. J. Kleen in totaal f 14.403,56 in handen, f 743,46 meer dan vorig jaar. De heer Kleen bedankte alle gevers, die voor dit mooie bedrag had den gezorgd, en stelde het op prijs dat de gemeente ondanks de kerkbouw- actie van vorig jaar blijk geeft mee te leven met deze actie. Penningmeester A. C. de Jong deelde mee. dat het totaalbedrag (met aftrek van administratiekosten) was bijeen gebracht door de wijken Noord, waar onder Hoornes (f 2973,49, vorig jaar f 2897,75), Oost (f 2816,86, vorig jaar f 3055,08), Overduin (f 2410, vorig jaar f 2317,33). West (f 1617.15, vorig jaar f 1236,95) en Zuid (f 4599,11, vorig jaar f 4359.89). De bijeenkomst was geopend door ds. A Vink, voorzitter, met een meditatie Marcus 14 111. Behalve collec tanten en helpsters uit de vijf wijken waren ook de kerkvoogden en ds. en mevrouw Hagen aanwezig. Voor de of ficiële overdracht zongen de zusjes Kulk (van wie er één op de accordeon begeleidde) enkele liederen, waaron der dat van de vijf-cents-actie, dat door de aanwezigen werd meegezongen. De samenkomst werd besloten met de vertoning van de film „Stormgetij" die de heer D. Kruijt maakte uit beel den van vóór. tijdens en na de oorlog. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 5.42 en 17.53 uur; laag water 1.30 en 13.47 uur. Hulpkerk te Katwijk in maart «ereed KATWIJK AAN ZEE In maart hoopt men de hervormde hulpkerk in de Hoornespolder klaar te heb ben. Het betreft een geprefabriceerd eebouw van Timmers uit Giessen- dam-Hardinxveld, dat ongeveer vierhonderd kerkgangers zal kun nen bevatten. De bouw geschiedt onder toezicht van de dienst van gemeentewerken te Katwijk. Het ligt in de bedoeling de hulp kerk doordeweeks als kleuterschool te gebruiken. Dat wordt de defini tieve bestemming als straks de ge wone kerk klaar komt met de bouw waarvan men nog dit jaar een be gin denkt te kunnen maken. In de hulpkerk worden verplaats bare houten wanden aangebracht, waarmee van de kerkruimte drie lokalen kunnen worden gemaakt. Op het ogenblik houdt de Hervorm de Gemeente voor de Hoornespolder kerk en zondagsschool in een kan tine van het Bouwsyndicaat. Foto D. Kruyt. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Carolina CLM. dvHCM van Seumercn en Y C J Janssen: Catharina C M, d v J A Schrama en C M de Moei: Robert A. z v R Zinn en P C A Moen: Steven, z v G L van der Luit en E van Egmond: Robbert T, z v C Vijgeboom en A v d Sluis; Johanna E, d v J C van der Graaf 1 A Los; Martina L C. d v L C Droog G M Groot. Ondertrouwd: B de Lange, Leiderdorp M C van der Poel; C J Paardekooper, Zoeterwoude en A H Mooijmans: E A Odijk, Wassenaar en W Alblas: G Oskam G Focke. Overleden: H Th A Smeets, m, 50 jr; A Solleveld, m. 81 jr. NeVoBo Bollenstreek BOLLENSTREEK In de volleybal competitie van de afdeling bollenstreek i.o. van de NeVoBo zijn in de herenafde ling de volgende wedstrijden gespeeld: WVC—Tornado 2 3—1: Tornado 1—MSV 2 3—0: MSV 1—Sivols 2 3—0: Relax— Sivols 1 2—2; Sivols 2—MSV 3 uitgest; WVC—NPSV uitgest.; KVC 5—MSV 'l uitgest.: MSV 2—Sivols 1 1—3; NVC— Relax 1—3; Tornado 1—Tornado 2 30; HVC—PTT 3—0: NPSV—NVC 3—0; Sivols 2—Tornado 1 0—3: KVC 5—HVC 3—0: MSV 1—MSV 3 3—1: WVC—MSV 2 3—1: Relax—PTT 3—1; Tornado 2—Sivols 1 3—1. Komt er een vrachtwagen aan. zoals gisteren gebeurde, dan zit het verkeer in een minimum van tijd klem. Ge volg: stagnatie, mopperende bestuur ders enzovoorts. Voor dit geval is er r één oplossing: eenrichtingsver keer. Overigens begrijpen we niet waarom de reconstructie van de Gooweg niet op een andere manier had kunnen worden gerealiseerd. Het is misschien God i Die i hen houdt, i i Wie 5 Kruideniers van Katwijk waren bijeen KATWIJK. In hotel Rlche werd een bijeenkomst gehouden van do Chr. krui- deniersbond. afd. Katwijk. Voorzitter J. Duijn verwelkomde mr. G. van Mui den ui» Den Haag, secretaris van de Chr. middenstandsbond, die het onderwerp „Waar kunnen wtf op rekenen in 1965?" behandelde. Uitvoerig stond deze stil bij het loon- en prijsbeleid, te beginnen bij de loon explosie van '64 tot aan het nieuwe loon- akkoord en de belastingverlaging. Begin 1964 zat de middenstand in de hoek waar de siagen vielen. Het loon- akkoord werd ruim overschreden, maar noodzakelijke prijsverhogingen stuitten op onwil bij regering en vakbeweging Daar kwam nog bij het in diskrediet brengen van de vastgestelde winkelprij- Door een succesvol optreden bij de SER en door de onderhandelingen in de Stich ting van de Arbeid is het mogelijk geble ken de loonkostenstijging te beperken en speciale ijscale tegemoetkoming voor de middenstand te krijgen Bovendien zijn de kreoietvoorzieningen verruimd, is er geld beschikbaar voor voorlichting en komt er een ontwikkelings- en sanerings fonds voor de middenstand. Dc middenstand is nu gelukkig weer erkend als een belangrijke groep in de «amenleving, concludeerue mr Van Muiden. VVSB.MEUWS NOORDW1JKERHOUT. V VSB speelt zaterdagmiddag om 3.45 uur de uitwed strijd tegen Alphei 1. Vertrek om 2.45 uur. Voor VVSB komen uit: doel: E Franken: achter: P Duivenvoorden en D. Freke; midden: R Kaptein. Th. Kret en Tj Dijkstra: voor: A Laros. A A. tonis- K. Berg. M. van der Klauw en A Griekspoor. Jeugdconcert in Warmond WARMOND. Het West-Neder lands Syriphonie-orkest zal dinsdag middag om half drie in 't Trefpunt een jeugdconcert geven onder leiding van de heer S. Swaap. Onder meer wordt uitgevoerd de Kindersymphonie Hay da. Hel concert is toegankelijk voor scholieren van 10 jaar en ouder. IJMUIDEN De visserij in de Noord liep niet zo best als enige dagen geleden. De „koolvisbom" is bijna in het niets verdwenen. Alleen de SCH 21 Arie van der Zwan kwam nog tot een dagvangst van 60 kisten, de an dere vaartuigen moesten met heel wat minder tevreden zijn. De loggers en kotters troffen weer veel schol aan. doch naar de tong moest men met het befaamde lantaarntje zoeken. Men kwam per Irek soms niet verder dan 15 stuks. In een etmaal kon men niet meer dan 40 kilo in de ruimen bergen. meeste schepen op 55 NB volgen meer oostelijke koers. Het enige resultaat is iets betere tarbotvangsten, r ook hier is de tong een zeldza- verschijning. Twee Katwijkse sche pen. de KW 87 Albatros en de KW 171 Jan Maria, zijn naar Schotse havens vertrokken om daar een lading gekoch te haring aan boord te nemen. In deze handel zien de reders meer heil dan de visserij op de Noordzee, die on danks de goede vangsten van de laat ste dagen slechte besommingen ople- Dat zullen de grote kotters die op 56 NB tamelijk veel gul vingen straks merken. Deze vissoort is namelijk zeer goedkoop, vooral de kleine exemplaren Die verdwijnen voor een belangrijk deel naar fabrieken voor dierenvoed- el. Voor meer optimistische klanken noet men bij de spanvissers zijn. Die angen in de omgeving van Breskens thans grote hoeveelheden haring Het lijkt voor de hand te liggen dat de vangsten in Breskens worden gelost. de meeste schepen verkiezen de i reis naar IJmuiden of Scheve- ningen. De accommodatie in Breskens klein, dat lange tijd op eer beurt moet worden gewacht «som: bijna twee dagen). Het gebeurt vaartuigen die toch naar Breskens zijn gegaan, na lossing later op de gronden arriveren dan de schepen die de tocht naar de noordelijker havens aandurfden. Wat er was Aan de IJmuider markt zorgden 12 schepen voor de nog altijd respectabe le hoeveelheid van 6.960 kisten vis, waarvan 210 kisten schelvis. 420 radio. 140 wijting, 80 gul en kabeljauw. 900 kleine gul, 1580 koolvis, 50 treilharing, 2250 spanharing. 960 makreel. 270 schol. 5 tarbot, 75 diversen, 380 stuks stijve kabeljauw en 1000 kilo tong. In Scheveningen werden aangevoerd 2 kisten schelvis. 80 wijting. 60 gul kabeljauw. 1250 spanharing. 2700 haring de Ierse Westkust. 450 schol, stuks stijve kabeljauw en 2000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag waren in IJmuiden ondei eer present de IJM 37 Delft me' 00 en de VL 14 Margaretha met 22( kisten. Laatstgenoemd schip, dat ir het begin van dit jaar een weinig suc cesvolle reis naar de Ierse Zee maak gooide het nu over een andere boeg en ging op de Noordzee achter De dalende lyn in de prijzen kw de rondvissector enigszins tot stand aar toch moesten verscheidene soor- n iets meer terrein prijsgeven. D( schelvis haalde voor de grotere soor ;en gemiddelde notering van onge- f 50. Dat was iets beter dan ir de voorgaande dagen, maar deze wins ging weer verloren bij de kleinere ;cn, die een paar gulden goedko- waren. Ditzelfde verschijnsel deed zich voor bij de gul. De kleinste soort echter werd weer een willige prooi fabrieken, die niet voor de men selijke consumptie werken. Schol riep de daling een halt toe. maar kon toch maar weinig winst boe ken. Opmerkelijk was dat ondanks de schrale aanvoer (1000 kilo) de tong- prijs sterk daalde. Dat was trouwen: de voorgaande dagen al merkbaar. Ten opzichte van verleden week vrijdag scheelde het zeker een kleine tw gulden per kilo. De koolvisaanvoer bestond voornam lijk uit zwarte en dan nog overwegend kleine. De handel toonde hiervoor ge ringe belangsteling met het gevolg dat grote partijen werden opgehouden. Haring bracht het tot een notering van f31—f 17,40. Dit betekende voor som mige spanvissérs een beste besom- NOORDWIJK De afsluiting van de Gooweg heeft nare gevolgen voor het verkeer. Automobilisten makèn nu gebruik van de Boerenburgerweg als verbindingsweg naar Noordwijkerhout. Deze weg is echter zo smal, dat personenwagens elkaar nauwelijks kunnen passeren. Herv. schoolvereniging had gunstig jaar NOORDWIJK In de Dr. J Th. de Visserschool aan de Huis ter Duin straat werd de jaarlijkse ledenverga dering van de Hervormde Schoolvere niging gehouden. Voorzitter E. L. de Witt zei in zijn openingswoord dat 1964 voor de beide scholen van de vereniging een gunstig jaar is ge- Secretaris D. Hazenoot was in zijn jaarverslag eveneens optimistisch. Het ledental was met 15 toegenomen en er ?ei- actie worden gevoerd om dit getal nog meer op te voeren. Penningmeester Th. Verloop meld de een batig saldo. De heer J. de Ruiter werd als be stuurslid herkozen. In de vacature ds. W. Hoekstra werd de heer R. J. de Groot gekozen. De hr. E. L. de Witt had zich niet herkiesbaar gesteld- In zijn plaats werd ds. A. Lapré gekozen. De heer J- de Ruiter dankte de scheidende voorzitter voor het vel-» werk door hem voor de vereniging gedaan. „Vijftien jaren hebt u deze vereniging geleid en we hebben een tijdperk van bloei beleefd, zodat we thans twee scholen hebben". Vogellust vernieuwt de voorraad kooien restaurant De Boer êen vergadering, voorzitter F. M. Vink de prijzen uitreikte van de onlangs gehouden ten toonstelling. Dez show is een succes geworden. De Vereniging voorraad gingen tegen hand. Leden bezig haar kooien- De oude kooien zacht prijsje van de „Vogellust" en hun dames brachten gezamenlijk een bezoek lan de tentoonstelling te Rotterdam. ,De Glasbaars" Noorchvijk opgeheven NOORDWIJK In een vergadering »>an bestuur en leden in De Beurs is besloten de aquariumvereniging „De Glasbaars" op te heffen. De belangstel de vergaderingen was de laat ste tijd zo minimaal dat het niet langer had het werk van de verenging voort te zetten Algemeen betreurde men, dat het niet langer zin had het werk van de aquariumhouders in Noordwijk zo weinig interesse toonde-'. Geadviseerd werd zich aan te sluiten bij de Leidse vereniging van aquarium houders. Zij die daarvoor iets voelen, kunnen zich tot 15 februuuari aanmelden bij de heer* Van Doorn. Offemweg. Films voor huisvrouwen NOORDWIJK Woensdag 17 februari wordt in Het Hof van Holland een bij zondere bijeenkomst gehouden van de afdeling Noordwijk van de Ned. veren an huisvrouwen Op deze vergadering die toegankelijk voor belangstellenden (ook mannen). il een film worden vertoond over de tocht van de postkoets van Nederland Istanboel. Ook wordt een documen taire over Griekenland vertoond. Meisje in Lisse onder een auto geraakt LISSE Het dochtertje van de fa milie L. is door een auto aangereden toen het van het Nassaupark uit de Oranjelaan wilde oprijden. Aanvanke lijk leek het goed afgelopen, maar thuis gekomen raakte het kind bewusteloos. ziekenhuis te Leiden constateer de men, dat het meisje waarschijnlijk scheurtje in de hersenpan heeft op gelopen. wel wat lastiger, maar waarom niet eerst de ene helft aangepakt en deze gereed is de andere? Met gebruik making van verkeerslichten zou men dan toch een heel eind komen. NOORDWIJK Tosca van den Haak neemt deel aan een expositie in de hal van het hoofdgebouw van de technische hogeschool te Eindhoven. Het thema van de tentoonstelling is: De geboorte van het beeldhouwwerk. NOORDWIJK De heren A. Akker- an en C. Baljeu, beiden hoofdagent j het Noordwijkse politiekorps, slaag den te Delft voor het examen primaire js motortechndekvan de Politie Technische Dienst. Zij bereikten de derde vierde plaats. Chr. gereformeerde knapen vereniging te Lisse 40 jaar LISSE Het is woensdagavond een heel feest geworden in Rehoboth. waar het 40-jarig jubileum van de knapenver- eniging „Spreuken 22 6a" werd gevierd. De zaal was geheel gevuld. Ds. D. H. Biesma had als ere-voorzitter de leiding. Hij heette in het bijzonder welkom de vroegere predikant ds. H. W Eerland, thans te Amersfoort. Ds. Eerland sprak over het onderwerp: „Waarom laten ze ons niet vrij?". Hij zetten uiteen waarom men in de kerk de jeugd niet „vrij" laat. Het gaat erom. dat de jeugd ook gedoopte jeugd is. Daar om wordt de jeugd met alle zorg omringd en wordt alles gedaan om de jeugd in de paden des verbonds te doen wande- Er was veel samenzang. Voorts werd •oorgedragen plaats de nodige humor. Theo Biesma verzorgde het ..Gaan we lacjien of huilen". Een prachtige pop. waarvan niemand de naam had geraden werd Amerikaans verkocht voor bijna f 100. Voorzitter G. Batenburg sloot de feestelijke bijeen komst Bal onder fietswiel LISSE Mejuffrouw M. van de Lisserdijk is bij de Mariakerk met haar fiets gevallen doordat spelende kinderen per ongeluk een bal voor een van de fietswielen gooiden. Zij werd licht ge- VALKENBURG Vrijdagavond zal de Christelijke Bedrijfsgroepen-Centrale afdeling Valkenburg, een ledenvergade ring houden in de zaal van de Herv. kerk. half 8. Behalve bestuursverkiezing, staat een lezing van de nieuwe districts- bestuurder, de heer D. Zwijnenburg. op de agenda. Onderwerp is „De nieuwe CAO. onder de huidige loonpolitiek'. VALKENBURG Hedenavond 8 uur houdt de C.J.V.-afdeling Valkenburg haar jaarvergadering in het Dorpshuis. Het programma omvat o.m. behandeling van het jaarverslag van de secretaris- penningmeester. waarna met eigen krach ten het toneelstuk „Waarheen, dokter Storm?" opgevoerd zal worden. In de pauze zal een verloting worden gehou- Voor sfeervolle huiselijkheid OP EEN ONDERLAAG VAN VILT ƒ8.45 m2 i binnen ieders bereik slechts trappen, hallen, keukens, slaapkamers, huiskamers, irme kleuren. Vraag vrijblijvend (prijsopgaaf bij Manufacturen Woninginrichting VALKENBURG Z.-H. LISSE Met 373 leden is De Spartaan thans de op één na grootste atle tiekvereniging van Nederland. Dit deelde voorzitter ir. A. H. J. Paarde kooper gisteravond mee op de in de kantinezaal van de gemeentelijke sportstichting gehouden jaarvergadering. Er waren meer gunstige gelui den te vernemen. Op 3 april bijvoorbeeld kan de nieuwe sintelbaan in ge bruik worden genomen. Voorts is de donateursactie een groot succes ge worden. In één weekeinde werd voor niet minder dan f 1000 aan dona teurs ingeschreven. Het ligt nu in de bedoeling het aantal leden vóór 7 maart, op welke datum de nationale veldloop om het kampioen schap van Nederland in het Keukenhof- bos word gehouden, het vierhonderdste lid in te schrijven en tevens wil men het aantal donateurs van 800# op 1000 bren gen. In 1964 bracht de Spartaan twee kam pioenen van Nederland voort. Arie Meeuwissen en Piet Beelen mochten naar voren komen om een prestatiobe- ker in ontvangst te nemen. Do verdiens- tezuil was deze keer voor Ko Rooij- akkers. Penningmeester S. P Broers meldde Commandant brandweer Lisse geïnstalleerd LISSE Gisteravond beeft burge meester De Graaf de nieuwe brandweer commandant geïnstalleerd, de heer P. W. Eveleens, adjunct-directeur van Open bare Werken. De brandweer teeft enige tijd onder leiding gestaan van onder commandant K. Nieuwenhuis nadat com mandant J. P. C. van der D-ift ontslag had moeten nemen om gezondheidsrede- Uit het jaarverslag van de heer Beelen bleek, dat er in het afgelopen jaar wei nig brand is geweest. De totale brand schade bedroeg slechts f 16.500 Men huldigde de heer C. W. a der Mark wegens 25 jaar trouwe dienst bij de brandweer. GEMEENTE KATWIJK Openbare Werken te Katwijk kan worden EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (Vrl.) die zal worden belast met typewerk, archief verzorging enz. Het bezit van de diploma's U.L.O. en machineschrijven strekt tot aanbeveling. Salaris nader overeen te komen «afhankelijk van bekwaamheid) Inhouding premie A.O.W. en A W W vindt niet plaats aan inkomsten bijna f 9.000. Op f 126 na werd dit bedrag uitgegeven. Secretaris H. H. M. Paardekoper zei, dat men 1964 begon met 225 en eindigde met 341 leden. Wegens de snelle groei der vereniging werd de technische commissie uitgebreid met twee leden: de heer W. Bouwhuis en mejuffrouw Gerda Pieters. De aftre dende bestuursleden H. H. M. Paarde kooper. C. G. de Ree. J. F. de Ree en J. G. Rooijakkers werden herkozen. Enquête vergaderruimte LISSE. Men vindt in Lisse weinig goede vergaderruimte. Er is thans een commissie gevormd, die zich bezig houdt met de vraag, hoe te komen tot de bouw van een gemeenschapshuis-sporthal. Het gemeentebestuur van Lisse staat achter deze plannen. Het comité heeft onder de plaatselijke verenigingen een enquête in gesteld over het ruimtetekort. BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37. vierde lid der Woningwet ter algemene kennis, dat met ingang van 8 februari 1965 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie (afdeling alge- m^ne zaken) voor een ieder ter inzage van de raad dezer gemeente d.d. 28 januari 1965 tot vaststelling van het uitbreidingsplan „Cleijn Duin", rege lende de bestemming in onderdelen van de gronden, gelegen in het gebied, be kend als „Cleijn Duin", tevens inhouden de een herziening van de bestemming in onderdelen van de gronden, gelegen in het industrieterrein aan de Berghaven, jen. ander zoals dit is neergelegd op de bij dat besluit behorende gewaarmerk te kaart en de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na afloop van die termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten bezwa ren tegen het plan indienen. Katwijk, 4 februari 11^ Het hoaéi-jMl het gemeente bestuur \-rxa^oemd, H. DUIKER.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9