SPDRT QMBKMiï Te kust en te keur Pedagogiek verdiepte zich in geestelijke ondervoeding Dr. H. C. Blöte verlaat „Natuurlijke historie' Dertigduizend kamers nodig voor studenten Politie roept getuigen van aanrijding op 44 j. c. jaar in voetbal aan. de SVL-dames wonnen ruim: Argos versloeg KVC op t nippertje Weinig landbouwers op studiemorgen NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 Donderdag Geref. jeugdhuis. Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt ds- J. A. Smink. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Susanne Lautenbacher, viool, en Martin Galling, P Scheveningen: Kurzaa.l, 8.15 uur. Ma- riemma en Ballet de Espana. Vrijdag Zaal Koningskerk, Koningstraat. 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Academiegebouw, 4 uur: inauguratie prof. dr. E. G. A. Galama, bijz. hoog leraar in de Friese taal en letterkunde. Scheveningen: Op gouden Wieken. 8.15 uur: Seth Gaaikema en R oelof Stal knecht „Avondje Nederlands". Zaterdag Wijkgebouw Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk, „Geheim". Geref. jeugdhuis, Breestraat 19. 8 uur: G.J.V., E.H.BO.-avond. Herv. jeugd gebouw, Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: jongerensociëteit, Toonkunst ensemble. Den Haag: Kon. Schouwburg. 3.15 uur: Haagsche Comedie met „Galante Listen" Den Haag: Diligentia, 8.30 uur: Nieu we Komedie met „De Parijse bruiloft" Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re sidentie-Orkest, met piano. Scheveningen: Op gouden Wieken 8.15 uur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht met „Avondje Nederlands". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7. tel 23553. De dienst van de apotheek te Leiderdorp wordt ook waargenomen door deze apotheek. De Oegstgeester apo theek is open. De apotheek Voorschoten is zondag 31 jan. gesloten van 8 tot 22 a Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur)Het atrand der liefde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur; Father Goose (14 jaar). Luxor (2 30, 7 en 9.15 uur): De ver leidster (18 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Eddie in topvorm (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 915 uur): La mep fis (18 jaar). Trianon ,2 30, 7 en 9.15 uur): En de hel volgde hem na (14 jaar». Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart (van 30 januari tot 1 maart). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto* van Chris Paul Stapels (van 22 dec tol 25 tan.) Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7. tentoonstelling van keramiek, schilde rijen en grafiek (van 30 jan. tot en met 18 febr., dagelijks van 1017 uur. ook op vrijdagavond van 3—10 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). Prof. Sanders sprak in Leiden LEIDEN Prof. dr. C. Sanders, hoogleraar in de psychologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, sprak gisteravond op uitnodiging van de Vereniging voor Pedagogiek in het Logegebouw aan het Steenschuur over „Ondervoeding in een tyd van overvloed" een meer abstract dan exact onderwerp, zoals hg het zelf noemde. Het ging hier om de geestelijke on dervoeding als tijdsverschijnsel en prof. Sanders vroeg zich onder meer af: wat is de prijs voor leven met de welvaart? De Amsterdamse hoogleraar ging de verschuivingen na, die zich sinds de middeleeuwen tot de huidige „overgangstijd" voltrokken. Vooral door de ontwikkeling van techniek en communicatiemiddelen hebben zich geweldige veranderingen voorgedaan- De mens is uit een zekere beslotenheid gestapt en een mondiaal wezen ge worden. Dit heeft grote consequenties voor zijn geestelijk leven. Alles wordt veel relatiever. De moderne men zijn geborgenheid kwijt. De opkomst der natuurwetenschap pen is hierop van grote invloed ge weest- In de middeleeuwen immers was het denken uitgesproken deduc tief het ging uit van bepaalde denk beelden. De mens werd slechts indi rect door de toenmalige bespiegelen de wetenschappen theologie en wijsbegeerte beïnvloed. Dit in te genstelling tot de tegenwoordige di recte beïnvloeding. Remedie tegen vlucht De geestelijke ondervoeding van houdt in, dat de mens niet meer ge looft in de oude „waarheden" van vroeger. Toch verlangt hü naar gees telijk leven. Er zijn twee reacties te bespeuren op de gesignaleerde ver andering: de mens vlucht in een treem individualisme of hij vlucht GRAMMOFOONNIEUWS Een leuke handige grammofoon met versterker en luidspreker overal te gebruiken, 125 en 220 volt, met diamant, in twee kleuren. Oude prijs ƒ128, Nu, overjarig geworden, slechts ƒ98,50 Er zün er niet zo veel meer. LIGTVOET - GANGETJE Telefoon 01710 - 23005 Nieu wbonw i,Mathesis' bereikte hoogtepunt LEIDEN Gistermiddag heeft de NBM het hoogste punt bereikt bij de bouw van de nieuwe school voor het koninklijk genootschap Mathesis Scien- tiarum Genitrix. Ter gelegenheid hiervan had zich een aantal leden van het be stuur en een aantal genodigden ver zameld bij het bouwwerk. De echtgenote van de voorzitter, mevrouw J. C. de Jong-Diepeveen. hees omstreeks vier uur de Nederlandse vlag aan het hoogste punt. Zoals wij vorige week reeds uit voeriger schreven, hoopt men het ge bouw over een jaar gereed te hebben LEIDEN Dr. H. C. Blöte, onderdirecteur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, wordt volgende week vrydng (12 februari) 65 jaar en dit heeft als consequentie, dat hy per 28 februari met pensioen gaat. Op zyn verzoek wordt waarschijnlijk geen officiële afscheidsbijeenkomst gehouden. Dr. Blöte, die thans aan de Wilgenlaan in Voorschoten woont, is sinds 1 november 1927 aan genoemd museum verbonden. Hij studeerde biologie aan de Leidse universiteit en trad in 1927 als conser vator in dienst van het museum. Met ingang van 1 januari 1948 werd hij be noemd tot onderdirecteur. Aanvanke lijk werkte de heer Blöte op de schel penafdeling. Later kreeg hij de afde ling insekten onder zich, die hij vele jaren geheel alleen verzorgde. Hij leidde onder meer een aantal verza- melexcursies in West-Europa. Dr. Blöte is bijzonder actief geweest in de vereniging De Museumdag. Enige jaren geleden maakte hij zich dermate verdienstelijk bij de organisatie van het in Den Haag gehouden congres van de Internationale Raad voor Musea. Portugal en Leidse huisvrouwen LEIDEN Mevrouw H. A van Her- waarden-Wildeboer heeft gisteren voor de plaatselijke afdeling van de Ned. vereniging van Huisvrouwen een lezing gehouden over Portugal en Nederland. Landen die veel met elkaar gemeen heb ben, zoals het koloniale verleden, de geografische ligging e.d. Portugal, aldus mevrouw Van Her waarden. is een land met nette steden en nette huizen. Het was haar opgeval len dat de vrouwen in de betere standen niet of nauwelijks aan het openbare le ven deelnemen en de meeste tijd in huis doorbrengen. Dit in tegenstelling tot de volksvrouwen, die vrijwel al het vrou welijke werk doen. Mevrouw Van Herwaarden vond Por tugal een natie die trots is op haar roemrijk verleden, wat zich manifesteert in vele monumenten en beelden. Hier van vertoonde zU schitterende dia's. eniteit te Leiden zijn geslaagd dat hy werd benoemd tot officier m de orde van Oranje-Nassau. Dr. Blöte heeft vele nevenactivitei ten. onder meer in de Leidse Jeugd- actie. Dr. Van Aalderen ernstig gewond LEIDEN De 42-jarige dr W. van Aalderen, wonend aan de Haagweg en als internist verbonden aan het Dia- conessenhuis, is gisteren met een bloe dende hoofdwonde en vermoedelijk een schedelbasisfractuur opgenomen m het Omstreeks tien voor zes brak gister middag de voorvork van zijn fiets. Dr. Van Aalderen reed toen ter hoogte van het spoorweg viaduct op de Maredijk. De EHD bracht hem naar het Diaconessen- Meisje (8) brak been LEIDEN' Om tien over twaalf is gistermiddag de 8-jarige Nellie van der Heijden uit Leiden op de Haarlemmer straat gestruikeld en tegen een muur gevallen. Ze brak het rechter bovenbeen. De EHD bracht haar naar het Acade misch ziekenhuis. Diplo voor jonge grafici LEIDEN Volgende week donder dagavond om 8 uur worden in re: rant Van der Heijden de diploma's gereikt aan jonggezel-zetters, -drukkers en -diepdrukkers, die een opleiding volgden van de districtsopleidingscom missie voor het boek- en rasterdiep- drukkersbedrijf voor Leiden en Omstre- het collectivisme en laat zich drijven op het algemeen gangbare. Als remedie noemde professor San ders een uiterst positief staan ten op zichte van de natuurwetenschappen. Er moet een zinvol kader komen, waarin de mens met zijn geestelijke behoeften past- Gaan mensen over geestelijke zaken spreken, dan moet dat functioneel gebeuren. De feitelijke oplossing van het onderhavige pro bleem moet worden gevonden in de verhouding tot de medemens. Deel van studenten j in Leiden weigert j onderzoek naar tbc LEIDEN Vijftien tot twintig pet van de studenten aan de Leidse uni versiteit blijkt niet een ziekteverze kering aan te gaan. Een even groot percentage studenten en leden der wetenschappelijke staf weigert zich te onderwerpen aan een onderzoek naar tb.c.-besmetting. Aldus mededelingen van de zijde der Universitaire Gezondheidszorg gedaan aan leden van het consilium, het hoogste overlegorgaan binnen de Leidse universitaire wereld. Het con silium was dit jaar voor het eerst bijeen en wel in de nieuwe sociëteit Minerva aan de Breestraat- Hoewel vermelde verschijnselen verontrustend werden geacht, ver mocht een voorstel over te gaan tot collectieve verzekering van alle stu denten als ook een verplichtstelling van het t.b.c.-onderzoek geen weer klank vinden. De persoonlijke vrij heid van de student zou hierdoor wor den aangetast LEIDEN Het aantal benodigde ka mers voor studenten tot 1970 wordt ge raamd op 30.000. Dat is 1 pet van de totale nationale woningbehoefte. Dit werd in het consilium meegedeeld var de zijde van de Stichting Leidse stu dentenhuisvesting. Tot op heden werd door de stichting acht miljoen gulden geïnvesteerd in de bouw en verbouwing van studenten- woningen. Voor het komende jaar is vier miljoen gulden nodig. Er zijn plannen voor de bouw aan de Haagweg (174 kamers plus mensa en studentenwinkel) en aan de Wasse- r.aarseweg (245 kamers). Voorts komt binnenkort in hofjes, onder meer aan de Varkensmarkt, plaats vrij voor 21 studentenechtparen. Van de zijde der Studentenvakbewe ging werd in het consilium aangedron gen op centralisatie van het beleid der plaatselijke studenten bouwstichtingen. Open-Deurdienst in de Oosterkerk LEIDEN In de Oosterkerk. gelegen assen Herengracht en Langestraat, wordt zondagmorgen een Open-Deurdienst ge houden Aanvang tien uur. Voorganger is dr. P L Schoonheim, predikant Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Leiden. De samen vattende titel van de dienst is: Handen te kort. Aan de bezoekers wordt bij het bin nenkomen een liederenblad uitgereikt voor de samenzang. Organist K v. d. Berg zal de zang begeleiden. Twee dames zqjjen de „bijbelgedeelten waarover ge sproken wordt lezen en ook enkele ge dichten declameren. Er wordt uiteraard geen toegangsprijs gevraagd. Tijdens de dienst worden drie collecten voor verschillende kerkelijke doeleinden gehouden. De plaatsen in de kerk zijn vrij. Des gewenst wordt een plaats aangewezen Een installatie voor hardhorenden is aan wezig. Men vrage hiervoor nader bij he» binnenkomen. „In het huidiige stadium zijn alleen zeer rigoureuze maatregelen effectief". De SVB-afgevaardigde betreurde het, dat de plannen van de NDSM in zake het in serie vervaardigen van stu dentenwoningen zijn verworpen. Men is nu bij de NDSM bezig met de herzie ningen en aanpassing van de oorspron kelijke plannen. Goede hoop is er. dat nog dit jaar met een eerste project kan worden gestart. LEIDEN Een nog onbekende ver pleegster heeft gisteren omstreeks vijf uur de kennelijk door een aanrijding ernstig gewond geraakte 4H -jarige Adriaan Nieuwkerk, wonend in het Koninginnehof, in het Elisabethzieken- huis binnengebracht. Het jongetje werd onmiddellijk naar de operatiekamer gebracht. Er is geen levensgevaar aan wezig. De politie neemt aan dat hei kind op de Hooigracht is aangereden. Eerst om half tien gisteravond is aangifte, gedaan bij de politie, die de toedracht van het ongeluk nog niet kon achter halen. Daarvoor roept zij getuigen van het ongeluk op, zich met de afdeling Verkeer van het bureau aan de Zonne veldstraat (tel. 22244) in verbinding te stellen. Spannend einde in Leidse dameompetitie (Van onze dammedewerker) LEIDEN Het Zegveldse Kijk Uit kan volgende week woensdag kampioen wor den in de eerste klasse van de L D.D B. Het zal dan moeten winnen van het tweede team van LDC. Lisse en RDC hielden de nek-aan-nek-race goed vol. doch ten slotte moesten zij Kijk Uit toch laten voor gaan. Alleen b; verlies van de Zegveldse dammers hebben RDC en Lisse nog een kans De stand is thans: 1. Kijk Uit 10—16; 2 en 3. RDC en Lisse 9—13: 4. N.G D. 11—14: 5. WDG. 11—12: 6. L.D.V 9—11; 7. KDC 11—10: 8. H.D.C. I 7—6: 9. A D C 8—7: 10. D C.L 9—5; 11. S S. 8—2; 12. II 10—3 v. d. Berg: (Van onze sportredacteur) LEIDEN De sport is niet meer weg te denken uit de huidige samenleving. Tienduizenden sportliefhebbers worden regelmatig voor de beoefening van diverse sporten in beweging gebracht. Nog eens tienduizenden gaan ernaar kijken en beleven op die manier hun genoegens, tenminste als de favorieten winnen. Die tienduizen den. actieve en passieve „vrijetijdsbesteders" worden vaak door slechts enkele mensen in beweging gebracht. Dat zijn de mensen achter de schermen. De mensen, die niet opvallen, bescheiden en stil aan het werk blijven voor organisaties en verenigingen en op deze wijze vaak een ongelooflijk aantal jaren bepaalde functies blij ven uitoefenen. Zo iemand is ook de heer J. C. van der Berg te Katwijk. Er kan in Katwijk niet worden gevoetbald, of je ziet hem. Hij valt echt niet op, maar hij is er. De heer Van der Berg is de man, die altijd het eerst weet of in Kat wijk ..de voetbal" doorgaat. Sedert 1943 is hij consul voor heel Katwijk, zowel voor de afdeling Leiden, als voor de KNVB. Sedert 1951 zit hij ook al in het bestuur van de afdeling. ..Geen verdienste hoor, als je maar gewoon stil blijft zitten en ze hebben niets op je aan te merken, dan kun je het lang volhouden". Dat antwoord typeert de heer Van der Berg voor «ijn intieme den Jan - helemaal. Het 1, wel rond Monoer* Betrapt. Al 41 jaar Hij is een man. die zoiets kan zeg gen, want in 1923 hanteerde hij zelf al de fluit. Het was zijn eerste offi ciële functie. Maar hij zit al veel langer in de,sport. Als zeventienjarige werd hij in 1920 lid van de Leidse vereniging LFC. In Katwijk werd toen nog niet gevoetbald. Ja er werd wel tegen een varkensblaas of ander Toen even later Quick Boys werd opgericht, stapte hij uit bet kam pioensteam van LFC. Maar in zyn ge boorteplaats mocht hij niet mee doen. Hy was te groot en waarschijnlyk te oud voor de jongere Katwijkers. En fin hij kwam toch in Quick Boys. Maar in 1927 was het voor de heer Van der Berg afgelopen. Het werk in de schoenmakerij ging voor Ondertussen had hij het toch tot aanvoerder geschopt van het verte genwoordigend Leidse elftal, dat in 1926 ter gelegenheid van het Jubileum van de afdeling Leiden tegen het Am. sterdamse elftal speelde. Ze maak ten me altijd aanvoerder, weet ik ook niet", voegde hij Veelzijdig vreemd, maar iedereen kent hem als „Jan", er is echter geen mens, die bem zomaar by zyn voornaam noemt. Misschien zullen de afdelingsbestuur ders onderling en dan nog als nie mand het hoort die voornaam wel ge bruiken. Maar in het openbaar is het altyd „mijnheer Van der Berg". schiedde nog niet reglementair. Goed korps Als afdelingsbestuurder is hij voor zitter van de protestcommissie en van de scheidsrecbterscommissie. Volgens hem zat er niet zoveel werk aan. Pro testen kwamen er haast niet in de af deling en sinds kort is de commissie met vakantie gestuurd wegens af schaffing van de protesten. De scheidsrechterscommissie vraagt na tuurlijk wel regelmatig de volle aan dacht Deze commissie stelt de arbi ters aan voor de wedstrijden. Ze weet van alle scheidsrechters precies het doen en laten. En de conclusie van de heer Van der Berg: „We hebben heel goede arbiters. Een korps om In 1928 was hij scheidsrechter bij de jubileumwedstrijd van de afdeling Leiden. Toen hü de voetbalschoenen aan de kapstok moest hangen, ging hij over naar de biljartsport en werd in 1928 zelfs nog Leids kampioen. Een rijk leven in de sport heeft mijnbeer Van der Berg wel. Hij was van 1928 tot '32 zwemin- structeur bij d© Katwijkse redding brigade, deed aan atletiek („was niet mijn sterkste zijde") en wierp zich volop in de organisatie van zijn lieve- lingssport: voetbal. Van 1935 tot '51 maakte hij deel uit van de strafcom- missie van de afdeling Leiden. Van 1923 tot 1931 floot hij in de afdeling en van dat moment tot zelfs nog in 1947 in de „grote" bond. En alles doet hij met groot plezier. Hij wil de mensen laten genieten van de frisse lucht, zoals hij zelf graag doet. Want de heer Van der Berg is een man. die al mijmerend over het strand van Katwijk loopt en even la ter met verbazing op de boulevard in Noordwijk tot de ontdekking komt dat zijn auto nog steeds op de Kat wijkse Boulevard staat. Dat is de man, die bij alles zoekt naar het waarom, alvorens zijn goed overwogen oordeel uit te spreken. Spannende volleybalstrijd in Leiden LEIDEN De gisteravond in het gymnasium gespeel de wedstrijden le verden de thuisclubs de volle winst op. In de eerste wed strijd bleef SVL het Amsterdamse Boe merang 2 al heel gemakkelijk de baas (30). Argos had het in de volgende wedstrijd tegen KVC aanvankelijk ook niet moeilijk. Na twee ruime setzeges eisten de Kat wijkse dames echter de winst van de derde set voor zich op en slechts met inspanning van alle krachten wist Ar gos met het kleinst mogelijke verschil in de vierde set te zegevieren. Geen partij De reserves van het Amsterdamse Boemerang waren beslist geen partij de goed spelende Leidse dames. Opslag Echtpaar Regeer in liet diamant LEIDEN De heer A. Regeer (86) en mevrouw S. A. Regeer-Kesseboom (80) hopen maandag 15 februari hun diamanten huwelijksfeest te vieren, in hun woning. Oosterdwarsstraat 27. De heer Regeer werkte in de tex tielindustrie als katoendrukker, onder r bij Van Wijk en Heringa. Van 'ier kinderen zijn er nog drie in n- De familie telt thans zes klein kinderen. De bruidegom is bijna veertig jaar penningmeester geweest van de nu niet meer bestaande ziektevereniging „Eendracht maakt macht". Voorts was hij actief voor het verjaardagsfonds an de wijkvereniging Pniël. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Anthonie Pie- ter, z v J G de Jong en M Heijmans: Nicolaas Willem, z v W van Duyn en C W van Beelcn; Dorothea Thérèse Malvina, d v J J /erhaar en J f M Sohoneveld: Marijke Yvonne, d v P van Loo en H van Heusden; Marcel. 7. v D van der Snoek en R G H de Graaf; Terje Hübert, z v K Skajaa en K M Hubert; Pieter Maart,en, z v G Paauw en E E Kralt; Marianne Suzan, d v A C Haspels er W van Leeuwen; David, z v P Barnhoorn en J Slijkhuis; Theodora Cornelia Maria, d v W C I van der Meer en H M de Jong. Gehuwd: P van der Horst en J C Platteel; H W Westgeest en J G van Abswoude. Overleden: J Nagtegaal. 86 jaar, man; C C Zandbergen, 38 jaar, man LEIDEN Voor de jaarlijkse stu diemorgen in Den Burcht had het be stuur van de Vereniging voor drijfsvoorlichting in de Landbouw, afd. Rijnstreek-West. kennelijk eer minder gelukkig onderwerp uitge zocht Tot deze conclusie kwam voor zitter P. C. Paardekooper. die na d« gebruikelijke wachttijd van een half nog slechts weinig leden kon be groeten Een en ander weerhield ir. C M. Hupkes van het Ministerie van Landbouw en Visserij er niet van zijn mening weer te geven over het ont- wikkelings- en saneringsfonds. Hij vertelde, dat het fonds in 1962 erd gesticht omdat de bedrijfsresul taten vooral op de zandgroyd-bedrij- bedroevend waren. Er werd 25 joen gulden in het fonds gestort direct hulp te bieden aan de kleine bedrijven op de zandgronden. Voor subsidie van duizend gulden kwa- bijna 25 duizend aanvragen bin- van landbouwers, die konden dat hun inkomen aj 2 jaar onder de 6500 gulden was gebleven Hoger produktie Oranje Nassau HEERLEN De steenkolenwinning an de Oranje Nassaumijnen was ln 1964 (1963) 2.43 (2.35) miljoen ton netto of 21.2 (20.5) 5 van die aer gezamenlijke münen, van briketten 426.217 ton, stroom 413.9 (458.1) min kwu, waarvan 388.2 (329.2) min doorgeleverd aan derden, water 1.67 (1.25) min kubieke meter. wan 1 min doorgeleverd. De voi- mechanische steenkolenwinning was 79.3 pet. Het aantal arbeiders vermeer derde met 164. Het personeel was op 31 december 9469. waarvan ondergronds 5383 arbeiders en 392 beambten, boven gronds 3004 en 690. Het aantal vreem delingen was 1608, waarvan 1327 onder gronds. In zes weken tijd was het geld ver deeld. Het fonds wordt bestuurd door een groot college, waarin alle landbouw- organistaties zijn vertegenwoordigd. De bedoeling van dit college is de aanpassing die de landbouw de komen jaren zal moeien doormaken te bege leiden Deze structuurpolitiek dient om een blijvende verbetering in ae landbouw te bewerkstelligen. Expositie in Boerliaavexalen LEIDEN Van 6 tot en met 20 fe bruari wordt in de Boerhaavezalen een expositie gehouden van schilderijen, te keningen en grafiek van I. van Bom- S. van der Kruit H van Trigt L. van de Water. Dagelijks van 2 en van 7 tot 9 ur kan men er terecht. Man verbrandde ziekenfonds- brieven ROTTERDAM Deze week is in het Kralingse Bos aangehouden de 34-jarige fabrieksarbeider G. A. W. S. uit Rotter dam, die daar bezig was een partij brie ven te openen. Van de bundel van circa 120 brieven die alle gericht waren aan het ziekenfonds AZR Westblaak te Rot terdam, had hü ongeveer de helft reeds geopend en verbrand. Bü de recherche verklaarde hij door een onderneming, bü wie hij voor een betrekking hal gesolliciteerd, naar de AZR te zyn gestuurd om een zieken- fondskaart te halen. Bij de AZR had hij de bundel brieven zien liggen en deze. in de mening dat er mogelijk geld in zat. meegenomen. Daar reeds veel brieven verbrand wa ren. wordt hun. die de laatste dagen met de AZR hebben gecorrespondeerd aangeraden hun brief te herhalen. en aanval van SVL stelden de Amster damse dames telkens voor onoplosbare problemen en dai alles resulteerde in eau duidelijke 154 zege. Ondanks de zwakke tegenstand bleven de Leidse dames in de volgende sets goed doorgaan. Vooral Hanna van Gelle- cum schitterde in de aanval. De set winsten waren 15—6 en 151. Niet onderdoen Argos wilde kennelijk niet onderdoen voor SVL. In de eerste en tweede set moest KVC steeds het antwoord schuldig blijven op de felle aanvallen van Joke en Magda Selier. Heieen van Steenwük en Allee Rüsbergen: 20. In de derde set zakte Argos echter rug. KVC greep zijn kans direct en v kleinde de achterstand tot 21 door 415 winst. Ook in de vierde se>t draaide Argos niet vlot. KVC kon de strijd goed volgen. Zelfs kregen de Katwijkse prachtige kans op setzege. Bij de stand 1114 voor KVC greep de Argos-coach zich vast aan de laatste strohalm: een wissel. Joke Kleingeld nam de plaats in van Joke Selier en zij bracht de service weer terug bü Argos. Via 12—14 en 13—14 werd het 14—14. Een laatste poging van KVC leek succes op te leveren. Een keurige smash van Margreet van Elk bracht KVC aan de service, maar helaas werd deze kans onbenut gelaten. Twee felle klappen van Alice Rijs- berger brachten Argos toen de 16- 14 setwinst, hetgeen op het nippertje een 3-1 zege betekende. Concert in Voorhout VOORHOUT Morgenavond zal het West-Nederlands Symfonieorkest een uitvoering geven in de grote zaal van het parochiehuis te Voorhout, onder leiding van Sam Swaap. Als klarinet solist treedt op Maarten Smit De uit voering begint om 20 uur. Dit is voor de tweede keer dat het W.N.S.O in Voorhout optreedt. Departementen praten over verdrag tegen O O piratenzenders (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Er is interdepartemen taal overleg gaande over het kortgele den ontworpen Europese verdrag bestrijding van piratenzenders. Minister Luns hoopt de ministerraad zo gauw mogelijk voorstellen te kunnen voorleg gen betreffende de ondertekening vai dit verdrag door Nederland. Hy deelde dit dezer dagen mee in di Tweede Kamer by de behandeling var de begroting van buitenlandse zaken. De socialist Ruygers had hem 's middags de vraag gesteld waarom de regering het verdrag nog niet heeft geratificeerd. „Van ratificatie kan natuurlyk nog geen sprake zyn. Dat is een zaak de verschillende parlementen. U bedoelt ondertekening. De mogelijkheid daartoe is pas tien dagen in Straatsburg open- gesteld", aldus de Persoonlijke strijd om kampioenschap LDDB begonnen LEIDEN De competitiewedstrijden zijn nog niet ten einde of reeds wordt begonnen met de voorronden van het persoonlijk kampioenschap van de L.D.D.B. Het aantal inschrijvingen ©Ter- treft alle verwachtingen. In totaal zullen 59 deelnemers zijn. Helaas viel de in schrijving van jeugdspelers tegen. Bij de hoofdklassers komen we bekende spe lers tegen: o.a. Bronstring, Van Leeuwen. Zwetsloot en Slingerland. De indeling >or de eerste ronde luidt. Hoofdklasse groep 1: Van Leeuwen, Blansjaar. N. Brunt. Robbe. Van der Zwan, Van Egmond. Passchier, Van Vuren. Schoonderwoerd. Hoofdklasse groep 2: Bronstring, Huis- ian. Zwaan Klinkenberg, v. d. Bosch. A. Brunt, J. Fase. Slingerland, Van der WieL Hoofdklasse groep 3: v. d. Hove. Jans- sens. Vrolijk. H, Brunt. Imming. Smits. Zwetsloot., Van Duyvenbode, B. Fase. Hoofdklasse groep 4: Kooistra, De Jong. Van der Hoeven, Kammeraat Klein jr„ Brinks, Sladek. Eerste klasse groep 1: v. Winkel, Lam mens. Van Duyn. Vredeveld, Noteboom, Vermeer, C. Brunt. Eerste klasse groep 2: Prins, Pijl, Van Marle, Daleman. Duivenbode. Wijsman, Klein sr.. De Winter. Eerste klasse groep 3: Verwey. Masurel, Gottwald, Verwey Masurel, Hart en Schelvis. Van iedere hoofdklasse groep, behalve de vierde komen de eerste drie spelers in de finale. Er wordt op de zaterdagmid dagen gespeeld in D.C.L.'s clublokaal en op donderdagavonden bij L.D.V. iaardenkruïg te Sasseidieim SASSENHEIM Voor de bijeenkomst van de prot. chr. bejaardenkring bestond zeer goede belangstelling. De leiding be rustte bij de presidente, mevr. Wester- beek. Mej. M. E. Hafkamp, maatschappe lijk werkster, sprak over de Algemene Bijstandswet. Mej. Hafkamp wees erop. dat de taak van de diaken, ondanks het feit dat de financiële hulpverlening overheidszaak is geworden, tcoh een zeer belangrijke taak is gebleven. Zü legde er ook de nadruk op dat de uitkering volgens de nieuwe bij standswet een aanvullend karakter draagt. De A.O.W. moet de normale bron van inkomsten worden. Dameskring Sassenlieim SASSENHEIM Gisteravond hield de Hervormde Dameskring onder leiding van mevr. Oudshoorn-Breedijk zijn maandelijkse bijeenkomst. Spreker was ds. F. van Nieuwpoort te Oegstgeest. predikant onder de buitenlandse studen ten, die als onderwerp had de weg van het Evangelie in de Indonesische studen tenwereld. Hij was op verzoek van de vijf samenwerkende christelijke Kerken naar Soerabaja gekomen om onder de stu denten te werken. Voor deze evangelisa- tiearbeid kon samengewerkt worden met de Christen Studentenvereniging. Deze vereniging werd oorspronkelyk door Ne derlandse zendingsarbeiders opgezet en heeft 14 afdelingen over de verschillende universiteitssteden met 12.000 tot 13.000 leden. Het verwonderlijke is. dat 40 pet van deze leden geen lid is van een chris telijke Kerk. Deze vereniging is van enorm belang voor het uitdragen van het Evangelie. Het opvallende van de Indonesische christenen is. dat zij het Evangelie niet voor zichzelf houden, maar dit doorgeven aan anderen. Deze mensen zetten hun schouders eronder Als een Indonesiër christen is, dan is hij dit he lemaal en betrekt hü er anderen in Na de pauze vertoonde ds. Van Nieuw, poort kleurendia's Bej -sa.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3