Brick Bradford i—Toch is het zo Half miljoen bomen voor Galilea Spekkie en Biekkie Senmoet de Egyptenaar Gematigd absurdisme in het teken van de vis YAZll-t De vrouw Alberdien Puzzelhoek Actiecomité AVRO 11 DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN EIHERG01VEN-ETHERG01VEN-ETHERG01VEN-ETHERG0LVEN- 1730) Prof. Beyerinck heeft de groeiwijze van het glanzende, rood groene, knikkervormige galappeltje onderzocht, dat zich In de zomer aan de onderzijde van eikebladeren vormt. Dit galappeltje ontstaat, doordat in het voorjaar een bevruchte vrouwe lijke galwesp (Diplolepis folii Tas- chenbergi) met de legboor door de opperhuid van het jonge eikeblad een ei in een nerf schuift. Uit dit ei ont staat een larfje: maar intussen vinden in het eikeblad ook allerlei verande ringen plaats. Het gedeelte van het vaatbundelweefsel dat om het ei heen ligt, vormt onder invloed van de pa rasiet een embryonaal weefsel, dat harmonisch uitgroeit tot een planten- gal, dat geheel is ingesteld op het le ven van de parasiet. In het centrum van de gal bevindt zich een holte, de larvenkamer, waaromheen enkele la gen zacht eiwit- en vetrijk weefsel liggen die de larve tot voedsel dienen. Dan volgt rondom een afsluitende laag steencellen, waarvan de naar het centrum gekeerde wand verdikt is en aan het bescheiden bouwsel de nodige stevigheid verleent. Tegen het najaar is de voedselvoorraad opgegeten en de larve is dan juist aan het popstadium toe. In november komen uit deze gal len dan de wespjes te voorschijn. Hiermee is in het kort een heel proces geschilderd, waartegen we slechts één bedenking willen aanvoe- Plant en parasiet ren: hoe komen die wespen (of de an dere parasieten die galvormlng ver oorzaken) uit hun gerieflijke gevange nis? Indien zij er immers niet in sla gen tijdig uit hun enge ruimte te ver dwijnen, heeft het hele proces zich voor niets afgespeeld. En dit nu is het merkwaardige in de hele samen werking tussen plant en parasiet: de plant, treft zelf voorzieningen, waar door het insckt zijn wieg op het juiste moment kan verlaten! In sommige gevallen sluiten de cellen van het om hulsel slechts zeer los tandvormig op elkaar, zodat de bewoner van de gal zich op die plaatsen een weg naar buiten kan banen. In andere gevallen ontwikkelen zich in de gallen echte stoppen of deksels, die op de juiste tijd naar buiten openspringen of af vallen, zodat de parasiet wordt vrijge laten zonder daar zelf moeite voor te doen. De planten schijnen er dus rekening mee te houden, dat de pa rasieten door wie zij worden aangetast, inderdaad de betekenis van hun be staan moeten vervullen. De planten stellen geen mechanismen in het werk om de parasieten te doden, maar ver lenen integendeel alle mogelijke ser vice om de dieren voorspoedig te la ten opgroeien, zodat zij zich in vol wassen staat weer kunnen voortplan ten teneinde de planten opnieuw aan te tasten. Nadruk verboden VPRO-film steunt actie (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De strijd aanbin dend tegen reusachtige steenblokken, die in woeste chaos zij aan zij in het hete land van Galilea liggen, is het Joods Nationaal Fonds (dat in 1901 werd opgericht voor het aankopen van grond in Palestina ten bate van het gehele Joodse volk) bezig, deze streek te ontginnen voor vele immi granten, die hier binnen vijf jaren vruchtbaar land moeten vinden om te wonen en te werken. Een project van ongeveer 25 a 30 km van dit nu onherbergzame oord is toegewezen aan Nederland voor wat de ontginning betreft. Met dynamiet, bulldozers en met de blote hand gaat men steenblokken en puin te lijf en daarna moeten er bomen op deze grond worden geplant.... zeker twee tot driehonderdduizend, laten we zeg gen een half miljoen. Deze bomen hoopt het Joods Natio; naai Fonds van het Nederlandse volk Tv-documentaire: „Wie vermoordde Anne Frank" (Van o e radio- en tv-redactie) te krijgen. Aangeplant zijn ze a Israëlische kwekerijen, maar ze kos ten vijf gulden per stuk. Het zijn voornamelijk eucalyptusbomen. Als de grond eenmaal is ontgonnen en geschikt is gemaakt voor land bouw, weiden, tuinbouw en bebossing, zal het er goed leven zijn, want in deze streek, dichtbij Libanon, is hel heuvellandschap bijzonder mooi en ei valt voldoende regen voor de agrari sche werkzaamheden. In de oude tijden was Galilea een bloeiend, dichtbevolkt gebied.... dat kan het weer worden. Men hoopt er 35 nederzettingen en enkele steden kunnen bouwen binnen 15 jaar. Het werk moet worden uitgevoerd in drie fasen en de ontginning met de bos- aanplanting is de eerste. De VPRO wil deze actie van het Fonds steunen. Daarvoor is onder regie van Bouke Poelstra in de afgelo pen zomer een documentaire film ge maakt, welke alles duidelijk aantoont: hoe er gewerkt wordt en waarvoor, en waarom dat eerste half miljoen bomen zo hard nodig is. In totaal werden er in de jonge staat Israël al 70 miljoen bomen geplant: er moeten er zeker nog 30 miljoen bij komen. Zaterdagavond zal de VPRO deze film, getiteld „Operatie Galilea" tus sen 9 en 9.30 uur op Ned. 1 vertonen en de vraag stellen? „Wie plant bo men in Galilea?" VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA en NTS wetenswaardigheden 7.40 uur begint het gewestelijk journaal met uit noord en zuid. 8.45 uur komt de VARA met de rubriek „Uit" op het scherm en om 9.10 uur zendt de NTS het televisiespel „In het teken van de vis uit: de vreemde belevenissen van een Italiaanse jongeman, die zo'n verlangen heeft naar vrijheid en zee. Ned. 2 NCRV 8.01 uur in de nieuwe aflevering van de Lucy-show verrast Lucy haar vriendin met een electrische matras, waarbij wel meer dan één verrassing op de proppen komt. 8.45 uur spreekt Jan van Hillo „onder vier ogen" met een gehandi- capte. 9.15 uur is er weer een muziekprogramma in „Hootenanny-sfeer waarin Martin Lodewijk, The Shepherds en Freddy Albeck zich laten horen. 9.45 uur gaat drs. A. Nijk met E. Wattez praten over diens ervarin gen in de Bijbelverkoop. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 AVRO 8.05 uur gaan de solisten van Zagreb concerteren. O.m. staat op het programma het violoncello-concert in Bes van Boccherini. 9.00 uur is het tijd voor het hoorspel „Dichte mist": bij een miljo nair die niet helder van geest meer is vallen in het holst van de nacht ongenode gasten binnen en in het wrakke huisje waarin dat allemaal gebeurt volgt er dan een merk waardig kat-en-muisspel. Hilversum II NCRV 8.10 uur samen weer naar Buitenveen, waar de bekende personen nieuwe dingen beleven. 8.35 uur op de gebruikelijke manier „samen uit - samen thuis". bij zang en muziek, wetenswaardigheden over een rijdende school en het spel „Als de kat van huis is". 11.00 uur orgelconcert door Anton Heiier, die het orgel van de St. Martinsdom in Eisenstadt bespeelt. 94 „Is de beeldhouwster zelf niet aanwe zig?" informeerde commissaris Bonebak ker. „Ik zou haar graag persoonlijk even dankzeggen voor deze bijzonder fraaie prestatie". „Nee, Koosje Zwart is er niet. commis saris," antwoordde inspecteur Hamzwaai- er. „Ze voelt zich niet zo op haar gemak in grote gezelschappen. En ze is boven dien altijd bang dat ze te veel zal praten." „Teveel zal praten?" riep Spekkie uit. „Hoe kan een mens nu ooit te veel praten? Maar ik moet zeggen," ging hij verder, „dat ze mijn karakteristieke houding uitstekerfd getroffen heeft. We staan er pienter, intelligent en toch beminnelijk op, Blek. Ik had nooit kunnen denken dat ik in brons zo mooi uitkwam." „Het beeld is wel te groot om het op het dressoir te zetten, hè, Hein?" zei tante Fru. die haar ogen afhouden. „Wat 2 1 dan e „Ik kom wel eens kijken, tante Fru," verzekerde Spekkie haar. „Ik heb een onfeilbaar zesde instinct voor waar ikzelf staan moet, om het zo maar eens uit te drukken." „Ik denk dat ik die Koosje Zwart ook eens een paar opdrachten zal geven," merkte oom Bram öp, die met vele anderen bij het beeld stond. „Ik kan in mijn nieuwe huis best een paar mooie plastieken gebruiken." „Willen jullie even een eindje terug gaan, mensen?" verzocht de commissaris. „Daar is de fotograaf, die een plaatje wil maken. Ik vermoed voor de krant, want ik zie dat Ben Bokkel er ook bij is „O, ja, dat is prachtig" riep Spekkie. „Kom, Blek, dan gaan wij er naast st Dan komen we tweemaal op één Dat zal een juweel van een prent worden!" Onze vrinden stelden zich netjes rond om het beeld op en de fotograaf toog aar het werk. Hij bleek een goede vakman te zijn en was' heel spoedig gereed. „Knip nog maar een keertje, foto graaf!" riep Spekkie. «Dat doe ik ook altijd. Want je hebt altijd de kans dat net een vlieg op de lens zat." Maar de fotograaf lachte alleen m? en klapte zijn toestel weer in elkaar. „Je staat er keurig op, hoor Spekkie." lachte hij. „En ik zal zorgen dat je een mooie afdruk krijgt." BUSSUM De NCRV zal op vrijdag 12 februari a.s. de Ameri kaanse documentaire ,„Wie vermoord de Anne Frank" op het scherm bren gen, zulks in verband met het feit datj de verjaring van de oorlogsmisdaden in Duitsland voor de deur staat. In de documentaire wordt de vraag behandeld, of na 8 mei a.s. Nazi- misdadigers niet meer zullen kunnen worden vervolgd. Men gaat daarbij uit van de „moord op het Joodse meisje Anne Frank". Er zullen gesprekken worden ge voerd met de bekende Oostenrijker Simon Wiesenthal, met Anne Frank's vader, een Duitse rechter en (speciaal voor Nederland) met dr. L. de Jong. Vanavond zingt weer Martin Lodewijk (Van 0 e radio- en tv-redactie) BUSSUM Martin Lodewijk, de 25- jarige Rotterdammer, zal vanavond weer enkele volksliedjes zingen in het tweede „Hootcnanny"-programma dat de NCRV op Ned. 2 (9.15 uur) uitzendt. Martin Lodewijk zingt al van jongsaf: eerst waren het natuurlijk de tophits van de dag, daarna werd het rock-and-roll en tenslotte jazz. Maar het een nog het ander had echt helemaal zijn hart. Tot hij eindelijk oog kreeg voor de oorsprong van alle liedsoorten: het volkslied. Daarin verdiepte hij zich en weldra was hij er een vurige bewonderaar van. Nu is de teenagermuziek en de jazz bij hem op de achtergrond ge raakt. Vijf Hootenanny-avonden in Rotter dam hadden succes en door een van de vocalisten die samen met hem optraden werd hem de weg naar de televisie geopend. Voor de tweede maal zingt hij nu bij de NCRV, maar de VARA heeft voor de komende zomer ook al twee programma's met hem gemaakt. Tv-spel vanavond (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De Italiaanse to neelschrijver Aldo Nicolaj hebben kijkers die het tweede net kunnen ontvangen, in de laatste maanden leren kennen uit de serie monolo gen die hij schreef voor grote ac trices in zijn vaderland: voor de KRO worden zij voorgedragen onder de titel „Vrouwenlevens". Vanavond zal men op Ned. 1 een groot stuk van hem kunnen zien, nl. „In het teken van de vis", waarin hij zich waagt aan gematigd absurdisme. De monologen, waarin het vooral aan komt op de persoonlijke uitbeelding en begaafdheid van de actrice, hebben al bewezen dat Nicolaj het gaarne zoekt in vreemde situaties en onverwachte ge beurtenissen. welke echter niet zo bij zonder frappant zijn. In dit avondvullende stuk gaat hij een stapje verder: de nogal alledaagse ge schiedenis krijgt een opvallend slot, dat men zowel als grote vondst dan als anti climax kan beschouwen. Het is nl. de geschiedenis van eenvoudige Italiaanse jongen die het hamas van het kleinburgerlijk milieu Snuif en wrijf Uw verkoudheid keel of borst weg 19 In twee dagen kwamen ze de kooi niet uit en daar na voelden zij zich allen nog geradbraakt. Maar Al- berdien stuurde Ties de wal op om een loods. Ze moesten voort. Op de vierde dag vervolgden ze de thuisreis. 't Was nu goed weer. Er hoefde niet gepompt te worden. De Noorse loods betekende niet alleen ver lichting van de verantwoordelijkheid, maar ook ver lichting van de taak. Zolang hij aan boord was, liep Alberdien geen wacht. Zij had in de roef meer dan genoeg te doen. Ze kwamen vlot door de Westfjord heen, maar op de oceaan kregen ze weer tegenwind. Het werd geen storm, maar ze moesten steeds laveren en daardoor schoten ze niet op. Het schip hield zich goed. Ze maakten niet veel water. Het molentje moest wel bij staan, maar daarmee redden ze het. Als regel stond er nu maar één op wacht. Het werken aan de zeilen bij het overstag gaan daargelaten, hadden ze het nu niet overdruk. Daarom begreep Alberdien er niets van hoe ze zo slap en moe werd. Ties kreeg er ook last van en de jongens eveneens. Soms hing de roer ganger meer op de helmstok dan dat hij erbij stond, én het werken aan de zeilen verliep stuntelig- ,,'t Komt van 't eten", beweerde Reyer. Dat raakte Alberdien d'r eer. De erwten en bonen waren puik en zij gaf volop vlees en spek. „We krijgen niet de goede groenten", zei Reyer. „Wel, nu nog mooier!" Er waren snij- en sperziebo nen, van ieder een vat vol, en er was zuurkool. „We moeten vèrse groenten hebben en anders fruit. Mijn oude schipper nam altijd sinaasappels mee als we naar Archangel gingen". Alberdien vond Reyer eer goeie scheepskost, stevig door K. NOREL zak sinaasappels mee. „Eet 1 je 1 op'. hij, „daar knap 1 lekkerbek. Zij hield van .1 vet. Die had haar moe der ook altijd gekookt. Dan had je geen liflafjes nodig. Reyer hield maar op met praten. Er waren toch geen sinaasappels !HmilH|ilBWboord. Ze sukkelden met stage tegenwind door tot her Brielsche Gat. Toen 4- «.h—j. de wal lagen. eindelijk in Rotterdam „e «o, -.1 Alberdien de zaken met de agent en de douane had geregeld, wilde zij doodmoe te kooi Rever, die de wal op was geweest, bracht een Ze at een paar sinaasappels. Ze waren lekker, daar niet van. Maar dat je hiervan beter werd: onzin. De volgende dag voelde Alberdien zich aardig opge- „Zie je wel!" zei Reyer. Maar zij geloofde er niets van. Ze had goed ge slapen. Daar friste je van op. Het lag niet aan de sinaasappels. Toch kocht Alberdien die dag naast andere victua liën ook sinaasappels. Ze waren lekker en het kon lijden. Zij had de vracht gebeurd: een dikke buil met Binnen een week waren ze alle vijf' weer vief en vaardig: ze hadden ook geen stijve leden meer. De best betaalde vaart op Rusland was voorlopig uit. De Oostzee lag al lang dicht; de Witte Zee nu ook. Een enkele Groninger, die een groot schip had. ging naar de Zwarte Zee. Maar daargelaten dat de Trouw geen schip was voor zo'n reis. had Alberdien ook weinig lust om naar die hoek te varen, 't Was oorlog in de Krim. Er werd daarginds gevochten. Zij voelde er niets voor tussen schietende oorlogsschepen te verzeilen. Ze namen vracht aan voor Le Havre en daar voor Southampton en daar voor Liverpool. Toen was het maart en gingen ze naar Groningen. In Zoutkamp troffen ze de Rehoboth, gereed om uit te varen. Die bleef nu liggen. Gosse gunde zich de tijd, toen Alber dien en Ties er aankwamen. Het was voor 't eerst dat zij elkander zagen na de trouwdag. In de roef van de Rehoboth legde Alberdien geld op tafeL Dat wilden ze afbetalen op de schuld. Gosse zette zijn bril op om te zien hoeveel 't was. Hij telde het driemaal over. Zoveel? Het was de helft van de geleende som. Hoe kwamen zij aan al dat geld? „Een paar reisjes naar Rusland", zei Alberdien. „Eén naar Sint Petersburg en één naar Archangel." „Archangel? Met die schuit?" schrok Gosse. „Hop hebben jullie dat gehad?" „O, best," zei Alberdien. De storm bij de Noord- kaap en wat ze daarbij hadden uitgestaan verzweeg „Dan hebben jullie zeker erg geboft veronderstelde Gosse. „want die set deugt niet voor die zeeën." Er kwam geen antwoord op. „Hoe bevalt je het getrouwde leven?" vroeg hij Alberdien. „Goed," antwoordde die, nog immer uitbundig in haar uitingen. Gosse vond dat zij er goed uitzag. Ze was opgewekt. En het scherpe groefje bij haar mond bijna weg. Hij raakte ermee verzoend dat zijn doch ter met Ties getrouwd was. Met z'n tweeën konden ze een schip reden, was gebleken. Wel, daar kwam het op aan. De kapiteinszoons, die honneponnige juffertjes verkozen boven een weerbaar vrouwmens, moesten maar zien of zij het verder brachten dan Ties met Alberdien. Die twee konden het blijkbaar .goed met elkaar vinden, 't Viel hem mee. De Rehoboth voer uit. De Trouw liet zich door het Reitdiep naar de stad slepen om daar te lossen. Nog voor ze leeg waren, kwam er een agent aan boord. Hij sprak Ties, die aan dek was, aan. Hij had lading voor Archangel Ties ging omlaag. „Wat doen we?" vroeg hij aan zijn vrouw. Alberdien zweeg even, een frons in 't voorhoofd. Ze dacht aan de mist in de Westfjord en aan de storm bij de Noordkaap Ze dacht aan de vreemde moeheid en stijfheid op de thuisreis en ook aan nog iets anders. waarin hij wordt opgevoed voelt knellen en leeft in vage dromen van vrijheid die hij vereenzelvigt met „naar zee gaan". Die dromen worden krachtdadig door kruist door zijn familie, die van deze buitenissigheid niets moet hebben en hem dus, als hij uit dienst komt, een baantje op een saai kantoor bij zijn zwager bezorgt en hem overal de voet dwars zet. Men laat hem trouwen met ciaal uitgezocht meisje na een kleine escapade op kantoor, maar Celestino blijft hangen in de onwerkelijkheid en de fantasieën van vrijheid op zeer. Dat wordt allemaal hoe langer hoe erger, ook als zijn vrouw ietwat voortijdig een voldragen baby ter wereld brengt. Celestino's enige troost is een aquarium met tropische vissen. Melancholiek ver gelekt hy zyn lot van gevangenheid met dat van deze eveneens „aan de zee ont trokken" waterbewoners. Tenslotte ontvlucht hij op een wonder lijke en absurde manier de klem, w hij meent te zitten. ONEVENWICHTIG Dit is de onevenwichtigheid var stuk: het speelt zich zózeer af in de alledaagswe werkelijkheid, dat de plotse linge symbolische afbuiging naar de oplossing wel verrassend, maar vrij onvoorbereid wordt teweeggebracht Er is te weinig absurditeit in het lange voorspel om het slot aanvaardbaar te maken. Maar onderhoudend is het spel wel en dus kan het de kijker anderhalf uur verstrooiing brengen. Celestino wordt gespeeld door Eddy Brugman, zijn moeder door Peronne Hosang; Karin Haage is het meisje op kantoor. De voorstelling van het kantoor appelleert nog het meest aan het oproe pen van de sfeer van onwerkelijkheid, aarin Celestino meent te leven. Nieuwe parlementaire televisierubriek (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De KRO-actualiteitenru- briek Brandpunt heeft besloten een nieu- parlenicntaire televisierubriek in te •en. waarvan de eerste uitzending op dinsdag 9 februari a.s. via Ned. I zal zijn te zien. Deze uitzendingen zullen alle komen it het Internationale perscentrum Nieuwspoort in Den Haag en worden samengesteld door Ad Langebent en Frits ra der Poel. 3edoeling is. het Nederlandse volk ier begrip bij te brengen omtrent de betekenis van het parlement, nu een onlangs gehouden enquête heeft uitgewe- en dat nog geen kwart van het volk positief staat tegenover de volksverte genwoordiging, ruim een kwart geen standpunt inneemt en meer dan de helft negatief is ingesteld ten opzichte van het parlement. Het programma, dat „Vanavond in Nieuwspoort" gaat heten, zal niet de actualiteiten van de Tweede Kamerzit tingen volgen, maar het parlement en zijn leden in het raam van achtergrond informatie aan de kijkers voorstellen. Prof. dr. Berkhof preekt voor tv in geldnood (Van o e radio- en tv-redactie) Wordt vervolgd) Horizontaal. 1. zuigbuis, 5. rang, 9. vo gel, 11 in het jaar onzes Heren (afk. Lat), 13. strijdperk. 14. oude lengtemaat, 15. lof. faam. 17. aardsoort, 19. schraal, 20. zwaardvis. 22. bouwland. 23. kant. 24. levenslucht, 25. voorvoegsel, 26. wa ter in Utrecht, 28. levensvocht in orga nische lichamen, 30. berg bekend uit de bijbel, 32. strak, stijf, 33. paardekracht (afk.). 43. witte populier, 37. muzieknoot. 38. banier, 40. schoeisel. 41. brandverf. Vertikaal. 1. bekend dier, 2. familielid, 3. gemeente in N.H.. 4. voorzetsel, 5. bijrivier van de Weichsel. 6. opgegeven werk, 7. slede. 8. dolmakende giftplant, 10. bereide dierenhuid, 12. stad in Bel gië. 14. eens. 16. muze van het mi dicht. 18. schoenvorm, 20. lied, 21. deel van de helm, 25. dorp in Limburg. 27. lusthof. 29. pronk. 31. akelig, 32. term bij kaartspelen. 35. zangstem, 36. ge meente in Gelderland, 38. volgens ande re (afk). 39. bergplaats. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Ilorizontaal. 1. trimester, 10. rooster. 12. en. 14. netel, 15. ma. 16. Gap. 18. Dee. 19. tor. 20. edele, 22. naast, 24. rede. 25. ante, 26. Trees. 28. titel 29 rel. 30. ter. 32. era, 33. on. 34. barak. 36 Da. 37. garnaal. 39. pentagram. Vertikaal. 2. Rr. 3. ion, 4. moede. 5. Este. 6. Steen, 7. tel, 8. er, 9. legertros. 11. martelaar, 13. naderen. 15. mosterd, 17. pedel. 19. tante, 21. Lee, 23. aai, 27. start 28. traag, 31. Erna, 34. ban, 35. kar, 37. ge. 38. la. HILVERSUM Het comité „Vrienden van de AVRO", dat enige jaren lang oppositie heeft gevoerd tegen de AVRO maar op 4 juli 1964 zijn activiteit officieel besloot tijdens de algemene vergadering van deze omroepvereniging, doet nog eenmaal van zich spreken. Het comité verkeert nL in geldnood: men zit met een schuld van plm. 4000 vanwege proceskosten en de mislukte uitgave van een kwartaalblaadje, dat driekwart de tweede jaargang wegens gebrek aan belangstelling moest worden gestaakt. Men: had gehoopt op 5000 abonné's, maar er meldden zich niet meer dan 350, van wie de helft nog niet eens de abonnementskosten voldeed. De secretaris-penningmeester van het comité, ir. C. E. van de Stadt, had dit alles reeds keurig verantwoord HUve 8.15 E de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sportparade. 19.30 Eigen weg: programma voor twintigers. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Oude kamermu ziek (opn.). 21^Dichte mist, hoorspel. 22.30 23.05 Ster.. 23.55-24.00 Niet Hilversum II. 298 m.: NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Vo caal ensemble en orgel: geestelijke liederen. 19.45 Op de man af. praatje. 19 50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 Boeren en Burger, in Buitenveen. hoorspel (18). 20.35 Samen uit - Samen thuis, gevarieerd programma. 22 00 Rondom het kind: pedagogische etherleer gang. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Kerkorgelconcert. 23.55-24.00 Nie 'uziek uit Zuid-/ middag van zondag 14 februari a.s. (5 tot 6 uur) een reportage geven van een dienst in de Bethlehemkerk te Amster dam-Noord, waarin prof. dr. H. Berkhof TfPflS3?- Organist is de heer Piet het kerkkoor zingt a lus: Internationaal Agrarisch nieuw» min n. ~i.o- (Le voyaj wekelijkse rubriek' gewijd" gebeurtenissen. 20.00 Journaal ?&XWS- 2045 Uit- i. NTS: 21.10 In het teken i sie-spel. 22-45-22.50 Journaal. 'At'Aiid II: NTS: 20.00 Nieuws in het NCRV: 20.01 De Lucy Show: Op naar 20 25 Mocü'Jk repor- °n,der Vle,r °een- gesprek. 21.15 n_A s RJ' munkaa' Programma. 21.45 Daar kan ik nog dager gesprek. 21.55 Attentie, 7kt 22.10 Einde uitzending. Be'S'ë: Nederlands progr. K; Nederlai ïalueiten rubriek'. opurucron. UI.co Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Journ. 20.25 Op het a" virl?e(;lding, spel d. Janet Burro- Journ Filmkron. 21.55 Vb. gezin. 22.25 morsen ïif^SÜri' 402 m": VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnatiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7 23 L.ch.e grammof^mSc (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.0« gra^ofoor^u-^^"1"-1--d -• - 13 L' informatief pro gebruikers. VP RA: >cn strijdlied. 8.13 Lichte 8.50 Ochtendgymnastiek ma voor weg- 'en water- 40 Morgenwijding. VA- latlef progra Sïït 1™: - 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gr: ..lofoonmuzrtek; il.or» "Nteuws; 11.02 "vöör de kleuters. 11,15 Voor de vrouw, lil 55 Instrumentaal trio. Klassieke muziek 12.17 Overheidsvoorlichting: Voor de land bouw. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Tentoonstellingsagenda. 12 35 Orgelspel. 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe richten. 13.30 Klarinetkwartet; klassieke mu- "ek- 14-^° B'i de tijd en bij de thee. gevarieerd programma. 15.30 Dansorkest en zangsolisten. VPRO: 16.00 Nieuws en voor- ?cronhV, 16'20. Klass'eke kamermuziek (gr.)" 7In 3cugd, 17 05 Muzlekkalender. 17.30 Voor de rijpere jeugd, n "ilv"snu,2. NCRV- 700 Dagope ning. 7.10 Klassieke kamermuziek (gr.). 7 30 Nieuws en herh. SOS-berichten. 7.40 Radio- Lichte grammofoonmuziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.40 Instrumentaal ensemble: amusementsmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Klassieke orkest- verken (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas sieke grammofoonmuziek. 11.15 In 't zilver programma voor oudere luisteraars. 12 00 Populair orgelconcert 12.27 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Lichte muziek en reportages. 13.30 Licht instrumentaal trio. 1300 Country and Western music (gr 14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte orkestmuziek (opn 14.40 Voordracht. 15.00 KlavecimbelrecltalOude en moderne Belgi sche werken (opn.). 15.30 Voor de vrouw 16.00 Musicana: muzikale herinneringen. 1630 Duizendschoon: Vragen van luisteraars. 16 45 ifonie-Orkest. populaire klassieke r). 17.00 Muzikaal verzoekpro- oor de middelbare school. 18.00 programma voor de twintigers. 18.30 idsvoorlichting: Geef acne uitzendingen, waa—- el gebied als lerri -~.jilhandel en toerisme besteed. Koorzang. 18 50 Ove iviteiten op 7 ambacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11