alles 'B.kan mefcÉt^mm Brick Bradford —Toch is het zo Spekkie en Biekkie Senmoet de Egyptenaar NTS wil een eigen gezichttonen De vrouw Alberdieu Puzzelboek: 9 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1 >65 DE Dt/fiZTEBHtS rusevt/ueu.EET vele t/cvr OWpe wepel YWpe ecvrtie- 'ETDEEELE CTtGEV/HG. WE MOeTEKl GCCO OE flPS-riOM? <SOTEVJ HOUPEK) flt WC PE INSTSUMEU ETHERGOIVEN-ETHERGOIVENETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN 1729) In vele opzichten zijn de ken. waarvan plantengallen een raadselachtig ver- schijnt te zijn schijnsel in de natuur. Het zijn parasiterende dieren. Zoals gew groeisels die uit of aan plantenorganen ontstaan onder Invloed van dierlijke, of soms plantaardige parasieten. De nadruk op wlllei meeste gallen worden door dieren plantengal eigenlijk buiten het veroorzaakt, maar er zijn ook plant- spronkelijk bouwplan aardige galverwekkers. zoals zwam- men en algen, en ook bakteriën. desondanks uitgroeit tot Ds ontwikkeling van de verschil lende gallen is gevarieerd en het is boelend na te gaan. op welke zeer uiteenlopende manieren het planten- galletje kan uitgroeien tot Iets dat tot in alle bijzonderheden doelmatig Is voor de bewoners er van. Meestal ontwikkelen de larven van dieren zich in de gallen, maar bij mijten en plantenluizen dienen zij ook de vol- de plant volkomen vreemd eigenlijke oorzaak 1 insekten als woning selbron. Baanbrekend werk op dit galvorming tast men nog steeds in het uitgestrekte terrein van onderzoek is duister. Het is echter waarschijnlijk, destijds verricht door de Delftse dat hier prikkels hoogleraar Beyerlnck. hormonale aard Het Is opvallend, dat elke galver- wekker zijn bepaalde plantengeslacht heeft, waarop de gal kan ontstaan en dit weer heel normaal dat de galverwekkers vaak sterk :ouden er toch met gebonden blijken aan bepaalde plan- wijzen, dat de tenorganen. zoals bladeren, stengels, 'ortels, bloemdelen enz. En de de plant bouwvormen van de gallen zijn weer even veelvuldig als de dieren die er In leven. De buitenste laag bestaat vaak uit een hard beschuttend omhulsel, dat erg rijk aan looistof is. dus bitter smaakt waardoor de gal voor planten- eters ongenietbaar Is gemaakt. Hieronder ontwikkelen zich uiterst voedzame weefsels, die juist voldoen de voedsel leveren om de tijd, die de parasiet voor zijn ontwikkeling nodig heeft, door te komen, zonder dat de gast een ogenblik honger heeft. Bovendien is de gal op vele plaat sen tussen de cellen van het omhulsel voorzien van holten, die met elkaar zijn verbonden en toetreding en af voer van lucht mogelijk maken. Raadsel van planteng'allen Do plantengallen zijn hoogst doel- uitgaande van de parasiterende larve, matige maaksels, kleine wonderw ii het moederdier. Nadruk verboden. H. PétUlon ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOtVEN-ETHERGOLVEN- Shirley Temple in tv-films 93 De agenten, die het beeld van Spek- :ie en Biekkie op een sokkel hadden ge- ilaatst, die een van hen had meege- iracht, waren druk bezig de laatste stukken papier te verwij< prijkte het in zijn volle pracht op het oudige voetstuk. i, wat schitterend!" riep tante Fru. t een geweldige verrassing, inspec teur! En heeft Koosje Zwart dat ge naakt. zegt u? Wie had kunnen den ken. Hein, dat wij nog eens een echt beeld van Koosje Zwart zouden bezit ten! En dan zo'n sprekend portret de twee jongens op de koop toe! De gasten dromden rond het beeld leen en de bewonderende uitroepen en niet van de lucht. „Hamzwaaier", sprak de •is geroerd, „mannen, mijn v zijn eenvoudig perplex. Jullie hadden ons geen mooier geschenk kunnen aan bieden en jullie kunnen ervan verzekerd zij dat wij diep getroffen zijn door dit geschenk en dat het 't mooiste plek in ons nieuwe huis zal krijgen dat wij maar kunnen vinden."' „Maar wisten jullie zelf helemaal niet, dat dit beeldje zou worden gemaakt, jongens?" riep tante Fru uit. „Nee, tante," antwoordde Biekkie. „We zijn wel een keer met de inspec teur op het atelier van juffrouw Zwart wezen kijken. Maar we hebben niet echt voor haar geposeerd." „Dan vind ik het dubbel knap!' zuchtte tante Fru. „O. wat sta jij er leuk op, Biekkie! En jij trouwens ook, Spek!" voegde ze eraan toe. „Ja, lieve familie leden en waarde stadgenoten," sprak Spekkie, terwijl hij nog iets verder voren stapte en op het beeldje i „Hier ziet u nu twee bekende kleine Pippeldrechtenaren in zuiver, achttien ka raats brons vereeuwigd voor de nieuws gierige ogen van het nageslacht. Kijkt u er maar eens goed naar. Ziet u, hot fraai de kunstenares de kwieke uitdruk king van mijn pet heeft weten vast te leggen? Als ik niet beter wist, zou ik denken dat ik het zelf was en mij per soonlijk door mijzelf hier een lekker ge bakje met een glas limonade laten bren gen. Ja, de kunst staat toch maar voor niets, maar -je moet natuurlijk wel beeldhouwgeniek zijn, zoals wij vaklui dat noemen. Maar dat zijn Biekkie en ik in hoge mate, zoals de edelachtbare mejuffrouw Koosje Zwart hier zo tri fend en in zo hoge mate bewezen heeft." (Van onze radio- en tv-redactie) HOLLYWOOD Shirley Temple, die in haar prille jeugd wereldbe roemd was als sterretje van het witte doek maar vóór haar tiende jaar na 33 films te hebben gemaakt al in de vergetelheid verzonk omdat zij toen geen talent meer toonde, gaat nu televisiefilms maken. Jarenlang (want écht vergeten werd zij nooit) hebben Amerikaanse verslaggevers haar in 't oog gehou den, maar Shirley liet Immer weten, dat zij heel gelukkig is als vrouw van de arts Charles Black en als moeder van drie kinderen: Suzan (16), Charley (12) en Lori (10 jaar) en nooit meer een filmcamera wil zien. Niettemin liet zij zich in 1957 verleiden om in een eigen televisie show sprookjes te vertellen, maar na' één seizoen was dat weer gedaan. Nu achter gaat zij voor haar oude film maatschappij meespelen in een reeks televisiecomedies onder de titel „Go Fight City-Hall", een reeks welke ook voor export geschikt zou zijn. Dus weet. zien wij de nu 38 jaar oude Shirley ook nog eens terug. Ned. 1 AVRO 7.35 uur beleeft het gezin van Rob Petrie alias ^Dick nieuwe sensatie, doordat Rob vergeet c~ ten voor een tv-show te geven. 8.20 uur is het sportrubriek en 8.50 uur Danny Kaye-show, compleet met zingende gasten. Ned. 2 KRO 8.01 uur begint de rubriek Theater '65, waarin o m. een vraaggesprek van Dimitri Frenkel Frank is opgenomen. 8.45 uur een komische thriller van het witte doek: De blauwe saffier, met Anita Ekberg in de vrouwelijke hoofdrol. Een trieste boekhouder heeft een kostbare steen gestolen en reist er, achtervolgd door een detective en een stel inbrekers, half Europa mee af. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 VARA 8.05 uur is het weer hitparade met Trea Dobbs, Rob de Nijs en zijn Lords. 8.40 uur horspel Moordweer van Philip Levene, waarin het eten van te veel gebak in Elsie's cafetaria een jonge liefde bederft en dat is het begin van veel geheimzinnigheid. 11.15 uur presenteert Michiel de Ruyter zijn Jazz-magazine. Hilversum II NCRV 8.15 uur aansluiting met het Concertgebouw in Amsterdam, waar het eigen orkest concerteert en o.a. het vioolconcert in D van Tsjaikowski uitvoert: solist: Mark Loebotsky. 9.05 uur spreekt drs. A. D. W. Tilanus over „Diakonaat in nieuw gewaad" en 9.40 uur wordt het concert voortgezet. 10.55 uur de rubriek Show-schouw met allerlei over makers van mu ziek in film en musical. Pacifistisch Socialistische Partij. en de heer H. J. Ichors*18.30 Dansortcest (©po): 19 0O r d? temde re Artistieke 30.40 Moord-/.-«er. hoorspel; 33.10 Volkslied jes; 32.30 Nieuws; 32 40 Piano en viool: moderne muziek; 23.15 Jazzmagaztne; 83.85— 34 00 Nieuws. Hilversum n. 29S m NCRV: 19.00 Nieuw# en weerpreatje; 19.10 Radiokrant: 19.30 Leger de# Hedlstewartier (opo.): U.46 Op de i -* praatje: U9.» f ver-v moderne mui mofoonmuziek: 22.30 1 Ei van Columbus omgerold (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM „Destijds was het een ei van Columbus", geeft de heer E. A. Schüttenhelm, voorzitter van de N.T.S., toe. „Die vondst van de heer Rengelink om voor N.T.S.-program- ma's keuze te maken uit de produk- ties van de omroeporganisaties. Ja, we doen het nog steedshet N.T.S.- vlaggetje wordt zo'n uur of vier. vijf per week gehesen. Maar het was toch een noodoplossing en die heeft zijn tijd gehad. De N.T.S. wil nu een eigen gezicht tonen op het scherm." Kijk, dat is aardig en verrassend. Maar als we vragen hoe dat eigen gezicht er dan wel uit zal zien. laat de heer Schüttenhelm het zijne apoedig betrek ken. „Vraag déér nu niet naar! Dat weten we nog niet. We vergaderen erover Nu ja. met vergaderen moet altijd alles beginnen. Als er maar een „speciale commissie" isen die is er; een werk groep met de heer Schüttenhelm zelf en de hoofden van alle tv-secties erin. Dat schept vertrouwen en goede hoop. Dat is het niet Een aantal jaren geleden, toen de televisiezendtijd uitdijde tot 30 uren per week. kwam men in Bussum in de knoei vanwege het feit dat volgens overheids- bepaling de N.T.S. 'dat is dus de gezamenlijkheid» 40 pet. van de zendtijd moet vullen. Nu had men aan de wekelijkse filmavond, de Eurovisiepro gramma's. het journaal en een enkele gezamenlijke reportage van officiële ge beurtenissen niet meer genoeg. Weshalve men dus op initiatief van de heer Rengelink het keuze-programma instelde: alle omroepverenigingen bieden al hun programma's aan de N.T.S. aan en die neemt daarvan over, wat haar lijkt, zodat men af en toe plotseling het N.T.S. schildje in het beeld krijgt in d uitzending van een of andere omroep. 18 t Na drie dagen lagen ze voor Hammerfest. Daar ging de loods van boord. Zij voeren verder. De Noor had hun gezegd dat nu het leed geleden as. In de Barentszee was zelden storm of mist en ook geen ijs. De Witte Zee kon wel dichtvriezen, maar nu nog niet Als ze er schot achter zetten, konden ze nog best op tijd terug zijn. Het stak Ties een hart onder de riem, dat hij wel r.odig had. want de reis was lang cn dc fjorden hadden veel van een tocht door Nevelheim gehad, en de zee, die ze n.u binnenvoeren, was wijd en zon der bakens, en huri kompas was duchtig in de war: de pool trok veel te sterk, nu zij deze zo dicht genaderd waren. Bij helder weer hadden ze een leidsvrouw aan de zon gedurende de korte uren waarin die scheen, en konden ze zich in de lange nachten oriënteren op de sterren. Maar bij betrokken hemel voeren ze vrij wel op goed geluk, want om te loden was het eerst, te diep én later wisten ze te weinig van de bodem »f, zodat een peiling hen niets wijzer maakte. Het liep hun echter mee. Ze kregen zicht van Kaap Swjatoi en later van een eiland en daarna (werkten ze op langs de oever van de Dwinabaai Tegen het einde van november lagen ze in Ar changel. Er kwamen soldaten om de zware kistjes te lossen. Dit bevestigde wat Alberdien van meeiaf van de lading had gedacht. Zodra ze leeg waren, wou Ties de haven uit, bang dat de winter hen zou overvallen, en ze hadden immers goud verdiend met deze reis. Wat dat aan gaat hoefden ze niet te wachten op retourvracht. Doch Alberdien vond dat ze beter een waardevolle vracht dan ballast konden laden, wanneer er vracht inden was. en deze was er: teer voor Rotter dam. Die konden zij best meenemen. Ties vond het goed, zoals hij alles prees wat Alberdien wees. Het ging met 't laden niet zo vlot als het met t lossen was gegaan. De bootwerkers schoten niet op. Ties beloofde de arbeiders extra loon als 't schip n bepaalde tijd geladen was. De Russen gingen erop in. mits zij een deel van het loon onmiddellijk handen kregen. Toen Tics betaalde, verdwenen de door K. NOREL kerels echter in een kroeg, in plaats van dat zij werken gingen, en ze waren met geen stok weer bij hun woakaglas vandaan te krijgen. Alberdien, die niet aan boord was toen dit voorviel, zei bij haar terugkeer uit de stad dat Ties een domme zet ge daan had. Hij praatte er nu over maar met halve lading uit te varen, want het was december en het had 's nachts al een paar keer flink gevroren. Die mor gen was de haven dicht geweest. „Half geladen kun je niet varen", maakte Alber dien hem duidelijk. „Als we dan storm krijgen, wordt de lading levendig en dan zouden we grif naar de kelder gaan." De volgende morgen waren de sjouwerlui er weer. Ze probeerden waarlijk opnieuw geld los te krijgen, maar nu was Alberdien erbij. Zij veterde hen uit en gaf geen cent, maar beloofde meer dan Ties had gezegd, wanneer die dag het schip vol kwam. 't Geld kregen ze. zodra het schip geladen was. De kerels werkten nu als paarden en de galjoot kwam vóór het donker vol. Diezelfde avond voer de Trouw de haven uit, terwijl de bootwerkers in de kroeg hun extra loon. en waarschijnlijk meer dan dat. verzopen Ze troffen een goede gelegenheid, de zuidwestenwind, waarbij ze de Dwonabaai bezeilen konden, en ze wa ren de Witte Zee uit voordat deze dichtvroor. In de Barentszzee was het ijsgevaar voorbij. Ofschoon het er fel koud was, zagen ze geen schots. Bij het naderen van de Noordkaap kregen ze storm. Dit werd de vuurproef voor de Trouw. De korte planken en de slechte huid wreekten zich. 't Schip maakte water en het molentje hield het lang niet bij. Ze moesten met z'n allen pompen en nog zakte het schip al dieper. „Daar het je 't al", zei Reyter. „Ik heb 't wel gezegd, 't Was gekkenwerk" „Pompen!" commandeerde Alberdien. „Aan praat jes hebben we niks". Zij stond haar torn aan het roer en haar torn aan de porno, ze maakte bovendien nog eten klaar, en haar oog ging over alles Ties maakte zich bezorgd. Reyer mopperde aan één stuk door. maar als Alberdien erbij was zacht jes. Alberdien hield de moed erin. Zij werkten allen wat ze konden, maar de jongens waren nog wat licht voor het zware werk. 't Kwam meest op de ouderen neer. Die stonden aan één stuk te pompen; het schip bleef amper drijvend 't Nam zoveel water over, dat de spuigaten het niet verzwelgen konden. Zo stonden zij voortdurend in het koude water, dat van boord tot boord stond, dikwijls een voet hoog. Ze tobden vier dagen en vier nachten, of eigenlijk vier lange nachten, want het werd niet licht ir hoge noorden in het midden van december er een dikke lucht. Reyer gooide ten slotte de pompstok erbij Hij verzoop liever dan nog langer te beulen. Doch Alberdien trok door en toen pakte hij ook weer al mopperend van gekkenwerk. Ties sloeg tegen het dek van uitputting. Alberdien bracht hem bij met cognac. Daarop pompte hij weer. Na vier dagen was het vuur van Hammerfest nog niet in 't zicht. Ties zei: „We zitten te vei de west." Reyer voegde eraan toe: „Straks spi. onze lijken op IJsland aan." Doch Alberdien hield strak vast aan de koers, die ze had uitgezet. Eindelijk zagen ze het vuur van de Noordkaap. Toen ze in Hammersfest binnenvielen, waren 2 lemaal zo uitgeput, dat ze ternauwernood een lijntje konden opgooien aan de kaailopers, die vast maakten Maar: „Dat ls het toch niet", meent de heer Schüttenhelm. „Het is er op uit ge lopen, dat wij dan programma's kiezen, waar niemand wat op tegen kan hebben. Programma's van algemene aard dus, al zijn het zeker niet de slechtste. Wij kopen die dan van de omroepverenigin gen. Maar wat stelt dat voor in verband de N.T.S.? Wij willen liever t programma's geven." Goedmaar de N.T.S. beschikt niet /er een programmastaf daarvoor. Zij heeft er wél een voor het journaal, voor het regionaal journaal en voor de on derwijstelevisie. maar niet voor drama tische produkties, shows of wat dan Hoe dan? Sinds het opzetten van het ei van Columbus (dat nu dus omrolt) is er nog 17.5 uur zendtijd op het tweede net bijgekomen, maar er zijn ook vele N.T.S.- programma's aan de bestaande toege voegd, bijv. Openbaar Kunstbezit, twee de journaal, regionaal journaal, Engelse les, journaal voor gehoorgestoorden, schooltelevisie, de zondagavondprogram- op het tweede net enz. •t moeite wil de heer Schüttenhelm zich iets laten ontfutselen over de rich- waarin de vergaderende werkgroep dan wel denkt. ijvoorbeeld reportages van situaties of gebeurtenissen in het buitenland. Het zou toch kunnen, dat daarheen N.T.S.-groep werd gestuurd met mede werkers van diverse omroeporganisaties nplaats van een team van één omroep. En het maken van meer gezamenlijke documentaires zoals De Bezetting. Dan komt de N.T.S. dus niet meer met programma's van deze of gene omroep, maar echt in samenwerking speciaal gemaakte produkties en dat zou haar „eigen gezicht geven". „Zou dat inhouden, dat daarvoor toch een eigen N.T.S.-staf wordt gevormd?" vragen wij dus. De heer Schüttenhelm waagt zich niet op glad ijs: ..Alles is mogelijk, maar ik zeg niet dat het niet zónder kan. Wij kunnen ook medewerkers van de omroeporganisaties bijeen brengen. En ik beweer ook niet, dat de N.T.S. er in de toekomst méér eigen programmastaven bij krijgt" Over „termijnen" wil de N.T.S.-voor- zitter helemaal niet spreken: „Laat ons nu eerst eens rustig vergaderen en over leggen. Vergeet niet, dat elke omroepor ganisatie ook graag zelf belangrijke pro- Wordt vervolgd) F.EN WANDE LING ONDER PROTEST 1 kunnen komen... NTS: 20.00 Journaal AVRO^3020 Sportpanorama: 20.50 De Dai Kave Show; 21.56 Levie c_. NTS: 22.25—22 30 Journaal. id II. NTS: 20.01 '65: 20.20 Onze België: Nederlands progr. Kan. 2 en 19.00 Zandmannetje: 19.05 Richard Leem hart: 19.30 Te voet door Vlaanderen; 19.56 De weerman; 00 Jounv; 20.25 De goeie ouwe tijd: 21.15 Ten huize van Luc Indeste- gc; 22 05 Rep. over open hart- en vaalope: Ues: 22.45 Zoeklicht; 23 05 Joum. Televisie morgen Televisie Nederland I: VARA: 15.00 Vrou welijkheden: programma voor de v 16 00-16.15 Voor de kleuters: België: Nederlands progr. Kan. 2 en 14.05 School-T.V Fred Emmer uit ziekenhuis (V» e radio- en tv-redactie) HILVERSUM De redacteur var. NTS-journaal Fred Emmer, die onlangs bij een auto-ongeluk onder Smilde werd gewond, mag deze week het ziekenhuis in Assen verlaten. Aangezien hij behalve kneuzingen ook een hersenschudding heeft opgelopen, zal zijn herstel thuis nog wel een maand vergen. Commentaar Bejaarden Kees van Langeraad en Nico van Vliet waren weer heel accuraat en statistisch te werk gegaan bij het samenstellen van het programma „Wat is er aan de hand", dat voor gisteravond op de bejaarden was ge richt. Helaas liep de directe uitzen ding weer teveel uit en daarom hoor de men slechts weinig van het com mentaar dat door enkelen ran de 80 in Hillegom samengekomen bejaarden zelf werd gegeven. De stof was keurig in vakjes ver deeld en handelde over bepaalde as pecten van zorgen welke de levens avond kunnen verduisteren: armoede, slechte behuizing, ziekte en geeste lijke nood. Over mogelijkheden tot leniging van deze nood spraken als deskundigen dr. W. Drees, minister van Staat („ik zie liever verhoging van inkomsten dan verlichting van lasten"), dr. J. Th. R. Schreuder („angst voor chronische ziekten doet vele bejaarden te gauw in een ver zorgingshuis gaan en dat is onzin nig!") en dr. J. Munnichs („als men 65 is begint niet de oude dag maai een nieuwe levensfase"). Inzichten er meningen van bejaarden zelf en var jongeren werden via enquêtes be kend gemaakt maar ook door het stel len van vragen in de zaal aan ver tegenwoordigers van verschillende generaties. In de Bussumse studio sprak de mi nister van maatschappelijk werk. me vrouw dra. J. F. Schouwenaar-Frans- sen, zeer duidelijk over de toenemen de overheidszorgen voor bejaarden, welke zich thans ook uitstrekken tot het susidiëren van hoogst gewaar deerde dienstencentra. Toen een in: woonster van een verzorgingshuis aai het einde van het programma klaagdi over het feit dat zij ook ziekte ei narigheid om zich heen ziet. kwam de minister schielijk op het scherm in de zaal (en in de huiskamers) terug, opmerkende dat een verzorgingshuis dient te worden beschouwd als een maatschappij in het klein, waarin iie/ en leed voorkomt. „Opspraak" In „Opspraak" werd boeiend gedi: cussieerd over de controverse chris- tendom-communisme. Het vaste ge- spreksteam kwam tot de eenparige erkenning dat de zuivere communis tische leer ideologisch een stuk erger nis van bijbelse origine is en rooi alles doelt op inzichten en uitspraken van de profeten, maar dat de toepas sing ervan een schrikwekkend en ver werpelijk aanzicht heeft gekregen. Wat de godloosheid van het commu nisme betreft: vooral dr. De Jong herinnerde eraan dat „in anti-gods dienstige perioden in de wereldge schiedenis de kerk juist scherper ei sterker uitkomt en het geloof van vee groter betekenis is. Dat zou ook het geval zijn met de nog bestaande ker ken achter het IJzeren Gordijn". ..lOfoootnuzMc; VPRO: AVRO: 8 00 Nieuws; 8.10 Lichte grmmmo- foormuBlek: 8.30 Ochtendgymnastiek: 9.00 D# tem an: 9.05 Klassieke gram mof oenmu- 9.35 Waterstanden: 9.40 Morgenwijding: Arbeidsvitaminen (gr.): 10.60 Voor de kleuter»; IJ.00 Nieuws: U.OC Huishoudelijke lezing: Tuinbouw: '8 30 Metropoie-orkest arr sementsmuziek: 13.00 Nieuws: 13j10 Medet 1, eventueel actueel of grammotfoonrr 13.25 Beursberichten13.30 Licht lentaal ensemble: 14.00 Moderne kam' muziek (opn); 14.30 Het woord In t pngrHmwMMMtaB jeleiding: '16. populairtcli 16.08 Voordracht: s; 8 40 Voor da 10.00 Londen# werken (gr); U.46 februari, msoort van da sprokkelmaand; 18J10 Leven op het land, gesprek; 12.27 Mededelingen t.b.v. Land- en Tuinbouw; 13.30 Nieuws: 10.40 Deze week; 13.00 Klassieke grammfoonmuziek; 13 4# NCRV: 14,15 Amusement* muziek (gr.): 14 30 Klassieke en semt- telassicke orkestwerken (gr.); 15 30 Oude en kamermuziek (opn.' gfi A g: 16.30 Licht mst de jeugd: 17.30 ik; 22.15 Liet eirws: 23.40 Meditatie: Tiuzikaal klankbeeld: instrumentaal kwartet (opn.); Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. kwartaal, 10. werklijst ener school, 12. voegwoord, 14 plant, 15. familielid. 16. stad in Frankrijk, 18. rivier in Engeland. 19. kever, 20. nobele, 22. nevens, 24. verstand, 25. hoekpijler, 26 meisjesnaam. 28. naam of opschrift van een boek. 29. opstootje, 30. voorzet sel, 32 tijdrekening. 33. voorvoegsel, 34. loods (ZN), 36. afkorting van dona, 37. schaaldiertje, 39. vijfhoek. Vertikaal: 2. railroad (afk>, 3. elek trisch geladen atoom, 4. vermoeid, 5. plaats in Italië ten Z. van Padua, 6. Nederl schilder, 7. achting, 8. bijwoord, 9 voertuigen en lastdieren met bagage achteraan het leger. 11. geloofsheld, 13. dichterbij komen, 15. specerij, 17. bode aan een universiteit, 19. familielid, 21. water in Z.H.. 23. 6treling, 27. vertrek bij een wedstrijd. 28. langzaam, 31. meisjes naam, 34. bezweringsformule, 35. voer tuig, 37. voornaamw., 38. muzieknoot. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. kentering, 2. odeur- amie. j eed-Lemmer. 4. kreet-me-tr, 5. oor-leer-si, 6. epode-loet, 7. kaal-na-lis. 8. paridagna, 9. sla-Dora-er. Vertikaal: 1. koekoek-ps. 2. Eder-opaal, 3. neder-oa-ra, 4. tule-Ld-lid, 5. ere-teen- do. 6. rammelaar. 7. immer-Olga, 8. niet- Seine, 9. Gerrit-sar. Zaterdagavond zal de VPRO-te- levisie onder de titel „Laat je niet kisten" een amusementspro gramma uitzenden onder regie van Warrie van der Kamp. Daar aan zullen meewerken Ben Ro- wold (links) en Ben Halsema.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9