Atletiekwereld krijgt Leidse Hout voorlopig niet alleen Grandioze huldiging van secretaris J.C. Tieleman V VLEET Keiharde werker en een op-en-top vakman Visserij nieuws bij de Enorm sortiment op de keuring in Haarlem Konijnen en kippen in Morskwartier gedood Geen ruimte voor haven in Katwijk naast eis concentratie visserij Egbert van t Oever nu erelid De Bollenstreek NIEUWE LEIDSE COURANT In KATW1JKS gemeentehuis &3S£X£lil81! - m KATWIJK Gemeentesecretaris J. C. Tieleman is gistermiddag een grandioze huldiging bereid. Zijn vrouw en hij kregen honderden handen te drukken, zo groot was de belangstelling. Een hoogtepunt was natuurlijk het opspelden van de ridderorde, waarover wij gis teren al berichtten. Burgemeester H. Duiker schetste de jubilerende secretaris daarbij als een all round vakman en een keiharde werker met als voornaamste eigenschappen behulpzaamheid, objectiviteit, onkreukbaarheid en rechtvaardigheid. De burgemeester zei: „Het is van ontzaglijk grote betekenis voor een gemeentebestuur een eerste adviseur van dit formaat in zijn midden te hebben". Nadat de heèr Duiker college van B. en W. had gesproken, maakte hy ook enige persoonlijke op merkingen, in het bijzonder stilstaan de bij de voortreffelijke samenwerking tussen burgemeester en secretaris Zolang wij elkaar kennen is er tussen ons nimmer een verkeerd, zelfs geen onvriendelijk woord gevallen. Wij we ten elk onze eigen plaats en bewegen ons niet op eikaars terrein. Daarmee is het belang van onze goede gemeen te het best gediend". Menselijk De burgemeester wilde ten slotte niet voorbijgaan aan de jarenlange ac tiviteiten van de heer Tieleman als examinator van de vakexamens, waar door hy in gemeentelijke kringen alom in den lande bekendheid heeft ver worven. In dit verband wordt de jubi laris gewaardeerd om zijn menselijke methode van examineren en niet het minst om zijn grondige vakkennis De nestor van de gemeenteraad, de heer N. J. van Duijvenbode, on derschreef voor de volle honderd procent de woorden van de bur gemeester. Hij noemde de heer Tieleman een unieke secretaris, die kort na de oorlog zeer ver dienstelijk werk heeft verricht in de wcderopbouwcommissie en in de oorlog als hoofd van de distri butie en leider van de gaarkeuken gedurfde dingen heeft gedaan om de Katwijkse bevolking zo goed en zo kwaad als dat ging van voedsel te voorzien. „Wij hier in Katwijk zijn trots op u". De heer V. Stokhuysen. voorzitter van de personeelsvereniging noemde de jubilaris een sympathieke chef. die bewondering verdient voor zijn blik semcarrière op het gebied van de ge meente-administratie. Hij hield verder een geestige toespraak, waarmee ook de familie Tieleman zich kostelijk ver maakte. Gemeente-ontvanger F. M. M. For- nara had de lachers eveneens op zijn hand. Hy onderstreepte de goede sa menwerking tussen de hoofden van dienst met als centrale figuur de heer Tieleman. De heer Fornara bood al- cadeau auto-mistlampen met toebeho ren aan. Over de andere geschenken schre ven wij gisteren al: van B. en W een reiskoffer, van de raad een verrekijker en een mand fruit, van het personeel een bureaulamp. Ook op de later vol gende receptie werden nog tal van ge schenken aangeboden Dankbaar De heer Tieleman verklaarde in zijn dankwoord, dat hij was vervuld van dankbaarheid Arbeidsvreugde is één van de belangrijkste facetten van het menselijke bestaan, en deze vreuede is mij in Katwijk, dank zft de goede on derlinge verhoudingen, rijkelijk ten deel gevallen. Mede doordat ik geer huiselijke zorgen kende, heb ik een volledige kans gekregen er werkelük iets van te maken. Daarbij bleef ik achter de schermen, maar dat wil niet zeggen, dat mijn werk daardoor min der interessant was Integendeel De gemeente-secretaris zei de taak van de ambtenaar te zien als éen dienende. Hij heeft de mensen zoveel mogelijk bij te staan om het ingrij pen van de overheid zo draaglijk mogelijk te maken. Over de hem verleende konink lijke onderscheiding merkte de heer Tieleman op. dat ook in dit opzicht niets menselijks hem vreemd is: ik ben trots op de eer die mij te beur' is gevallen. Receptie Tijdens de receptie werd de zaal herschapen in een bloementuin. Men blééf bloemstukken aandra gen. Hoe bekend de jubilaris is zo wel binnen als buiten de Katwijk- se gemeenschap bleek overduide lijk. Verscheidene gasten voerden het woord. Mr. J. van der Plas sprak namens de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, waarvan Burgemeester Duiker overhan digt ridder Tieleman het ge schenk van burgemeester en wethouders. „Wij zijn erg dank baar, dat wij in Katwijk 36 jaar van uw grote gaven hebben mo gen profiteren". Foto D. Kruyt. de heer Tieleman secretaris is. Hij gewaagde van diens grote verdien sten bij de bevordering van het toerisme. Dat Katwijk als bad plaats zo'n belangrijke plaats in neemt. is voor een groot deel ook aan zijn activiteiten tc danken. Namens de kring van gemeentese cretarissen in de duin. en bollenstreek voerde de heer L. A. N. van Domme len. gemeentesecretaris van Alkemade. het woord. Hij bood een autoplaid aan. Door de grote drukte, waaraan de capaciteit van de raadzaal nauwelijks tegemoet kon komen, duurde het vrij lang alvorens een ieder de gelegenheid kreeg zijn gelukwensen aan te bieden. Later dan was voorzien konden de heer Tieleman en de zijnen zich te rugtrekken om het jubileum in meer intieme kring yerder te vieren. IJMUIDEN Van de ongeveer 150 vaartuigen die in aanmerking kwa men voor een losbeurt konden er 105 aan de IJmuider markt verschynen. Zij zorgden voor een aanvoer van 10.800 kisten vis, waarvan 820 kisten schelvis, 230 radio, 700 wyting, 650 gul en kabeljauw, 1300 koolvis, 560 haring, 360 makreel, 400 roodbaors, 50 wolf, 50 haai en poon, 4380 schol, 80 tarbot, 820 diversen, 3700 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. De scholprijs zakte tot onder de twintig gulden, met als laagste notering f 17 voor de drietjes. De KW 149 Arie Jacob, die zaterdag al binnen wag, zal niet aan de IJmui der markt verschynen. De sterke prijsdaling was voor de schipper aan leiding koers te zetten naar Grimsby; daar hoopt men voor de 198 kisten vis een betere prijs te kunnen maken. Over het algemeen waren ook de an dere vissoorten goedkoper, vooral stij ve kabeljauw. By na alle schepen had den wel een paar exemplaren aan boord. De regels met tien kleine kabel jauwen noteerden niet meer dan f.45 f28. Gul was eveneens aanzienlijk goed. koper. Kleine gul bracht niet meer op dan f21f 16. Schelvis kon zich hand haven. maar moest toch ook enig ter rein prijsgeven. Tong bleef duur, doch het hoge peil van de vorige week kon men niet bereiken. De schaarse haringaanvoer had tot gevolg dat deze vissoort erg gewild vas. Voor de zoveelste maal had de •ismee1 fabriek het nakijken. Bij de •erste afslag noteerden de beste kwa- 'iteiten f 31 Onder de f 16.40 kwam men niet. Makreel, die na een opleving van een paar weken weer schaarser wordt, werd met een notering van f 57f 37 goed betaald. Vandaag aan de markt Aan de IJmuider markt lagen van daag onder meer de IJM 54 Swift met 179. de KW 218 Jaco-Mina met 47, de KW 127 Catharine Josephine met 70, de IJM 8 met 20. de KW 160 met 50. de KW 139 Bellatrix met 117. de KW 183 met 66. de IJM 62 met 40. de KW 144 Cornells den Duik met 740. de KW 215 Anna Hendrika met 246. de KW 178 met 92. de IJM 66 met 65. de KW 172 met 73. de KW 161 met 65. de KW 208 Yvonne Yolanda met 56. de KW 80 Alberta Hendrika met 1010. de KW 194 met 40. de IJM 65 Frank met 40. de IJM 204 Verwachting met 46. de KW 124 Sursum Corda met 92, de IJM 60 Klaas Junior met 44. de KW 156 met 74. de KW 148 Dirk van Beelen met 66. de KW 107 Jacoba met 45 de KW 99 Maria Theresia met 89. de WR 59 Alie met 80. de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 712. de KW 46 Wil- helmina met 133, de KW 145 Anna Lydia met 58. de KW 121 Brittenburg met 549. de KW 85. Rijnmond 4 met 815. de IJM 18 Gelria met 110. de KW 207 Noordster met 53, de KW 221 Arie Jacob' met 80. de KW 34 Tiny met 80. de KW 38 Bertha met 65. de KW 52 De Vrouw Anna met 76, de KW 140 met 121. de KW 159 Marian Ellen met 1115 de KW 32 Sakina Martine met 755 en de KW 171 Jan Maria met 2000 kisten. De lading van laatstgenoemd schip bestond uit gekochte haring Verder was thuisstomend de IJM 99 Egmont met 1250 kisten. In Scheveningen werden aangevoerd 300 kisten schelvis. 1000 radio. 200 gul en kabeljauw 180 koolvis. 1000 schol. 15 makreel. 200 wijting, 4500 kilo tongj en 700 kisten 9panharing. j Verkocht De kotter IJM 38 Janny is verkocht aan een Belgische rederij. Het schip lag in de IJmuider Vissershaven in afwachting van het vertrek naar de nieuwe thuishaven Oostende. Hoewel het vaartuig niet van het nieuwste type is, heeft het altijd goed gevaren; maar de laatste tijd lieten de uitkom sten door de schrale tongvangsten veel te wensen over. L> ceïsten Oegstgeest speelden toneel OEGSTGEEST De eerste twee klassen van het Rijnlands lyceum zorgden, zoals elk jaar, voor een aantal toneeluitvoeringen in de school, waarbij de ouders en een ju ry de prestaties beoordelen. De leerlingen hadden een aantal gegevens gekregen, waarvan zij zelf een spel moesten samenstellen, com pleet met décors en kostuums. Klas 2b gymnasium, klas 2a en klas lc vielen in de prijzen respectievelijk een spel over Petrus en de duivel, een stuk met als titel „De verliefde directeur" en een uitwerking van de gegevens met als hoofdthema „uit smijter". De rector, dr. J. P. Naeff, reikte de prijzen uit. OEGSTGEEST Vorige maand is bij de rijkspostspaarbank ingelegd f 146.059,43 en f 100.567,40 uitbetaald DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 Weer meer waspeen aan Katwijkse veiling KATWIJK-RIJN De aanvoer van waspeen was In de afgelopen week be langrijk: in totaal 938.000 kg. dat Is ruim 50.000 kg meer dan vorige week De markt was over het algemeen vast. de A sortimenten iets teruglopend, de B sor timenten wat oplopend. De prijzen waren wel wat aan de lage kant. gelet op de Er werd een groot kwantum afgcvoeid naar het buitenland. Engeland en Duits land kochten veel van A sortiment: B peen ging naar België en Duitsland en in mindere mate naar Italië en Frankrijk Daar zeer veel exportpeen in plasticver pakking werd afgevoerd is er dagelijks grote drukte in de pakafdelingen De prijzen waren: A extra f 4.90 tot f 6.10 per kist van 20 kg, A I f 4.10 tot f 5.70. A II f 2.40 tot f 6.10. B extra f 5 tot f 6.10. B I f 3.70 tot f 6.10. B II f 1 80 tot f 2.10. C I f 1.40 tot f 3.10. C II f 0.70 tot f 2.20 Greekpeen noteerde f 0,60 tot f 2.70. witlof f 27 tot f 33. prei f 16 tot f 39. sla f 5 tot f 21. spruiten f 22 tot f 60. gele kool f 8 tot f 13. rode kool f 7 tot f 20. boerenkool f 6 tot f 20. uien f 1.60 tot f 6.50. kroten f 1.10 tot f 3. knolselderie f 7 tot f 20. selderie f 10 tot f 13. Jona than-appelen f 0.13. schorseneren A I f 26 tot f 37. A II f 3 tot f 7. B I f 9 tot f 15 B II f 5 tot f 9. Cl f4 tot f 6. C II f 3 tot f 4. groene kool f 8 tot f 23. bruine bonen f 105. KATWIJK AAN ZEE Woensdag >og water 4.36 u.. 16 44 uur: laag wate- 26 u.. 12.42 uur (Springvloed) Heftige jaarvergadering KNAU afd. Leiden i beslist ondenkbaar dat de atletiek i LEIDEN „Het tot 15 jaar alleen en onbelemmerd van het middenterrein in de Leidse Ilout gebruik zal kunnen maken." Drs. J. P. van der Reydcn. de voorzitter de Sportstichting, wond er gisteravond tijdens de jaarvergadering van de Afdeling Leiden van de KNAU geen doekjes om. „Het heeft geen zin beloften te doen. die men toch niet kan houden. Gezien de huidige tcr- reinennood is het eenvoudig ondenkbaar dat het zo omstreden middenveld van de sintelbaan geheel voo. de atletiek vrjj komt. De Chr. korfbalvereni ging Pcrnix zal voorlopig het tweede terrein in gebruik nemen, terwijl het eerste twaalftal van de oranje-kragen de thuiswedstrijden op het hoofd- ■eld zal gaan spelen". De vele belangstellenden hebben deze uitspraak in het volgepakte bo venzaaltje van Restaurant Van der Heijden met verbijstering aangehoord. „Het lampje, dat voor ons ging schijnen toen Roodenburg enige tijd ge leden naar het nieuwe Sportpark Noord verhuisde en we eindelijk dachten baas in eigen huis te worden, heeft u volkomen uitgedraaid", ver klaarde de (pas benoemde) afdelings-voorzitter C. W. van Venetiën even later. de eerste 10 kade clubs «uilen gaan spelen, maar een oplossing Is dat bepaald niet. En omdat Leiden niet uit het keurslijf van haar grenien kan breken, zullen er concessies moeten worden gedaan. Er Is op het ogen blik immers een absolute terreinennood. Het is voor de Sportstichting nu eenmaal onaanvaardbaar om tegen „dakloos" ge worden verenigingen te zeggen.- „Sorry hoor. maar doek het boeltje maar op. HAARLEM De bolbloemenwaterval klatert nog altijd maar lustig voort. Ook gist'eren schotelde men de bezoekers van de wekelijkse keuring in Haarlem een enorm sortiment voor. Sterk de aandacht trok een groepje kleinbloemige narcissen van het Proefstation voor de Bloembollenteelt te Lisse. Dat was plantenteelt zonder aarde. Men had de charmante cyclami- neus Peeping Tom met de sierlijk teruggebogen bloembladen, de minia tuurnarcis Obvallaris en de dreumes Jack Snipe op water in bloei getrok ken en ze zagen er prima uit. Wanneer particulieren eenmaal weten hoe moeiteloos ze deze bollen op water in bloei kunnen krijgen, zal de belang stelling voor deze liefhebberij ongetwijfeld toenemen. Prachtig vonden we ook de middel grote rein witte trompet Guardian var Warnaar Co. uit Saesenheim Uit de. zelfde plaats kwam de fa. Rotteveel met de kloeke bicolor Louis Amstrong. Een van de meest opvallende nieuwig- neden vonden we de dubbele Carlton ingezonden door G. B de Vroomen Zn. te Sassenheim. Een veelbelovende Narcissen Een sierlijke narcis was Spencer Tracy an P Hermans uit Voorhout, die te- evens de gele trompet Golden Ad- ance ten tonele voerde. De elegante lyolammuus February Goid werd beste conditie naar voren gebracht door fa. P Dames te Lisse. leste Golden Harvest zagen we alleen van de fa. Bakkum uit Juliana- oorp, maar ook van de fa. Nic. Straat- no£ uit Roelofarendsveen, die ongemeen rijk bloeide. De fraaie Barret Browning werd geëtaleerd door de la Ruigrok ui De Zilk en de aparte Bridal Crown, sterk gekroesde orpnje cup pp.eea sneeuwwit dekblad, werd tén toon ge steld door de fa. J. Schoorl te Lisse en door de fa. Hermans uit Voorhout. Onderscheiding voor de heer Schippers LISSE De burgemeester speldde gistermiddag in het gemeentehuis een koninklijke onderscheiding op- de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranja-Nassau. De heer J. Schippers werd de drager van de onderscheiding, die werd uit gereikt ter gelegenheid van het feit. dat hij veertig jaar in dienst was van de N.V. M. Veldhuyzen van Zanten Zn N.V. te Lisse Veertiq jaar, een lange tijd. aldus de burgemeesteren ik zie dat uw functie bij dit bloembollenbedrijf een merkwaardige combinatie is. U bent daar niet alleen ziekzoeker, aar ook de elektricien van de N.V. We gaan het steeds meer toe juichen als iemand lang bij één werkgever in dienst is. Dat wordt een steeds zeldzamer verschijnsel. Van daag de dag verandert men al te aak van werkgever en het gevolg is dat de persoonlijke binding gaat ont breken. Spreker betrok ook mevrouw Schippers en de directie van de fa. Veldhuyzen van Zanten in de hulde. De jubilaris zal nog een oorkonde thuisgestuurd krijgen. De heer Schippers dankte voor de onderscheiding. Ik voel eigenlijk 'eel voor verering, zo zei hij. wél voor waardering. Daar is deze onderscheiding een beivijs van, aldus de burgemeester.. De fa. Gerritsen uit Voorscho ten heeft tal van nieuwe narcissen gewonnen. Gisteren zag men daar enkele zaailingen van en de meest opvallende was wel Golden Color, waarvan men een sierlijk bloem- stukje had gemaakt. Bij de tulpen trok een sport uit de zo ge-wilde Gander van de fa- D. v Buggenum uit Hillegom de aandacht. De tint was niet zo levendig, maar ge zien de kwaliteiten van Gander, mag men deze verloping een succesvolle rière toewensen. Van de fa. E. Schoot uit Hillegom noteerden we d'e fris getinte sport uit parkiet Karei Doorman onder de naam James Fore stall de zuiver gele Olympic Gold. de Karmijnrode Ceres, ca. De Leidse atletiek-wereld is gister avond duidelijk met haar neus op de harde feiten gedrukt. Sportstichting voorzitter drs. J. P. van der Reyden sloeg de allerlaatste „hoop" met één klap de bodem ir»: géén vrij middenveld. Veel hoop op verbetering durfde de heer Van der Reyden de atletiekgemeen- schap beslist niet te geven. „De moeilijk- hedep zullen eerder groter worden. Want alsin de nabije toekomst de sportvelden aan het Piet Paaltjespad. Pomona waarschijnlijk ook het VWS-terrein gaan verdwijnen, komen er weer een paar clubs op straat te staan. Er ligt weliswaar bij Gedeputeerd* Staten een aanvraag voor de aanleg een complex bij de Vliet waar over onbekend aantal jaren drie Bosbuizer- ISiet afgelopen Het gesprek, om de sfeer, gepst eu samenwerking tussen de Leidse atletiek verenigingen en de Sportstichting te ver beteren. is wat onoverzichtelijk uitge lopen. De knelpunten van het sintelbaan- probleem passeerden uitgebreid de revut, terwijl ook aan de ijsbaankwestie enige aandacht werd besteed. Toen men echter op gang raakte om tot een oplossing te komen, was het plotseling afgelopen. Even na twaalf uur moest voorzitter Van Venetiën de in tijdnood geraakte ver gadering schorsen. De belangrijke punten wedstrijdorganisatie en de tanlèg van een nieuwe hoogspringbak en een discus- werpring waren toen nog niet eens aan de orde geweest De afdeling Leiden van de KNAU heeft een vooral financieel bijzonder goed jaar achter de rug. Het ledenaantal steeg in het afgelopen jaar met 43 tot 925 De jaar. verslagen gingen vlot onder de hamer door. terwijl C. W. van Venetiën als voor zitter werd benoemd. Mevrouw V. van der Brink-Thielen nam het secretariaat van mevrouw E. Hosman-Jasper over en mej. M. de Winter en de heren Th. J. A. de Vroomen. J. Rooyakkers en W H. den Dopper zullen het bestuur aanvullen. T ulpen Naast een tafel vol tulpen van Ant Nijssen Zn. uit Santpoort, stonden van P. Hermans uit Voorhou fcWiéétótftWM Th.' HöbgktóH.. senheim, de lichtgele Royal Pearl, da diepgele Golden Hind en de typisch ge kleurde Teheran oudrose met gele nuanceringen van Warnaar Co te Sassenheim. terwijl de fa. H. P. Zwet sloot Zn. uit Sassenheim opnieuw de helder getinte Golden Olga liet opdra- Colijn Sc Zn. uit Voorhout brachten de kloeke rode Pirouette en de abrikoos- kleurige Rhapsody werd door C. A. vam Paridon te Noordwijkerhout over het •oetlicht gebracht. Hyacinthen waren er weinig. Wat mul- tiflora's van Eros. Madame Krüger en Delfts Blaauw van P. Dames zagen er best uit en verder een aantal potten met hyacinten van het selectiebedrijf Ovenjevest Levende bewijzen van de .groene" partijen. Het bijgoed bleef beperkt tot de beste Scilla Tubereniana, geshowd door de fa. d. Salm uit Noordwijk, de violette krokus Thomassinianus van J Valkering Zn. uit Limmen, die ook nog (on rijpe) Anemonde Blanda Wreedheden van een maniak? LEIDEN In de nieuwe wijk aan de Lage Mors is een aantal konijne en kippehokken opengebroken. Een aantal bewoners ervan is om het leven gebracht en in de buurt neergegooid. De eigenaars- staan voor een raadsel, evenals de recherche voorlopig. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld naar de ergerlijke wreedheden. Gisteravond omstreeks elf uur kreeg de politie verzoek om assistentie om dat aan de Storm Buljsinghstraat ko nijnen waren gestolen. Toen men óp onderzoek uitging bleken in verschei dene tuinen hokken opengebroken. Messteken Bij één konijn kon worden geconsta teerd dat de dood was veroorzaakt door een messteek achter het oor. Een ander dier werd dood in een tuin aan de Leemansstraat gevonden. In een Katwijkse jongen botst tegen auto KATWIJK AAN ZEE Gisteren is op de hoek Tramstraat-Sluisweg een 17- jarige Katwijkse jongen op zijn brom fiets in botsihg gekomen met een auto. De jongen liep een lichte hersenschud ding en een gekneusde linker hand op. Hij reed met grote snelheid links door de bocht. Er was aardig wat materiële schade. BERGEN Concentratie van de zeevisserij Ls een dringende eis. Het ligt voor de hand, dat in het raam van deze concentratie geen ruimte is voor de aanleg van een haven in Katwijk. Dat zei de directeur der visserij ir. Th. Tienstra gisteren op een bijeenkomst voor de visserij in de volkshogeschool te Bergen. De heer Tienstra beloofde de mede werking van het ryk bij de pogingen van het bedrijfsleven tot grotere con centratie en integratie in de visserij te komen. Hij oefende overigens nogal kritiek uit op het bedrijfsleven. „Het rapport- Tinbergen heeft ruim tien jaar geleden al de goede raad gegeven meer samen te werken, maar het visserijbedrijf heeft daarnaar nauwelijks geluisterd. Onze reders beconcurreren elkaar op Katwijkse kapitein kreeg berisping AMSTERDAM De Raad voor de Scheepvaart heeft de 38-jarige kapitein van het 499 brt metende Nederlandse ms Cresta uit Katwijk, gestraft met een berisping omdat hij op 4 februari 1964 naar het inzicht van de Raad onvoldoen de toezicht heeft gehouden op het navi- gatiebeleid van de loods, waardoor het schip aan de oostkust van het eiland Talgje (Noorwegen) aan de grond liep. Het was op weg van Stavanger naar Saude. Volgens de Raad had de kapitein op eenvoudige wijze toezicht kunnen uit oefenen door tijdig op de radar met eer peiling en visueel de afstand tot het eiland te bepalen. Daardoor had de stran ding voorkomen kunnen worden. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woensdag avond half acht hoopt bij de Geref. Ge meente in de Remisestraat ds. K. de Gier uit Den Haag een spreekbeurt te ver vullen. economisch ongezonde manier. Laat men liever de handen ineen slaan. De concurrentie van Rusland. Polen en andere landen is al lastig genoeg. Waarom elkaar nu zelf ook nog in het vaarwater zitten?" De heer Tienstra was van oordeel, dat de financiering het grootste vraag stuk van de zeevisserij is. De directiesecretaris van de Neder landse Aardolie Maatschappij, mr P. Briët, kwam vertellen, dat de schade door olieboringen tot een minimum wordt beperkt. Waar werkelijke scha de kan worden aangetoond, za] de maatschappij niet aarzelen een ruime vergoeding te betalen. andere tuin aan de Leemansstraat trof men een konijn met een gebroken nek aan. Deze gevallen moeten gisteravond laat zijn gepleegd. Vier kippen Ook kwam de politie te weten dat een bewoner van de Storm Buijsingh- straat sinds enkele dagen met een opengebroken kippehok zit. waaruit zeven hanen en een aantal kippen ver dwenen. Vier kippen zijn dood naast hpt hok in de tuin aangetroffen. Schooljongen kreeg hete melk op hoofd LEIDEN De 12-jarige Wim de Jong uit Leiden, leerling van de vijfde klas, heeft gistermorgen om tien over tien in de hal van de Lucas van Leydenschool aan de Aalmarkt een pan kokend hete melk over zich heen gekregen. Hij botste tegen een meisje op. dat de pan melk droeg. De jongen kreeg de hete inhoud over hoofd, hals en borst. De E.H.D. heeft hem naar het Academisch' Zieken huis gebracht „Nieuwe bakker" L.B.F. gepakt LEIDEN Vanmorgen is een 23- jarige Leidse los werkman voor de officier van justitie bij de Haagse rechtbank voorgeleid. Hij wordt ervan verdacht enige tijd geleden bij de L.B.F. aan de Mare te zijn binnen ge slopen. Toen de man werd ontdekt, gaf hij op de vraag of hij de nieuwe bakker was, bevestigend antwoord. Even later maakte hij zich met zijn (kleine) buit uit de voeten. De man is zaterdag in Wassenaar aangehouden. Daar probeerde hij za ken te doen met een door hem in Leiden ontvreemde bromfiets. De po litie nam dc man mee Later transpor teerde men hem naar Leiden, waar de politie hem nader aan de tand voelde, mede omdat hij een „oude bekende" was. Hij heeft toegegeven bij de L.B.F. te hebben ingebroken. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Ü6. W. Vroeginde- weij te Katwijk aan Zee spreekt donder dagavond om 3 uur voor de Hervormd- Gereforrfj^jde Evangelisatie in 2aal-De Vries. i terugbetaald f 20.016.13. LISSE Op de gisteravond in De Beurs gehouden jaarvergadering van de ren- en tourvereniging De Bollenstreek heeft de heer Egbert van 't Oever gezegd, dat hij zich genoodzaakt zag het voorzitterschap neer te leggen nu de schaatssport zoveel van hem eist. In zyn plaats koos de ver gadering de heer Dick Bemelman. De heer Van 't Oever werd tot erelid benoemd. De heer Van 't Oever noemde als een van zijn belangrijkste wensen, dat nog eens een fusie tot stand zal komen tus sen „De Bollenstreek" en „Sassenheim en omstreken". Hij bracht Jan van Dijk uit Lisse-En- gel. die als derde uit de strijd kwam om aeel te nemen aan de wereldkampioen schappen cycle cross in Italië, een bloe menhulde. Financiën In zijn jaarverslag deelde de heer P. de Koning mee, dat worden aangesteld. De heer J. Fi dat de financiële resultaten van de tour commissie een batig saldo aangeven van f 214.68. Penningmeester Stroombergen zei dankbaar Ie zijn. dat het boekjaar met een voordelig saldo sluit. Woorden van teleurstelling werden ge uit over het feit, dat de bekende renner Arie van Houwelingen „De Bollen streek" heeft verlaten om zich bij Swift" te Leiden aan tc sluiten Wegens hun prestaties in het afgelopen jaar werden gehuldigd Co Oele. Cock Stroombergen. Bennie van Leeuwen (niet aanwezig) en Rob van Nierop. Zij kregen elk een beker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4