Ga liever je kousen stoppen Fer Hakkaart exposeert in De Lakenhal ité Te kust en te keur Hoogste punt Leidse UTS Rijpe grafiek van jong kunstenaar GEK WIJF, JE MOST OP JE DONDER KRIJGEN: Televisiekijken bevordert vaak nog leeshonger van kinderen Gematigde aanvoeren, goede handel en hogere prijzen Cebuto NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 30 JANUARI I960 Zaterdag Aula Louise de Coligny-H B S Kager- straat 7. S uur: H.B.S.-vereniging ..Ende di spereert niet", bal en cabaret Wijkgebouw De goede Herder. Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V, De Valk. de heer G. van Veen over klassieke muziek. Gebouw Janvossensteeg 17: opening clubhuis Het Kraaiennest, sticnting Ned. Herv. Jeugdzorg. Geref. jeugdhuis. Breestraat 19, 8 uur: Geref. jeugdverband Leiden, filmavond, vertoning van „Schipper naast God". Herv. jeugdgebouw, HoogL Kerkgracht 44, 8 uur: jongerensociëteit. modeshow. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Pa- rij se bruiloft. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zonde val". Schevenlngen: Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouw-orkest met pianosolist. Maandag Gehoorzaal. 7.30 uur: familie-avond VEBO Schouwburg. 8 uur: abonnementsvoor stelling. Rest. Van der Heyden. 8 uur: jaarver gadering afd. Leiden K.N.A.U. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ncd. Danstheater. Den Haag: Diligentia. 815 uur: TTieo Olof. viool, en Willem Hylkema, piano. Dinsdag Turk. Steenstraat 2. 4 tot 5 30 uur af scheidsreceptie J. P. v. d. Holst (afd. Leiden St. Paschalis). Geref. jeugdhuis. Breestraat 19. 8 uur: afd Leiden VERON. Baal Koningskerk 'Koningstraat) 8 uur: afd. Noord Christen-vrouwenbond, ds. F. Slump over ..Mijn levenstaak op Nieuw-Guinea". Museum Oudheden. Rapenburg 28. 8 uur: mej dr. R. Pirling (Krefeld) over „Ein nicderheinisches Fürstengrab". Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Geref. jeugdhuis. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 8 uur: abonnementsvoor - Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met ..Madame sans gêne" Den Haag: Diligentia, 8 uur: Quartetto Italiano. Woensdag Het Boshuis, achter Hoflaan 74. 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkge- Loge-gebouw Steenschuur 6. 8 uur: Ver. voor Pedagogiek, prof. dr. C. San ders te Amsterdam over ..Ondervoeding in een tijd van overvloed?" Bevrijdingskerk, 7.30 tot 7.50 uur avondgebed. Kleine Gehoorzaal. 2.30 uur: Ver. v. Huisvrouwen, mevr. H. A. van Herwaar- den-Wildeboer over ..De leefwijze van de Portugese vrouw In het onbekende Potugal**. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: toneelgroep Ensemble met „De meeuw". Donderdag Geref. jeugdhuis. Broedraat 19. 8 uur spreekbeurt ds- J A. Smink. Den Haag: Diligentia. 8 15 uur: Susanne Lautenbacher. viool,' en Martin Galling. Schevenlngen: Kurzaa.l, 8.15 uur Ma- riemma en Ballet de Espana VrUdag Zaal Koningskerk. Koningstraat. 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars Academiegebouw. 4 uur: inauguratie prof. dr. E G A Galama, bijz. hoog leraar in de Friese taal en letterkunde Schevenlngen: Op gouden Wieken. 8.15 jur: Seth Gaaikema. en Roelof Stal knecht „Avondje Nederlands". Zaterdag Wijkgebouw Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk, ..Geheim". Geref. jeugdhuis. Breestraat 19, 8 uur: G.J.V.. E.H.B.O.-avond. Herv. jeugdgebouw. Hoogl Kerkgracht 44. 3 uur. jongerensociëteit. Toonkunst ensemble. Den Haag: Kon. Schouwburg. 3.15 uur Haagsche Comedie met ..Galante Listen" Den Haag: Diligentia, 8.30 uur: Nieu we Komedie met „De Parijse bruiloft" Schevenlngen: Kurzaal. 8.15 uur: Re sidentie-Orkest, met piano. Schevenlngen: Op gouden Wieken 3.15 jur: Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht met „Avondje Nederlands". Zondag Bevrijdingskerk. 7 uur: dienst evan- gelisatiecomiriissie Geref. Kerk, ds. Toornvliet over „Het feest moet door gaan". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 jur: vertoning films Maskerage. Netsuke ?n The River Kwai Expedition (pre historisch), ingeleid door de heer H. R. /an Heekeren. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuidcr-apotheek, Lammcnschansweg 7. tel. 23553. De dienst van de apotheek te Leiderdorp wordt ook waargenomen door deze apotheek. De Oegstgeester apo theek is open. De apotheek Voorschoten is zondag 31 jan. gesloten van 8 tot 22 u. vaarlijkc leeftijd (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Gisteren, vandaag en morgen (18 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Becket (14 jaar) Rex (230. 7.15 en 9.15 uur): Terreur van de rode mantels (14 jaar) Studio <2.30. 7 e<n 9.15 uur): Kamers te huur <18 jaar) Trianon (2 30. 7 en 9.15 uur» Kasteel In Zweden (18 jaar). LEIDEN In de bouw van de nieu we Uitgebreide Technische School van het Kon. Genootschap „Mathesis Scien- tiarum Genitrix" aan de Kagerstraat wordt volgende weck het hoogste punt bereikt. Het nieuwe complex, dat in de toekomst plaats moet bieden aan ruim vierhonderd leerlingen, wordt gebouwd door de N.V. Nederlandse Bouwmaatschappij N.B.M. te Den Haag, die in jan. 1964 met de werk zaamheden begon. De nieuwe school bestaat uit een hoofdgebouw in drie bouwlagen met 24 les-, theorie- en tekenlokalen. Voorts een directievleugel van twee bouwlagen met negen vertrekken, waaronder een overblijflokaal biblio theek. onderzoek- en dokterskamer, archief en spreekkamers. In het werk- plaatsengebouw van één bouwlaag worden ondergebracht de afdeling elektrotechniek, bouwkunde en me taalbewerking. In ccn sportvleugel komt een gym nastieklokaal met grote douche- en wasruimten. De verwachting bestaat, dat het complex, waaraan gemiddeld steeds 35 m&n werkzaam zijn, in januari 1966 kan worden opgeleverd. Conimissarisbenoeiiiïiigeii LEIDEN Bij de N.V. Leidsche Tex tielfabrieken Gebroeders Van Wijk Co. tot voorzitter van de raad van com- ssarissen benoemd de heer J Titulaer Overveen. De heer G. W O'Brien te Dublin is benoemd tot commissaris. De beide commissarissen zijn benoemd verband met de overneming van de garenfabricage van Van Wijk Heringa LEIDEN Van heden tot 1 maart exposeert de jonge Leidse knnste- lar Fer Hakkaart een groot aantal grafische prenten en een negental schilderijen in het stedelijk museum De Lakenhal. Fer Hakkaart (binnen kort 24 jaar oud) kan worden gerekend tot een onzer meest talentvolle jonge Nederlandse grafici diemet een reeds zeer eigen en oorspronkelijk handschrift, een bijzondere plaats inneemt. ee jaar geleden vestigde hij reeds de aandacht op zich met een tentoon stelling in de Leidse Boerhaavezalen. toen hij uitsluitend als graficus naar i trad. Sindsdien echter beweegt hij zich ook op het terrein van de schil derkunst en ook op dat gebied neemt hij eigen - sterk gemarkeerde plaats Zonder Hakkaart een symbolist te wil- n noemen, gaat zijn kunst toch wel ler sterk die richting uit. Het thema nens" benadert hij van vele kanten. Hij ziet zijn medecreaturen met milde hu- soms bij het karikaturale af: ge- Kermis, schilderij van Fer Hakkaart op de tentoonstelling in De Lakenhal. maskeerd en gedemaskeerd, maar steeds op een wijze, die de sujetten in al menselijke hebbelijkheden ten voeten uit voor de toeschouwer neerzet. Picturaal komt dat vooral tot uiting in zijn schilderijen. Fel bewogen, in navaleske kleuren, doch in sterk gebon den composities zet hij zijn medeschep selen op het doek, die wij - volgens het eigen oordeel van de schilder - meet humoristisch moeten zien dan karikatu- Hij maskeert zijn sujetten met mons terlijke maskers, vol heimwee bekeken door de medemens, die - als voor open kooi staande zijn vogel heeft wegvliegen. Hij ziet de mens ook in klein-sadistische neigingen als b.v. „De vliegenvanger", waarin een echt paar met wellust de gevangen vliegen bekijkt en ze sadistisch verzamelt in glas. in „kermis", met de domino-achti- ge figuur op het draaimolenpaard SCHEVENINGEN Als alle vrouwen van nu af zich uitsluitend gaan toeleggen op het stoppen van kousen, dan zou het gisteravond afgesloten dertiende lustrum van de V.V.S.L. ook tegelijkertijd het laatste lustrum zijn geweest. Maar vrouwen zijn anders en dat zullen alle mannen, die gisteravond de satire „Gek wijf, je most op je donder krijgen; ga liever je kousen stoppen" zagen in theatre totale in de Kurzaal over de eman cipatie van de vrouw nu wel door hebben. Vrouwenarbeid, vrouwenkies recht, tentoonstellingen en vergaderingen van vrouwen, huwelijksrecht, pacifisme, geboorteregeling en mode, ze werden in een wervelend tempo in de vorm van cabaret, toneel, modern ballet a la West Side Story en muziek voorgeschoteld. In drie-en-een-half uur werd de gehele geschiedenis van de emancipatie van 1848 tot 1965 over het voetlicht „gegooid". Werkelijk gegooid, want het gebeurde korte en lange tenen waarop maar zou veroverde klap. die kunnen worden gedansd in het geheel niet ontzag. Het minutenlange applaus was het beste bewijs van het succes, dat regisseur Luc Lutz met de tientallen amateurs uit de studentenwereld heeft weten te boeken. Zo hier en daar wer den scherpe aanvallen gelanceerd in het '-erleden en op de machten, die zich hebben verzet tegen de stijdende vrou- niet-heilige huisjes, alle Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, tekeningen grafiek van Fer Hakkaart (van 3D januari tot 1 maart). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto» van Chris Paul Stapels (van 22 dec. tol Zb jan.) kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, stelling van keramiek, schilde rijen en grafiek (van 30 jan. tot en met 18 febr., dagelijks van 1017 uur, ook op vrijdagavond van 810 uur; op zondag uitsluitend na afspraak). Maar zelfs de grootste cynicus liccft moeten lachen om de speldeprlkken. Want heel duidelijk werd gemaakt dat lang nog niet alle vooroordelen uit de wereld zijn geholpen. De filmshots van een reportage aan het ebidc van deze groots opgevoerde „showeumentaire" was daarvan een sprekend bewy», Men wil Huldebetoon Het huldebetoon aan de werksters van het eerste uur en zo hier en daar ook een enkele mannelijke feminist uit het verleden ivas kluchtig en luchtig verwerkt in een geheel, dat het woord show feitelijk in hoofdletters zou moeten krijgen. De auteurs Dirk Frieling en Hans Swelheim beide studerend ln Delft mogen dan verscheidene passages hebben moeten wijzigen en de censuur zal dan wellicht ook nog een enkele streep doör het oorspronkelijke scenario hebben gehaald, de bedoeling bleef dui delijk. Met ernst en humor werd een stuk geschiedenis gebracht, dat waarschijnlijk niet van de grootste vrijheidsbeweging aller tijden melding heeft gemaakt, i wel van een hele grote beweging. Niets en niemand werd ontzien, op een v zoals alleen op hoog en intellectueel peil mogelijk is. Ware dat niet het geval, dan had de opvoering een hier en daar banaal of zelfs lasterlijk karakter ge- A.G.S, tenslotte in „Carnaval", e erun gebonden, doch tegelijk felle bewogenheid geschil derde compositie van het bonte leven. Hakkaart bekijkt dat alles met een mil de humor; als het ware met de blik van een jongen, van achter de rug van een zijner figuranten. Zo neemt Hakkaaart altijd de mens tot uitgangspunt van zijn verhaal, in zijn hebbelijkheden en in zijn jonge en al tijd gevoelde hunkering naar het onge ziene en ongewisse. Zijn kunst doet in de verte denken aan Ensor, maar dan uitgewerkt op een eigen oorspronkelijke wijze. Direkter en bonter, minder sub tiel wellicht, maar met dezelfde filoso fische blik. Daarom zal de kunst van Hakkaart misschien niet iedereen aan spreken. Het is niet „direct to the point", achter het afgebeelde masker zal de mens moeten zoeken; de mens, die men aan terugvindt als zichzelf. Verscholen in de maskerade van alledag. Prof. dr. Schute beschouwde de farmaceut LEIDEN Een van de belangrijk ste taken van de farmaceut is de zorg voor de juiste samenstelling van geneesmiddelen. Deze zorg betreft het waarborgen van het juiste gehalte van de werkzame stoffen, het uitslui ten van verontreinigingen en het voor. kómen van ontledingen, bederf en verwisseling bij het bereiden, be waren en afleveren van de geneesmid delen. Hij kan deze taak op verschil lende posten vervullen, te weten in de apotheek, in de fabriek en in hel laboratorium. Dat zei prof. dr. J. B. Sehute gistermiddag in zijn oratie het Academiegebouw, toen hij het hoogleraarschap in de farmaceutische analyse aanvaardde. Een vereiste hiervoor is een gron dige kennis van en een diep inzicht in deanalytische scheikunde. Dit geldt voóral voor de laboratoriumfarmaceut die de kwaliteit van de geneesmidde len moet controleren, maar eveneens zij het in mindere mate, voor de indu strie-apotheker. verschuiving van de analytische controle van de apotheek naar het ge specialiseerde laboratorium brengt conseqpenties met zich ten aanzien an de apothekersopleiding. Geslaagd voor ingenieur LEIDEN Onze stadgenoot de heer B. Bloem, is in Delft geslaagd voor schei kundig ingenieur-technoloog. Boek is enige waarmee kind alleen kan zijn Leren lezen van inhoud en niet van de letters LEIDEN In tegenstelling tot wat velen menen, geloof ik niet dat de televisie verwijdering brengt tus- de jeugd en het boek. Een deel van de jeugd krijgt al genoeg van de t.v. en zoekt naar iets anders. Een belangrijk deel wordt zelfs door de t.v. gestimuleerd tot lezen. Ook de boekhandel is tot deze conclusie gekomen. Er is regelmatig vraag boeken over op de t.v. behan delde onderwerpen. Dit opmerkelijke geluid liet de beken de schrijfster van jeugdboeken-met-een open-eind, Miep Diekmann. gisteravond Leiden horen. Zij hield een lezing r de Contact-commissie Kinderbe scherming Leiden en Omstreken, zij aandacht besteedde aan de pogingen van bekende auteurs betere jeugdlec tuur te schrijven. Er is nog veel te wen sen over met de jaarlijks in ons land verschijnende vier a vijfhonderd jeugd boeken. De schrijfster was van mening dat het kind grote behoefte heeft aan beel den. vooral de jongere kinderen- Er zijn in ons land veel te weinig goede pren tenboeken en die er zijn kosten zeei veel. meende zij. De wekelijks verschij- nijde stripsbladen, waarin soms bijzon der goede feuilletons, achtte de schrijf ster dan ook een uitstekend middel om de niet of nog niet lezende jeugd met het lezen <..niet van letters maar van inhoud") te laten kennis maken Niet opdringen Men moet een kind geen boek opdrin gen. Ook het aanraden van boeken die ouders zelf in hun jeugd lazen is ge vaarlijk, omdat de wereld van het te genwoordige kind geheel anders is er het er niet als de ouders vatbaar vooi behoeft te zyn. Men moet het kind zelf laten kiezen en het slechts bij deze keuze begeleiden. Daarbij moet men er ondermeer van uitgaan wat het kind leuk vindt Een kind te leren „lezen" kan sc bijzonder moeilijk zijn Een boek o de hobby van het kind is vaak goede aanloop. Daarna kan de meer v halen de sector worden aangesneden tenslotte de jeugdlectuur Belangrijk achtte Miep Diekmann ook dat men aan het kinder, of jeugd boek de waarde moet toekennen dit het kind er zelf aan geeft We moeten niet vergeten dat in deze tijd het boek vrijwel het enige is waarmee een kind alleen kan zijn. Wat erin staat, is vooi het kind op zijn eigen tempo te le. yt tegenstelling tot wa aan de ouders moeten voorle- evenals het omgekeerde. Daar- moeten de opvoeders het ge duld en de tijd opbrengen. Schrik niet te snel wanneer het kind een „rijp" boek in handen neemt, maar probeer het positief op te van gen, zoals alle emoties van het kind, aldus de schrijfster. Men moet deze belangrijke taak van de opvoeding niet alleen aan school of bibliotheek beit Wake fUjCti<L.hij fele„ mek- en adviesopdrachten heeft uitg». overlaten. het tv. mogelijk de inhoud ervan terug te Eigen wereld Het kind heeft zijn éigen wereld, veel meer misschien dan vroeger. Er is aparte kinderkledingsindustrie, er speciale kinderprogramma's voor radio en tv. Daardoor ook wordt het boek een sociaal contact voor het kind Men zal het kinderboek dan ook een belang rijke plaats moeten geven, voorname lijk ook financieel De schrijfster meende dat kinde- Boshuisspelers met Juffrouw Marijntje LEIDEN Traditiegetrouw bracht de Hervormde toneelgroep „De Bos huisspelers" ook nu in januari een toneelstuk over het voetlicht. Dit jaar viel de keus op Juffrouw Martijntje", een stuk in drie bedrijven van Klaas Smelik Het stuk speelt in de jaren 30. Plaats van handeling is een rederij, die door Martijn Taal (Dineke Ciggaar) na het overlijden van haar vader met vaste hand wordt geleid. Dit geeft de nodige botsingen met familieleden, die finan cieel afhankleijk van haar zijn. Eigen lijk zouden zij graag hun erfdeel in contanten zien, maar door een eed aan het sterfbed van hun vader moeten zij het bedrijf ongedeeld laten. Toch wor den zij flink opgestookt door de boek houder (Gidi Ciggaar). Juffrouw Martijntje gaat onverstoord verder met de aankoop van twee nieu_ we schepen en neemt een zware hypo theek op de oude vloot. Natuurlijk spreekt de liefde ook een woordje mee en wel in de gestalte van wal- schipper Engel Plug (Peet Waasdorp) Martijn wijst hem echter af. want slechts een reder kan introuwen. Plug, die genoeg geld heeft opge spaard gaat weg om in- het derde be drijf weer op te duiken als reder Engel Plug en als reddende engel, want de crisis heeft ook de rederij niet onge moeid gelaten en Martijn zit lelijk m de knoei. Dub eind goed al goed. Het is jammer, dat nog steeds enkele Boshuisspelers wat moeite met hun tekst hebben. Mede doordat de ge beurtenissen elkaar niet snel opvolg den. maar met veel gepraat aangekon digd worden, deed het spel hier en daar traag aan. Maar afgezien daarvan was het een voorstelling waarvan de aanwezigen hoorbaar genoten. Het geheel stond onder regie van Karst Woudstra. Lector in de tlieor. organische chemie LEIDEN Bij KB is dr. H. M. Buck benoemd tot buitengewoon lector de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen. om onderwijs te geven in de theoretische organische chemie. Dr. H. M. Buck, die in- 1930 te Dor drecht is geboren', studeerde aan de Leidse Universiteit, waar -hij in 1954 het doctoraal examen in de scheikunde heeft afgelegd. Na dat examen aan vaardde hij een assistentschap op de afdeling voor theoretische organische chemie. In 1959, het jaar waari-n hij promo veerde, werd dr. Buck wetenschappe lijk ambtenaar. Drs. Marx lector in Leiden LEIDEN Bij KB is drs. E. C H. Marx benoemd tot buitengewoon lec tor in de faculteit der sociale weten schappen om onderwijs te geven in de leer der interne organisatie en van het personeelsbeleid. Drs. E. C. H. Marx die in 1932 in Almelo is geboren, studeerde economie ie uinversiteit van Amsterdam, hij in 1951 het doctoraal examen met goed gevolg heeft afgelegd. Sedert 1953 is drs. Marx firmant van het Bureau Adviseurs voor Groepsar- LEIDSE VEEMARKT LEIDEN Dc laatste markt in januari 1965 behoort weer tot het ver leden; het was over het algemeen niet koud. de vrijdagen waren uitzon derlijk donker en koud. Gisteren viel er wel geen sneeuw zoals vorige week. maar cr woei een koude wind, die iets tegen werd gehouden door de geplaatste rietmatten. Dat er kleine aanvoeren waren verwonderde niemand, deze tijd van het jaar brengt nooit grote aantallen. De grote aanvoer op de rundvee-afdeling was niet groot, alhoewel er nog veel melk koeien waren, de handel in deze diersoort was willig en de prijzen waren hoger. verwachtingen, moest men ten slotte ge noegen nemen met de voor de weekse prijzen, alhoewel het verloop van ver schillende markten niet gelijk was. Ondanks de koude waren er nog rede lijk goed biggen en lichte varkens geko men. De handel was redelijk met een iets lagere notering. Zeugen: 325/425/475. Big gen 56/60/64 Lichte varkens 95/100/110. Kaashandel lui Goudse tot 3,08. Vare koeien bleven eveneens duur. Het is een normaal verschijnsel, dat om deze tijd van het jaar de voor mesterij ge schikte dieren duur zijn. Voo het jong vee was er een kalme handel, alhoewel pinken en graskalveren, of ze nu geschikt waren voor het leven dan wel „vlees" hadden, goed waren te plaatsen. Notering: melkkoeien 1100/1325/1500. Vare koeien 700/1000/1400. Pinken 500/ 675/800. Nuchtere kalveren: een redelijke han del, tegen de navolgende prijzen: Slacht: 1,30 1.50 Fok: 75/135. Vette kalveren: waren er ie's meer, de dreiging van staking van douane-perso neel in Italië is weer voorby, zodat er gisteren van een goede handel sprake was met hogere prijzen. Notering: 3.80 4,4;30 per kg lev. gew. En ten slotte nog het slachtvee: Alhoe wel er de laatste weken weinig buiten landse slachtrunderen zijn binnenge komen, kan toch niet worden gezegd, dat de handel op de Ned. Veemarkten daar door veel beter is geworden. Het schijnt dat de rund vleesconsumptie niet groot is, daar waar de aanvoer iets groter is dan de vraag (en de aanvoeren zijn maar klein) is de prijs er direct af. Gisteren was te Leiden een matige handel. Notering. 3.10/3.95/4,20 per kg gesl. gew. een enkel prima dier boven no- Wolvee: De aanvoeren lagen deze week nogal wat lager dan de vorige week, toch was de handel traag. Gisteren te Leiden minder in aantal, maar met een goede en vlugge handel, met zeker geen lagere prijzen Alle 1300 stuks waren spoedig verkocht voor: vette schapen 95 '125 '140, vette lammeren 100 '140 165. Varkens: slachtvarkens: Hoewel aan vankelijk de biedprijzen van de grossiers lager waren, dti lag ook in de lijn der vliegreizen van ceiitoui'i Reisgidsen 1965 verkrijgbaar bij REISBUREAUX Leiden. Doezastraat 30-32, tel. 25971 Uitverkoop-ontsparing in Valkenburg VALKENBURG In januari werd bij dc Rijkspostspaarbank ingelegd f 7.4: ;.84 en tcrugbet ld l 18.785.86.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3