Zelfde „Onze Vader" voor alle kerken Uw probleem is het onze Jonge kerken moeten ook journalisten opleiden Paus Paulus geeft Turkse vlag terug_ Een woord roor vandaag Predikanten van eigen bodem voor Antillen Rechtzinnig manifest beroert Deense kerk Joy-vliegers begraven Al sinds vele jaren -mapi is Aspirin overal ter ^?wüJKJ wereld de meest gebruikte pijnstiller. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei middeltjes. 2 ZATERDAG 30 JANUARI 1965 NBG en Willibrord teerden het eens AMSTERDAM/BOXTEL Protestantse en rooms-katholieke gelovigen kunnen voortaan hetzelfde „Onze Vader" bidden. Nieuwtestamentici van het Nederlands Bijbelgenootschap en de Katholieke Bijbelstichting St. Willibrord zijn het eens geworden over een nieuwe vertaling, waarin de beste aspecten van de reformatorische en de roomse vertaling zijn verwerkt. De ver taling die door het genootschap en de stichting officieel is aan vaard, luidt als volgt: GEBED DES HEREN MET LOFPRIJZING Onze Vader die in de hemel zijt, uw naam worde geheiligd, uw koninkrijk kome, uw wil geschiede, op aarde zoals in de hemel. Geef ons heden ons dagelijks brood, en vergeef ons onze schulden zoals ook wij onze schuldenaars vergeven. en leid ons niet in verzoeking maar verlos ons van de boze Want van u is het koninkrijk en de kracht en de heerlijkheid in eeuwigheid. Amen De zin Gelijk in de hemel alzo ook op de aarde" is nu korter ge worden. Men heeft hier gekozen voor de in de rooms-katholieke li turgie gangbare tekst en niet voor de nieuwste rooms-katholieke, de Willibrord-vertaling die had zo wel in de hemel als op de aarde." Vroeger baden wij tot „Onze Va der die in de hemelen (meervoud) zijt". In het Grieks wordt inder daad de meervoudsvorm gebruikt, maar unaniem was men van pro testantse en rooms-katholieke zij- Toegevoegd de van oordeel dat in het Neder lands het enkelvoud de bedoeling juist weergeeft. meervoudsvormen toelaat, wordt ook daar de voorkeur gegeven aan de uitgang "s". Uitvoerig is nog gesproken over het „protestantse" slot van het „Onze Vader", de lofprijzing. In het Lucas-evangelie komt deze in het geheel niet voor. In de Nieuwe Vertaling staat deze lofprijzing in ÏVIattheus tussen haakjes, wat be tekent dat hij lang niet in alle ma nuscripten voorkomt. Meervoud In de zin over het vergeven is het „gelijk ook", vertaald door het wat. algemenere „zoals ook". Het meervoud van het woord „schul denaar" is niet langer voor zowel de protestanten als de rooms-ka- tholieken „schuldenaren". Alge meen was men van opinie dat dit meervoud een wat ongewone klank heeft en dat het beter is om voor taan te gaan spreken van „schul denaars". Hoewel de woordenlijst van de Nederlandse taal beide Zo is bijvoorbeeld de gerefor meerde hoogleraar prof. dr. R. Schippers van mening dat de lof prijzing een latere toevoeging is, omdat de kerk het gebed niet met „de boze" wilde eindigen. De rooms-katholieken gebruiken deze doxologie niet, maar zij konden wel instemmen met de opmerking van de protestanten dat dit slot zo'n be langrijke plaats gekregen heeft, dat het onmogelijk is het geheel weg te laten. Uiteindelijk werd besloten tussen het gebed en de lofprijzing een re gel wit te laten, zodat beide delen gescheiden zijn. Bovendien wil men steeds spreken over het „Ge bed des Heren met lofprijzing." Prof. Verkuyl in inaugurele rede: Heerschappij van Christus prediken (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM De training van journalisten is voor de jonge kerken in Azië en Afrika op het moment even belangrijk gewor den als de opleiding van evange listen. Dit zei prof. dr. J. Verkuyl gisteren in zjjn inaugurele rede. Ook zullen de jonge kerken in het bijzonder aandacht moeten schen ken aan de mensen die om kun nen gaan met de media radio en televisie. Dr. Verkuyl, de secretaris var. Nederlandse Zendingsraad, aanvaard de het ambt van bijzonder hoogleraar aan de theologische faculteit van de Vrije Universiteit. Hij zal in het bijzonder de theorie van de zending gaan doceren. De aula van het Woest- duincentrum was vrijwel geheel ge vuld. Onder de aanwezigen bevond zich ook prof. dr. H. Kraemer. Het thema van de inaugerele rede was „Missiologie en missionaire me thodiek in het tijdperk van secularisa tie en secularisme". Er vindt een geweldig emancipatieproces plaats, waardoor niet slechts de uiterlijke omstandigheden van de mensen in Azië en Afrika veranderen, maar ook een innerlijke verandering te consta- SECULARISATIE Het gehele leven had vroeger volgens de mensen pantheïstische trekken. De dingen waren magisch Niets was neu traal. Achter alles stonden machten. De secularisatie heeft deze idee vernietigd. De mens en zijn omgeving worden weer als geschapen gezien. De afgoden zijn van hun troon gestoten. Dit heeft zijn. goede kanten, maar er zijn ook gevaarlijke aspecten. Voor se- Na 400 jaar ROME De Rooms Katholieke Kerk heeft opnieuw afstand ge daan van een klein stukje aardse glorie, en bovendien nog weer een beetje olie gegoten op de opge zweepte golven van Arabische verontwaardiging, omdat deze kerk Israël op het ocienblik in de kaart zou spelen. Het Vaticaan zond een mohammedaanse vlag terug die door de pauselijke troepen in 1571 op Turkije werd buitgemaakt tijdens de grote zee slag om Lepanto. De paus zond de gele vlag met de wassende maan naar de apostoli sche internuntius in Ankara, aarts bisschop Francesco Lardone, met de opdracht deze aan de Turkse rege ring te overhandigen. De vlag werd lol nu toe bewaard achter glas in de basiliek van Santa Maria Maggiore sedert de Italiaan se prins Marcantonio Colonna haar buitmaakte op een brandende galei tijdens een zeeslag. Paus Paulus is sterk in dit soort symbolische daden. Door reizen met een straalvliegtuig naar Palestina en India tuil hij laten zien aandacht te hebben voor de wereldproblemen van zijn kerk. Door een tiara te schenken aan de armen (die uitein delijk bij de rijke Amerikaanse kardinaal Spellman terecht kwam) wilde hij tonen dat hij sociaal bewogen is. Door deze oude strijd- vlag terug te geven tracht hij de mohammedaanse wereld te laten zien dat een eventuele uitspraak over de Joden van het concilie niet bedoeld is als een trap naar d islam. Beroppi n gswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Jorwerd: J. Walstra te Oostvoorne. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Geesteren selaar: R. J. A. Hanenburg. kand. te Amsterdam. BOND VAN VRIJE EV. GEM. Bedankt voor Utrecht-Centrum: P Tönjes te Bergum (Fr.) NED. HERV. KERK Beroepen te Valkenswaard—Aalst- kand. te Hoogeveen: te Zuilichem- Nieuwaal: P. Vermaat, kand. Barendrecht; te Hilversum (vac. P. de Geeter): W. Dijckmeester. pred. voor buitengew. werkzaamheden, secre taris synode, te Den Haag. Geen commerciële tv Kabinet moet uitspraak van kamer respecteren cularisatie. waarbij het leven zijn sacrale trekken verlies, was prof. Verkuyl niet bang. Maar h et gevaar is groot dat vergeten wordt, dat als de afgoden worden afgeschaft. God op Zijn troon moet komen. Gebeurt dat niet, dan vervalt de mens tot nieuwe vormen van afgoderij. In dat verband sprak prof Verkuyl over secularisme. HEERSCHAPPIJ De enige manier om secularisatie niet te laten verworden tot secularis me is de heerschappij van Christus te prediken, Prof. dr. J. H. Bavinck aanvaardde zijn ambt, dat prof. Ver kuyl nu voor een klein deel overneemt, met een inaugurele rede, waarin hij de nadruk legde op Jezus als Redder. Dat thema mag niet vergeten wor den in onze tijd, maar prof. Verkuyl zei, dat in onze tijd daaraan moet worden toegevoegd het thema „Jezus is Heer". Zoals eens de studie van de brief van Paulus aan de Romeinen van groot belang is geweest voor de kerk, zo zal zij nu in het bijzonder aandacht moeten schenken aan de brief aan de gemeente van Colosse en het boek Openbaring. PROF. DR. J. VERKUYL ook journalisten Wat is geloof? De schrijver van de brief aan de Hebreeën geeft als definitie: Geloof is de zekerheid der dingen die men hoopt. Maar is dat niet erg onzeker? We hopen zoveel. Zieken hopen dat zij beter worden. Ouders hopen dat hun kinderen goed terecht komen in het leven. Jonge mensen hopen dat zij voor hun examen slagen, of een betere baan krijgen die ze graag willen hebben, of het huis om te kunnen trouwen. Wat hopen we veel; iedere dag weer iets nieuws. We hopen soms tegen beter weten in. Niet alles wat wij hopen wordt ook werkelijkheid. De apostel beseft dat ook en hij vervolgt: Geloof is het bewijs van de dingen die men niet ziet. De hoop is verankerd in het hart van de mens. Maar wat men niet ziet is verankerd in het hart van God zelf. Geloven is zienwat God bezig is te doen, wat gaat gebeuren, wat God beloofd heeft. En ineens krijgt dan de hoop ook een ander accent. Wij hopen niet tegen beter weten in. Onze hoop is geworteld in de be loften van God. Het is geen droomwereld die wij onszelf scheppen, maar de realiteit die God bezig is te bouwen. En tussen de hoop van de mens en de toekomst van God staat het geloof, de overgave aan God, die zich aan ons gegeven heeft in Christus. Wij lezen vandaag: Genesis 21 1-21. Wij lezen zondag: Genesis 21 22-34. Protestantse gemeenten wensen „Waarzeggers die beweren dat de' CURACAO De protestantse WAARZEGGERS slist ongelijk. Op het ogenblik is er een Islam in Afrika-project" waarbij een bijzondere studie gemaakt wordt van de ontwikkeling van de islam in dat continent. Prof. Verkuyl meende In zijn rede sprak prof. Verkuyl als dat de missiologie ook moet komen zijn mening uit dat de zogenaamde tot een „Communisme in Aziji en „vierde mens", ook wel de post(na)- Afrika-project" christelijke mens genoemd, zich nietIn het slot van zijn rede sprak prof. van de religie heeft losgemaakt. De j Verkuyl nog de wens uit dat de opkomst van talloze nieuwe religies, plannen die er zijn om te komen tot van syncretistische stromingen en aller-j een inter-universitair instituut voor lei ideologieën zijn een gevolg vanmissiologische studies verwezenlijkt het huidige secularisatieproces. I zullen worden. godsdienst zal uitsterven, krijgen be- gemeenten op de Nederlandse An- slist nnnpliik On lipt. naenblik ut er r - tillen vragen zich of het in de toe komst niet beter zal zijn om predi kanten aan te trekken uit het eigen gebied in plaats van uit Ne derland. Op het ogenblik is de gekleurde methodisten-predikant in dienst in het bijzonder voor de papia- mento-sprekende bevolking van de An tillen. God en kan niet louter als een praktische ük. JffÊ gelegenheid behandeld jse gemeente te Curagao, worden, die onderwor- I sinds 1956. Verplanke in „Patrimonium" heeft ge daan dat eerder moet worden ge- samengaan van de ARPl als de bisschop het GPV. De SGP 1 parlemcntsredactie) DEN HAAG In april 19631 "reïfd heeft de Tweede Kamer de com-[met de svp de grond van ae zaan geestelijk totalitair. .omdat zij met behulp van de zwaard- Kameruitspraak moet worden ge-macht van de overheid eigen denkbeel respecteerd. Minister Bot gaat hier het gehela volk wil opleggen. ,r 6 Bovendien aanvaardt de SGP de gedach- ook van Uit, blijkens een verkla- te van de sociale verzekering niet. ring zijnerzijds, maar het is nog toch alleen langs deze weg een clo.j. t stukje sociale gerechtigheid kan worden steeds met duidelijk Of zijn stand- verwezenlijkt. Het GPV dient zich aan punt dat van het gehele kabinet is. als een kerkelijke partij. Bij de bespreking van het radio- env 'ntussen Smallenbroek i net zeer toejuichen indien er een televisjevraagstuk tijdens de be-pr0,eslMllsK.hristelijk, partij kon handeling van de begroting van i worden gevormd. Stichting van een O., K. en W. heeft minister-presi-1 partij, waarin protestanten en rooms- dent Marijnen er zich niet over is "iel uitgelaten. Het is te hopen, dat wel tegen 1 maart weten hoe de kaar- ten op tafel liggen Actie tOt bellOud Deze opmerking maakte gisteravond de heer J. Smallenbroek bij een „politieke rondblik" voor de AR-kieskringcentrale. oorzitter van de A.R. Tweede- Kamerfractie zei met nadruk, dat het televisieprobleem niet veroorzaakt is door de zogenaamde monopolistische om roeporganisaties. maar een gevolg is van politieke onmacht. In principe hebben wij een open bestel. Dat bij verlening van een of meer zendmachtiging(en) het getal der aanhangers een rol moet spelen, vond hij een vanzelfsprekende zaak. Maar daarmee is niet gezegd, dat een concessionaris direct al 500.000 achter zich moet hebben. (Van onze kerk- borg, Christian Baui redactie) prof. Regin Prenter Aarhus. oudlid van de om KOPENHAGEN Elftheologische commissie niet. orthodoxe lutherse pre- van de Lutherse Wereld- dikanten hebben in een'federatie hebben ziclij De dienst der predi- manifest stelling geno-]achter het manifest ge- kanten is ingesteld door men tegen wat ze noe- steld. Het hoofd van de men de verwarring en I Deense Lutherse Kerk, de wanorde in het he- de bisschop van Kopen- dendaagse Deense luthe- hagen, heeft deze uisie ranisme. Hun manifest 0p'de kerk echter ver-Pen is aan de mening van heeff tot titel „Het ja en.oordeeld als te enghartig'de meerderheid, neen van de kerk". en te statisch. Christendom en zede- Itukken worden «ctuete s.' ht' maar aan ie andere kant vraagstukken besproken.' „/■^nnrr) r, .'is het ook niet zo. dat ze De elf ,ijn vooral be- J.™j O®* "|niet> m« eiknor te ma- torgd om de dalende trVZ hV, 7, du.da hebben. autoriteit van de Bijbel ke.rk f" l! 20 "J'! dp" en de luther.ebelijdeni,.)»^;,^,^'''^" lijk leven. Griep Unie van protestantse gemeenten M^truatiepyn bezig de opleidingsmogelijkheid Vcrkoudcn FJ van jonge mensen van de Antillen, Hoofdpj;n te bestuderen. gpjt De Unie van protestantse gemeenten omvat de protestantse gemeente van I Aruba, de verenigde protestantse ge meente van Curacao en de protestantse! gemeente van Bonaire. Deze gemeen- ten tellen in het totaal 10.000 zielen. En bijzondere moeilijkheid voor het kerkelijke werk op de Nederlandse An- i tillen is de verscheidenheid van taal en cultuur. Er wordt Nederlands, Engels en Papiamento gesproken. De drie taal- en cultuurgroepen, schrijft dr. Ph. T. Meerburg ons, gaan merkwaar dig over, waardoor samen bundeling van de drie groepen kerke lijk steeds meer een eis van de tijd wordt. Dr. Ph. Meerburg is predika'nt voor buitengewone werkzaamheden in de Nederlandse Hervormde Kerk. Hij is afgestaan aan de ferenigde protestant- werkt daar Reumatische pijnen TO GAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT altijd barmhartig - - iedereen vergeeft, of hij j dig jn elkaar over. waardoor samen- vergeving vraagt of j ken. Definitieve stappen zijn nog niet Het priesterschap der j genomen. maar wel woont dr. Meer- hptVJfprl-l' tte onderscheiden tussen j gelovigen is op zichzelf""""* dei kerke- „J BRUNSSUM Vanochtend is het stof felijk overschot van de 21-jarige Bruns- sumse vliegtuigmaker Frans Bolk op het St. Barbara-kerkhof in Treebeek be graven; Donderdag spoelde het lichaam van de verongelukte joy-vlieger in Scheve- ningen aan. De commandant van de vliegbasis Valkenburg heeft die dag een bezoek gebracht aan de ouders van de jongen. Hij verklaarde daarbij, dat Frans het vliegtuig door en door kende, het kon besturen, maar niet kon landen. Hij achtte de mogelijkheid niet uitge sloten. dat het toestel de jongens tijdens hel taxiën uit de hand was gelopen. Hij was van mening, dat Frans een hart van goud had en zeer begaafd was. De com- jTuandant, was op de hoogte van de grote De Unie van protestantse gemeen- wens van de nü verongelukte jongen: ten beziet op het ogenblik dc mogelijk- Piloot worden. heid om ook de Methodistenkerk van,! De begrafenis werd o.a. bijgewoond de Antillen in haar verband te betrek-j door de commandant, kapitein ter zee- fCr ^e*sc^'- d'e een grafrede Methodisten goed en kwaad. \goed. maar moet niet Verworpen wordt de [ontaarden in een kerk- Vooraanstaande Denen gedachte, dat het evan- [democratie, die niet ge- Vi-\gelie inhoudt, dat Godlbonden is aan Christus. burg als voorzitter van de Unie deze week de synode van de methodisten bij in Antiqua. De Verenigde Protestantse gemeente van Curacao heeft reeds twee jaar een De andere verongelukte jongen, de 21- jarige vliegtuigmaker-radioradarmon- teur H. J. van Oostende is gisteren in zijn woonplaats Ooltgensplaat begra ven. Er waren leden van het squadron, waarbij hij diende aanwezig. avond de I sSlS: Statenvertaling SOCIALISTEN Op het gebied van radio en televisie meende spreker in 1965 eerder met de socialisten dan met de liberalen tot overeenstemming te kunnen komen. Het zelfde kan worden gezegd met betrek king tot de ontwikkelingshulp en een aantal vraagstukken van sociale aard. Van een principiële voorkeur voor de socialisten is echter geen sprake; de keuze voor een bepaalde partij als regeringspartner is puur een kwestie van beleid. In 1963 viel de keus op de V.V.D. De heer Smallenbroek verdedigde, dat er toen tussen de regeringspartners af spraken zijn gemaakt inzake kwesties, waarover moeilijkheden zouden kunnen rijzen. De moeilijkheden, die er in deze kabinetsperiode zijn geweest, hadden alle betrekking op zaken, waarover geen afspraken waren gemaakt. De heer Smal lenbroek was het niet eens met de vragensteller, die te allen tijde aan ■samenwerking met de liberalen de voor keur wilde geven. SAMENGAAN Met kracht pleitte de AR fractieleider voor het met verstand en beleid nastre ven van een samengaan van anti-revolu tionairen en christelijk-historischen. Het maken van een nieuw begin moet niet worden geforceerd. Spreker vond het niet reëel om te stellen zoals dr. C. J. laas verdeelde kerk uitgaat en zich richt naar de meest betrouwbare vertaling van Gods Woord die wij in de Statenvertaling hebben. Zo betoogt een „actiecomité tot behoud van de aloude beproefde Staten- -ertaling", dat dezer dagen is opgericht Het actiecomité zegt te spreken na- nens een minderheid uit die kerken, die Ie nieuwe vertaling hebben vrijgegeven of goedgekeurd. Het meent, dat de nieu we vertaling de zuivere reformatorische leer verdonkert, zo niet verminkt. Men stelt zich voor brochures en pam fletten uit te geven, waarin vele gebre ken en onjuistheden van de nieuwe ver taling worden besproken. In andere ge schriften zal dan liefde en eerbied voor de Statenvertaling worden gekweekt door de geschiedenis, de taalschoonheid en de zoiverheid der leer te laten zien Getracht zal worden te komen tot een grote landelijke vergadering, om plannen en verdere gedragslijn vast te stellen en een bestuur te kiezen. Voorlopig heeft de heer H. Kooistra te Dantumawoude de leiding. Nieuw missie-schema voor het concilie ROME In plaats van het door de paus aanbevolen, maar door het concilie verworpen ontwerp-rapport over de mis sie. is een geheel nieuw schema opge steld. De subcommissie die tot taak had een nieuw ontwerp voor te bereiden, besloot juist in Rome zijn laatste verga dering. Het nieuwe schema zal in maart worden voorgelegd aan de voltallige commissie en als die zijn goedkeuring er aan hecht zal het aan het concilie worden voorgelegd, dat in september voor zijn laatste zitt'ng bijeenkomt NEW YORK - Onlangs is op vergadering van het uitvoerend comité van het achtste doopsgezinde wereldcon gres besloten, dat het congres van 23 tot 30 juli 1967 in Amsterdam zal worden gehouden. I Het thema is nu definitief vastgesteld, namelijk „Het getuigenis van de Heilige I Geest". Hel is fijn weer te leven zonder pijn! Verkouden Hoofdpijn Spierpijn Neem snel Aspirin. DAAR STAAT Daar knapt ASPIRIN BAYER ACHTER 20voordeel bij aankoop van gezinsi erpaklnng ran 100 tabletten 59ste jaargang in handen. Het l_ een keurig verzorgd boekwerkje, ditmaal van een blauw kaft voorzien De inhoud wordt voor een groot deel gevormd door de namen en adressenlijst I van de gemeenten, kringen en broeder schapsorganen. maar een alfabetische in- houdslijst van de gemeenten en de Boekenhoek Maigret-omnibus, door Georges Si tenon. Uitgave A. W. Bruna êa Zoon, Itrecht. Na een impsante reeks Zwarte Beertjes heeft Bruna ditmaal drie detectiveverhalen van de wereldbe roemde commissaris Maigret in een band samengebracht met vijf andere verhalen van George Sime- non. Deze uitstekende (Franse) wijn hoeft werkelijk geen krans. De complete romans zijn: Maigret enhet gulden vlies, Maigret en de zaak Saint-Fiacre en Maigret en het lijk in de kast. Het boek zal de Simenon- of Maigret-fans niet teleurstellen.-(396 blz., 7.50) iw blad van 28 november artikel over Kaninefaten, Voorburg, dat het riviertje de omdijking van het oude' Maasland, liep langs de Honternessen (nu Honter- en sloot met het noordelijk einde tegen de duinen ten noorden Vraag: In Romeinen e: de Gantel verdwenen is. VoIl - dit onjuist. Achter het dorp Poeldijk is land) een stroompje dat altijd de Gantel genoemd wordt. Het komt uit de rich ting Wateringen en verdwijnt in de ichting Monster. Daar het door tuinde- stroomt is het moeilijk te volgen de noordzijde - veet ook niet het begin en het eind dit riviertje. In Poeldijk kunt u het goed zien, wanneer u het fietspad volgt naar Honselersdijk. Er ligt zelfs een brug overheen om de tuinders gelegen heid te geven naar de veiling te gaan. Het pad begint even voorbij de R.K. Kerk aan dezelfde kant. Praktisch iedere avond worden wij lastig gevallen door storingen, soms gebrom, om het met één woord te schrijven: hinderlijk. Verscheiden malen hebben wij een klacht ingediend bij de P.T.T. Deze Antwoord: De waarheid ligt een beet je in het midden. De Gantel bestaat nog doch niet meer als een echte rivier. Vraag: Er is indertijd een ontwerp van wet betreffende de bejaardenoorden klachten aangeboden aan de Staten Generaal. Is toch zo iets als dit wetsontwerp inmiddels tot v* de uitzending. Het lijkt wel afgesproken werk. Na verscheidene onden controleursbezoek i Brieven, die ntet ttfn voorzien van naam en adres, kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding Is verzekerd. Vra gen. die niet onderling met elkaar In verband staan moeten to af- zonderlUke brieven worden ge steld. Per brief dient een gulden aan postzegels te worden Ingeslo ten Antwoord: De wet op de bejaarden oorden is reeds op 1 september 1964 in haar geheel in werking getreden. Als uitvloeisel van deze wet is er thans in de buurt schijnt mijnheer storingen ondervinden, indien deze r o e uitzendverbod of ^e stand der techniek voldoen aan Paar redelijk eisen, een en ander ter beoor- goeie deling van de directeur-generaal. van indien de betrokken zendamateur niet weer bereid is de overlast, die hij de buren aandoet, in der minne te regelen, dan bekeuring te krijgen. Dan I dagen geen storing. Maar na een week begint het lieve leven wee voren af aan. De storingen gaan als van ouds door. gegeven aan de Gantel. De oorspronke lijke rivier begon ten oosten van Wate ringen, liep langs Poeldijk t in een verdwenen Maasarm uit, die het Het adres vasteland scheidde van 't Zande. waar tegenwoordig 's-Gravenzande ligt. De Maasarm liep ongeveer op de plaats vincialc commissies in het leven zijn geroepen U kunt bij de Staatsdrukkerij mondde proberen een exemplaar te bestellen u~' Het adres is Fluwelenburgwal 18, Den Haag. Vraag: Aan de overkant, aan de het tegenwoordige Nieuwe Water ten achterzijde zuidwesten van Naaldwijk en dan door var. de P.T.T. (heeft vergunning). Aan- de Poelpolder en kwam ten westen van gezien mijn vader slecht ter been en Monster bij de vissersbuurt Die Hei in bijna tachtig jaar oud is, en veel aan de Noordzee. De Gantel sneed de oude huis gebonden, moet hij het veel van buitendijk, die het vasteland van Hol- T.V. en radio hebben. betalen kijkgeld): Is hieraan niets te doen. Niet voor een paar dagen of weken maar voor goed? bepalingen, vervat in de machtigings- teur gemaand voorwaarden op straffe van intrekking maken. Zie boven, der zendvergunning. Artikel 17 punt 3 van de voorwaarden luidt: Indien door zijn uitzendingen storin gen worden veroorzaakt in de ontvangst van de Nederlandse omroepstations en deze storing, niet opgeheven kan wor den door voorzieningen te treffen i ander in orde 1 de inrichting, is de houder verplicht op te herhalen. Wanneer u pech heeft en er bij bezoek van de controleur juist ge-n storing optreedt, is dus niets bewezen en is een vervolging onmogelijk. In dat geval is het enige mogelijke vol te houden, gegevens vast te leggen en de actie met zoveel mogelijk gedupeerden

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2