Matigheid siert alle grote ontwerpers Voortaan geen arken meer bouwen in openbaar water Sassenheims raad was bijeen Rode Kruis te Noordwijk en Noordwijkerhout actief Medische diensten in Leiden en omgeving Eén modelijn in Parijse couture „Zang zij onze leus" te Voorschoten door nieuwe idealen bezield Joli. Fiolet (63) overleden VISSERIJ* EN MARKTNIEUWS NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 JANUARI 1963 SASSENHEIM De gemeenteraad kwam gisteravond voor de eerste maal in het nieuwe jaar büeen. Burgemeester Baron van Knobelsdorff sprak zijn nieuwjaarsrede uit. Hij begon met de heren Van Breda. Baggen, Dijkstra en Houtzagers te gedenken, die veel voor de plaatselijke gemeen schap hebben betekend. Verder memoreerde hij de wethouderswisscling. Hij drukte zijn erkentelijkheid uit aan het adres van de Rijkspolitie. De sterkte van de groep is weer op 10 man gebracht. Ook da-rikte hij aJ die ingezetenen, die op allerlei wijzen de gemeenschap hebben gediend. In het bijzonder noemde hij de tocht van de 500 bejaar den. De brandweer werd 11 keer ge alarmeerd. De oefenbijeenkomsten van de BB worden goed bezocht. Het aan tal inwoners was op 1 januari 10.459. Een toeneming van 242 personen. Er waren niet minder dan 252 jonggebo renen. Het vestigingsoverschot bedroeg 49. De financiële positie van de gemeente is niet rooskleurig. Het lerangsplaforcd beperkt de gemeente in zijn activitei ten. AJ is de rijksgoedikeuring verleend toch zullen verscheidene plannen moe ten worden opgeschort. De bouw der openbare kleuterschool zal door ge brek aan lokaliteit nog wel geruime tijd op zich laten wachten. Het beeld van de gemeente is in het aifgelopen jaar weer aanzienlijk ver anderd. Aan de Gouverneurlaan is een aantal woningen gesloopt en er is eer. fraai bankgebouw in aanbouw. Nog 500 woningzoekenden Over de woningbouw was de voor zitter minder goed te spreken, wat dc resultaten betrof. Slechts 77 woningen werden opgeleverd tegen 94 in 1963. Bij deze 77 waren er 40 in de vrije tor. Er kwamen 33 woningwet- t premiewoningen gereed. Thans zijn er 200 woningen in aanbouw w.o. 80 wo ningwet- en 88 premiewoningen. Hest huisvesting ^probleem is nog zor gelijk. Het aantal woningzoekenden bedraagt ruim 500. De rioolzuiveringsinstallatie is ge reed, maar vormt een zware last voor de gemeente. Naast de 1.2 miljoen gul den diie het project kostte, zulilen er nog meer kosten uit voortvloeien. Er is een aanzienlijke toeneming van het gas en watergebruik. Dc verkeersveiligheid is ook in onze gemeente een probleem. Het aantal aanrijdingen stijgt, over 1964 was dit 192, waarvan 72 in de Hoofdstraat. Er waren drie doden te betreuren en 20 personen die zwaar letsel opliepen. De Vereniging Veilig Verkeer moet in dit verband met ere worden genoemd, met haar wakkere brigadiertjes. Aan het eind van zijn rede riep de voorzitter de raad op zich op dezelfde wijze als voorheen in te zetten voor de plaatse lijke gemeenschap. De rede van de voorzitter werd namer.s de raad beant woord door de nestor, de heer Ver schoor. Deze zei het college van B en W dankbaar te zijn voor de leiding en de wijze waarop het werk wordt be hartigd. Hierna werd het voorstel behandeld om een regionale adviescommissie in te stellen ingevolge de Algemene Bij standswet. Deze zal bestaan uit 12 le den afkomstig uit de 3 gemeenten van de bollenstreek. Uit onze gemeente zul len dót zijn de heren C. Westerbeek, Zr. Tiel Groenestege, Wethouder Kor- lekaas en A. Koppier. De heren Ver schoor en Oosterveer spraken er hun verheuging over uit dat de gunst een recht was geworden voor hen die hulp behoefden. Hierna werd het voorstel aangenomen. Tot voorzitter werd ge kozen wethouder Van Dam te Hille- gom. Badbedrijf Aan de Sl. Arvthoniusschool werd een krediet verstrekt van f 1875 voor de aanschaffing van leermiddelen. Bij de voorlopige vaststelling rekening 1963 van het gas-, water- bad- en wo ningbedrijf, r.oemde de heer Verschoor de saldi zeer bevredigend. Hij was ech ter bevreesd dat 1964 niet zo'n gunstig beeld zou te zien geven. Mevrouw De Meyer vroeg of B en W al bepaalde plannen hadden over het badbedrijf. De voorzitter antwoordde dat er in de naaste toekomst informeel overleg zal zijn om één en ander nader te bezien. Voor de naamgeving van de straten in het plan ..de Kooi" werd een commissie ingesteld bestaande uit me vrouw de Meyer, en de heren Ver schoor, Kruik en Oosterveer. Naar aanleiding van het voorstel van B en W om de Algemene Politieveror dening dusdanig te wijzigen, dat het verboden zal zijn in de toekomst in openbaar water nieuwe woonschepen te bouwen, hield de heer Verschoor een ernstig betoog- Zo noemde hij het een nationaal schandaal dat 20 jaar na de bevrijding, m onze welvaartstaat de woningnood nog niet is opgelost. In het bouwen van ieder woonschip zit 'n aan klacht aldus de heer Verschoor. De •oorzitter antwoordde dat alle krach- en worden ingespannen om woning bouw te bevorderen. Deze heeft de grootste voorrang. Onverstandige op lossingen moeten worden „gecou peerd". In het euvel van de woonsche pen moet orde op zaken gesteld wor den. Na r.og enkele opmerkingen van rouw De Meyer en de heren de Nennie. Janmaat en v. d- Noukund werd het voorstel van B en W aangenomen met de stem van de heer Verschoor NOORDWIJK In hotel ..Noordzee" vergaderde dc afdeling Noord- wyk-Noordwijkerhout van het Ned. Rode Kruis. Voorzitter II. van Beelen gaf in zjjn openingswoord een overzicht van de vele activiteiten, welke de afdeling had ontplooid ter uitvoering van de talrijke taken. Vervolgens bracht de heer Van Beelen verslag uit van de onlangs gehouden verga dering te Sassenheim, welke door de kringcommissaris in de provincie Zuid-Holland was belegd om de afdelingen in de noordwest-hoek van Zuid-Holland te activeren. Deze afdelingen Sassenheim, Lisse, Hillegom, Katwijk en Noordwijk zouden bij haar werkzaamheden ten achter zijn ge bleven bij dé overige afdelingen in de provincie. De heer Verhoef, secretaris van de afdeling Noordwijk. had echter in een goed gedocumenteerd betoog aange toond. dat de afdeling in niets tekort was geschoten en gunstige resultaten had geboekt. Op enkele details na was zij tot volle tevredenheid van het hoofdbestuur werkzaam geweest. Al leen de ledenwerfactie was niet geheel uit de verf gekomen. Het ontbreken van een geschikte propagandist was hiervan de oorzaak. Uit de mededelingen van de voor zitter bleek, dat zich inmiddels iemand bereid had verklaard de ledenwerfactie ter hand te nemen In de komende maanden zal hij op pad gaan om het ledental van de afdeling op te voeren. De heer Van Beelen had goede hoop. dat de burgerij van Noordwijk en Noordwij kerbou-t he; menslievende werk van het Rode Kruis zal steunen door zich als lid aan te melden. De propagandist zal daartoe een huis-aan- huis bezoek voorbereiden. Doktersdiensten AARLANDERVEEN dokter v. d. Ent Braat, te Aarlanderveen. tel. 01725 —308. ALKEMADE dokter Muskens Noordeinde 166, Roelofarendsveen. tel. 01713329; dokter Brinkhorst, Stapen- seastraat 6. Leimuiden. tel. 01721-269. ALPHEN dokter Stehouwer. Anna van Burenlaan 5. tel. 2170. HAZERSWOUDE dokter De Bruij- n?. Hoofdstraat 8. Leiderdorp, tel. 01710- HILLEGOM dokter Versluys, Hoofd straat 142. tel. 5121. KATWIJK RIJN dokter Hagen, Kon. Julianalaan 4. tel. 3222. KATWIJK ZEE dokter Timmer* Oranjestraat 15, tel. 4004. KOUDEKERK zie Hazerswoude. LANGERAAR —dokter Van Dongen te Nieuwveen. tel. 01723-101. LEIDEN Dokter Van Gent. Plan tage 14, tel. 22538; dokter Wydicks. Witte Singecl 17. tel. 30177: dokter Jansen. Rijnsburgerwcg 298. tel. 53024; dokter Van Alplien. Noordeindsplein 2a. tel. 22268: dokter Meel. Thorbeckestraat 5. tel. 22522. Bij geen gehoor, dokterstele foon 22222. LEIDERDORP zie Hazerswoude. LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Bet. Nassaupark 43, tel 3996. NIEUWKOOP dokter Sanders. Nieuw koop. tel. 01725555. NIEUWVEEN zie Langeraar NOORDEN' zie Nieuwkoop NOORDWIJK dokter De Beer. Wantveld 11. tel. 2751. NOORDWIJKERHOUT dokter De Groof. Eijken Donk 52. tel. 025332910; dokter v d Lugt. Hoogduinweg 20 teL 02520-5707 (De Zilk), OEGSTGEEST dokter Van Walche ren Oranjelaan 29. tel. 52130 RIJNSBURG zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM dokter Van Raay. J. P Gouverneurlaan 40. tel. 7777 VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT Dokter Lempers. Ju- lianastraat 82. tel. 025326140. VOORSHOTEN dokter v d. Kooij. J. W. Frisolaan 5. tel 2527. WARMOND zie Voorhout WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER dokter Vegt. Julia nalaan 1. tel. 3035. ZWAMMERDAM zie Aarlanderveen. Apotheken ALPHEN apotheek Allart, Raadhuis, straat 206. tel. 3185. BOLLENSTREEK Lisser apotheek, Vierkant 223, tel. 02530—3608. KATWIJK apotheek Katwijk aan den Ryn, Kon. Julianalaan 18. tel. 4370. LEIDEIN Zuider apo'heek. Lammen- schansweg 7. tel. 23553 LEIDERDORP zie Leiden. OEGSTGEEST Oegstgeester apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 53274. VOORSCHOTEN zie Leiden. Wijkverpleging AARLANDERVEEN zuster De Haan. Groene Kruis Woubrugge. tel. 01729-238. b.g.g. 320. ALPHEN zuster Fuijkschot. Ambon- straat 44. tel. 3940. BENTHUIZEN zuster Bosch. Raad huisplein. Hazerswoude (Dorp) tel. 01728 BOLLENSTREEK Groene Kruis Sassenheim e.o zuster Meijssen Jac. van Beierenweg 17. Voorhout, tel. 02532-7796. HAZERSWOUDE (DORP) zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zus ter v. d Holst. Rijndijk 200. Hazerswoude. tel. 01714-255. Bij ongevallen aan de Rijn dijk. tel. 01714-278. KATWIJK chr. wijkverpleging zus ter Van Meteren, tel. 2282; Groene Kruis zuster Moerkerken, tel. 2702 of 4010. KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN Groene Kruis, zuster v d. Zeeuw. Stieltjesstraat 52. tel. 21669; zus ter Wolters, P. J. Blokstraat 22. tel.33140; zuster Vodegel. Valdezstraat 5. tel. 22696; zuster De Munck. Middelweg 38. tel. 21753: Oranje-Groene Kruis, zuster Fie- ten. Kanaalstraat 68. tel. 32292; b.g.g. dokterstelefoon 22222 NOORDWIJK Zuster Roemeling. Hoofdstraat 12. tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT Wit-Gele Kruis. Rusthof 1. tel. 2468. OEGSTGEEST zusters De Jonge en De Groot. De Kempenaerstraat 42. tel. 50338. SASSENHEIM Wit-Gele Kruis ..Be- thesda". zuster v d. Beukei. Emmalaan 2, tel. 7463. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum Prof. v. d. Waalslaan. tel. 4641; zus ter Parmentier. Curielaan 27, tel. 4646. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN zie Aarlanderveen. ZOETERMEER zuster De Kater. Dorpsstraat 69. tel. 3343. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN tandarts Van Wermesker- ken, Javastraat 4. bel. 2200, spr. u. van half twaalf tot half een. BOLLENSTREEK tandarts Van Hilvoorde. Julianalaan 90. Sassenheim. tel. 6 i half 2 KATWIJK tandarts Kleen. Voor straat 137. tel. 5400: spr.u. van nalf twaalf tot half een. VOORSCHOTEN tandarts Spreij. Voorstraat 36, tel. 2477; spr.u. om half tien. Colonnecommandant dokter C. H. G. Goudriaan was somber gestemd over de toekomst van de Rode Kruis- colonne. In medische termen dee'.de hij mede. dat de colonr.e aan bloed armoede lijdt. Transfusie in de vorm van werfacties en het samenvoegen van de colonne met een naburige colonne mocht nie, ba'en. Voor de enkele 4rouwe leden is dit bijzonder teleurstellend, wan! bet opheffen van de colonne lijkt onvermijdelijk. Het in 1964 opgerichte Jeugd-Rode Kruis ontplooide zich uitstekend, mede door de medewerking van scholen. Zo maakte het fleurige feestmutsen voor de patiënten van de Dr. mr. Willem van den Berghstichting en ook werd verf ter beschikkir-g gesteld. Andere jeugdgroepen verzorgden keurige kerst- en nieuwjaarsgroeten voor kin deren uit andere landen. Heel leuk was de groet aan buitenlandse kinde ren. vooral aan die in de kampen voor ontheemden, met daarbij op een kaart geplakte en gedroogde plantjes en bloemen uit de Noordwijkse duinen. Voorts verzamelde de jeugd flessen- doppen. waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het vakantiehuis van het Rode Kruis te Zeist. De lectuurdienst order leiding van de heren J van der Niet en A. G. Kapel zamelde een grote voorraad boeken en tijdschriften in voor de Vijf chronische patiënten uit Noord wijk kregen een heerlijke boottocht met het Rode Kruisschip Henry Dunant" aangeboden, terwijl zes jeug- „Wandelend register" te Warmond met pensioen WARMOND Na een ononderbro ken diensttijd van bijna 45 jaar. gaat de heer S. W'. Hogenboom. thans werkzaam als commies A ter ge meentesecretarie op de afdeling alge mene zaken, de gemeentedienst met pensioen verlaten. Het gemeentebestuur verliest hem een ambtenaar van bijzonder formaat want al die jaren heeft hij c'e taken, die hem werden opgedra gen, met grote ijver en nauwgezet heid vervuld. Toen de gemeente-ad ministratie nog niet zo gecompliceerd was hij een wandelend bevol kingsregister. Voor de inlichtingen behoefde hij niet eens de bevolkings registers te raadplegen want hij wist uit zijn hoofd waar betrokkenen woon den, of zij gehuwd waren en zo ja wie en hoe de samenstelling van het gezin was. Als bezoldigd ambte van de burgerlijke stand heeft »en groot aantal huwelijken vol trokken en het aantal door hem inge schreven geboorten loopt in de hon derden. Hiervan heeft hij er weer verscheidenen in de huwelijksregis- ters ingeschreven en daarna ook weer hun kinderen in de bevolkingsregis ters. Maandagavond om 8 uur is er in de raadszaal een receptie. De pensioengerechtigde heeft van morgen met een bijzondere geboorte aangifte afscheid van zijn ambtelijke werkzaamheden genomen. Het laat ste kind dat hij namelijk in het be volkingsregister opnam, was Leander Paul. zoon van de heer J. T. Tijdhof die de scheidende opvolgt als ambte van de burgerlijke stand. Voor deze gebeurtenis bestond een meer dan gewone belangstelling in bet VVarmondse gemeentehuis WARMOND Toen de heer H. C. _.J. Koppers met zijn bromfiets zijn werkterrein verliet, kwam hij in bot sing met een juist passerende auto, bestuurd door de heer H. K. uit Lei den. De botsing was zo hevig, dat de heer K. met inwendige kwetsuren moest worden opgenomen in het zie kenhuis te Gouda. Zijn toestand redelijk. dige invaliden uit de afdelin<g in aan merking kwamen voor een week va kantie in het Henry Dunanthuis te Zeist. Spuitbahvedstrijd Niet minder dan 520 ingezetenen van Noordwiik en Noordwijkerhoilt ver strekten in 1964 tweemaal bloed aan de b'oedtransfusiedien?; te Leiden Opgewek'. wordt zich in te zetten voor •erdubbcling van het aantal donors Wegens de reconstructie van de Beeklaan werd de Rode Kruis Huln- post daar opgeheven. Overwogen wordt ost op een andere plaats te vesti gen. De jaarlijkse collecte voor he; Rode Kruis werd. dank zij de bijzondere medewerking van de directeur-ge neesheer dr. C. Steketee en hoofdzus ter Braat verzorgd door de verpleeg sters van de Dr. mr. Willem van den Berghstichting. De inzameling bracht f 2350 op Daarbij kwam nog het bedrag van f 1300. da: de heer H. B. Th. Overkamp te Noord wijkerhout met zijn collee- triees en collectanten in de buurge meente bijeen bracht. Eveneens een uitstekend resultaat. Er zijn plannen voor een spuitbal- wedstriid in samenwerking me' de vrijwillige brandweer in Noordwijk en een attractief georganiseerde auto- Duzzelrit. De opbrengst van deze ac ties zal ten goede komen aan het Henry Dunanthuis te Zeist. Mej Ten Hove verricht met nog enkele Noordwijkse dames bet prach- ige welfare-werk. Talrijke zieken vorden (huis bezig gehouden met nut- De heer P. Verhoef werd door het hoofdbestuur ook voor het jaar 1965 benoemd tot plaatselijk informant van het Ned. Rode Kruis. (Van onze moderedactrice.) PARIJS. Zelden is de Franse hoofdstad het zo eens geweest als in deze dagen. Parijs is dan alleen maar mode-Parijs, want voor het overige wordt er genoeg afgemopperd. al moe ten we zeggen, dat de twee stakings dagen enorm meegevallen zijn. Wel wat klein ongemak met iets minder métro, maar dat was nauwelijks te rekenen. Het dagelijkse leven is door kunnen gaan. de lichten zijn blyven branden en de oliestook heeft door kunnen branden. Na alle jaren haute-couture. die we nu zo langzamerhand langs ons hebben zien trekken, is en blijft ei een groot raad. sel. Welke wind fluistert toch de nieu we modelijn? Dit keer moet het een storm geweest zijn, want bij elke cou turier zien we hetzelfde; korte rokken, wijde rokken, veel korte tailleurjasjes en veel redingotes. Natuurlijk er zijn onderlinge verschillen. Sterker nog bij de één is het mooi en bij de ander min. der aanvaardbaar. Bij de één lijk» het doodeenvoudig en bij de ander druk en overdadig. Maar dat ls een kwestie van vakmanschap en ook van smaak. Gisteren waren drie groten aan het bod: Jacques Griffes. Jean Patou en het huis Dior. Daar men maar op één plaats te gelijk kan zijn, hebben we de eerste twee bezocht en Dior bewaard om van ochtend fris te gaan bekijken. De eerste berichten, dat kunr.en we wel zeggen, zijn ditmaal over het huis Dior opwekkend. Mare Bohan. de ontwerper van Dior. heeft zich ditmaal gehouden aan de wens van de gemlddeide vrouw, d.wz wat rust en eenvoud (en dan tot in de perfectie) aan de modellen ge gund. in plaats van de sensatie, waar aan hij zich wel eens schuldig placht te maken. Jacques Griffes Als er één couturier Is In Parys. die nooit aan dc weg timmert, dan Is bet Jacques Griffes en als er één ls. dlc nooit met een smakeloosheid komt. dan is het diezelfde Jacques Griffes. Een bescheiden, bijna verlegen man. die nooit een poging doet zich le laten be jubelen. Hij is in zijn Jonge Jaren de lferling ge weest van Madame Vionnet en heeft van haar vakgeheimen geleerd, die al leen begrepen kunnen worden door een waar modekunstenaar. We lebben eens een couturier horen vertellen, dat een zoompje ii. een fijne mousseline, alleen mooi kan vallen, als het eerst gevou wen is en dan met de mond beademd Hou je het boven stoom, dan wordt het al anders" .zei hy. Jacques Griffes heeft altijd al liefde gehad voor schuingeknipte stoffen. Een Jaar maak te hij eens wijde mantelJ. waar geen naad in te ontdekken war Nu deze mode zo druk werkt met schui ne volants, klokken, e.d., kon Griffes dus zijn uitnemende vakkennis laten zien En dat heeft hij gedaan. De hele collectie lijkt zo luchtig, pel. zo heerlijk om te dragen. Geen overdadigheid van losse panden en overrokken. maar wel de zwierigheid. Toch had hy niet uitsluitend dunne materialen gebruikt. In wol was ei gabardine, laken en een soor( „matjes"- weefsel; in katoen veel piquee. bedrukt werkje of bloemen. Natuurlijk alle tinten rood, geel. grasgroen kaneelbruin. Veel grote motieven bij de bedrukte stof fen en steeds in heldere vrolijke kleu ren. Alleen de nopjes ware heel fijn. Als nieuwtje lanceerde hy een rokbroek, die nu eens niet wijd was, maar eei nauwe kniebroek met aan de achter, zyde een rok. die in de zijnaden vast gezet was. Het stond kwiek, maar mer moet er wel jong voor zyn. Ze zyn be doeld voor sport en reis. maar kunnen (in theorie) op ieder uur van de dag gedragen worden De rokwydte wordt een enkele maal door plissé verkregen, maar meer door oningestreken plooien, die tot op de heup vastgestikt zijn. Bij de japonnen: chemisiers en prinsesse. japonnen die niet strak sluiten maar wel de lijn van het lichaam volgen. Hier en daar smalle ingezette klokken de punten die om de knie de nodige ruimte geven. Soms zijn de godeti gezet tussen de plooien De tailleurs hebben korte jasjes, die een tweelingkr.oop siuiten. De rokken zijn hier dikwijls maar even klokkend De mantels zijn of redingote of wijd. Dik- wijls hebben ze een schouderstuk, en dan vooral op de rug. Beeldig waren de avondtoiletten in four- reaumodel. waarbij wijde mantels sselin Het algemene donkerblauw had bij hem lichtere nuance, verder veel VOORSCHOTEN Op 16 oktober 1929 richtten de heren C. Heykoop C. Oudshoorn de Hervormde zangvereniging Zang zij onze leus" op. Het werd een goede start: behalve de oprichters werden nog drie-en- 'eertig andere leden ingeschreven. Tilly Leening (later Tilly Stenz-Lee- ning), een uitnemende koorpedagoge, heeft de vereniging vele jaren lang (tot 1961) met bekwaamheid en succes geleid. De heren Heykoop en Oudshoorn zijn beiden nog in leven, maar geen koorleden meer. Een broer, de heer H- Oudshoorn, is nu voorzitter. Mevrouw A. van Maanen-Van Leeuwen is van het eerste uur de enige, die als lid van „Zang zij onze leus" overbleef. Strenge selectie Tilly Leening was heel precies; zy ste véél en selecteerde streng. Wie dit koor voor het eerst hoorde zingen (het gebeurde ons op een zangers avond in 1950) werd getroffen door de goede techniek, de verzorgde voor dracht. méér dan door de, ten dele wat ouderwetse programma's die toch ook wel nu en dan door frisse liedjes (pot met bonen, o.a.) werden onder broken. Het verwonderde ons op den duur, dat „Zang zij onze leus", dat wel wat op een elite-kamerkoor ge leek. niet veel meer van zich deed spreken. We wisten toen niet. dat het koor al enige tijd een aftakelingspro ces doormaakte. Dit was eigenlijk niet zo opzien barend. Vele andere kunstbed rijvende gezelschappen moesten de algemene iszinking na de hause van de eerste na-oorlogse jaren, eveneens in hun ledental én in de publieke belangstel ling, ervaren. Armzalig Men gaf daar in Voorschoten echter de moed niet op. Zelfs met een arm zalig overschot van veertien leden werd nog aan een zaalconcours in Leiden deelgenomen. ,,Zang zij onze leus" heeft altijd wat in de schaduw geleefd en ge werkt. Ieder jaar gaf het koor wel een uitvoering, maar men kon toch uat het in Voorschoten en omgeving bij iedereen bekend en gevierd was- Dit was mede te danken aan de stille levensgang van het koor zélf Men maakte geen tamtam, deed weinig aan reclame en kwam niet tot spectaculaire uitvoeringen. Op 20 februari 1961 nam Louis van Wijngaarden de artistieke leiding van de altijd hoog gewaardeerde Tilly Stenz-Lcening over. Inmiddels was het koor weer in aantal gegroeid. Het repertoire werd vernieuwd en men ging op een andere koers varen. Toch was het eerste jaar onder de nieuwe directie nog moeilijk. De koorleden moesten zich misschien wat al te snel omschakelen. Enfin, het is Louis van Wijngaarden toch gelukt. Twee jaar geleden werd op drie plaatsen een concert gegeven. met be geleiding van het amateurorkest Euterpe. De hoop herleefde, nieuwe idealen maakten actief. Men werd zich ervan bewust, algemene bekendheid te ver dienen. voelde iich geroepen, een cul- luurfactor in de Voorschotense sa menleving te worden. Jubileumconcert Daarom moet het aanstaande jubi leumconcert, op dinsdag 9 februari in de Dorpskerk te geven, beslist slagen. „Zang zij onze leus" wil dan tonen, dat het geen „zangvereniging" meer is, maar de naam van „koor" ver dient. Het programma ziet er véélbelovend uit- Vivaldi's „Gloria" en Mozarts „Krönungs-Messe", twee prachtige werken, zullen met begeleiding van een beroepsensemble, het Zuidhol lands Orkest (dir. Jan van der Waard) onder leiding van Louis van Wijn gaarden worden uitgevoerd. Ank Reinders (sopraan). Rijkje Wolles- winkel (alt). Georg Groenewold (te nor), en Henry Blackmon (bas) ver lenen solistische medewerking. Jan van der Meer bespeelt het orgel, óók als solist in Handels Concerto, opus 7. nr. 4. Het koor hoopt vurig op een volle kerk. Een uitvoering van „Zang zy onze leus" moet een begrip worden in Voorschoten- Wie zichzelf als mu ziekliefhebber respecteert mag er eenvoudig niet vandaan blijven En als werkelijk de zangkwaliteit zo blijft als die van vijfendertig jaar lang. en liefst nog stijgt, wie weet of het gemeentebestuur niet de waarde van deze cultuurfactor nog hoger gaat honoreren. Oranjefeestavond te Noordwijk NOORDWIJK In het Lidotheater werd gisteren een propaganda-feest- avond gehouden, georganiseerd door de Oranjevereniging te Noordwijk aan Zee ter gelegenheid van de aanstaande verjaardag van prinses Beatrix. Voorzitter J. Choufour verwelkom de de aanwezigen. Hij sprak zijn blijd schap uit over de grote opkomst en zeide dat de Oranjevereniging slechts enkele malen in het jaar de aandacht vraagt. Hij noemde het een goede tra ditie dat hier jaarlijks de verjaardag van onze kroonprinses wordt gevierd, nu reeds voor de tiende keer. De toneelvereniging Thalia voerde hierna het blijspel „Welkom binnen" op, welke uitvoering zeer verdienste lijk was en veel waardering oogstte. Na de pauze werd de komische film Piefke. de schrik van de compagnie gedraaid, waarmee de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. Een grote verloting was het slot. Vanavond wordt weer een dergelijke avond gehouden. 's Middags hebben 1200 schoolkinde ren genoten van de avonturen van Poppeye the Sailorman en van „De gevleugelde redding'. De kinderen ontvingen ook nog een traktatie. Noordwijkse Reddings brigade NOORDWIJK Vrijdag 19 februari wordt in het Lidotheater de eerste van de jaarlijkse feestavonden gehouden van de Noordwijkse Reddingsbrigade. Een aantal leden van de brigade zul len het blijspel Verwikkelingen in het Grand Hotel opvoeren. Bromfietser reed wandelaar aan te Noordwijk NOORDWUK Op dc Herenweg reed een 21-jarige scholier uit Noord- 'ijkerhout een man aan. die in het donker aan de rechterzijde van het rijwielpad liep. Door de duisternis merkte de bromfietser de wandelaar te laat op. Het slachtoffer bleek een 47-jarige ;woner van de dr. Mr. Willem in den Berghstichting te zijn, die op doktersadvies naar het academisch ziekenhuis te Leiden moest worden ge bracht. Gemeente-avond Noordwijk NOORDWIJK Vanavond om acht jr wordt in De Rank een gemeentebij eenkomst gehouden van de Hervormde Gemeente van Noordwijk aan Zee. On dermeer zullen de nieuwe predikant en zijn vrouw. ds. en mevrouw Lapré, wor den begroet. Jean Patou Michel Goma. de ontwerper van het huis Patou. komt ook met een mooie collec tie in de nieuwe lyn, maar zonder overdaad. Hy brengt In de mantels minder redingotes en meer rechte mo dellen met een schouderstuk in dc rug en een leren ceintuur. Andere hebben een lage martingale, die vrij smal is. De kragen staan van de hals af en de sluiting bestaat uit tweemaal vier knopen. De tailleurs zijn hier langer dan gewoon lijk of bijzonder kort. Ze worden dik wijls gedragen op een prinsessejapon. De lange jasjes hebben twee splitten op zy. De ruime rokken hebben niet uitgestre ken plooien, ook hier tot de heup in- gestikt. Voor de avond blijft de ruimte in de rok beperkt. Steeds weer is het meer een rechte japon met alleen een even uit lopende roklyn. Michel Goma heeft echt een collectie ge maakt, waarvan iedere vrouw graag haar garderobe zou samenstellen. Merk waardig genoeg lukt het hem de kleren „zonder leeftijd" te maken, wat zeggen wil. dat een jong meisje er keus vindt, maar ook de vrouw die niet quasi jong wil doen. e nieuwe mode is eigenlijk heel veel belovend, vooral voor een zomer. Het is allemaal zo soepel en gemakkelijk. Niemand verwacht eigenlijk nog, dat er nog een schokkende ommekeer in dit modebeeld kan komen, maar men kan nooit weten. Pierre Cardln zal ons morgen zyn collectie tonen en volgen de week wacht ons de terugkomst van het huis Moulyneux. dat jaren gezwe gen heeft. Als we bedenken hoe sensa tioneel eens de terugkeer van Chanel is geweest, dan komt er misschien nog een verrassing. AMSTERDAM Na een langdurig ziekbed is gisteravond te zUnen huize op 63-jarige leeftijd overleden de toneel speler Johan Fiolet Dit seizoen was hy verbonden aan de toneelgroep Centrum, waar hij het laatst optrad als de senator in „De eer biedige lichtekooi" van Sartre. In 1926 begon hij zijn toneelloopbaan bij de Kon. Ver. Het Nederlands Toneel: daarna am hij bij ..Het Nieuwe Toneel" en 1933 bij „De Jonge spelers". Na een onderbreking in de oorlogsjaren kwam hij bij. „Start". Hij was enige tijd ver bonden aan het Amsterdams Toneelge zelschap. Sinds de oprichting van de Nederlandse Comedie maakte Johan Fiolet deel uit" dit gezelschap. Onlangs trad hy daar nog op als reder Bos in „Op hoop n". Vele jaren was Johan Fiolet Thomasvaer Gedurende vele Jaren is Johan Fiolet leraar geweest aan de Academie voor Dramatische Kunst te Amsterdam en hij als leraar verbonden aan de Nederlandse Opera. Voor de oorlog maakte hij deel uit van de vaste hoor spelkern en sinds de aanvang van de televisie verleende hy daaraan regel matig zyn medewerking. kind (7) afgerost door drie jongens met stuk hout AMSTERDAM Drie tot nog toe on bekende knapen hebben gisteravond de zevenjarige Marcel Vonk zo met een stuk hout afgerost, dat de jongen met ern stige verwondingen aan een van zyn ogen en zyn hoofd In het ziekenhuis is opgenomen. het scbynt hebben de drie jon gens hun slachtoffer, voor zy het tc ljjf gingen, vastgebonden. Marcel was na het gebeurde dusdanig overstuur, dat de pre- tg van zaken nog niet te re- Visserij 3 14 301 ""Chtere kalveren slacht 1.30— J 1 i0 idem fnlr 7S17"; v. Plain nen Natuurlijk zijn er wel plannen voor de toe komst. Anderhalf jaar geleden werd het „Hervormd" al vervangen door „christelijk". Verder denkt men er over. de wat uit-de-tijdse naam „Zang zij onze leus" door een betere te vervangen. Na de uitvoering hoopt de dirigent wat aan stemvorming te gaan doen en ook veel aandacht aan a-cappella-zang te besteden. We wensen het koor in de komende jaren véél succes toe. Joh. van Wolfswinkel I pinken °500^675—ioo] SCHEVENINGEN. 29 januai ichten Totaal aan de markt: moo erse haring. 300 kisten sprot. 315 abeljauw. 575 kisten koolvls.' 145 :helvls. 185 kisten wijting. 560 kister DO kisten schar en bot, 2760 kg tong IJMUIDEN. 29 januari Besommingen in Jldens: KW 3—21 300. KW 87—2600. KW 143—10.000. KW 213—9390. KW 165—12 200. 201—10.650 KW 173— raag. Prijzen tin guldens per 1< 49-03 gram 8 54—9 25 55-58 gram 9.1: 58-63 gram 9.48—10.55; 63-66 gram 10 25 BARNEVELD. 27 januari Eier SBE. Aanvoer '287.19Ó stuks, handel 37-48 gram 6.10—8.80, 55-61 gram 9 3 61-66 gram 10.02—10;63. 66-72 gram 12.31, 88-92 gram 14.6115.88 640 eende 50-70 gram 9 83—10.82. BARNEVELD. 28 januari Eier 2 40.000 i kalm kippen lichte 1 15—1.35. slachtkuikens 1.351.5r 8 95—9.95 kg-p 10—10.90. kg-prijs 1 66 27 januari Plui r ca. 29.000 stuks per kg): zeugen 375—475Cnma|er< per kg; biggen 55—65. biggen Dra 85—120. BARNEVELD. 28 januari Varkensmark handel redelijk. Prijzc p— -- GOUDA. 28 oer 10 partijen. De pry zen' Vee nrkt. Aai 3 1-0—3.9» 6 pinken. 1 gras lol schrammen. 445 biggen 1 paard v totaal 2257 stuks Notering; melk 1100132o—1500, vette koeien schooi. •koeien 700—10001400. 1 56—60—64. Handel. willig, varekoeien matig, vette kal- redelijk nuchtere- en fokkalveren lette schapen en vette lammeren goed LEIDEN. 29 janu; partijen G aliteit tot 3 08. kaas. Notering: Goudse KATWIJK AAN DEN RIJN. 28 j aspeen (per kist) A ex An 2.50—5.40. B ex - 180—2. Cl 5—5.60. AI 4 50—5.1 5.60—6.10. BI 4 70—6.11. —2.50, CII 1.402.10 gele kool 11 rode kool 811. boerenkool 19. knolselderie (per IOO stuks) 718. Aanvoer waspeen 161.000 kg. ROELOFARENDSVEEN. 28 januari Bloemenveiling: Fresia's S0—1.45. Blauwe druifjes 3139. Narcissen: Pionier 7894 Carlton 88—1.03. Early Glory 78—1.00. For tune 70—96. Buxton 65-78. Tulpen: Krelage C5I-25. Zenober 1.05—1.25. Lustige Witwe '•'01.35, Rose Copland 1.30—1.65 White Sail 1 00—1.35 Atleet 1 401.45. Ralph 95— 1.20. Wintergold 93-1 30. ADeldoom 1.65— P*28 oe^ tuk' AnJerS l8—41- Hyacintei TER AAR. 27 januari Groenteveiling: witlof 27—40. idem afw. 16-24. idem stek 6—14 spruiten A 33—39. B 20—31. D (klein) 1 2230 a'.les per kg; 650 stieren oiggen 5588. bokken of geiten 10—55. Per kg geslacht gewicht: vette koeien I 3.95— 4 15. II 3.60—3 90. m 3.30—3.60. Per kg levend gewicht: vette kalveren I 3 50—3.80. n 3.30— 3 50, II 2.80—3 40. nuchtere kalveren I 1.20— rkens 1.70—1.80, zouter

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7