VLEET Waarschijnlijk is geen woning verloren voor de Poelpolder N.Z.H.-Iijn 20 tijdelijk niet via Noordw. Zee „Noordwijk Actief" laakt kritiek Voorzitterswisseling bij chr. nijverheidsschool Noordwijk Dochter redt Visserij nieuws bij de jlincle moeder op nippertje uit brandend huis te Katwijk aan Zee Hillegom beschouwde de gemeentebegroting 1965 Tsjechen komen naar Katwijk om tegen Q. Boys te spelen NIEUWE LEIDSE COURANT Raad van LISSE gerustgesteld LISSE Woensdagavond heeft de gemeenteraad van burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf kunnen horen hoe het staat met de woningbouw in de Poelpolder, waar iedere Lisscnaar geweldig belangstellend naar is, ge zien de vele geruchten over verloren gaan van contingenten. Het laatste 1 is gelukkig waarschijnlijk niet het geval, alleen kan de bouw niet zo spoe dig aanvangen dan aanvankelijk was gedacht. Het zal nu nog wel maanden duren alvorens de eerste paal de grond in gaat in de nieuwe woonwijk Poelpolder. Dat is voor velen een grote teleurstelling. De voorzitter las een brief voor. ge- schreven door de heerN G. Mens. vlak voor diens overlijden. Hij dankte daarin voor het medeleven van het gemeentebestuur en hij hoopte de raad weer in goede gezondheid terug te mogen zienDat heeft niet zo mogen zijn, aldus de burgemeester. Laten we hem in onze gebeden ge denken. Bij het punt mededelingen was een 1 goedkeuring van Ged. Staten voor de aan te brengen verkeerslichten op het punt Kanaalstraat—Gladiolenstraat- Oranjelaan (met bestratingswerken) tot een bedrag van f 65 000. Spoedig zullen de verkeerslichten op dit ge vaarlijke punt worden aangebracht. Vuilnisbelt Een voor velen verrassend moment was het toen de voorzitter mededeelde dat alsnog besprekingen worden ge voerd om de vuilnisbelt op een andere plaats te krygen, namelijk achter de Loosterweg op een gedeelte van het i Nationale recreatieplan. Na 10 a 15 jaar zal men dan op het terrein van de vuilnisbelt een bosbeplanting kun- nen aanbrengen, zodat het terrein dan I toch nog aan de bestemming kan be- Ds. Mackaaij sprak voor de Valkenburgse NCVB over zending in Afrika VALKENBURG De NCVB afde ling Valkenburg kwam gisteravond bijeen onder leiding van de vice-pre- sidente mevr. Kuiper-Wouwsma. Me vrouw Lekkcrkerker-Petegem had be richt gestuurd niet langer in staat te :ijn als presidente op te treden. Na een inleiding over Lucas 9 kreeg ds. P. J. Mackaaij uit Oegstgeesl het I woord. Hij sprak over het zendings- werk in Zuid-Afrika, welk land hij 'enkele keren heeft bezocht. De wereld van islam en mohamme danisme. zo begon ds. Mackaaij, kwam pas 500 jaar geleden met Europa in contact. Rond 1530 begonnen de Por- lugezen er slaven weg te halen, met Ialle onmenselijke toestanden van dien. 'Toen "de slavernij werd afgeschaft I zocht men naar andere handelswaar, die o.a. in palmolie werd gevonden. Met de handel kwamen ook de zende- I lingen naar Afrika, die het moeilijke zendingswerk onder soms onbeschrijf- lijke toestanden aanpakten. Het sterf- 1 lecijfer onder hen was zeer hoog. Men gelooft in een almachtige God, maar tussen Hem en de mensen ligt de wereld van de geesten, vertelde ds. 1 Mackaaij. De wonderlijke seksuele gebruiken, de polygamie en de wreed heden hebben alle hun achtergronden. Zelfmoord als opoffering komt er veel vuldig voor. De meest uiteenlopende Kerken en genootschappen hebben het zendings- en missiewerk opgevat. Men staat te genover een sterk aaneengesloten isla mitisch front. Er heerst een grote strijd tussen oud en nieuw. Men kiest wel voor Jezus Christus, maar men kan daarbij het oude heidendom maar niet loslaten Ook bij ons heeft Christus uit het heidendom Zijn Kerk' gebouwd. Als we bidden voor de zending, laten we dan ook de werkers gedenken, zo be sloot ds. Mackaaij. Hij sloot zijn lezimg af met de vertoning van dia's. De Opsparen 'oorzitter gaf een rustige uit eenzetting over de gang van zaken met de Poelpolders. Het is door ver schillende omstandigheden niet mi- gen gelukken om nog in 1964 met de bouw een aanvang te kunnen maken. De bepaling van de minister, dat de niet gebruikte toewijzingen van 1964 vervallen, is in het algemeen juist. Er wordt echter door de burgemees ter gedaan wat mogelijk is om voor Lisse een uitzonderng te maken, om dat het hier niet zozeer ging om het feit dat men een toewijzing niet kon realiseren, maar omdat men uit be leidsoverwegingen de contingenten in Lisse heeft willen „opsparen'-, om zo doende in de Poelpolder met een toe wijzing van 3 jaar tegelijk te kunnen beginnen. Gehoopt wordt op een gunstige be slissing. De provinciale directie voor de woningbouw staat geheel achter de gedachte van Lisse. Het ging om 100 woningwetwoningen, waarvan er 32 waren bestemd voor de Marine. Gaat het plan niet door, dan vervallen ook deze 32 Marine-woningen en de ge meente wil deze dan alleen bouwen, wanneer een extra toewijzing wordt gegeven. De voorzitter gaf een opsomming van hetgeen in 1965 gebouwd zal kun nen worden: 40 woningwetwoningen, 47 premiewoningen en 17 in de vrije sector. Daarbij is onderling een ver schuiving van 10 pet mogelyk. Of het nu Eurowoningen zullen worden? Gehoord uitlatingen van de voorzitter en enkele raadsleden wordt de bereidheid daartoe al koe ler en koeler. Er is ook nog een be spreking gaande betreffende Schok- betonbouw. Later in de vergadering deelde de voorzitter nog mede. dat de grond prijs voor de woningwetwoningen op ongeveer f 6125 zal komen. Hiermede was het woningbouwvraagstuk voor deze avond wel opgelost en ging men over tot de gewone agenda. De heren G. F. B. Maas en Jac. van Dijk zullen de plaatsen in de raad gaan innemen van de heren Borxter- man en wijlen de heer N. G. Mens. Ir. Paardekooper vroeg bij de vast- stelling van het voorbereidingsbesluit voor het gebied Dever wanneer in deze zaak zal worden beslist. „In de commis sievergadering van 10 februari om 2 uur met Stad en Land waarschijnlijk", zei de voorzitter. De raad delegeerde het benoemen van onderwijskrachten aan de openbare school aan het college van B. en W.; de benoeming van een schoolhoofd blijft bij de raad. De chr. nationale school krijgt een houten kleuterschool. Gezien de bezuinigingen op dc beste dingen wordt het dempen van het twee de gedeelte van dc Haven uitgesteld, evenals de doortrekking van de Greve- lingenstraat. De heer Nieuwenhuis zou liever de atletiekbaan van het prioriteits programma geschrapt zien. De omgeving van de Grevelingenstraat. waar de Hel- vetiakapel komt. wordt opgeknapt, zo kreeg de heer Hollander te horen. Jac. van Dijk (K.V.P.) in Lisser raad LISSE In de vacature van wijlen de heer N. G. Mens (k.v.p.) is in de raad benoemd de heer Jac. van Dijk. die in de volgende raadszitting tegelijk met zijn fractiegenoot G. F. B Maas (vacature-Broxterman) zal worden be- edigd. LISSE Maandagavond om acht uur houdt de ren- en toervereniging Bollen streek haar jaarvergadering in De Beurs. DONDERDAG 28 JANUARI 196.. DEN HAAG De heer C. van der Plas uit Katwijk merkte tot zijn grote verrassing toen hij gisteravond met zijn vrouw de tentoonstelling „World Press Photo" bezocht, dat hij de 25.000ste bezoeker van deze tentoon stelling in het Gemeentemuseum was. Voorzitter P. van Breukelen overhan digde hem het fotoboek van de ten toonstelling en mevrouw Van der Plas kreeg een fraai boeket bloemen. De tentoonstelling, die aanvankelijk tot 1 februari zou blijven, is verlengd tot en met zondag 14 februari. Daarna gaan de foto's naar het Axel Springer Verlag in Hamburg. NOORDWIJK Dinsdag 2 februari wordt de Gooweg te Noordwijk tussen Van de Mortelstraat en Hogeweg we gens een reconstructie gedurende on geveer drie maanden voor het verkeer gesloten, tenzij de vorst maakt dat de werkzaamheden pas later kunnen be ginnen. De directie van de N.Z.H. ziet zich hierdoor genoodzaakt de route van buslijn 20 Den Haag-Noordwijk- Haarlem ingrijpend te wijzigen. Route en dienstregeling van de lijngedeel ten Den Haag-Noordwijk-Binnen er Haarlem-Noordwijkerhout blijven on gewijzigd. Tussen Noordwijk-Binnen en Noord- wijkerhout. komende van Den Haag, zal gereden worden via Voorstraat. Schiestraat en Lageweg naar Voorhout •ervolgens via Herenstraat. Jacoba NOORDWIJK. Er wordt altijd ge hakt op dc middenstand, dat deze zo reseltjk weinig zou bijdragen voor het werk van de Stichting V.V.V. Noord wijk. Daarbij vereenzelvigt men meest al „Noordwijk Actief" met de plaatse lijke middenstand. Daaraan moet nu eens een eind komen, zei voor zitter J. de Ruiter gisteravond op de jaarvergadering van „Noordwijk Ac- ef" in hotel „De Zeeleeuw." HU laakte de kritiek, die ten onrech- op deze vereniging van onderne- icrs in het midden- en kleinbedrUf wordt geleverd. „Noordwyk Actief wordt behandeld als een onmodig kind. aldus de heer Dc Ruiter, die cr ver der op wees. dat bet gemeentebestuur oorkomende gevallen wel het oor deel pleegt te vragen aan de Noord- wfjkse Middenstandsccntralc, waarbij de drie middenstandsbonden zUn aan- NOORDWIJK In de school aan de Hoogwakersbosstraat werd de jaarvergadering gehouden van dc stichting Christelijke Nijverheidsschool voor Meisjes onder leiding van de voorzitter, dokter Chr. Steketee. De jaarverslagen werden uitgebrach' door de dames A. Wijnnobel-van der Luyt secretaresse, J. Passchier pen- ningmeesteresse en M. Booy directrice Hieraan ontlenen we. dat de school momenteel in totaal 223 leerlingen telt De primaire opleiding le jaars telt 31 leerlingen 2e jaars 30 en de assisten tenklas telt 14 leerlingen. Er is grote belangstelling voor de cursussen die aan de school verbonden zijn. De mid dagcursus naaien telt 16 deelneemsters en de avondcursus 75. Aan de cursus fijne keuken nemen 20 dames deel en de cursus burgerkeuken telt eveneens 20 belangstellenden. Als bijzonderheid kan gelden dat aan deze laatste cursus ook enkele heren deel nemen. Een novum is ook dat aan de school ook een cursus kraamverzor- ging verbonden is. Vier uur per week ontvangen 21 aspirant-kraamverzorg sters hun opleiding in de school. De cursisten komen niet alleen uit Noordwijk maar ook uit omliggende plaatsen. Een cursist komt zelfs uit Haarlem. Zwemmen De exploitatierekening vermeldde een .omzet" van ruim f 188.000 In het Zeerustbad wordt geregeld gezwom men onder leiding van mevrouw G Tilburg-van der Niet. Zestien leerlin gen behaalden het A-diploma en der tien het diploma B. Dokter C. Steketee die als voorzitter aftrad zeide dat hij steeds dit werk plezier had gedaan sedert de stichting van de school. De scheidende voorzit ter werd hartelijk toegesproken door de heer S. Pasma. Zijn opvolger oud-gemeentesecre taris B. Ike hoopte in het spoor van zijn voorganger voort te gaan. De directrice mej. M. Booy bood de scheidende bestuursleden een boeken- bon aan. Het bestuur is momenteel als volgt samengesteld: B. Ike voorzitter, mevr A. Wijnnobel-van der Luyt secreta resse. mevr. A. Vaartjes-Zautinge. penningmeesteresse, mevr. H. M. Plug- van Asten. mevr. M. E. v. Tilburg- v. d. Loo en de heren J. v. Duiven- boden. G. E. Dijkema. K. Passchier en S. Pasma. Op 24 februari wordt de jaarlijkse ouderavond gehouden. De heer Kramer leraar aan de Chr. Kweekschool te Leiden, komt dan spreken. Huisvrouw en reuma NOORDWIJK In de zaal Vinken- laan vergaderde de afdeling NoordwU* Binnen van de Christen Vrouwenbond onder leiding van mej. P. Krabbendam. Dokter G. J. Smeets uit Den Haag hield een causerie over „Huisvrouw en reuma". Er zijn vele vormen van reu ma meer dan zestig, waarvan gewrichts reuma wel de ergste is- De huisvrouw is vaak vatbaar voor reuma omdat zij blootstaat aan wisseling van warmte en koude en veel moet lopen. De bestrijding van reuma bestaat voornamelijk uit warmte, rust en genees middelen. door de arts voorgeschreven. Vervolgens werd de film „Wil om te winnen" gedraaid, waarna een interes sante discussie volgde op deze instruc tieve causerie. Medegedeeld werd, dat binnenkort een uitstapje wordt gemaakt naar het museum Boymans-Van Bcunln. gen in Rotterdam. meestal niet dat „Noordwijk Actief." De heer De Ruiter rekende de gadering voor, dat de leden van ereniging gezamenlijk f 10.000 per jaar oor het werk van de V.V.V. bijdragen, waarin gegrepen de som, die „Noord wijk Actief" jaarlijks ter beschikking stelt van de Evenementencommissie Noordwijk. Evenementencommissie kreeg „tien" voor haar vele en belange loos verrichte werk ten behoeve van de badplaats. Het tekort van f650 in het seizoen 1964 nam „Noordwijk Ac- haar rekening. Voor het ko mende seizoen had het bestuur weder - n 13.000 uitgetrokken. De vergadering besloot deze post op f 4000 te brengen. Voorts werd in het fonds ter bevordering van het vreemde lingenverkeer f2000 gestort. In deze vergadering brak de vroege re secretaris, de heer C. Booy een lans om het werk van de Stichting V V V. financieel zo krachtig mogelijk e steunen. Op een vraag wat onge- •eer het minimum diende te zUn, deel de de voorzitter mee. dat dit zeker op gemiddeld f 100 komt Het bestuur kwam terug op het de vorige vergadering genomen besluit de contributie Op f 150 per jaar te brengen. De vergadering gaf haar fiat voorstel om de contributie op f 100 te handhaven. Het bestuur acht een middagsluiting >or alle zaken op dezelfde dag urgent. In de nieuwe kascommissie werden de heren A. G. van Asten en L. J. Droogh benoemd. Gekozen werden tot bestuurslid de heren Th. Saat, H. J. Boyenk en W. Baalbergen jr. Filatelisten bijeen te Noordwijk NOORDWIJK In Dc Zeeleeuw werd gisteravond dc jaarvergadering gehouden de afdeling NoordwUk aan Zee van Phllatelica. Voorzitter W. Beukers constateerde, dat de afdeling een goed jaar achter de rug heeft Hij verwelkomde in het bij- ronder de afgevaardigden van zuster verenigingen uit Katwijk. Lisse Noordwijk-Binnen Secretaris, F. Moolenaar toonde zich in zijn jaarverslag eveneens tevreden In het afgelopen jaar steeg het ledental met 5 tot 69. De ledenvergaderingen wa ren over het algemeen goed bezocht. De heer Moolenaar herinnerde aan de in ternationale ruilavonden in het badsei zoen waardoor waardevolle buitenlandse contacten werden gelegd. Penningmeester C. van der Zwan bleek over een batig saldo te beschik ken- De heren Gehrels uit Lisse. Van Kem pen uit Katwijk en Schippers uit Noord wijk Binnen brachten vervolgens de ge- lukwensen van hun verenigingen over De heren G. H. Beukers en G. J. d« Roos verzorgden hierna een enorme ge zellige verloting. Onder het motto „Inspanning en Ont spanning" bleven de aanwezigen tenslot te na de pauze nog geruime tijd in ge zellige sfeer bijeen- van Beierenweg en 's Gravendamse- weg naar Noordwijkerhout, Kerkstraat. Van daar af wordt de gebruikelijke route naar Haarlem gevolgd. Komende van Haarlem wordt deze route tussen Noordwijkerhout en Noordwijk-Bin nen in omgekeerde richting tot de Schiestraat gereden en vervolgens via Heilige Geestweg. Van Limburg Sti- rumstraat naar het Lindenplein. Van daar weer de gewone route tot Den Haag. Een cn ander betekent dus dat lyn 20 niet naar en van Noordwijk aan Zee rijdt. Dit is een gevolg van het streven van de N.Z.H. om de dienst regeling langs het grootste gedeelte van lyn 20 intact te laten. De omlei ding via Voorhout is echter zoveel langer dat hiervoor een compensatie moest worden gevonden. Teniende het ongerief voor de rei zigers naar-en van Noordwyk aan Zee zoveel mogelijk te verkleinen wórdt voor beide richtingen aan de Schie straat ter hoogte van de Offemweg een tijdelijke halte ingesteld waar overgestapt kan worden op de lijnen 22 en 42 naar en van Noordwijk aan Zee. De directie beveelt de reizigers tussen Haarlem-Noordwijk aan Zee of Den Haag-Noordwijk aan Zee aan zo veel mogelijk gebruik te maken van de rechtstreekse verbinding met lijn 22. Door de omleiding vervallen op lijn 20 de halteplaatsen Langelaan, Leeu wenhorst. Dijkenburg/Parkhotel, Goo- weg/St. Jeroensweg. Van de Mortel straat. Van Panhuysstraat. Duinweg. Nieuwe Zeeweg/Schoolstraat, Sta tionsplein en Breloftpark/Beeklaan. De halte Lindenplein in de richting Haarlem wordt tijdelijk verplaatst naar de Voorstraat ter hoogte van het Lindenplein. Zowel op lyn 20 als op de lijnen 22 en 42 zullen rechtstreekse biljetten verstrekt worden in de thans bestaan de relatie van lijn 20, terwij] uiter aard de voor lijn 20 afgegeven week kaarten, zesretourenkaarten en abon nementen geldig worden verklaard op het traject Noordwyk-Noordwijk aan Zee. Over enige weken wordt begonnen aan een verbetering van de weg tus sen Noordwijkerhout en De Zilk, waar door opnieuw diepgaande veranderin gen in de dienstuitvoering op lijn 20 moeten worden aangebracht. ALPHEN De bejaarden van de IJs club sociëteit hebben gistermiddag v 10 hoofdagent A. Groenendijk les gekregen in de verkeersregels. Duidelijk toonde de heer Groenendijk aan dc hand van een serie uitstekende dia's aan wat men wel en liet mag doen als voetganger in het verkeer. Alle bejaarden kregen boven dien een drukwerkje mee, waarin de re gels van het verkeer voor voetgangers duidelijk worden aangegeven. IJ MUIDEN. Op 61 NB wordt de laat ste dagen wat koolvis aangetroffen. De meeste grote treilers bevinden zich thans in deze omgeving. Mooie trekken werden doorgegeven door de IJM 25 Julie Streiff en de IJM 37 Delft. Op 60 NB ging nig om. Men moet het daar voornamelijk hebben van kleine schelvis, wijting en gul. Verder dan een gemiddelde van der tig manden per trek kwam men niet. Op 59 NB gedraagt de makreel zich zeer selvallig. Op sommige punten worden grote hoeveelheden aangetroffen waar door de netten soms te zwaar heiaden naar boven komen en scheuren. Maar nog vaker moeten de bemanningen constate ren dat de blauwpijpjes in geen velden of wegen te bekennen zijn. De resulta ten van de loggers en kotters tussen 54 en 55 NB ondergingen weinig verande ring. Het bleef bij trekken van 15 a 2( kilo tong en een paar manden andere vis (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Bij een fel uitslaande brand in het woonhuis Jan Tooropstraat 43 is gistermiddag de 78-jarige blinde en bedlegerige mevrouw Dijkhuizen aan de dood ontsnapt, vooral dank zij het kordate optreden van de dochter by wie zy inwoonde. De 80-jarige heer Dyk- huizen kon eveneens worden gered. Buren verleenden daarbij doortastend hulp. De brand werd om streeks half drie ont dekt. De dochter van het bejaarde echtpaar, die in de voorkamer zat. hoorde haar moe der tegen de muur kloppen, zoals zij ge woonlijk deed als zij hulp nodig had Toen zij de deur van de achterkamer opende, sloegen de vlammen haar tege moet. Zonder een ogenblik te aarzelen, trok zij haar vader en moeder de kamer uit. waarna omwonenden te hulp schoten. Brandweer Binnen tien minu ten na het alarm was de brandweer met één wagen ter plaatse, on. der leiding van brand, meester J. Dubbel dam. Op dat ogenblik werd juist de blinde gedragen. De brandweer be streed het vuur me: drie stralen". Niet kon worden voorkomen, dat de achterkamer en de daarooven ge legen slaapkamer geheel uitbrandden. Na een half uurtje was men het vuur meester, maar tot omstreeks kwart over vijf moest men blijven nablussen. De schade, waarvoor een verzekering loopt, wordt geschat op vijftienduizend gulden. Eigenaar van het huis is de heer M. de Zwart, de schoonzoon bij wie het bejaarde echtpaar inwoonde. Het huis, dat voor een-derde deel werd vernield, is nu dichtgespijkerd. De bewo ners zijn bij familieleden ondergebracht, op twee verschillende adressen. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door het omvallen van een hekje met wasgoed, dat om de kachel was geplaatst om te drogen. hoofdzakelijk schol. De grote kotters in de buurt van 56 NB boekten uiteenlopen de resultaten. De meldingen schommel den tussen trekken van twintig en veer tig manden hoops met als meest voor komende vissoort de schelvis. Makreel werd bijna niet gevangen. Wat er was. De 25 vaartuigen die aan de IJmuider markt verschenen zorgden voor 5280 kis ten vis, waarvan 530 kisten schelvis, 150 kisten radio, 360 kisten wijting. 180 kisten gul en kabeljauw, 380 kisten kleine gul, 1100 kisten koolvis. 930 kisten treilharing, 100 kisten spanharing, 610 kisten makreel. 140 kisten roodbaars, 480 kisten schol, 15 kisten tarbot. 155 kisten diversen, 30 kis ten sprot, 1520 stuks stijve kabeljauw en 2000 kilo' tong. Ook ditmaal vertoonden de prijzen een dalende tendens. Vooral in de rondvissector moest men terrein prijs geven. De schelvis, de gul, de kabeljauw en de koolvis waren weer goedkoper. Dit betekende een strop voor de KW 15 Rijn mond 1 die met een mooi schip uit de IJslandse wateren aan de markt ver scheen. De hektreiler had ongeveer 1500 stijve kabeljauwen aan boord die maar heel weinig opbrachten. Van de Noordzee waren er genoeg. Deze soort werd met f80—f31 ook heel matig betaald. De scholprijs ging eveneens naar beneden. Het scheelde een paar gulden per kist vergeleken met dinsdag. De tong was de enige soort die stand hield en zelfs een paar dubbeltjes per kilo terugwon. Vandaag aan de markt. In IJmuiden voerde vandaag de IJs landse vis de boventoon. Uit de verre wateren verschenen aan de markt de SCH 303 Wilhelmina Maria met 800 kisten en 400'stuks stijve kabeljauw en de KW 43 Rijnmond 2 met 700 kisten en 700 stuks stijve kabeljauw. Eerstgenoemd schip had in het begin van de reis onder gunstige weersomstandigheden een goede dag van bijna 400 kisten gemaakt. Daar na lieten de weergoden het afweten zo dat de resultaten steeds slechter werden. In Schevenlngen. In Sctieveningen werden aangevoerd 1850 kisten treilharing, 300 kisten span haring, 260 kisten schol. 100 kisten di versen en 1200 kilo tong. T.O.P. Sassenheim SASSENHEIM De Christelijke Korfbalvereniging T.O.P. hield in het jeugdhuis de jaarlijkse ledenvergadering. Uit de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester bleek dat T.O.P. (Tot Ons Plezier) een goed jaar heeft gehad. Ir waren goede resultaten behaald. De ereniging groeit gestadig en telt nu 90 leden. In het bestuur werden gekozen L. Westeneng. voorzitter; S. Kroes, se- taris: S. Kamer, penningmeester; J. Stemfoort. algem. adjunct. Men be sloot tot contributieverhoging. De ver eniging is voornemens een donateurs- te gaan voeren. Sassenheim steunt zwemvereniging SASSENMEIM De ledenwerfactie, die de laatste twee weken werd gevoerd door de Zwemvereniging „Sassenheim" l.o., is een succes gewórden. Hoewel op dit moment de definitieve cijfers nog niet bekend zijn, kan toch met zekerheid gezegd worden, dat het resultaat het streefgetal van 1000 gezinnen zal over treffen. Het initiatief heeft bij de ge hele bevolking weerklank gevonden. De tot nu toe 1000 geregistreerde leden-ge zinnen vertegenwoordigen 5000 perso nen. d.w.z. 50 pet van de inwoners heeft zich achter de doelstellingen van de vereniging geschaard. Mocht iemand zijn overgeslagen, dan kan deze zich melden bij de voorlopige secretaris. Wilhelminalaan 21. tel. 7559. Op korte termijn kan de definitieve op richting worden tegemoet gezien. SASSENHEIM De receptie van het raadslid G. Verschoor zal op zater dag 6 februari s' middags van 4 tot 6 uur plaats vinden in het Geref. Jeugd huis. HILLEGOM Tot in de nacht was de raad gisteren bezig met de be handeling van de gemeentebegroting 1965. De gewone agendapunten wer den in korte tijd goedgekeurd, waarna de fractievoorzitters zich aan de algemene beschouwingen zetten. De heer Th. Bakker (k.v.p.) vestigde onder meer de aandacht op mogelijke wegen tot verkrijging van hogere uitkeringen van het rijk, samenvoeging van Hillegom en De Zilk, inter gemeentelijk overleg, de woningbouw, verkeersveiligheid en voetbalvel den. De heer Bakker had over het alge meen veel kritiek op de aan de orde gestelde punten. De heer Van der Vinne (prot.-chr.) vond de verbetering van de wegen ur gent. Hij verzette zich niet tegen ver hoging van reinigingsrechten en be treurde. de noodzakelijke beperkingen in verband met de gemeentelijke be zuinigingen. Vooral ook het uitstel van de wegaanleg HillegommerbeekVos- sevaart en de omleidingsweg achtte hij niet gelukkig, waarna hij zich afvroeg wat er nu eigenlijk met de Van de Erideiaan gaat gebeuren. Op snellere uitvoering van. het plan Centrum I cn aanvang van werkzaam heden inzake de uloschool, drong de heer Van der Vinne eveneens aan. Waarom is cr overigens voor stichting van een openbare kleuterschool in Els- broek een urgentieverklaring afge geven zonder dat de raad daarom had gevraagd? Waardering verdient het feit, dat de mogelijkheid tot stichting van bijzondere kleuterscholen is open gelaten. Na de consequenties van de alge mene bijstandswet te hebben bespro ken. roerde de heer Van der Vinne nog enkele zaken aan met betrekking tot de Hillegomse industrie. KATWIJK AAN ZEE Het paastoernooi voor de jeugd van Quick Boys zal een internationaal tintje dragen. Zaterdag voor pinksteren speelt namelijk een Tsjechisch elftal op het sportpark aan de Laan van Nieuw- Zuid. Dit werd gisteravond meegedeeld door voorzitter J. Pluimgraaff op de in Atlanta gehouden ledenvergadering van de voetbalvereniging Quick De heer Pluimgraaff sprak zijn tevre denheid uit over de resultaten van het eerste elftal in de eerste helft van de competitie. Ook van de zomer zijn aar dige wedstrijden gespeeld. Overal in het het land hebben we bekendheid gekre gen. Het tweede elftal'staat er niet zo best voor, het derde en vierde dóen het nog steeds goed. Clubgebouw Over het clubgebouw wist de voorzit ter weinig te zeggen. Het gemeentebe stuur is om advies gevraagd. Er is nog een groot bedrag aan obligaties aanwe zig. Deze moeten zo spoedig mogelyk worden verkocht. De voorzitter vestigde er de aan dacht op, dat Tony den Duik het trainersdiploma B heeft behaald, zo dat hij thans de jeugd mag trainen. Hij zou ook graag zien, dat de ande re leden dit diploma behaalden. Voorts deed de heer Pluimgraaff een beroep op de leden deel te nemen aan de toto. aangezien hiervan een behoorlijk bedrag aan de vereniging ten goede komt Het geld wordt gebruikt voor het club gebouw. In de rondvraag werd opgemerkt, dat de verlichting op het trainingsveld alles te wensen overlaat- Er is hierover aj con. tact opgenomen met het gemeentebe. De voorzitter zei. dat zal worden ge tracht goedkopere zomerwedstrijden te organiseren. KAl W IJ K AAN ZEE Vrijdag: hoog water 1.24 en 13.42 uur; laag water 9 17 2141 ZEE De collecte voor i de herv. kerken bracht KATWIJK aar de kerkvoogdy i 1308,25 op. KATWIJK aa huiscollecte ZEE De huis-aan- ij belkioskvereni- ging bracht ƒ.1213,95. op. KATWIJK aan ZEE Vanavond kwart voor 8 houdt de wijkgemeente Zuid-Oost een bijeenkomst in het wijkgebouw aan het Abeelplein- KATWIJK AAN ZEE Dinsdag wordt voor de jeugd van Quick Boys een filmavond gehouden in de zaal bij de Triumfatorkerk. Ten slotte zetten de fractievoorzit ters van de p.v.d.a. en de v.v.d. hun visies uiteen in algemene beschouwin gen. De raad komt woensdagmiddag om 2 uur opnieuw bijeen. Dan zal men spreken over het antwoord, dat B. en W. op de beschouwingen zullen geven. SASSENHEIM Gistermiddag hield de afdeling Sassenheim van de Bond van Plattelandsvrouwen een bij eenkomst in het Jeugdhuis. Mevr. v d. Werff-Kouw vertelde iets over de Noorse ontdekkingsreiziger Fridtjof Narsen. Deze werd in 1861 geboren Reeds heel jong leerde hy woudlopen op sneeuwschoenen. Hij studeerde zoö logie en stak ver boven zijn mede studenten uit. In 1888 slaagde hij cum laude tot doctor en organiseerde hij zijn eerste expeditie. Van 1906 tot 1908 was hij Noors ge zant te Londen. In de eerste wereld oorlog wist hij door zyn diplomatieke gaven Noorwegen van een hongers nood te redden- In 1920 werd hij Hoge Commissaris bij het Roode Kruis waar hij veel heeft gedaan om het oorlogs leed te verzachten. Tien jaar latei- stierf hij, wiens werk werd bekroond met de Nobelprijs voor de vrede. J eugdnatuurwacht WARMOND De leden van de Jeugdnatuurwacht hadden een leerza me dia-avond in „De stad Rome". Voorzitter J. H. Th. Tijdhof dankte de heer J. T. M. Warmenhoven uit Voor hout daarom ook heel hartelijk voor diens medewerking. Sportvereniging Warmunda geeft obligatielening uit WARMOND De sportvereniging Warmunda heeft besloten tot uitgifte van een obligatielening ten behoeve van de stichting vai een clubgebouw. De lening is f 12.500 groot en wordt verdeeld over vijfhonderd obligaties van 25 gulden. Bij de bouw van het clubhuis wordt gere kend op het werk van een groot aantal vrijwilligers. De directeur van gemeentewerken, de heer De Jong. vertelde, dat het clubge bouw 8 bij 13 meter groot zal zijn. De voorzijde zal geheel uit glas bestaan. Er komen een buLët en een bestuurskamer. Binnenkort zal een bijeenkomst worden gehouden van de vrijwilligers bij de

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13