„Wij willen nu klare taal!" Brick Bradford —Toch is het zo!- Spekkie en Biekkie Na eenakter van Böhl gesprek met auteur Senmoet de Egyptenaar De vrouw Alberdien Debat over Ik Jan Cremer DONDERDAG 28 JANUARI 1965 ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN- 1724) Er zullen zeker weinig landen ten. Deze. wel wat al te voorspoedige Aan de worteluitlopers vormden zich te vinden zijn, bloe- groei had de Amazonereiziger tot nieuwe plantjes, stukktn raakten los menplaag kan worden gesproken. In waarschuwing moeten zijn. Er nog geen enkel kwaad aangericht Plaag van hyacint inig landen ook worden bloemen met vergiften bestreden en worden er wetten en verordeningen tegen uitge vaardigd. Dit vreemde en voor de bloemenliefhebber onbegrijpelijke ver schijnsel speelt zich af in Kongo. Het bloemetje, waartegen de Kon golese akties zijn gericht, is de waterhyacint, die met zijn bleekblau we bloemblaadjes eerder vriendelijke gevoelens dan afweerhandelingen bij de mens moet oproepen. Dat blijkt wel uit de geschiedenis van dit pi^tg j,, het vijvertje was gebleven, bloemetje in de tijd toen Kongo nog De voortplanting van deze bloem een Belgische kolonie was. Het plantje vindt nl. niet door zaadjes plaats, is in deze streken niet inheems, Maar de eigenaar maar groeit oorspronkelijk in Zuid- jn Kongo lette te weinig op het Amerika in het stroomgebied van de welige getier van de plant, rukte flink ir het door een bewon- wat stukken uit om het groeisel in de tta'u" mjkiAaman «nfir/i niet te stuiten oekering. ilandaar, mooie bloemen word v.jver w.t n.t te dunnen en wierp dm dot met nersUte» werd getracht hier- dubbel en dwars waard waren. En de waterhyacint groeide maar voort, ri vieren en zijrivieren groeiden vol, waardoor overstromingen ontstonden, die op hun beurt moerassen schiepen. En deze moerassen werden weer broedplaatsen van malaria. De plant hechtte zich aan stillig gende vaartuigen en sloot die in, de stoomboten raakten er in verward, zodat scheepvaartverkeer werd bemoeilijkt, vissen smoorden onder de groene massa, kortom, de Ut „JkÜ waterhyacint met zijn vlezige en sappige groene bladeren en stevige ramp door zijn waterhyacint op de haar toegedachte h plaats in het vijvertje Amazone, opgemerkt en meegenomen om het weg. Toen moeten wat stekjes zijn liercn'^DiaV 'ul.n.T.^.Ir ,"ech,t*ek?»™ "P "j *n rtrw^l. vjtaden ta het blocmc- sieren. Daar tierde het plantje naar een of andere wijze met de Kongori- ye deze streek te vervoeren. H. Petition einde te maken en dat het 88 Tante Fru knikte opgetogen lachend naar de geestdriftige mensenmenigte en de commissaris groette met een stramme re, doch daarom niet minder erkentelijke hoofdbeweging. Spekkie wilde allebei zijn armen al opheffen om iedereen vrolijk toe te wuiven, maar Biekkie fluisterde hem toe: „Niet zwaaien. Spek! Het gaat niet om jou vandaag!" van het stadhuis, gevolgd door de twee bruidsjonkers en de overige familieleden en vrienden. „Oei, wat is het hier mooi!" riep Spekkie vol bewondering uit, toen ze de raadzaal binnenstapten. „Wat een super- deftig vertrek! Hier voel ik me pas echt op mijn gemak. Blek. En kijk eens. daar zijn de mensen van de televisie ook al! Dat gaat geloof ik een uitgebreide reportage worden, jongen. Ik ben blij dat •anochtend je haar zo netjes hebt nadat het tengeschuifel had opgehouden viel er n een diepte stilte in de hoge zaal. Dan ging er een zijdeur open en trad klom het bruidspaar de brede trappen burgemeester Blomhert binnen, gevolgd Pippeldrechte» door een jongeman die een dik en groot boek onder zijn arm hield geklemd. „Dag burgemeester!" riep Spekkie op gewonden. „Wat leuk dat u er ook bent! Kom er gezellig bij zitten". „Stil, jongen!" siste zijn vader schrikt, want iedereen was in een harte lijk gelach uitgebarsten. Burgemeester Blomhert knikte Spekkie even vaderlijk-vermanend toe en wendde zich dan tot het bruidspaar. „Hein Jan Bonebakker en Frudèle Rijstebrij", sprak hij op plechtige toon. „Het is "mij een bijzonder genoegen beiden hier heden voor mij te zk Plokkers," wendde hij zich tot de jon geman die naast hem zat, „geef mij het KRO doet het eens anders (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De KRO-tele- visie doet het vanavond eens an ders op de wekelijkse spelavond. Voor de ene kijker zal het een teleurstelling zijn dat er geen avondvullend toneelstuk in Ne derlandse versie op het program ma staat, de andere zal verheugd zijn over het feit, dat na de origi nele Duitse opvoering van Hein- rich Böhl's „Wie in schlechten Romanen" ter afronding nog een vraaggesprek met de auteur volgt. i van de verhalen (we mogen zeg- niet het allerbeste) van de op het ogenblik in eigen land en ver daarbui ten hooggeroemde Duitse schrijver Hein- rich Böhl werd voor de Duitse televisie bewerkt en met veel succes op het scherm gebracht. De opvoering werd op beeldband vastgelegd en zal zo, met Ne derlandse ondertiteling, vanavond om 10 uur via Ned. I op onze beeldbuis ko- Het spel duurt niet meer dan 40 mi nuten, maar daarna wijdt de KRO nog 45 minuten aan de persoon en van de schrijver, ook middels gesprek dat Adriaan Morriën met hem voert. Zo kan men na de voorstelling kennis maken met de schrijver en dat mag worden beschouwd als een voordeel. Helnrich Böhl is een man, die de pro blemen van zijn tijd aanpakt om ze als A-are commentariërend door de dra matische verpakking, zijn tijdgenoten >or te houden. Zo tekent hij in het verhaal onder de veelzeggende titel „Zoals in slechte ro- De jonge dr. George Wiesel, wiskundi ge, heeft tijdens zijn studie min of meer in isolement geleefd en komt nu voor het eerst in aanraking met de harde zakenwereld en zijn transacties. Hij is getrouwd met de dochter van een groot zakenman en als deze het afgraven van ;n terrein wil aanbesteden, zal Wiesel iet een nauwkeurige kostenberekening an de inschrijving deelnemen. Dat brengt hem in contact met de on dernemer Zumpen, die met de argeloze Wiesel wil onderhandelen over een for mule om de laagste inschrijver te wor den. Als Wiesel voor zulk een ..handig heid" naar eer en geweten terugdeinst, neemt zijn vrouw de touwtjes in han den „om haar man de ogen te openen voor de realiteit van het zakendoen" en wordt het conflict geboren en uitge vochten. Dat begint met een gezellig avondbezoekje.... Böhl heeft niet de bedoeling, al het moderne zakendoen aan de kaak te stel len. Hij zoekt er de schaduwzijden van op om die in het licht te zetten. Overi gens is de wantoestand welke hij hier bij de kop neemt niet van vandaag of gisteren, maar daar is het niet beter om. De KRO verzekert ons, dat wij van avond goed en boeiend spel te 2 VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 8.50 uur neemt de NTS een tweede documentaire c huizen onder de titel „Nog een grachtje 1 Heinrich 9.10 uur begint het tv-spel „Zoals in slechte rom; Böhl in Duitse opvoering met Nederlandse ondertitels. 9.50 uur een programma over een vraaggesprek met de auteur Heinrich Böhl. NED. 2 AVRO EN NTS 8.01 uur verdere belevenissen van de man, die met „De schone heks" is getrouwd. 8.25 uur zendt de NTS een natuurfilm uit over woeste hooglanden aan de Atlantische Oceaan, gevolgd door om 8.45 uur een Duitse amusemeritsshow van o.a. Conny Froboess, „Muziek VANAVOND TE HOREN Hilversum, 1 AVRO -r» 1 8.05 uur begint de opera „Ariane et Barbe-bleu van Dukas, uitge voerd door het Radio Filharmonisch orkest onder leiding van Jean Fournet, met Groot Omroepkoor en solisten. 11.05 uur nieuwe platen in Discotaria. Hilversum II NCRV Buitenveen, boeren en burgers 8.10 uur gaan we weer 1 avonturen beleven. 8.35 uur is het Steravond „Samen uit- samen thui? waarin wordt verteld over de samenstelling van Nederlands nationale biblio grafie, veel muziek en zang is te horen en natuurlijk het spel „Als de kat van huis is" wordt gespeeld. 10.00 uur gaat Albert de Groot het orgel in de Utrechtse Buurkerk bespelen en om 11.30 uur hoort men in „Vers in het gehoor" poezie van Wim Hazeu. NA LJOCEMUE& VOOQ ENKELE OGEN- BUKKEN TE UEB&EN UITGESCHAKELD, IV/L ËAMOSE EZ VAND002 GAAN. Senmoet wacnt net JUISTE MOMENT AF EN Schaa tsivedstrijden NTS veroverde reportages in Scandinavië (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Hoewel de Scandinavi sche landen nimmer toestemmen in het uitzenden van directe sportreportages en zelfs niet in filmverslagen die lan- gedurende dan enkele minuten, heeft de NTS speciaal voor Nederland toch vijf langere reportages veroverd, wel ke door de Noorse en Zweedse televi sie zullen worden gemaakt van de Europese schaatskampioenschappen in Göteborg en de Wereldkampioen schappen in Oslo. Jean Smits, voorzitter van de NTS werkgroep Sport, is daarvoor in Stock holm en in Oslo met de televisieomroep gaan praten. Beide wedstrijden worden op zaterd- gen en zondagen gehouden. Wat men nu op zaterdag van zal kunnen zien i; het volgende: op 30 januari een samen vatting op film van de 500 en de 5000 m op Ned. 1 tussen 7.10 en 7.30 (Eüroper kampioenschappen te Göteborg) en op II februari samenvatting van de 5000 m (Wereldkampioenschappen te Oslo) tus sen 10.40 en 10.55. Bob Spaak geeft toelichting. Voorzitter NTS: (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Wij willen nu klare taal horen en hopen dat er op 1 maart niet weer een „verhaaltje" loskomt. Wij moeten nu eindelijk eens weten wat er gaat gebeuren met de televisie: of er nieuwe zendorganisa- ties worden toegelaten, of er meer zendtijd op het tweede net komt, of er reclame zal worden ingevoerd en hoe de zendtijdverdeling er uit zal zien. Wij nemen aan dat wijzigingen i hij rustig. Ik dacht dat dat wel kon." 1. Hij gaf geen af of Ties 13 Alberdien gaf op die vraag geen antwoord. „Nu willen wij een schip," ging ze op besliste toon Er 'zette zich in Gosse iets schrap. „Waar wil je 't geld weghalen?" vroeg hij schamper. „Ik wou 't van u hebben," z „Jouw porti?, ja. maar hij?" „Die ook van u. Ik dacht da. „Jullie willen dus op mijn zak teren?" vroeg hij bitter. „Wij willen lenen tegen rente en afbetaling, zei zij afgemeten. Gosse wierp een blik op het kompas, duwde a tegen de helmstok en haalde de schoot iets antwoord. „Wilt u ons dat geld lenen?" herhaalde zij. „Je vraagt niet eens of ik het goedvind dat jullie trouwen." ,.U hebt al lang heel graag gewild dat ik ging trouwen." herinnerde zij hem met stroeve glimlach. „Ja. met een kapiteinszoon." „Ik geloof dat Ties niet minder is dan Sipko Hij gromde en zweeg. Zij ook. Ze trok haar omslag doek dichter om haar schouders, want de nacht was koel. De boeggolf bruiste op en flauwde af en kwam dan weer. Soms, als het maanlicht in de krul viel. lichtte er iets van azuurblauw in het water. Een schoener zeilde laverend voor hen over. Een stoom boot stootte een zware rookpluim uit. „Ik ga naar kooi", zei Alberdien na een poos. „Ik hoor wel eens hoe u erover denkt." Ze lichtte het luik en trok de deurtjes open. Van binnen schoof ze het luik weer op. Gosse bleef alleen op 't dek. Zijn mond trok samen. Dus toch! Jeichien had goed gezien. Zijn dochter met een man van vóór de mast. Dit druiste tegen de traditie in. En hij moest zo'n knecht helpen aan een schip, 't Zat hem dwars Het was tegen middernacht. Hij liep naar voren en riep in het vooronder dat het tijd was. Na een paar minuten kwam Ties' hoofd uit het luik. Hij schoot z'n klompen aan en maakte, naar achteren lopend, zijn jekker vast. „Koers noordnoordwest door K. NOREL „Een kapiteinszoon komt er niet om haar." Hij meesmuilde. Nee. dat was gebleken. Die stomme jongens, die alleen naar de buitenkant keken en niet zagen wat Alberdien waard was als schippersvrouw. Zij wil dat ik hen op een schip zal zetten. Ik zou nog liever." „Zou je soms willen dat ze geen schip kregen?" vroeg zijn vrouw. „Nee. Maar zijn familie is arm als de mieren: daar komt geen duit vandaan. Haar helft kan ze krijgen. Geen cent meer." Jeichien zuchtte en zweeg. Ze wist dat er met Gosse niets aan te vangen was, wanneer hij zo'n bui dat Alberdien met hem gesproken B'J de wisseling van de volgende wacht pakte Gosse Jij wou mijn dochter, hè, heb ik gehoord." Zijn toon was of hij een voorgenomen aanslag had ontdekt. De knecht werd erg verlegen. „Jawel, kapitein....ja- i Gosse. Hij vroeg zich „Koers noordnoordwest", herhaalde Ties, het roer overnemend. „Mooi weertje, schipper. Hoeveel was 't deze wacht, een knoop of zes? We schieten lekker op." „Goeie wacht", zei Gosse grommend, terwijl hij naar de roef ging. Ties wist bepaald niet dat Alber dien met hem gesproken had. „Welterusten, schipper, en slaap lekker." Maar Gosse sliep die nacht niet lekker. Hij lag te woelen in zijn kooi. Zij dochter wilde trouwen met de knecht en hij moest het betalen. „Wat had je?" vroeg Jeichien in bed aan haar „Niks. Wat zou 'k hebben?" „Je ligl te woelen. Is 't soms over Alberdien"" „Heeft zij het tegen jou gezegd?" „Nee. maar dat hoeft ook niet. Iedereen kan 't „Ik niet. Waaraan? Ik wist er niks van. Waarom heb je 't niet tegen mij gezegd?" „Ik heb 't je al lang gezegd, maar jij wou het niet geloven. Nu zie je 't ,,'t Wordt niks. Vind jij 'm geschikt voor kapitein?" „Haar wel voor kapiteinse." „Dat is de omgekeerde wereld." „Zij heeft 't op hem begrepen." „Op één van vóór de mast" smaalde hij. „Beter een half ei dan een lege dop", zei Jeichien nuchter. wel... wij... hm... wij wilden elkaar.' „Je durft wat aan. jij!" 't Kwam er schamper uit. Ties boog het hoofd. „Ik zei al dat het niet ging." „Zo. begreep je dat?" 't Viel Gosse mee. „Ja, kapitein, want ik vaar vóór de mast" „Heb je dat tegen haar geze$d?" „Ja, kapitein.... Maar zij.... zij zei dat 't er niets op aankwam." „En toen spraken jullie af dat ik je op een schip moest zetten, hè?" vroeg Gosse cynisch. „Neen, kapitein. Ik zei: 't kon toch niet „Omdat ik geen cent heb. kapitein." Gosse keek hem onderzoekend a tig? Was ie dom? Begeerde hij Alberdien omdat hij van haar hield, of omdat hij arme schippersknecht een goede slag kon slaan? 't Was donker. Op het gezicht van Tics kon hij geen antwoord lezen. Om zes uur in de morgen kwam Alberdien dek. Ze deed dat meer op dit uur, waarop Ties wacht had en de anderen sliepen, 't Was het enige ogen blik, waarop zij rustig samen konden praten beperkte ruimte van het schip. Anders waren tijd anderen bij. Commentaar Was ie lis- r°n3' ien omdat hti «ennen. Wordt vervolgd 'r\\ ESÜ 0 f^1 PLOP CL Trr^^> 8626 Over het tweede net. in het pro- iramma van de NCRV, hebben gister- luond, in de pauze van „De ernst vat trnst" van Oscar WildeGert Lubber huizen, de directeur van De Bezige Bij, en Koos van Doorne, kunstcriticus van Trouw, een aantal uiteraard nogal elkaar bestrijdende uitspra ken gedaan over Ik Jan Cremer. Het moest blijkbaar alles nogal vlug-vlug en een debat was kennelijk niet bedoeld. Lubberhuizen zag het boek mer als een noodzakelijke en nuttige shock; volgens Van Doorne echter was het boek niet geschreven uit een eer lijke overtuiging. Van Doorne zag het boek ook als wreed en fascistisch, het geen Lubberhuizen betwistte: anders dan het fascisme, een massabeweging, treedt Cremer op als een eenling tegen de massa. Zo ging het nog wat door. een intel ligent en boeiend steekspel, van de kant van Van Doorne bovendien wat emotioneel, van de kant van Lubber huizen wat zakelijk. Prettig uur Heel Nederland heeft nu de kans gehad de acteur Hans Tiemeyer te le ren kennen als een groot en goed mens, een man die van de gulle lach houdt en een grote portie levensernst heeft opgedaan in harde jaren; die de jeugd begrijpt en haar wat te zeggen heeft en dat gisteravond ter afsluiting an het programma „Anders dan an deren", waarin hij onverwacht als hoofdpersoon op „de zetel" werd ge plaatst, ook niet naliet te doen. Het was een boeiend en prettig uur, ook al kwam er niet veel spektakel aan te pas. Hans Tiemeyer bleef bij alles de intelligente, eenvoudige per soonlijkheid zoals zijn vrienden hem kennen, en liet dit uur zijn acteerta lent op bewonderenswaardige wijze varen. Mies Bouwman leidde het niet al te zware programma innemend bescheiden, zonder zelf ook maar 1 ogenblik op de voorgrond te treden en de camera's volgden deze perfecte :n=telling heel juist. Een groot moment was het voor Hans Tiemeyer toen de door hem zo bewonderde Franse acteur Villard hem via de film toesprak en hij was totaal beduusd toen Mies hem als geschenk van de VARA een weekreis met echt genote en zoon naar Frankrijk bood. Een vlek op de uitzending vormde de hinderlijk slordige wijze waarop een stukje van drie-minuten-teveel uit de band was geknipt. De opname 's middags gemaakt omdat Hans Tiemeyer 's avond had moeten optre den. Nu dit tenslotte toch niet door ging kon hij tot zijn vreugde de uit zending zelf ook zien. Als anti-climax volgde na dit pro gramma de slechte en weinig interes sante film over Hollywood. Heel wat artistiek plezier kon men bele- aan het uitstekende spel en de flitsende dialogen in „De ernst van Ernst" op het tweede net. op 1 oktober a.s. zullen ingaan en dan is de eerste maart de uiterste datum- wij zullen dan nóg alle moeite heb ben, dat zevenmaandskindje ter we reld te brengen." Deze uitspraken deed de heer E. A Schüttenhelm. voorzitter van de NIS, tijdens een gisteren gehouden persconfe rentie. De kernachtigheid van zijn woor den verzachtte hij onmiddellijk met de opmerking: „Wij nemen het de minister niet kwalijk dat hij over zo'n ingewik kelde kwestie rustig moet denken, maar wij moeten onze bakens kunnen uitzet ten. programmacontTacten kunnen afslui ten, apparatuurvoorzieningen treffen en zo nodig nieuw personeel aantrekken als er meer zendtijd moet worden gevuld. Daar zijn zeven maanden toch al te weinig voor, maar wij zullen het wel klaarspelen." „Geen verwijt dus aan de minister' ging de NTS-voorzitter verder, „maar de publieke opinie moet tot het besef l komen, dat men de omroeporganisaties op het ogenblik niet in gebreke kan stellen: wij willen wel, maar wij tasten volkomen in het duister". Dit is inderdaad van toepassing op de NTS als zodanig: de minister heeft tot nu toe met het bestuur geen overleg ge pleegd of contact opgenomen. Dat de bewindsman wel heeft gesproken met voorzitter van omroepverenigingen is een andere kwestie: de heer Schütten helm wenste slechts voor de NTS te spreken. En aan wie is de schuld, aldus vroeg de heer Schüttenhelm zich af, dat de Nederlandse kijker, die voor twee pro gramma's betaalt, dat tweede net slechts kan ontvangen als hij binnen het bereik van de zender Lopik woont? Tot diepe teleurstelling van de NTS-voorzitter is ei nu weer vertraging gekomen in de PTT- werkzaamheden aan de -steunzenders, zodat die van Roermond later klaar komt dan oorspronkelijk was voorzien. Het verheugt de NTS dat Teleac op 10 februari a.s. haar uitzendingen gaat be ginnen. Nu er bij deze instelling tegen vallers zijn met de apparatuurvoorzie- ning. springt de NTS voorlopig bij. 1| het gewestelijk journaal blijv de meningen uiteenlopen: veel folklore, de ander lieve problemen welke in de provii HL gelden, op het scherm. Maar de NTS laat zich volgens overeenkomst bij het kiezen van onderwerpen voorlichten door de advies raad Noord-Zuid. Wel hebben reeds andere provincies gevraagd, mee te mogen doen in de gewestelijk uitzendingen. Zo werden ei aanvragen ontvangen van Overijssel, Gelderland en Noordholland-Noord. Hoe- in die gewesten geen studio's zijn, onderzoekt de NTS de mogelijkheden. Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. Europeaan - bloedhuis. 2. jaar (afk. Lat.) - nummer (afk.) - spi! v. e wiel - rivier (Spaans). 3. verzoek schrift - voorvoegsel. 4. staatsbedrijf 'afk.) - huisdier - bekende afkorting - van het teken af te herhalen (afk. in de muziek). 5. koraalrif - plaats in Z.- Holland. 6. witte populier - el'i ,-oertuig. 7. stuk hout - aanwijzend voornaarnw. - 8. mondeling - lidwoord - oriënt express (afk). 9. doornachtige plant - vier in Duitsland. Vertikaal: 1. schaaldiertje - bekende afkorting. 2. uitslag op metalen - vaartuig. 3. opening ener fuik - zw<- .ivo- gel - water in N.-Brabant. 4. eer - biersoort - zoon van Jacob. 5. getimmer de bewaarplaats - meisjesnaam - luite nant (afk.). 6. blot. - - scheikundig rmanBHd] AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. Spreker: De heer Joh. van Brake. 18.30 Lichte orkestmuziek en Omroepkoor: Ariai Barbe-Bleue. taal 2.30 Niet uropees kampi Heerlen 55-24 HHHHIIHHil' 19.30 Geestelijk! .05" Nieuwe" grammofoonplat* II. 298 latje. 19.50 Lichte NCRV: 19.00 Radiokrant. 19 45 Op de en. hoorspel, (dl. 17). 20.35 Samen uit - nen thuis, gevarieerd programma. 22.00 irkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond- erdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Televisie vanavond 19.30 Koeko-Rekoe. 1). TV-spel (Duitse opvoering). 21.50 De schrijver verbergt iets... Wat?, literair programma. 22.35 Epiloog. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 20 00 Nieuws ln het kort. AVRO: 20.25 De woe re. NTS: 20. 5.00 Zandm 5.55 Hiei ste Hooglanden, filmdocumentai- 45 Muziek voor u. amusements- AVRO: 21.30-22.10 AVRO's Tele- Nederlands progr. 20.55 Mijlpalen in de chirurgie. TV-film. 21.35 Filmkron. 22.00 Het vrije woord. 22.30 morgen VARA: 7.00 Nieuw iek. 8.50 Gymnastiek voor de and en te water: informatief weggebrul- 1.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de vrouw. 11.55 Stereo: Moderne kamermuziek (opn). 12.17 Overheidsvoor lichting: Voor de landbouw. 12.27 Mededelin- 1 Mededelingen, eventueel sfoonmuziek. 13 25 Beurs- lannenkoor. 13.55 Bij de e: gevarieerd programma, nentaal ensemble. VPRO: iluitendVoordracht. 16.20 arika (gr.). Voor de rijpere jeugd. jeugd. 17.00 Volksliedjes. 17.30 KRO: 7.00 Hel ïditatie. 7.05 Ouverture muziek en reportages zs. Om 8.00-8.05 Overwe 8 40 Voor de huisvrouw 10.05 Lichte grammofoon- Schoolt ziek 1100 Vooi ir. 12.00 Angeli nmuziek 12.27 Mededelinger Voor de zie) land- 12.40 Actualitei- lofoonmuziek. 12 50 Wissewas- ■ogramma. (Herhaling). 13.10 ïofoonmuziek. (Stereo). 13.35 w. 13.45 Klassieke en amuse- (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 en. 16.30 Sopraar Boekenhoek Ogen open, door J. A. van N'len. wenhuijzen. Uitgave L. Stafleu en Zn., Leiden. Dit boek heeft als ondertitel: over sekseverhoudingen en plaats bepaling tegenover de andere sek se in deze tijd onder jonge mensen. Een soort „huwelijksboek" voor jongelui dus. De schrijver vertelt op vaderlijke toon wat jongelui over de andere sekse moeten we ten. Daarbij gaat hij geen pro bleem uit de weg. Wij zouden dit boek graag in handen zien van ieder verliefd en verloofd stel, dat serieuze huwelijksplannen heeft. Daarnaast is het geschikt voor jongens en meisjes die goed voor gelicht willen worden over de seksualiteit. (170 blz. ƒ5.90). element (afk.) - muzieknoot. 7. fabelach- met, 6. Enos. 7. r tig monster - verdriet 8. s'ot - telwoord - 113. gelaten, 15. melde, 16" stoot uf ~Rai" 00 24. aal. 25. kerk, 27! Hori 10. roes. 12. toga. 14. eel, 15. me„ <,v„ 18. rente. 20. staal. 21. Oeral. 22. idool' 24. ark, 26. eet. 27. nee. 29. Asen, 31. long. 32. regelen, 33. aks, 34. kei. Vertikaal: 2._egel. 3. nes. 4. leven. 5. 7. pan, 11. oesters. eel. 23. i, 31. Lek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11