Wegennet van roltrottoirs in grote steden Economie en Financiën u a it ts Nederlandse confectie goed en goedkoop Vrouw wurgde baby in haar wanhoop JTCEUWE LEIDSE COUR ANT VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Tuinbouw in 1964 Grote oogst bracht niet meer op DEN HAAG Een bijzondere grote tuinbouwoogst heeft in 1964 voor een relatief lage prijs gezorgd, waardoor de resultaten teleurstellend te noemen zijn. al is ei geen reden tot pess'- OPLOSSING VOOR VERKEERSCHAOS fruit (180.000 r grote fruituitvoer n 190.000 werd ge- (Van een onzer redacteuren) „Meneer, ik heb hier gegaran deerd dé enige oplossing om uit de grote verkeersknoop in de grote steden van de hele wereld te gera ken", snoefde de man die onder het voorwendsel, dat hij een we reldprimeur had, ons redactiebureau was binnengedrongen. Hij droeg on der de arm een map met zeer grote tekeningen en veegde alles van on ze werktafel om voor die creaties ruimte te maken. Zijn woordenwa terval, die de show der tekeningen in bijna beangstigend tempo verge zelde, kwam hierop neer. VI1NDING „Grote parkeerterreinen maken aan de stadsrand. In het noorden, het oosten, het westen, het zuiden, en alle windstreken. Daar moeten de auto's worden geparkeerd". „En dan?" in formeerden wij, „verder lopen mis schien?" „Nee, meneer, zeker niet. Allereerst moeten trams en bussen en metro's, subways, ondergrondsen, tu bes en hoe die dingen verder allemaal heten mogen, volledig worden afge schaft. Maar dan zal eerst mijn vinding moeten worden verwezenlijkt Er moet in iedere stad een net komen van rolwegen, of zo u wilt, roltrot- „Hoe werkt dat dan?" brachten wij voorzichtig tussen de stroom van woorden. SIMPEL „Simpel. Heel simpel. Als een rol trap. maar dan in het platte vlak. Op iedere toegangsweg van enige beteke nis wordt zo'n roltrottolr aangelegd. naam voorlopig niet zouden noemen. En we hebben hem ook gezegd, dat wij aandacht aan zijn vinding zouden besteden. We geloofden er niet hele maal in. Tot we gisteren plotseling ontdekten, dat de aspirant-uitvinder eigenlijk al te laat is met zijn roltrot- IN PARIJS Glijden op 'n lange baan Dat wordt motorisch aangedreven en beweegt op dezelfde snelheid als een roltrap, zodat men er zonder gevaar op- en af kan stappen. Op de hoek van de volgende straat stapt men eerst op een ruim stiltstaand platform en van daar weer op een andere rolweg en zo bereikt men snel en zonder strub belingen zijn doel. Men glijdt naar kantoor, of terug naar de parkeerter reinen. Eenvoudiger kan het niet. Dit is het vervoermiddel van de toekomst. En ik ben de uitvinder. Hier zal m^i om vechten", zei de man, wijzend op de stapel schets- en werktekeningen. We hebbem beloofd, dat wij zijn Die dingen bestaan al en worden reeds intensief gebruikt. De Zweedse fabriek Sandvik heeft in de PariJse metro als verbinding tussen twee per rons in station Chatelet twee trans portbanen van elk 132 meter lengte aangelegd. De roltrottoirs hebben een ver- voers.capaciteit van 10.000 mensen per uur. We zien op de foto bij dit stukje, hoe comfortabel de Paiijze- naars van het ene perron naar het andere komen en we vernamen bo vendien nog, dat Australië, Japan, de Verenigde Staten, Canada en Italië ook al op diverse plaatsen roltrottoirs van dezelfde makelij in bedrijf heb ben. De rollende „stoep" in Australië is zelfs 206 meter lang. Zo'n rolsysteem door een hele stad zou <jus in theorie zelfs tot de moge lijkheden behoren. Of het praktisch uitvoerbaar zal zjjn. Is ecliter een duktschap voor groenten en fruit, de lieer D o. A ai. vau aick... .- dag in zijn nieuwjaarsrede meegcd:e-d. j De veilingaanvoer van groenten be- droeg ongeveer 1.225.000 ion. d.w z. 100.000 meer dan in 1963 De waarde op de veilingen bedroeg 650 miljoen gulden. Maar de kleinere oogst van 1963 bracht toch bijna tien miljoen gulden meer op. De veilingaanvoer van fruit /as 590 000 I ton ook 150 000 ton meer dan vorig jaar Naar waarde gemeten, steeg de fruiu omzet echter slechts met 14 miljoen gulden tot 210 miljoen gulden, j Het prijspeil van groenten en fruit was, voor zover er afzetmarkten voor gevon- den konden worden, in sommige gevallen lager dan nodig was. om een rendabele S teelt te bereiken S In totaal Dieven 100.000 ton groenten en een grote hoeveelheid appelen en j rode bessen onverkocht. De uitvoer kon eenter groter dan ooit j tevoren zijn De uitgevoerde noeveelheid steeg met 100 000 ton. zodat zelfs het 1 hoge exportpeil van 1962 werd sen reden. De expo: u»n) benaderde de z van het jaar 1959, t exporteerd De heer Van Arcken meende dat aan de hand van deze globale cijfers kan worden vastgesteld, dat er oj de afzet- j markten toch goede afzetkansen voor de Nederlandse proaukten hebben bestaan, al hadden ook de andere landen een goede teelt van groenten en fruit. j Kamervragen over faillissement Arch DEN HAAG Het socialistische Twee. 1 de-Kamerlid Reehorst heeft in schrifte lijke vragen aan de staatssecretaris van economische zaken en de minister van justitie aangedrongen op maatregelen ten bate van de door het faillissement van de N.V. Arch gedupeerde (1000) winkeliers. PERSONALIA I Prof. mr. ri bcliuixevaer te Utrecht; benoemd tot raadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof te 's-Gravemiage. Mr J E. Delhougne te Roermond: op zijn verzoek m.i.v. 15 januari 1965 eer- vol onvslag verleend uit zijn ambt van president van de arrondissementsrechx- bank ie Roermond. Mr. J L. M. Elders te Hoorn en mr. J. F. Bellaart te Rotterdam: be- i noemd tot rechter in de arrondi.»sements. i rechtbank te Rotterdam i Benoemd tot ridder In de Orde van Oranje-Nassau, J. Fennema. Den j Haag, technisch hoofdambtenaar rijks- Eenvoudig, draagbaar, flatteus Modellen zullen liet best doen (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Het is wel zaak om heel voorzichtig in de uitverkoop een keuze te doen. Dat bedachten we gisteren, toen we in het Hilton Hotel een goede honderddertig modellen zagen, die de Nederlandse confectie dit voorjaar op de markt brengt. Er is namelijk zoveel moois en de prij zen zijn zo verrassend laag, dat geen vrouw de verleiding zal kunnen weerstaan iets nieuws aan te schaf- ook een gevaarlijk harde tint), wit in alle nuances van spierwit, ivoor, ijsblauw en grijswit. Na-tuurlijk ook de bloemendessins, maar toch heel wat minder dan vroeger. In de wol len stoffen veel kleine ruitjes, smalle streepjes en gemêleerde stof. fen. Beeldig Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. H. M. van Ooyen, lste secr. tariefcammissie te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. J. B. P. Biegelaar. directeur N.V. Grafi sche Kunstinrichting v/h Biegelaar en JAnsen te Utrecht. Wisselvallig weer DE BILT De westcirculatie boven de oceaan en west-Europa duurt voort. De storingen die vandaag Nederland voorbij trokken waren van kleine om vang. Ze veroorzaakten een tijdelijke toeneming van de buiigheid, terwijl de wind aan de kuit in de nanacht en vroege ochtend korte tijd stormachtig werd. Midden op de oceaan is echter weer een belangrijk grotere depressie aanwezig, die snel in noordoostelijke richting beweegt. Deze depressie zal waarschijnlijk morgen in de loop van de dag opnieuw regen en veel wind brengen. Voor de depressie uit be vindt zich een zwakke rug van hoge luchtdruk, die in hoofdzaak in de ko mende nacht zal passeren. vergezeld van opklaringen en tijdelijke afneming van de regenkansen. De temperatuur blijft de eerstkomende dagen bouen normaal. zaterdag 16 januari: zon uu 8.4!. onder 17.00: maan od: 15.31. onder 7 55 Zonaag 17 januari: volle n\H»n HOOGWATER SCHEVENINGEN 16 januari: volle maan HET WFER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Minder steenkool HEERLEN De Staatsmijnen neDben in 1964 6.8 min ton steenKool gedolven, of 123 UU0 minder dan in 1963. De eolte.s- produktic was 2,- min. die van steen koolbriketten en syntraciet 372.000. Cont. Independent Telephone AMSTERDAM Pierson, Heldring en Pierson en de Rottei'damsche Bank in troduceerden 21 januari toondercertifi caten van 10 gewone aandelen van 1 in Continental Independent Telephone in Delaware. Do basis voor de eerste koers wordt de New Yorkse koers van 20 januari. De laatste koers was S 20^i overeenkomend met 21V« te Amsterdam of f 765 per certificaat. Beursnotering wordt gevraagd Continental Telephone werd in I960 opgericht en smolt in 1964 samen met Independent Telephone Haar net heeft 7 miljoen aansluitingen en het personeel is 1500 De zuivere winst over de eerste helft van 1964 was S 0.27 vo rig jaar 0.23. geheel 1963 0.51per aan deel De inkomsten over de eerste 9 maanden van 1964 waren S 1717 'vorig jaar 15.52) miljoen Zii heeft een optie op alle 1.34 min. aandelen Parker Valley Telephone in Arizona en zal nog 7 andere maatschappijen over nemen Halfjaardividend is in overwe ging. Zeeuwsche Confectie MIDDELBURG Het eerste jaarver- Mag over 1964 is van de Zeeuwsche Con fectiefabrieken. De loonstijging kon niet geheel worden goedgemaakt en kon slechts ten dele doorberekend worden. Hierdoor daalde de exploitatierekening tot f 274.895 (vorig jaar 302.598). andere baten beliepen f 19.065 12.289). tegen over f 32.255 (32.728) afschrijving De winst is f 121.705 (122.159). Reeds voor gesteld 's 17.5 (17.5) pet dividend. Amhemsehe Scheeps bouw boekl hoger winst ARNHEM Het exploitatiesaldo steeg in het 31 juli geëindigde boekjaar tót (922.141 (vorig jaar 679 118) Het werd gunstig beïnvloed door bijzondere baten buiten het bedrijf Alle afdelingen waren hot hele jaar voldoende van werk voor zien De winst na afschrijving en be lasting was f254 177 (215.197) waarvan f68 066 (91.123) wordt toegevoegd aan de extra reserve. De verdeelbare winst is f 186.111 (124.074) Voorgesteld wordt 10 (10) op oude en 5". op nieuwe aandelen Het kapitaal werd door onder handse emissie verdubbeld tot f2 min Bii de plaatsing heeft de N.V. zich ver plicht in januari 1966 en 1969 telkens ten hoogste de helft in te kopen 'egen resp 166 en 190 met aftrek van dividenden De inkoopkoers moet tei) minste 150 «r, bedragen. De ardeporte- feuille waarborgt voor heel 1965 be hoorlijke bezetting. De verdere toekomst is volkomen onzeker. Diepte-Investerin gen kunnen niei achterwege blijven De heer Willem Mudde cantor organist. heeft een ere-doctoraat ont vangen van de universiteit van Valpa raiso in Chili. De promotie is bepaald op 6 juni a.s. Gelijke resultaten Mij. Zeeland HOEK VAN HOLLAND De Stoom- vaartmy. Zeeland meldt dat het passa- gieis- en autovervoer in 1964 is toege nomen en het goederenvervoer geiyk gebleven. Mede door tariefsverhogingen zijn de ontvangsten niet onbelangiyk gestegen doch onvoldoende om de zeer sterke stijging van exploitatiekosten goed te maken. Dank zy hogere rente baten zal het resultaat niet belangryk veranderen. (Over 1963 was de winst f 817.000 en het dividend 14%). Evenwichtige bezetting Gebr. Stork en Co. HENGELO De orderportefeuille van de Koninkiyke Machinefabriek Gebr Stork en Co. geeft door betere spreiding over alle produkten goede kans op een evenwichtige bezetting der meeste afdelingen in 1965. voorname lijk dank zij mooie bestellingen van dieselmotoren. De seriepompen gaven in 1964 opzienbarende resultaten by verkoop en produktie. Het draagvlak van de Verenigde Machinefabrieken is verbreed. Duitse dochter Van Nelle ROTTERDAM Van Nelle-Standard Brands Levensmiddelenindustrie N.V., gemeenschappelijke onderneming van Van Nelle en Standard Brands voor Duitse zaken, heeft het vooraanstaande Westduitse consumptiebedrijf Felix Daüb G.m.b.H. te Dortmund overgeno men. Hier openen zich belangt ijkevoor- uitzichten vooral voor de band met de Planters Nut and Chocolade Company, dochter van Standard Brands en de grootste Amerikaanse fabrikant van consumptienoten. Verolme neemt deel in textielbedrijf EIBERGEN Verolme heefi een deel neming van 30 verworven in het pas uitgebreide kapitaal van de Koninklijke Textiel Veredelingsinaustrie v h. G J. ren Cate en Zonen N.V Er bestond reeds lang contact bij de metalisering van lex- tielweefsels in de ruimste zin Dit is uit gegroeid tot een nauwe samtmverking en het centrum van Verolmes metalisecr. industrie in de Benelux is nu bij de K.T.V. ondergebracht, met behoud van beider zelfstandigheid Samenwerking bulten de Benelux is niet uitgesloten Door de samenwerking is tevens ten be langrijke metalonproduktie on gang ge komen. Dubbele emissie Amstel-Brou weri j AMSTERDAM De Amstel Brouwe- rü is voornemens f 2.019-000 aandelen of certificaten uit te geven ten volle divi dendgerechtigd over 1965 met voorkeur voor aandeelhouders m de verhouding 1 op 7 tegen ongeveer 325 "o en f9.420 000 converteerbare obligaties van f 1000 met voorkeur op 2 obligaties op 3 aandelen. Aan de aandeelhouders zal 28 januari daartoe toestemming worden gevraagd. De definitieve koers van aandelen en die van obligaties, alsmede verdere bijzon derheden en conversievoorwaarden zal men kort voor de verschoning van het ken in 1964 was alleszins bevredigend. Mede door de fraaie zomer is de hecto- litercrazet 10 °o gestegen en de toeneming der kosten is door die der baten ruim overtroffen Men hoop» 14 dividend voor te stellen (vorig jaar 12*/«). nen woraen- De Parijse modelijn voor de zomer is nog onbekend, maar wat dat ook wor den inoge, de getoonde confectiemo- dcllen zullen het best doen. Het is allemaal heel eenvoudig, maar daar door zo draagbaar en flatteus. Wat de kleuren betreft zal het klas sieke marineblauw met wit en zwart-wit weer alle eer krijgen, ver der veel camel, kashmirdessins in pastelkleuren, veel rose, (waarbij Hele series beeldige mantels zagen we, allemaal een flou prinsesselijn. dik wijls met een sluiting var. kleine bolle knoopjes van hals tot taille. Heel jeugdig in pasteltinten. De prij zen varieerden zo van f 65 tot f 115. Voor ouderen mooie zwarte man- iels. Een in een vloeiende lijn met zevenachtste mouw en lange smalle sjaalkraag van witte nerts voor f 270. Ook de regenkleding is flatteus. Veel nog het trenchcoatmdel in variaties. Hei beige heeft hier wat afgedaan, meer pasteltinten. Een grapje is een regenmantel, die een grote binnen zak heeft. In acht handgrepen kan de mantel opgevouwen worden en in de eigen binnenzak gestopt wor den. die dan een tas wordt. Naast de regenmantel ook de regen- tailleur. Een onpraktische dracht, want waar blijf je met de natte rok? Adembenemend mooi waren de suède mantels, zowel sportief als gekleed Suède ook voor mantelpakken en vooral voor de combinatie broek- jasje. Pantalon» De pantalon is voor de vrouw geen uitzonderlijke dracht meer. De pijpen zijn recht en smal, maar niet over dreven nauw We zagen een pantalon gecombineerd met een witte jekker in Couregesstijl. Bijzonder elegant en het hele stel kostte f 115. In de broekenmode nog noemenswaard een overal] met taille bas. Door de lussen werd een brede leren riem gedragen. Western style. Er waren veel zakken op aangebracht en het leek ns een heerlijke dracht voor de amateur tuinvrouw of by het was sen van de auto. Een mantelpakje in kriebelfijn roor ruitje had wei een rok, maar die rok had twee diepe splitten in het voor pand. waardoor een culotte sche merde van he* zelfde materiaal. Zou dat nu eindelijk de fietskledimg zijn? Mantelpakjes met rokken, meestal rechte rok in overvloed. De jasjes vallen tot op de heup en hebben alle variaties van halslijn, waarbij kleine revers en het gewone kraagje over heersen. Menig pakje bleek een f 65 tot f 75 te kosten. Wel dient erbii verteld te worden, dat 't hier meestal de maten 36 tot en met 44 of hoog stens 46 betreft. De Chanelstjjl blijft voor pakjes Fiscale recherche arresteert drie procuratiehouders (Van onze Rotterdamse redactie) ROTTERDAM De fiscale recherche heeft drie procuratiehouders van de N.V. handelsmaatschappU O. gearresteerd. De dlrectenr. die ernstig ilek ls, wordt ook van belastingontduiking verdacht. Hij wordt thuis verhoord De procuratiehouders M A van K. (41) uit Vlaardingen. A. de M. (52) en J. T. (67). beiden uit Rotterdam, worden van frauduleuze boekingen beschuldigd. Gedurende drie a vier jaar zouden zy een deel van hun inkomsten niet voor de belasting hebben opgegeven. Men heeft niét de indruk, dat het om grote be dragen gaat. Fiscale rechercheurs hielden de han delmaatschappij al geruime tijd in de gaten, ornaat haar naam regelmatig wera genoemd in veroand met tipgelden en provisies. Begin deze week werden de procuratiehouders gepakt. Het onderzoek van de in beslag genomen administratie is nog in volle gang. De onderneming telt zeventig perso neelsleden, die zich bezig houden met de leverantie van hout en zeilwerk aan FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf 8c Co) Udgesproken: N.V. Verenigde Ned. Tex- ooi. Dejo) Kleiwegstr 3. pnvé Thorbeckcl. i73 Gouda: N V. Metaalhandel Manssen en van Aken. Kon Wllhelminakade S Vlaar icnesch 2. Winterswijk, cur. mr G J van Frankenhutjzen. Deventer; J C J van Ag- gelen. onderaannemer vloeren. Westduin straat 3 m. Amsterdam, cur. mr W E dingen Geëindigd: W A Brouwer (kistenfabr Wijngaardstraat 46. privé Lange Burchtwal wal 71 Oudewater: I A I ce Kunery <Ku- Haaj. ingesproken: J M Vreijzen (De Jute. handel jutezakken), Sinopelstraat 14 Til burg. cur. mr A Th A Janse: R N Gouka (Gouka en Zn kleefband verkoopcentrale) Fr Rooseveitlaan 631. privé Ginnekenweg 76a. Breda cur. nir H A Maeljer: N.V Amstel Plastics Verkoopkant. Wcterihg- schana 33 Amsterdam, cur mr. JPG Goos- C Ras én Co (onderaa'nn.) J Veromanstr !2L Amsterdrm. en verm H G Ras. idem cn A de Leeuw Vondelstraat 32 Muiden geen uitkering: P Pijnenburg (P Pijnenburg- Op t Hoog textielhandel) Halde 18 S-.nt Michielsgestel: A A van Herk (groohandel groente en fruit) W Nagelslaan j3. Rotter dam. door akkoord; N.V Techn Handels ^Surséance: Voorl aan N.V. Handelsond. Gebrs Hilferink. GrocrUo bewindv mr W H. de Jonge. Zutphen; aan N.V. Mij. tot ond Swinkels. Weteringschans 84. Amster dam. H Lebbink (Loon conf fabr Hoog straat 26a. Rotterdam, privé P van Loolaan 4. Hilversum Exp! v d Merkeipakkerijen Holland Rin gen. Grocnlo cur mr W H de Jonge. Zutphen. Rehabilitatie: Verzoek ingediend door B M Manoer- U Elephant Flastlcsi. VerrtJnenstr. Waarom niet in hof 26. Rhenen bewtaidv mr. D Beek Schou ten. Wageningen: def. I jaar lng 31/12 '84 aan P Ganghout. Rijnzlchtweg 44. Oegst- gecst (Vogel- cn VoedersoeciaHst. L Lana- hout. Breestraat 3a. Leiden) bewindv mi. V C Groenendijk. Leiden: verlenging ver zocht door J M Maas (Chr Maas er. Zn.i. O. van Noortstraat 65. Breda, verhoor 26/3. bewindv. mr. L G M van Bruchem: ont- werp-akkoord gedeponerd door N P M Sl- monis. Keizersdiik 24-26. Raamsdonkveer (N Simonis-Pols, loodgieter, sanitair), in diening vorderingen voor 18/3 bij bewindv mr A A A M Rubens. Oosterhout. verhoor 2/4 10 uur (Opgegeven ijoor Van der Graaf Ac Co) onder Sik rnictigd' H A Gronau (groothandel luxe r). Heer.enseweg 24 Achaesberg: G C C P van Ossan. v h Middenweg 100, hans Javastraat 13. Haarlem, Th A di Jong (Ind. «n Handels- het Nederlands DEN HAAG De Tweede-Kamer- leden Westering en Albering (beiden kath.v heDDen in schriftelijke agci; aan de minister van o. k. en \v aange drongen op maatregelen om tegemoet te komen aan het oezwaar dat oepaalde vakken op de middelbare afdeling van de Europese scholen met name in Brus sel niet in de moedertaal, maar in het Duits of Frans worden onderwezen. AMSTERDAM Het geheel geplaatste kapitaal van Van Rymenai., N.V. in Den Haag is door aandelenruil overgenomen door Bührmann-Papier. Van Rijmenam en haar handelsafdeling Rijam Verkoop zaJ afzonderlyk op de markt blyven op treden onder de huidige directie de heren A en H. J. A van Rymenam! Rijmenam is 60 jaar geleden begonnen als kleine binderij en heeft thans 750 mensen in dienst. De jaarcyfers over 1964 j worden ingelijfd in die van Bührmann- Tetterode. Van Rymenam past in het bedryf van Bührmann en de sai ging opent goede vooruitzichten Tailleur in Courrègesstijl. Het is verkrijgbaar in de maten 36 tot en met 46. kost f95 en werd uitge voerd in een wollen materiaal in de kleuren zachtgeel, rose of café au lait ideaal. We zagen er aardige voor beelden van. Een was in de be faamde Chanelbouclee met smal tres om hals, sluiting, zakjes en de pols. De prijs was f 145. Uitmunten De Nederlandse confectie is gespecia liseerd in mantels en tailleurs, doch de japonnen, welke we zagen munt ten ook uit door stijl en afwerking. Het model blijft recht. Soms geeft een brede pas weer een empire-ij idee. Er werd gegarneerd door kan ten pasjes, summier borduursel of een enkel bescheiden strikje. Veel japonnen hebben Dypassende jasjes. De japon is dan mouwloos, het jasje heeft korte of werkelyk lange i De Nederlandse confectie heeft nogal eens geklaagd, dat de Nederlandse vrouw de voorkeur gaf aan buiten landse kledij. In die voorkeur heb ben wij nooit geloofd De wouw koopt wat ze mooi vindt, zonder naar de herkomst te kijken. Hoe het ook zij. het komend seizoen zal er veel goeds van Nederlandse bodem op de markt zijn en het is heel ple zierig om dat te kunnen constateren. Internationaal gekwetter in ..Rivierai' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ruim vierduizend vogels zullen van 22 tot en met 31 januari de „Rivièrahal" bevolken als daar de wereldkampioenschappen van de „Conféderation Ornithologique Mon diale" worden genouaen. Na Tilburg, in 1952. en Helmond, in 1958. is het dit jaar Rotterdam waar de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers de kampioenscnappen organiseert. Biina alle West-Europese landen ne men aan de kampioenschappen deel, terwijl ook Joegoslavië heeft ingeschre ven. evenals de Ver. Staten en Brazilië. De vogels worden van 18 tot 21 januari gekeurd door 26 keurmeesters, van wie dertien buitenlanders. De me dailles worden zaterdag 30 januari door de voorzitter van de „Conféderation, de Fransman J. Lambert. uitgereikt. Bij gunstige weersomstandigheden verwacht men 40.0UU a 50.000 bezoekers. Het aantal Nederlandse inzendingen zal ruim 2200 bedragen. De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, die dertig duizend leden telt. moet de tentoonstel ling uit eigen middelen financieren. Op vrydag middag 22 januari zal de burgemeester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum. de tentoonstelling openen. Dagelyks kan me- er terecht van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Op 31 januari sluit de expositie 's avonds tien uur. Nederlands meisje wint Australische burgerschapsprijs Canberra, Australië Geer- truida (Truusje) van Drempt, 20 jaar en wonende te Murwil- lembah, New South Wales, Aus tralië, is gekozen als de winna res van de „First national youth council of Australian citizenship award". Het is de eerste maal dat deze onderscheiding werd verleend. Op dc vijftiende Aus- traliscnc staatsburgerschapcon ventie die in Canberra zal wor den gehouden van 19-21 januari zal deze onderscheiding worden uitgereikt. Truusje van Drempt emigreerde in 1950 met- haar ouders naar Australië. In Ne derland woonde zij in Lochem. Haar ouders wonen met vier van hun kinderen in Gosford, New South Wales. De jaarlijkse burgerschaps prijs zal steeds worden uitge reikt aan een emigrant beneden 25 jaar die zich als staatsburger van Australië heeft onderschei den door buitengewone presta ties op studiegebied, in de sport of ln het verenigingsleven. Mejuffrouw Van Drempt geeft les in biologie, natuur- en land bouwkunde. Zij was de eerste vrouwelijke kwekelinge in de landbouwkunde. Zij won een prijs als „College Dux", de Clar- ke-prijs voor landbouwkunde en de Mary Jackson-prijs voor leiderschap. Samen met twee vriendinnen bewoont Truusje van Drempt een flat in Murwillumbah. Zij maakt haar eigen kleren, maakt deel uit van een plaatselijke to neelgroep, speelt „squash" en korfbal. Atlanta overgenomen door Savoy Hotel ROTTERDAM Het hotel-restaurant Atlanta wordt 1 april overgenomen door Savoy Hotel. Twee dagen tevoren meldde de directie van Atlanta, dat de exploi tatie van het café aan de Coolsingel 1 april wordt gestaakt wegens de ongun stige resultaten. De leiding van Atlanta zal blijven by de heer E. F. Sack en het personeel van hotel, zalen en restaurant is verzocht in dienst te blyven. Over de bestemming van het te sluiten café is nog niet beslist. Meineed tweemaal een jaar geëist HAARLEM De officier bij de recht bank te Haarlem heeft tegen de 44-jarige kelner P B uit 's-Hertogenboseh wegens het plegen van meineed in een echtschei dingsprocedure en tegen de 47-jarige kel ner J M. O uit Driebergen wegens mede plichtigheid aan dit misdryf een jaar ge- Af zijn uw zenuwen nu nog elastisch Pas op dat de rek er niet uitraakt! Van nu af aan Sanatogen nemen1 I tocéii Sanatogen Het zenuwsterkend tonicum SCHIEDAM Ruim anderhal v. eek na de ontdekking van het lijkje »n een pasgeboren meisje in dc Poldervaart heeft de politie deze zaak opgelost. De 41-jarige schoonmaakster T. M. te Schiedam, die gisteren werd gearresteerd, heeft bekend haar babv te hebben gedood. Zoals gemeld, vond een 13-jarige jongen (die op weg was naar een voet. balwedstryd) zondagmiddag 3 januari een boodschappentas in het water, vlakby de brug in de spoorlijn Rotter dam—Hoek van Holland. De tas be vatte het stoffèlyk overschot. De verdachte, die niet getrouwd is verklaarde dat zij het kind kort na de bevalling in wanhoop heeft gewurgd oni de geboorte voor de omgeving ge heim ti houden Zij heeft het lijkje en kele dagen in huis gehouden en het d3arna in de Poldervaart gelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5