Commentaar Alphense politie grijpt drie roofovervallers Te kust en te keur Drietal pleegde ook mislukte overval Alphens postkantoor Leidse volkstuinders niet ontevreden over 1964 Niet-Leidenaars doen van zich spreken in Leids jeugdtoernooi Alphense bankbediende ve rloor 25.000 in tas achterop fiets NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 Woensdag Herv. wijkgebouw Het Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (ko- sn gaan wanneer men wil); muziek, eestafel, gesprek enz. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „De methode Ri- Donderdag Den Haag: Kon. Schouwburg, 7.30 u.' Haagsche Comedie met „De methode Ri- badier". Vrüdag Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Galante Listen". Den Haag: Diligentia, 2.30 uur: jeugd orkest Haganum, 8 uur cabaret Fons bal. Geref. jeugdgebouw. Breestraat 19, 8 ur: instuif, voor oudbollige oliebollen. De Rut, Janvoesensteeg. 2 uur: opening tentoonstelling van werk van René de Korte. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Galante Listen" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze stad". Scheveningen: Oude Kerk, 8 uur: Zuid- hollands Orkest met koor en solisten, Weinachtsoratorium van J. S. Bach. Welke apotheek? Dinsdag 29 december en woensdag 30 december: geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenurg te Leiderdorp, apotheek Voorschoten en de Oegstgeestse Apotheek zijn geopend. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Bye, bye. Burdy (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Spuit 11 (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur)De zondebok (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Zorro kruist de degens (alle leeftijden). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Les Amants '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De man van Rio (14 jaar). Aanvangstijden kerstdagen: 2.15, 4.30, 7. en 9.15 uur. Films van donderdag af Camera (7 en 9.15 uur): Sherlock Hol mes. privé detective (14 jaar); 2.30 uur: De avonturen van The Comedy Capers (voor de jeugd) Lido (2.30, 7 'en 9.15 uur): De ijzer vreter (alle leeftijden) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De zonde bok (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De dood loert tussen Khasba en Khartoem (14 jr) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)Les Amants (18 jaar); donderdag, vrijdag en zater dag 's morgens 10.30 uur voor de jeugd Sjors en Sjimmie op het Pirateneiland. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De man van Rio (14 jaar). Op oudejaaarsavond geen voorstellin gen. Op nieuwjaarsdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen De Ruif (Jan Vossensteeg)werk van René de Korte (van 2 tqt 29 januari). Papengracht 6a: tentoonstelling etsen Leidse studente Christien van der Wolf (tot en met 31 december). De Lakenhal: tentoonstelling van he dendaagse Italiaanse grafiek (van 22 dec tot 25 jan.). Boerhaavezaal: tentoonstelling van schilderijen, plastieken, gouaches en aquarellen van Guus Westgeest en Ben de Croock (geopend zondag 27 dec. van 4 tot 6 en van 7 tot 9 uur, 28 dec. tot en met 2 jan. van 2 tot 5 en van 7 tot 8 8 uur). De Lakenhal: tentoonstelling 40 foto's van Chris Paul Stapels (van 22 dec. tot 25 jan.). V. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Gladheidsongevallen LEIDEN De 56-jarige mej. Breede- veld uit Leiden kwam gistermorgen om streeks aaht uur met haar fiets bij de Zijlpoort door de gladheid te vallen Ze werd met een linkerheup- of boven beenfractuur naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Om tien over half vier gleed de 65- jarige J. v. d. Werf uit Leiden tijdens zijn werk op een houtwerf aan de Haag- weg uit. Door de val brak hij zijn linker enkel. De BHD bracht hem naar het A.Z. Expediteur A. Fis (68) gisteravond mishandeld, ontvoerd en bestolen (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN Razendsnel speurwerk van de Alphense ge meentepolitie heeft gisteravond binnen twee uur een ge wapende roofoverval op de 68-jarige expediteur A. Vis opgelost. Mede door de overrompelende actie leverde het onmiddellijk na aanhouding van een drietal verdachten gehouden verhoor niet alleen de opheldering van deze overval op, maar tevens gaf het drietal vannacht toe de mislukte roofoverval op het Alphense postkantoorin de late avond van 1 december, te hebben gepleegd. De drie overvallers zijn de 24-jarige J. J. van L. uit Alphen en de gebroeders G. M. L. (33) uit Woerden en P. L. (21) uit Bodegraven. Omstreeks kwart over acht ver liet de firmant van het Alphense expeditiebedrijf Vis en De Jong gis teravond zijn kantoor aan de Hof- zichtstraat. Hij was nog maar net buiten, op weg naar zijn huis in de Raadhuisstraat, toen hij met een staaf ijzer op het hoofd werd ge slagen en in een Volkswagenbusje werd gesleept. Toen de heer Vis weer enigszins bij zijn positieven kwam, bevond hij zich op de vloer van het rijdende busje. Hij werd vastgehouden door twee mannen met nylonkousen over het hoofd. Gapende wond Het siciui.M/Aier Degieep onmiddellijk de oeaoeungen van nei tweeiai en over- nandigde zijn porieieuüie, waarin naar zijn mening tussen ue zes en zevennon- derd gulden zat. De auto had inmiddels Aipnen verlaten. Toen de overvallers zich met de buit tevreden toonden, wierpen ze de heer Vis uit de auto en verdwenen met spoed. Het slacntotter, dat door de slagen met de ijzeren staaf een gapende hooidwonde van 7 a 8 cm had opgelopen en nogal veel bloed had verloren, bevond zich toen op de Aardamseweg in Ter Aar. Door de sneeuw strompelde hy naar het dichtst bijzij nde gebouw, dat het Ter Aarse gemeentehuis bleek. Hier waar schuwde men onmiddellijk geneeskundige hulp voor de met bloed overdekte expe diteur. De eveneens gealarmeerde wacht meester Weisenbroek van Ter Aar waar schuwde zijn collega's in Alphen aan den Rijn. Dokter Kwartel van Ter Aar verbond de wond en liet korte tijd later de heer Vis naar zijn huis in Alphen vervoeren. Eerste melding Inspecteur N. G. Groothuijse van de Alphense politie weet zich te herin neren dat bij zijn korps om drie minu ten over half negen de eerste melding van de overval binnen kwam. „De van meneer Vis, die we altjjd „Pan Vis" noemen, belde ons op. Hij telde dat zijn vader nog niet was thuis gekomen. Daarom was hij maar naar het kantoor gegaan. Voor de poort naast het kantoor trof hij tot zijn ontsteltenis de hoed van zijn vader aan in de sneeuw, met duidelijke bloed sporen er omheen en een staaf ijzer „We hadden net de mededeling opge nomen en de telefoon neergelegd, toen de politie van Ter Aar belde met de op lossing van dit nogal lugubere raadsel" Directeurswisseling bij de Annakliniek LEIDEN Dr. K. de Snoo, directeur geneesheer van de Annakliniek voor or tliopaedie, zal morgen deze functie neer leggen. Dokter T. A. de Haan volgt hem per 1 januari op. Op donderdag 14 januari van half 5 tot 6 uur is er in de Annakliniek gelegen heid van dr. De Snoo afscheid te nemen en met dokter De Haan kennis te ken. Een foto van de Hofzichtstraat te Alphen aan den Rijn. waar gister avond omstreeks kwart over acht de 68-jarige expediteur A. Vis door drie gewapende mannen werd neergeslagen en ontvoerd. De K. geeft de plaats van het kan toor aan; P is de poort ernaast. Op de plaats waar het kruis is ge tekend vond de zoon van de heer Vis tussen bloedsporen de hoed van zijn vader en een ijzeren staaf. vertelt de inspecteur. „Gelukkig had ?er Vis kunnen vertellen dat hij was ontvoerd in een groen Volkswagenbusje een wit of crèmekleurig dak. Dat voldoende voor ons. want om tien hadden we deze wagen te pakken met de 24-jarige chauffeur. En toen was het een „klein klusje" om de anderen tc grijpen". Vuurbuks In de auto trof de politie ook de buit: 972,50 gulden, alsmede een auto matische vuurbuks waarvoor geen wapen vergunning was afgegeven. Dit wapen, zo bleek uit het verhoor, was in handen van G. M. L. tijdens de overval op de heer Vis. De auto kon zo spoedig worden aangehouden, doordat de politie direct alle autoverhuurinrichtingen afging. Toen men de auto aantrof, bevonden er zich nog bloedsporen in. De jongste van de twee broers bleek het slachtoffer drie slagen met de staaf ijzer te hebben toegebracht. De chauffeur van het busje was in dienst van het ex peditiebedrijf Vis en De Jong. De 21. jarige P. L. was er in dienst geweest. Later in de nacht gaf het drietal toe ook de mislukte gewapende (met de vuurbuks) overval op het post kantoor te hebben gepleegd. Ook hierbij hadden ze gebruik gemaakt van nylonkousen, die ze over het hoofd hadden getrokken. De toe stand van de heer Vis, die zich na het gebeurde zeer kordaat gedroeg, is redelijk goed. De overvallers zul len zo spoedig mogelijk voor de of ficier van justitie in Den Haag wor den voorgeleid. Bij de Alphense po litie was niet bekend of de drie mannen eerder met de justitie in aanraking zijn geweest. Busdiensten op Oudejaarsavond LEIDEN De busondernemingen N.Z.H.. Maarse en Kroon en Citosa hebben besloten op Oudejaarsavond na 9 uur 's avonds geen bussen te laten rijden. De diensten, die tot en met 9 uur 's avonds van een begin punt vertrekken, worden normaal uitgevoerd. Begrafenis schoolarts Sollewijn Gelpke LEIDEN. Vanmiddag had op de r.-k. begraafplaats te Oegstgeest r> bijzetting in het familiegraf plaats van de op twee de kerstdag op 59-jarige leeftijd over leden dokter J. P. Sollewijn Gelpke, die sedert april 1952 als schoolarts was ver bonden aan de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. De overledene studeerde aan de Leidse universiteit en legde in 1932 het arts examen af. In datzelfde jaar werd hij als officier van gezondheid uitgezonden naar zijn geboorteland, het voormalige Neder- lands-Ind'ië, Drie jaai zat hij in een krijgsgevangenkamp en na zijn bevrij ding in 1945 werd hij kamparts in Singa pore. In 1947 werd hij, na een kort ver- n ons land. garnizoensarts te Sema- rang. In 1950 kwam dokter Sollewijn Gelpke weer naar ons land terug. Eerst hij controlerend arts voor zieken fondsen en in 1952 werd hij schoolarts te Leiden. Afscheid H. Hofman bij de N.E.M. LEIDEN De heer H. Hofman heeft afscheid genomen als directeur van de N.E.M. Hij is commissaris geworden. Tot directeur zijn benoemd de heren ir. J. H. Dickhoff en P. S. Stokman tot nu toe beiden adjunct-dirccteur. De heer W. J. Frenzen is gemachtigd te tekenen voor zaken die de inkoop betreffen. Hij is chef van de afdeling inkoop. LEIDEN De Leidse volkstuinders zijn tevreden over de medewerking die zü ln het nu bijna afgelopen jaar van de gemeentelijke overheid hebben onder vonden. Dat lazen wij in een jaarover zicht van de Leidse Bond van Volks- tuindersvereniglngen, opgenomen ln het oorlichtingsblad De Amateur-tuinder. Om de gewenste resultaten te bereiken is het nodig dat de besturen en leden alle verenigingen - ook de vereni gingen die op de bedreigde complexen zijn gehuisvest - volgend jaar volledige medewerking verlenen aan het bonds- bestuur. aldus het verslag Er zijn nog steeds grote zorgen. Een an de vragen is, of het mogelijk is de tijdelijke gronden opnieuw in gebruik te krijgen. Als de termijn met een jaai wordt verlengd, is er steeds volop blijd schap. Het Zonneveld aan de Nachte gaallaan en Nut en Genoegen in Waard konden hierdoor ongestoord voort bestaan Volgend jaar zal hierin, behou dens bijzondere omstandigheden, geen verandering komen. Tuinlust aan de Lace Morsweg werd in maart opgeheven. De Mul. De Slaagh Burgerlüke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Therese Edith Gertrude dr v F van Ommering en T E G Hoogendoorn: Mattheus Ste- fanus zn v L Westerbrink en P E A Steijn; Theodora dr v J J Stouten en B Nederlof: Robbert zn v E Schake en W. M. Korenwinder: Monique Irma dr v K J Verweij en C M Bos; Anne Heieen dr v C L Voorhoeve en L Wemelsfelder; Heinrich Petrus zn v M A Hoek en T M Does; Frankie Walter zn v F Neuteboom en J Ladds; Petronella dr v J Bruijn en C W van Dijk: Adriana dr v A M Hendriks en M C Goedemondt. GEHUWD: A H Hidding en W E Swart. OVERLEDEN: J Brussee 81 jaar man; A H Schippers 79 jaar wed van H J W Jansen; J R Graafland 62 jaar wed van F M Domburg; J H Thiel 90 jaar man; P M van Steen 71 jaar man; J van der Leede 43 jaar SCHAAKNIEUWS LEIDEN Het zijn niet alleen jeugdschakers uit onze eigen stad, die op de voorgrond treden by de jeugdkampioenschappen van de Leidse Schaak bond; want van de vier finaleplaatsen, die gisteren na het spelen van de voorronden bekend werden, ging er één naar de Alphense jeugdspeler H. van Loon en één naar de Noordwijkse coming-man K. Scherpenisse. De twee andere finalisten zyn de Leidse gymnasiasten S. Hilarius en D. Sam- kalden. voldoende om zijn finaleplaats vei lig te stellen. Van deze jonge Noordwijker zullen we later ongetwijfeld nog horen. R. J. Brunia deed nog wat hij kon grote propaganda van de schaaksport der de middelbare scholieren. Na afloop het toernooi reikte de heer R. Satt- ler, die als wedstrijdleider optrad, de prij- (twee per groep) uit Hierbij komt nog dat de buitengemeen ten waarschijnlijk de 'moederstad' zullen overvleugelen, want wij beschouwen Van Loon en Scherpenisse als duidelijk ster ker dan hun Leidse rivalen. We zouden waarschijnlijk zeer diep in het verleden moeten duiken om te ontdekken of het ooit een speler van buiten is gelukt jeugd kampioen van de Leidse Schaakbond te worden. Het toernooi had ook in de derde ronde een zeer rustig en bijna incidentloos ver loop. Alleen in groep A was de gehaast heid waarmee het toernooi wordt afge werkt er de oorzaak van, dat men over een finaleplaats via loting moest laten beslissen, hetgeen uiteraard niet plezierig is. Bovendien moest in deze groep inder haast een partij worden gearbitreerd. waarop later geen beroep meer mogelijk is. In deze groep A vergooide C. Freeke zijn kans door in de laatste ronde te ver liezen van S. Hilarius: bovendien werd zijn afgebroken partij remise gearbi treerd, waardoor hij met een half puntje achterstand op de twee winnaars volgde. P. Raumann versloeg in de derde ronde K. Verbree, waardoor hij samen met Hi- larius op de eerste plaats eindigde. Na lo ting werd Hilarius de gelukkige finalist. Eindstand: S Hilarius en P Raumann 2 punten, S Freeke 1 Vi, K Verbree Vz. In groep B had K. Scherpenisse in de derde ronde tegen M. Menken aan re- versloeg R. Bolhuis, die vorig jaar de finale speelde. Maar meer da tweede plaats zat er voor hem niet in. Eindstand: K Scherpenisse 2Va, R J Brunia 2, R Bolhuis 1, M Menken *2. In groep C versloeg H. van Loon, het nieuwe Alphense talent en favoriet de titel, in de derde ronde K. de Wilde, waarmee hij onbereikbaar werd naaste concurrenten. Hij eindigde zelfs met een vol punt voorsprong, omdat S. Ruysenaars zich door H. Ruis liet verras sen. Eindstand: H v Loon 2,i, H Ruis lte. K de Wilde en S. Ruysenaars 1. In groep D wist D. Samkalden al zijn tegenstanders de baas te blijven. Hij ver overde aldus zonder veel moeite zijn fi naleplaats. In de derde ronde versloeg hij Z. Rotteveel. Op de tweede plaats in deze groep eindigde E Bongers. die in de laat ste ronde van P. Lincewicz w De finalepartijen zullen de eerstko mende weken worden gespeeld, schijnlijk op clubavonden van LSG of Philidor. Dat de belangstelling voor het jeugd toernooi steeds meer toeneemt, konden we zien in de zestien groepen, die naast de kampioensgroepen speelden. Een to taaldeelneming van 81 schaakspelers speelsters in dit toernooi betekent een Uitslagi en De uitslagen in het jeugdtoernooi wa ren als volgt: Groep 1: W Veenswijk 2li. L Boonstra 2, P v Lochem en W Vochteloo li. Groep 2: J Bakker 3, W v Veen 2, L Groote 1, P F de Graaf 0. Groep 3: H v d Wilk, J de Rijk de Raad 2, W Nass 0. Groep 4: B de Groot 3, G Goslinga 2, W Bergers 1, P Spierenburg 0. Groep 5: A Passchier en H Joziasse 2 M Kruts 1, J v Elzen 0. Groep 6: G Leget 3, S Kruit 2, G van Oven 1, H v d Zeeuw. Groep 7: M Koetser 3, D Hansen 2, A de Ru 1. J v Roekei 0. Groep 8: A de Bruin. W Heil Capellen 2, J v Beek 0. Groep 9: E v Dijk 3. P de Boer 2, D J Boon 1, G Maarleveld 0. Groep 10: G Bergshoeff 3, F v Gemert 2, A Vuyk 1, D Millema 0. Groep 11: E de Vries 3, K v d Heide 2, A Kasteleyn 1. J v d Klinken 0. Groep 12: J Serdijn 3. D ter Haar 2, E Bergshoeff 1. R Koert 0. Groep 13: C Hakkenberg 2ü, J Bots 2, T Soesilo lli, P Maarleveld 0. Groep 14: P v Esseveld 3, C Kuypers 2, P Vollebregt 1. J Geyer 0. Groep 15: H Deketh en A J Mulder 2, L Chorus en J v d Linden 1. Groep 16: E Verleng en W ter Haar 3, E v Schijndel en R Mieremet 2, F Schijn- del 0. Zuid-West waren op eigen risico ge huisvest langs de voormalige trambaan Ld.den Wassenaar. Het wachten is op een permanent complex in het Mors- kwartier. B. en W. zullen de mogelijk heid tot aanleg daarvan bezien. Trou wens. bij uitbreiding van de gemeente Leiden zullen zo spoedig mogelijk per manente complexen worden iffgericht. Leidse jeugd zag een dierenfilm LEIDEN Gistermiddag heeft K. en O. in de foyer van de Stadsgehoorzaal twee filmvoorstellingen voor de jeugd gebon den, waarin een Hongaarse film van dr. Istvan Homoky Nagy werd gedraaid. Het bijzondere van deze rolprent „Kamera den door dik en dun" is, dat dieren er de hoofdrol in spelen. Twee honden en een valk raken hun baas kwijt en gaan door het zwer ven. Zij beleven allerlei avonturen en hebben ontmoetingen met tal van andere dieren, die zij als dat maar even nodig is de helpende hand bieden. In de filim wordit Nederlands gespro ken. zodat de jongelui de loop van het verhaal des te gemakkelijker konden vol gen. Zij hebben zich er uitstekend mee vermaakt. In het voorprogramma draaide de film „Traveling Tune" van Joop Geesink. Nieuwjaarsvergadering Leidse gemeenteraad LEIDEN Gm half 4 maandagmiddag komt de gemeenteraad bijeen om dc nieuwjaarsrede van locoburgemeester S. Menken aan te horen. De agenda ver meldt verder slechts mededelingen en in gekomen stukken. Na de vergadering wordt in de Bur gerzaal een receptie gehouden. V olkstuindersbond gaat jubileren LEIDEN De Leidse Bond van Volks- tuindersverenigingen bestaat volgend jaar 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan heeft het bestuur besloten op vrijdag 23 april in het restaurant Van der Heij den een receptie te houden. Winter in Holland ijzel, hagel, ijspret. En een zachte witte deken over bomen, straten en daken. Zoals bijvoorbeeld in Katwijk aan den Rijn, waar dit romantische plaatje werd ge maakt. Rede yooR hun eerste vergadering in nieuwe jaar reeds op 4 januari hebben de leden van de Leidse gemeenteraad een agenda ge kregen waarop naast de onvermijde lijke zaken als notulen, mededelingen en ingekomen stukken als enige punt de nieuwjaarsrede van de voorzitter staat. In tweeërlei opzicht zien wij dat als een verbetering. Ten eerste is het tijdstip beter ge kozen. Een nieuwjaarsrede die ver in januari wordt gehouden lijkt op de bekende mosterd. Wie zowel een blik achterwaarts als voorwaarts wil wer pen, moet toch zo dicht mogelijk bij d edrempel blijven. Na de 15e ver dwijnt die drempel uit het gezicht. Ten tweede krijgt de nieuwjaars rede ongetwijfeld meer allure door haar apart te stellen en niet te kop pelen aan een gewone agenda. Dan maar een vergadering extra als dat nodig is. De rede krijgt nu nog meer reliëf door de receptie in de Burger zaal na de raadsvergadering. De belangstelling voor het gemeen telijke en bestuurlijke leven kan door de manier waarop men zijn zaken pre senteert. zeker verlevendigd worden. Ais de raadsvergadering van maan dag van dit besef een symptoom is, is het gemeentebestuur op de goede weg. Katwijker overleden aan verwondingen OEGSTGEEST De 68-jarige heer Zwanenburg uit Katwijk aan den Rijn is gisteravond in hert Academisch zie kenhuis te Leiden overleden. De bejaar de man liep ernstige verwondingen op toen de auto. waarin hij op de ach terbank zat, in de nacht van 20 op 21 december op de Leidsestraatweg tegen en lichtmast reed. Nieuwjaarsreceptie in Voorschoten VOORSCHOTEN Burgemeester L. de Kool en zijn vrouw recipiëren nieuw jaarsavond van half 9 tot half 11 in het raadhuis. ALPHEN De heer Jan van der Snoek (betontimmerman, 26 jaar, Steektervveg 79a) vond gistermiddag in de Prins Hendrikstraat een schooltas. Hij ging met het gevonden voorwerp naar een café om een kopje koffie te drinken en maakte het daar open. De jongeman ver bleekte van schrik: geen schriften en boeken zaten in de tas, maar hij was volgepropt met briefjes van tien en vijfentwtintig. In totaal f 25.000. De heer Van der Snoek rende naar een telefoon en belde het po litiebureau. Daar kwam even later een hijgende bediende van een Alphense bank binnenstormen om het verlies te melden. Laconiek werd hem tot zyn grote verrassing meegedeeld, dat het geld al te recht was. Binnen een kwartier had zich alles afgespeeld, het ont dekken van het verlies en de geruststellende mededeling, dat het geld was gevonden. Op de bank heerste grote consternatie toen een tijdelijke bediende onthutst binnenkwam en het ongeluksbericht uitstamelde. Hij had de tas met geld notabene tussen de snelbinders achterop zijn fiets ge bonden. Toen hij hij het postkantoor kwam, waar het moest worden gestort, bleek de bagagedrager leeg. Personeelsleden van de bank gingen vlug overal zoeken, maar naar later bleek, was de heer Van der Snoek hen voor geweest. De eerlijke vinder is een flinke beloning in het vooruitzicht gesteld. Dat wordt dan een prettige verrassing na een onaangename. „Ik voel de me zo ellendig als wat toen ik al dat geld zag", zo zei hy tegen zyn moeder toen hij thuiskwam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3