M van moorsel Ui DEKENS «».-139- 1375 NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 DECEMBER 1961 Walter nu echt in moeilijkheden AMSTERDAM Engelse les-Walter van de televisie is niet erg fortuinlijk ge weest de laatste dagen. Op eerste kerst dag botste hij op het gladde wegdek van de Amsterdamse Overtoom met zijn auto tegen een andere wagen en op de avond van de tweede kerstdag werd hij de dinerzaal van het Amsterdamse Hilton- hotel uitgestuurd, omdat hij niet behoor lijk gekleed was voor het diner, waar Josephine Baker zou optreden Dit laatste kwam omdat en dat was weer een andere pech tien dagen ge leden in Parijs zijn auto was opengebro ken waarbij zijn koffer met ruim drie duizend gulden aan kleding was gesto len. Hij bezat niet meer dan een blauwe blazer, een grijze broek en twee over hemden en daarmee kon hü niet ver schijnen in het deftige Hiltongezelschap Maar omdat hij Josephine Baker persé wilde zien verzocht hij om een rolstoel en liet zich zo met een gele de ken om zich heengeslagen de zaal bin nenrollen. „Ik geneerde me wel een beetje, de gasten keken heel medelijdend naar me", zei hij, „maar ik heb genoten". Walter (Brian Mc Demott) is samen met zijn vrouw en uiteraard met Conny (Ann Lawson) drie dagen in Am sterdam geweest om uit te rusten van de Rudi Carrell-show, die op de avond van tweede kerstdag werd uitgezonden en die twee weken geleden in Zwitser, land werd opgenomen. Brand maakte elf mensen dakloos AMSTERDAM Elf personen werden op de avond van tweede kerstdag dak loos toen hun bovenwoning in de Kraaipanstraat grotendeels door brand werd vernield De bewoners, het echt paar Valkhof met acht kinderen en een schoonmoeder, vonden bij buren tij delijk onderdak. Het brandpiket der poli. tie stelde een onderzoek in naar de oor zaak van d« brand die begon in de ach terkamer waar een oliekachel stond. Het vuur werd met twee stralen geblust. BRUNSSUM Een felle brand heef t op kerstavond de zaad- en vogelwinkel van de heer Vaassen volledig verwoest. Vele vogels en vissen kwamen in de vlammen om. De brand is vermoedelijk door kort sluiting veroorzaakt. De schade bedraagt ongeveer f. 60.000,De eigenaar was tegen brandschade verzekerd. Toon Hermans weer aan het werk AMSTERDAM Na twee weken „uit" e zijn geweest heeft cabaretier Toon Hermans de avond voor kerst weer kun nen optreden en wel op de planken van het hoofdstedelijke theater Carré. Maar liefst twintigduizend mensen hebben door de keelaandoening van Toon hun voorstelling gemist. Er zijn evenwel maatregelen getroffen om de teleurge- stelden bij voorrang In de gelegenheid te stellen een van de komende voorstellin gen bij te wonen. Bob de Lange verlaat (met andere acteurs) de Haagsche Comedie DEN HAAG Boo de Lange zal de Haagsche Comedie verlaten en deel gaan uitmaken van de artistieke leiding van de Nederlandse Comedie, waar Ton Lutz een lege plaats achterlaat om in Frankrijk en Duitsland regie-opdrachten te vervullen. Hij blijft wel als gastregis seur aan de Nederlandse Comedie ver bonden. Naar verluidt zullen ook de asteurs Pim Dikkers, Camille de Vries en Bas ten Batenburg hun werkzaamheden bij de Haagsche Comedie beëindigen en naar Nieuw Rotterdams Toneel over gaan. Jules Croiset is met de Nederlandse Comedie nog in gesprek. Er bestaat dus een kans, dat ook deze acteur de Haag sche Comedie gaat verlaten. W. H. van Baarle (64) overleden DEN HAAG Op 24 december is in zijn woning geheel onverwacht overle den de heer W. H. van Baarle (64). Hij was als adviseur voor perszaken en pu blic relations verbonden aan verschil lende uitgeverijen van tijdschriften en dagbladen. De heer Van Baarle was lid van de persraad. Ook was hij een der oprichters van de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftuitgev (NOTU), waarvan hij ere-voorzitter De begrafenis heeft vandaag in alle stilte plaats gevonden. Jos de Klerk tachtig jaar HAARLEM Jos de Klerk wordt vrijdag 8 januari tachtig jaar en in ver band daarmee wordt er een receptie gehouden in het Frans Hals Museum, waarop de jarige, die reeds een vijftig jaren werkzaam is als muziekcriticus het eerste exemplaar zal worden aange boden van zijn boek „Haarlems muziek leven in de loop der tijden". Jos de Klerk werd te Merxem bij Antwerpen geboren en woont sedert 1914 in Haar lem. Hij heeft veel gecomponeerd, is jarenlang leraar geweest aan de Haar lemse muziekschool van Toonkunst, en heeft veel gedirigeerd. Hij is de nestor van de Nederlandse muziekcritici en zijn oordeel berust op mildheid, ervaring en wijsheid. Zijn zoon Albert de Klerk geniet als organist grote vermaardheid. Hartewens Festival geopend HAARLEM Ongeveer twaalfhonderd jongeren uit alle delen van ons land zijn in de Grote Kerk in Haarlem bijeen gekomen voor de openingsplechtigheid van het „Hartewens Festival", dat ge durende drie dagen in Haarlem wordt gehouden .Het programma omvat 54 ma nifestaties. Het ligit in de bedoeling om in Haarlem een twee jaarlijks nationaal muziekfeest voor de jeugd te organiseren waarbij deze zichzelf kan confronteren met muziek in zoveel mogelijk facetten: lichte en serieuze, klassieke en moderne muziek, jazz en teenagermuziek, opera, ballet en filmmuziek, kerk-, kamer- en orkstmuziek. Na begrotingswoorden door de burge meester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers en de voorzitter van het stich tingsbestuur, de heer D. J. A. Geluk, verrichtte de de directeur-generaal voor de kunsten en voor de internationale culturele betrekkingen van het ministe rie van O. K. en W„ mr. H. J. Reinink de opening. Hij zei, dat het ministerie grote dankbaarheid voelt voor het initia tief van de directeur van het Noordhol lands Philharmonisoh Orkest, Henri Arends. De staatssecretaris en hijzelf heb ben grote bewondering voor de geest driftige wijze waarop gewerkt is en voor het succes vooral als men in de statis tieken leest dat het bezoek aan concerten vermindert. Aan de openingsplechtigheid, die I'} '64 verkocht: 225.000 auto's 240.000 brommers 600.000 fietsen AMSTERDAM Het afgelopen jaar jn er in ons land ruim 225.000 perso nenauto's verkocht. De verkoopstijging (circa 25 procent) ligt procentueel nog Iets hoger dan in de voorafgaande ja ren. sedert in 1960 de autohausse in ons land begon, aldus een artikel in het jongste nummer van het orgaan der Ned. vereniging de rijwiel- en automobiel industrie (R.A.I.), waarin 1964 „een goed jaar" wordt genoemd. Ook de gehele be drijfswagensector. met de bestelauto's (verkoopstijging van ruim 30 pet) voor op, heeft betere resultaten te zien gege ven dan ooit tevoren. In 1963 werden aan vracht- en bestelauto's e.d. nog geen 30.000 wagens verkocht. Dit jaar zullen het er ruimschoots 35.000 zijn. Opge merkt wordt dat de grote concurrentie op de automarkt geen prijsverhoging veroorloofde, terwijl het algemene prijs peil met meer dan 5 pet is gestegen. In wezen een prijsdaling dus, die ten laste van de winstmarges komt, zodat de sten bepaald niet evenredig met de ver koopcijfers meegestegen zijn, Er zijn dit jaar 240.000 bromfietsen verkocht, een stijging met bijna 20 pet, en ruim 600,000 fietsen, een stijging me» bijna 10 pet. Maar die verkoopstijging kwam in belangrijke mate ten goede de import. Bij de rijwielen was de portstijging niet veelzeggend (nog geen 10 pet), maar de Nederlandse bromfiets- produktie die steeg met 14 pet is minder toegenomen dan de import, die wel zeer sterk steeg. De uitvoer i de rijwielen en bromfietsen bij welke laatste groep de export overigens zee: gering is met zo'n 15 pet gedaald. Het zal in 1965 moeilijk zijn de record koopcijfers van bromfietsen en rijwielen te evenaren of zelfs te overtreffen. Wel zal zeker de concurrentie nog meer nemen, wat in auto. en tweewielerhan- del beide geldt. werd bijgewoond door de commissaris van de koningin in Noordholland mr J. F. Kranenburg, verleenden medewerking Aviva Semader, de stadorganist Albert de Kelk en het Radio Philhannonisch Quintet. Zuiver wollen waarondervan bekende merken. In diverse uni kleuren en verschillende dessins, o.a.: 150x200 57.00 - 47.00 150x220 53.50 - 39.75 180x220 49.75 220 x 240 89.00 met 10 °/o echte korting LeidenBotermarkt 19 Donkerssteeg 16 Haarlem: Grote Houtstraat 31 kolbert kostuums 5«s!,ns9"nkmoi^|;7^r^ ""Oderne Speclale aanbieding In carcoats ko,y$r 99" autocoats in mohair en tweed sportieve coats in caban- en parka-stijl voor Jongemannen kostuums prima kamgarens gyg in moderne ruitdessins, 14 jr. cabans de moderne coats aa 75 in marine-stijl 14 jr. sportkolberts enorme kollektie o.a. 75 75 Cardin stijl Harris Tweed vanaf sportpantalons in gegarandeerde p&c kwaliteiten 39" voor Jongens kostuums speciale aanbieding kamga'en stollen y| 75 ffruul pantalons nylon anoraks geheel gewatteerd .£*75 met capuchon^ klndercoats prachtige wollen stollen warm gevoerd klein» stijg'"® Per ,nal1 voor Jongens overhemden originele .Bel-O-Fast" pullovers zui.er wol. in de 77S kleuren voor 1965. 3 handschoenen „derving warm al» wo', sterk als I®5 2' pyjama's 175 voor Heren overhemden „Bel-O-Fast" ol Tricot nylon uitsluitend gegaran- deerde merkshirts pullovers 19' Italiaanse import. zuiver wol zware kwaliteit, ideaal voor wintersport 75 handschoenen w°"en tricot-voering extra voordelige aanbiedingen nappa pebble-grain 10®° 1290 j?;/-a£e*jassen kwaliteits. Pop/in en flanel 10»o pyjama's aanbiedingen 75 |9S

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10