Kerstfeest in de Koninklijke Stal 4% 33% hups Economie en Financiën Soms is het moeilijk, en toch kan het... Amsterdams raadslid dreigt met aanklacht Florkin: niet allemaal zo bedoeld RIJKSPOSTSPAARBANK Gids Europese metaal- en kernindustrie SENMOET DF. EGYPTENAAR Eenzame kerst op wad Uitvoer steeg in november DONDERDAG 24 DECEMBER 1964 (Van een onzer redacteuren) NIET in de stal van een her berg, maar in de Koninklijke Stallen in Den Haag werd giste ren het kerstfeest gevierd. Dit maal kwam de Koninklijke fami lie samen met het hofpersoneel uit Den Haag en Amsterdam, van Soestdijk was alleen aanwezig de zangvereniging Paleis Soestdijk. De grote stal was sober versierd met wat dennegroen, oude tapij ten waren over de stenen vloer gespreid en een groot podium met zwarte achtergrond tegen een wand geplaatst. Stralend middel punt was de kerstboom. In het donker flonkerde het zilver van ballen en klokken met als enige ander kleur het rood van de lintjes. In de top een enorme zil veren ster. 0P VERZOEK bleef iedereen zit ten toen de Koninklijke familie binnenkwam. Koningin Juliana in een donkerrood trois-pièces a la Chanel, prins Bernhard in een don kerblauw kostuum met anjer na tuurlijk, prinses Beatrix heel feeste lijk in zwart fluweel, prinses Mar griet in een wollen grijs-rode japon met groene mantel en prinses Chris tina in een terrakleurige japon. Na enkele welkomstwoorden van prins Bernhard werd gezamenlijk gezongen Gezang 4: „Op. op die 't rijk bewonen/Uw Koning" tege moet. De Koninklijke Militaire Ka pel begeleidde de zang. Na het „Nu sijt wellecome" door de zangvereni ging Paleis Soestdijk onder leiding van de heer L. J. Meijer trad konin gin Juliana naar voren: Met zachte stem sprak zij: „Ik lees n eerst en kele gedeelten uit de Bijbel voor". Het waren een gedeelte van Jesaja en een gedeelte uit de Openbaring aan Johannes. Dan het Kerstevan gelie uit Lucas 2. Als een moeder van een groot gezin las de Koningin het oude verhaal, ieder woord dui delijk maar toch heel zacht. fjAN NA samenzang van Gezang 15 kwam prins Bernhard naar voren. Zijn kersttoespraak was ver- rassend direct en indringend. ..Ik denk dat wij allemaal in deze tijd van het jaar wel eens mensen om ons heen hebben horen zeggen: ,.Ik heb helemaal geen zin in Kerstmis" of „Ik zie er tegen op als een berg", aldus begon de Prins. Hoe waar is dat en wie heeft in deze dagen het gehol en geren om eten en uitgangetjes niet eens wat geërgerd bekeken, omdat het echte Kerstfeest bijna overscha duwd werd door dit alles? Echter: „Er zijn heel andere rede nen. die een mens kunnen doen opzien tegen de Kerstviering. Rede nen. die maken dat men er tegen opziet geconfronteerd te worden met de komst van Christus op aar de. Ik vrees, dat er maar heel weinig mensen zijn, die een zo sterk ge loof bezitten dat dit hen onder alle omstandigheden beheerst en sterkt. Ik geloof, dat het niet anders kan en dat het zelfs nodig is dat er soms twijfel bij ons opkomt". De Prins noemde verdriet om het verlies van een geliefd wezen, te leurstelling door het gedrag van de naaste, wroeging om eigen daden, ziekte en lijden als beproevingen. ..Het is te begrijpen, dat mensen die in zulke omstandigheden ver keren opzien tegen het Kerstfeest, maar juist zij zijn het. die Kerstmis het meest nodig hebben. Ik wil natuurlijk niet zeggen, dat Christus er niet is voor degenen, die zich gelukkig voelen. Jezus is op aarde gekomen voor ons alle maal. Maar voor hen is het gemak kelijk zich te verheugen en mis schien zullen zij er zelfs niet veel over nadenken. Het is nu eenmaal zo. dat voorspoed dikwijls leidt tot onpervlakkigheid. Het gaat dan allemaal wel best en we hebben niemand nodig: ook Christus niet. Wordt het leven moeilijker dan verandert de zaak". ..Kerstmis Is het feest van warmte en licht, maar iemand die met zich- zelve strijdt, die strijdt met zijn ge loof, keert zich af van dit licht. Hij vreest dit licht. En dat is waar wij mensen de grote fout maken. Chris tus is niet gekomen om zich te laten aanbidden door mensen zonder fou ten. Hij is niet gekomen voor men sen zonder zorgen, voor mensen zonder twijfel. Zijn licht is niet ge komen om ons te vernederen in onze kleinheid, maar om ons bij te lichten op onze weg. Hij is niet ge komen om ons te straffen, maar om ons te verlossen. Het Kerstlicht is een warm troostend licht. De Kerst boodschap een blijde Boodschap, die geluk en vreugde schenkt aan het meest gewonde of bedroefde hart, al zal het niet steeds het geluk zijn waar wij om hebben gevraagd. Jezus heeft gezegd: Die bidt, ont vangt. Maar waarom bidden wij? Bidden wij om onze zin te krijgen? Om wonderen? Of om berusting in het onvermijdelijke, om dankbaar heid voor de zegeningen?" Prins Bernhard wees op de moge lijkheid van zulk een bidden en be sloot: En dan is er juist het moment, dat wij kunnen, dat wij zouden moeten aankloppen, met al onze angst en twijfel, zwakte of droef heid, bij Jezus Christus, die op aar de kwam voor ons, om ons te ver lossen en om voor ons te bemidde len bij God, de Heer, Onze Heiland, die er niet alleen in de Kersttijd is, maar altijd en voor iedereen er is om te helpen ons zelf te helpen en Wiens kracht altijd bij ons is, als wij haar maar tot gelding wil len laten komen. Daarvoor kan het bezoek aan Zijn kribbe de beslis sende stap zijn. T~\E LICHTEN doofden, alleen de blinkende ster bleef stralen. Wat toen volgde was ontroerend en tegelijk vol humor, heel simpel maar met zoveel vertrouwen ge bracht, dat er een vertedering door de zaal golfde. Een kindergroep uit Den Haag voerde een geïmproviseerd spel op: ..De drie Koningen en de Ster", on der leiding van mevrouw L. Ballot, verbonden aan het Werkcentrum voor Lekenspel en Creatief spel te Amsterdam. Het podium was leeg op een soort huis (alleen deur en venster) na. waar het woord „Koning" opstond Daar bleek Caspar te wonen. Kenne lijk was de lijn van de handeling wel aangegeven, maar fantaseerden de kinderen hun tekst. Caspar meende, dat er belletje getrokken werd aan zijn deur. Verontwaardigd wees h\j in het wilde weg de zaal in ..Doet een kwajongen daar het?" nee: ..Daar" en vinnig of hij zó het toneel af zou vliegendeed hij een uitval precies naar de plaats waar de Koningin zat.' Die lachte overigens al en heel het spel leefde ze intens mee, dan eens verwonderd, dan ge spannen en glimlachend om de kod dige improvisaties. Koning Baltha- sar en koning Melchior kwamen en koning Caspar ging mee. alle drie met hun geschenken: goud. wierook en mirre. Marktvrouwen, herders en rovers kwamen ten slotte bijeen bij de herbergierster, die haar stal aan Maria als plaats van overnach ting had toegewezen en daar kwa men ook de drie Koningen, omdat de ster bleef staan boven de stal. Het ogenblik, waarop de schare doordrongen wordt van het groot se dat hier geschied is, kon door de kinderen niet helemaal verwerkt worden, maar hun aftocht door de donkere zaal al zingend: Komt laten wij aanbiddenwas hart- veroverend. CTILLE NACHT. Heilige Nacht... zongen allen. Daarna in de ga rage schonk de Koningin met de prinsessen Beatrix en Margriet, ge assisteerd door de Grootmeesteresse en hofdames chocolademelk, zoals traditie is. Een kerstbrood, een ka lender en een zakie snoep voor de kinderen waren de gaven, die de Prinsessen bij het vertrek der gas ten uitreikten. Het kerstfeest in de Koninklijke Stallen was ten einde. Grote meerderheid vooi ruilverkaveling Geestmerambacht NOORDSCHARWOUDE De ruil verkaveling Geestmerambacht is. zoals "Idc verwachting was. met een grote '.meerderheid aanvaard. Van de 3.611 stemgerechtigden stemden er niet meer dan 93. of 2.5 procent, tegen. Naar de oppervlakte gerekend werd vooj- 28g i van de 5.340 ha. dat is 5.5 pet, tegen ge- istcrrjd. I Als laatste bracht de commissaris der I Koningin in Noordholland, mr F. J Kranenburg, zijn stem uit. Na landmeetkundige voorbereidingen zal het eigenlijke werk in 1966 of 1967 kunnen beginnen. Vragen over gezinnen Spaanse arbeiders DEN HAAG Het Tweede Kamerlid mevrouw Singer-Dekker (soc.) wil, in dien aan echtgenotes van Spaanse werk nemers eerst het verblijf in ons land wat toegestaan, althans dit oogluikend is toegelaten door een ruime interpre tatie van de geldende voorschriften, dat zij thans ook in de gelegenheid worden gesteld hier te blijven. Zij acht dit nood. zakelijk uit een oogpunt van rechts zekerheid van de betrokken werknemers en hun gezinnen. Zij betoogt dit in schriftelijke vragen aan de minister justitie naar aanleiding van de aanzeg ging van een aantal van deze vroi dat zij na 1 Januari Nederland moeten verlaten. Ook de Tweede-Kamerleden Schuljt en Van Rijckevorsel (beiden kath. hebben minister Scholten dergelijke vra gen gesteld over de gezinsleden va Spaanse arbeiders. Ging vraag aan B. en W. te ver AAI STERDAM Mevr. G. Wijs- muUer-Meij^r (Kb.) heeft gister middag in een vergadering van de gemeenteraad gedreigd een aan klacht in te zullen dienen tegen de heer L. Seegers (comm.). Zij vroeg bij de behandeling van een voorstel ruim zes en een halve ton beschikbaar te stellen voor de verbou wing en inrichting van de oude be huizing van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen tot tehuis voor ambulante psychiatrische patiënten, waar de inventaris van dit gebouw ge bleven is. Raadsnestor Seegers sprak er hierna zijn verwondering over uit dat -deze vraag gesteld werd. „Dergelijke vra gen worden nooit gesteld. Er is ook nooit gevraagd naar wat er gebeurd is met de inventaris van het Oude Bur gerweeshuis", merkte hij op. Sterk geëmotioneerd reageerde me vrouw Wijsmuller, die bestuurslid van het Burgerweeshuis is: „Dit (aal ik mij door deze man niet zeggen Hiermee wordt gesuggereerd dat het bestuur van het Burgerweeshuis diefstal zou heb ben gepleegd Ik zal hiervoor een aan klacht indienen bij de politie". „OCH KOM" Wethouder mr, R. v. d. Berg, die in verband met ziekte van burgemeester Van Hall de vergadering voorzat, pro- beerde de zaak tc sussen met een goelijkend „Och kom". Hij merkte ook BRUSSEL. De Luikse hoogleraar Marcel Florkin heeft verontwaardigd verklaard, dat de hem toegeschreven opmerkingen over de gczondheldstoe- siand van de astronauten „overdreven" zijn. „Ik kan u verzekeren, dat mevr. Tercsjkova zo gezond is als een vis", zei hij in een interview. V olgens enkele Luikse en Brusselse kranten zou prof. Florkin hebben gezegd, dat het experiment van de ruimtemens „volledig" was mislukt en dat allen aan mentale stoornissen leden. Florkin was nu wat minder stellig. Er moeten nog grote vraagstukken worden opgelost in het ruimte-onderzoek en men moet zich er ondermeer rekenschap van geven dat de gewichtloosheid een zeer belangrijke beperkende factor is in de duur van de ruimtevluchten, zei hij. Prof. Florkin zei ook dat men tot de conclusie is gekomen dat de mens niet langer dan vijf dagen gewichtloos kan blijven zonder dat zich moeilijkheden gaan voordoen. Een woordvoerder van de Amerikaanse organisatie voor lucht en ruimtevaart (N.A.S.A.) heeft verklaard dat Amerikaanse ruimtedeskundi gen ervan overtuigd zijn dat de mens twee weken veilig in de ruimte kan leven. op dat- door B en W. bekeken wordt ar het misverstand wat betreft de entaris van het Oude Burgerwees huis zit. De heer Seegers zei hierna nog dat hij niet meer gezegd had dan dat over de inventaris van het weeshuis nooit J ournalistenschool in Utrecht UTRECHT De Hogere school voor de Journalistiek komt in Utrecht, aldus de Commissie tot instandhouding van hoger onderwijs voor journalisten, die dezer dagen het gemeentebestuur heeft verzocht een bereidverklaring af te gven in het kader van de nijverheids- onderwijswet Vragen over weg Tilburg-Breda DEN HAAG. Het Tweede-Kamer lid Verdijk (kath.v.) heeft de minister van verkeer en waterstaat schrifteliik gevraagd wanneer het tracé van de weg TilburgBreda definitief zal ztln vastgesteld en wanneer met de ging .van deze „dodenweg" kan worden begonnen. Hij wil ook weten, wat de oorzaken zijn dat het tracé deze maand nog niet is vastgesteld. Negen maanden geëist wegens mishandeling mede-cafébezoeker LEEUWARDEN Negen maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling. Zo luidde gisteren de eis van de officier van justitie tegen de 32-jarige T. B fabrieksarbeider Waaxens. die op 19 juli te Holwerd had getracht een mede-café-bezoeker van he leven te beroven. Zonder enige aanlei ding kwam hij op de man af die op de vlucht sloeg, doch na een ren van zes honderd meter door de verdachte werd ingehaald en mishandeld. Autowegen naar België misschien eerder klaar DEN HAAG Over een versnelde aanleg van de ontwegen E 10 (Breda Antwerpen, en K 3 (Eindhoven-Antwer pen! zullen de regeringen vam België er Nederland spoedig een beslissing nemen Nederland zal bovendien trachten de ver betering van het Kanaal van Gent Terneuzen te bespoedigen. Dit ware voornaamste resultaten van besprekin gen. die gisteren in de Trèveszaa! tussen delegaties van beide regeringen werden bereikt. Toestaml vergiftigde kinderen beter AMSTERDAM Volgens de politie rat de toestand van de 13-jarige Mie- en de 11-jarige Frank B.. die maandag door hun ontoerekeningsvat bare moeder vergiftigd werden, nog steeds vooruit. In de toestand van me- 'rouw B.. die ook zichzelf vergiftigde, s enige verbetering ingetreden. Zij kan ■chter nog niet worden verhoord Vragen over Nederlandse huurlingen in Kongo DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid Slotemaker de Bruine (pac.) heeft aanleiding van persberichten hier- de ministers van justitie en van buitenlandse zaken schriftelijk ge vraagd hoeveel Nederlanders zich bij het huurllngenleger van dc Kongolese regering hebben gevoegd. Hij wil we ten of deze Nederlanders verlof is ver leend ln vreemde krijgsdienst te tre- en of gewezen ls op het gevolg van het zonder verlof doen van een derge lijke stap: verlies van het Nederlan derschap. Tenslotte informeert het Ka merlid welk beleid de regering in deze verder zal voeren. Akkoord openbaarheid vervoertarieven DEN HAAG Na jarenlange moei zame onderhandelingen is een akkoord .n zicht over het netelige probleem van de openbaarheid der vervoerstarieven in rf» EGKS- Staatssecretaris Keyzer heeft een nieuw gesprek met de heer Coppe, -e-voorzitter van de Hoge Autoriteit overeenstemming bereikt. De Rijkspostspaarbank deelt mede dat thans de volgende rentevergoedingen gelden voor BELEGGINGSREKENINGEN RPS voor bedragen met een opzeggings termijn van 12 maanden voor bedragen met een opzeggings termijn van 6 maanden Het minimum-bedrag, waarmede een beleggingsrekening kan wor den geopend, bedraagt f 1000,grotere bedragen afgerond op een veelvoud van f 100,Verdere inleggingen dienen te ge schieden in bedragen van f 100,of een veelvoud daarvan. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, bedraagt f50000.— Nadere inlichtingen aan alle postkantoren en bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 73 1271 Het handboek voor de Europese ijzer- 1. staal- en kernindustrie alsmede toele veringsbedrijven voor 1965-'66 van Pu blication Inter-Europe te Darmstadt, is verschenen. Het heeft de dikte van een Statenbijbel en bevat een ongekend aantal bladzijden, waarin gegevens worden ver strekt over deze industrieën, alsmede een aantal registers, die het vinden op ver schillende manieren gemakkelijk maken. Adressen, telefoonnummers, personalia duizenden industrieën in West-Duits- land, Frankrijk. Italië, Nederland. België en Luxemburg treft men daarin aan als mede gegevens personalia over verschil lende Europese gemeenschappen en orga. nisaties. De produkten worden opgesomd per bedrijf en tevens vindt men de be drijven gerangschikt naar de produkten. Bij dit alles komen nog de zeer belang rijke advertenties, waarvan eveneens een uitgebreid register is toegevoegd. Onderhandse markt reeordliandel DEN HAAG Het bankierskantoor Staal en Co. deelt mee. dat er in 1964 op de markt voor onderhandse leningen een record-bedrijvigheid heeft geheerst. De rente was voortdurend op een hoogtepunt dit oefende op institutionele beleggers grote aantrekkingskracht uit. Dit lokte GRAP fcEWAKEU-EU PAT 15 UOG WIET ALLES. WE MOETEU PRO&EREU UOGFMUPR OP. TE BREMERHAVEN Schipper Vos en zijn stuurman Knoops zullen een eenzame Kerst vie ren in de verlatenheid van de Wadden voor de monding van de Weser. Maar er is wel een kerst boom aan boord van hun 466 ton nietende Ilcbo. zij hebben televisie en radio en vanaf de vuurtoren op de rfobbenplnat wordt een wakend oog op hen gehouden. Mevrouw Vos en me vrouw Knoops met haar kinderen Ennie, Margriet en Antje brengen de Kerst dagen in Groningen door Gisteren zijn zij door de reddingboot H. H, Meier van dc Hébo gehaald en tn Bremerhaven aan wal gezet, vanwaar zij naar Groningen reisden. De Hebo, die geladen was et 400 ton ruw ijzer en onderweg van Lübeck naar Liittich. was zaterdag om hoog gelopen op de zoge heten zwarte gronden voor de monaing van d- Weser, Door de straffe noordwes tenwind was het schip uit de koers gelopen en toen de wind daarna ruimde naar het oosten (waardoor de waterstand op het wad laag wordt) werd de situa tie penibel. Aanvankelijk dachten schipper Vos '48) en stuur man Knoops 29.» dat het niet zo'n vaart zou lopen, maar toen begin van deze week de Hebo nog rotsvast op de plaat zat, ontstaken zij een vuur op de plaat, waarmee zij de aandacht trokken van de vuurtoren wachter van de Robben- plaat. Als resultaat daarvan voer de reddingboot H. H. Meier uit, die met een kleine roeiboot levensmid delen en een kerstboom aan boord bracht. Schipper Vos besloot, dat de vrouwen en de kinderen beter naar de wal konden. De Hebo zit wel niet ge vaarlijk, maar een erg com fortabele Kerst leek het voor de opvarenden toch niet te worden. Het wachten is nu tot de wind opgaat naar westen zodat weer genoeg water (minstens vier me ter) boven de zwarte gron den komt te staan, zodat de Hebo de reis van beek naar Lüttich kan volgen. n het buitenland uitgezettte midde len terug, en bovendien is in ruime mate op de huidige rente gecontracteerd ten laste van de in 1965 ter beschikking ko mende middelen. Tevens heeft de Ame rikaanse equalisation tax de belangstel ling voor New York als internationale cmissiemarkt verminderd. Het was het eerste volle jaar waarin de gemeenten door afschaffing van het rentegamma over grotere vrijheid beschikten doch daar tegenover werden aan de lagere over heid hoeveelheidsbeperkingen opgelegd. Staal en Co. heeft de kostenstijging kun- goedmaken door gestegen omzetten, zodat het jaar gunstig was. Het kapitaal werd uit reserves tot f 2 miljoen ver hoogd. Hensen zeer tevreden ROTTERDAM Het van de Machine fabriek Hensen bedrijfsblad Hefkracht meldt dat de bezetting zeer bevredigend door binren. en buitenlandse orders. 2\ is overgegaan van termijnfinancie ring op kredietfinanciering, daar vele buitenlandse opdrachten alleen met aan zienlijke kredieten worden verkregen, zodat er een grote toeneming is van bankkosten. Dank zij de financiële hulp van de regering aan onderontwikkelde gebieden zijn v<\schillende grote op drachten verkregen doch met weer zeer aparte risico's. De bedrjjfsuitgaven en overige kosten stegen sterk maar de pro- duktiviteit is niet in die mate toegeno men. De uiterste voorzichtigheid met verdere uitgaven en zo veel mogelijk beperking van onkosten zijn nodig. In dien allen hieraan medewerken heeft de directie vertrouwen. Aansluiten Maatschappijnieuws O DEN HAAG De invoer bedroeg in november f 2052, (vorige maand 2274, vorig jaar 1988) miljoen, de uitvoer f 1829 (v.m. 1999. v.j. 1605) min. het dek kingspercentage 89 (v.m. 88. v.j. 81). In dc eerste 11 maanden steeg de invoer gemiddeld 18 pet, de uitvoer 15 pet. De oorzaak dat de invoer in november slechts 3 pet hoger was dan een jaar ren was dat tegenover een stijging ijzer en staal alsmede hout een da ling stond van granen en vliegtuigen. De stijging van de uitvoer met 17 pet ln november was gevolg van grotere uit» van schepen, elektrische machines, minerale oliën en auto's. Sedert het be ging van het jaar was het invoersaldo f 4185 (v.j. 3196) min., aldus blijkt uit de gegevens van 't Centraal bureau voor de statistiek. Gebr. Pot heeft de ln 22 weken ge bouwde hektreiler Zonnemaire overge dragen aan de Fishery Products Ltd in New Foundland. Het schip heeft een volledige visverwerkingsfabriek aan Mekog Indonesische N.V. in Nederland AMSTERDAM Twee Indonesische particulieren hebben de Kasdi NV te Am sterdam opgericht voor invoer van Indo nesische voortbrengselen, die buiten re geringsbemoeiingen vallen, zoals ethe rische oliën. Men verwacht de eerste transacties in 1965 en ook uitvoer naar In donesië is niet uitgesloten. Het kapitaal is f 100.000, waarvan j.OOO geplaast en contant gestort. -Albatros bestelt fabriek bij VMF AMSTERDAM Het Nederlandse in genieursbureau Continental Engineering (Verenigde Machine Fabrieken) kreeg opdracht tot bouw van een ureumfa- briek voor Mekog (Mij. tot Exploitatie van Kooksovengassen), behorend tot de Verenigde Kunstmestfabrieken Mekog- Albatros te Pernis met een dagcapaci teit van 400 ton. De produktie moet in 1966 beginnen. Wall street lager NEW YORK De effectenbeurs sloot gisteren onregelmatig lager door een zwakke stemming laat op de dag. Staal, auto's, spoorwegen, luchtvaart, tabak, elektronische waarden, landbouw- nachines en ruimtevaart waren meestal lager, doch postorderhuizen, farmaceu tische fondsen en olies merendeels ho ger. Outboard Marine was het levendig ste fonds met 114.100 aandelen omzet en 1)b stijging tot 17, Comsat was tweede met 66.000 aandelen en daalde 2% tot 50N, Chesepeake and Ohio daalde Ai Sastern Airlines ïs. Reynolds Tobacco Is, I.B.M. 3, Xerox 2. Merck steeg 1, Zontrol Data 1%. Union Carbide 2 Van de 1357 verhandelde fondsen slo ten 616 lager, 451 hoger en 290 onveran derd. Er waren 28 hoogte- en 22 laagte- punten voor 1964. De index van Stan dard and Poor voor 500 aandelen daalde S 0.18 tot s 84.15. voor 425 industriëlen 0.13 tot 88.94, 25 spoorwegen $0.15 tot 45.72. 50 nutsbedrijven 5 0.09 tot 74.32. van Ass. Press voor 60 aandelen 0-9° tot 8 322.50. van Dow Jones voor 30 industriëlen 2.34 tot 868.02 punten Nationale-Nederlanden Noors belang DEN HAAG - De Nationale-Neder landen heeft een meerderheid verwor ven in Agder Assuranceselskab A/S te Trondheim met 1 miljoen kronen vol gestort kapitaal, die alle soorten verze kering beoefent en een bijkantoor te Os- lo heeft. Zij is in 1854 opgericht De Ne derlanden van 1845 oefent sinds 1881 brand- en transportverzekering uit in Noorwegen cn zal deze later samenvoe gen met het bedrijf van Agder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9