Witte droom miïèïè Verschillend oordeel over eigen c.a.o. met Hoogovens i Produktschappen en tSKR geen 3,5 procent Alles voor werknemers NCRV met bloemlezing rondom Kerstfeest DE WIJZEN \|FfTWF T.FTTWF COirRANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1964 Lever Portugees niet uit aan Portugal AMSTERDAM liet Angola-comite beeft een dringend beroep gedaan op de minister van justitie de jonge Portugees Edgar da Sylva Franco die in juni 1964 zijn gevangenisstraf beeft uitgezeten maar nog steeds in het huis van bewa ring te Haarlem verblijft in geen gevai tegen zijn wil aan Portugal uit te leveren. Deze jongeman was van oktober 1961 tot april 1962 op Schiphol werkzaam bij de K.L.M. als bordenwasser. In april 1962 heeft hij de bemanning - van hel K.L.M.-vliegtuig. waarin hij naar Lissa bon zou terugkeren, willen dwingen naai Oost-Berlijn uit te wijken, volgens zijn verklaring om de aandacht te vestigen op de wreedheid van het Salazar-regime. Daarvoor werd hij op 19 oktober 1962 door het gerechtshof te Amsterdam Ir hoger beroep veroordeeld tot twee jaar en drie maanden. Zijn hoop in Nederland te mogen blij ven en met de vrouw die hij hier leerde kennen, een bestaan op te bouwen, zal niet in vervulling kunnen gaan als de Nederlandse regering bij haar voornemen blijft hem op korte termijn uit ons land 4 te zetten. De Portugese regering wil hem VII een paspoort verstrekken, dat alleen Portugal geldig is In zijn land wacht biel hem. op grond van „aantasting van het aanzien van het land in het buitenland" langdurige gevangenisstraf. Pogingen om andere landen voor zijn lot te interes seren zijn zonder resultaat gebleven, aldus een communiqué van het Angola- f06 comité, ei1 Straalvliegtuigen R t Z, op kolen ven HEERLEN Ook in de kringen der Limburgse mijndeskundigen bestaat grote belangstelling voor een vinding, die in eiij de laboratoria van het Franse kolenmijn, centrum Verneuil is gedaan. Daar heeft men uit steenkool een nieuwe brandstof ontwikkeld voor supersonische vliegtui gen. „Carbojet", zoals de naam werd, heeft een zeer grote dichtheid en een straal, vliegtuig hoeft minder mee te nemen om tot een grotere actieradius te komen dan met traditionele brandstof, zo werd ge zegd. Het vijfjarig zoontje van de familie De Blaay uit Othene (gem. Zaamslag) gistermiddag in zijn woonplaats in ït water gevallen en verdronken. Pas •n half uur later vertelden kinderen, et wie het jongetje had gespeeld, wat was gebeurd. Na een kwartier dreg- ;n werd het lichaam gevonden. UTRECHT/DEN IIAAC metaalbedrijf»l»on.<len hebben in een commentaar op het verzoek van <le directie van Hoogovens aparte c.a.o. met de drie bonden tc mogen afsluiten, een verschil lend geluid laten horen. De vertegenwoordigers van de chris telijke- en rooms-kafcholieke bond ver klaarden zich in principe akkoord. De heer Baart, voorzitter van de ANMB, zag de noodzaak er niet van in en betoogde dat er verband be staat tussen dit verzoek en het feit, dat er nog geen overeenstemming is bereikt over een nieuwe c.a.o. voor de metaal. AMVJ organiseert cabaretfestival AMSTERDAM Jonge (nog) weinig bekende cabaretiers uit geheel Neder land krijgen binnenkort een kans in Am sterdam hun kunnen te tonen en te la ten beoordelen door een deskundige ju- De hoofdstedelijke Algemene Maat schappij Voor Jongeren (AMVJ) houdt hiertoe op zaterdag 20 maart in haar gebouw een cabaretfestival met de naam „Café 65". Het AMVJ-initiatief is ingegeven door de grote smaak waarmee dit jaar voor de derde keer door Amsterdamse scho lieren het door groepen medeleerlingen geserveerde „broodje cabaret met bal" verorberd en de door leden van ca barets uit de andere delen van het land geuite wens de kwaliteit van hun teksten ook eens aan randstedelijke kri tiek te toetsen. In de jury van „Café 65" zullen on- :r meer zitting hebben: Dora Paul- n, Erik de Vries, Johan Verdoner, Eli Asser. Enrico Neckheim en ds Wim J. Koole. Wanneer de belangstelling dit wense lijk maakt zal op zaterdag 13 maart een •oorselectie worden gehouden. Op het ogenblik hebben de organisatoren reeds toezeggingen tot deelname van acht ca baret-gezelschappen. onder meer uit Groningen. Vakbonden ernstig ontstemd .-economische redactie) DEN HAAG In vakbondskringen is men ernstig ontstemd over het feit. dat de huidige salarisverordeningen Sociaal-Economische Raad en de Produkt- schappen niet de mogelijkheid hebben om aan het personeel van deze instellingen 1* de aanvullende salarisverhoging van 3H procent te verlenen, die wel (iq de vorm s van een uitkering-ineens) aan het over- flrat heidspersoneel is verstrekt. Er zal op yef korte termijn een poging worden onder- nomen om ook voor het personeel van de Et - S.E.R. en de Produktschappen deze uit- ,e f kering-ineens over 1964 te verkrijgen. do Aanleiding tot de ontstemming in krin- aani gen van de vakbonden is een advies van rdee de commissie van plaatsvervangende ïs. voorzitters der produktschappen aan de VOO Excelsior: ROTTERDAM De aandeelhouders vergadering van de Metaalbuizenfabrick "7 Mij. Excelsior heeft de winstverdeling ulJ* goedgekeurd. Hierbij krijgen de aandeel houders niets en de werknemers f 200.000 De winst van t 137 000 (vorig jaar f734.000> gaat naar de nieuwe rekening Eén aandeelhouder noemde dit zwart loon en sprak van „chantage door de werknemers Voorzitter mr. Blom zeide: „Wij hebben het personeel nodig en moeten het houden" Voorkennis van de dividendpassering is er volgens mr. Blom niet geweest en de koersval was waarschijnlijk gevolg van de late verschijning van het jaar verslag. Er zijn vooriopig geen belang rijke investeringsplannen. De bestaande plannen kunnen uit afschrijvingen wor den gedekt. Excelsior flirt met Ldereen en meer samenwerkingen zijn niet uit gesloten In 1963 was de omzet f 60 min. waarvan 48 pot uitvoer Het aantal werk. Kater Peter overleden KOBLENZ De zwarte kater Peter, die een verblijf van acht dagen in het op de Rijn gezonken Nederlandse motor schip Tjoba had overleefd, is gisteren gestorven. Toen de Tjoba, die 13 december bij Koblenz was gezonken, op 21 december werd gelicht, had men het dier levend aangetroffen in de kajuit, waar het zich in een luchtbel in leven had kun nen houden. Ondanks versterkende mid delen. massage en een liefdevolle be handeling heeft men het dier niet in leven kunnen houden Volgens de die renarts was de huid van de kater te zeer aangetast door stookolie en hadden zijn ogen teveel te lijden gehad van het achtdaagse verblijf in een donkere ruimte. De 37-jarige M. Vos uit Heusden ls gisteravond bij een verkeersongeluk in Drunen zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Toen zijn auto slipte, is hij eruit geval- besturen van deze schappen, voorzitters dc uitkering-ineens wél te verlenen, hetgeen mogelijk is, omdat deze salarissen zijn gekoppeld aan het niveau van de directeur-generaal van de voed selvoorziening. Het gaat hier om de voorzitters van het Hoofdproduktschap Zuivel, voor Akker- bouwprodukten en de Produktschappen voor Vee en Vlees, Groenten en Fruit. Pluimvee en Eieren. Vis en Visprodukten. Tuinbouwzaden en Margarine. Vetten Oliën, Poging In de hedenmorgen gehouden openbare bestuursvergadering van het Produkt- schap voor Zuivel werd een diènovereen- komstig voorstel aanvaard, doch van diverse zijden (voornamelijk van de werknemersvertegenwoordigers in het be. stuur) werd in hoge mate betreurd, dat dc salarisverorden ingen voor het personeel eenzelfde uitkering-ineens niet mogelijk maken. Besloten werd om in de commissie voor georganiseerd overleg der gezamenlijke produktschappen deze zaak aan de orde te stellen om zo mogelijke toch nog in die richting iets gedaan te krijgen in de hoop, dat daarvoor dan de goedkeuring de S.E.R. kan worden verkregen. De voorzitter van de christelijke taafibcdrüfsbond, de heer II. Peters, benadrukte dat het komende gesprek, over de Hoogovens c.a.o geen gevolg is van het mislukken van het overleg in de vakraad Metaal. De Hoogo' willen een moderner sociaal beleid ren en trekt ook de consequentie door te bedanken als lid van de werkgevers organisatie die statutair een afzonder lijke ca,o. verbiedt. Uitgangspunt Uitgangspunt zal moeten zijn dat de landelijke metaal c.a.o. (mocht die er komen) door Hoogovens wordt over genomen, maar redactioneel wordt aange past aan bestaande verlangens. Daartoe dienen de omstandigheden bij Hoogovens door een Europese bril bekeken te wor den. In andere EGKS-landen hebben zus terbedrijven een eigen c.a.o. en die mo gelijkheid moet in ons land ook gescha pen worden, aldus de heer Peters, die verklaarde dat sommige werkgevers de vooruitgang in deze willen tegengaan. De voorzitter van St. Eloy, de heer P. Brussel, heeft zich in principe akkoord verklaard en zal als afgevaardigde van de rooms-katholieke bond in de onder handelingsdelegatie zitting nemen. Een afgerond standpunt kon nog niet worden bepaald. Volgens de heer Baart, voorzitter van de ANMB, legt Hoogovens te veel na druk op de eigen geaardheid van het bedrijf. Het gaat volgens hem om een maatschappelijke structuurwijziging, die gevolgen heeft voor alle industriële on dernemingen. Hij vroeg zich af waarom Hoogovens haar plannen niet heeft kun nen doorvoeren in het kader van het overleg in de vakraad. Hij ziet het ver zoek van Hoogovens als kritiek op de resultaten die tot nu toe 'n bet overleg zijn bereikt. De heer Baart ziet daarom verband tussen het besluit van Hoog ovens en het mislukken van het overleg over de c.a.o. inzonderheid omdat de werkgevers op het gebied van de belo ningsstructuur onvoldoende openingen te maken Geen grens Onbestendig kerstweer DE BILT. Aan het zonnige winter weer komt juist op eerste kerstdag een einde. Het hogedrukgebied trekt naar Oost-Europa weg, gevolgd door een storingsfront, dat ons morgenochtend kan passeren met meer bewolking en op enkele plaatsen een sneeuwbuitje. Daarna draait de wind naar noordwest en neemt in kracht toe. Er wordt in de komende dagen lucht uit het poolge bied aangevoerd met een wat onbe stendig karakter. De temperatuur komt overdag boven het vriespunt en tijdens opklaringen is er in de nacht nog lichte vorst te verwachten. De afgelopen nacht bracht vijf tot acht graden vorst. De kerstdagen blijven wel aan de kou de kant, maar het weer krijgt in zijn geheel een meer guur karakter. ZON EN MAAN Vrijdag 25 december: zon op 8.47. onder 16.33; maan op onder 12.56. Zaterdag 26 december: zon op 8.48, onder 16.33: maan op 0.44. onder 13.12. Zondag 27 december: zon op 8.48. onder 16.34; maan op 1.58, onder 13.28. Maandag 28 december: zon op 8.48, onder 16.35; maan op 3.10, onder 13.44. Zaterdag 26 december: laatste kwartier. Zaterdag 2 januari: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 25 december: 7.53 v.m., 20.23 n.m 26 december: 8.51 v.m., 21.22 n.m. 27 december: 9.54 v.m., 22 .32 n.m. 28 december: 11.02 v,m„ 23.44 n.m. - Vanavond op televisie: HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur 4- ij ij' t II, II i-: I? Den Helder Ypenburg Vlissingen Eindhoven Zd.-Limb. He'.slnki Oslo Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno IJMUIDEN ..Naast de Invoering van Londen vast maandloon wil de directie van de A'd; Hoogovens ook aandacht geven aan een verdere hervorming en vereenvoudiging van het beloningssysteem en vele andere regelingen, waaraan het onderscheid tus sen arbeiders en beambten ten grondslag .ligt of een rol speelt, aan de nieuwe si tu a aanpassen". Dit verklaarde ir P. van Delden, nadat hij dinsdag afscheid had genomen als directeur van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens, hedenmiddag in zijn (laatste) rede bij de jaarlijkse kerst- lunch van het bedrijf, waaraan ditmaal ongeveer 800 personeelsleden deelnamen. De heer Van Delden zei de zich hier en daar reeds aangekondigde veranderin gen in de verhouding tussen „arbei ders" en ..beambten" („uurloners" en „maandloners") van groot belang te achten voor de toekomstige arbeidsver houdingen. rindstil 7 -2 Het college van beroep voor het be drijfsleven zal op 11 januari Cs morgens om tien uur) in qen openbare zitting de pierprijs behandelen. De wijzen uil het Oosten, zie. zij kwamen van zo .ver Daar was geen twijfelmoedigheid; geen sprake van gebrek aan tijd bij 't volgen van de ster. Zij knielden, vol bewondering, bij 't kleine kribje neer. Daar was geen spoor van haastigheid; zij gunden ruimschoots zich de tijd voor onze lieve Heer. Zij wisten niet dat 't Christuskind het heil der wereld droeg. Toch maakten zij die lange reis; wat waren deze mensen wijs. de ster was hun genoeg. Zi> droegen h"un geschenken aan in goud en specerij. Die offerande, zonder klacht uit eigen vrije wil gebracht, beschaamt, beschuldigt mij. Het leven jaagt en dringt de mens al snel en sneller voort. God geve, dat de kribbe mij waarachtig tot een rustpunt zij. God heeft het laatste woord. Gré Kempen-Sterkenburg. BUSSUM Vanavond zal er geen grote dramatische produk- tie op hel beeldscherm verschij nen. De NCRV, uitzendend op Ned. 1, zal op heel speciale wijze de sfeer van Kerstavond dienen met een gevarieerd programma in serieuze maar zeker niet pre- kerige toon opgesteld. dat ..Bloemlezing rond het Kerst feest" is genoemd en dat onder regie van Johan de Meester tus sen 8.55 en 10.10 uur te zien is. Al krijgen we dan ook geen avond, vullend spel, dat wil toch niet zeggen dat de spelkunst vreemd is aan dit programma Integendeel, het zal tal ETHERGOLVEN van korte gespeelde schetsen en impres sies laten zien. de een wat ernstiger, de ander wat lichter van allure. We geloven, dat men zich vanavond met een „toebereid hart" aan de beeld buis kan zetten, wanneer Ned 1 staat ingeschakeld en dat men dan maar eens overgegeven moet kijken en luisteren bij de nadering van het Kerstfeest. Het programma zal zijn samengesteld uit muziek en zang, declamatie, eenak ters en poppenspel. Teksten zijn ont leend aan belangrijke werken van een grote verscheidenheid van auteurs, van Michel van der Plas af tot Franciscus van Assisi toe. Vergissen wJJ ons niet want de NCRV heeft zich aangaande dit pro gramma In strikt stilzwijgen gehnld dan begint dc uitzending met het ge dicht van Michel van der Plas „De vrouw van de herbergier", een mono loog van de vrouw die zich herinnert hoe „die man en die vrouw aanklopten om onderdak en zU hnn alleen maar de stal kon laten zien". In het verloop van het programma zullen poëzie, romantiek, lichte humor, evangelieverkondiging en smaakvolle bezinning op het Kerstgebeuren elkaar afwisselen. Maar er valt ook een wrang schetsje te verwachten over een ont moeting op Kerstfeest van twee solda ten in de loopgraven van 1914-'18 en over de wijze, waarop soldaten in Korea elkaar „een vrolijk Kerstfeest" wensen. Zo zal er van alles zijn te horen en te zien in dit meer dan twee uren lange programma, dat er op uit is elck wat wils te geven en een brede schare van kijkers te boeien. Nachtdienst Als intermezzo vertoont de NCRV na deze blóemlezihg een filmpje van Kees van Langeraad en Didier van Koeken- AVRO gaat REM-jilms uitzenden HILVERSUM De AVRO heeft be sloten enkele programmaseries die bij het staken van de uitzendingen van de REM nog niet waren beëindigd en blij kens de reacties van vele kijkers op prijs worden gesteld, uit te -zenden. Het betreft hier onder andere de programma's mr. Magoo, waarvan de AVRO de eerstvolgende aflevering op zaterdag 2 januari zal uitzenden, en Robin Hood, waarvan men de eerst volgende aflevering op zaterdag 30 ja nuari zal kunnen zien. De keuze zal voorts, voor uitzending op de vrijdag avond, via het tweede net, worden ge maakt uit de series The Saint en Ben Casey. De Dick van Dyke show en de Danny Kaye show, van welke series men de afleveringen tot dusverre beur- telings via het eerste en het tweede net kon zien, zullen voortaan uitsluitend vla het eerste net door de AVRO wor den uitgezonden. 33 „Hè? Ja. m op je! Het is zegt Hans. „e; mee te gaan. ar ze rekenen met eten immers :en ideale verbinding met de bus," moeder vindt het echt leuk om Als je opschiet, kun je die van I. uur nog halen." „Goed. ja. Tot straks." Werktuiglijk kijk ik op de klok. Tien over halfvier. Ergens moeten er nog reistabletjes in huis zijn. De bus en moe der erbij- Als ik me maar goed houd. Ik ren het hele huis door en vind ze ten slotte in de keukenkast. En dan zijn ze al aan de voordeur. Vader is er ook bij. „Als je het goed vindt, gaat deze oude heer ook mee." „Geweldig," zeg ik „wat een geleide! Ze staan met z'n drieën naar me te kijken als ik mijn jas aantrek en voor de spiegel myn witte •ollen muts opzet. „Wat is zc toch nog maar een piepjong meis- sie. hè?" zegt vader, terwijl hij me welwillend opneemt. „Helemaal geen eerbiedwaardige dok tersvrouw." „Dat komt nog wel," grijns ik. „Als u ten minste doorgaat met dat geplaag, ben ik grijs voor mijn tijd." Hans kijkt op zijn horloge. „Jullie moeten nu gaan." Moeder heeft de voordeur al open. Vader maakt een opmerking over mijn koffer; het dringt niet eens tot me door. Hans, o Hans, ik moet het je nog vertellen En dan vergeet ik bijna hem gedag te zeggen. Ik sta al bij de deur. Mijn hart is loodzwaar. Het is of er iets onherroepelijks gebeuren gaat. ..Dag Wiesje," zegt Hans zacht achter me. Hij slaat zijn arm om me heen en keert me naar zich toe. Als ik nu maar een moment kon verge ten dat vader en moeder erbij zijn. Ik houd toch vaai hem; waarom word ik dan zo beangstigend kil? O, ze merken het niet, misschien Hans zelfs niet. „Nou," bromt vader met een lachje, „als we die bus nog halen willen Ik laat Hans meteen los. „Het is ook voor een hele week tegelijk, va- .v... .ermoedelijk doordat het portier Idertje. Kunt u er niet meer tegen?" En dan zie niet goed was gesloten. |ik ineens Hans' ogen. Pijn, verdriet, teleurstel- door Heieen van Batenburg ling, wat is het precies? Het verwart me volko men. Als moeder toen niet geroepen had dat de bus er aankwam. We moeten nog hollen om hem te halen. Ze zitten tegenover me. de oude dokter Ter Wele en zijn vrouw. Hans heeft ze gelukkig wil len maken en ze zijn het. Dat heeft hij tenmin ste bereikt met zijn komedie-huwelijk. Zelfs moeders vurige verlangen naar een kleinkind zal vervuld worden. Even doet het me goed dat ze blij zijn met mij. Steeds zie ik Hans voor me, zoals hij keek. alsof hij zeggen wilde: Moet je me er dan al tijd aan herinneren? Weer is er dat vage vreem de gevoel dat het allemaal niet nodig is. De ge negenheid die heel langzaam tussen ons zou kun nen groeien, maak ik iedere keer opzettelijk kapot. Denk alsjeblieft niet. Wiesje. dat het iets te betekenen heeft, zeg ik tot mezelf. De droom, de werkelijkheid en dan flap ik het eruit. Ik wil het niet, ik wil het niet en toch gebeurt het. Wees maar niet bang dat ik je misverstaan zal, Hans. Ik weet dat het spel is. Arme Hans! „Hebben ze telefoon bij tante Ida?" vraag ik plotseling aan moeder. Vader geeft antwoord. „Nee, meisje, daar grijp je naast. Iedere dag zeker een kwartiertje met Hans bellen, hè?" Daar heb ik geen moment over gedacht. Wat zou ik hem moeten zeggen? Ik schiet in de lach. „U had helderziende kunnen worden, vader tje!" We blijven gezellig aan het praten en ik vergeet totaal dat ik weieens misselijk zou kunnen wor den in de bus. Bij het station in Groningen, waar de bussen hun standplaats hebben, ontdek ik een telefooncel. „Vindt u het goed als ik even bel?" „Een kwartiertje?" plaagt vader. „Een minuut," zeg ik. Ik leg mijn handschoe nen op het bankje en zoek in myn agenda naar het nummer van David. Als hij nu maar thuis „Een ogenblikje," zegt een harde vrouwen stem, „ik geloof dat hij net thuis is." „Aksberg." „O, David," juich ik, „wat heerlijk dat je er bent. Ik was ervan overtuigd dat je onbereik baar zou zijn." „Wat kunnen de dingen soms meevallen, hè?" zegt David vrolijk. „Mag ik even weten met wie ik spreek?" „Met Wiesje." „Wiesje! Ben je in de stad?" „Ja. Luister eens, ik heb maar een paar mi nuten. Ik zou zo graag willen dat je naar Hans toe ging." „Nu, a la miniute?" „Nee, vanavond of morgenavond, als je tijd hebt. Zie je.. "In zo weinig mogelijk woorden vertel ik hem de gebeurtenissen op ons dorp en mijn vakantie hier. „Doe je het, David? Met jou zal hij erover kunnen praten, dat bevrijdt hem misschien een beetje." „Ik ga er vanavond heen." zeg David kort. „Ik zit in de nachtdienst. Zie ik jou ook nog een keer van de week, Wies?" „Ik ben hier tot maandag." „Waar ben je te bereiken?" vraagt David. Ik geef hem het adres. „Waar voel je meer voor: een mooi concert, goeie film?" „Het allerliefste toneel, als dat er is," zeg ik aarzelend. „En anders kies jij maar." Ik popel om het gesprek te beëindigen. Vader loopt maar heen en weer te drentelen en moeder staat met de hand aan haar hoed bij de koffer. „Bel me morgen even," vraagt David nog. „Dat Hans nog thuis was," zegt moeder. (Wordt vervolgd) berg over de-kolonisatie van het volk der Kirdi in Kameroen. Na het tweede NTS-journaal voert het Amsterdams Kamerorkest de sym fonie no. 1 in Bes van Haydn uil, zulks ter inleiding op de Kerstnachtdienst, welke het IKOR om 11 uur op Ned. 1 Deze dienst is een reportage uit de Amsterdamse Westerkerk, waar ds. H. A. Visser voorgaat en de cantor-organist Simon C Jansen het kerkkoor leidt. Solistische medewerking aan de dienst verlenen de alt Aafje Heynis en de trompettisten Nelly Gaffel-Boeree en Bart Zaal. Deze uitzending zal een uur duren. Daarna volgt de Eurovisie-uit zending van een nachtmis, te houden in de O.L. Vrouwe Basiliek in Maas tricht. Tien landen zullen deze uitzen ding overnemen en daarom wordt er geen gebruik gemaakt van de Neder landse liturgie maar houdt men zich aan het kerklatijn. Voor de muziekliefhebbers: men hoort de mis van Stravinsky voor ge mengd koor, orgel en blazersensemble. De kerstliederen worden gezongen door de Maastreechter Staar licht film. NTS: 20.30 Concertgebouwor kest: Klass muziek. KRO: 20.50 De langste nacht van het jaar, TV-spel. NTS: 22.15— 22 50 't Is maar een woord, quiz-programma Programma voor 2e Kerstdag Hilversum L 402 m. KRO: 8.00 Kerst klokken 8.01 Nieuws 8.15 Oude kamermu ziek 8.30 Hoogmis 9.30 Kerstliedere Nieuws en mededelingen 13.10 Lichte gram 13.45 Paus Paulus VI en Kerstmis 1964 14.05 Klein Radiokoor: gewijde muziek 1430 Ankerloos. Kerslklankbeeld 15.00 Lichte muziek (gr) 16.30 Kerstuitzending tionale Kerstlie orkest, radiokoor HKPHHPHB Lichte gram 12.15 De mens aan bod. toespraak 12.30 Stereofo- nische uitzending: Tango-rumba orkest en zangsolisten i3.00 Nieuws 13.15 Radio Jazz club 13.45 Voor de twintigers 14-10 Radio- philharmonisch orkest en solist: klass mu ziek (in de pauze 14.5515.10 Socialis tisch commentaar) 16.00 Actualiteiten 1630 Sportjournaal 17.00 Kinderkoor 1730 Kerst liederen 18.00 Nieuws 18.15 Onbewoond: interview en gram 18.56 Stereofonische uit zending: Licht orkest en zangsolisten 1930 v«navonë Hilversum I, 402 m. 19.00 Nieuws en weerpraatje 19.10 Radiokrant 19.30 Koor zang: geestelijke liederen (gr) 19.45 OP de man af. praatje 19.50 Lichte gram 20.10 Boeren en Burgers in Buitenveen, hoorspel 29.40 Balletmuziek (gr) 21.25 Kerstzang In de Ahoyhal te Rotterdam 22.15 Klass ka mermuziek (gr) 22.30 Nieuws 22 40 Kerk orgelconcert 23.150.15 Evangelisch-Lu- therse kerkdienst. Hilversum n, 298 m 19.00 Voor de kleu ters 19.05 Sportparade 1930 Nieuws 19.35 Volkskeratzang te Amsterdam 20.30 34-12- 64, gevar kerstprogramma (om 22.30 Nws) 23.55—24.00 Nie gram 23.55—24.00 Nieui - Verborgen kerken in Ethiopië, TV- .00 Journaal. VARA: 2030 De' Rudi Carrell Kerstshow 21.10 Strijkorkest: oude muziek 21.35. Voor dracht 31.45 Muzikale droomfantasie 22.15 Nocturne, toneelstuk. NTS. 1.15—130 Journaal. kunstrijden op de kunstijsbaan van Garmisch-Partenkir- ohen 17.00 Zaalhandbal Kersttoernooi in Utrecht (—17.45) 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 De bel gaat voor de laatste maal. liedjes 2035 Onder vier ogen, interview. NTS: 21.10 Detectivebureu Lynx: Het ge- anavond 21.55 Attentie G armisch-Partenkir- 2030 Pa Pir beeldverhaal 2035 Attentie 20.55 Bloemle zing rond het Kerstfeest: voordrachten, poppenspel en kinderkoor. NCRV: 22.10 Goed kijken. naar dekolonlsatiet film documentaire. NTS: 22.25 Journaal 22.30 klass Programma voor zondag Hilversum I. 402 m. NCRV: 8.00 Nieuws en w eeroverzicht 8.15 Oud-Nederlandse Kerstliederen (gr) 8 30 Hoe beleef ik de tijd?, studiodienst 9.00 De Platenbijbel 9.45 IKOR: 23.00 Kerstnachtdienst KRO: 34.00—1.15 Nachtmis 12.50 Buitenlands commen taar 13.00 Nieuws 13.10 De drie Muske tiers, licht programma 13.30 Voor de kin deren 14.00 Limburgs Symfonie-Orkest en ziek (opn) 15.00 aiding. CONVENT Programma voor Ie Kerstdag Hilversum I, 402 m. KRO: 00.00 Inleiding Hoogmis 00.05-0130 Plechtige Nachtmis. Kerstzangdienst io.oMHPMMRHHHnnn strumentaal ensemble: Oud-Duitse Kerstlie deren 11.30 Geestelijke liederen 12.00 In strumentaal trio: moderne muziek 12.30 Omroeporkest en soliste: klaar muziek 12.55 Klass gram. NATIONAAL PROGRAMMA: 13.00 Kerstboodschap door H.M. de_Ko- Kerstgedichten 14.50 Fluit 1 Kerstimuziek 16.50 Gram 19.00 Ni weerpraatje 19.10 Koorzang: Kerstliederen 19.35 Radio hoorspel 21.15 Kerkorgelconcert 21.45 Pro menade-orkest en zangsolistenamus mu ziek 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22 40 Epiloog 22.50 Licht muzikaal pro gramma 23.10 Lichte gram 23.55—24.00 Nws Hilversum n. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen en socialistisch strijd lied 8.18 Weer of geen weer. gevar pro gramma 9 45 Geestelijk leven, lezing. IKOR 3.30 Op de Kamerorkest 2030 De Mc n solisten: oude levendheid van Go Kerstzang in de Ahoyhal tatie in kerk. zending en oekumene 23.00 Geestelijke liederen 23.35 Vocaal ensem ble met orgelbegeleiding: Kerstliederen uit Engeland 23.55—24.00 Nieuws. Hilv( pelui 8 830 Stereofonische uitzending: Klass gi 8.45 Volkskerstzang in Utrecht. VPRO: 10.00 Kamerorkest eri soliste: klass muziek 10.45 Hervormde kerkdienst. VARA: 12 00 Stereofonische uitzending: Licht orkest 12.35 Lichte gram. AVRO: 13.00 Nationaal programma: Kersttoespraak door H.M. de Koningin 13.15 Nieuws 13.25 Mededelingen 1330 KersUiedjes 14.40 Radiophüharmo- nisch orkest en solist: klass en moderne muziek 15.45 Kinderkoor. VPRO: 16.00 Le Mystère de la Nativité. oratorium (ste- invallen en literaire spitsvondigheden 16.05 Licht orkest 16.30 Sportrevue 17.00 Licht ensemble met zangsolisten. VARA: 1730 Voor de jeugd 17.50 Nieuws, sportuitslagen 18.05 Sportjournaal i830 Stereofonische uit zending: Walsorkest 19.00 Bij nader inzien 19.35 Vrij entree cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws 20 05 Lichte muziek programma's van het afgelopen jaar (opn) 21.05 Klass gram 21.35 Wie is de schuldige, hoorspel (deel 6) 22.10 Gitaarrecital: oude en klass muziek 22 30 Nieuws 22 40 Actualiteiten 23.00 Omroeporkest: klass muziek 23.55 24.00 Nieuws. Televisie. Nederland L RKK: 11.000— >.1.45 H Mis. IKOR/CVK: 19.00—20.00 Zingend geloven: Gospelsoogs n 20.5! dingen i Sho\ mfonische uitzending) 18.00 Nie programma 21.45 Amsterdams Kunstmaand- orl'.c.-l: Populair-klass werken 2235 Epi loog. NTS: 2230—2235 Journaal. Nederland IL NTS: 19.30 De Tijdscapsule 20.00 Journaal 20.05 Tom Ewell Show 20.30 Terugkeer naar het regiment. TV-spel 2135 t Rusland 22 00—22.15 Sport rondom Kerstmis >r kinderen 18.35 (opn) 19.00 Kiosk: Volksn In bee 19 3 andei JB|Bir gehandicap- 1 in de samenleving 20.00 Nieuws 20.05 ereofonische uitzending: Licht instru- •ntaal kwartet 2035 Het lange kerst- hoorspel. VARA: 21.00 Oude kamer- mij alhier. Programma voor maandag mg 7.20 Klass gram 735 Sportuitslagen an zaterdag 7 45 Radiokrant 8.00 Nieuws 15 Gewijde muziek (gr) 8 30 Lichte gram muziek 2135 Overkoi klankbeeld 22.00 Steneofoni Metropole orkest en soliste 22.30 Niei 22.40 Klass gram 23.20 Lichte gram 23.55— theologischt etherleergang 12.UU Musette-ensemble rijdag 25 december Walter Klier 2.25 Voor 12.30 Meded ten behoeve tuinbouw 12.33 Lichte g zangsoliste 12.53 Gi teilen 13.00 Nieuws en zangsolist: amus Parade 1435 Moderne 15.00 Als de kat van 1 programma iherhalin jl) 15.30 Klass kamera beleef ik de tqd?. studiodienst 16.30 Ste- i reofonische uitzending: Vocaal ensemble: )r_ Geestelijke lieaeren 10.50 Ouoe kamermu- c (gr) 16.00 Ho» Londs Symphonle Orkest 17 Regeringsu op. 92, Svjatoslav Richter, piano; Sympho- nie Orkest van de Nationale Philharmonic te Warschau o.l.v. Stanlslav Wisüockl IV. Maurice Ravel: 1. Rhapsodie espagnole, Prélude la nuit, Mala) Respifihi: Anl de Christelijk Historische Uni AVRO; 7.00 Nieuws 3 Voor de kinderen 8.15 Klass gram 8.50 Ochtend- 10,50 Voc i's 11.02 Voor de t 1230 Meded ten 11.00 Licht 1 land- platteland land. water en waterkering 1535 Oude lachfilms 1540 Socutera 15.45 Billy Smart's Circus (BBC) 16 5017 35 Kerstliederen in King's College te Cambridge (BBC). AVRO: 19.30 Roos ter. progra 20.00 Jouri 20.55 Voor de met gram 14.40 Stereofonische uitzending. Brabants orkest: klass muziek 15.30 Voor dracht 15 45 Musette orkest 16.00 Nieuws ie.02 Stereofonische uitzending: Sopraan

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7