VLEET Nationaal Jeugdkorps gaf een concert in Sassenheim Prijswinnaars op cle landelijke kleinveesliow in Noordwijk Beschouwingen in de raad Noordwijkerhout Straks tandheelkundig centrum in Katwijk Visserijnieuws bij de Waarom Kroonleden SER nog niet aangewezen 19J NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1964 SASSENHEIM Het Nationaal Jeugdkorps van de Ned. Federatie van Chr. Muziekbonden gaf een concert in de Gereformeerde kerk De geselec teerde jongelui, afkomstig uit allerlei amateurkorpsen (we vernamen, dat Sassenheims Crescendo alleen er al vijf voor leverde), brachten het week eind voor repetities en ontspanning in Noordwijk door. Dit koperorkest, samengesteld uit bu gels, trompetten, hoorns, eufoniums, bas- n saxofoons, alles in ruime bezet ting, bestaat uit ruim drie dozijn muzi kanten van beiderlei kunne Een ketting is niet sterker dan de wakste schakel. Maar aangezien onder deze uitgelezen amateurs geen technische brekebenen voorkomen (integendeel!) geeft het spel, wat de zuiverheid, de gaaf- tn souplesse van de melodische lij nen betreft, feitelijk geen reden tot aan merkingen. Dit is temeer opmerkelijk, waar de gelegenheid tot regelmatig kelijks repeteren ontbreekt Piebe Bakker, opvolger van Peet Bruggen, leidde pittig en opgewekt; hij zorgde voor voldoende klankreliëf en 'n sprekende voordracht In een deel de uitvoeringen hadden we nog n puntigheid in de accentuatie, iets meer vaart en elastische lichtheid gewenst. Zo klonk de Kerstfantasie van A. den Arend op den duur wat eentonig: de Trumpet Voluntary van Jeremiah Clarke (niet van Purcell!) gunden we meer statig élan en de suite ,.Airs and Graces" van Den Arend had nog wel zwieriger en eleganter mogen klinken. Bakker nam de marsen (..The Medal lion", „Bandstand", e.a.) vrij vlug (ge middeld 132) en hij boetseerde ze zorg Fraaie vertolkingen kregen de. als compositie zeer geslaagde, lyrische suite „Princeville" van Boedijn (de werkelijk heid betreffende „charme, intimiteit, sfeer" valt hier erg mee) „Londonderry en „John Peel" (Mortimer). Kwiek guitig werden „Jamie's Patrol" (Dacre) en Pi Schcffers vermakelijke „Man in the Moon" voorgedragen. Peet van Bruggen (met zijn echtge note) op de galerij het concert beluiste rend, daalde een keer af, om de jeugd, die hij vijf jaar lang onder zijn muzi kale hoede had gehad, nog eens weer te dirigeren Vooraf sprak hij van grote waardering getuigende woorden ter na gedachtenis van de heer Van der Heiden door hem genoemd „de motor" van Cres cendo, de wijze muzikant, die is heen gegaan deze week De heer Van Bruggen erkende, organisatorisch veel van hem te hebben geleerd. Vooraf dirigeerde hij het jeugdkorps bij het spelen van de lievelingspsalm (47) van de overledene, daarna Rimmers parafrase van „Rule Britannia" en Dacre's ..Jamie's Patrol". Vermelding verdient nog, dat het jeugd korps aan zijn eerste lustrum toe is. dat het dit weekeinde logeerde in „Die Kerstzangbijeenkomst in Voorschoten VOORSCHOTEN Zondagavond na men een kleine duizend Voorschotenaren staande deel aan de kerstzang in het Cul tureel Centrum. Burgemeester L. de Kool verzorgde de schriftlezing en las het kerstevangelie volgens Lucas. De medi taties werden gehouden door ds. W. G. Meijering. Hervormd predikant en kape laan H. P. Warmerdam van de Lauren- tiuskerk. Ds. Meijering mediteerde over: „Voor en was geen plaats in de herberg, toen thans?" Kapelaan Warmerdam sprak /er het wonder van Kerstmis: „Kerken zijn te klein en de vrede wordt gevonden de mensen samenkomen en enige tijd hun verdeeldheid vergeten of over- 'innen om te luisteren naar en te zin- sn over Christus' geboorte". Ds. Meijering begeleidde de zang aan de piano. VOORSCHOTEN Zondagmiddag om streeks vijf uur brak brand uit in de keu van het woonhuis Leidseweg 159 te Voorschoten. De oorzaak van de brand een petroleumkachel. De Voorscho- tense brandweer behoefde zich slechts be zig te houden met de nablussing. De schade in de keuken was uitzienlijk. K.S.A.-gebouw Sassenheim SASSENHEIM In tegenwoordigheid an het gemeentebestuur en afgevaar digden van verenigingen werd vrijdag- ivond het gemoderniseerde KSA-gebouw officieel in gebruik genomen. Onder dege- die het woord voerden, was burge meester Van Knobelsdorff. Jules de Korte zong liedjes. Weekagenda Sassenheim SASSENHEIM Hedenavond 8 uur. in het catechisatielokaal achter de Geref. kerk: vergadering van de Gereform mannenvereniging. onderwerp „Christus en Zijn tijdgenoten" door J. Dreef. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Dinsdagmiddag half twee, in Het Brui ne Paard algemene bejaardenkring Woensdagmiddag 2 uur in Het Bruine Paard, kerstviering Chr. kleuterschool. SASSENHEIM De jaarlijkse olie bollenverkoop van „Adest Musica" op Oudejaarsdag wordt dit jaar niet aan de huizen gehouden, maar in het „Huys Béa- trix" aan de Jac. van Beierenweg. SASSENHEIM Vrijdagavond had op het beruchte kruispunt Parklaan/Provin ciale weg een autobotsing plaats. De be stuurder van een Volkswagen liep lich te kneuzingen op en verspeelde zijn briL Zaberdagavond stak een 80-jarige be woonster van huize St. Bernardus de Hoofdstraat over zonder voldoende óp het verkeer te letten. De .voetgangster werd nog net met de rechterzijde van de auto geraakt Zij kwam te vallen en liep een hoofdwond op. Ossewa" (Noordwijk) en dat het gister morgen aan een kerkdienst aldaar dewerking verleende. De leeftijd varieert van twaalf tot achttien jaar. Burgemeeester H. Duiker (van Kat wijk), bondsvoorzitter, besloot het con cert met een geestige speech, waarin hij de ouders opwekte, hun kinderen, als ze er aanleg voor hebben, gelegenheid te geven muziek te beoefenen. Want een dag zonder muziek is een dag zonder zon De voorzitter hoopte, dat de aan wezigen hun dankbaarheid voor het bezit van dit nationaal jeugdkorps zouden to nen door bij de uitgang zelf een symfonie van zilverklankjes en papiergeritsel te componeren. Gezang 135 was de, staande aangeheven slotzang. Joh. van Wolfswinkel Feestavond ulo Voorschoten VOORSCHOTEN ..Mr- X knapt het op" heette het toneelstuk, waarmee de feestavond van de openbare ulo in het Cultureel Centrum een feestelijk karak ter kreeg. Zij die dit jaar hun diploma behaalden kregen nu als aandenken een zilveren briefopener. Weemoed bracht het afscheid van de heren Brust en Bezemer, die inmiddels de school hebben verlaten. De voorzit- 'an de oudercommisie, de heer G. L. Leenders. sprak hen toe. Hij prees hun werk voor de school, respectievelijk als hoofd en leerkracht Waarnemend hoofd d. Toorn, tevens regisseur van het toneelstuk, werd hulde gebracht. VOORSCHOTEN Prof. dr. C. Vis- r is benoemd in de examencommissie iskunde m.o. 1965 van het ministerie in O. K. en W LEIDERDORP Op eerste kerstdag wordt in de aula van de Hervormde school aan de M. P. Splinterlaan een interkerkelijke gezinskerstfeestviering gehouden, die om 4 uur begint DINSDAG MARKT Rijnsburg opgelet De echte wollen schipperstruien 37,50 nu 50. Werktruien vanaf 12,98. Lange on derbroeken en borstrokken vijf, zes, ze- 2,98. twee stuks 5.50. Heren flanel len dubbele borst 4.98 en 3.98. Leuke Jongens- en Meisjes pyama's tot 14 jaar. Alle maten nu 3,98. Heren pyama's 7,98. Leuke damespyama's 3,98 Losse dames- ïn heren pyamajasjes 3,98. Katoenen on derjurken tot 50 nu 3.98 JAPIE NOORDWIJK Op do landelijke wijk); Dwerghoendi iwart (W. Hi tilverhals (H. J. Pi Rhode Island Red ima (K van Loe. Noord van Loe. Noord' (W. Handgraaf, Oegstgeest); Chabo - ersma. Noordwijk). Sierduivcn: Hesslsche kropper blauw (M e Groot. Voorburg); Idem; Valenclana's vart (M. de Groot, Voorburg idem; Valen- ana's andere kleur (M. de Groot, Voor- Loon, RijswijkRing lager blai Rijnlan. i der Kwaak. Rijnsburj^J Noordwi van der Kwaak. Rijns- Poel-De Ringslager zwi «eveungen, Aipnen a. d. Riin.. blauw-schimmel (A. M. ten Brink-v. d. Wiel. Bodegraven); idem. Konijnen: Vlaamse reus konijngrijs (G. A. v. d. Hoorn, Noordwijk) idem voedster jong (J. J. Weschier, Noordwijk), idem; Vlaamse Reus wit (Chr. de Zws **- wijk); idem (S. Rozi idem (comb. idem (Chr. i (F. van Duivenbode. Katwijk): Fran: toor konijngrijs (J. van luiden); Franse hangoor ij Loe. Noordwijk); Wener wit (J. Hus, vijk); idem (C. N. van Bohemen. idem (J. Hus. Katwijk); lden ma (D. van Duijn. Katwijk). Luchs (comb. De Bruin-Haspers. Noordwijk): i Scherpenzeel. Lelmulden): l mevr. N. van Loe-Smit. idem; beste konijn van jog P. Jar Katwi.i' idem (C. Zuidbro (B. G. de Mol. Katwijk): Pool (E. Zappelj. Noord- NOORDWIJKERHOUT In de al gemene beschouwingen, die de frasties in de gemeenteraad rond de te behan delen gemeentebegroting 1965 hielden, nam de woningbouw een belangrijke plaats in. Er heerste voldoening over de hu ter beschikking staande bouwgron den. De KVP-fractie. bij monde van de heer Th. C. de Jong, bleef er op aan dringen, dat de beschikbare bouwgrond primair al worden benut voor inwoners en aan de gemeente Noordwijkerhout economisch gebondenen. en dan met na me tegen een verantwoorde huur- of koopprijs. De heer J. J. Duivenvoorde achtte naast een uitbreiding van de woning- (bouwcontingenten het vaststellen van nauwkeurige richtlijnen - en de hand- •having daarvan - voor het toewijzen van woonruimte en het verlenen van •vestigingsvergunningen bij nieuwbouw dringend noodzakelijk. Nu voor de sport subsidieverordenin gen zijn vastgesteld, dient het beleid van tie. Opnieuw vroeg de heer Duivenvoorde de bijzondere aandacht voor de moge lijkheden om de bollenschuur In het uitbreidingsplan Guldemond bruikbaar te maken voor de binnensport. Intergemeentelijke samenwerking is dringend noodzakelijk om problemen als de vestiging van Estèc e.d. op te los sen. Mr. Beekman noemde de verhouding met de buurgemeente Noordwijk niet goed. Snel moeten zaken als de gemeen tegrenzen, de toevoerwegen naar zee, de strandexploitatïe aan een bespreking worden onderworpen. Fel kantte spreker zich tegen de bouw van z.g. woningen voor de man met de smalle beurs. Er moeten geen krotten voor morgen worden gebouwd. Het is de bedoeling van burgemeester en wethouders, in een op 19 januari te houden raadsvergadering op de algeme ne beschouwingen te antwoorden. Smeltink. Noordwijk) aak, Rijiisburg); Lotha- (C. Compier, Noordwijk); Rus inger bl: wan (P. Marijt, Leiden). Cavia's: Cavia zwart gladhi -Uk. Nieuw-Vennep); Cavia wi' Loe, Noordwijk). ■Mauiven: een uitgelezen collectie, was alle 89^2 punt of meer behaalden. Das werden 92 resp. 92^ punt toegekei Blauw kras (comb. Van der Poel-1 in, Noordwijk); Blauw kras witpen bo... Van der Poel-De Bruin. Noordwijk p): Rood kras '"ujgH-- '92^k) P'- B'al (P. Schie. Voorhout). NOORDWIJK De klaverjasvereni ging Nooitgedacht speelde in Ons Ge bouw een competitiewedstrijd. De uit slag luidde: 1 P Waasdorp 5437 punten, 2 D van Beelen 5363. 3 P Rolvers 51" H Hoogeveen 5094, 5 W Hoek 5076. Smit 5062. 7 C van der Wiel 5038. 8 M van der Niet 5018. 9 P Borst 4984 10 A van der Niet 4935. NOORDWIJK Voor het kandidaats examen rechten slaagde te Amsterdam de heer L. A. van der Niet alhier. NOORDWIJK In verband met de komende feestdagen zal het huisvuil als volgt worden opgehaald; Noordwijk aan Zee op maandag 21, woensdag 23, maan dag 28 en woensdag 30 december; Noord- wijk-Binnen op dinsdag 22, donderdag 24. dinsdag 29 en donderdag 31 decem ber. NOORDWIJK De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schietver eniging blijft voor 't Land luiden: Buks: 1 J Plug 50 p (max). 2 L Was 45 p. 3 J led erna 44 p- K.S.O.: 1 D A Luschen 56 p, 2 C W Zuidenduin 57 p. NOORDWIJK Dinsdagavond 8 uui vergadert de Noordwijkse filmclub in Zingerhotel. NOORDWIJK In het Verenigings gebouw werd de kerstwijding gehouden van de afdeling Noordwijk aan Zee van de Christen-Vrouwenbond, onder leiding van mevrouw K. Duindam-de Groot. De kerstliturgie werd gelezen door de da mes P. van Duyn en J. Hoek-Duindam vrije vertelling hield mevrouw P. Smit-Plug en een koortje onder leiding van mevrouw C. van 't Noordende zong kerstliederen. Postduiven in Noordw.'houl NOORDWIJKERHOUT Dit week einde is in de grote zaal van hotel Van der Geest door de vereniging „De Duin- klievers" een postdulventcntoonstelling gehouden. De uitslag van de keuring fs als volgt: Blauwe doffers (oud) H Dijkstra; Blauwband duivinnen (oud) Looijestijn- d. Berg: Blauwband doffers (jong) C. van den Berg: Blauwband duivinnen (jong) L. van den Berg; Zwartkruis dof fers (oud) H. Dijkstra: idem (jong) J. A. den Berg: idem duivinnen (jong) H. Dijkstra: idem (oud) L. van den Berg: Rood of vaal doffers (oud) K. van Gijlswijk: Rood of vaal duivinnen (oud) K. Duivenvoorde: Rood of vaal doffers (jong) B. van der Linden: Rood of vaal duivinnen (jong) J. Koomcn: Bonte dof fers (oud) H. Dijkstra: Bonte duivinnen (ond) A. Plug; Bonte doffers (jong) B. der Linden; Bonte duivinnen (jong) Gcbr. Passchier; Late doffers K. Duiven- 'oorde: Late duivinnen K. de Kan. Kampioensstand buiten de tentoon stelling om is: 1. Jac. van Es. Lisse: 2. der Niet. Noordwijk: 3. M. de Vrucht, Lissc. Weer een ernstige botsing op Leidseweg in Voorschoten VOORSCHOTEN Zondagavond om ien uur gebeurde er op de Leidseweg ■en ernstig ongeluk tussen Zllverfabrlek n De Vink. Een personenauto vloog op :en tweetal geparkeerde auto's en werd met grote kracht achteruit geslingerd te- een tegemoetkomende personenauto, eroorzaker van het ongeluk werd met Inwendige verwondingen en een shock aar het academisch ziekenhuis vervoerd. Toen de schade werd opgenomen bleek ;n drietal auto's, alleen nog te bestaan uit verwrongen staal. De weg was bezaaid met autodelen en glas. Het verkeer was gedurende een half uur geheel gestremd. Een deel van de gevel van perceel Leid seweg 360 was ontzet door een der gepar keerd staande auto's. Hoewel de buurt werd opgeschrikt door een aantal harde klappen en de eerst aankomende bewo ners slechts 'n smeulende auto zagen (de brand zette echter niet door) kon nie mand precies vertellen hoe alles zich precies had afgespeeld. Vorige week zondag gebeurde op pre cies dezelfde plaats een dergelijk ongeluk, waarbij eveneens vier auto's waren trokken. Werden toen de links gepar keerd staande auto's geraakt, gisteren was het de rechter zijde van de straat die op dat punt werd schoongeveegd. Ter plaatse geldt een maximum snel heid van 50 km. De weg wordt voor een gedeelte Ingenomen door de links en rechts geparkeerde auto's. De politie arriveerde met een burger auto daar de groepswagen bij de Zilver- fabriek aanwezig was, waar een brom fietser in botsing was gekomen met een auto. Dc bromfietser werd met ernstig let- lar het academisch ziekenhuis te Lei den vervoerd. Overzicht Rijnsburgse groenteveiling RIJNSBURG De aanvoer van was- peen was deze week niet overmatig groot, met als gevolg dat de prijzen ho ger lagen dan vorige week. Voor de A- sortering werd ln het begin van de week besteed tussen 18 en 27% cent per kg-, later tot 29% cent en tegen het eind van week tot 31 cent. De prijs voor de B-sortering zakte te gen het eind van de week iets a£. Aan vankelijk werd hiervoor besteed tussen 23 en 30 cent per kg., in het midden de week oplopend tot 32 cent- Tegen het eind van de week schommelde de prijs tussen 25% en 28 cent. De prijs van boerekool vertoonde 1 •n aflopende tendens. Maandag var de de prijs van 13 tot 20 cent per kg.. woensdag van 13 tot 17 cent en vrijdag vair 7 tot 16 cent. Enkele partijtjes groe ne kool gingen weg voor prijzen tussen 12 en 15 cent per kg. Rode kool lag iets lager in prijs dan vorige week en noteerde tuussen 5 en 16 cent per kg. Voor gele kool lagen de prijzen tus sen 6 en 15 cent per kg- Voor peterselie werd in het begin van de week betaald tussen 16 en 24 cent per bos en tegen het eind van de week tussen 21 en 32 KATWIJK Voor de bouw van het flatgebouw hoek Karei Doormanlaan- Zeeweg is rijksgoedkeuring verkregen, zo dat binnenkort begonnen kan worden. De weekmark zal dus spoedig naar elders moeten worden overgebracht. Het nieu we marktterrein is ontworpen op het meest weselijke gedeelte van de sport terreinen aan de Piet Heinlaan. Er zal daar plaats zijn voor 106 kramen in twee rijen geplaatst evenwijdig aa Admiraal de Ruyterlaan. Het terrein moet verhard worden, terwijl het in de bedoeling ligt dat er een marktkantoor zal worden gebouwd Verder zullen er komen 100 permanente rijwiel standaards. De kosten van een en ander, behoudens de bouw van een kantoor, worden be groot op f 96,000. T andverzorging De stichting ter bevordering van dc schooltaradverzorging voor Katwijk en- omgeving heetf behoefte aan een eigen gebouw, dat als tandheelkundig centrum zal kunnen dienen. Het gemeentebestuur denkt aan de strook grond tussen de gymnastiekzaal en de Christelijke oplei dingsschool aan de Parklaan, om aldaar het bedoelde gebouw te stichten. De bouwkosten worden begroot op f 26.000 roor de inrichting begroot men de kosten op f 17.000 Het gebouw zal be staan uit een behandelkamer van 20 m2 wachtkamer van 14 m2 en twee toi letten. Voor de verandering en verbetering an de openbare kleuterschool „Het Kwetternest" in den Rijnstraat te Katwijk den Rijn wordt een krediet ge vraagd van f 6075. Voorgesteld wordt aan de Stichting Groepshuizen van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" een eenmalige subsidie te verlenen van f 5500. Woonschepen Voorts komt ni de raadsvergadering dinsdagavond een voorstel ter tafel tot verlening van een krediet voor de ver betering van de elektriciteits. en water voorziening van de woonschepen bij de Katwijkse kleuter aan verwondingen overleden KATWIJK De 3-jarige Wim van Duijn. die op donderdag 10 december bij de bushalte Duinoord door een personen auto werd aangereden, is zaterdagmiddag in he; Academisch ziekenhuis te Leiden aan zijn verwondingen overleden. Katwijkse bromfietser gewond KATWIJK Zaterdagavond tegen middernacht reed op de Voorstraat een bromfietser tegen een geparkeerde auto Met een linkerdijbeenbreuk werd hij naar het Academisch ziekenhuis te Lei den gebracht IJMUIDEN Dank zij de tamelijk goede resultaten van de spanvissers. kon de haring in de afgelopen week in de IJmuider vishallen met een totaal van 8700 kisten weer op de eerste plaats beslag leggen. De treiters zorgden voor 5200 kisten. Als de spanvissers niet met 3500 kisten waren bijgesprongen zou de schelvis met 5300 kisten de eerste plaats voor zich hebben opgeëist. Over het algemeen toonde de handel veel belangstelling voor de haring, zodat er voor de vismeelfabrieken bijna geen werk aan de winkel was. Grote afnemers waren de visconservenfabrieken en de roke rijen. De gemiddelde prijs lag op ongeveer f 15 waardoor verscheidene kotters voor maar een paar uur vissen een mooie besomming konden ma ken. De schelvis die voor het grootste gedeelte uit de kleine soorten be stond mocht zich minder in de gunst van de kopers verheugen. Alleen de grotere exemplaren brachten een aanvaardbare prijs op. Vandaag aan de markt. Voor het eerst sinds tijden was er wat makreel aan de markt: 23 kisten. Het laat zich begrijpen dat hiervoor veel in teresse bestond, maar toch niet van dien aard dat er een recordprijs in zat. Daar voor was er veel tc weinig, zodat de vis conservenfabrieken helemaal niet op het kopersappèl verschenen. Wederom was er met 1500 kisten vrij veel koolvis. Voor de vissers was het jammer dat het bijna uitsluitend zwarte betrof, die bovendien klein van stuk was. Deze variëteit bracht niet veel geld op. Alleen de grote witte koolvis die vrij schaars was stond goed aangeschreve haalde steeds ruim .200. Bijzonder schaars waren de grote gul kabeljauw met 320 kisten. De kabel jauw werd voortdurend met goede prij zen gehonoreerd. De 300 kisten kleine gul trokken weinig belangstelling. In de koel huizen liggen nog grote hoeveelheden op geslagen. zodat er voor de handel geen enkele aanleiding bestond tot het uiterste te gaan. Met de 600 kisten wijting wa; het precies hetzelfde gesteld als de laat ste weken. De 2700 kisten schol brachten bedui dend minder op dan de voorgaande we ken. Maandag zette de val zich al in, om gaandeweg dieper te zakken. Op de laat ste dag maakte men zeker twintig gulden minder voor een kist. De tong was met 31.000 kilo niet best vertegenwoordigd. De prijs liep langzaam zeker op. Vrijdag werd er voo tong 1 zelfs iets meer dan een tientje per kilo betaald. Dit hangt samen met het jiaderendc Kerstfeest. In Frankrijk staat op die dagen de tong als culinair produkt hoog aangeschreven en dat heeft met het oog op de uitvoer de prijzen in ons land fiks doen stijgen. In IJmuiden verschenen vandaag aan de markt de IJM 62 met 8, de IJM 73 met 184, de KW 11 met 17, de IJM 64 met 23, de KW 187 met 121, de IJM 55 met 67, de KW 81 met 35. de KW 14 met 35. de KW 92 met 53, de KW 51 de KW 179 met 10. de KW 120 de KW 118 met 44, de KW 178 met 47, de IJM 45 met 90. de KW 109 met de KW 160 met 35. de KW 146 met 65. de KW 161 met 110, de KW 33met 25. KW 211 met 35. de WR 50 met 55, de KW 38 met 103, de KW 63 met 60, de KW 214 met 80. de KW 113 met 34. de WR 7 met 55, de KW 94 met 37, de IJM 54 met 110. de WKD 2 mi de KW 156 met 95. de KW 117 m de WR 34 met 40. de KW 197 met KW 108 met 40. de IJM 7 met 10. de KW et 35. de KW 53 met 125. de KW 21 20. de KW 226 met 107. de KW met 23. ae WR 36 met 65, de WR 51 met 40. de KW 205 met 122. de KW 46 de WR 37 met 90. de WR 32 met 45, de KW 97 met 55, de UK 123 met KW 128 met 67. de KW 96 met 64. de IJM 205 met 150. de WR 25 met 200. de IJM met 200. de KW 84 met 111. de KW 26 t 71. de KW 91 met 96. de KW 164 met de UK 77 met 70. da UK 45 met 80, de KW 131 met 65. de KW 143 met 90. de KW 172 met 90, de KW 200 met 100, de WR 56 met 59. de KW 105 met 56, dc KW 166 met 99, de KW 114 met 65, de KW 162 met 46," de KW 210 met 43, de KW 137 met 86, de KW 1J8 met 35. de KW 17 met 63. de KW 191 met 132. de KW 155 met 75. de WR 59 met 110. dr IJM 67 met 38. de KW 34 met 80. de IJM 28. de KW 77 met 51. de IJM 6 12. de IJM 154 met 106. de KW 152 110, de KW 127 met 98. de IJM 272 met 39, de KW 173 met 110. dc KW 30 met 41. de KW 145 met 90, de KW 194 met 133, de KW 217 met 143, de KW 32 met 60, de KW 85 Rijnmond 4 met 810, de WR 61 met 104, de KW 103 met 50. de IJM 99 Egmont met 1000. ae KW 207 met 53 en de WKD 1 met 84 kisten. Volgens de opgaven- van de schippers hadden de schepen 8530 kisten vis aan boord, waarvan 110 kisten tarbot, 570 kis ten tong, 3074 kisten scho.. 1495 kisten schelvis, 146 kitsen kabeljauw, 395 kisten koolvis, 790 kisten haring, 462 kisten wij ting, 20 kisten gul, 260 kisten radio, 1098 kisten diversen en 695 stuks stijve kabel jauw. Noordwijkerweg. Gevraagd wordt bedrag van f 8700. Het ligt in de bedoe ling van de afnemers een maandelijkse bijdrage van f 2 te vragen. De voorzie ningen die zullen worden getroffen, be treffen voorzieningen voorbij de meters. Het ligt in de bedoeling een zinker te leggen door de Rijn, waardoor het riool stelsel van het gebied 't Sant wordt gesloten op het rioolpompgemaal bij de Valkenburgseweg. De kosten worden be groot op f 65.000 Ten behoeve van de reconstructie het kruispunt Tramstraat-Sluisweg blijkt een herziening van de straatverlichting aldaar noodzakelijk. De kosten worden geraamd op f 9000. Fotografen in lisse zagen Amerika LISSE Wegens verhindering van voorzitter Snijders uit Hillegom werd vrijdagavond de Fotoclubavond „Bol lenstreek" geleid door de heer C. vaE Rede uit Hillegom, die als spreker mocht inleiden de heer drs. A. F. Slootweg causerie over zijn reis naai Amerika. Drs. Slootweg heeft een dienst reis gemaakt voor het bloembollenlabo ratorium en nam deze unieke gelegen heid waar om in vrije tijd een serie kleurendia's te maken, die subliem :n van opbouw en kleuren- Drs. Slootweg kwam met -een collec tie dia's waarmee hij twee uur lang gehoor heeft geboeid. Het gesproken woord en de beeldenillustratie fantastisch. Een warm applaus beloonde spreker voor de geboden reis door de grote steden vain Amerika met snelwegen 3 verdiepingen slingerend door ht stadsbeeld- Selecteren en bolrot in Lisse besproken LISSE Als het gewas niet helemaal aar onze zin is, zijn we gauw geneigd et weer de schuld te geven. Maar ei moeten meer bollen worden akfge- keurd. Selecteer zorgvuldig en ga ovei tot stamselectie: let vooral od soorten als King Alfred. Magnificence, enz. Dat zei de heer M. Zandbergen vrijdagmid dag in De Nachtegaal, waar hii de vergadering van narcissenkwekers leidde. Ir. A. van Os wees ln zlln keurings- verslag op de noodzaak van goed ge selecteerde toppartijen te telen naast een „raappartij". Dat door het koken tegen aaltjesziekte bolrot gaat optre den, verwees ir. Van Os naar het rijk der fabelen. Het bolrot kan zich het koken wel openbaren, maar dan al aanwezig. De sniibloemdistric- len (o.m. de Veenstreek) baren de keu ringsdienst nogal zorgen wait hel aaltjesziek aangaat. Dat is vaak meei een kwestie van mentaliteit dan var vakkennis. De heren J Benschop (Sassenheim), W. Enthoven (Nieuw-Vennep) van de Tang (Voorhout) werden ge kozen in de bestuursulaatsen van de heren M. Zandbergen, G. Enthoven H. van de Voet. De heer C. Wesfter- beek uit Sassenheim werd tot voor zitter gekozen De heer P. j. Muller (Lab v. Bloem- bollenonderzoek) hield een causerie over warmwaterbehandeling van r cissenbollen. Eén ulo in Lisse LISSE Gisteravond werd ln de hal an de Chr. Nat. School aan de Broek- weg een buitengewone ledenvergadering gehouden in verband met de plannen tot stichting van een kleuterschool. Voorzit ter Oudshoorn zette in grote lynen uit- een hoever de zaken staan. Een kleuter school commissie werd een Jaar geleden benoemd. Van het gemeentebestuur is alle medewerking ontvangen: een terrein werd voor het bouwen van een houten noodschool aangewezen tussen de Nar- clssenstraat, Broekweg en Geranlum- ;traat. De noodschool, die voor ongeveer 20 jaar bestemd zal zijn, wordt zó geplaatst permanente school zonder be- vlak naast gebouwd kan worden. Het wordt een twee-lokalige school met spreek- en dokterskamer. Men hoopt in 1965 de school te bouwen. De school zal van centrale verwarming worden voorzien. Totale bouwsom is plm. f 65.000. Na afhandeling van de kleuterschool plannen werd geïnformeerd naar de sa menwerking inzake het ulo. Met genoe gen kon worden meegedeeld, dat de drie schoolverenigingen (hervormde, geref. ge meente en chr. nat. school) in principe tot istemming zyn gekomen inzake het stichten van één ulo. Wegens de gunstige ontwikkeling met betrekking tot de hondsdolheid heeft de regering besloten dat de maatrege- het hondsdolheidsbesluit Damnieuws uit Lisse LISSE De damclub Lisse heeft de bordenwedstrijden voortgezet. J. Algera moest het opnemen tegen Th. Booden, die verloor. P. G. Balkenende moest na goed spel een nederlaag incasseren tegen P. Boogerd. C. Imthoorn speelde een slechte opening tegen H. Eigenbrood en kwam 2 stukken achter, wat voor hem de eerste verliespartij werd. B. van Dam speelde ;mise tegen Wijnhout. LISSE De speeltuinvereniging Kin dervreugd in De Engel heeft zaterdagmid- enthousiaste kinderschaar een fijne middag weten te bezorgen. Het pro gramma werd verzorgd door het gezel schap Frans Weber uit Haarlem, dat op trad onder de naam De Franelly's. LISSE De afdeling Lisse van de Chr. Bejaardenbond hield in de vergaderzaal van de geref. kerk (vrijgem.) een kerst wijding. Mej E. Muller droeg een kerst verhaal voor een en zestal dames van het interkerkelijk verzorgingscomité ver zorgde een declamatorium. Burgerlijke stand Lisse LISSE Geboren: Peter, z v J de Koo. ker en N Goudkade, Heereweg 191; Mag- dalena. d v T Staring en H Bliek, Em- mastraat 1; Hendrika Helena, d v W A Akerboom en P M van Rooijen, Greve- lingenstraat 40: Jolanda Maria, d v L van der Voet en J Smidt, Van Speijkstr. 176; Appolonia Maria, d v E C van der Meer en A G M Beelen, Schoolstraat 15: Maria Johanna Fransisca, d v A T van Keste- ren en F W Arrachart, Nassaustraat 272; Ester, d v F L van der Hulst enSJA van Dijk, Van Speijkstraat 272; Petro- nella Maria, dvCL Weijers en J J Faas, Lischbloemstraat 19. Ondertrouwd: Cornelis Gijsb. M Beelen te Lisse en Joanna A M Onderwater te Lisse; Jacobus J Th Zwetsloot, te Noord wijk en Maria K Bel. te Lisse; Jan S Smit te Lisse en Maria J E van Zwieten te Gehuwd: W Vermeij en G M Schrama; H W M Heemskerk en M A T de Kuij- per; T Medemblik en A A Schouls, W N de Jong en J Ligtenberg. Overleden: A van Velsen-Sanders, 82 jaar: W F Sprengers, 75 jaar; Petronella Maria Philipse-Jelierse. 68 jaar; R J Grimbergen. 9 maanden, H J van dei Meer, 72 jaar. Loop bevolking Lisse LISSE Gevestigd: M T E Koomen, van Groot-Brittannië, w.s. Leidsevaart; P A Capel en echtg van Amsterdam, naar Kanaalstraat 102a; H Steehouwer, van Bennebroek naar Julianastraat 55; J C de Lijer en echtg van Valsen naar Kapel straat 8; J Koster, van Berkhout naar Schoolstraat 4a: J F Abas, van Nigeria naar Fresiastraat 1. Vertrokken: A M Speelman, van Hee reweg 14 naar Heemstede; B Evers, van Grevelingenstraat 70 naar Landsmeer: H M M Wassenaar, van Kanaalstraat 260 naar Rotterdam; P Pieper en gezin, van Oranjelaan 118 naar Sassenheim; J Vled- der, van Koningstraat 27 naar Amers foort: C T A J Langeveld, van Wagen straat 17 naar Leiden; A Lepelaar, van de Witthstraat 6 naar Leiden; L J van der Wijk en gezin, van Julianastraat 15 naar Leiden: P C Sprokkelenburg en ge zin van Narcissenstr. 2 naar Zwijndrecht; B H Keijzers en gezin, van Van Linsoho- tenstr. 3 naar Hillegom; A van Teylin- gen-van der Zwet, van Koningstraat 7 naar Leiden; M L J Duineveld, van Hee reweg 413 naar Alphen aan den Rijn; J Tulen, van Prins Hendrikstraat 48 naar Mijdrecht; L van Drie, van Heereweg 469 naar Delft: A Smits, van Achterweg 9 naar Haarlem: J Hoogervorst en gezin, van Poellaan 39 naar Heereveen. Lucas Bols gaat Amsterdam verlaten AMSTERDAM De raad van bestuur van de N.V. Amsterdamsche Likeursto kerij ,,'t Lootsje" van de erven Lucas Bols heeft na rijp beraad besloten dat de fabriek de stad Amsterdam, waar de ven nootschap is geboren en groot geworden, zal ga'an verlaten. Bols heeft in de nabij heid van Amsterdam een terrein kunnen kopen, waarop een nieuw gebouwencom plex zal verrijzen. Een en ander zal voor de onderneming grote investeringen met zich meebrengen. Met de aanzienlijke bouwactiviteiten zullen nog jaren zijn gemoeid, voordat de verhuizing en de concentratie van ver schillende afdelingen geheel hun beslag hebben gekregen. De raad van bestuur verwacht met de reorganisatie grote be sparingen te kunnen bereiken. AMSTERDAM Naar wij in beurs- kringen vernemen zou op de inschryvin. de obligatie-uitgifte der N.V. Nederlandse gasunie tien procent worden toegewezen met een maximum van twin tig stuks. Nader wordt vernomen dat dit de officiële beurstoewijziging is. Unilever Research Laboratorium: Dr. L. H. Ruijter zal 1 januari toetreden tot de directie, waarin ook J. Boldingn, prof. dr. H. A. Boekenoogen en dr. H. L. zitting hebben. De uitbreiding houdt verband met de voortdurende groei van de werkzaamheden. Bij de opening in 1956 was het aantal medewer- niet langer behoeven te worden toege- kers 250, titans 875. Dr. Ruiter zal zich past. De intrekking van dit besluit is vooral bezig houden met fysisch-chemiscü binnenkort te verwachten. I en technologisch onderzoek. T\EN HAAG D, zittcr van de Sociaal- Economische Raad, J. W. de Pous, heeft giste ren in de openbare dering van de SER bij het mededelen van berichten verhindering opge. merkt dat enkele Kroonlc. den niet aanwezig konden zijn en dat hun plaatsver vangers er niet waren om- door de Kroon nog i/n aangewezi plaatsvervangend voorzit- de heer Roemers, vroeg daarna wat er de oorzaak dat de Kroon die plaatsvervangers nog niet heeft aangewezen. De heer Roemers herinnerde er aan dat op 1 april de nieuwe tweejarige zittingsperiode leden van de raad al is ingegaan. We zijn nu bijna negen maanden verder. De voorzitter verklaarde dat de algemeen secretaris van de raad, drs. Hub. L. Jansen, en hij zelf zich meermalen in verbinding hebben gesteld met de be. windslieden van sociale za- en volksgezondheid het dringende verzoek te gaan tot aanwijzing plaatsvervangende Kroonleden, De heer De Pous ging ook nog even in op het door de heer Roemers na de vergadering van de SER er het vijfde halfjaarlijk- economische rapport via de pers aan toen ontbre kende Kroonleden gericht verwijt van hun afwezig heid. Dit absenteïsme was toen verklaarbaar, aldus de heer De Pous, omdat de vergadering van de SER was vervroegd in afwijking van een tevoren vastgestel de vergadering, „Ik ben het met de ge achte af„..." (gelach), ,Jk ben het met de heer Roe mers eens'', aldus vatte oud-minister van econo mische zaken De Pous zijn antwoord aan de heer Roe. mers, „dat het vaktechnisch gezien mogelijk moet zijn in negen maanden plaats- angende leden aan te wijzen. De heer De Pous deelde daarna aan de hand van hem door de algemeen secretaris verstrekt schrif tuur mede, dat inmiddels de vijf plaatsver vangende Kroonleden zijn aangewezen. Hij voegde er venwel aan toe dat hij een officiële mededeling nog niet onder ogen had gehad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9