faersihreek op zegel herdacht IV,. -I' E E BAH a- - w a B B*BSH® llï lil HAHWH Bi yin 14 A PUZZEL VAN DE WEEK De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 Postzegelrubriek door G. J. Peelen Nieuw Zeeland herdenkt op een Kerstzegel van dit jaar, hoe 150 jaar geleden, om precies .'te zijn op 25 december 1814, om 10 uur 's morgens voor een scheeps bemanning en de nieuwsgie rig toegestroomde Maori's in de openlucht dor dsSamuel Marsden het Kerstevangelie voor het eerst op Nieuw Zee- lands grondgebied gebracht werd, naar aanleiding van de tekst uit Lucas 2: 10: Want ziet ik verkondig U grote blijdschap. Onze eerste illustratie beeldt in bonte kleuren dat merkwaardige tafereel af: een blanke dominee, in toga, bij een hagepreek, met als hoorders een blanke scheepsbe manning. knielend op de voor grond, en in bont gekleurde kleden uitgedoste Maori's. Die bemanning was van het En gelse schip „Active", dat ds. Mars den naar Nieuw Zeeland gebracht had. De lessenaar bestond uit een stuk van een kano, bedekt met een fraaie Maori-doek. Hoe we dit zo precies nog weten na 150 jaar? Uit het dagboek van ds. Samuel Marsden, de eerste zendeling in Nieuw Zeeland zelf. Deze Marsden werd geboren in Parsley, Yorkshire, Engeland. Zijn vader was Wesliaans methodist. In 1794 kreeg de jonge Marsden de post van gevangenispredikant in de verbanningskolonie Nieuw Zuid "Wales. Daar werd hij in wijde kring belast. In 1814 verliet hij N. Z. Wales met de Active om in Nw Zeeland te trachten een zendingsveld te «ontginnen". Op 23 december ging hij in de Rangihouna baai voor anker, en eerste Kerstdag hield hij dan zijn beroemde, en nu op een postzegel vereeuwigde preek in Oihi, aan die baai. Welwillend Hij sprak in het Engels, een Maori tolk. Ruatara, trad op als tolk. Hij kreeg een welwillend gehoor bij de Maori's, evenals bij twee vijandige stammen, die hij juist de vorige dag ervan had kun nen weerhouden, elkaar In wilde stamgevcchten uit te moorden. In 1819 keerde Marsden opnieuw terug naar Nieuw Zeeland. Hij bleef er drie maanden, bereisde het hele eiland, legde stamtwisten bij en predikte overal het Evange lie. Bij een later bezoek installeerde hij er een vaste zendingspost, met twee zendelingen. In totaal bracht Marsden zeven bezoeken aan Nieuw Zeeland. Zijn laatste in 1837. Hij stierf, 72 jaar oud, in 1838. In 1907 werd in Oihi een Kei- Op afb. 3 van Norfolk eiland, uit te geven. Afb. 2, van dit jaar: tisch Kruis met inscriptie onthuld, Kerstzegel van 1960. ziet men op meisje dat naar Kerststalletje tor de opengeslagen bijbel naast de kijkt, en afb. 4 van 1961: een open ter herinnering aan de eerste <je tekst van ds. Mars- Bijbel met links een miniatuurtje boodschap van het Christendom en den. Het is een jarenlange gewoon- van de geboorte in Bethlehem, en de brenger daarvan in Nieuw Zee- te van Norfolk eiland, bestuurd rechts de tekst van de engelen- land. door Australië, om een kerstzegel zang: Ere zij God! Nieuwe boeken voor u besproken Daar loopt een hond, en ande re moderne verhalen uit Sowjet- Rusland, verzameld en vertaald door W. Hartog. Uitgave N.V. De Arbeiderspers, Amsterdam. Alleen al het feit, dat het voor de gemiddelde Nederlander erg lastig is om van de moderne Russi sche schrijvers kennis te nemen, maakt deze bundel van auteurs, die allen rond de dertig jaar zijn, boeiend genoeg. Bovendien is het gebodene opmerkelijk. Uiteraard nebben de verhalen niet de soms bizar aandoende kenmerken van de in zwang zijnde Engelse en Amerikaanse korte verhalen schrijvers (Roald Dahl bijvoor beeld), maar toch valt een ver moedelijk westerse invloed niet te miskennen. Zo heeft het titel verhaal van J'irl Kazakov een ty pische psychologisch geladen eind- piot. (248 blz„ 5.90). Negentiende-eeuws Zilver, door W. Koonings. Uitgave W. de Haan N.V., Zelst-Antwerpen. De belangstelling voor antiek is toegenomen, hetgeen veelal een stijging van de prijzen tot gevolg heeft gehad. Toch zijn er nog behoren. Dit geldt o.a. op het ter rein van het negentiende-eeuwse zilver. Belangrijke factor ia echter, dat men over de nodige kennis beschikt. Als Inspecteur van de Rijksdienst van de Waarborg en teven9 als voorzitter van de stich ting Het Nederlands Goud- en Zil vermuseum te Utrecht, geeft de heer W. Koonings zijn veelzijdige kennis op interessante wijze en gedocumenteerd door in een Phoe- nixpocket (152 blz., 3.50). J. J. Slavekoorde, Goud- In de Schaak-Olympiade te Tel- Avlv zijn niet minder dan 50 landen aan de start gekomen, bijna allemaal met 6 spelers per land. In elke lan- denwedstrijd kwamen aan weerszij den vier spelers Uit. Een eenvoudige berekening leert dat daar in Israël ln totaal niet minder dan 1820 partijen zijn gespeeld, een bijna gigantische hoeveelheid in zo korte tijd. Het vereist een uiterst capabele en straffe organisatie om dit alles ook boekhoudkundig in de hand te hou den. Daarin zijn onze Isaraëllsche bulletin betreft helaas niet ge slaagd. Dat bulletin wemelt van de onnauwkeurigheden, waarvan echter het grootste deel met wat Inventivi teit nog wel geredresseerd kan wor den. Maar het zijn juist die c keurigheden, welke het degenen moeilijk maken. B B B abcdefgh Wit had hier de keus tussen Uitzonderlijk klein is de eerste inklapbare helikopter ter wereld, die ontworpen werd in de aan het Bo- denmeer gelegen fabrieken van Dornier. Het gewicht van de jongste baby van de Westduitse luchtvaart industrie bedraagt nog geen drie honderd pond. De lengte van de romp is 3.20 m en de breedte onge veer twee nieter. Met een „snelheid" van 120 km per uur suist het ding door de lucht. Het neemt alle hin dernissen heel soepel en het is vol gens de fabrikanten zeer luchtwaar dig. Als na ongeveer 100 km de benzine opraakt, kan het bij het- dichtstbij zijne tankstation landen en vnlgetankt worden met normale autobenzine. Er zijn heel wat prakti sche doeleinden, waarvoor deze kleine helikopter gebruikt kan wor den. Zo kan hij bijvoorbeeld wor den ingeschakeld om het verkeer van de lucht uit te observeren, om in de bergen dienst te doen, als transportmiddel voor ernstig zieken tenslol oerd moeten worden en het ding hij alle soor ten reddingsdiensten worden ge bruikt. Het geval blijkt nog te duur te zijn. om er mee naar het werk tc gaan. Voorlopig is er dus nog tijd om het „parkeer"-prohIeem op te lossen, dat overigens nu al onoplos baar lijkt te zijn. ln Muenchcn gaat een technisch reuzenbrein duizend treinen, vijfdui zend „rangcringen" en ongeveer 600 ritten van locomotieven per dag lei den. Het gebeurt pp het Centraal station van de stad, waar de treinen in het verleden nogal eens met ver traging vertrokken. Het hoofdsein huis van dit station Ï6 met de mo dernste technische snufjes uitge breid. Om hetzelfde werk te kunnen doen waren tot nu toe elf seinhuizen, vijf blokposten en een aparte ran geerpost nodig. Het ontwerpen van de plannen eu de bouw van de hoofdseinpost heeft verschillende ja ren in beslag genomen. Voor de bediening van de oude seinhuizen, die voor een deel meer dan 40 jaar oud waren, had men op het Centraal station van Muenchen 155 mannen, die in drie poegen werkten, nodig. Nu heeft men nog slechts 58 man nen nodig, die ook in ploegen wer ken, voor het dirigeren en het con troleren van de 295 wissels, 426 signalen en 306 rails-stroomkringen in dienst. De resterende 97 mannen werden elders bij de Spoorwegen te werk gesteld. De Bundesbahn heeft zeventien miljoen mark in de instal latie geïnvesteerd. Er wordt per jaar echter tenminste anderhalf miljoen mark bezuinigd. appel, luidde die dezer dagen in onze bladen was opgenomen. Volgens de deskundigen moet deze slogan worden overgeno men door alle automobilisten, die veel achter het stuur zitten en met vermoeidheidsverschijnselen te kampen hebben. Bij een Frans we tenschappelijk verkeers-medisch on derzoek bleek, dat het aantal onge vallen tengevolge van een te laag bloedsuikergehalte het hoogst is. Een kleine tussenmaaltijd waarbij men altijd wat fruit zou moeten eten, leidt volgens dit medisch rap port tot snel herstel van tratievermogen. Vrucht- en druiven- suiker komt vlug in de bloedbaan terecht en leidt tot normalisering van de bloedsuikerepiegcl, en dus tot het spoedig overwinnen van ver moeidheidsverschijnselen. Dit jaar zijn er appels in over vloed, ook in ons land. Automobilis ten doen er dan ook goed aan, letterlijk en figuurlijk een „appeltje Tijdens de rit kan het worden genuttigd. Het gezondst en het vei ligst kan dat gebeuren als men even stopt op een vluchtstrook... (2) Uit de partij Jansa—Sitirlche i E$ n H |HA8 m Ag? mwmm iü m n m Hieronder volgen de oplossingen der opgaven, opgenomen ln onze rubriek van 9 december. (1) Bykhover—Kapengut. Heel sim- pel... als men het ziet: 1. Pxd6t Pxdö I. Pe7 matl (2) JohanssonBrlem. Neen. h# had niet eenvoudiger gekund. Ni het schijnbaar dodelijke 1. c2?' redt wit zich met 2. Txe3jt Kd4 2. Kxd2 clDf 4. Kxcl Kxe3 5. Kc2 Kd4 fl. Kd2 Kxd5 7. Kd8! en wit houdt oppositie. Ook 8. Ke5 7. Ke3! helpt natuurlijk niet. (3) K. Richter—Winz. Ja, véél beter was 1. TxeB waarmee wit het stuk zou hebben teruggewonnen. Hij ver wierp deze voortzetting wegens 1 Dxf6 2. Txf6. ln de mening dat dit hem Tel zou kosten. Hij zag niet, dat hij na 1. Dxf6 eerst het tussen- •chaak 2. Telt! tot zijn beschik king had. Na 2 Kb8 3. Txf6 had wit dan met een pion meer een gunstig eindspel gehaald. (4) Tröfer—:b. Koeh. Stellig ware 1. Del t II 2. Txel Td2t 3. Dxd3 Txd2 mat veel eleganter gewees't. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. gierigaard, 5. jachthond, 9. beetwortel, 14. vertrou welijk, 16. slag, 18. meisjesnaam, 19. hinderen, 21. kasteel. 22. hoender achtige vogel, 23. voorzetsel, 24. maal, 26. voorzetsel, 27, verdriet, 29. vervoermiddel, 31. rechterbijrivier van de Loire, 32. hoofddeksel, 34. holte in een muur, 35. gem. in Gelderland, 37. werktuig, 39. leren halsgordel van een trekdier, 41. dam langs een water, 42. voeg woord. 43. dorpje onder de Dr. gem. Vries, 45. zijtak Donau, 46. knopje op een priktol. 47, in het jaar 0 der wereld (afk. Lat.), 48 bosneger in Suriname, 50. gem. in Utrecht, 52. meisjesnaam, 53. rivier in Rus land. 55. hoofddeksel, 56. gestolen buit (barh), 57. scheidingslijn, 60. landman, 61. uitroep, 62. rode Spaanse wijn, 64. scheik. element (afk.), 65. telwoord, 66. kledingstuk, 68. een borrel aan boord, 70. vlug. 72. bij elkaar behorende voorwerpen, 74. stok, 75. zangstem, 76. gem. m Gelderland, 77. kasteel. Vertikaal. 1. godin van de huiselijke haard, 2. voorgeschreven kerk gebruik, 3. ik (Lat.), 4. bedehuis, 6. godsdienst (afk.). 7. voegwoord. 8. bedelaar, 10. deel van de mast, 11. groot ongeluk, 12. schande, 13. deel van het gebit, 15. familielid, 17. nachtgewaad, 20. ontkenning (Duits), 25. vogel, 27. plaatsje ln GeLderL onder Didam, 28. berggeit. 30. uitroep ter aansporing, 31. plaats in Groningen, 32. boom der tropen, 33. voorzetsel, 35. boom, 36. Duits wijsgeer, 37. deel van een geweer, 38. bekoorlijk gelegen, 40. deel van een sluisdeur, 41. voedsel. 44. spoedig, 46. familielid, 48. natuurlijk waterbekken, 49. lichaams deel, 51. voorzetsel, 52. gem. in Utrecht. 54. bijrivier van de Tiber. 56. straf (Lat.), 57. gebaar. 58. lipharen, 59. oude vlaktemaat, 60. gem. in N. Brab., 61. blauwe boerenkiel, 63. bloedwijze, 64. rijtuig op twee wielen (Ind.), 67. achting, 69. deel van het oor, 71. soort onderwijs (afk.), 73. staat soms boven drukwerk. 9. regent, 11. Ne, 14. Karna, 15, in. 16. PO, 17. Rika. 19. aal, 21. Lea. 24. dn. 27. sop, 28. ant, 29. gig. 30. Num, 33. funest, 35. emoe. 36. nar, 37. al, 38. ree, 39. Anna, 40. Pomona, 45. bora, 46. da, 47. L.K.. 50. Horizontaal. 1. bokaal. 5. san- der, 10. Ria, 12. ree, 13. arak, 15. iep, 17. ring, 18. laan, 20. olie, 22. e.'k., 23. ma, 25. e.k., 26. on, 27. salangaan, 31. dJO, 32. Ur, 34 pen tagram, 41. un, 42. mav 43. en 44. do, 45. bord. 47. Lena, 49. evoë, 51. aak, 53. Arno, 55. sar, 58. ion, 59. tralie, 60. Tirana. Vertikaal. 1. Brakel, 2. oir, 3. kaal, 4. as, 6. af, 7. drie, 8. een, 57. li. 52. 54. 48. 56. INZENDINGEN inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit- sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing." Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.— en twee van ƒ2.50 klein beetje Eindelijk is het dan tover en hebben de meesten van jullie hun rapport gekregen. Is het meegevallen of tegengevallen? Als je weet dat je heel goed je best hebt gedaan, of je rapport nu goed is of slecht, dan behoef je daar natuurlijk geen probleem van te maken. Maar tante Jos weet dat er ook kinderen op school sijn die echt wel beter hun best kunnen doen en het verder wel geloven. Ja als dan de rapportentjjd komt Maar tante Jos wil graag jullie rapportcijfers zien hoor! We vergeten ze natuurlijk niet te schrijven. Nu is er volgende week geen plaatsje voor ons hoekje, meisjes en jongens. We moeten dus echt een weekje overslaan. Wel moeten jullie de brieven voor a.s. dinsdag inzenden. Ja, en als we dan de volgende keer een plaatsje hebben is het kerstfeest al voorbij en zijn we aan het nieuwe jaar begonnen. Het is echt een gezellige tijd. De Juffrouw, of meester vertellen jullie het kerstverhaal op school en als we naar de kerk gaan horen we het ook natuurlijk. Hebben jullie er weieens ee over nagedacht wat er toen voor ons is gebeurd? Het oude jaar is bijna voorbij en gaan we straks heerlijk smullen van de oliebollen. Als ik zo de brieven van jullie lees, geloof ik dat niet één van ons ze zal afslaan. Geniet er maar van en tante Jos wenst jullie héél prettige feestdagen hoor! Jammer dat ik deze week zo weinig tekeningen kreeg. We gaan nu eerst eens kij ken naar de oplossing van de puzzel, anders blijft er straks geen ruimte meer over voor onze brievenschrijverij. Hier komt ze: Het zijn de vogeltjes 3 en 16. De prijs gaat naar Jan van Dam Monster. Er zijn er weer jarig, hoera, hoera!! Anneke Boot, Coby v. d. Kruk, Anton Roos, Plonie van der Sar, Marjolein Visser, Lyda van Vuuren, Adry Wattel en Sjanie Weerheim van harte gefeliciteerd met jullie ver jaardag van de nichten en ne- Allemensen wat ben jij een boffert met zo'n prachtig spel Margriet Akse, den Haag. Heb je er al veel meegespeeld? Met zulke mooie schaatsen is het voor jou te hopen dat het gauw gaat vriezen hoor! Grap pig dat je een kaarsestandaard van de sparappel hebt ge maakt. Gezellig al die kaars jes, vind je niet? Nou en of de boeken van Pinkeltje leuk zijn. Wat wordt de kleine Theo al groot. Hartelijk be dankt voor je mooie tekening. Zou jij wel zo sterk willen zijn ais Anton Geesink, Henk Akse, den Haag? Phoe, ik niet hoor. Heb je al veel moois gemaakt met je nieuwe fi- Meisjes en jon gens hier een leu ke Kerstplaat. Het is echt een puzzel die al een klein beetje bij het het Kerstfeest hoort. Om de vakjes zien jullie allerlei voorwerpen die genummerd zijn. We gaan de na men van de voor werpen allemaal van links naar rechts invullen. Als jullie dat hebt gedaan vor men de beginlet ters, van boven naar beneden, een woord, wat we al lemaal mooi vin den. Tante Jos krijgt dus 2 oplos singen van jullie, die voor dinsdag 22 december moet worden ingezon den. guurzaag. Prachtig dat jij de oranjeslip hebt gekregen. Van jou kreeg ik ook al zo'n mooie tekening. Hartelijk bedankt hoor! Ik heb jouw vorige brief niet ontvangen Marianna Aling, Den Haag. Ik weet niet waar je hem hebt gelaten. Heb jij een fijne verjaardag gehad en ben je verwend. Zijn je vriendinnen nog geweest? Nou en of het nu een gezellige tijd is. Jammer dat het alle maal weer zo gauw voorbij is, vind je niet? Prachtig dat de kleine Kees een weekje bij jullie mocht logeren. Is hij nu weer weg? Ga jij nog logeren in de kerstvakantie? Jij hebt mooi postpapier ge kregen Marjo Bassie, 's-Gra- venzande. Je kan nu weer veel brieven schrijven. Prachtig dat jij zo'n gezellige sinterklaas avond hebt gehad. Wat ging jij laat naar bed! Nou en of het slecht weer is geweest. Ben jij nog naar de grote zee gaan kijken? Tante Jos is toch geen me neer Wim van der Bent, Kat wijk aan Zee? Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is? Wil jij een neefje worden? Waarom schreef jij niets Lia van den Berg, 's-Gravenzan de? Zo moeilijk is het toch niet? Wil jij een nichtje den. dan moet je echt wat meer schrijven hoor! Kijk je goed wanneer je letter aan de beurt is? Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos een beetje aan het vergelen was Peter Binnen dijk, Naaldwijk. Fijn dat ik nu weer een brief van jou kreeg. Jij bent verschrikkelijk ver wend hoor! Geweldig een autoracebaan. Zijn oma en opa uit Zierikzee geweest? Leuk dat Elly ook geweest is. Je vindt het toch niet erg om naar de tandarts te gaan? Fijn dat de sint oma en opa niet is vergeten Heieen Boe lens, Den Haag. Heb je al veel met je nieuwe pop 'gespeeld? Welke naam heeft ze van jou gekregen? Wat zal ze deftig zijn met zo'n mooie jurk. Heb je je paraplu al gebruikt? Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos een klein beetje aan het vergeten was, Anja de Bruin, Den Haag. Fijn dat ik door M. VAM MUIS-ZUIDEMA (Vervolg) „Vader en moeder vinden het vast niet goed, wij zo alleen 's nachts in het bos." Een beetje griezelig vond ze het ook, maar dat durfde ze niet te zeggen, de jongens zouden haar vast uit lachen. Hen nu weer een briefje var kreeg. Prachtig dat je mamma zo goed hebt geholpen. Heb je al uitslag van onderzoek gekregen? Hoe gaat het op school? Allemensen wat ben jij ver wend Marjan de Bruin, Den Haag. Is het goochelspel leuk? Nou en of een kerstboom ge zellig is. Waarom heb jij 7.0 lang gewacht met schrijven? Volgende keer krijg ik toch wel een lange brief van jou? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Elly Brussen Leimuiden. Is Erica v. d. Schrier jouw vriendin? Harte lijk welkom hoor bij de nich ten en neven. Wat heb jij de brief mooi gemaakt. Wanneer ben jij in augustus jarig? Tan te Jos wil dat graag weten. Kan je echt koken op het for nuisje? Prachtig dat jij mag zingen als het kerstfeest is. Wat heb jij al veel medaljes. Jij bent maar een échte bof fert met zo'n mooie politiewa gen, Jan van Dam, Monster. Jammer dat de meester ziek „Nou niet zeuren, hoor had er veel te veel zin in, en wou er niet over denken of het mocht of niet. Allerlei plannen werden geop perd. Uit het raam klimmen dat was het beste. Dan konden ze, voor ze naar bed gingen, best de ladder bij het raam zetten. „Maar daar komt niets van!" Als een bom viel de stem vtfn Berend, de knecht, in hun mid den. Een ogenblik zaten ze elkaar verlegen aan te ziea Toen kwam het j? tige gezicht van Berend Om het hoekje kijken. „Berend, je houdt je mond. hoor!" Boudewijn was .opge sprongen, en stond nu voor hem. „Toe, we hebben zo'n fijn plan netje, je vertelt niets, hoor!" Berend trok eens aan zijn pijp en blies een dikke rookwolk het prieel in. „Ja, wat zullen we er van zeggen. Nu ik dat zo per was. Is hij nu weer beter? Heb jij goed je best gedaan op school? Krijg je wel een mooi rapport? Ben je met de storm nog naar de grote zee gaan kijken? Zoiets zie je niet elke dag hoor! Dat was wat, jij in de zak Anke van Dam, Monster. Ge lukkig dat je er niet in kon. Oef, wat hebben jullie van al het lekkers gesmuld. Jouw broer verwent je maar hoor! Heb jij al zoveel zin in olie bollen? Prachtig dat jij voor jezelf een trui breit. Hoever ben je al? Vind je het leuk werk? Is stijfkopje mooi? Hier komt nog Dag t Ik zie je wel staan Je hebt een gezicht Zonder oren eraan. Je neus is een vlekje Je ogen zijn dicht Maar op elk plekje Lacht je gezicht. Winter Kind'ren willen baantje glij- den Al is de wind ook nog zo guur. Voor de kinderen is de sneeuw Een fijne winterpret. Voor de oude mensen niet, Die denken „opgelet". E11 auto's die hard rijden Veroorzaken heel veel kwaad. Dat komt alleen maar door Die gladheid op de straat. Je krijgt gebroken benen En dat doet heel erg pijn. Zo zie je dat de winter Niet altijd fijn kan zijn. Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Zor gen jullie voor een volle? De letter E t/m K zijn aan de beurt. Zullen jullie niet te veel oliebollen eten? Nogmaals prettige feestdagen hoor en tot de volgende keer. Duizend klein e witte vlokfee Dwarlen op de huizen neer. Op de takken van de bomen Almaar dikker, almaar meer. Sleeën komen van de zolder Schaatsen komen uit de schuur ongeluk hoorde, dacht ik: „Dat gaat toch niet, drie van die kin deren." „Poeh, kinderen!" deed Bou dewijn verontwaardigd. „In ieder geval weet ik wat beters", ging Berend onverstoor baar verder. „Jullie gaat ge woon thuis vragen of het mag..." „Ja maar..." viel Hen hem in de rede. „Stil nu even, als het mag. dan r- 'k mee." Han zuchtte verlicht. Dat zou fijn zijn. nu durfde ze veel be ter. En de jongens vonden het „Ik heb nog wel wat lakens, die we voor afdekking gebruiken, die jullie om kunt doen Dan kun je die van je bed rustig laten liggen", plaagde hij. „En ook nog een soort gong, die we best voor klok kunnen gebruiken." O ja. de klok, daar hadden ze nog niet eens aan gedacht, maar natuurlijk, die moest ook luiden. Ze rilden er al van. zo griezelig zou het zijn. „Gaan jullie nu eerst maar vragen of het mag. dan kunnen we vanmiddag al (Volgende week verder) fo-S

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16