Keihard feit: geen grond voor woningwetbouw Te kust en te keur Wethouder in Leidse gemeenteraad Leiderdorp nog steeds bereid 100 woningen over te nemen Leidse politie nog meer motoriseren R e es een STAALTJE TAFEL SETS - 8.90 - Kerstkaartenactie GBTS bracht 5000 gulden op Z&ylLeH MEI WE LEIDSE COURANT VRIJDAG T8 DECEMBER VM 'pen. Vrijdag Stadsgehoorzaal, 3 uur: K. en O., kerst- oncert door het Rott. Philharmonisch )rkest o.l.v Ed. Flipse; solisten: Aafje Heynis alt, Bram Boelee piano; medew Philharm. koor „Toonkunst" [ees Stolwijk. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraads- rergadering (begrotingsbehandeling Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilavond oor verzamelaars. Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afd Leiden Vereniging tot bevordering der «langen van Slechthorenden, kerstvie ring. Aula school Asserstraat, 8 uur: afd siden Centra rfl Ned. Christenvrouwen- bond. kerstfeestviering. Rest. Van der Heijden: 8 uur: bijeen komst Leidsche Smalfilm Liga. Den Haag: Kon Schouwburg. Haagsche Comedie met „Kinderen y ?Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Wim Sonneveld. Den Haag: Dierentuin. 830 uur: Nieu- e Komedie met „Een knecht van twee meesters". Zaterdag j Herv. jeugdgebouw, HoogL Kerkgracht onder8 uur: jongerensociëteit, songfestival Zwol- Sassenhelm: Geref kerk. 8 uur: con- eert Nat. Jeugdkorps van de Ned. Fed m Chr Muziekbonden. Den Haag: Kon Schouwburg. 3 uur ■re werkgroep Haagsche Comedie met ..De ",J®I Zweedse vijfhoek". 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De methode Ribadier" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Wim Sonneveld. Scheveningcn: Kurzaal. 3.15 uur: Cón- certgebouworkest. met bariton Scbeventngen: Oude Kerk. 8 uur: Zuid hollands Orkest, met koor en solisten Weihnachtsoratorium Zondag Volkenkunde. 3 uur: film „Vissen en feesten in Indonesië" Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen "dat 'potheek Centraal. Breestraat 74. tel aakt) 10552. en de apotheek Van Breest Smal- inburg te .Leiderdorp. West- Film» Camera 2 The Giant (14 vijzl- lelljk ;«r) Lido (2.30. 7 cn 9.15 uur): Eddie in volle vaart (14 jaar). Luxor (2.30, 7 cn 9.15 uur): Dwars door de vuurlinies (14 jaar) Rex (2,30. 7.15 en 9.15 uur): Wereld ronder schaamte (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Les Amants (18 jaar); va rrzaterdag af «be halve op zo- en feestdagen): Sjors en Sjinnie op het Pirateneiland. Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): De Vi kingen komen (14 jaar). Tentoonstel llngen Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: tekeningen van Wim de Mol, elke dag van 4.30 tot 12 uur. vrijdag van 4.30 tot 1 uur (tot 26 dec.). De Ruif. Jan Vossensteeg 59: werken van Hans Götze (tot 24 december: geo pend 12-20 uur, op vrijdag, zaterdag er zondag van 12-24 uur) Papengrachi 6a tentoonstelling etsen Leidse studente Christian van der Woli «tot en met 31 december) LEIDEN Wethouder Piena (PvdA) deelde gistermiddag in de ge meenteraad (begrotingsbehandeling) mee, dat geen grond meer beschik baar is binnen de tegenwoordige Leidse grenzen voor de in 1965 toegestane bouw van 221 eenbeden in de woningwetsector (arbeiderswoningen). „Dat is een keihard feit". Ook voor 1966 en 1967 zyn de vooruitzichten slecht. Het is niet uitgesloten dat in de premiesector 158 eenheden zullen worden opgetrokken. De bouw in de vrije sector kan doorgaan, mits andere fac toren (financiële bijv.) geen rol gaan spelen. economisch oogpunt zullen dan alleen eengezinswoningen en galerijflats van ten minste zes-hoog kunnen worden gebouwd. Driehoog zonder lift en vier hoog met lift is economisch niet haal- Nieuwe fonteinen Begin volgend jaar zal een begin wor den gemaakt met boomplanting aan de Lammenschansweg. Een andere medede- De wethouder gaf de raad een beeld m de woningbouw op dit ogenblik. In uitvoering zijn: 728 woningwetwoningen, 256 premiewoningen en 433 woningen in de ongesubsidieerde sector. In totaal 1417 woningen. Goedgekeurd zijn de plannen voor 128 premiewoningen en 106 woningen in de vrije sector. In totaal 234. Met de bouw nog niet begonnen. Ingediend zijn plannen voor 424 wo ningwetwoningen, 30 premiewoningen en 550 woningen in de ongesubsidieerde sec tor. In totaal 1004. Bij goedkeuring van de nu op een ro!- nisteriële beschikking wachtende woning wetplannen zal een overloop van 104 een heden naar 1965 plaats hebben. Het con tingent voor 1965 is: 325 woningwet, 158 premie en 96 vrije sector. In de woning wetsector zullen volgend jaar 325 min 104 (van de genoemde overloop) dat is 221 eenheden beschikbaar zijn. Daarvoor is geen grond. Zoals gezegd zal het misschien mogelijk zijn 158 eenheden in df premiesector te bouwen. Concrete plannen zijn er voor 46 eenheden in de Meerburgerpolder (op het terrein waarop nu nog een boter- werf is), nog 10 eenheden in de Meer- burgpoldcr, 60 in Zuid-West (aan het Be vrijdingsplein boven een te stichten win kelcentrum), 40 in de Mors «winkelcen trum). 84 aan invalsweg Morskwartier en 100 in het Houtkwartier. In totaal 340. De bouw van ongesubsidieerde wo ningen levert geen problemen op, aan gezien hiervoor bij het tegenwoordige toewijzingsbeleid voldoende grond aan wezig is. Naast de reeds door de minis ter goedgekeurde plannen kunnen ni PIERROT Horlogcr-J uwelier MAARSMANSTEEG 21 - LEIDEN TELEFOON 20778. LEIDEN „He heb er zorg over, dat de politie door het grote aantal vacatures niet voldoende kan func- tioneren". Deze woorden sprak gister avond in de begrotingsvergadering van de gemeenteraad de prot.-chr. afge vaardigde De Kier. ,Kan de politie niet nog meer worden gemotoriseerd haar taak te verlichten?" Als voor. beeld noemde hij de Rijnsburgerweg. na zijn verklaring tot voorrangs- j een racebaan aan het worden is: is daar een duidelijk gebrek aan icherpe controle. De heer De Kier vroeg B. cn W te «verwegen de verkeerslichten op het punt Rijnsburgersingel-Schuttersveld ook «P zondag te laten werken. De situatie «P het Rapenburg (westzijde) vond hij nog even gevaarlijk als voorheen De heer Lijten (KVP) was verontrust helpen direct tegen brandend maagzuur Puzzelpro niiiienleii 1 mevrouw B, E A de Vries- Poetman, Beatrixstraat 12. Voor hout; 2. mevrouw G Nijholt. Frank van Borselenstraat 7, Sassenhcim: 3. Wally Veerman, Nachtegaal- laan 182. Katwijk aan Zee door het toenemende aantal ongelukken met bromfietsen. Zijn fractiegenoot Lam- bermont twijfelde eraan of er voldoende controle is op excessen. Een voetgangers, oversteek op de Haarlemmerstraat bij de Pelikaanstraat kwam hem gewenst voor. De verlichting in de stad tijdens de vroege ochtenduren is naar zijn mening onvoldoende. De heer Van Aken wilde weten of het. bij het huidige personeelstekort nu wer kelijk nodig is. dat er twee agenten in een politie-auto zitten. Zijn partijgenoot mr. Kuyt (PvdA) zag graag een centraal telefoonnummer voor brandweer, politie en E.H.D. ingesteld. Een vraag van hem: •waarom wordt er niet opgetreden tegen ,de fietsen op 't Rapenburg? Van een effec tief optreden tegen brommers is geen sprake Leiden zou wat dat betreft bij Groningen in de leer kunnen gaan. waar opmerkelijke resultaten zijn geboekt. De bijslijnen in de stad vond hij onvoldoende om het personenvervoer op te vangen Mr. Portheine (WDi wees een plaats aan voor een wachthuisje voor buspas sagiers: op de Botermarkt tegenover C. cn A. De bijdrage van de heer Van- Baaren (PvdA) handelde over een uit breiding van het eenrichtingverkeer, een opvoering van de produktiviteit van het bestaande politie-apparaat (bijv ver- keersopvoeding). geen lesvvagens op de hoofdroutes tijdens de spitsuren, de nood. zakelijke verbetering van het wegdek van de Morsweg en de verkeerslichten bij de De Gijselaarsbank die ook nog na 6 uur zouden moeten functioneren. Hij .adviseerde B. en W. vooral tijdig maat regelen te treffen als zich ergens moei lijkheden voordoen. Mevrouw Van der Blom (CPN) ten slotte gaf de plaatsing van een waarschu- wingslicht op de hoek Churchill-laan- Telderskade in overweging. nog ongeveer 900 woningen in deze sec tor binnen de huidige grenzen worden gebouwd. Naar Leiderdorp De gemeente Leiderdorp heeft enige tijd geleden toegezegd 100 woningwetwonin- 7an het Leidse contingent '64 te zullen nemen. Eigen maatregelen hebben dat onnodig gemaakt. Het aanbod blijft echter van kracht. Leiderdorp is nu be reid de 100 woningen volgend jaar over te nemen. Maar ook Leiderdorp zit met moeilijkheden wat de prijs betreft. Deze gemeente stelde de volgende verhouding voor: 40 woningwet 40 premie. 20 vri;- sector. B en W van Leiden hebben nog geen beslissing genomen omdat hier ook vrijesectorwoningen zouden worden verschoven, waarvoor Leiden zelf nog grond heeft. Het is misschien mogelijk. In de tweede helft van 1965 nog meer woningen naar Leiderdorp te verschuiven. De heer Piena vreesde dat dit ook als ..pakket" zal moe ten gebeuren. De heer Woudstra antwoordend zei de wethouder, dat het een illusie is, te me nen, dat binnen het raam van het Bouw- district méér gehaald kan worden dan er nu in zit. (Dertien gemeenten maken deel uit van deze regionale bouwcommissie Zij is verdeeld in drie groepen waarvan één bestaat uit Leiden. Oegstgeest, Lei derdorp en Alkemade». Het is een al te eenvoudige stelling, „dat wij dan maar ir de buiten gemeenten moeten gaan bou- Zolang ik voor dit deel van het ge meentebeleid verantwoordelijk ben. zal ik met alle kracht meehelpen om te be reiken wat in de gegeven omstandigheden optimaal mogelijk is", aldus de heer Piena. De wethouder zal bevorderen dat in nieuwe uitbreidingsplannen vierla- genbouw niet wordt opgenomen. Uit voor de FEESTDAGEN in een mooie sortering vanaf NATUURLIJK BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 - MIDZA ling van de wethouder was dat de direc teur Gemeentewerken B en W een paar plaatsen heeft genoemd voor nieuwe fon teinen Het college zal bezien in hoeverre de Burcht bruikbaar is te maken voor be paalde manifestaties. Mevrouw Geelkerken wenste, zoals wij hebben gemeld, een trottoir langs het Rapenburg, tussen Nieuwsteeg en uni versiteitsbibliotheek. De wethouder dacht dat Monumentenzorg zich ernstig zou verzetten tegen aantasting van het karak ter van deze gracht. De voor- en nadelen zullen echter nog een» worden bekeken. De heer Piena beaamde dat het vertrek van ir. Drost een verlies voor de ge meente betekent, gezien de grote plannen die nog ontwikkeld moeten worden. Het zal zeer moeilijk zijn, een geschikte op volger te vinden. Er is een oproep ge plaatst. waarop enkele reacties zijn bin nengekomen. Met betrekking tot de Morsweg heeft de verkeersdeskundige van de ge meente invoering van eenrichtingver keer op het circuit Noordeinde-Rijn- zichtbrug-Morsweg-Morsstraat ontra den. De doortrekking van de Vondel laan zal een beduidende verlichting van het verkeer op de Morsweg beteke nen. Deze maand nog zal de aanbesteding plaats hebben van werkzaamheden tot demping van de Langegracht. Nood is primair Wethouder Van Hoek (VVD), die in B en W onder meer voor de woningver deling verantwoordelijk is. verzekerde de raad. dat de te vormen huisvestings studiecommissie de volledige steun van het gemeentelijke bureau huisvesting zal krijgen. Dal het Leidse huisvestingsbureau het overigens nog niet zo ..gek" heeft gedaan, blijkt wel uit het feit, dat Amsterdam nu ook urgentiegroepen gaat instellen. De wethouder meende, dat het hier pri mair is. in welke sectoren woningen wor den gebouwd; als er maar wordt ge bouwd. Voor de toewijzing der beschik bare woningen wordt niet in de eerste plaats gelet op de woningzoekenden maar op de in-woning-nood-verkerenden. Een onderzoek naar de woningbehoeften achtte wethouder Van Hoek zeker van Irt Leidse raad De heer Zunderman trok fel van leer LEIDEN „Hoe kan dat nu Wij leven in een welvaartsstaat en er is geldschaarste- dat heeft politieke oor zaken Aldus de heer Zunderman (PvdA) gistermiddag in de Leidse raad- toen hij in een geladen betoog allerlei zaken betreffende het onder wijs. het jeugdwerk, de jeugdzorg en de recreatie verdedigde. Voor de belastingverlaging had hij geen goed woord. De WD en de KVP kregen er flink van langs. Door opmer kingen als „U zit hier niet in het parle ment" liet de heer Zunderman zich niet Intomen. Zo begreep hij niet, dat een bepaalde bewindsman, naar hij zei. geen consequenties weet te trekken uit het verzet tegen zijn beleid. „De centrale overheid maakt het de gemeenten wel zeer moeilijk, iets te realiseren", consta teerde hij. Ook enkele raadsleden kre gen een schrobbering. Dat gaf heftige tegen-opmerkingen. De heer Zunderman vroeg onder meei de aandacht van de raad en van B en V voor de gehandicapte kleuters, de moei lijkheden van kinderen uit het arbei dersmilieu op de lagere scholen (een on derzoek eventueel in samenwerking met het sociologisch instituut van de univer siteit). een aantal verouderde gymnas tieklokalen (Boommarkt en Rembrandt- lyceum o.a.), uitbreiding van het boe kenfonds over andere middelbare scho len. meer huiswerkcursussen op mid delbare scholen, verhoging van hel Leids Studiefonds, het culturele jeugd- paspoort. de nieuwe schouwburg, vakan tiebesteding voor ouderen (die niet met vakantie gaan), het jeugdorkest en werk ten bate van de fabrieksjeugd. Hij bestreed de gedachte dat het jeugdwerk tegen de overheid zou aan leunen en zelf weinig zou ondernemen. Mr Kuyt (PvdA) vroeg B en W of het molenmuseum De Valk vóór het volgende toeristenseizoen klaar kan ko men. De Lakenhal behoeft dringend uitbreiding en een betere verlichting. In Zuid-West laat de huisvesting van „Reuvens" (openbare bibliotheek) te Congres ra Leiden over het stakingsrecht LEIDEN Volgend jaar tal het Ian deljjk juridisch studentencongres fai Lei den worden gehouden. Het congres, dat zal duren van 26 tot 23 april, ml tot on derwerp hebben „Stakingsrecht". Standpunten van werkgevers en vak bonden zullen uiteengezet worden. Spre kers zijn de Leidse hoogleraar prof. di. H. Drion. drs. J. W. de Pous en prof. dr. G. Borst. Er is een comité van aanbe veling geformeerd, waarin onder meel de rcctor-magiiificus, prof. dr. D. J. Kuenen en de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel, zitting hebben. Moeilijkheden met tweede serie systeemscholen in Leiden LEIDEN Met de tweede serie systeemscholen, le weten 3 ulo-scholen met gymnastieklokalen. 6 kleuterscholen en de Mytyl-school, wil het nog niet vlotten. Steeds ontstaan er nieuwe moeilijkheden. Nog valt niet te voorspellen wanneer met de bouw van de eerste school kan worden be gonnen. De schetsplanncn voor de Mytyl-school, de 6 kleuterscholen (open bare aan Telderskade, Rodenburgerstraat en Bernhardkadc, Geref. aan Obrechtstraat. r.-k. aan Oppcnheimstraat en Herv. aan Meerhof) en de r.-k. ulo-school Surinamestraat zijn goedgekeurd. Er is geen sprake van dat er ook maar één kleuterschool vóór september volgend jaar klaar zal zijn. Dit deelde wethouder Sannes (PvdA) van onderwijs gisteravond in de raad mee. Vooral in Zuid-West zal er bij het be gin van het nieuwe schooljaar een tekort aan lokalen zijn. B en W hebben reeds mogelijkheden onderzocht om de nood tijdig te Ondervangen. Ook de wethouder was van mening dat een schoolhoofd bijna geen tijd heeft voor de leiding van vooral de jongere en on ervaren onderwijzers. Het college meent evenwel dat de positie van de hoofden van scholen in de eerste plaats een rijks aangelegenheid is. Dat wil niet zeggen dat de gemeente hieraan niets zou kun nen doen. maar het rijk betaalt niets. Het resultaat van de onderhandelingen met het rijk en de onderwijzersorganisaties dienaangaande moet worden afgewacht. Als het rijk zijn taak niet verstaat, zou den B en W bereid kunnen zijn zelf een initiatief te nemen. Het college is van plan. voor het r.k. avond-ulo zowel als voor het neutrale de mogelijkheid van subsidiëring met In gang van september 1965 te bezien. Er is een circulaire in de maak die het bewaren van geld of voorwerpen van waarde op school verbiedt. Een commissie van specialisten is benoemd voor hel werk ten bate van de gehandicapte kleuters Er komt heel wat méér kijken dan onderdak en op pas. Het is de bedoeling, een dagver- "•ÏSKSS- Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. blijf te stichten. De belangstelling van de universiteit is onontbeerlijk- De plannen zijn in een vergevorderd sta- Afschaffing van het Frans op de lagere school zal alleen zin hebben als het col lectief gebeurt: in Leiden is men daar nog niet aan toe. B en W zien uit de MMS van de Louise de Coligny-HBS een HAVO-school groeien. In overweging is, jongens tot deze HBS toe te laten. Het onderzoek naar leermoeilijkheden en hun oorzaken is in volle gang. Het is de bedoeling, het driejarige ulo een bovenbouw te geven: een rapport is reeds bij B cn W ingediend. Op de leer- middelcnlijst staat o.a. een aantal mo derne kantoormachines Wethouder Sannes deelde vervolgens mee. dat als de proef met het boeken fonds voor de onderbouw van het Rem- brandt-lyccum slaagt, de werking van het fonds zal worden uitgebreid over de andere klassen van dit lyceum cn de andere v.h.m.o.-scholcn. De wethouder zou vanmiddag zijn uitvoerige beantwoording voortzetten. Jongen aangereden LEIDEN In de Waardstraat vlakbij de ouderlijke woning is do zevenjarige Jacobus Tisseur gistermiddag om half zes door een fietser aangereden toen hij plotseling tussen twee geparkeerde auto' door de straat overstak. De Jongen moest naar het academisch ziekenhuis worden gebracht met een linker-enkelfractuur. Rijden zonder licht in Leiden LEIDEN De Leidse politie heeft 25 processen-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht tussen zeven acht uur 's morgens. De overtreders v ren voornamelijk fietsers. Met bromfiets geslipt LEIDEN Gistermorgen tegen half elf is de 46-jarige brugwachter M. Crama uit Leiden met zijn bromfiets op de Morsweg geslipt cn gevallen. Met rechter-enkelfractuur is hij naar het demisch ziekenhuis gebracht. LEIDEN Het kan vreemd, gaan in het (za- i ken-)leven. Driepas? ge leden begon de N.V. Leidse Apparatenfabriek met de export van een door haar vervaardigd vulapparaat voor de far maceutische industrie, de Multifill, naar Nationa listisch China. Een vrij gewone zaak, zou men zo zeggenwant ook in het verre China heeft de in dustrie behoefte aan ap paraten, waarmee cap sules en flesjes met anti biotica kunnen worden gevuld. Dezer dagen kreeg deze export echter een bijzonder tintje. De directie van genoemd Leids bedrijf ontving na melijk uit Formosa een brief, gefrankeerd met 'n postzegel, waarop het eigen vulapparaat staat afgebeeld. Naarstig werd geïnformeerd en wat bleek? Nationalistisch China geeft momenteel een serie postzegels uit, die een beeld geven van de ontwikkeling der Chinese industrie. Nop ja, Chinese Twee pompen voor Ceylon LEIDEN De actie „Schramadana" (Doe het zelf) van de Gemeente lijke Bedrijfstechnische School is geslaagd. De leerlingen hebben kans ge zien zoveel kerstkaarten te verkopen, dat gistermiddag een bedrag van vijfduizend gulden ter beschikking van de Novib kon worden gesteld. Van het bedrag worden twee waterpompen gekocht, die op Ceylon worden ge slagen ten behoeve van de landbouw. Een verheugde heer G. J. van Vlij men van de Novib vertelde, nadat hij het bedrag in ontvangst had genomen, dat de eerst pomp reeds 21 december per boot zal worden verzonden. Op 10 januari komt de pomp op Ceylon aan. Namens de Ceylonezeïi zei hij „dank" en namens de Novib ;,geweldig". De heer Van Vlijmen onthulde voorts, dat op ini tiatief van een bewoner van Ceylon de spreuk op het monument van de Afsluit dijk. ..Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst", jn een van de pompen zal wor. den geslagen Leraar K de Bruin had de jongens reeds voor de komst van de heer Van Vlijmen en diens secretaresse bedankt. Toen de heer Van Vlijmen binnenkwam, mocht hij meteen van de heer J. G. Fok- kema zijn handtekening zetten onder een namaakkwitantie. die zo groot was als een schoolbord. De vertegenwoordiger van de Novib deed het maar al te graag. Hij zei dan ook dat de jongens van de GBTS uit Leiden met een gerust geweten tegen de Ceylone7.en mochten zeggen, dat ze naar DE POMP konden lopen Koplopers Natuurlijk was er aan de verkoopactie van kerstkaarten weer een wedstrijd ver. bonden Twee koplopers hebben elkaar tot een half uur vóór de sluiting de eer ste plaats betwist. Beiden, P Boom en J. v. d. Mark, verkochten voor bijna vier honderd gulden. Boom werd met een gulden verschil winnaar. Hij kreeg een waardebon van 25 gulden om zijn postzegelverzameling aan te vullen. Van de heer Van Vlijmen kreeg hij de toezegging voor een serie Novib-postzegels. Van der Mark ontving een tegoedbon van I 25 voor de aankoop van radio-onderdelen. In totaal vielen 48 leerlingen in de prijzen. Gemeenschappelijke wijkavond in Zuid-West LEIDEN De kerkeraden van de Her vormde wijkgemeente Boshuizerwijk er de Geref. kerk in Zuid-West hebben be- sloten in februari een gemeenschappe lijke wijkavond te bouden. SLECHTS EEN DAG De prachtige, vermaarde STEFANO Heren winter jassen zuiver wol len tv/eed. Normaal-W9r50) gQ 75 Serie II: Tweed- RA en Velours jassen m m Serie III: Q"7 topklasse Tweeds w JONGENSPARKA *s van dubbel Rainflex, metuitknoop- bare, zuiver wollen teddy-voering. Voor winter en zomer, tegen wind, regen en kou. 10-16 jaar-§93Ü" Nu, alle maten 2975 Bel-O-Fast Self ironing cotton is 100% katoen is blijvend zelfstrijkend kunt U wassen zoals U wilt, ook in de was machine. Naar wens licht cen trifugeren, dus geen druipnatte overhemden meer. Daarna op hangen om te drogen droogt snel blijft glanzend wit is ondoorzichtig Dit betere overhemd oorspronkelijke prijs JL5r96" koopt U nt5 voor haast halve prijs: w» Wcct-Krufikad*

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3