4% 31% mm Witte droom Flinke produktiebijdrage van sociale werkplaatsen HUPS Opmerkelijke bedrijfstak jubileert a :7 33 Over vijf jaar komt dertienmiljoenste Sterfte sterk verminderd RIJKSPOSTSPAARBANK 13 VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Ook exportmarkten profiteren er van iVan onze sociaal-economische redactie.) DEN HAAG Een opmerkelijke bedrijfstak, die in het economische bestel van ons land een wel geheel aparte plaats inneemt, bestaat a.s. maandag vijftien jaar. Wc doelen hier op de bedrijfstak, die het best kan worden aangeduid met „de so ciale werkvoorziening" en die thans reeds ongeveer 200 werkplaatsen en ruim 25.000 werknemers omvat. Aan de vooravond van dit jubileum kan .sociale werkvoorziening" met ïecht een bedrijfstak worden ge noemd, want niet alleen wordt een belangrijke bijdrage aan onze na tionale produktie geleverd, ook is zelfs al een niet onaanzienlijke plaats op de exportmarkt veroverd. Om een voorbeeld te noemen, de so ciale werkplaats in Dordrecht, die met B00 werknemers de grootste in Ne derland is, produceert hoofdzakelijk buismeubelen, waarvan jaarlijks voor on geveer een half miljoen gulden wordt ge ëxporteerd. De sociale werkplaatsen ex porteren doorgaans niet zelf, want de werkzaamheden zijn voor een zeer groot deel gericht op de farbicage van produk- en halffabrikaten voor toelevering de industrie, aan het vrije bedrijfs- leven dus. Toch worden ook eigen pro- dukten vervaardigd, die dan in hoofd- tia de normale handelskanalen wor den afgezet. Geen concurrentie De aard der produkten is in de loop der vijftien jaren uitgegroeid tot een gro te verscheidenheid. Vele vormen van metaal- en houtbewerking, plasticver- werking, lak- en spuitwerkzaamheden, machinaie textielbewcrking, montage werkzaamheden, enz., komen in de so ciale werkplaatsen tot uitvoering. En de produkten variëren van meubelen lot televisie-onderdelen, van huishoudelijke andere gebruiksvoorwerpen tot sier- aardewerk, van textielprodukten tot kunstledematen en van schrijfmachines lot vliegtuigtanks. Het speciale karakter van de sociale rerkplaatsen, die door de overheid wor den gesubsidieerd, brengt uiteraard mee dat niet wordt geproduceerd ter wille de produktie of van het maken van winst. Ten einde het ontstaan van on- jjfcte Verhoudingen t.O.V. het vrije be drijfje voorkomén is in de Gemeente lijke Sociale Werkvoorzieningsregeling, waaronder de sociale werkplaatsen val len, bepaald, dat ,,de uitvoering van werkobjecten in G.S.W.-verband dc rerkgelegenheid van anderen niet op on verantwoorde wijze mag beïnvloeden" en Kriiisit-oorif-puzxel 1 3 4 S 6 I 1 8 1 1 10 1 3 K 15 16 18 20 22 2^^KT 25 26 I 26 1 29 1 1 30 1 1 J2 1 1 1 1 1 Horizontaal: 2 smaadschrift, 7. gemeen te in Gelderland, 8. gemeente in Utrecht, 9. inhoudsmaat. 10. vreemde munt, 12. voorzetsel, 13. flauw. 15. lusje, 17. krui pend dier, 19. ga <Eng.), 20. aardrijks kundige aanduiding (afk.1, 21. vertegen woordiger, 24. stad in N.Brabant, 26. Kippenloop, 27. meisjesnaam. 29. muziek noot, 30. soort koffie, 32. gistmiddel, 33. •enmaal, 34. een soort van grove tarwe. Vertikaal: 1. grote naaldboom, 2. deel van het oor, 3. heldendicht van Homerus, 4. dorp in Friesland, 5. oudé lap, 6. kleur, 10. oogziekte, 11. telwoord, 13. deel van Engeland, 14. gelijk, 16. knopje op een priktol. 18. oude lap, 22. spaans rijpaard. 23. Nederlands zeeheld. 24. dorp in N. Brabant, 25. naaktkieuwige slak, 28. pers. voornaamw., 30. voorwerp om ta snijden. 31. artikel (afk.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. toemaat-P.G., 2. opeens- ore, 3. eend-atlas. 4. Lr-se-gal-t.t., 5. aard rr-ere, 6. gaar-at-Noë. 7. ende-me-Sem 8. Lia-ei-lido, 9. korf-Spree. Vertikaal: 1. toelage-L.K.. 2. opera- Anio. 3. eens-radar, 4. mede-dreef, 5. anagram-is. 6. astarte-L.P., 7. Tollera-Ir, 8- prat-roede, 9. geste-emoe. De moderne Gemeentelijke So ciale werkplaats in Naaldwijk, van waaruit voor velen de weg naar opneming in het vrije be drijfsleven weer wordt geopend. dat „de prijsvaststelling daarbij zodanig dient te geschieden, dat aan anderen geen onverantwoorde "concurrentie wordt ge- Goede beloning Dank zij de G.S.W.-regeling, waaronder vallen, bestaat dus nu al vijftien jaar ook hen, die niet of voorshands niet ge schikt zijn om in het normale arbeids proces te worden opgenomen, de moge lijkheid om door middel van aangepaste arbeid in hun levensonderhoud te voor- Bovendien zijn zij in G.S.W.-ver band in de gelegenheid hun arbeidsge schiktheid zodanig verder te ontwikke len. dat opneming in het vrije bedrijfs leven (weer) mogelijk wordt. En dit alles voor een beloning, die slechts weinig lager ligt dan die in het particuliere bedrijf. In samenwerking de vakbeweging is een loonstelsel ontworpen, waarbij de werkzaamheden (naar niveau en zwaarte) worden inge deeld in vder groepen, die elk een loon schaal met een minimum- en een maxi mumuurloon hebben. Deze uurlonen wor den vastgesteld op basis van de kwanti- en de kwaliteit van het geleverde werk, de toewijding en interesse, de hou ding t.o.v. de omgeving en de voorschrif- »n de zorg voor materiaal, gereed schap. machines en werkplaats Arbeidsvoortvaarden Ook de werktijden en de secundaire arbeidsvoorwaarden komen vrijwel ge heel overeen met die in het vrije bedrijfs leven. Zo is er een werktijd van. 45 uur per week, als regel verdeeld over vijf werkdagen, terwijl werk- en reistijd te n niet meer dan IOV4 uur per dag mogen vormen. Voorts kennen de sociale werkplaatsen goede regelingen voor vakantie, feestda gen. vakantietoeslag, verlet, geoorloofd verzuim e.d., terwijl ook de sociale ver zekeringswetten. met uitzondering van de werkloosheidswet, op de werknemers toepassing zijn. Met ingang van 4 januari a.s. wordt bovendien een mdni- mumuurloon ingevoerd, dat 95 procent zal bedragen van het dan geldend mini muminkomen in het „normale" bedrijfs leven (f 110 per weck). Langzaam kouder DE BILT Boven Schotland is een hogedrukgebied aangekomen, dat ove rigens niet meer in betekenis toe neemt. Boven het zuidelijk deel van de Oostzee ligt nog een kleine depres sie. Tussen beide systemen in is op de Noordzee een noordelijke stroming ontstaan, die zich langzaam over ons land uitbreidt. In deze stroming, die niet erg krach tig is, wordt geleidelijk koudere lucht aangevoerd. Er moet daarom in ons land een langzame daling van de tem peratuur worden verwacht, die enigs zins vertraagd wordt doordat de kou dere lucht ons land nog over het be trekkelijk warme water van de Noordzee bereikt. Uit Noord-Afrika is een voor die streken tamelijk diepe depressie naar het westelijk bekken van de Middel landse zee gekomen. Deze depressie veroorzaakt dalingen van de lucht druk in zuid-Frankrijk. Deze zullen bijdragen tot een ruiming van de wind in ons land naar noord tot noordoost. Aanvankelijk zal hier en daar nog een bui vallen, maar mor gen neemt de kans op buien verder af. De temperatuur kan in de komende nacht in het binnenland plaatselijk tot om het vriespunt dalen. ZON EN MAAN Zaterdag 19 december: zon op 8.45, on der 16.29: maan op 16.51, onder 9.11. Zaterdag 19 december: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 19 december: 2.52 v.m.; 15.09 n.m. Jongens gered uit drijfzand AMSTERDAM De Amsterdamse brandweer heeft gisteren met behulp van een houten vlot twee jongens, van 7 es. 10 jaar gered uit het drijfzand. Aan 82 piloten van de Koninklijke luchtmacht is vandaag op Soesterberg de „United States ainforce senior pilots wing" met certificaat uitgereikt. Al deze vliegers zijn in Amerika opgeleid. HET WEER IN EEROPA Herlijn Miinehen Barcelona Madrid Maliorca V"ssabon 18 13 01 ROTTERDAM De Nederlandse bevolking zal in het jaar 1964 ster ker zijn toegenomen dan in het jaar 1963. Begin 1965 telt ons land onge veer 12.2 miljoen inwoners. Wan neer we in dit tempo blyven groeien, kunnen we omstreeks de jaarwisse ling 19691970 de 13-miljoenste verwachten. Maar aangenomen mag worden, dat het groeiproces zich zal versnellen, zodat Nederland reeds in het najaar 1969 de dertien miljoen zal zijn gepasseerd. Deze verwachting spreekt prof. dr. J. P. van Rooijen uit in zijn jaarlijk se bijdrage over de bevolkingsont wikkeling in ,-De Verzekeringsbode", het weekblad voor de levensverzeke ring. Hij grondt zijn verwachtingen op waarnemingen van de bevolkings cijfers over het eerste halfjaar van 1964. De geboorte is volgens deze cijfers iets gedaald. Hiertegenover staat een sterk verminderde sterfte. Het aantal huwelijke neemt toe, ter wijl het migratiesaldo nauwelijks wijzigt. Liep-in 1962 het aantal geboorten terug, vorig jaar is deze teruggang weer achter haald De vergelijkende geboortecijfers in de jaren 1960. 1961. 1962 en 1963 zijn respectievelijk 20.79; 21.22; 20.82 en 20.88. Het aantal eerstgeborenen vertoonde in deze jaren een stijging. Deze cijfers zun 6.47; 6.65; 6.67 en 6.75 Aan een verantwoorde voorspelling omtrent de nataliteit in de toekomst waagt prof. Van Rooijen zich niet. Wel kan men zeggen, dat de stabiliteit van het geboortecijfer gedurende een reeks Naar verhouding was de sterfte in 1962 vrij zwaar. Maar vorig jaar nam het aan tal sterfgevallen verder toe, zodat het cijfer van precies 8.00 werd bereikt. Wij moeten teruggaan tot 1949 om een hoger peil (namelijk 8,14) te constateren. De barre winter van 1962-1963 is duidelijk de oorzaak van deze forse sterft*. In Nederland bestaat een vrouwenover schot. Maar in de leeftijd van 35 jaar telt Nederland evenveel mannen als vrouwen. Eind 1963 was deze leeftijd iets over schreden. Maar door de toegenomen mannensterf- te boven de middelbare leeftijd bleef niettemin een vrij groot vrouwenover schot gehandhaafd. Op 31 december 1963 waren er 10.065 vrouwen tegenover 10.000 mannen Curieus is het feit, dat onder de gebo renen van 1963 tegenover 1000 meisies niet minder dan 1058 jongens stonden. Sinds 1957 was deze uiteenlopende ver houding niet meer bereikt. KLM-directeur gaf tweeduizend handen UTRECHT De heer A. van der Paauw, directeur van K.L.M.-Nederland, heeft in Esplanade de hand gedrukt vain ongeveer 2000 relaties en bekenden, met wie hij in zijn 43-jarige loopbaan bij de nationale luchtvaart maatschappij heeft samengewerkt. De heer Van der Paauw. die bij dt K.L.M als handelsemployé begon, g3at eind december met pensioen. De heer J. F. va toe onderdirecteur hem op- De scheidende K.L.M.-directeur kreeg vele cadeaus en ook andere blijken ven waardering. De Rijkspostspaarbank deelt mede dat thans de volgende rentevergoedingen gelden voor BELEGGINGSREKENINGEN RPS voor bedragen met een opzeggings termijn van 12 maanden voor bedragen met een opzeggings termijn van 6 maanden Het minimum-bedrag, waarmede een beleggingsrekening kan wor den geopend, bedraagt f 1000,grotere bedragen afgerond op een veelvoud van f 100,Verdere inleggingen dienen te ge schieden in bedragen van f 100,of een veelvoud daarvan. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, bedraagt f50000,—. Nadere inlichtingen aan alle postkantoren en bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 73 1271 Mutaties bij Vara-radio HILVERSUM Met ingang van 1 januari zal de heer J. Broeksz aftreden als radioprogrammaleider bij de VARA. De heer Broeksz zal echter wel pro grammacommissaris van de Ned. Radio Unie en omroep secretaris van de VARA blijven. Als programmaleider wordt hij opge- 23.45 Socialistisch 1 23.55—24.00 Nieuws. Connie en Walter mogen toch in Carrellshow HILVERSUM Een collegiaal ge baar van de AVRO heeft voorkomen, dat Rudi Carrcll zijn gehele voor hal ^uTpiisfr'uno^ïïSsf Kerstprogramma geplande televisieshow my Loose. sopraan (Arsena); Erich Kunz. In dnlgen zag vallen. bariton (Graf Peter Homonay); Eberhard r, Kimr. v-,Wachter, bariton (Conté Carnero); EU- De AVRO had er nl. lucht van ge- sabeth Fez, alt (Mirabella): Paul Spani. kregen dat Rudi. voor deze in Davos te tenor (Ottokar): Koor en Orkest spelen show het van de Engelse tv-cur- Weense staatsopera; bekend geworden Britse artis- s'atg GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lUn) Vrijdag 18 december 1964 van 13—20 uur: Johann Strauss ,,Der Zigeunerbaron", ope- irijven op f ETHERGOLVFJN 1 Gamba. volgd door de heer Ary van Nierop, die sinds 1933 aan de VARA is verbonden. Hij begon als omroeper en werd in 1946 hoofd van de afdeling gesproken woord. Deze functie zal niet direct weer wor den vervuld. De heer Jo Smit. thans werkzaam als hoofd van de afdeling programmabouw zal haar voorlopig waarnemen. Maar het was niet waar. Ze leek wel veel op in mamma, maar ze was het niet. Ze hield al leen maar van vader. Ja, ze hield heel veel van mijn vader, en toen de broertjes kwamen, hoor den ze erbij, helemaal. Ik speelde met ze en lachte met ze, maar ik stond apart. Altijd was er het bewustzijn dat ik er niet bij hoorde. De zeldzame keren dat moeder me naar zich toe trok, rukte ik me los, en schreeuwde, net als nu. Zou ze, vraag ik me plotseling af, het zo wei nig gedaan hebben, omdat ik zo dwaas reageer de? Heb ik dan toch mezelf bewust buitengeslo ten? Ik weet het niet meer, o ik weet het niet. Hans ik moet naar Hans toe. hem zeggen dat het me spijt, het doet er niet toe wal, maar ik moet het goed maken. Waarom bén ik dan altijd zo alleen geweest, zelfs met Bert? O, die eerste tijd, hij aanbad me. En later, ik herinner me niet meer hoe lang we toen al met elkaar gingen, ontdekte ik dat hij maar van een klein stukje Wiesje hield: een vro- lijke-ad-remme, lachende Wiesje. zijn oase na een dag van inspanning of teleurstelling in zijn werk. Als ik eens treurig was of down, zei hij pruilend: „Louiselke, zo ken ik je niet." Nee. zo wenste hij me niet te kennen. En ik werd zoals hij wilde. Krampachtig klampte ik me aan zijn liefde vast. Ten slotte, toen onze moeilykheden begonnen, verloor ik hem toch. Zou mijn hu welijk met hem niet een grotere komedie ge worden zijn als nu met Hans? Hans de hoeveelste keer is dit nu al dat ik mijn uitvallen probeer goed te maken? In de badkamer was ik mijn behuilde ogen. Ik kijk mezelf aan in de spiegel en probeer te lachen. Wat ben ik leeg en kil, alsof ik in dit uur heel veel verloren heb zonder er iets voor terug te vinden. Bij de kamerdeur hoor ik stemmen. Vader en moeder. Ik heb ze helemaal niet horen komen. In een ogenblik ben ik weer de Wiesje die ik wezen moet. Geen moment aarzel ik met het binnengaan. „Nou! Zijn jullie door het sleutelgat binnenge komen? Ik heb niets gehoord!" Ik omhels moe- door Heieen van Batenburg der hartelijk en strijk vader in het voorbijgaan over zijn wang. „Ben je weer een beetje opgeknapt, kindje?" vraagt hij. „Was nou nog maar even blijven liggen," zegt moeder bezorgd. „Je ogen staan nog niets goed." „Maar ik voel me weer best", protesteer ik. „Wat heeft Hans jullie allemaal verteld?" „Hans is bang dat je een beetje te hard werkt." Ik knip de theebeurs open. De thee is gezet, precies zoals ik al verwacht had. Ik heb nog steeds vermeden Hans aan te kijken. Er is zo veel verdriet in me om hem. Met mijn rug naar de kamer, bezig met de kopjes, geef ik ant woord: „We werken allebei hard, en we vinden het fijn. Iedereen heeft toch weieens hoofdpijn." „Toch lijkt Hans' plannetje om je er een weekje uit te sturen helemaal niet zo gek." zegt vader rustig. „Tante Ida en oom Henk zullen het vast prettig vinden." Hij kijkt me zo akelig on derzoekend aan als ik het theekopje voor hem neerzet, alsof hij niet helemaal gelooft in Hans' beweringen. „Doe het maar." zegt moeder zachtjes. „Heus, kindje, je zult eens zien hoe je opknapt." Misschien hebben ze wel gelijk, denk ik, mis schien is het goed afstand van de dingen te ne men. Het moet heerlijk zijn weer eens in mijn eentje door de stad te zwerven. Een keer eten bij Joosten, op mijn oude plaatsje in het hoek bij het raam. Ik kan juffrouw Tersjant opzo ken, en mijn oude collega's en heel misschiet Gerry. Wie weet heeft David wel een avonc vrij en kunnen we samen ergens heengaan, zijn plotseling zoveel plezierige mogelijkhede Waarom zou ik me zo hardnekkig verzette Het steekt me dat Hans me in geen enkel op zicht nodig blijkt te hebben, maar het uitstap lokt me nu wel. Ik kijk Hans aan. Met mijn ogen probeer vergeving te vragen. Hij glimlacht me gerus stellend toe. „Wil jij het graag, lieveling?'' Hy knikt. „Goed dan," zeg ik, „maar na de feestdagen Met Kerstmis wil ik bij jullie zijn." Er resten ons nog veertien dagen voor he Kerstfeest en in die tijd krijg ik de zekerhei dat ik zwanger ben. Die avond dat ik ruzie maakte met Hans e schreeuwde dat het me niet kon schelen, ha< het kind zich reeds genesteld in mijn schoo Het kind mijn kleine Johannes. Ik draag he mee als een zoet geheim van ons beiden. Hi, wandelt aan mijn hand door het dorp. Ik zie hem thuiskomen uit school in zijn donkerblauw coat. Dag mam. Dag jong. En elke dag vertel ik het aan Hans. Hans, i geloof dat ik zwanger ben. Leg je krant een even neer, Hans, ik moet je iets vertellen. Du zendmaal anders zeg ik het hem. Duizendmaa anders is zijn reactie. Ben ik bevreesd voor di reactie? Ja. heimelijk ben ik bang dat het iet zal wegnemen van mijn diepe vreugde. Heb i niet altijd gedroomd dat dit kind ons tot elkan der zal brengen? En nu ik het draag in mij schoot, nu weet ik niet meer of hij er blij me zal zijn. Het is immers niet het kind van zij geliefde. O. Mary, waarom heb je hem in d steek gelaten? Jij hoorde hier te zijn. Jij moes hem het kind geven dat ik nu draag. (Wordt vervolgd) ten-paar Walter en Connie had geënga geerd. ja zelfs zijn hele programma om dit duo heen had gebouwd. Dat zlnde de AVRO niet: zij had een claim op het paar voor haar eigen Corry Brokken- show. Daarin zouden zij voor het eerst op het Nederlandse scherm verschijnen. Dus rezen er moeilijkheden aan de Hilversumse omroephemel. De program macommissie van de NTS (waarin allo s portc' omroeporganisaties vertegenwoordigd VARA: zijn en welke alle onderlinge televisie- cembei kwesties voor zover het de programme- PoweU Tht ring aangaat,, behandelt) werd in spc- ciale vergadering bijeen geroepen onder ££50'journaal, leiding van de wnd. programmacommis- neaeri saris de heer E. A. Schüttenhelm en bij 20.O1 vo< monde van AVRO's Karei Prior kwam ciiie en de zaak ter tafel. De VARA bekende, wel van de claim tie. geweten te hebben, maar die toch te hebben genegeerd, omdat de AVRO zelf ook niet zwaar tilt aan claims van ande- Dirigent: j lik. Georges Bizet, arr. Pablo de Sara- sate. Carmenfantasie op. 25. Ruggiero Ric- cl, viool: Londens Symphanie Orkest o.l.v. vanavond Nederland I. VARA: 1920 nentaar. NTS; 20.00 Journaal. 20 Achter het nieuws 20.45 De- '64. gevar programma 21.25 Dlck derland IL NTS: 20 00 Niet ve theologie, gesprek. NTS: ams Kamerorkest en solist: NCRV; 21.50—22.10 Atten- Programma voor morgen Hilvi Het lev< 7.45 Gewijde muziek 7.55 Overweging' 8.00 8.15 Voor de jeugd 8.20 Djinn: Niettemin gaf de gehele vergadering (uitgenomen de VARA-vertegenwoor- dlger) de AVRO gelijk: zij mocht haai lenvlf11pr<?|r(h primeur volgens „eerste recht" behou- jes over het Vi..„ den. ten behoeve van land- Instrumentaal kwartet 1 11.00 Nieuws) 12.00 nieuws 12.10 Lied esten 12.30 Meded 1 tuinbouw 12.33 Na sflooD van de vergadering wend Instrumentaal kwartet en zangsoliste 12.58 4 a 7, ^an ae xergaciering v.end- Regeringsuitzending: Een groot bedrijf Ju- de de VARA zich tot de AVRO met het bileert. Reportage over sociale werkplaat- verzoek. dit eerste recht alsnog af te sen t.g.v. de 15e verjaardag van de GSW- ?arrellT0*"' 5SSï?' anders in moeilijkheden zou komen met de jelgd 14.10 Musicerende dilettanten 1420 Rudi. die van dit alles niets afwist. Voor de kleuters 14.40 Franse les 15.00 z(jn kerstprogamma. Lichte orkestmuziek en zangsolisten 15.30 De AVRO was toen zo vriendelijk Sg™ Kara^t^t^^muS om nu door Ger Lugtenburg te laten programma 16.30 Sportperioscoop 16.40 weten, dat zij het verzoek van de VARA Spiegelbeeld (gr) 17.00 Lichte gram 17230 ï0U JnwAvln hD;,1 /°ileeia?AEebaar van de AVRO heeft de hemel doen GD- Jazzmuziek met commentaar 18.50 Lloht- klaren. Het werd door de VARA hoge- baken, lezing 19.00 Nieuws, lijk gewaardeerd. Hilversum n, 298 m. VARA- 7.00 Nieuws Ger Lugtenburg verklaarde later f10, Ochtendgym 7.20 Socialistisch strijd- ,t de AVRO niet alleen Rail «SmS «ieïfliSS strijdlied 8.16 Stereofonische uitzending: Ainus muziek (opn) 8.40 Orgelspel 9.00 Loon naar werken, praatje 9,10 Stereo- fonische uitzending: Klass pianoconcert (opn). VPRO: 9.40 Richtlijnen: lezing over de tien geboden in onze tijd 9.55 Feest en gezin, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht 10.15 Z.O. 135. gevar pro gramma 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33-Actueel sport nieuws 12.55 VARA-Varia 13.00 Nieuws 13.15 Stereofonische uitzending- licht or- HUversum X, 402 m. 19.00 Nieuws 19.10 kest. vocaal ensemble en zangsolisten 13 40 Actualiteiten 19.30 Gram voor de mUital- Voor de twintigers 14.15 Radio Jazzclub ren 20.15 Promenade-orkest en zangsolisten: U-45 Links is links en rechts is rechts. Italiaanse operafragmenten 21.00 Zang en toespraak 15.00 Nederlandse zangers uit gitaar 21.20 Actuele documentaire 21.40 vroeger jaren: klass liederen (gr) 16 00 Benej Jisrael (De Zonen van Israël): zang Nieuwsl6.02 Boekbespreking 1620 Lichte ang (gr) 16.45 Licht dat de AVRO niet alleen Rudi Carrell in deze wilde helpen, maar ook de kij kers een zo goed mogelijke show gunt. Vandaar het gebaar. Loffelijk. «•mvoné over Kerk en Wereld 22.31 Epiloog 22.45 Gram. Aansl.: mid der einde, hoorspel 23.5524.00 1 laai 18.00 Nie menmtaar 18.20 ivisic. Nederland I. NTS: 15.00 Week- i programma 22.15 Dansmu- —17.45 Voor de kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13