FERD* NAND Mooie vogels te zien op expositie in Noordwijk Noordwijks schoolhoofd sprak over het geweten Bolbloemenprobleem met acuut vandaag-de-dag Restauratie geref. kerk Ter Aar begonnen FEESTELIJK GEKLEED MET DE KERSTDAGEN DAMESJAPONNEN EN PAKJES 25% KORTING BLEICH RODT Raad van Warmond in actie voor de recreatie Kon. Wilhelminavereniging heeft nieuwe voorzitter meuwe leidse courant 7 donderdag 17 december 19<m NOORDWIJK In restaurant De Boer aan de Hoofdstraat werd gister avond de jaarlijkse tentoonstelling van Vogellust geopend. In de beneden- xaal van het restaurant kwetterden en schitterden ruim 200 vogels in een grote verscheidenheid. Kleur-kanaries, zebravinken, parkieten en allerlei andere tropische vogels zjjn overzichtelijk opgesteld. Bloemstukken luisteren de tentoonstel, jling op. Speciale aandacht verdient de Istand „Najaar in de duinen", met opge- tette vogels welwillend beschikbaar ge steld door het natuurhistorisch museum te Leiden. Voorzitter F. M. Vink verwelkomse in jijn openingswoord afgevaardigden van De Kolibri tc Noordwijkerhout en Klein Avifauna te Noordwjjk. De heer Vink dinkte de gastheer, de heer De Boer en de tentoonstellingscommissie voor de vele activiteiten. De heer Meereboer. aseistent van de Provinciale commissaris van de Bond pèrrichtte de eigenlijke opening. Hij i i dat het kweken van vogels de D.O.S. Noordwijk gaf goede uitvoering NOORDWIJK Tn de erote zaal van De Rank gaf de Noordwijkse gymnas tiek- en sportvereniging D.O.S. de jaar lijkse uitvoering, 's Middags kwamen de |iihiorleden voor het voetlicht en avonds de senioren. Na de opmars met het vaandel werd het bondslied gezongen en sprak de heer J. Choufour een welkomstwoord jm. tot de vertegenwoordigers van de turnkring Leiden van Brunhilde en wet houder P. den Otter. Hiema gingen de turnsters en turners tan het werk onder leiding van mej. A. C. Cats en de heer G. J. Wiethaar. Het programma was soms vrij pittig. over het algemeen kwamen de oefeningen zeer goed uit de verf. Voor alle keurgroep Het beste staaltjes vak werk zien. onder meer bij het kast- tpringen en aan het hoogrek. Hoogtepunten waren ook de knots oefeningen van de meisjes C. Ook de jongens C presteren aan het hoogrek al heel wat Bijzonder leuk was de oefenin0 van de kleuters, waarmee mej. Cats aardig eet om te springen. Nieuwe kleuterleidster NOORDWIJK Per 1 Juiuari gaat de hoofdleidster mej. Ligtvoet de Her vormde kleuterschool aan de Hoofdstraat verlaten. Tot haar opvolgster Is benoemd, mej. Jongeneel ul* Alphen aan den Riin Kijkers naar REM op boulevards KATWIJK/N OORD WIJK TientalleD mensen hebben op de boulevards van Katwijk en Noordwük staan kijken naar de acties tegen het REM-ejland. Het zicht was beider en men kon de bedrijvigheid nn bootjes en af. en aanvliegende heli' topters goed waarnemen. Van het neer laten van mensen op het platform had mgn ondanks het gebruik van kijkers niéts bunnen merken. laatste jaren een grote vlucht genomen heeft. De prestaties gaan ook met spron gen vooruit. Momenteel worden al 200 variaties bij de kanaries gekweekt en ook bij de parkieten en zebravinken raakt men met het kweken vertrouwd. Jeugdleden OpvaUend waren de goede resultaten van de jeugdleden. Zo werd de prijs voor de best verzorgde vogel van de tentoonstelling gewonnen door de 12- jarige Marry van Loo. fblauwfazant). De prijs voor de mooiste vogel van de ten toonstelling was voor het jeugdlid Jan Admiraal met een bandvink. De prijs voor de mooiste kwartel voor Arend van der Zwart. Een zeldzaamheid is een pastelkleurlge kanarie van de heer C. J. Selhorst, welke vogel het bondskruis, een wissclbeker cn een eerste prijs won. De Landbouw Noordwijk werkt ondergronds NOORDWIJ KAAN ZEE Restau rant De Landbouw aan de Koningin Wilhelminaboulevard ondergaat een in grijpende verbouwing. De toiletten wor den onder de grond geplaatst, onder he» zuidelijke deel van het terras. Later zal onder het noordelijke deel van het ter- :en eetgelegenheid worden gemaakt Feesten in Sassenlieim weer half september SASSENHEIM De Oranjevercni- ging hield in Het Bruine Paard de jaar lijkse ledenvergadering. Voorzitter Van Vliet was over de minder goede op komst slecht te spreken. Van de ruim 1100 leden had hij groter belangstelling verwacht. Hij meende hierin een terug gang in de waardering voor het Vor stenhuis te zien. Hij riep de jongeren op de Oranje-gedachte uit te dragen. De secretaris zei. dat men voorni mens is de najaarsfeesten weer ha september te doen plaats hebben. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging er financieel gezond voor staat. De gemeentelijke subsidie was verdubbeld en het eind- saldo bedroeg f 1337.Er werden 1975 traktaties aan de jeugd uitgedeeld. De aftredende bestuursleden, de heren Van Goeverden en J. van Vliet, werden herkozen. Tenslotte werd een verloting gehouden en zag men twee films van de jaarlijkse tocht met de bejaarden. Deze films wer den opgenomen door de heren v. d Wagt en G. Westerbeek. Burgerlijke stand SASSENHEIM Geboren: Michaël Leonardus. z v J. C. M. v. Reisen en W. B. G. Morselt. Willem Warnaarlaan 33. Ondertrouwd: A. P. A. Verkleij. Rijks straatweg 75 en P. B. M. PaardekooDer Gehuwd: G. D. Meulblok te Abbenes H. M. E. Preenen, Tijloosstraat 10. Orerleden: D. A. de Groot. wed. van Den Boer, Hoofdstraat 258. 92 jaar; J. J. d. Bosch. Willem Warnaarlaan 70. 66 jaar. NOORDWIJKS SCHOOLHOOFD NOORDWIJK In het Verenigingsgebouw werd de jaarlijkse ouder avond van de School met de Bijbel gehouden. Schoolhoofd J. Vaartjes ver welkomde de ouders, waarna de leerlingen van de zesde klasse spelletjes deden en ook voordroegen. Na de pauze declameerde mej. W Vis ser. De heer Vaartjes hield een causerie over „De gewetensfunctie en de gewe tensvorming van het kind" Wat is het geweten? Dit is eens aldus geformuleerd; de drang tot zelfbeoorde- Ung bij een zondaar naar de hem be wuste normen van goed en kwaad Hel geweten functioneert bij de één heel an ders dan bij een ander, al naar gelang zijn opvoeding en milieu. Ieder mens heeft een functionerend geweten, ook het kind als redelijk-zedelijk wezen. Voorbeeld Het geweten kan alleen juist functio neren als we weten wat goed en kwaad is en dit weten we aUeen uit de Bijbel Van groot belang bij de gewetensvorming van het kind is het voorbeeld van ouders en onderwijzers Als bet eigen geweten goed functioneert, dan wordt het geweten van het kind op de juiste" manier gevormd Daarom berust bfj ouders en onderwij zers een grote verantwoordelijkheid. De ze zware opgave kan alleen worden vol bracht als men leeft uit een Innerlijke LISSE De bolbloemen- en de bloembollenmensen zijn nooit dikke vrienden geweest. De bollenexporteurs hebben altijd met klem betoogd, dat een ongelimiteerde uitvoer van bolbloemen de bollenexport de nekslag zou geven en de bolbloemenmensen hebben voor hun argumenten bij de kringen die het voor het zeggen hadden, nooit een willig oor gevonden. Maar er is kennelijk iets veranderd. Op de studiedag van Theorie en Prak tijk, woensdag in het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse gehouden, sprak de secretaris van de Rijnsburgse bloemenveiling, de heer H. de Haan, een volbloed bolbloemenman. En daar zei T. en P.-voorzitter D. v. d. Schans, een .bollenexporteur, dat het bolbloemenprobleem vandaag niet acuut is. Maar, zo voegde hij er haastig aan toe, je kunt natuurlijk niet weten of het niet opneuw een probleem kan worden. N3dat de heer De Haan het ontstaan en de prille groei van de bloemenhandel had geschetst, kwam hij tot de conclusie dat het binnenland voor de bloemen di» in Rijnsburg en omgeving worden ge kweekt nog altijd het grootste afzetge bied it. 80 °/o van de Rijnsburgse bloe men wordt in het binnenland afgezet en slechts 20°/ogaat de grens over Vergelijkt men deze' cijfers met die van de veiling Bloemenlust in Aalsmeer dan zijn de rollen precies omgedraaid' 80°/o van de Aalsmeerse produkten wordt geëxporteerd en 20% blijft tn het bin nenland. Het gemiddelde Nederlandse gezin ge bruikt aardig wat bloemen, al wees een enquête uit. dat In tal van gezinnen slechts zelden bloemen worden gekocht De heer De Haan meende dat de ver koop hier te lande nog fors kon wordt opgevoerd, mits 1 r meer reclame gaat r Dat laatste ts precies niet het sterkst» punt van de bloemkwekerij. In het bui tenland zou men trouwens ook meer propaganda voor de Nederlandse bloe men moeten gaan maken en dan voor dat doel ook de televisie inschakelen Als daar niet voldoende voor is moeten de veilingen de organisaties cn de kwe- i dieper in de buidel gaan tasten, aldus sor.. Exporlkansen En hoe liggen nu de exoortkansen voor de bolbloemen en de andere bloe- misterijprodukten? Natuurlijk zijn er -ncurrenten op de markt Vooral Italië i Frankrijk Dat zijn landen die met anjers, rozen en anemonen vrijwel steeds op de markt kunnen zijn. En ook zij richten zich op West-Duitsland. de be langrijkste klant van Nederland. Het afzetgebied is groot; het is de laatste jaren belangrijk gegroeid, maar de exporteursstand groeide niet mee De heer De Haan noemde het een heel ge lukkig besluit, dat een bollenexporteur ook bloemen mag gaan verhandelen. Een bloemenexporteur kan zijn klantenkring niet ongebreideld laten groeien. Het per soonlijk contact gaat te veel verloren Er zijn bijv in Aalsmeer exporteurs die een omzet hebben van acht miljoen gul den per jaar Daar kan gemakkeliik een klein stukje af voor een jonge onderne mende exporteur, zo meende spr De bloemenexporteur heeft het veel gemakkelijker dan de bollen- bandelaar Dc laatste moet op pad Hij trekt van dorp naar dorp. moet hier cn daar nog eens terugkomen en ziet zijn onkostenrekenlng met sprongen omhoog gaan. De bloemen exporteur doet zijn zaken per tele foon Het persoonlijk contact bliift neperkt tot cén hoogstens twee goodwill-bczoekjes per Jaar. Frankrijk en Italië kunnen dus be langrijke concurrenten van Nederland zijn, maar als ik de cijfers bekijk, aldus de heer De Haan. dan is dat gevaar toch niet zo groot als men soms wel meent Zwitserland werd een belangrijke klant van Nederland toen de Migros. het con cern van rijdende winkels, in 1953 met het verkopen van snijbloemen begon De omzet van bolbloemen nam in dat land met 1200% toe. vrede in het besef dat waar liefde woont de Heer zegen geeft. Er volgde nog declamatie, waarna de voorzitter van het bestuur, de heer K Passchier, een slotwoord sprak. Buitenlust neemt centrale antenne OEGSTGEEST De woningbouwver eniging Bultenlust hield gisteravond In Het witte Huls baar Jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter, de heer E. J- Masslnk Het aantal Ieden-bewo- ners bedroeg aan het einde van het ver enigingsjaar 352. het aantal leden niet bewoners 242 Op 13 november '63 kwam de ver gunning af voor herschilderwerk bouw plannen 2-4-6-7-8. Het werk is verdeeld over de jaren '64-'68 en kost f 102.647.20 Het wordt uitgevoerd door de fa Schutte te Leiden. Het bestuur heeft besloten over te gaan tot de aanleg van een centraal antenne systeem. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Massink en Koppers bij acclamati herkozen. De heer H. Korenhof (38 Jaar be stuurslid. 74 Jaar oud) vond de tijd gekomen zijn plaats af te staan aan een jongere In zUn plaats werd de heer G. Boeschoten benoemd. Mr. De Vroom herkoos men in de raad van commissarissen. Id de vacature van wijlen de heer Blanslaar werd be noemd de heer J. P Brouwer- Het bestuur werd machtiging verleenci tot het kopen van grond en het vast stellen van een bouwplan, benevens tot betaling van de daaruit voortvloeiende kosten. Vooruitlopende op een no-g nader vast te stellen datum waarop van de pen ningmeester Korenhof afscheid zal wor den genomen, werd hij door de vergade ring tot erelid benoemd. OEGSTGEEST Maandagavond 21 december om 8 uur zal de Christenvrou wenbond met de gereformeerde vrou wenvereniging en de hervormde vrou wendienst in „Irene" het Kerstfeest vie ren. In de pauze zal worden gecollec teerd voor het Magdalenafonds De nieuwgekozen bestuursleden heb ben de volgende fucties: mevr G. de Ruyter. Ie penningmeesteresse. mevr J van Hartingsveld. 2e penningmeesteresse mvr -W van Iterson, 2e secretaresse. Op 25 januari hoopt dr J v d Griendt een lezing te houden over: „Ouderen en jongeren in een veranderde wereld". Middenstand in Voorhout wil vijver dempen VOORHOUT De Voorhoutse middenstandsvereniging heeft een In teressante discussie gevoerd over hel parkeerprobleem. Er zijn winkeliers, die door algehele stopverboden in de Herenstraat worden verstoken van klandizie. De suggestie werd opge worpen de vijver bij de rk kerk te dempen. ODdat parkeerruimte wordt verkregen. Voorzitter M. A. Hoek achtte het beter om met het gemeentebestuur een en quête te verzorgen, zodat de bevolking zich over deze suggestie zou kunner uitspreken Er werden ook enkele andere plaatsen genoemd, die geschikt zouden zijn voor parkeerplaats. De kruideniers hebben besloten per 1 januari 1965 zaterdags middags om vijf uur te sluiten Dit werd aan de overiee middenstanders ten voorbeeld gesteld. HILLEGOM Op de laatste competi tie-avond van bridgeclub De Bloembol lenstreek heeft in de A-groep het lei dende paar met een schitterende eind stand het kampioenschap veroverd. Stand in de A groep.l. mej. Posthu- a-Van Zanten Jr. (Kampioen) 349.54: 2. J. Kramer P. van der Drift 324.77: Fabel G. Kramer 307J.7; 4. M. Manshanden Wesseloo 300.14; 5. K Telkamp J. Posthuma 299.54: 6. Fami lie Lieverse 291.67; 7 J Vermeer Van der Klundert 290.05: 8. A. Griethuizen Van Zanten jr. 286.34; 9 Dames Fabel Wijk 282.31: 10 Dames Stoutenbeek 274.06 In de B.-groep wisten de beide koplo pers hun positie te handhaven zij gaan ver naar de A.-groep. Hier Is de eindstand: 1 J. Dirkse Van der Lugt 316.11: 2. A. de Groot Van Kampen 310.70: 3 dames van der Reep Verde- gaal 307.50: 4. Mevr. Lommerse Van Gennip 303.57; 5. Familie Kooiman 297.67; 6. dames Van der Jagt Koppert 295.11; A. van Eijk Verdegaal 293.75; 8 dames Vernooy 284.75; 9. Boot Van Dam 283.89. TER AAR Zondag J.I. hebben de Gereformeerden voorlopig voor het laatst in hun kerkgebouw diensten gehouden. De enkele jaren geleden voorgenomen Inwendige restauratie van het kerkge bouw zal nu plaats hebben. Men zal overgaan tot vernieuwing der kerkban ken en van de preekstoel. Bovendien zal een centrale verwarming worden aangebracht. Achter in de kerk. waar nu een klein portaal is. komt een gar derobe. Ook de consistorie wordt gemoderni seerd. Het orgel is te koop aangeboden en men neert voor de begeleiding der gemeentezang een elektronisch orgel aan geschaft Om aeze restauratie te kunnen be kostigen wordt sinds enige jaren in elke kerkdienst een extra-collekte gehouden Dat kan nu want wij hebben een schitterende partij die met verkocht worden. Dus van 39,85 voor 29,85 van 49,85 voor 37,35 van 59,85 voor .44,85 van 69,85 voor 52,35 enz. enz. EEN AANBIEDING DIE U NIET MAG VERGETEN. KOM VLUG DAN HEBT U DE GROOTSTE KEUZE. In de Hoftuin Rijnsburg Ruime parkeergelegenheid voor de deur. die gemiddeld f. 80,per zondag op brengt. Een voor dit doel gehouden rondgang bij de gemeenteleden bracht f. 13.000,— op. De kerk is In 1912 gebouwd, toen de noodkerk langs de Westkanaal te klein was geworden. Voorlopig gaat men kerkdiensten hou den in het Dorpshuis, waar ook catechi satie wordt gegeven en de verenigingen hun vergaderingen zullen houden, wax men tot nu toe ln de consistorie heeft gedaan. Ook de leesbibliotheek, die in een bijlokaal was ondergebracht, gaat verhuizen naar het Dorpshuis. De kosten van de restauratie zijn twee jaar geleden geschat op f. 50.000. maar nu zal dat bedrag belangrijk hoger ko men te liggen.- Raadsagenda Kalwijk KATWIJK Dinsdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: aankoop van het perceel Achterweg 11 van de heer M. W. de Mooij; uitbreiden van de vergunning, verleend aan de fir ma Garage Burggraaff c.v. (thans de heer A. Kuijt) voor het in gebruik nemen van grond aan de Rijnmond: voorlopige overeenkomst met de N.V. Nederlandse Gasunie voor de levering van aardgas: krediet voor de verbetering ven de elek- triciteits- en watervoorziening van de woonschepen bij de Noordwljkerweg; aanvullend krediet voor de aankoop van huurgeisers en .boilers: benoeming com missarissen van de Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk; wijziging van de legesverordening: krediet voor het leggen van een zinker voor de riolering van de wijk 't Sandt: krediet voor herziening van de straatverlichting op het kruis punt Tramstraat-Sluisweg-Koningin Wll- helminastraat: krediet voor het verplaat sen van de weekmarfet: verhoging van het subsidie aan de Stichting Kraamcen- trum Noordwijk en het Wit-Gele-Kruis- centrum voor kraamhulp „Lelden en Omstreken": medewerking aan de Stich ting Schooltandverzorging Katwijk en omstreken voor de bouw van een tand heelkundig centrum: krediet voor ver andering van inrichting van de openbare kleuterschool „Het Kwetternest": voor schotten op de gemeentelijke vergoeding ex. art. 101 der lager onderwijswet 1920 voor 1965: vergoeding ex. ert. 34. Ie lid, van het besluit buitengewoon lager on- derwils 1949 over Ï963: voorschotten od ae vergoeding ex. art. 34 van het be sluit buitengewoon lager ondewijs 1949 voor 1965: aanvullend krediet voor de bouw en Inrichting van de chr. u.l.o. aan de Koningin Julianalaan: noodzakelijk verklaren van de verplaatsing van enige opleidingen van de le naar de 2e chr Kat- wlJkse industrie- en Huishoudschool: krediet voor het treffen van enige voor zieningen aan het sportpark Nieuw-Zuid; subsidie aan de Stichting Groepshuizen van de vereniging De Nederlandse Pad vinders; wijziging van de gemeentebe groting 1964 en de begrotingen 1964 van het gas- en elektriciteitsbedrijf. KERSTBOMEN Als U even aanloopt, bij A. Boezaard, A. BOEZAARD RIJNSTRAAT 54 - KATWIJK slaagt U altijd. WARMOND Het botert niet erg in de raad van Warmond wat het recreatievraagstuk betreft en daarom werd gisteravond onder vry grote publieke belangstelling op verzoek van de heren A. Schepers, A. Willemsen. en G. v. d. Kroft een openbare raadsvergadering gehouden. Genoemde heren ontkenden, dat het hier een aanval op het beleid van de burgemees ter betrof. De raad wil slechts een positieve bijdrage leveren aan de oplos sing van het recreatieprobleem. VOORSCHOTEN De Koningin Wilhelminavereniging heeft weer een voorzitter. Met algemene stemmen werd de waarnemend-voorzitter, de heer L. J. van Aken, als zodanig gekozen. De vereniging hield gisteravond in „De Werf" een buitengewone ledenvergadering met als belangrijkste agendapunt de bestuursverkiezing. De voorzittersstoel was leeg gekomen door het bedanken van de heer B. Hoogwerff Kroon. Dc heer Van Aken prees de heer Hoogwerff Kroon voor het vele werk dat htf gedurende ja ren voor de vereniging heeft verzet. Dit jaar overleed het bestuurslid S. H. Kuijpers. In een kort in memoriam, werd gewezen op de bijzondere waarde va heer Kuijpers voor de Wilhelminavereni ging. De aftredende bestuursleden J. de Bres, J. G. van Gent en P. C. Kraaijeveld wi den herkozen. In de drie vacatures w* den gekozen de heren A. Planje, J. Versluis en P. J. Wiertsema. Aanwezig waren slechts 17 leden. De voorzitter deelde mee dat dit jaar de vereniging niet alleen het feest op Koniniginnedag zal verzorgen, maar dat op Bevrijdingsdag. Het is evenwel niet mogelijk de kosten van twee dagen te dekken en daarom zal een verzoek naai het gemeentebestuur uitgaan om finan ciële bijstand. De vijfde mei zal met grote luister worden gevierd. V I C x Ar De vergadering bekrachtigde de be noeming van de heer B. Hoogwerff Kroon tot erelid Een voorstel uit de vergadering tot verhoging van de minimum contribu tie van f 2,50 tot f 3,50 per jaar werd af gewezen. Het is onnodig tot verhoging over te gaan van de jaarcontributie, wel dringend nodig is een aantal nieuwe le den In De Zilk konil een dorpshuis NOORDWIJKERHOUT In de buurt schap De Zilk is een Stichting in het le ven geroepen, die zich ten doel stelt, het oprichten, exploiteren, en instandhouden van een centrum, waarin sport en licha melijke oefening zoveel mogelijk kunnen worden beoefend, alsmede gelegenheid wordt gegeven tot het bedrijven van jeugdbewegingsactiviteiten, het biblio theekwerk, ontspanning voor bejaarden en voor het houden van vergaderingen en bijeenkomsten van stands-, vak- en ande re maatschappelijke en kerkelijke organi. sa ties ten algemene nutte, in het bijzon der ten nutte van de plaatselijke bevol king van De Zilk. Aan zo'n centrum be staat in De Zilk grote behoefte. Gisteravond beeft de stichting, die de naam draagt van ..Stichting Wassenaar" naar de vroegere boerenplaats, op de gronden waarvan het sportpark verrijst zich aan de gemeenschap van De Zilk gepresenteerd met haar plannen. Die plannen omvatten de bouw en de exploitatie van een centrum met als mid- De heer Schepers vroeg zich af of het niet verstandig zou zijn geweest eerst de raad te raadplegen, voordat de Hei demaatschappij opdracht werd gegeven een recreatieplan te maken. Voorts vond hij het een nare zaak, dat B. en W. niet zoveel haast maken met plannen de ontwikkeling van de Hof- en Hen meerpolder. Blijkbaar omdat geen dewerking is te verwachten van de eniging De Kaag, die een ander doel nastreeft. De heer Van der Kroft was veront- rust door het uitblijven van een posi tieve ontwikkeling in de gemeente er hij meende te moeten constateren, dat B. en W. tot nu toe weinig aandacht hebben geschonken aan de mening de raadsleden. De eerste reactie op het verzoek, een vergadering aan de onder havige problemen te wijden, was trou wens: een besloten vergadering. De heer Van der Kroft vond dit een aantasting van de democratie. Hij citeerde vervol gens wat ons blad zaterdag schreef ovei de ontwikkeling in Warmond. Ten slotte constateerde hij een gebrek aan visie bij B. en W. (die op geen enkele wijze geerden op het volgens de heer Van der Kroft eenzijdige rapport van - Kaag", terwijl ook nog geen beslissing werd genomen over de subsidie-aai vraag van de WV). In zijn antwoord zei de burgemeest* onder meer, dat B. en W. inderdaad geen openbare vergadering hadden willen houden en wel omdat dat volgens hen Kerststukjes voor Leidse Tuinbouw en Plantkunde LEIDEN De afdeling Leiden van d Kon. Maatschappij voor Tuinbouw ei Plantkunde heeft gisteravond in het Ge reformeerd Jeugdhuis 1964 afgesloten met een goedbezochte ledenbijeenkomst in het teken van ht komende kerstfeest. Onder het motto „Kerstmis 1964" werd de avond onder leiding van de heer J. Buurman geheel gevuld met een onder linge wedstrijd tn het maken van kerst stukjes. Gezien de prestaties had de jury, ge vormd door mevrouw N. Swenv. d. Wal de heren J- H. Smit en H. Eradus, geen gemakkelijke taak bij de toekenning van de prijzen. Na afloop reikte de heer Smit de prij zen uit. De uitslag: 1 A Mulder, 2 mevr E M OverduinBril, 3 A P Donselaar, 4 mevr D KoudijzerRenes, 5 B Schouten 6 mevr P H SarmeelParijs, 7 H v d Salm 8 mevr M EngbertsVenema. 9 mevr K BegeerBaaterup. 10 mevr W J Buys Koster. Chr. Geref. Kerk te Katwijk beroept KATWIJK - De Chr- Geref. Kerk heeft een beroep uitgebracht op ds. C Smits te Sliedrecht. delpunt een ruime zaal van ongeveer 1000 m3 inhoud en een oppervlakte van 200 m2, aan weerszijden voorzien van vleu gels, waarin aan de ene kant kleed- en vergaderruimte voor de afdeling voetbal cn aan de andere kant kleedruimte voor de afdeling tennis op het sportpark complex komen enkele tennisbanen bergingsruimten, toilet- en douchegele genheden. Het geheel zal centraal ver warmd worden. De kosten van een en ander zullen komen op een bedrag van ongeveer f 150.000. alleen zin heeft als er een plan ter tafel komt. Hij ontkende beïnvloeding vai) het college door het rapport van De Kaag en over de ontwikkeling van de Hofpolder zei hij, dat hierover in beslo ten zitting is gesproken. B. en W. me nen, dat de Hofpolder niet de gunstigste plaats is voor de verdere ontwikkeling van Warmond. Aan de hoge kant De subsidie van f 1500. die de WV reeds ontvangt, noemde de burgemeester al aan de hoge kant. Mocht er blijken, dat meer geld nodig is, wat ook zou moeten blijken uit contributieverhoging, dan willen B. en W. een verzoek in overweging nemen. Ten slotte zei spr., dat B. en W. de recreatie niet tegen willen houden, maar dat zij ook niet de tak willen afzagen, waarop zij zitten. De makers voor een plan met en zonder Zwanburgerpolder zullen zeker rekening houden met wat leeft bij de bevolking, veronderstelde de burgemeester. Overheidspersoneel Lisse LISSE Gisteravond hield de afd. Lisse van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel een goedbezochte verga dering in De Witte Zwaan. Bondsbe- stuurder De Jong gaf een uiteenzetting over de loonpolitiek, waarin hij vast stelde. dat de loonontwikkeling kort na de oorlog in wezen voor de werknemers weinig tastbaar resultaat opleverde, aangezien bij een centraal gebonden loonpolitiek de loonsverhogingen prijs stijgingen tot gevolg hadden. De loon politiek der laatste Jaren met een pro- duktiviteitsberekening is voor de werk nemers veel gunstiger. Geref. Gemeente te Lisse LISSE De Geref. Gemeente te Lisee heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Blok te Dirksland. Kerstwij ding Lisse LISSE. Gisteravond heeft de afd. Lisse van de Christen vrouwenbond de jaarlijkse kerstwijding gehouden. De li turgische gedeelten werden verzorgu door mevrouw Nieuwenhuis-Zonneveld en me vrouw De Graaf-van Parijs. De presi dente, mevrouw B. G. Nieuwenhuis- Tromp, hield een meditatie over het on derwerp: „Jezus ook UW koning". Het zangkoortje van de afd. Lisse verleende medewerking. Mevrouw Montagne-Rigte- ring declameerde. LISSE. Morgenavond om 8 uur wordt in de Chr. nat. school aan de Broekweg een ledenvergadering gehou den, waarin de plannen tot stichting van een kleuterschool zullen worden bespro ken. Tekeningen van de te bouwen school zullen ter inzage liggen. LISSE. Zaterdagavond zal in de kantine van de kunstzandsteenfabriek N.V. Van Herwaarden een ad ven tsb ij een komst worden gehouden onde» auspiciën van de personeelsvereniging. Sprekers zullen zijn ds. M. L. W. Schoch en kape laan Van Duin te Haarlem. LISSE Gistermiddag werd met bijna 200 bejaarden een kerstwijding gehou den, uitgaande van de Hervormde Vrou wendienst. Mevr. M. Veldhuizen van Zanten-Schutte, presidente van de HVD, sprak een inleidend woord. Een keurig verzorgd programma met kerstliederen en liturgische gedeelten werd afgewerkt. Mevr. Capel vertelde een boeiend kerst verhaal. De bijeenkomst werd besloten met een maaltijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7