C &A is „in" voor een avondje uit Spekkie en Blekkie nemen afscheid Twennie- Cocktails NIEUWE LEIDSE COURANT Met de feestdagen geurt het heerlijker in huis dan ooit. Juist dan komt het volle aroma van extra lekkere koffie tot zijn recht. En lekkere koffie: dat is Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebranden, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Eijne Dessert 2.10 Rood Merk 1.94 54 „Weet je wat, Blek?" fluisterde Spekkie opgewonden. „Als we het eens aan die grijze' violist vroegen, je weet wel, die woonde in een straat waar allemaal van die oude winkel tjes waren. Misschien hebben ze in een daarvan wel een mooi stuk vergeeld perkament liggen! We zullen er vlug eens op af gaan, als we weer in Pippeldrecht terug zijn. Ik heb zo'n zin om oom Bram voor de mal te houden!" „Ja, dat is een goed idee," knikte Blekkie. „Dat doen we, Spek! Maar stil, daar komen oom Bram en Jojo weer aan." „Zo, jongens, wat staan jullie daar met een paar samenzweerdersgezichten!" lachte oom Bram. „Wat zijn jullie aan het uitbroeden? Niet veel goeds, zeker?" „O, ja, oom!" verzekerde Spekkie hem haastig. „Wij hadden het over het kruidentuintje dat fojo hier wil gaan aanleggen. Maar ja, we runnen niet zeggen wat we precies bespraken. Dat moet nog even een geheim blijven." „Kom dan maar mee," antwoordde oom Bram, „Dan zal ik Jullie de kamers laten zien waar jullie over een half jaartje zullen kunnen ko men logeren." Nu, dat zouden fraaie logeer vertrekken worden, datwas n u al te zien: ruim en met een mooi uitzicht op de tuin en het bos. „Het is toch jammer dat ik mijn timmerkaart niet bij mij heb," zei Spekkie spijtig. „Ik had anders graag even een handje geholpen, oom Mogen we nu eens een hele dag komen werken hier? Als uw werklieden het goed vinden, na tuurlijk." „Ik zal het weieens met de opzichter besore- ken," knikte oom Bram. „Het moet een niet al te moeilijk karwijtje zijn. Vloeren leggen, of zoiets." „Vloeren leggen?" riep Spekkie uit. „Maar uoe kunnen we nu staan timmeren in een ka mer, waar geen vloer in is? Dan moeten we zeker aan de lamp gaan hangen? Nee, oom Bram, nu probeert u mij er weer tussen te „Je zult wel zien hoe het gaat. als het zo ver is," grinnikte oom Bram. „Kom, mensen, we gaan weer naar Pippeldrecht terug. Ik heb het hier gezien. Er wordt flink aangepakt en zo hoort het ook. Als er moet worden gewerkt, moet er ook worden gewerkt, zeg ik altijd." Onze vrinden stapten weer in de auto en reden met een kalm gangetje door de fraaie boslanen Toen ze Pippeldrecht weer bereikten zei Spek- „Zoudt u mij en Blekkie er dadelijk hier willen uitlaten, oom?" 3 voorbeelden uit onze feestelijke kollektle a Rechtstreeks uit Amerika. 2-delige japon van crêpe, geheel gevoerd 35.- b Alpaca met kant 29.75 c Kanten „high line japon 32.75 C A BEHEERST DE MODE A 142

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16