Generaal „Nuts" redde Bastogne KABELBAAN GEEN VOLLEDIG SUCCES V.S. zetten door met de M.L.F. WITTE KRUIS Afrika-organisatie moet orde in Kongo herstellen Jjt eert &onte >dj> Grevelingendam hijna klaar Experiment gaat door in Haringvliet Kunstmatige mutatie s WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 Ardennenoffensief 20 jaar geleden Duitser: het had niets uitgemaakt (Van een onzer redacteuren) 20 jaar maken de woorden op een velletje vergeeld papier de oude soldaat nog razend. „Het was de laatste zin, die sme rige laatste zin, die het deed" gromde generaal Anthony Mc- Auliffe gisteren, toen hjj het Duitse ultimatum om te capitu leren in het omsingelde Bastog ne, weer eens tevoorschijn had gehaald. De Duitse comman dant gaf hem twee uur de tijd om zich met zjjn 101ste divisie en de Belgische stad Bastogne over te geven. Daarna waar- schuwde de Duitser, dat een massale aanval met artillerie ge daan zou worden om de Ameri kaanse troepen in en om Bas togne geheel te vernietigen. Daarna kwam de slotzin, die luidde: „De ernstige verliezen onder de burgers, die veroor zaakt worden door dit artillerie vuur zullen niet overeenstem men met de welbekende Ameri kaanse humaniteit." McAuliffe antwoordde impulsief met één woord: „Nuts" (onzin). Met dit ene woord maakte de generaal zich tot een levende legende Bastogne was het middelpunt van een zeer belangrijk wegennet", aldus McAuliffe. „Als wij zouden zorgen, dat de Duitsers die stad niet in handen kregen, zou dat hun offensief aardig in de war sturen. Hij was vastbe sloten, dit te doen. Op 16 december was het Ardennenoffensief op bevel van Hitier begonnen en op de 18de was de ring rondom Bastogne geslo te. De Amerikanen groeven zich in en weerstonden aanval na aaval. Een dikke mist hield de Amerikaanse luchtmacht aan de grond. Er kon geen steun uit de lucht wor den verleend en transportvliegtuigen konden er niet doorkomen om voorra den te laten vallen voor de ingeslo ten troepen. De generaal moest de munitie voor de artillerie rantsoene ren. „Wij gebruikten er Veel te veel van en de Duitsers zouden ons al on- munitie hebben laten opgebruiken, als de mist niet was opgetrokken". Twee blaadjes Op 22 december kwamen drie Duit sers twee officieren en een soldaat met een witte vlag naar de Ame rikaanse linies. Zij gaven een enve lop af met twee blaadjes papier er i. Daarop stond het ultimatum, waar- an we al melding maakten. Op het ene blaadje stond het in het Duits, op het andere in het Engels. Zij waren gericht aan de Amerikaanse comman dant van het omsingelde Bastogne. McAuliffe bewaart de briefjes nog steeds in zijn brandkast. Er werd in medegedeeld, dat McAuliffe's troepen omsingeld waren. Dat was geen nieuws. Voorts werd verklaard, dat overgave de enige mogelijkheid was om de omsingelde Amerikaanse troe pen te redden van totale vernietiging. Tenzij hij zich binnen twee uur over gaf zouden een Duits artilleriecorps en zes luchtafweer-artillerie-bataijons de Amerikanen vernietigen. Onderte kend was door „De Duitse comman dant". Brits voorstel in Veiligheidsraad Moboetoe toont McAuliffe vertelde dat hoewel hij verontwaardigd was, hij besloot de Duitsers een formele mededeling te sturen en dat hij het antwoord van een woord op een velletje papier liet typen. De boodschap met „Nuts" werd naar de Duitsers gebracht Hoewel de Duitse commandant het woord niet kende, begreep hij wel wat het bete kende. Kolonel Harper, nu generaal- majoor in ruste, bracht de boodschap aan de nog steeds geblinddoekte Duit sers. Hij zei tot hen: „Dit woord be tekent hetzelfde als „Go to hell". Weet u wat dat betekent?", aldus Har per. De Duitsers gingen terug naar hun linies en de slag werd hervat. De mist trok op en op 24 december kon den vliegtuigen nieuwe voorraden aanvoeren. De zware aanval kwam op de ochtend van Eerste Kerstdag, om drie uur. Een nieuwe gepantserde divisie viel de stad van het Westen uit aan. Doorbraak „Op elke tank zaten 15 tot 20 man infanterie. De tanks rolden over de Amerikaanse eenmansgaten. Onze sol daten doken plotseling op en schoten de mannen van de tanks. Daarna gin gen zij met bezooka's achter de tanks aan. Hiermede vernietigden zij de rupsbanden van de tanks, die als dron ken in het rond begonnen te tollen. De bemanningen probeerden er uit te krui pen, maar zij werden neergeschoten. De volgende avond, 26 december, stootte een Amerikaanse tankcolonne door de Duitse linies en was het beleg voorbij. En het Ardennenoffensief van Von Rundstedt was tot mislukking ge doemd. Een Duitse generaal, die een be langrijke rol heeft gespeeld in de strijd om Bastogne, beweerde dezer dagen dat een Duitse overwinning bij Bas togne toch niet zou hebben geleid tot een overwinning in Hitler's Ardennen offensief. De geallieerde luchtmacht was heer en meester en zou de kan sen toch hebben doen keren. Dit werd verteld door generaal Heinrich Luetwitz, die nu een rustig leventje leidt in Neuburg aan de Donau. Hij heeft er blijkbaar twintig jaar nodig gehad om tot deze ontdekking te komen... (In het Kerstnummer hopen we nog op de strijd om Bastogne terug te komen - Red.). Ondanks Frans verzet PARIJS Amerika zet vaart I achter zijn plannen voor een ge allieerde kernmacht. Ondanks ster ke Franse tegenkanting ging mi nister Rusk door met het pleiten voor een dergelijke kernmacht. Jif de ministerraad van de Navo, die sinds gisteren in Parijs vergadert, zei de Amerikaan, dat er meer en niet minder overleg over de poli tiek en meer en niet minder inte gratie van het westelijke defensie- schild moet komen Op beide punten ging de mening de minister rechtstreeks in tegen de hui dige Franse opvattingen. Hij werd daar bij gesteund door enkele andere minis ters. Op een gegeven ogenblik maakte Couve de Murville, de Franse minister van buitenlandse zaken, bezwaar tegen het feit, dat de vergadering zich niet aan de agenda hield. De Navo-kernmacht stond daarop niet vermeld. Vanmiddag omstreeks vijf uur Rusk opnieuw een onderhoud hebben met generaal de Gaulle. Het vindt plaats op verzoek van Rusk. Aangezien Couve de Murville gisteren nog duidelijk heeft Die mevrouw links moest er toch wel even een verschrikt oogje aan wagen, toen in de Londense ondergrondse mannequin Audrey Wilson zo vlak naast haar stond met die vreemde hoofd- en halsbedekking. „Toch eigenlijk wel praktisch", dacht ze even later, „als het koud en mistig is, zit je er lekker warm in." De ontwerper van dit potkachel-achtige hoofddeksel gaf het de naam gemaskerde schrik", maakte het van flu weel en bood het voor 18 gulden te koop aan. Zal het een rage worden in Londen? Aanval Vietkong afgeslagen SAIGON/LONDEN. Een groot scheepse aanval van de Vietkong op een belangrijke basis van de Amerikaanse luchtmacht, 145 km ten zuidwesten Saigon is afgeslagen. Zondagochtend ren 1200 manschappen van de Vietkong een opmars begonnen in de richting van de basis te Soc Trang, waar een 40-tal Amerikaanse helikopters zijn gestatio neerd en verscheidene honderden Ame rikaanse militairen. De opstandelingen zijn vanuit helikopters bestookt en zou den grote verliezen hebben geleden. wapens uit China en Rusland NEW YORK/LEOPOLDSTAD/ BONN De Britse vertegenwoor diger, lord Caradon, heeft gisteren tijdens de voortzetting van het debat over Kongo in de Veilig heidsraad geopperd dat de organi satie voor Afrikaanse eenheid (OAE) het initiatief moet nemen om de orde in Kongo te herstellen en het land te vrijwaren voor buitenlandse inmenging. De organisatie, aldus de Brit, moet haar wrok, zwakheden en meningsver schillen vergeten om dit te kunnen be reiken. Kongo moet geen ideologisch slagveld worden, zo voegde Lord Ca radon er aan toe. Na de Britse afgevaardigde nam de Keniase minister van buitenlandse za ken, Moeroembi, het woord. Hij keurde de massale moordpartijen in Kongo af en beschuldigde Amerika en België er de hand in te hebben gehad. Moeroembi ver- loeht de Veiligheidsraad deze Ameri kaans-Belgische agressie scherp t« ver oordelen. Afgrendelen In Leopoldstad toonde de Kongolese opperbevelhebber van de strijdkrachten, Keraal Moboetoe, de pers een grote veelheid wapens en munitie afkomstig uit Rusland en China die in Stanley- itad waren buitgemaakt. De munitiekis- ten droegen het opschrift „medicamen ten" en een rood kruis. Generaal Moboe toe verklaarde dat het voornaamste pro bleem is het afgrendelen van de gren- ten, vooral die met Soedan wapens komen. Tsjombe in Bonn Premier Tsjombe is intussen uit Mün- chen in Bonn aangekomen om daar een overeenkomst voor een lening van tien miljoen DM te ondertekenen. Tegen Verslaggevers op het vliegveld zei de Kongolese premier niet naar de V.N. te tullen gaan omdat de Veiligheidsraad reeds voorstellen inzake Kongo heeft aan genomen. Bij zijn aankomst in de West- duitse hoofdstad deden zich enkele inci denten voor. Ongeveer honderd Duitse on Afrikaanse studenten schreeuwden «weg met Tsjombe. moordenaar van Loemoemba". De politie richtte een wa terstraal op de betogers toen deze slaags raakten met een aantal agenten. Een «tudent werd hierbij gearresteerd. LONDEN Aangezien de Liberiaanse regering nog niets gedaan heeft inzake de mishandeling van een Nederlandse Piloot, kapitein Pieter Tideman van de K.L.M., en de Britse piloot kapitein Lo- veridge, overweegt de Internationale Fe deratie van Luchtvaartpiloten (Ifalpa) een boycot, zo is van de zijde van deze federatie meegedeeld. Kapitein Tideman zou in februari in Monrovia door zes leden van de Liberiaan se militaire politie zijn aangevallen, ge tooid en geslagen omdat hij president Tubman en diens echtgenote de verschul digde eer niet had bewezen. Tideman wist niet dat de president in de buurt Was. De federatie bezit een foto van Tide man met afgeschoren haar en waarop duidelijk sporen van mishandeling te zien Waren. Deze foto is kort na zijn terug- koer in Nederland genomen. MAAKT U VLOT WEER FIT! Hoofdpijn? Griep? Spierpijn? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. 't Geheim schuilt in de uit gebalanceerde 8amen8tef!ingl Wetenschappelijk verantwoord. Uiterst werkzaam. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Bovendien: géén salicylzuur, dat vaak maag klachten veroorzaakt Witte Kruis poeders zijn fantastisch goed. Voor kinderen en volwaa- senenl I Na maanden van hefti ge debatten heeft het Canadese Lagerhuis zijn goedkeuring gehecht aan het ontwerp voor een nieuwe nationale vlag. Dit ontwerp voorziet in een vlag met een wit veld, met een rood es doornblad, geflankeerd door rode vlakken. De vlag komt in de plaats van de Britse Union Jack en de rode Britse koop- vaardijvlag, die door de Canadese koopvaarders werd gevoerd met het Canadese wapen erin. Het zijn speciaal de franssprekende Canade zen uit de provincie Quebec geweest, die heb ben aangedrongen op het invoeren van een nieuwe vlag, daar de bestaande vlaggen hen teveel her innerden aan de grote invloed der engelstalige Canadezen in 's lands za ken. I In Zuid-Afrika heerst een groot vrouwenover schot. Volgens het Zuid- afrikaanse bureau voor de statistiek overtreft het aantal huwbare vrouwen dat der huwba re mannen in een ver houding van twee tegen een. Er zijn in totaal 225.635 vrouwen van 19 jaar en ouder die nooit gehuwd zijn geweest. Het aantal vrijgezellen bedraagt 159.838. I Bij Wabag, in het wes telijke bergland van Nieuw-Guinea, is onlangs een drieling geboren die geen namen heeft gekre gen maar nummers. De ouders hebben de drie jongens Namba wan, Namba tu en Namba tri genoemd (steenkolenen- gels voor number one, two en number three). I De 61-jarige Ameri kaan, Max Conrad, bij genaamd „de vliegende grootvader, is gisteroch tend met een Piper Comanche-vliegtuig uit Kaapstad naar New Or leans (VS) vertrokken. Hij wil proberen met de ze vlucht over 13.000 ki lometer een nieuw we reldrecord te vestigen voor 1 a n ge-afstands- vluchten lichte vliegtui- (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Begin volgend jaar is het Zeeuwse eiland Schouwen Duiveland per auto te bereiken. Op de Grevelingendam, die dit eiland met Goeree Overflakkee verbindt en die thans praktisch dicht is, zal binnenkort een hulpweg worden aangelegd. In de tweede helft van het volgend jaar hoopt men tevens een nieuwe, definitieve weg klaar te hebben. De kabelbaan, die bij wijze van experiment voor deze afsluiting is ingezet, heeft nog niet aan alle verwachtingen beantwoord. Alvorens deze kostbare installaties in te schakelen bij de dichting van het Brouwershavensegat (1972) en de Oosterschelde (1978) zullen ze worden overgebracht naar het Haringvliet om daar verder te worden „uitgeprobeerd" bij het noordelijke sluitgat in de dam naar Hellevoetsluis. Het zuivere experimentele karakter van de sluiting van de Grevelingen met behulp van een kabelbaan is er de oor zaak van. dat de wegverbinding tussen Goeree-Overfiakkce en Schouwen-Duive- land een jaar later gereed is, dan ge pland was. Het oorspronkelijke streven de Deltadienst was om de dam in van dit jaar, tegelijk met de Haring vlietbrug, klaar te hebben. Door een kabelbreuk als gevolg van een montage- fout en verschillende tegenvallers bij de toepassing van dicbtingsmaterialen ls men achterop het tijdsschema geraakt. Het winstpunt van een en ander is, dat men met dc geleidelijke sluiting door middel van de kabelbaan inplaats van met caissons, belangrijke ervaringen heeft opgedaan. Achter de inmiddels boven het water oppervlakte uitstekende stenen dam, die een voetbreedte van 35 meter heeft, wordt op het ogenblik al gewerkt aan het opspuiten van een bijna 200 meter brede zahddam. Op deze dam van ruim een kilometer lengte, wordt niet alleen de verkeersweg, maar ook een recreatie- gordel van zo'n 100 meter breed aange legd, speciaal voor de bermrecreatie. De totale kosten van de Grevelingen dam bedragen ongeveer 60.000.000. m Het systeem kabelbaan zoals dat Monsterkarweien ,ha"s boven de crewi™»» m praktijk wordt gebracht. segat en de Oosterschelde monsterkar weien, vergeleken bij de Grevelingen, omdat beide eerstgenoemde wateren veel dieper en breder (respectievelijk 5Vt en 8 kilometer) zijn. De dam in de Grevelingen was nodig om het Brouwershavensegat en de Oos terschelde onafhankelijk van elkaar te kunnen sluiten. Moeilijkheden Binnen afzienbare tijd zal een beslis sing moeten worden genomen in hoever re de kabelbaan bij de afsluiting van de beide volgende wateren zal worden toe gepast Bij de opbouw van de kabelbaan tijdens de eerste oefenperiode moesten zeer veel moeilijkheden en kinderziekten worden overwonnen. Van de twaalf gondels zijn er voortdu rend zeven in gebruik geweest. Drie bleven reserve en twee dienden om on derdelen uit te halen als de anderen defect waren. Het is voor de Franse firma, die de gondels heeft geleverd, een heel probleem gebleken om alle verlangens van Rijkswaterstaat te vol doen. De beste resultaten van de kabel baan zijn verkregen met het transport van grof grind en stortsteen. Daarmee bereikte men een capaciteit van 12.000 ton per week. Minder gunstige resultaten hadden de proefnemingen met zandzakken, gevuld met mengels van zand en asfalt. Bij grote stroomsnelheden bleken de zakken niet op hun plaats te blijven liggen, terwijl *--* Tand er door de wanden uitliep. Geulen gen. Conrad, die hel luchtruim boven de At lantische Oceaan reeds 122 maal in een licht vliegtuig heeft door kruist en 44.000 vlieguren op zijn naam heeft staan, hoopt New Orleans in on geveer 60 uur te berei ken. I Prins Michael van Griekenland zal op 7 fe bruari 1965 in het huwe lijk treden met de 24-ja- rige Marina Karelia, een dochter van een schatrij ke Griekse industrieel. Koning Constantijn zal als getuige optreden. Prins Michael (25), der de in lijn voor opvolging van de Griekse troon, heeft eerder afstand ge daan van zijn rechten. Omdat het aantal rijswerkers in Neder land terugloopt, heeft de Deltadienst in plaats van de klassieke caissons ook proeven genomen met nieuwe materialen bij de bescherming van de ondergrond van de dam. Zo werd bijvoorbeeld geëx perimenteerd met een bodembescherming De verdeling van dit materiaal bleek niet overal gelijk te zijn, met als gevolg dat op plaatsen, waar de ondergrond te dun was. geulen dreigden uit te slijten. Toen dit werd geconstateerd werd on middellijk een bewakingsdienst van het waterloopkundig laboratorium ingesteld, zodat men voortdurend op de hoogte bleef van stromingen. Op plaatsen, waar de situatie kritiek dreigde te worden, Het men rljshouten zinkstukken zakken ter extra bescher- De gehele sluiting van de Grevelingen is van de bodem af geschied, inplaats vanaf beide oevers naar elkaar toe. Ge tracht is de dam steeds zo gelijkmatig mogelijk te verhogen. Van de twee stroomgaten in het water is de Krammer voornamelijk gebruikt voor experimenten, terwijl de bocht van Sint Jacob (aan de kant van Goeree Overflakkee) vrijwel geheel op de klas sieke wijze, dus met rijshouten zinkstuk ken, is gedicht. gesteld, dat Frankrijk een eigen kern macht wenst te hebben en te behouden en dat het niets voor integratie voelt, is het de vraag, wat Rusk bij de Franse president gaat doen. Mogelijk zal hij de Gaulle proberen te overtuigen, dat Frankrijk zonder bezwaar de andere Navolanden hun gang kan laten gaan wat bedoelde kernmacht betreft. Mocht Frankrijk van mening veranderen, dan kan het nog altijd toetreden. Intussen hebben de ministers Rusk (V.S.), Walker (Engeland), Schroder (Duitsland), Saragat (Italië) en Luns (Nederland) gisteravond nog een kort gesprek gehad over het voorstel tot het houden van een uitgebreide conferentie over integratie op het gebied van de kernbewapening. Bij deze bespreking, die nog geen kwartier duurde, kwamen alleen procedure-kwesties ter sprake. Er werd geen enkel besluit genomen, ook niet over de datum. Italië lanceerde eerste satelliet in Ver. Staten WASHINGTON Na viermaal te zijn uitgesteld is gisteren van het eiland Wallops (Virginia, VS) met behnlp van een „Scoutraket" de eer ste Italiaanse kunstmaan, de San Marco, gelanceerd. De San Marco, die tot taak heeft de dichtheid van de lucht te meten en eigenschappen van de ionosfeer te bepa len welke invloed uitoefenen op radlover- bindingen over lange afstand, is de eerste kunstmaan die door een niet-Amerikaan- se ploeg in de Verenigde Staten omhoog is gebracht. Een kwartier na de lancering van de 115 kilo wegende kunstmaan, maakte het Amerikaanse bureau voor lucht en ruim tevaart (NASA) bekend dat de vier trappen van de raket normaal ontbrand waren en alles naar wens verliep. De San Marco moet in een baan om de aarde terecht komen die varieert van 677 tot 214 km hoogte, met een hoek van 37,6 graden op de evenaar. Moorden voor de „muur des doods" was goed te zien OSWIECIM Zowel het openbaar ministerie als de verdediging in het Auschwitzproces heeft een winstpunt geboekt bij de onderzoekingen in het voormalige concentratiekamp zelf. De rechters hebben met eigen ogen kunnen zien, dat het vanuit een klein dakraam op ongeveer 100 meter van de „muur des doods" mogelijk is geweest het vermoor den van gevangenen door SS-beulen Bo- ger. Stark en Delewski te zien. Welis waar is het onwaarschijnlijk dat de ge vangenen de gezichten van de bewakers herkenden, maar deze drie figuren waren in het kamp dermate bekend dat het herkennen van hun bewegingen voldoen de moet zijn geweest. De verdediger van Boger, Shallock, vertelde dat het in de Poolse dorpen in de omgeving bekend is geworden dat hij de „duivel van Auschwitz" verdedigt. Niettemin wordt hij met grote voorko mendheid behandeld. Bij het gezelschap meldde zich een Poolse filmoperateur die verklaarde als gevangene in Auschwitz belast te zijn geweest met het weghalen van lijken bij de „muur des doods". Eerst moest dat gebeuren in kratten, later, toen WISKUNDE L.O. en M.O.A. RESA - Hilversum Bakende Schriftelijke cursus Tel 45432 Als de hulpweg over de Greve lingendam het volgend voorjaar klaar is, zal de afstand Rotterdam- Zierikzee met een auto in 50 minu ten kunnen worden gereden, in plaats van ruim twee uur, die het nu nog vergt. Het totale tijdschema van de Deltawerken zal door de tegen slagen bij de Grevelingendam niet ongunstig worden beïnvloed. 1692) BIJ de kerndeling in een cel aangevallen en wanneer de tempera- worden alt chromatlne draadjes of tuur maar hoog genoeg is, zal het staafjes gevormd, die de naam chro- molekuul breken. Maar ook bij la mosomen dragen en waarvan er in gere temperaturen zullen in het tril- iedere kern evenveel gevormd wor- lende molekuul verschikkingen plaats den, d.w.z. een vast aantal voor elke vinden, alhoewel het molekuul zelf in Boort plant of dier. In het chromo- tact blijft. Het molekuul kan zelfs toom lopen spiraalsgewijs donkere in de knoop raken, zodat het niemand Iraden, die we als scheikundige ket- behoeft te verbazen dat een hanger- tingen zouden kunnen beschouwen, tje van de ketting op een andere Aan zo'n scheikundige ketting han- plaats van de ketting aanhaakt, of dat gen gelijk de z.g.n. „bedeltjes" hangertjes van plaats verwisselen. In bedelketting de reuzen- meer officiële taal heet dat dan, dat molekulen, die in staat zijn nieuwe reuzenmolekulen te vormen. Dwarsbal ken van fosforhou- dende eiwitmoleku- len verbinden bo vendien de naast elkaar lopende ke tenen, zodat TOCH IS HET ZO! erfelijke eigen schappen in de cel kern gewijzigd zijn door toediening van een warmteschok waardoor mutaties zijn opgetreden. Wat er ln werke lijkheid precies is gebeurd, weten we niet, want om bij ons voorbeeld te blijven scheikundige samenstelling der genen touwladders van bedelkettinkjes ont- is niet bekend en het ziet er niet naar staan, waarvan de bedeltjes, die in uit dat de chemici, ook al zetten zij meer wetenschappelijke termen „ge- hun beste beentje voor, er binnenkort nen" worden genoemd, dragers van in zullen slagen de zeer ingewikkelde bepaalde eigenschappen zijn. struktuur van deze raadselachtige Het beeld is misschien wat inge- dragers der erfelijkheid te ontwarren, wikkeld, maar leder zal zich kunnen Desondanks kunnen we ons heel goed voorsteUen. dat de*s spiraalsgewijs voorstellen, dat de genen, of reuzen- lopende touwladders van bedelket- molekulen, die door de warmte ver- tinkjes, waaraan reuzenmolekulen anderingen hebben ondergaan, of op bengelen, wel eens in de war rakeh, een verkeerde plaats zijn terecht ge- vooral wanneer zij gaan samentrek- komen, zodat zij invloeden ondergaan ken. Wanneer dit op normale wijze van buur-molekulen die niet bij hen gebeurt, zullen er in het algemeen behoren, of invloed uitoefenen op hun geen grote veranderingen plaats vin- nabnren die zij volgens de regels van den, maar indien door de mens ge- de natuur ongemoeid hadden moeten welddadig wordt ingegrepen, kunnen laten, aldus een nageslacht voortbren- verschikkingen plaats vinden. De reu- gen met andere eigenschappen dan de zenmolekulen zijn. zoals te verwach- ouders bezaten. Dit is dan een kunst ten is, zeer gevoelig. Wordt bijv. veel matige mutatie. Maar er zijn ook an- warmte toegevoegd, dan zal het gen- dere mogelijkheden op dit gebied. H. Pétillon. Ulon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5