VLEET Gaat Warmond toch bouwen in de Zwanburgerpolder? Narcissen en tulpen op Haarlemse keuring K.enO. van Leiderdorp opende zijn grafiekententoonstelling Woningbouw in Noord wijk gaat door ondanks de talrijke hinderpalen Verdere taboe lastenverhoging in Noordwijk SENMOET DE EGYPTENAAR Visserij nieuws bij de 52 NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 15 DECEMBER 1964 Poldervoorzitter Nederburgh: ik weet nog niets WARMOND Het plan tot ontwikkeling van de Zwanburgerpolder en het zg. Lcidse Merenplan hebben nog niet zo lang geleden vele pennen in beroering gebracht. Het eerste plan is van zeer groot belang voor de verdere ontwikkeling van de gemeente. Wanneer de bebouwing van het plan „Endepocl" zal zün gerealiseerd, zullen nieuwe mogelijkheden moe ten worden gezocht voor de woningbouw. Dit klemt temeer, omdat de woningnood in deze gemeente nog zeer groot is en eerder af- dan toe neemt. De gemeente zal dan voor het alternatief worden gesteld wederom over te gaan tot het ingebruiknemen van kostbare cultuurgrond zo die nog te krügen is, óf tot bebouwing van een gedeelte van de Zwanburger polder. Beide plannen hebben echter niet de goedkeuring van de hogere instanties kunnen verkrijgen, zodat wat de bebouwing betreft, Warmond met de rug tegen de muur komt te staan. Kort geleden verscheen het bericht dat met betrekking tot het z.g. Merenplan dit jaar besprekingen hebben plaats ge had tussen Leiden, Warmond, Gedepu teerde Staten en Provinciale Waterstaat In dit bericht werd gemeld dat het hier zandwinning betreft in het gedeelte de Zwanburgerpolder gelegen tussen de Grote Sloot ten oosten van de Warmon- der Leede- Bij de oorspronkelijke opzet was dit juist, maar thans zal dit. als deze ontgronding doorgaat, gebeuren het gedeelte van de polder gelegen i de Zijl tegenover de molen in de Boter- huóspolder. De gemeente Warmond heeft zich des tijds met hand en tand verzet tegen de ontgronding van een gedeelte van d« polder waar dan ook. Zij werd in haai verzet gesteund door verschillende offi ciële instanties, bedrijven en particuli*- Zoal? reeds gezegd. Gedeputeerde Sta ten hebben het over verzoek om ont heffing krachtens de provinciale veror dening op de ontgrondingen tot het gra ven van een meer in de polder, afwijzend beschikt Onbeschut Ook het plan tot verdere ontwikkeling van de polder kon niet de goedkeuring van Gedeputeerde Staten verkrijgen. Zü motiveerden deze afwijzing om door vast te stellen dat de geprojecteerde woonbuurt in de polder onbeschut en geïsoleerd kwam te liggen ten opzichte van het bestaande dorp en een aantasting meebrengt van het unieke polderland schap dat Warmond? aantrekkelijkheid in belangrijke mate uitmaakt Het college was tevens van mening dat het stichten van een recreatiecentrum in de noordoosthoek en bebouwing van deze polder met verspreide boerderijen een aantasting betekent van het ruime pol derlandschap en alweer een aantasting van de recreatieve functie van het dom Warmond. Geen bezwaar Thans schijnt echter met wat oetreft het merenplan een andere zienswijze baan te breken- Men zou geen bezwaar meer hebben tegen ontgronding van een gedeelte van de Zwanburgerpolder. mits het hierdoor vrij komende zand voor de helft beschikbaar wordt gesteld aan de gemeente Warmond voor de bebouwing van een gedeelte van deze polder Dit laatste zou echter alleen dan mogelijk zijn, indien ook Gedeputeerde Staten terug komen op hun afwijzende beschik king. En daar gaat het nu om. Voor de.'.e bebouwing zou dan nog do gemeente de beschikking moeten ver- Krijgen over de gronden tuasen de Grote Sloot en de molen, staande in de Dolde aan de Leede Dc voorzitter van de Zwanburger polder. de heer A. Nederburgh. deelde desgevraagd mede dat hem officieel niets bekend is van nieuwe onaer delingen doch hij beeft deze bU ge ruchten wel vernomen. Het polderbestuur zal echter bozwaai maken tegen het verleggen van verschil lende gedeelten van de polderkaden, die dan een andere bestemming zullen krij gen Tenzij de nieuwe kaden, of de be staande kaden waaraan hogere zullen moeten worden gesteld, bij be bouwing ln onderhoud bü dc gemeent> worden genomen. De gemeente heeft zich destijds op het standpunt gesteld dat de ontsluilng var de Zwanburgerpolder van essentieel be lang is voor de woningbouw. Laten wü hopen dat dc thans opnieuw begonnen onderhandelingen tot een gunstig resul taat zullen lelden, al zal het dan ook eei plan op lange termijn worden. Er moe ten nog vele grote moeilijkheden wor HAARLEM De liefhebbers van tulpen en narcissen kwamen gisteren in het Krelagehuis volop aan hun trekken. Er prijkten heel wat beste nar cissen, men liet ook al een flink sortiment tulpen zien en men kon er tevens mooie hyacinten bewonderen. Een opmerkelijke tulp was een room witte sport uit de bekende rode Mendeltulp Cellini. De fa. D. Guldemond uit Lisse bracht dit nieuwe snufje naar voren. Vera Cruz, een Sunburst- zaailing, werd in goede conditie door E. v. d. Schoot uit Hillegom getoond. De bloemen zagen er al heel goed uit, maar ze toonden naar onze smaak wel wat erg hoog op de been. Van de fa. Warnaar Co uit Sassen- heim noteerden we de rode tulp Paul Richter. Best van Bloem, maar iets slap steel. Ruby Red is een aardig tulpje, door J. H. Clement uit Lisse gepresen teerd. Christmas Favorite, eveneens een Sunburst zaailing en uit hetzelfde nest als Vera Cruz, was er van J C. Nieuwenhuis uit Lisse in goede conditie. i nieuweling: de rode Telstar SchoorL uit Lisse Verder trok de aandacht de geurende oranje Tommy, die aan het bos werd getoond door fa. Groot uit Westerblokke-r, ook de fris gekleurde Abodement van Jac. Tol uit St Pancras en dc forse rode Victor Mundi van J. Kavelaars uit Zevenberg- sehoek hadden veel bekijk! Het best Bij de narcissen vonden we Golden Harvest van Warnaar Co uit Sassen- heim het best. Ook Early Light dezelfde inzender was bijzonder mooi De parmantige Aflame van de fa. v. d. Tang uit Noordwijkerhout mocht er ook zijn. al was de stand nog wat ongelijk De bloemen van de aparte Port. Ein stein. sneeuwwit dekblad met forse plat liggende zuiver oranje cup. die door de fa. G. B- de Vroomen Zn te Sassen- heim. voor het voetlicht werden bracht, zagen er best uit. De stengel 1 1 sierwaarde y LEIDERDORP ln het clubgebouw ran tennisvereniging De Munnik wordt momenteel een tentoonstelling gehou den van moderne wandgrafieken. De expositie is uitgegaan van de nieuwe afdeling Leiderdorp van de leidse volksuniversiteit K. en O. Voorzitter dr. W. J. Claa$ opende de tentoonstel ling gisteren na verwelkoming van o.a burciemeester en mevrouw Gallas en wethouder C. Meerburg. Dr. Claas drukte zijn dank uit voor het aanbod van de Culturele Raad van Zuld- Holland de expositie in Leiderdorp ln te richten. Ook betuigde hij de erkentelijk heid voor de spontaan aangeboden hulp van de plaatselijke UVV-afdeling om de bezoekers te ontvangen. Vanavond, aldus de voorzitter, begint K. en O. Leiderdorp zijn activiteiten met deze tentoonstelling, in de hoop In de toekomst vele Inwoners bij het zoeken naar zinvolle ontspanning dienst te kun nen verlenen Aan u zal het niet liggen, zei hij tot K en O.-directeur v d. Pompe Oplossing Ook burgemeester Gallas toonde zich ingenomen met de tentoonstelling en met het startschot van de vereniging Een onderdeel van de Leidse vereniging bleek de juiste oplossing te zijn om artistiek en zakelijk goed te kunnen werken, zei hij Hij sprak de wens uit dat het contacl met de bestaande Leiderdórpse vereniging zal bewaard blijven. Een der exposerende kunstenaars, dc heer T. Wegner, gaf een uiteenzetting van de manier waarop een kunstwerk •staat en de daarbij gebruikte technie ken. Op de tentoonstelling is het werk te zien van zestien kunstenaars, die de verschillende stromingen in de heden daagse beeldende kunst vertegenwoor digen. Men kan er tot en met 19 de cember dagelijks van acht tot tien uur terecht. Zaterdag is dat van drie tot vijf uur. H. v. d. Wijngaard al 25 jaar bij de Nekobu LEIDERDORP Op een bijeenkomst is gisteren de hper II van den Wllngaard gehuldigd wegens z|jn zilveren jubileum bij de Nederlandse Koperenbuizen fa briek. waar hü werkzaam is als bulzen- richter. Directeur B Schuil sprak de jubilaris i zijn familie toe Hij overhandigde de zilveren V T. speld en een geschenk onder couvert Ook bedrijfsleider A H de Graaf. ..baas'' P Vreeken. onder nemingsraadslid R. Baart en de heer G. A. M. Aalbersberg namens het gehele personeel, spraken de heer V d. Wün- rd toe Dc meesten lieten hun woor- i van geschenken vergezeld gaan Ta een dankwoord van de JuM'art® kreeg het personeel de gelegenheid de heer V d. Wijngaard met zijn jubileum feliciteren tikje kort Verder zagen we nog de bekende troonarcls Cragford in goede kwaliteit van dc fa. Homan Van Oosten uit Breezand en uit dezelfde plaats kwam de fa. Gebrs. Onderwater met de be kende cupnarcls Birma. Marianne Is een nieuwe hyacint: een dleprose verloplng uit Anne Marle Het Proefstation te Lisse liet er mooie exemplaren van zien. Ze werden echter overtroffen door de roserode Amster dam van de fa. Gebrs. Segers te Lisse. De fa M C van Staaveren uit Aals meer toonde beste fresia's. Men expo seerde de gele Aurora in een oondltle die niets te wensen overliet We zagen Kammen met tien en elf bloemen en knoppen. Dezelfde firma bracht ook de bekende rode „kerstster" Euphorbia QulcherriijQjL die jarenlang verhandeld -| is onder de naam Pointsettia's. De iphorbiabloeni is onbetekenend, de schutbladen vormen de n deze plant. IJssport Leiderdorp LEIDERDORP Do vereniging „IJs sport" hield gisteravond in het Dorpshuis een goed bezochte ledenvergadering Voorzitter W Chr. H-mdriksen zei trots te zijn op het prachtige clubhuis. De ver eniging telt nu blina 2000 leden meldde secretaris C van der Hulst In de toe komst zal het Verificatiebureau der Ned Gemeenten de financiën controleren. De financiële kant van de vereniging ls ge zond. De KNSB had een schrijven gezon- ?n over de amateursrtatus der schaat- •rs Geldprijzen worden afgeschaft en deelnemers aan korte-baanwedstrijden allien ook mogen deelnemen aan lange- wari wedstrijden en omgekeerd. Ou 24 en 28 december zullen tweemaal 25 leden van 13-17 jaar gratis mogen iden op dP kunstbaan in Deventer De heer M van der Linde speldde na- ens het district Zuid-Holland de hec N Mo! als bewijs van erkentelilkhe^ het vele werk. da» hij voor de ver eniging gedurende 25 jaar heef' gedaa- m orderscheiding van de KNSB op Na de pauze werden de nieuwe statu- ?n en he» huishoudelijk reglement be handeld. WILLEMSTAD - De senaat van de Vrije Universiteit te Amsterdam heeft besloten ter gelegenheid van het ze- entiende lustrum op 20 oktober 1965 an de minister-president van de Neder landse Antillen, de heer E. Jonckheer. ï-doctoraat in de rechtsgeleerd- Ni NOORDWIJK. De bevordering van de woningbouw hebben B. en W. ook in het afgelopen jaar gezien als een der belangrijkste, zo niet de allerbelangrijkste, taak waarvoor de gemeente in deze tyd van onvermin derd voortdurende woningnood is gesteld. Daarbij is centraal de bouw van zoveel mogelijk huurwoningen met een lage huur en van goedkope koop woningen. De voornaamste hinderpalen waarvoor die bouw het college plaatst, rijn de geringe contingenten die aan onze gemeente ter beschik king worden gesteld, de nijpende schaarste aan bouwgrond en de prak tische onmogelijkheid goedkope huurwoningen te bouwen zonder compen satie in de sector van vrije koopwoningen. Postkantoor dag en nacht open in Noordwijk aan Zee NOORDWIJK AAN ZEE Zoals wij onlangs reeds meldden, is een be gin gemaakt met de bouw van een nieuw postkantoor aan de Abraham van Royenstraat. Op de tekening ziet men, hoe de voorgevel er uit gaat zien. Een aardige bijzonderheid is, dat het gebouw behalve een loket- tenhal en de gebruikelijke net ruimten een zogenaamd postaria zal bevatten, een dag en nacht te ge bruiken, zoveel mogelijk geautoma tiseerd postkantoor. Het ontwerp is gemaakt door de hoofdarchitect ir. M. Bolten van de rijksgebouwendienst, afdeling nieuw bouw, te Den Haag. Deze dienst heeft de bouw opgedragen aan de N.V Woerden te Woerden. De bouwkos ten (inclusief de technische installa ties) worden op rond f 360.000 ge raamd. De plaats van het postkantoor brengt met zich. dat het een laag gebouw wordt, bestaande uit een betonconstructie met voorgespannen balken. Eind volgend jaar hoopt men het in gebruik te nemen. Uitvoering Advendo VALKENBURG Het chr. gemengd koor Advendo (dir P. Kurpcrshoek) geeft donderdagavond om acht uur een uitvoering in de Hervormde kerk met medewerking van het kinderkoor De Lofrtem Voorts werken mee D. Schone- veld (orgel) en mevrouw Schoenmaker De voor 1964 aan onze gemeente toe gewezen contingenten omvatten: 34 t ningwetwoningen. 28 premiewoningen woningen in de ongesubsidieerde sector. Daarmee werd bevestigd dat bij Ge deputeerde Staten nog steeds niet de NOORDWIJK De begroting 1965, die de gemeenteraad vandaag wordt aangeboden, geeft een nadelig saldo aan van f 80.000. Het totaal der uit gaven werd vorig jaar geraamd op bijna zes miljoen gulden met een tekort van f 75.000. voor 1965 zijn deze cijfers ruim zeven miljoen gulden met een tekort van f 80.000. Vorig juar hebben B. en W. voorgesteld het tekort van f 75.000 te dekken uit de saldireserve, die in voorafgaande jaren werd gevormd door de hogere uitkeringen uit het gemeentefonds terzake van investeringen waarvan de lasten eerst later op de begroting zijn gekomen. B. en W. achten het verantwoord ook dit jaar op gelijke wijze te handelen nu bedoelde reserve met inbegrip van het saldo van de dienst 1962 f 629.834.05 bedraagt. Na invoering en verhoging van verschillende belas tingen in het nu lopende jaar hebben zij geen vrijheid kunnen vinden voor dekking van bovengenoemd tekort wederom op de belastingplichtigen een beroep te doen. Nu het Vuurtorenplein volledig in ge-1 gezamenlijk geraamd op f 72.265.15 of bruik is genomen, kan ook een beeld worden verkregen van de exploitatiekos ten. die voor het komende jaar worden geraamd op f 18.400. waarvan voor dc verlichting f 11.000. Gezien deze uitkomst aan de hand van de exploitatie nu lopende jaar komt het B. en W bU nader inzien voor dat op de post lichting nog wel kan worden bezuinigd door de verlichting niet het hele Jaa volledig ln bedrijf te houden Vorig jaar hebben B. en W. de raad toegezegd een onderzoek te zullen ln. stellen naar een mogelijke overkap ping van het golfbad. Alhoewel slechts globale cijfers bekend zijn moet loch van dit plan worden afge zien. daar de constructie van de kuip van dien aard Is. dat verdere Inves teringen niet verantwoord zijn. Voor continuering van het schoolzwemmen In het had van hotel Zeerust wordt daarom een krediet gevraagd van f 10.400. De winstuitkeringen van de bedrijver voor elektriciteit, gas en water worden IJMUIDEN Aan de IJmuider maandagmarkt verschenen 102 vaar tuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8620 kisten vis, waarvan 1090 kisten schelvis. 780 kisten radio, 480 kisten wijting, 90 kisten gul en kabel jauw. 880 kisten koolvis, 2930 kisten haring, 1490 kisten schol, 60 kisten tarbot. 550 kisten diversen. 680 stuks stijve kabeljauw en 13.500 kilo tong. Ten opzichte van vrijdag viel er in^het prijspeil niet veel verschil te be merken. De tong was iets duurder, maar deze winst werd voor de kotter- vissers weer teniet gedaan door een iets lagere scholopbrengst. In de rond- vissector waren er wel kleine onderlinge verschillen maar het totaalbeeld was vrijwel hetzelfde. In IJmuiden lagen vandaag onder meer in de markt de HD 74 Michiel met 850 kisten, de KW 8 Deining met 535 kisten, de KW 21 met 10 kisten, de KW 179 met 10 kisten, de KW 109 met 10 kisten, de KW 177 met 20 kisten, de IJM 67 met 19 kisten, de KW 212 met 85 kisten, de KW nci 100 kisten, de KW 215 met 1 kisten de KW 207 met 24 kisten en KW 36 met 250 stuks stijve kabeljauw In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 320 kisten schelvis. 50 kistei gestripte ijting. 150 kisten dichte wijting, 60 kis ten gul en kabeljauw. 500 kisten treil- haring. 800 kisten spanharlng, 100 kisten schol en 2000 kilo tong Oostend* Verleden weck hebben verscheidene kotters uit Urk hun vangst in Oostende gelost. Niet zo'n belangrijke gebeurtenis. ncn zeggen. mBar toch was er iets bijzonders aan de hand Dit was namelijk de eerste maal sinds dertig jaar dat Ne- derlandse vaartuigen in dc Belgische vis sersplaats aan de markt verschenen. Zij kwamen weliswaar c.oo» het slechte weer gedwongen binnen, maar konden hun angst zonder belemmeringen aan de wal EMS uit Pietersen ROTTERDAM. Pietersen en Co's Automobielbedrijf N.V deelt mede dat •derheidsbelang van dé Exploi tatie Mij Scheveningen in andere han den is overgegaan. De winst per aandeel van het vergrote kapitaal zal nie' achter blijven. (Over 1963 is 4 uitgekeerd September 1963 werden f 1 miljoen nieu we aandelen bij de groep-Zwolsman ge plaatst en later in 1963 verwierf Zwols- meerderheid.) brengen. Dit is te danken aan het EEG- verdrag, waarin wordt bepaald dat vis sersschepen van de aangcslote landen overal in het gebied van de gemeen- schap kunnen lossen zonder dat er dis criminerende maatregelen worden toe- Steken Op zee is er weinig te doen geweest. Althans wat het vissen bet: eft. De netten konden niet overboord word n gezet door het slechte weer. zodat men over de hele linie moest gaan liggen steken. De sche pen die dicht bij een haven waren, zoch ten daar beschutting. Drie wijkavonden van Gereformeerde Kerk in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE. Voor haar leden hield de Gereformeerde Kerk drietal wijkavonden. Ir. de Triomfator- kerk sprak wijkpredikant ds. W. Bakker over: „Hoe krijgen wü een levende et meente?" Spreker loonde aan. dat hi niet mogelijk is zomaar op je eentje Je geloof te beleven Het is noodzakelijk de gemeenschap met anderen te zoeken waardoor je geloof versterkt kan worden We moeten om een levende gemeente worden echter niet alleen naar binnen maar ook naar buiten kijken. Spreker op de nood die er is buiten de kerk Als wij wat meer oog hebben voor d* nood van anderen, dan zullen wu ervaren dal dc zegen daarvan op ons terugslaat Ook de jeugd moet worden geactiveerd n bezig te zijn in de Kerk Over dit actuele onderwerp werd na pauze in groepen gediscussieerd. In de Calvijnschool sprak ds. G vao uinen over het onderwerp: ..Open on der de preekstoel" Ieder die weet wi* Gabe van Duinen is zal begrijpen, dat dit voor de bezoekers een prachtiee avond geworden is. In de grote zaal van Irene hield d« heer Dommisse secretaris van de Ned Chr Radio Vereniging, een causerie over liet omstaan en werk van de NCRV dh naar aanleiding van het recente Jubileum van deze vereniging. De heer Dommisse werd bij deze gelegenheid benoemd tot ridder in de ord- van Oranje-Nassau Alle drie de wijkavonden mochten zlefc in een grote belangstelling verheugen Het ligt in het voornemen in Januari weer een wijkavond te beleggen Er zaï dan ook in de Hoornseoolder een wilk- avond worden belego ten behoeve van d* aldaar inmiddels gevestigde gereformeer. den. i f 15 000 meer dan vorig jaar. Spanning •Voor de spannlngsomtetting zal komende Jaar uit het fonds spannings verbetering een bedrag van f 160.000 worden opgenomen, rekening houdende met de omzetting van 500 percelen. In 1964 zullen vermoedelijk 475 percelen worden omgezet, waarna nog rond 1400 percelen resteren In verband met de te verwachten gang van zaken bij de ombouw van toestellen voor de komst van het aardgas zijn gen gesteld met betrekking tot de P dure bij de spanningsomzetting. Uit aan de hand van de praktijk opge maakte kostenspecificatles is gebleken dat van de totale kosten aan de omzet ting verbonden, die voor de omwikkeling van apparaten, vervanging van lampen, dus datgene wat door particulieren kunnen worden verzorgd, slechts klein gedeelte uitmaakt en het grootste deel moet worden toegerekend aan net- wijziging. vervanging meters, welke wer. ken in elk geval door het bedrijf moeten worden gedaan. Beide sóórten werkzaam heden grijpèn echter zodanig m elkaer. dat het niet doelmatig is gebleken deze werken bü de uitvoering te splitsen. Uit een oogpunt van doelmatigheid is daar om afgezien van verdere inschakeling van de particuliere installateur en geschiedt de gehele omzetting in eigen beheer, waarvoor, zoals blijkt uit het thans per jaar bereikte aantal omzettingen, vol doende personeel beschikbaar is. nderzocht of er aanleiding is de particuliere installateurs een tegemoet koming te verlenen wegens gederfde winst toals in principe is besloten ten aanzien van dc ombouw voor aardgas. Duidelijk is gebleken dat hier een vol komen andere situatie is. BU de gasom- zetting wordt een vergoeding in uitzicht gesteld bü levering van toestellen aan de gebruikers door het bedrüf. Met de levering van elektrische apparaten heeft het bedrüf geen bemoeienis, hierbij wordi de middenstand niet uitgeschakeld en is ipensatie geen aanleiding Uitbreiding itbreidingsplan Boerenburg. dat bij raadsbesluit van 18 februari 1964 werd vastgesteld, heeft nog niet de goedkeuring i Gedeputeerde Staten verkregen. B W. verwachten evenwel dat de be slissing op zeer korte termün kan wor den tegemoet gezien De voortzetting var de woningbouw eist dat na verkregen goedkeuring van het plan spoedig de realisering daarvan een aanvang wordt gemaakt Als gevolg van het door de staten dezer provincie vastgestelde streekplan Bollen- gcbicd. dat bij Koninklijk Besluit van 3 januari 1964 werd goedgekeurd, zyn de mogelükheden voor verdere uitbreiding van het woongebied van onze gemeente wel zeer beperkt. Daarbij denken W. natuurlijk in de eerste plaats a; gebied van de noordduinen waarvoor uitsluitend een recreatieve bestemming is toegelaten B. en W. zün evenwel van oordeel, dat met deze bestemming niettemin mogelükheden zün gegeven door middel van een gedetailleerd plan voorzieningen te scheppen die voor onze badplaats als Internationaal toe ristisch centrum ongetwüfeld van be tekenis zün. Verder zal het college nagaan in hoeverre binnen de be grenzing van het dorpsgebied. zoals dit bü Het streekplan werd vastge legd, nog mogelükheden zün gelegen voor enige uitbreiding van de wo ningbouw in NoordwUk aan Zee ten oosten van de Oranje Nassaustraat. Voor wat betreft de kleine uitbreiding van de villawijk in de Zuidduinen, is be kend dat Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 26 februari 1964 het plan Vondelweg slechts gedeeltelük hebben goedgeKeurd. Voor het niet goedgekeur de gedeelte de bebouwinesstrook aar de zuidzijde van de Vondelweg moet ingevolge de Woningwet vóór 4 maarl 1965 oen nieuw plan worden vastgesteld, aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten worden onderworpen. Mede als gevolg van het streekplan za hot bovendien noodzakelijk zün het uit breidingsplan in hoofdzaken, dat vat 1937 dateert, aan een algehele herziening te onderwerpen. De moeilijkheden waar voor B. en W. zich zien gesteld houden hoofdzakelük verband met de omstandig heid dat geen vervangende grond voor eventueel te verplaatsen bedrijven kan worden aangewezen. Dit probleem heeft reeds geruime tijd de volle aandacht. Zo lang hiervoor geen aanvaardbare oplos sing is gevonden, achten B en W de tijd nog niet rijp om met definitieve voorstel len te komen. bereidheid bestaat aan Noordwijk een op de schrikbarende woningnood afgestemd aantal woningen toe te wijzen en B. en W. kunnen niet verhelen, diep teleurge steld te rijn dat de door de opvolgen de colleges in de loop der jaren telkens herhaalde en met bewijzen gestaafde verzoeken om verhoging van die con tingenten praktisch steeds rijn gene geerd. Ongesubsidieerd Slechts ten aanzien van de woningen in de ongesubsidieerde sector is het on- :.e vertegenwoordiger in het bouwdis- trict Leidse Agglomeratie in het afge lopen jaar gelukt toewyzing van een niet gering aantal extra woningen te verkrijgen, waardoor de meeste plan nen voor de bouw van een eigen wo ning doorgang konden vinden. Teneinde ook in de huursector en de sector van de goedkope koopwoningen meer armslag te verkijgen hebben B en W. met Bouwbedrijf M. de Raad en Zoon CV het bekende meerjarenplan voor ongeveer 300 woningen ontwikkeld, waardoor de mogelijkheid wordt gescha pen de door minister Bogaers in het vooruitzicht gestelde toeslag van 25 procent te bemachtigen. B. en W. prijzen zich gelukkig dat de moeite en tijd die aan dat plan zijn besteed, werden beloond met de aan vaarding daarvan, zodat mag worden aangenomen dat vóór eind 1966 niet minder dan 110 woningwetwoningen, 66 premie-A-huurwoningen, 14 premie-B- B-huurwoningen en 30 premle-B-koopwo- ningen voor onze woningzoekenden ter beschikking zullen komen. Dat de schaarste aan bouwgrond een hinderpaal voor het woningbe- leid dreigt te worden is bekend. Slechts door de voorlopige inge bruikneming van de nog te onteige- nen gronden ln het uitbreidings plan „Beeklaan-Midden" treedt nog geen stagnatie op. doch met de realisering van meerbedoeld meer jarenplan zijn de nu bestaande bouwmogelijkheden praktisch uitge put. Voor dc woningbouw na 1966 verkeert men nog in het onzekere. De oorzaak daarvan is het langer ultblijvep van de goedkeuring van het uitbreidingsplan „Boerenburg". waardoor de grondverwerving in dat plan ernstig stagneert. B. en w. zullen echter al het mogelüke doen de desbetreffende gronden te verwerven en wensen hier nog eens te beklemtonen, dat deze (voorlopig?) laatst beschikbare gronden voor volkswoningbouw zo veel als maar enigszins mogelük is beschikbaar dienen te TtöMeff: voor de huisvesting van eigen ingezete nen. Dit geldt met name voor het onderbrengen van gezinnen werk zaam bü „Estec". Op 1 januari 1964 waren in uitvoe ring 149 woningen, zffnde 40 woning wetwoningen (contingent 1963) aan de Gladiolusstraat. 36 flats aan de Beek laan (De Raad), 36 flats (premie), aan de Herenweg en 20 woningen aan de Hyacinthstraat (samenwerkende bedrij ven). 12 woningen in het Dobbelmann- duin, 2 woningen aan de Boender en 3 woningen verspreid. Bovendien kwamen tot 1 december 1964 gereed 3 woningen waarmee eerst na 1 januari 1964 een begin werd gemaakt, zodat in de perio de van 1 januari—1 december 1964 in totaal 102 woningen werden opgeleverd. Aangenomen mag worden dat vóór 1 januari 1965 ook nog gereed zullen ko men de resterende 12 woningwetwonin- ningen, 12 flats aan de Herenweg en aanbouw zijnde wonin- /erscheidene gen. En verder Op 1 december 1964 waren in totaal 185 woningen in aanbouw, zijnde boven bedoelde 12 woningwetwoningen en 36 flats Herenweg, alsmede de sedert 1 januari 1964 in uitvoering genomen: 20 woningen Hyacinthstraat (samen werkende bedrijven). 24 flats Beeklaan (idem), 16 premiewoningen Gladiolus straat (De Raad van der Niet). 60 wo ningen 30 woningwetwoningen en 30 premie-B-koopwoningen van het continuplan De Raad en 17 woningwet woningen verspreid.Opgemerkt kan ver der worden, dat nog voor 18 woningen rijksgoedkeuringen zijn verleend, zodat met de bouw daarvan kan worden be gonnen. Katwijker maakte een noodlanding SPIJKENISSE De 33-Jarige piloot G. A. H. D. uit Katwijk aan Zee en zün 42-julg* paaniler W. F. C. B. hebber, gistermiddag met een eenmotorig sport- vllegtuig wegens motorpech een nood landing moeten maken ln een polder bU gemeente Hekelingen. Zij kwamen et de schrik vrö. Het toestel, een Beagle, was van Zestienhoven vertrokken voor een SDort- vlucht, Boven Hekelingen viel de motor Het toestel landde ln een geploegde er en sloeg over de kop. waardoor zwaar werd beschadigd. Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWUK Gevestigd: C. van Delft de Mol van Rünsburg naar Hogewee24; M. M. de Jonge van Leiden naar Drie- plassearseE 17; A. C. A. Konkel van Veisen naar Drieplassenweg 72; h Oe-gstgeert naar Drie- J- R Schreudere van Drieplassenweg 17; N Leeuwen^ van Dordrecht naar p Pluijmert van Schippper plassenweg 17; Sliedrecht naar Drieplassenweg 17; Papcndrecht naar Bouiêvart A W M' Ditetra-Heiiimg rn Badstraat 4 naar Leiden M.hi- stoat 64: W. Th. M. fSÏÏJvaï Knaaneweg 31 „aar Noordwijk. Konin- Ein Aatrrdboulevard 23; M. L Vooiis van Randwee 20 naar Duitsland- D Laag water 8.37 en 20.51 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9