Sintelbaan Leidse Hout wordt bij vorst ijsbaan De Gastspelers vlot Stoepkind brachten in Leiden Serie moties in Leidse raad de Te kust en te keur Ook tennisbaan komt deze winter weer in gebruik B. en W. Leiden: geen schone beloften Leiden heeft nog een lang sportlijstje B R IJ N E N nieuwe leidse courant DINSDAG 15 DECEMBER 1964 Dinsdag Filmzaal universiteit. Rapenburg, l uur: Filmkring K. en O, „Iwan de Ver- e, ichrikkelijke" Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- :en fonds Ned. Gemeenten. W» Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 7 tot fen g uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: ruilavond De Phila telist. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, dé;8 uur: afscheid van de heer W. Veerman n-.iils secretaris van de Leidse Chr. Bestu renbond. Voorschoten: Cultureel Centrum, 8.15 en»iuur: recitel Ine Roeterink-Vonders piano Delien Lucius Voorhorst fluit, rdt Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: dg i Ned. Danstheater. Den Haag: Diligentia. 8 uur: Keiler iQuintett. 'de, Schevenlngen: Kurzaal, 8 uur: Ned. len'Opera, met „Don Pasquale". 20 Woensdag in Wijkgebouw Het Boshuis. 7.30 tot 10 uur: sociëteitavond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (komen en gaan wanneer men wil), leestafel, muziek, gesprek Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkun de, bloemschikken en -binden. Breestraat 87: opening Instituut voor Prehistorie (door presidentcurator van de universiteit, dr. E, H Reerink). Bevrijdingskerk. 7.30 tot 7.50 uur: Herv i Geref. avondgebed. rDen Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nd. Comedie met „Wie is bang voor Vir ginia Woolf?" Den Haag: Diligentia, 8 uur: pianoduo Leidse IJsclub gaat nieuwe toekomst tegemoet J»sé Billard Juliën Azaïs Schevenlngen: Kurzaal, 8.15 uur: Resi- |dentie-Orkest, saxofoonsolist. Donderdag Huis Over 't Hoff. 8 uur: K. en O., het (kerststukjes zelf maken. o.l.v. C. Kriest Stadhuis, 2 en 7.30 uur: gemeenteraads- d«vergadering (begrotingsbehandeling) Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Wim jnneveld. Jj Vrijdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., kerst- ïcert door het RotL Philharmonisch aten Orkest 0.1. v Ed. Flipse; solisten: Aafje ngs-fieynis alt Bram Boelee piano: medew Philharm. koor „Toonkunst" oi.v Stolwijk. Stadhuis. 2 en 7.30 uur: gemeenteraads- ggj.jrergadering (begrotingsbehandeling» Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilavond jroor verzamelaars Academie. 4 uur: inauguratie prof mr p A. Drielsma, gewoon hoogleraar in de J.'~iuccessiebelasting, de registratie en hot J™ regelrecht ïdall Wijkgebouw Rehoboth. 8 uur: afd rem Leiden Vereniging tot bevordering der i de belangen van Slechthorenden, kerstvie- j Aula school Asserstraat 8 uur: afd ,a ^leiden Centruifl Ned Christenvrouwen- 1Cj,.fcond. kerstfeestviering, hunl Den Haag: Kon Schouwburg. 8.15 uur: aienpaagsche Comedie met „Kinderen ffl[ Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Wim Den Haag: Dierentuin. 830 i it kt. Komedie met „Een knecht >1»S mtttars". -ngt Zaterdag reidl Herv" jeuSdgebouw, Hoogl. Kerkgracht ejd" H 8 uur; jongerensociëteit songfestival ,t Sassenheim: Geref. kerk, 8 uur: con- defcert Nat. Jeugdkorps van de Ned. Fed ïlijkfvan Chr Muziekbonden. Den Haag: Kon Schouwburg, 3 uur: Kerkgroep Haagsche Comedie met „De [Zweedse vijfhoek", 8.15 uur: Haagsche inlVtomedie met „De methode Ribadier" ieki! Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Wim ngfr ponnevel d. pro- Schevenlngen: Kurzaal. 8.15 uur: Con- .^kertgebouworkest, met bariton £}J| Schevenlngen: Oude Kerk, 8 uur: Zuid. ids Orkest, met koor en solisten lef.Weihnachtsoratorium. Welke apotheek? zijn! Geopend voor spoedeisende gevallen: ngs-Jpotheek Centraal, Breestraat 74, tel de apotheek Van Breest Smal te Leiderdorp. °P' Camera (2 c :ke- Luxor (230. 7 en 9.15 uur)- Alle 'flalle leeftijden). ^dei^ex (2-30. en 9.15 uur): Eddie In ondfe 0,ie <14 Jaar). aan Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Les Amants het|18 jaar). I Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Schijn- Juwelijk (18 jaar) Tentoonstellingen [Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14 tekeningen van Wim de Mol, elke dag m 4,30 tot 12 uur, vrijdag van 4.30 tot I uur (tot 26 dec.). I De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van Herman Dijkstra (van 14 nov - december) De Ruif. Jan Vossensteeg 59: werken pa Hans Gfttze (tot 24 december: geo pend. 12-20 uur op vrijdag, zaterdag en fcndag van 12-24 uur) i Papengracht tia: tentoonstelling etsen f-eidse studente Christien van der Woll fiot en met 31 december) Biochemie en schaken m proefschrift van LSG'er P. Hörchner LEIDEN ,,De Invloed van testosteron toplonaat op de fosfollpidesynthesc ln de udbiaas", zo luidt de titel van het proef- chrift. dat drs. P. Hörchner donderdag "i de Leidse universiteit zal verdedigen tr verkrijging van de graad van doctor 1 de biochemie. De heer Hörchner, die het doctoraal- *amen aan de Vrije Universiteit heeft 'gelegd, is een goed schaker, die met het erete tiental van het Lelds Schaaknc- ootschap deelneemt aan de wedstrijden iep, p de eerste klas van de Kon. Nederlandse 'thaakbond. Zijn belangstelling voor het schaakspel pijkt ook uit de laatste van de stellin- :cni die hij aan het proefschrift toe legde. Deze luidt: De bewering van De """A in diens boek ,.Het denken de schaker" dat relativisme en ^Pticisme grondtrekken van het wezen de schaakmeester zijn, wordt door onvoldoende geargumenteerd, t is in enkele jaren reeds de derde 'eer, dat een lid van het Leids Schaak genootschap bij zijn promotie in een van stellingen het schaakspel aan de orde Kelt (Van onze sportredactie) LEIDEN .De Leidse IJsclub gaat hoopvol de toe komst tegemoet. Die hoop is gebaseerd op het feit, dat de vereniging dank zij de bemoeienissen van de Sport stichting weer kan beschikken over een ijsbaan. De sintelbaan van de Leidse Hout wordt in gereedheid gebracht als sproeibaan. De hardrijders en hardrijd- sters en toerrijders kunnen dan naar hartelust ij. en weder dienende hun baantje rijden. Ook de kunstrijders en rijdsters kunnen hun hart weer op halen, want ter hunner beschikking staat het tennis park van de Leidse Hout. Een en ander werd gister avond tijdens een vergadering van de Leidse IJsclub bekendgemaakt. Vier jaar geleden had de in 1888 opge lichte vereniging voor het laatst de be schikking over een eigen baan op het terrein aan het Schuttersveld. In verband met bouwplannen kwam toen aan de ijspret een einde. Van een bloeiende ver eniging van ruim veertienhonderd leden werd de Leidse IJsclub een kwijnende organisatie, die nu nog nauwelijks hon derd (trouwe) leden telt. Aanvankelijk werden de ledon ondergebracht op de ijsbanen van de verenigingen in Leider dorp en Oegstgeest. Deze verenigingen zagen hun gastvrijheid na enkele jaren beloond met definitieve lidmaatschappen van Leidenaars. Het werd gisteravond tijdens de verga dering wel duidelijk, dat het moment van de komst van een nieuwe baan geen moment te vroeg is gekomen. Er gingen reeds gedachten rond om de Leidse Lis- club te liquideren. Dat is na niet meer nodig. De nieuwe sproei-üsbaan opent tal van perspectieven. Het is zelfs mogelijk, dat er nationale wedstrijden kunnen den gehouden. Zo ver is het nog lang niet. Deskundigen Voorzitter P. A. de Jong vertelde, dat de Sportstichting over een aantal deskun. dige krachten beschikt, die ervaringen hebben met het aanleggen van ijsbanen Zij zullen in staat zijn om na tien uur Zoekt U een Gouden armband of collier voor 70.- en 100.- of 300> en 800.-. JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG Leidse amateurfotografcu LEIDEN De leden van de Leidse amateurfotografenvereniging waren gis teravond in de bovenzaal van restaurant De Doelen bijeen. Vice-voorzitter G. L. Berg stelde voor de inzendingen de kleurencompetitie voor de 2de ronde op 28 december in te leveren, zodat de jury ruimschoots de tijd heeft. Het eerste deel van het hiernavolgende programma omvatte de tweede ronde van de traditionele onderlinge competitie ,zwart-wit", waarbij het onderwerp weer vrij was gelaten. Nadat de jury gevormd door de heren J. G. Gompelman, H. T Wijsman en F. A. Eradus. zich in afzon dering had begeven, hielden mevrouw Van Dijk en de heer Stoppels hun mede leden bezig met de projectie van de fraaie kleurendia's, van de foto-uitwisseling Oxford-Leiden. Het derde programma-onderdeel werd verzorgd door de heer Gompelman, van ïen aantal zelf geproduceerde zwart wit vergrotingen aan de wand prijkten Hij gaf daarover toelichting. Tijdens de nabeschouwing, die de jury van de Inzen dingen der tweede ronde in de zwart- vorst van vijf graden een prima baan te leveren. De beslissingen om te spuiten worden in de nachtelijke uren genomen Ook de gehele accommodatie van d< Leidse Hout, in casu twee kantines, kleed kamers voor dames en heren en verlich. ting, behoort bij de exploitatie va ijsclub, indien de vorst zijn intrede doet De Sportstichting had reeds laten door schemeren, dat men gedachten laat gaan over het maken van een verbinding waarschijnlijk via een loopbrug de tennisbaan naar de sintelbaan. Kunstijsbaan In hun enthousiasme onthulden de be stuursleden van de Leidse IJsclub ze lis enkele toekomstdromen. Een ervan is het streven naar een kunstijsbaan. Dit zal echter nog wel enkele financiële vraag tekens opwerpen, gezien de ervaringen li Deventer. De bestuursleden zijn zich var die moeilijkheden wel bewust, doch zij wijzen er ook op, dat de banen in Den Haag en Amsterdam than# overbevolkt zijn, Voor de nieuwe baan heeft mer reeds zorgen. Deze betreffen vooral de bewaking en exploitatie en onderhoud. Men denkt aan het aantrekken van sup poosten en enkele mensen, die steeds de baan kunnen schuiven en bijhouden. Voorts heeft men plannen voor een grote ledenwerfactie, waarbij men zelfs de middelbare scholen wil inschakelen Dit laatste in verband met de plannen voor het houden van jeugd- en school- wedstrijden, die dan tot de mogelijk heden gaan behoren.- Geopend Indien de baan opengaat ('s morgens 10-12, 's middags 2-5 en 's avonds 8-11) gaat de exploitatie door de ijsclub pas in. voorwaarden, waaronder de baan werd verkregen, zijn voor een een ver eniging in heropkomst uitermate gunstig. Vooral ook omdat men zelf niet voor het spuiten van de baan behoeft te zorgen. Penningmeester mr. J. Coebergh ont hulde. dat de vereniging over het afge lopen jaar een nadelig saldo had en da' men in de laatste jaren bijna duizend gul- den had ingeteerd van het bezit. Thans heeft men nog drieduizend gulden aan bezittingen Wegens het aftreden van de heren Koopman. Planjer en Kok waren er drie vacatures in het bestuur. In êèn door de benoeming /an der Horst. Men n het jaar de twee bezet te krij- van de heer F. H. hoopt in de loop v andere plaatsen gen. Nu de ijsclub Universiteit voorrang De Kroon verwerpt Rijnsburgs beroep LEIDEN In een uitbreidings plan van de gemeente Oegstgeest is in een uitbreiding van de Leidse 1 versiteit voorzien door ten behoeve van de universiteit een terrein te reserveren in het zuid-westelijke ge deelte van het plan. Bij verwezen lijking zullen de betreffende gron den aan het agrarische gebruik wor den onttrokken. Hiertegen heeft de gemeente Rijnsburg bezwaren bij de Kroon ingediend. In een recent besluit heeft de Kroon niet ont kend dat de betrokken agrariërs hierdoor ernstig in hun economische belangen worden getroffen. Evenwel bestaat aan terreinen voor de uitbreiding der rijksuniversiteit in of in de onmiddellijke nabijheid van Rijnsburg grote behoefte. De Kroon zegt dat hierin bezwaarlijk elders kan worden voorzien zonder aantasting van agrarische of an dere belangen. De onderwerpeiyke terreinen zijn na langdurig overleg tussen de betrokken instanties aangewezen voor de uitbrei ding der universiteit. De Kroon heeft daarom dit plangedeelte goedgekeurd. Zij heeft het algemeen belang van het uni versitair onderwijs voorrang gegeven boven het belang van de betrokken LEIDEN. Het leven kan verba zend ingewikkelde problemen zo maai plotseling te voorschijn toverenwaar men dan maar een oplossing voor moet zoeken. En dan komt vaak van het een het ander. Daar zijn nu de drie nt kunstschilders, Arn, Peter en Rob, die leven onder de hoede van Oom Nieckel, die geen hekel aan vrouwen heeft, maar toch nooit heeft willen trouwen en zijn neven met boete dreigt wanneer ze vóór hun veertigste jaar toch in het. huwelijksbootje zouden willen stappen. Dat geeft „spanningen", vooral omdat nog een huishoudster rondloopt, luis terend naar de naam Eva, die het com mando voert als een admiraal op zijn schip, tot angst en beven van Oom Nieckel zelf Stel u voor, daar vindt oom op de avond van zijn verjaardag op de stoep pak, waar een baby in blijkt te zit ten. Hij vindt het geweldig. Hij neemt het hele geval mee en eer hij boven is heeft hij al de schoonste visioenen ge- id van de toekomst van het kind. Veel moeilijkheden worden door de komst van de baby veroorzaakt. Eva r leven is in geblazen, is het zelfs mogelijk dat zij ook weer in de sportstichting kan worden op genomen. Voorzitter De Jong sprak niet alleen veel dankwoorden uit aan het adres van de Sportstichting, maar had het ook over zeer prettige samenwerking. LEIDEN Drs. De Bruyn van de PSP as gistermiddag in de vergadering vai de gemeenteraad nog al kritisch tegen. het college van B en W. Het wordt dagelijks met zoveel beslommeringen ge confronteerd dat het aan de grote be leidslijnen niet of nauwelijks toekomt. Hij meende uit bepaalde antwoorden van ach ter de B en W-tafel een zekere bang heid, bevreesdheid, afwachting en voor. zichtigheid te hebben moeten afleiden. „Aan een actief beleid in Leiden zijn wij nog steeds niet toe". De heer De Bruyn vroeg B en W, of :n brief van de minister van binnen landse zaken was binnengekomen mededelingen over verhoging van rijksbijdrage aan de gemeente. Andere ge meenten hadden hem al ontvangen. Welke consequenties kan dat hebben voo financiële positie van de gemeente? Hij vond het wel nodig dat de raad dit weten alvorens over de verhoging var tarieven te beslissen. Loco-burgemeester Menken antwoordde De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor begin januari ENKELE STADSBEZORGERS Niet beneden 15 jaar. LEIDEN In het creëren van mo ties heeft de gemeenteraad zich gis teren zeer produktief betoond. Voordat de begrotingsbehandeling begon ren er al enige ingediend en gLstcren werd er nog een aantal aan toege voegd- De heer Sommelinig (P.vd.A.) kwam met een motie tot verhoging uitkering uit het gemeentenfonds gemeente Leiden. Als Leiden zelf enkele plaatselijke tarieven opvoert, mag het toch verwachten dat het rijk ook over de brug komt De heer Vam Baaren (P.v.d.A.) vroeg aandacht voor het feit dat de juiste om vang van de aardgasvondsten nog niet vaststaat. In verband hiermee wenste i de leveringscontracten een bepaling te zien opgenomen die het mogelijk maakt do prijs aan gewijzigde omstan digheden aan te passen. Ook dien-t de vergoeding aan de gemeente zo ruim te zijn dat de gebruikers schadeloos kunnen worden gesteld. Dit raadslid vatte zijn suggestie samen in een motie. Beide kwamen gisteravond niet in be handeling: de raad had behoefte aan nader overleg ZU zullen, naar verwacht wordt, donderdag in behandeling worden genomen. Naar aanleiding van de verhoging der LEIDEN Volgens de heer Ver snel (P.v.d.A.) die gisteravond ln de gemeenteraad sprak over sport zaken heeft Le'den, uitgaande van het landelijke gemiddelde. 36 voetbal velden nodig (er zijn er 22), 15 korf bal velden (er zijn er 10) en ongeveer 8 hockeyvelden (er zijn er 6) Een groot te kort dus. Wat de binnensporten betreft graan ij er kwantitatief weliswaar niet zo slecht voor maar de kwaliteit van de ruimten laat veel te wensen over. Vele zalen zijn verouderd. Het aantal binnen sporten is sterk toegenomen: zU stellen geheel andere eisen aan de lokalen Het efficiënter zijn grotere lokalen te bouwen. De heer Versnel lichtte ztln voor stellen toe: 1. aanleg terreinen voor Leidse clubs in randgemeenten; 2. tien jarenplan met investeringsschema voor sportaccommodaties; 3. ontwerpen nieuwe sportaccommodaties door particuliere ar- dachte dat de clubs maar tegen de ge- ineewte aanleunen zonder zelf iets voor veroetenng en uitbreiding van hun ac commodatie over te hebben. De heer Van Vliet (pro» cnr.) toonae aan dat Lelden wat i[jn totale sport- accomodatie betreft geen onderontwik keld gebied is. Hjj had zeker de indruk dat B. en W. en de betrokken organen doen wat z(J kunnen om de sportcondl- ties te verbeteren. Maar er zijn tegenwerkende factoren: gebrek aan ruimte, spanning op de ar beidsmarkt, het uitblijven van rijksgoed keuringen en de financiële moeilijkheden. Van de bestaande gymnastieklokalen zou een efficiënter gebruik kunnen worden gemaakt. Helaas wordt er wel eens wat vernield. In de accomodatie van de hockeysport zag de heer Van der Vliet een grote achterstand. Met klem ver zocht hij B. en Ween inventarisatie van de behoeften der binnensporten ter hand te nemen. Aan de voorstellen van de heer Versnel had de heer Van der Vliet om vele redenen geen behoefte. rioolbelasting opperde de P.S.P., bij mon de van drs. De Bruyn, de gedachte alle huiseigenaren die één huis hebben en daarin wonen daarvan uit te zonderen. Immers, bij deze categorie is toch geen sprake van winstbejag. De VVD. gaf de P.S.P. hierin steun. B. en W. ontraadden deze motie aangezien de huiseigenaren niet onderworpen zijn aan huurverho gingen terwijl zij toch compensaties ont vangen. De P.S.P.-fractie trok daarop haar motie in. Het voorstel van B. en W. tot verhoging van de rioolbelasting werd aangenomen met de stem van de heer Frans (P.S.P.) tegen. De heer De Bruyn stemde toch voor. De heer Van Aken (P.v.d.A.) diende een motie in met betrekking tot de ge meentelijke voorlichting. Hij wenste een pre-advies van B. en W. over de moge lijke wenselijkheid van instelling van een commissie van bi stand. Deze motie werd met algemene stemmen aanvaard. Zo ging het ook met de motie van de heren Ten Broek. Ham en Van Eg- mond (K.V.P.): teleurstelling over feit dat de bijzondere rijksuitkering bevolkingsagglomeratie slechts geldt aor gemeenten met 150.000 of meer in- Ten slotte het amendement van de ne ren mr Portheine en Zitman (VVD): geen betaling van de verhoging der riooi- belasting door de eigenaars maar door de gebruikers Het werd met 33 tegen 3 stemmen (de heren mr Portheine. Zitman eb Duyvcrman) verworpen. De raad nam het voorstel van B. en W. tot verhoging van de reinigingsrechten aan. met de stemmen van de P.S.P, en C.P.N. (in totaal drie) tegen. de heer De Bruyn, dat B en W wel dege lijk geroepen zijn ook op de kleinigheden te letten. „Wij zijn er met elkaar om wel de grote als de kleine dingen onder ogen te zien en zo goed mogelijk te rege len". Van „straffe toezeggingen" er „schone beloften" wil het college zich ze ker in deze burgemeesterloze periode onthouden, ook al met het oog op de fi nanciële werkelijkheid. „In het algemeen zijn wij het spreekwoord indachtig: Veel beloven weinig geven Gestapo Milly Scott zingt in De Rank NOORDWIJK Maandag Z1 december 's avonds om acht uur treed; in De Rank op de bekende zangeres Milly Scott. die met het Noordzeek oor gospels en kerst liederen hoopt te zingen. De juiste temperatuur om met de omringende gemeenten tot een intensieve samenwerking te komen achtte de heer Menken niet aanwezig zolang de grens wijziging haar beslag niet heeft gekre gen. „Als een wethouder van tengemeente het nog heeft over Gestapo- mentaliteit en Hitlerregime, wa gaat over de verlangens van Leiden, dan ontbreekt mij de lust met dergelijke heren rond de tafel te gaan zitten" De heer Menken deelde de raad nog ee, dat B en W de rijksgoedkeuring het gezondheidscentrum in Noord, gaande op een toezegging uit Den Haag, nog dit jaar verwachten. Wethouder Harmsen herinnerde er de heer De Bruyn aan dat hij reeds vrijdag avond had gewezen op de onlangs ont vangen. circulaire van de minister binnenlandse zaken; de hogere uitkering is bedoeld tot dekking van de salarispos- moet over twee jaar worden ver deeld. Functie schoolhoofd moet beschermd LEIDEN „De functie van hoofd der lagere schooi moet niet worden uitgehold. Het verdient overweging het vakonderwijs bij het gewoon la ger onderwijs uit te breiden opdat de taak van het hoofd kan worden ver licht en het hoofd in de gelegenheid wordt gesteld hulp en leiding te geven aan het personeel en speciaal de jonge onderwijzers te begeleiden". Dat zei de onderwijsspecialist van de KVP-fractie. drs. Wiertz. in de Leidse raad. toen voorzitter Menken het hoofd stuk „onderwijs en andere zaken" had opgeslagen. Bij de uitgaven voor het vakonderwijs moet rekening worden gehouden met de positie van het hoofd en het belang van de schooL De heer Wiertz vroeg B. en W. ook, anneer de bouw van de serie u.Lo.- en kleuterscholen kan beginnen. Een opgaande lijn nam de heer Van Aken (P.v.d.A.) waar in het plaatselijke toerisme. Coördinatie tussen de V.V.V. ln deze omgeving kwam hem zeer nut- een integratie van eikaars be langen. De Leidse V.V.V. heeft geen fi nanciële reserves en is dan ook niet tot extra daadkracht in staal'. Er zijn groe pen die, wat de steun aan het VW-werk betreft, nog steeds ten achter blijven. Het corso bestaat volgend jaar tien jaar; krijgt het nog een bijzonder cachet? De Internationale uitwisseling zoals die in onze stad op gang is gekomen, kan, naar de heer Van Aken dacht, heel goed nieuwe ideeën gebruiken. Expositie in Leiden van twee Noordwijkers LEIDEN Guus Westgeest en Ben de Croock uit Noord-wij k exposeren in de Boerhaavezalen schilderijen, plastieken, gouaches en aquarellen. De tentoonstel- geopend zondag 27 december van 4 tot 6 uur en van 7 tot 9 uur en van 28 december tot en met 2 janua tot 5 en van 7 tot 8 uur. Gezellig Dat veroorzaakt de bekende grap pige situaties, die de schrijver van het stuk Pé Mühren goed weet te gebrui ken. maar van overdosering is geen sprake. Hij blijft binnen de perken en daardoor blijft het stuk gezellig om naar te kijken. Er gebeuren natuurlijk nog veel meer wonderlijke dingen. Er wordt ook nog een jonge vrouw binnen gedragen, die voor het huis van haar stokje ging, en het blijkt dan weer dat deze jonge vrouw getrouwd is met Arn, één van de neven. Maar niemand mag het natuurlijk weten. En dat kind? Dat is van Arn en zijn vrouw. En er gebeuren nog veel meer wonderlijke zaken, die de schrijver eerst in zijn toverpen gestopt heeft en ze er schrijvende weer laat uitkomen. Tot slot is de pen leeg, maar de hoofden vol met de grapjes van de grapjes-tovenaar Mühren. Vlot De r.k. toneelgroep „De gastspelers" heeft onder regie van Jac. Buis een vlot te opvoering gegeven. Wilma van Rijn was een goede, pinnige huishoudster, een beetje te erg af en toe, maar goed volgehouden. P Jacobs, C. v. d. Drift en W. van Piere waren de drie neven en kunstbroe ders. Ze speelden goed, maar meer dif ferentiatie in de drie typen onderling had het geheel verlevendigd. W. Houps, was een gezellige Oom Nieckel, maar hij toonde een te teer hartje te bezitten om te kunnen gelo ven, dat hij niets van vrouwen heb ben moest. Ook de andere rollen wa- goed bezet, zodat het geen wonder was dat het een succesvolle avond werd. A. C. Bouwman. Vit het politierapport Leidse schillenboer pleegde ontucht LEIDEN De politie heeft een 57- jarige schillenboer gearresteerd, die wordt verdacht ontucht te hebben gepleegd met minderjarigen. Vanmorgen vroeg, terwijl het nog don- er en regenachtig weer was, reed een auto op de Eerste Binnenvestgracht tegen een ladder, waarop een glazenwasser stond. De man kwam op straat terecht werd met verschillende verwondin- naar het Academisch ziekenhuis ge bracht. Gistermorgen zwenkte een 63-jarige bromfietser op de Hooigracht, rijdend in de richting van de Nieuwe Rijn, plotseling naar links, ter hoogte van het Elisabethziekenhuis. De man viel en brak zijn linker onderarm. Strenge straffen voor verkeersovertreders bij de kantonrechter LEIDEN Honderd gulden boete en ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden, was de straf die kanton rechter mr. De Koning gisteren oplegde aan een 46-jarige Amsterdamse monteur. Deze had op rijksweg 4a zo onvoorzich tig Ingehaald, dat een achteropkomende auto een botsing niet meer kon voor komen. Een 31-jarige kantoorbediende uit Rot terdam veroorzaakte op 14 juld met zijn auto een frontale botsing op de provin ciale weg te Katwijk, waardoor twee in zittenden in een Leids ziekenhuis moes ten wonden opgenomen. Zonder enig geldig motief had hij op de linker rijbaan gereden. Een boete van150 gulden en voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende een jaar, met een proeftijd van twee jaar. was, zijn straf. De officier van Justitie, mr. Out, eiste tegen een 37-jarige Naaldwijkse expedi teur. die op 23 augustus door de sterke boeggolf van zijn speedboot te Kaagdorp nogal wat schade had aangericht, 60 gul den boe be. De kantonrechter achtte het gedrag van de man nog slechter, zodat hij 100 gulden vonniste. Dronken chauffeurs voor de rechter ZOETERWOUDE Donderdag a.i avonds om acht uur hoopt de CJV van de herv. gemeente alhier in het verenigings gebouw Ons Huis haar jaarfeest te vie- Opgevoerd zal worden het toneel stuk „Valstrik voor een man alleen". VOLWAARDIG ELEKTRONISCH ORGEL f 1995,- Voor Leiden en omstreken zijn verkoop en service in handen van TURFMARKT 7 LEIOEN Anno 1692 DEN HAAG. De drank speelde een kwade rol in het leven van een chauffeur uit Noordwükerhout. Reeds eerder had hij als gevolg van dronken een auto be sturen terecht gestaan. Verdachte had nu bij het achteruit rijden een auto geramd. In verband met de vorige veroordeling eiste de Officier nu drie maanden ge vangenisstraf, drie jaar ontzegging der rijbevoegdheid en verbeurdverklaring der in beslag genomen auto. ,Kan het geen voorwaardelijke straf worden"'" probeerde verdachte. Dat kon het beslist niet; de rechter ver oordeelde overeenkomstig de eis. Voorts was er een chauffeur uit War mond, die het er al niet veel beter af had gebracht. Ook hij had een aantal café's bezocht en was toen achter het stuur van zijn auto gaan zitten. luidde hier f100 boete, vier maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid. „Het heeft me al een hoop geld gekóst" luidde de informatie van verdachte, want een aanrijding was er nogal wat scha de aangericht Doch de rechter veroordeelde overeen komstig de eis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3