Wilson in januari naar De Gaulle Geen graanprijs vóór 31 dee.? Jjh eg* lij. legi Schroder met \e handen naar Londen Engeland nu het land der dikzakken? VAN DEN BRINK HOEDENNIEUWS Nederland tevreden met akkoord wegvervoer Motie Kamercommissie over Europaparlement Zetel V-raad maakt neutraal-zijn moeilijk Met wat slagroom doet u wonderen! Geen twee in asiel voor Hongaren Egypte 0 m Bruid uit beperkte kring VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 PARIJS Het is niet uitgeslo ten dat in de tweede of derde week van januari een diplomatiek over leg over de kwestie-M.L.F. zal plaatshebben tussen de Franse president Charles de Gaulle en de Britse premier Harold Wilson, die gisteren van zijn besprekingen met president Johnson in Londen is teruggekeerd. Er worden op het ogenblik drukke voorbereidingen getroffen voor een ontmoeting tus sen de twee leiders. Dit Frans-Duitse gesprek is voortge vloeid uit het overleg dat Wilson eer der deze week in Washington voerde. Bij deze gelegenheid zou Johnson te gen de Britse premier hebben gezegd dat de Verenigde Staten een Atlanti sche kernstrijdmacht in een andere vorm dan de multilaterale Navo- kernmacht (MLF) wou overwegen. Het gaullistische blad Paris-Presse is weinig optimistisch over een ontmoe ting De Gaulle-Wilson. Het blad meent dat Wilson niet veel kon verwachten van een bezoek van Parijs. Zijn voor stellen. aldus Paris-Presse. schijnen hetzelfde gebrek althans in de ogen i De Gaulle te vertonen als die i Johnson: het besluit over het ge- if i Alternatief De Westduitse minister van buitenland se zaken, Schroder, die in de Franse hoofdstad met regeringsfunctionarissen over het probleem van de MLF heeft gesproken, zal vandaag naar Londen ver trekken waar premier Wilson hem een overzicht zal geven van zijn gesprekken met president Johnson. Schröders bezoek aan Parijs had voornamelijk tot doel te weten te komen welk alternatief Frank rijk eventueel bood voor de voorgestelde multilaterale Navo-kernmacht. Verwonderd Schröders Franse collega, Couve de Murville, had zich lichtelijk verwonderd getoond toen hem deze vraag gesteld werd en op zijn beurt gevraagd waar voor Frankrijk precies een alternatief moest bieden. Niemand weet nog wat de bedoeling is van de MLF. Sommigen zeggen, dat hiermee voorkomen wordt dat West-Duitsland in het bezit komt kernwapens, volgens anderen wil LONDEN Engeland dreigt een natie van dikzakken te worden. Ongeveer 23 miljoen mannen en vrouwen (bUna de i de bevolking) weegt te veel. helft Het onderzoek is ingesteld door een onderneming, waarvoor dit goed nieuws is een verkooporganisatie van ver mageringskaakjes. Uit de statistieken, die ontleend zijn aan een aantal medische publicaties, blijkt: 2. 691.000 mannen en 1.401.000 vrou wen zijn meer dan 20 procent te zwaar; 3. de dikzakken kosten de zieken fondsen 22,5 miljoen gulden per jaar aan door artsen voorgeschreven vermage ringsgeneesmiddelen; 4. alle Britten, die teveel wegen, zijn ouder dan 15 jaar; 5. vrijwel alle mensen, die hun arts in verband met hun gewicht raadplegen, zijn vrouwen. Franse diplomaat gaf hoornvlies aan Japanner door een verwonding het licht in zijn linkeroog verloor, heeft het gezonde net vlies van zijn blinde oog aan een blinde in Japan afgestaan. Oogartsen in Tokio hadden Missoffe gezegd dat een operatie nodig zou zijn om het zieke oog te verwijderen. Het hoornvlies werd aan een blinde gegeven die nu weer door één oog kan zien. West-Duitsland juist langs deze weg aandeel geven in het gebruik van deze wapens, zo had de Franse minister Ontevreden Het is wel duidelijk dat Schroder, die ontevreden uit Parijs is vertrokken, met lege handen in Londen zal arriveren voor wat betreft het resultaat van zijn overleg met Couve de Murville. Behalve deze kwestie is er ook nog eer ander geschilpunt tussen Schroder er zijn Franse ambtgenoot. Terwijl West- Duitsland, Italië en andere EEG-landen een conferentie bepleiten ter bespreking van de recente Westduitse en Italiaanse voorstellen inzake de politieke een ding, voelt Frankrijk meer voor conferentie van de Euromarktlanden ten opzichte van de voorgestelde multilatera le kernmacht. Volgens welingelichte kringen is niet duidelijk of Frankrijk het overleg over de politieke éénwording afhankelijk wil stellen van de MLF. De Fransen willen handhaving van de nu cleaire status quo, zo menen deze krin- Vandaag bij v. d. Brink Crylor bontmutsje heerlijk warm over de 14,95 Mariner-4 in juli het dichtst bij rode planeet PASADENA Het ruimtevoertuig „Mariner-4 dat foto's van Mars moet maken, zal de rode planeet 14 juli op een afstand van nog geen 8.700 km passeren, zo hebben wetenschappelijke medewer kers van het laboratorium voor straal aandrijving te Pasadena gisteren bekend gemaakt. Zaterdag werd de koers van de Mari ner-4 die het ruimtevoertuig op een af stand van ruim 241.000 km langs Mars zou hebben gevoerd, gewijzigd. De Mari- ner-4 moet 22 foto's van Mars nemen Deskundigen zeiden dat het ruimtevoer tuig nu radioseinen naar de aarde zal zenden door de atmosfeer van Mars heen. Men hoopt op deze wijze gegevens te kunnen krijgen over de dichtheid de atmosfeer van de rode planeet over het eventuele leven aldaar. Boeddhisten gaan anti-Amerikaanse betoging houden SAIGON De boeddhistische leiders in Zuid-Vietnam hebben gisteravond be sloten tot een grootscheepse campagne tegen de vijf weken oude regering van Tran van Hoeong. Volgens welingelichte kringen gaven de boeddhisten na hun tweedaagse bijeenkomst te kennen, dat de campagne een duidelijk anti-Ameri kaans karakter zou krijgen wanneer de Amerikanen de huidige regering bleven steunen. De boeddhistische leiders zullen verwachting vandaag het Zuidvietnamese staatshoofd in een brief om verwijdering van de regering langs grondwettelijke weg vragen. Over de tactiek die de boeddhisten zullen volgen is niets bekend. Hun natio nale hoofdkwartier in Saigon zal als r de campagne funge- Plezierrijder van tien jaar WESTMINSTER. CALIFORNIÊ De tienjarige Stephen Dugmanies, die nau welijks groot genoeg is om over het stuurwiel heen te kijken, heeft zichzelf de eerste rijles gegeven. En hoe. Ij is in de auto van zijn vader naar het op ongeveer 100 km afstand gele gen Pacoima gereden om zijn tante te bezoeken. at is op zichzelf al een hele prestatie, wat iedere vrachtautochauffeur op de ze route zal erkennen, maar hij heeft het bovendien gedaan tijdens het druk ste gedeelte van het spitsuur. Ook steun inzake Rijnvaart BRUSSEL De ministerraad van de E.E.G. heeft gisteren vrij wel overeenstemming bereikt over de regelingen voor het goederen vervoer langs de weg. Enkele juri dische aspecten moeten nog wor den besproken. De Nederlandse staatssecretaris van verkeer en wa terstaat, M. J. Keijzer, toonde zich zeer voldaan over het bereikte re sultaat, waarbij Nederland 176 van de 880 „gemeenschapscontingen ten" toegewezen heeft gekregen. Deze contingenten geven een vervoer der uit een van de zes landen het recht tot het verlenen van diensten op het gehele grondgebied vap de gemeenschap voor grensoverschrijdend verkeer. Voor het eerste jaar zijn deze. vergunningen toegewezen op basis van de gevraagde hoeveelheid. Frankrijk en Duitsland kre gen er elk 210, België 118, Italië 142 Luxemburg 24. Daarna zullen de vergun ningen worden toegewezen op basis van het gebruik, dat van de toewijzing het eerste jaar is gemaakt en van het han delsverkeer via het wegvervoer, de bin- ïnvaart en de spoorwegen. Bij dit akkoord zijn voor een groot gedeelte de Nederlandse voorstellen overgenomen. Dat de regelingen t schijnlijk nog niet op korte termijn kracht kunnen worden, wordt vei zaakt door de Franse voorwaarde, dat ook akkoorden moeten zijn bereikt over binnenvaart en spoorwegen. Onaanvaardbaar De Europese commissie die alle bilate rale akkoorden ineens had willen ver vangen door een geraeenschapscontingent waaruit aan elk land een bepaald percen tage zou worden toegewezen, heeft zich bij het besluit van de ministerraad moe ten neerleggen. Vooral voor Nederland was het voorstel van de commissie on aanvaardbaar. Nederland staat voorts niet meer geïso leerd wat betreft de afwijzing van mar- Italiaanse ministers naar huis BRUSSEL Duitsland krijgt inzake een Europese graanprijs weer wat uitstel. Dat komt door de Italiaanse presidentsverkiezing. De Italiaanse ministers hebben aangekondigd dat zij daarvoor naar Italië teruggaan. In ieder geval is de eindfase van de landbouw-ma- rathon die op 18 en 19 december was gepland, van de baan, en het is ook onwaarschijnlijk, gezien de binnenlandse politieke moeilijkhe* den in Italië en de weinige bereid heid van Bonn, dat voor het nieu we jaar een gemeenschappelijk standpunt is bepaald. Waarschijnlijk zal de Franse minister Pisani morgen fel van leer trekken tegen deze wijze van politiek bedrijven. Het is immers Frankrijk geweest, dat waar schuwde voor de consequenties, die het uitblijven van een gemeenschappelijke graanprijs voor de EEG zou hebben. Hij zal zich echter bij het uitstel neer moeten leggen, indien het Italië onmogelijk zal zijn ministers naar Brussel te sturen. De verkiezing in Italië begint 16 december. De Europese commisie heeft inmiddels ;n regeling uitgewerkt voor de ge meenschappelijke financiering van het landbouwbeleid. De percentages die de Zes thans betalen, zijn daarin gehand haafd, met dien verstande dat aan Italië dat relatief zwaar belast wordt, enige cessies zijn gedaan. De percentages die betaald zullen moeten worden, blijven België en Luxemburg 4,5 procent, Duits land 31, Italië 28, Frankrijk 28 en Neder land 13. getarieven voor de Rijnvaart. Zowel Duitsland als Italië kwamen het Neder landse standpunt tegemoet, dat de vaart op de Rijn vrij moet blijven. Hoe groot het Nederlands belang in deze kwestie is blijkt uit het feit, dat 52 procent van het verkeer stroomopwaarts en 57 procent stroomafwaarts door Ne derland wordt verzorgd. Over de kwestie van maten en gewich- n voor vrachtauto's kwam men geen stap verder. Zowel Nederland als Duits land konden geen asdruk van 13 ton voor de EEG geldend, aanvaarden. Onze staatssecretaris betoogde, dat de 800 km autoweg die Nederland tot 1970 wil bou wen, in dat geval niet twee, maar drie miljard gulden zou gaan kosten. In beginsel werd overeenstemming e- reikt over opheffing van dubbele autobe lasting, de vrije invoer van zich in tanks van motorvoertuigen bevindende brand stof en normen voor arbeids- en rusttij- Prinses Alexandra van Kent was in Londen op bezoek in het Na tionale Hart-ziekenhuis van Marylebone, waarvan zij be schermvrouwe is. De prinses hield zich aan de ziekenhuisvoor schriften en droeg keurig netjes witte sloffen over haar schoenen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede- Kamercommissie voor buiten landse zaken heeft gistermiddag met algemene stemmen haar goed keuring gehecht aan een ontwerp- motie-Blaisse (kath.v.), waarin de regering wordt gevraagd de demo cratisering van de Europese ge meenschappen en met name de positie van het Europese parle ment met grote kracht te blijven verdedigen. De goedkeuring bete kent, dat de ontwerp-motie begin volgend jaar, bij de plenaire be handeling van de begroting van buitenlandse zaken, als motie van de hele commissie aan de Kamer ter beoordeling zal worden voor gelegd. Ze zal dan ongetwijfeld worden aanvaard. Minister Luns was blij met deze spraak. Hij beschouwde haar als versterking van het regeringsstandpunt. In de motie zegt de Kamercommissie met de regering van oordeel te zijn, dat de levensvatbaarheid van de Europese ge meenschappen in groot gevaar komt als de Europese volksvertegenwoordiging ir de werkzaamheden en ontwikkeling var de gemeenschappen niet tijdig de verant woordelijkheid zou krijgen die haar toe komt. Daarom vindt de commissie, dat reeds bij de komende herziening van de financieringsregeling van het Europese Landbouwfonds geen sprake kan zijn vervanging van de direkte bijdragen de EEG-landen aan dit fonds door eigen middelen van de EEG, zonder dat bij de begrotingsprocedure een centrale plaats wordt toegekend aan het Europese parle ment. Vorig jaar had de Kamer reeds "?n soortgelijke motie aanvaard. Er bleek tussen de meerderheid vj •mmissie en minister Luns ook geen verschil van mening te bestaan over d« noodzakelijkheid om een versterking var de bevoegdheden van het Europese par lement te doen voorafgaan aan het hou den van rechtstreekse verkiezingen vooi dit parlement. Vragen over het reactorcentrum in Pet ten beantwoordend, zei staatssecretaris De Block dat de regering erop staat, dat het terzake met Euratom gesloten ver^ drag wordt nagekomen. Zoals bekend wil Frankrijk zijn bijdrage aan het Pettense project sterk inkrimpen om de Franse ..inbreng" elders te kunnen vergroten. Nederland houdt echter aan de legitieme verplichtingen vast. De staatssecretaris erkende overigens, dat de animo van buitenlands personeel om in Petten te gaan werken gering is. De honoraria kunnen redelijk worden genoemd, maar daar ze afgestemd zijn op de Nederlandse kosten van levensonderhoud, liggen ze veelal lager dan de salarissen bij verge lijkbare buitenlandse centra. Bekentenis moord propagandisten in bezit van FBI MERIDIAN (V.S.) Het FBI is ir het bezit van een bekentenis van éér van de 21 verdachten die vorige week in verband met de moord op de drie propagandisten voor rassengelijkheid in Mississippi werden gearresteerd. Deze bekentenis zou zijn afgelegd doof een zekere Horace Doyle Barnette. Dit vertelde gisteren een lid van het FBJ tijdens een verhoor van de verdachten. Barnette, die niet in de rechtszaal was komt uit Minden, in de staat Louisiana. De afgelopen zomer verbleef hij met zijn >uw in Meridian, Mississippi, waar hij auto-onderdelen handelde. Volgens het II was hij één van de tien personen in feite het plan om de drie mannen te vermoorden hebben uitgevoerd. Alle 21 verdachten bevinden zich op vrije voeten nadat zij een borgsom hadden gestort. Het verhoor had ten doel de regering de gelegenheid te geven te laten zien de afgevaardigde van het ministerie justitie over voldoende bewijsmateriaal beschikt om de verdachten voor de grand jury te brengen. Koffie, cake, pudding, vla-flip, vruchten alles wordt nóg lekkerder en nóg gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De strikt neu trale houding die Nederland in het conflict tussen Indonesië Maleisië aanneemt, zal niet van invloed zijn op een eventuele aan vaarding door ons land van het lid maatschap van de Veiligheidsraad, zo verklaarde minister Luns gis teren in de Tweede-Kamercom missie voor buitenlandse zaken. Zoals bekend is Nederland kandi daat voor een zetel in de V.R. Minister Luns besefte overigens, dat bij aanvaarding van die zetel zich situaties kunnen voordoen waarin wij minder makkelijk met ons neutraliteitsstandpunt uit de voeten kunnen. In antwoord op vragen van de Kamer leden Van Dis (s.g.) en Harmsen (boe renpartij) verklaarde de minister, dat de regering niet wenst terug te komen op het afwijzend standpunt van vorige kabi netten ten opzichte van een erkenning van de republiek der Zuid-Molukken. Hij noemde het een miskenning van de inter nationale politieke realiteit wanneer mei denkt, dat Nederland door zo'n erken ning in de wereld belangstelling zou kunnen wekken voor het vraagstuk-Am- bon. Nederlandse stappen in die richting zouden de nieuwe betrekkingen met In donesië onmiddellijk afsnijden. Ze zou den voorts het welzijn van de Ambone zen in Indonesië in gevaar brengen en de terugkeer van hier te lande verblijvende Zuid-Molukkers naar hun vaderland e stig vertragen. Tijdens zijn verblijf Indonsië had mr. Luns de kwestie Ambon niet met president Soekarno be sproken. De minister had geen enkele reden te veronderstellen, dat Indonesië zich zijn verplichtineen krachtens het W. Irian-akkoord zal onttrekken. Uit publie ke uitlatingen en in persoonlijke contac- Vice-voorzitter van Euratoni-commissie dient ontslag in BRUSSEL Professor Enrico Medi, de Italiaanse vice-voorzitter van de Eura- tomcommissie heeft zijn ontslag inge diend. Dit besluit zou in verband staan met de crisis die op het ogenblik Eura tom doorworstelt doordat de „zes" ei nog niet in zijn geslaagd de begroting voor 1965 op te stellen hetgeen een gevolg is van het gebrek aan overeen stemming ten aanzien van de werkzaam heden van dit Europese orgaan. „Ruimteperron" gelanceerd KAAP KENNEDY - Een Titaan-3-ra- iet is gisteren gelanceerd, die een 4080 tg zwaar gevaarte met opnieuw te star ten motoren en een tweede kunstmaan in baan om de aarde moet brengen. Na omwenteling zal deze tweede kunst- n in een sterk ellipsvormige baan worden gebracht. Deze kunstmaan weegt 1700 kg. ten is gebleken, dat Indonesië zijn ver antwoordelijkheid ten deze wil waarma ken. Afwijkende opvattingen hiervoor in Indonesië zijn door de regering van dat land gedesavoueerd. BERN Met 200 van de 219 stemmen is Hans-Peter Tschudi door de Verenigde Kamers tot president van Zwitserland oor 1965 gekozen. Hij is 51 jaar en lid an de socialistische partij. De president wordt jaarlijks gekozen uit de zeven leden tellende bondsraad. Gewoonlijk wordt de vice-president van deze^raad gekozen, zoals ook nu is ge- In Lutherlied nu atoombom CINCINNATI De Ameri kaanse rooms-katholieken, die nu ook Luthers Vaste Burcht kun nen zingen, doen dat toch een beetje anders, dan de protestan ten in de Verenigde Staten. Dit blijkt uit het nieuwe volksmis saal, dat dezer dagen in Cincin nati (Ohio) verscheen met toe stemming van de bisschop. In de gebruikelijke versie zin gen de protestanten: „The prince of darkness grim. We tremble not for him." (Vergelijk in de klassieke Nederlandse berijming: Hoe ook de satan woedt, wij staan hem voet voor voet.) De rooms-katholieken zingen echter op deze plaats: „The guns and nuclear night stand withered in his sight." (Geweren en atoom kracht staan vernietigend voor Zijn aangezicht.) De uitgever van het volksmis saal wijst er op, dat dit niet het gevolg is van rooms-katholieke bezwaren tegen de oorspronkelij ke tekst. Wij wilden alleen maar de middeleeuwse taal aanpassen aan de tegenwoordige tijd, zo zei hij. CAIRO Het neutral is tische Egypte is door twee Hongaarse verstekelingen in verlegenheid gebracht De twee man nen, monteurs van het vliegveld te Boedapest, verschenen zaterdag op het vliegveld van Cairo en verzochten om politiek asiel. Beide mannen hadden zich verborgen in de bagage-afdeling van een Hongaars vliegtuig, dat van Boedapest kwam. Zij probeerden onopgemerkt van het vlieg veld te komen door de bewaking om te kopen, maar werden aan de autoriteiten overgedragen. De Hongaarse ambassade verzocht beide mannen als misdadigers uit te leveren. De regering van Nasser heeft dit geweigerd, maar wil de beide r asiel verlenen. Officiële zegslieden hebben verklaard, dat de twee Hongaren morgen aan boord van een vliegtuig met bestemming Europa zullen worden gebracht Fransen komen met nieuw model Peugeot PARIJS De Franse automobielfa briek heeft gisteren bijzonderheden be kendgemaakt over een nieuw model, een 1100-cc personenwagen. De firma heeft alleen foto's en de belangrijke gegevens gepubliceerd, moge lijk hiertoe aangezet door de twee dagen geleden geïntroduceerde nieuwe Renault. Beide wagens komen het volgend voor jaar op de markt. De Peugeot 204 lijkt op de bekende 404 aar is slanker van bouw en heeft rechthoekige koplampen. De viercylinder motor ligt dwars voor in de wagen. De auto weegt 800 kilogram heeft vóór schijfremmen -en achter trom- melremmen. De Peugeot 204 zal een top snelheid krijgen van 130 kilometer per uur en een benzineverbruik van 1 op 12,5. limonade de drank voor I In Londen is gisteren een smetteloze blauw witte diamant, waarvan men zegt dat hij heeft toebehoord aan de zeven duizend gulden verkocht. De 22 milimeter lange, 30.38 karaats steen was aangeboden Zwitserse door een verzamelaar Franse ster, die niet wilde, dat kardinaal-staatsman Ma- drag v„n zevenhonderd- laam bekend werd. Een Amerikaanse sa kenman uit New York wil een radiozender op richten die voornamelijk lichte programma's zal uitzenden voor de dui zenden taxi-chauffeurs in de miljoenenstad. Het programma zal bestaan uit lichte muziek, beursberichten, de juiste tijd en reclame. I Een Russische econoom klaagt dat in het land te weinig uien worden ver kocht. Hij zegt dat de boeren weigeren dit ge was te kweken omdat het onrendabel is. I De Russische prof. Mik hail Toepyef, voorzitter van een onlangs opge richt comité voor de red ding van de toren van Pisa, wil proberen de scheve toren weer recht te zetten. De Italianen voelen er echter niets voor omdat Pisa zonder zijn scheve toren geen Pisa meer is en boven dien vrezen zij dat er geen toeristen meer naar de toren komen kijken. 1688) Wanneer men gaat huwen- is. Ongunstige gevolgen zijn eigenlijk is de keus van de persoon met wie pas te vrezen, indien ongunstige erf- men de levensreis wil ondernemen, faktoren zijn binnengeslopen. Zolang een ernstige zaak. Zij behoort dit al- dat niet het geval is, kan inteelt zich thans te zijn en vele ontsporingen, vele eenwen lang voortzetten, zonder die momenteel in onze samenleving nadelige gevolgen. Tot op dit ogen- zijn waar te nemen, zijn zeker voor blik zijn er in Klein-Azië en Noord een belangrijk deel terug te voeren Afrika talloze dorpen en oasen, waar tot het feit dat bij de keuze van de iedereen familie is van iedereen, zon- huwelijkspartner niet de nodige ernst der dat enig spoor van degeneratie is betracht. Vaak wordt door zeden en gebruiken en niet zelden ook door onzinnige vooroordelen de kring vernauwt, waarbinnen de hu welijkspartner moet worden gezocht, zo dat moet worden gesproken van „endogamie", wat let terlijk vertaald eigenlijk „binnenhu- welljk" betekent. De term duidt aan dat de bruid of bruidegom uit een be paalde kring TOCH IS HUT ZO! valt waar men. Soms zijn in die samenlevingen de degeneratiever- scbijnselen zeldza- grote steden, waar inteelt uitzondering In Zwitserland, waar lokale endo gamie vaak een grote rol speelt, heeft een Zwitsers onderzoeker het dorp Bosco-Gurin in het kanton Tessino eens terdege onder de loup genomen gegadigden moet omdat alle families daar sterk aan komen. Die kring kan betrekking heb- elkaar verwant waren. Desondanks ben op het eigen ras, zoals bij negers kon hij geen spoor van degeneratie en blanken in Znid-Afrika en de zui- ontdekken. Andere onderzoekingen bij delijke staten van de V.S„ in welk volksgroepen die de endogamie tot geval van rassen-endogamie wordt een kleine kring beperkten, wezen in gesproken. Maar er bestaan ook stan- een zelfde richting. Zodat we tot de den-endogamie, stam-endogamie, lo- konklusie kunnen komen, dat inteelt kale endogamie, waarbij men bij zichzelf geen goed en geen kwaad voorkeur trouwt met het meisje of de w» maar bij het binnendringen van jongen van dezelfde stand, stam of ongunstige erffaktoren tot schadelij- woonplaats. he gevolgen kan leiden en In verband Dat de endogamie die zich in een me* dit gevaar liefst vermeden moet nauwe kring voltrekt tot inteelt met worden. ongunstige gevolgen kan leiden, is ge- Die onderzoekingen in Zwitserland bleken uit de geschiedenis van som- hebben overigens een merkwaardig mige vorstengeslachten. Desondanks voorbeeld van verborgen erffaktoren moet worden gewaakt voor de uit- aan het licht gebracht, spraak, dat inteelt altijd bedenkelijk Nadruk verboden. H. Pétillon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9