DOELPUNT VAN MOULIJN BEKRONING Interlands leven nog Nederlandse volleyballers hebben redelijke kans „Nederlands elftal vulde leemte in mijn kennis op" L Jubileummatch met goud opgetekend ENGELSEN prachtig spel Ned. elftal HIELDEN EER OP MET 1-1 sigaren uitzonderlijk goed! m Pluimgraaf! linksbinnen in Ned. zaterdagelftal Jonker Janeen van de oudste automobilisten Meer uren gymnastiek voor onze jeugd Dank je wek Dick van Bommel 9 DONDERDAG 10 DECEMBER 1964 Les van Amsterdam (tan sportredactie) AMSTERDAM Dat het inter land-voetbal stellig no£ wel reden tot bestaan heeft, is woensdagavond uel heel duidelijk geworden in hel Olympisch stadion in Amsterdam. Niet alleen dat na vele alarmerende berichten in de voorgaande weken de tribunes tot de laatste plaats vol ledig bezet waren soms meer dan dat maar boven alles zijn de duizenden dik tevreden naar huis gegaan. Wal er voor nodig is om dit zelfs op oen avond door de ueek te bereiken, mag wel duidelijk heteneen aantrekkelijke tegen stander waartegen constructief voet bal mogelijk is in een wedstrijd waarin winst of verlies op zich niet het belangrijkste is. Wie een verge- lijking durft te maken tussen b.v. de jongste interland tegen de Belgen en deze wedstrijd tegen de Engelsen ontdekt een verschil als tussen dag en nacht zonder dat het elftal nu direct op spectaculaire wijze afweek. Het enige duidelijke winstpunt is de terugkeer van linksbuiten Moulijn nu de Feijenoorder in glanzende vorm blijkt te zijn. Zijn acties wor den evenwel nog te weinig met doel punten bekroond omdat de voor hoede te weinig op volle mankracht bereikt. Winst is voorts een grotere vrijheid van handelen die het elftal meer bewegingsmogelijkheden geeft, waardoor sneller ontplooiing volgt. Dat was de ervaring van gister avond die culmineerde in een uit bundig enthousiasme op de tribunes waar voor het eerst na vele jaren het lied van de „Hollandse leeuw" en diens textiel weer uit veler kelen klonk. Dat zal vaker geschieden als de KNVB 'kans ziet meer dergelijke ontmoetingen te arrangeren. Dat is ons liever dan alle Europa-Cupgedoe tegen vaak minder goed spelende landen. In dergelijke ontmoetingen valt weinig eer te behalen en komt Oranje meestal met schrale resul taten uit de bus. (Van een onzer sportredacteuren) AMSTERDAM Hoewel er nog altyd dertien lange minuten te spelen waren, werd de jubileum- wedstrijd Nederland-Engeland gis teravond in het Olympisch stadion in de 32ste minuut van de tweede helft met goud opgetekend in de rijk geschakeerde annalen van de Koninklijke Nederlandse voetbal bond. Het doelpunt waarmee Coen Moulijn Oranje aan een onver wachte 10 voorsprong hielp werd niet alleen op ovationele wij ze begroet door de 60.000 kijkers op de natte tribunes, maar was er een van een schoonheid zoals we helaas slechts zelden beleven. Een klassetreffer, waarover zonder twijfel nog jaren wordt gesproken en altijd weer aanleiding zal zijn voor prettige herinneringen aan een bijzonder boeiende en genoeg lijke kamp waarin Nederland op ongetwijfeld even verrassende als fraaie wijze een 11 gelijkspel bevocht. •g Uitgewist DAARMEE was in de eerste plaats de schande van Huddersfield 1946 (82 nederlaag) uitgewist, terwijl bo vendien was aangetoond dat het Ne derlands elftal na alle matige resulta ten in voorgaande interlands beslist op Europees topniveau een rol kan spelen. Zelfs mag deze conclusie aan het pa pier worden toevertrouwd wanneer we ons realiseren dat het Engelse elftal als geheel toch wat beneden de ver wachtingen bleef en het te vaak moest hebben van uitnemende individuele acties van een voortreffelijke Charl ton, een grote technicus als Greaves of de debuterende kanthalf Mullery. - BW' 1 pi 11 'i i 1 «w Hoog aanslaan Engeland mag dan niet de spits van het wereldvoetbal vertegenwoordigen, een dik verdiend gelijkspel met een wat slagvaardiger voorhoede was er bepaald nog meer uitgekomen is toch een prestatie die hoog mag worden aangesla gen. Dat werd dan ook grif gedaan, want Coen Moulijn (links) scoort hier het enige Nederlandse doel punt in de wedstrijd tegen Enge land. Doelman Waiters (rechts) is verrast door het plotselinge scherpe schot. Bouwmeester was de als rechtsbuiten operende noorderling moeilijk te berei- k-n omdat de lange spil Norman vaak koppend kon ingrijpen. Die Engelse defensie niet voor de poes en met name i back Cohen bleek sterk. Mede i O werk was het voor een groot deel danken dat de rnst met dubbelblanke stand aanbrak, want Nederland heeft in die eerste drie kwartier het beste van het aantrekkelijke spel gehad. Coach Ne ville had bereikt dat Oranje de Engelsen onbevangen tegemoet was getreden en terecht niet het zware accent op de defensie had laten vallen. Daarin ving het DWS-trio Flinkevleugel (goed de buut), Schrijvers en Israel de zaken met Veldhoen keurig op, terwijl Pieters Graafland zijn kwaliteiten diverse malen DEN HAAG/ZEIST Het Neder lands zaterdagelftal dat woensdag in Leeuwarden in een ere-wedstrijd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan de afdeling Friesland van de zijn Nederlands amateurelftal is als volgt standigheden ging het publiek enthou siast naar huis, er bepaald geen spijt van hebbend dat er doorgaans veel geld was uitgeteld. Eindelijk was er weer eens vrij uit gevoetbald. Geen betonnen defensie, maar fris aanvalsspel, met Coen Moulijn als dirigent, n „aanvoerder" overigens die helaas te weinig werd begrepen. Had Van Nee. zonder twijfel de minste speler van de ploeg, iets meer vat gehad op de listige passes van de Rotterdamse linksbuiten, dan zou een overwinning hebben vast gestaan. Ook wanneer de zeer actieve en wilskrachtige Groninger Fransen wat meer geluk had gehad bij zijn scoringspogingen, maar het is nu eenmaal moeilijk om vanuit een achter hoede doorstotend aanvallend tot preci siewerk te komen. Jammer was in dit verband dat de kwaliteiten van Nunin§a niet voldoende konden worden uitgebuit. Na Tokio nu naar Lissabon DEN' HAAG Tokio Is net achter de rug en nu alweer kijken de Nederlandse volleyballers gespannen uit naar het volgende evenement, de voorronden van de Westeuropese beker. Onder leiding van coach Henk Blok zijn vijftien spelers uitgenodigd voor dc centrale training, die wekelijks in de zaal van dc Academie van lichamelijke opvoeding in Den Haag zal worden ge- Nederland. ingedeeld in groep d. speelt op 15, 16 en 17 januari a.s. in Lissabon tegen Portugal, België en Luxemburg. De indeling van dc andere groepen ziet er als volgt uit: groep a: Marokko. Italië en Algerije; groep b: Zweden. Noorwegen. Denemarken en Finland; groep c: Zwitserland. Duitsland, Tunesië en Frankrijk. De winnaars van de voorronden komen Uit in de finale. Datum en plaats zullen ttog nader moeten worden aangewezen. De volgende spelers zijn voor de cen trale training uitgenodigd: Piet Swieter (Oranje Nassau), Jacques Ewalds (Valuas). Jacques de Vink (Blokkeer/ DES). Joop Tinkhof (Blokkeer/DES). huizen (Libanon*. Jan van der Hoek fOrawi), Hans Jansen (AMVJ). Hans Lodder 'Oranje Nassau). Hans Valken burg (Bekkerveld). Hans Veldhuis (AMVJ). Bas Vermeulen (HML), Richard Onnes (Olhaco) en Hans van Wijnen (SOS). Met de aanmelding van juffrouw T. Willems uit Deventer heeft de Neder landse volleybalbond nu precies 30.000 leden. In volleybalkringen dankt nien dc snelle groei vooral aan de propagan distische waarde die er is uitgegaan van o.a. de wedstrijden om de Westeuropese beker in Hengelo. Verleden jaar op on geveer dezelfde tijd waren er 26.000 leden ingeschreven. D.O.S. in Luik uitgeschakeld LUIK Het Utrechtse DOS, de Ne derlandse vertegenwoordiger in het tour- nooi om dc Europese beker voor jaar beurssteden. is woensdagavond door het Belgische FC Luik uitgeschakeld voor verdere deelneming aan deze wedstrij denreeks. De Utrechters verloren in Luik met 2—0. Bij de rust leidden de Belgen »l met 1—0. Aanvoerder Daan Schrijvers (derde van links) stelt hier twee van de spelers van het Neder lands elftal voor tan Prins Bern- hard. Links Israel en rechts Pieters Graafland. op i hoog tempo ook al sprak dat door het zware veld bij velen de laatste reserves aan. De grote vechtlust van het Oranje team kreeg evenwel zijn bekroning, waar "oor de laatste laatkomers, die uit eindelijk slechts een kwartier van dc wedstrijd zagen, toch het hoogtepunt mee maakten: het doelpunt van Moulijn. Schijnbeweging Hennie van Nee vormde op rechts de voorbereiding. Hij slaagde er niet een gaatje te vinden en trok de bal toen met een schitterende cross-pass naar de vrijstaande Moulijn. Deze maakte met de linkervoet een schijn beweging, misleidde daarmee behal ve Cohen ook de atletische keeper Waiters en schoot met. de rechter voet op magnifieke wijze hard er zuiver in: 1—0. Een overwinnir evenals in 1913 in Den Haag? De Engelsen bleken er weinig voor te voelen. Zij schakelden over op een hoge re versnelling en brachten ook wat meer lichaamskracht in de strijd. Dat onder vonden Fransen en Bouwmeester. Het leidde mede tot de gelijkmaker van Greaves vier minuten voor het einde. Fransen kon niet snel genoeg ingrijpen en met een korte dribbel kwam de Spurs- schutter vrij, zodat er voor Pieters Graafland geen houden meer aan was: 1—1. Het bleek de eindstand. Een prachtig resultaat als afronding van een uitstekende jubileumvved- strijd waarmee de 75-jarige voet balbond een geschenk in gouden letters kreeg. samengesteld. DOEL: Dam (ONS) ACHTER: Korving (Scheveningen) Koelewijn (IJsselmeervogels) MIDDEN: v. Elderen (Zwart Wit), Visser (Heerjansdam) en Kerkdijk (Spar ta E) VOOR: Heimen (IJsselmeervogels), Nieuwstraten (Zwart Wit), Bosma (VVT), Pluimgraaff (Quick Boys) en Slagboom (De Zwerver). Reserves: Beukers (Spakenburg). Meu- leman (Apeldoorn), Zuiderveen (Oranje Nassau) en De Ronde (DOTO). De keuze-commissie voor het Nederl. amateurelftal heeft in overleg met coach Kessler nog geen definitieve opstelling vrijgegeven, maar aan de hand van de vijftien voor Leeuwarden geselecteerde spelers mag de volgende formatie waar schijnlijk heten: Doel: Van Zanten (ZAC): achter: Jas per (Sneek) en v. Turnhout (Helmond); Sir Stanley Rous ere-lid KNVB AMSTERDAM In het Amsterdamse Hiltonhotel heeft de 75-jarige K.N.V.B woensdagmorgen zijn buitenlandse gas ten ontvangen in een geanimeerde recep tie. Toespraken werden gehouden door de president van de internationale voet bal federatie (FIFA), Sir Stanley Rous en door UEFA-voorzitter Gustave Wie- derkehr. Vele geschenken uit diverse landen werden de jubilerende bond overhandigd. Aan het slot van deze bijeenkomst maakte de voorzitter van de K.N.V.B., de heer A. L. M. Schroder bekend, dat het bestuur de heren Stanley Rous en Mordy Maduro (vice voorzitter FIFA en voorzitter Antilliaanse voetbalbond) tot ereleden had genoemd. Tot bondsridder van de KNVB werden geslagen, John Mears (voorzitter Engel se voetbalbond), Jose Crahay (belgië) en Lesley Taylor (Middlesex Wanderers). Het bo'ndse'reteken werd uitgereikt aan Doe Willems (secretaris Antilliaanse voet balbond) en Frank Essed (secretaris Su- oetbalbond). midden: v. Gussenhoven (De Valk), v.d. Leur (RKC) en Hogenhout (Ede); voor: Vlietman (AFC), v. Beveren (Emmen), Onsman (AFC), Mulder (WW) en Rog geveen (CW). Reserves: v. Herikhuizen (Rigters- bleek), v. Dijk <CVV), Kraayer (ZAC) en Pahlplatz (Quick Nt. De wedstrijd, die in het stadion Cam- buur wordt gespeeld en om half acht be gint wordt geleid door arbiter Leo Horn. Grensrechters zijn de heren A. J. W. Eichner en A. Kuperus. De laatste 20 minuten worden via de radio door de NCRV uitgezonden. Verslaggever Dick v. Bommel. Oefenmatch Coach Ramsey bekende: (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM .(Het Nederlands y elftal heeft een leemte in mijn voetbalkennis opgevuld", bekende een uiterst beheerste Alf Ramsey, „De Generaal" van de Engelse ploeg. JStuk voor stuk bestond het Nederlands team uit goede voetballers, die technisch minder zijn dan de Belgen, maar die dit verschil door een fellere inzet prima compenseren", vertelde hij ons op een kale gang buiten de dampige kleed kamer. Enthousiast voegde hij er nog aan toe: „De Nederlandse ploeg heeft diepe in druk op me gemaakt. Vooral de links buiten, Moulijn. Nederland kan zich meten met de sterkste voetbal-naties. Dat is stellig een gerechtvaardigde ge volgtrekking". voegde hij eraan toe. Op de vraag of de Engelse coach tevreden was over de verrichtingen van zijn pupillen ging Alf Ramsey slechts vaag in. „Ik ben nooit, tevreden", zei hij ontwapenend glimlachend. Een collega van de Daily Sketch somde enkele spelers op, die door andere, betere zouden moeten worden ver vangen om het Engels elftal op z'n sterkst te laten uitkomen. Flowers Mullery en ïï'ignall in de eerste plaats! Misschienwas Ramsey's PRACHTIG TfEN innemende Jimmy Greaves, het Engelse „enfant terrible", legde zonder spoor van opwinding uit dat hij Nederland prachtig vond voethallen. „Het is de eerste maal dat ik met Hollands interland voetbal kennis maakte. Ik heb er veel van opgestoken. Hier was een all-round ploeg tan grote klasse aan het werk" Dezelfde loftuitingen had ook Denis Neville voor zijn jongens over. „Van yooR Het voorlopig Nederlands amateurelf tal speelde dinsdagavond in Zeist nog een oefenwedstrijd tegen de Rotterdamse lste klasser CVV. Die wedstrijd werd met 32 enigszins tegen Je verhouding De knappe rechtsbinnen v. opende na een half uur de sco re, maar Vermeulen maakte voor CW gelijk. In de tweede helft hielp Rogge veen de amateurs aan een nieuwe voor sprong die nu door v. Pelt uit een straf schop teniet werd gedaan. Een wat ge lukkig doelpunt van Onsman besliste de strijd. Evenals twee weken terug in de wedstrijd tegen Leones demonstreerden de amateurs een gave techniek. De com binaties werden evenwel te veel in de breedte doorgevoerd, terwijl bij sommige spelers de mentale instelling nog wat te wensen overlaat Twee punten die voordeel bieden voor het Ned. zaterdag elftal. West Ham United in de volgende ronde O PRAAG West Ham United heeft fégen °Sp^k Cloko"ovarlrrfj. ^si" *ge- j flauw d. De KNAC is hem grote plaatst voor de jderde ronde van het dank verschuldigd. dit resultaat heb ik alleen durven dro men, verwacht heb ik het niet", ant woordde hij op een van de vele vragen, die op hem werden afgevuurd in de Nederlandse kleedkamer, waar de glunderende gezichten nauwelijks zicht baar waren in de damp van de hete douches. „De jongens hebben schitte rend gespeeld. Echt Engels zou ik hel willen noemen. Maar wij hebben ook een les gehad. Een les, die zegt dat je moet blijven vechten tot de laatste seconden van de negentigste minuut. Wij zijn een beetje afgezakt in de laatste minuten van de tweede helft. Dat kostte ons de overwinning. Maar dat neemt niet teeg dat ik dik tevreden ben over het werk; dal de boys hebben verzet. Van de Engelsen had ik welis waar meer verwacht, vergeet echter niet dat zij ook weinig kans kregen hun meesterschap te tonen. Alaar ik heb dan ook da beschikking over goede spelers.", voegde hij eraan toe, terwijl zijn wakkere ogen speurden naar de man, op wie hij ivel bijzonder trots tcas: Coen Moulijn. BELEVEMS ~)R de zoveelste maal moest de grillige Rotterdammer vertellen hoe hij de 32ste minuut van de tweede helft, toen hij op een toeergaloos fraaie wijze keeper Waiters kansloos liet, had beleefd. „De Engelse back stond enkele meters van mij vandaan. Ik zicaaide naar Van Nee, die op de andere vleugel de bal in zijn bezit had, hem naar mij over te spelen. Dat deed hij ook. Voor dat Cohen bij me teas, had ik de bal onder controle, bracht mijn tegenstander op het verkeerde been en schoot met mijn rechtervoet in", vertelde hij, ter wijl hij glom van vreugde. ,Jk ben enorm blij met dit doelpunt. Want mijn score in het Nederlands elftal is erg Jaag. Schieten doe ik zelden", ging hij verder. „Eerlijk gezegd, dacht ook ik: de wedstrijd is beslist. Maar ja het pakte anders uit. Toch wel aardig 11 tegen je leermeesters." Zo goed was hij niet of Coen moest poseien met Pieters Graafland en Jiet konijn", de mascotte tan iceleer, die weer in ere is hersteld en de hele, natte avond naast het Nederlandse doel heeft gezeten. In zijn wollige oranje-witte pakje met zijn bijna versleten oren recht omhoog. ,7e vroegen me dat ding mee het veld in te nemen. Dat heb ik dan maar gedaan, al houd ik niet van die komedie. Overigens heeft het konijn een goede invloed uitgeoefend. Maar ik vond het toch wel erg dat ik er desondanks één DEN HAAG Jhr. Vrederiburch, het jongste ere-lid van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) is een der oudste automobilisten. Zijn bijzonder grote belangstelling voor alles wat met de auto en het ver keer samenhangt, is nog onver- Nederlandse ploeg voor Hengelo DEN HAAG Het Nederlandse damesturnteam, dat zaterdagmiddag in Hengelo tegen West-Dultsland uitkomt I is in vergelijking met de ploeg, die veer- De volgende zes turnsters zullen de Nederlandse kleuren verdedigen: Willy Gielen (Atilla, Amersfoort). Jannie Vier- stra. Grietje van Essen (beiden Quick Huizum), Thea Belmer (KDO, Amster dam), Ria Rietveld (Hercules, Bodegra ven) en Nel van Bekkum (De Halter. Alkmaar). Buitengewone alg. ledenvergadering N.W.B. APELDOORN De Nederlandse wan delsportbond zal zaterdag 12 septem ber a.s. in het Oranjehotel in Den Bosch een buitengewone algemene ledenverga dering beleggen. Een en ander in verband met de ko mende jaarvergadering waarop een voor stel tot bestuurswijziging naar voren zal komen. tornooi om de Europese beker cnpwinnaars. De Britse ploeg had de thuiswedstrijd met 20 gewonnen en stond halverwege de wedstrijd in Praag met 10 voor dankzij een doelpunt van Sissons. De Britten verdedigden zich vervolgens vol gens het 532 systeem, maar konden niet voorkomen dat de Tsjechen door doelpunten van Masek en Mraz de leiding overnamen. Het doelpunt van Mraz kwam echter pas tot stand in de laatste minuut, zodat de Britten in feite nauwe- lijkt in gevaar hebben verkeerd. BOEKAREST In de eerste wedstrijd oor de tweede ronde won Dynamo Zagreb woensdag in Boekarest met 31 van de Roemeense cup-winnaar Steua. De ruststand was 11. De returnwed strijd zal 16 december in Zagreb worden gehouden. Dit zei de KNAC-voorzitter. mr. A. W. baron van Imhoff, gisteren op de alge mene ledenvergadering in het Kurhaus in Scheveningen. toen jhr Van Vreden- burch zijn bestuursfunctie na 52 jaar neerlegde. Jonker Jan was en is verwoed automo bilist. In het begin van onze eeuw waag de hij het deel te nemen aan de rally van Monte Carlo, een onderneming die niet zonder gevaar was, gezien de uiterst primitieve auto, waarmee over in onze ogen allerberoerdste wegen moest wor den gereden. Voor hij in 1912 bestuurslid van de KNAC werd, was jonker Jan zo wordt hij in ruime kring genoemd vertegen woordiger voor Zeeland van de club. In 1910 schrok hij er niet voor terug van propagandatocht door zijn provincie te organiseren. Zeelands eilandenrijk kende toen geen andere vaste verbinding met overig Nederland dan de spoordijk en spoorbrug. Daarom maakte jonker Jan er gebruik van om de Zeeuwen kennis te kunnen laten nemen van wat voor een wonderlijke fantastische machine een auto in 1910 eigenlijk was. Reeds tientallen jaren geleden verhuis de jonker Jan van Tholen naar Kapellen bij Antwerpen. Hadden of hebben KNAC- leden in België moeilijkheden, dan ging en gaat de jonker zelf naar hen toe om de problemen te helpen oplossen. Hij heeft nimmer het contact met Nederland verloren en bleef zich actief bezighouden met automobilisme en wat er zoal bij Minister Bot van O.K.&W. Conditie van dienst pliehtigen onvoldoende (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Zonder het zelf te weten heeft Dick van Bommel dc en thousiaste radioverslaggever van de NCRV gisteravond tij dens zijn ooggetuigeverslag van NederlandEngeland ve le voetballiefhebbers was niet alleen de verbin- slachtoffer geworden van ket- kige bezitters van autoradio' dingsschakel tussen de tallo- tingbotsingen en de daarmee konden evenwel op de hooffte scjje aspecten V die niet naar Amsterdam gepaard gaande kilometers- blijven van de gang van za- ning. De conclusie dat de lichamelijke streeft er naar de tijd voor lichamelijke opvoeding in de Ne derlandse lesprogramma's van 2 op 3 uur per week te brengen, zo heeft hij meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Wil- mans (soc.) over de medische as pecten van de militaire training. Het Kamerlid stelde deze vragen n.a.v. het rapport van de reserve-kapi tein E. E. van der Win over de medi- de militaire trai- konden en dus niets van de lange files waarin vaak tien- ken in het stadion waarnaar redstrijd zagen, maar ook tallen minuten lang geen be- zij op weg waren. De vlotte oor de honderden, we mogen weging zat. en enthousiaste presentatie rel stellen duizenden die te Veel sneller dan ledereen van het verslag vergoedde laat. veel te laat of zelfs in wenste sloeg de klok acht uur voor velen nog iets. Vandaar: het geheel niet in Amsterdam en liet de Belgische arbiter dank je wel, Dick van Bom- stekende dienst bewezen. Hij aankwamen. Zij waren het Hannet aftrappen. De geluk- melt conditie van vele jongeren eind van hun dagschoolopleiding voldoende is acht de minister niet gewettigd, omdat voor vele jongeren ,de dag-schoolopleiding eindigt 4 tot 5 jaar voor zij aan de militaire lichame lijke vaardigheidsproeven worden on- derworoen. Tal van factoren Voor de lichamelijke conditie zijn, al dus minister Bot. naast de lichamelijke oefening in en bulten schoolverband tal van factoren van belang, zoals bijvoor beeld aanleg, karakter, milieu, voeding, de aard van het beroep en hygiëne. Dat een deel van de Nederlandse jeugd bij voorbeeld door afwezigheid van de nodi ge accommodatie onvoldoende lichame lijke oefening heeft genoten, is daarom slechts in beperkte mate de oorzaak van een minder gunstige lichamelijke conditie van vele dienstplichtigen. Sportaccommodatie De minister acht in het algemeen de tijd, die in de diverse vormen van on derwijs aan lichamelijke oefening wordt besteed, niet volstrekt ontoereikend, maar hij vindt het aantal gymnastieklo kalen en andere sportaccommodaties nog onbevredigend, daar het de lichamelijke geoefendheid van een deel der Neder landse jeugd ongunstig beïnvloedt Uit Franse onderzoekingen lopig niet meer worden "geconcludeerd dan: uitbreiding van het aantal uren besteed aan de lichamelijke opvoeding, ook ten koste van uren voor de z.g. intellectuele vakken, heeft geen nadelige invloed op de intellectuele prestaties van komt kijken. Naast ere-lid van de KNAC is de thans 84-jarige uiterst vitale jhr. Van Vreden- burch ere-voorzitter van de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsche Trek paard" waarvan hij 34 jaar president is geweest. Mutaties bestuur van K.N.A.C. DEN HAAG In het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (K.N.A.C.) hebben zich gisteren enkele mutaties voorgedaan. Jhr. J. van Vredenburch uit Kapellen (België) en jhr. J. van Sminia uit Leeuwarden tra den af. In hun plaatsen werden benoemd de heer W. Hoog«.ndijk uit Gouda en jhr. A. van Andringa de Kempenaer uit Aerdenhout. Tevens trad de secretaris- nenningmeester, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten af, maar in deze vacature moet nog worden voorzien. Jhr. Van Sminia is benoemd tot pro vinciaal vertegenwoordiger, jhr Van Vredenburch, die tot ere-lid werd be noemd, blijft gedelegeerde voor België. Tevens werden de afgetreden leden van de spprtcommissie van de K.NA.C., de heren H. J. Tjarda uit Amsterdam en Klein van Willigen uit Doorn, benoemd tot leden van verdienste. Beiden hebben ongeveer veertig jaar deel van de sport- jmmissie uitgemaakt De algemene ledenvergadering beslocu it verhoging van de contributie voor leden met tien gulden tot ƒ60.voor Juniorleden met ƒ7,50 tot ƒ25, voor ge zinsleden met zeven gulden tot ƒ25 sn voor leden zonder auto of wonend buiten de Benelux-landen met vijf gulden tot ƒ30. ATHENE In een wedstrijd geldend voor de voorronden van het wereld kampioenschap voetbal heeft Grieken land woensdag in Athene met 20 ge wonnen van Wales. Bij de rust was de stand 10. de klas en in een aantal gevallen zelfs ;n gunstige invloed. Dagelijkse lichamelijke oefening voor alle leerlingen van het Nederlandse on derwijs in al zijn geledingen acht de minister voorlopig niet voor verwezenlij king vatbaar. In dit verband zei hij echter dat hij er naar streeft de tijd oor lichamelijke oefening van 2 op 3 ut per week te brengen. Het ligt in de bedoeling van minister ot een tweede nota betreffende de li chamelijke vorming en de sport aan de Staten-Generaal te doen toekomen. Hij betwijfelt of er over een impasse gespro» ken kan worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9