Geen Europa-top zonder Engeland Oplossing VN-crisis in zicht Joegoslavië protesteert bij Peking Belgische Kamer voor Schelde- Rijn-verdrag Middel tegen leukemie gevonden Communisten aanvaarden het winstmotief Volk van strijdkamers Johnson pleit voor eenheid voor Westen Met wat slagroom doet u wonderen! Toestand Argentinië weer normaal Sjastri is in Londen Jjh een. don-fce hJy, VRIJDAG 4 DECEMBER 19*4 NEW YORK Er lijkt thans een regeling in de maak te zijn voor de financiële en constitu tionele crisis, waarmede de or ganisatie der Ver. Naties te kam pen heeft. De besprekingen tus sen de ministers van buitenland se zaken van de Ver. Staten en de Sowjetunie, Rusk en Gromiko, zouden een gunstig verloop heb ben, zo verklaarden diplomatieke waarnemers. Oe Thant Nu dat de Russen voor de eerste maal belangstelling tonen in een bespreking over de financiering van de VN-vredes- operaties ofschoon zij het hierover nog niet met de V.S. eens zijn werd het initiatief aan secretaris-generaal Oe Thant overgedragen. Rusk wees er op dat de financiering van de volkerenorga nisatie niet slechts een AmerikaansRus sische aangelegenheid is. maar dat ook andere landen gehoord moeten worden. Een groep Aziatisch-Afrikaanse landen hebben een uit drie punten bestaand plan ingediend. Volgens welingelichte zegslie den hebben de Russen en de Amerikanen ten dele met het plan ingestemd, maar hebben zij tegenstrijdige woorwaarden gesteld. Het Afrikaans-Aziatische plan houdt in: 1. De Algemene Vergadering moet tikel 19 van het handvest der VN niet van toepassing verklaren in de huidige zaak. Dit artikel bepaalt dat elk lid dat twee jaar achterstand heeft in de beta ling van zijn bijdragen zijn stemrecht in de Assemblee verliest. 2. De oprichting van een studiegroep om plannen op te stellen hoe in de toekomst de vredesoperaties gefinancierd moeten worden. 3. De oprichting van een fonds vrijwillige bijdragen waaruit het tekort op de vredesoperaties in het verleden aangezuiverd zal worden. De V.S. zouden slechts met het plan willen Instemmen indien de Russen eerst bekend maken welke bijdrage zij i fonds zullen storten. BELGRADO De Joegoslavische r gering heeft een proteslnota overhandigd aan de communistisch-Chinese zaakgelas tigde in Belgrado. Deze nota zegt dat las terlijke en uiterst beledigende aanvallen zijn gedaan op Joegoslavië en zijn staats leiding tijdens de viering van de nationa le onafhankelijkheidsdag in Albanië, door de Chinese pers en de vice-premier van de Chinese staatsraad, Lu Ting-Yi. De Joegoslavische regering protesteert met de meeste kracht tegen deze aanval len. die een verdere verslechtering van de betrekkingen tussen China en Joegosla vië ten doel hebben, aldus de nota. Chi na wordt voort-s beschuldigd van inmen ging in de betrekkingen tussen Joegosla vië en andere landen en van het aanzet ten van de Albaanse leiding tot een te gen Joegoslavië gerichte politiek. Parlement Westeuropese Unie Ook resolutie over Navo PARIJS Het parlement van de Westeuropese Unie heeft giste ren op Brits initiatief met nadruk verklaard, dat de zes landen van de EEG geen topconferentie over een Europese politieke unie moe ten houden zonder deelneming van de Britse regering. diend door de Duitse christen-democraat Von Merkatz. Hij verdedigde vergeefs de stelling, dat men de mogelijkheid moest openlaten dat de zes zonder Engeland zouden beginnen, omdat men anders de Britten, als die niet van het begin af e zouden kunnen of willen meewerken, feite een veto over de verdere Europese politieke ontplooiing zou geven. De Navo Geschrapt Met meerderheid van stemmen hebben 5 afgevaardigden, om alle misverstand te voorkomen, een zinsnede uit een ont- werp-resolutie geschrapt waarin een top conferentie werd bepleit, zelfs al zoi aanvankelijk beperkt moeten blijvei de zes gemeenschapslanden. Het Britse initiatief werd gesteund door afgevaar digden uit verscheidene andere delega ties, onder wie de Nederlanders. De resolutie vraagt in zijn uiteindelijk goedgekeurde lezing om een topconferen tie die een program van „eenheid var handelen" moet opstellen, dat de politie ke doelen van de deelnemende landen in beginsel definieert Voorts zou er organisatie moeten komen waaraan deelnemende landen voor toepassing dat politieke program verantwoording schuldig moeten zijn. Uit het debat is gebleken dat dit tijdbeeld van een actie program afkomstig is van gaullistische De organisatie zou van voorlopige aard moeten zijn en een ministerraad, een secretariaat en een parlementair orgaan moeten omvatten. Na een proefperiode zou men aan de hand van de ervaring een politiek unieverdrag kunnen sluiten dat open dient te staan voor andere Zeg het met bloemen Met 113 tegen 6 stemmen BRUSSEL Kamer van volksvertegenwoor digers heeft gistermiddag met 139 tegen 6 stemmen en 14 ont houdingen het Schelde - Rijnver drag goedgekeurd. Het Belgisch-Nederlandse akkoord voor de verbetering van de verbinding tussen Antwerpen en de Rijn werd in mei van het vorig jaar in Den Haag ondertekend. Het moet nog door de Belgische Senaat worden aanvaard. Vóór de stemming verzekerde de vice-minister van buiten landse zaken, Fayat, dat de Belgische regering zal blijven waken over de be langen van de Gentse haven Doelende op de vrees 'van Gent, dat het Kanaal van Zuid-Beveland niet in stand worden gehouden verklaarde de minister, dat hierover contact zal blijven met de Nederlandse regering. Van socialistische kant werd nog be treurd, dat de regering wel plannen heeft aangekondigd om de zoetwater- vorziening in België te verzekeren, maai dat niet in een wetsontwerp heeft vastge legd. In Wallonië wordt gevreesd, dat de verplichte levering door België aan Ne derland van zoet water voor de nieuwe Schelde-Rijnverbinding het Zeeuwse Meer de voorziening ten behoeve de scheepvaart, industrie en consumptie in gevaar zal brengen. Tot de tegenstemmende socialisten be- Belgische hoorde ook het oudste kamerlid, de cialistische staatsman C. Huysmans. Hij verweet Rotterdam, niet eerder een ver- drag_ over de Schelde-Rijn te hebben Zelfbeschikking gevraagd voor Duitsland NEW YORK. De Braziliaanse minis ter van buitenlandse zaken, Vasco T. Leitao da Cunha heeft gisteren het debat in de Algemene Vergadering van de Ver Naties geopend met een oproep tot zelf beschikking voor het verdeelde Duits- Hij zei: „Het uitoefenen van het recht van zelfbeschikking is een recht, dat alle volkeren zouden moeten kunnen uitoefe nen. Ik denk in het bijzonder aan het Duitse volk dat in tweeën is gedeeld door een demarcatielijn die geen recht vaardiging heeft en dat onderhevig is van beperkingen die niet in overeen stemming zijn met het Handvest van de Ver. Naties." Leitao da Cunha riep niet rechtstreeks op tot een studie door de V.N. van het probleem en ook suggereerde hij niet hoe het recht van zelfbeschikking door de Duitsers zou kunnen worden toege past. Zijn opmerkingen volgen echter op een voorstel van de president van de Assemblee op een woensdag gehouden persconferentie. De president, de Gha- nees Alex Quaison-Sackey, stelde vooi dat de volkerenorganisatie het probleem Duitsland in studie zal nemen. Het WEÜ-parlement heeft voorts eer resolutie aangenomen waarin aan de mi- nisterraadde oproep wordt gericht on een studie te maken van de toekomst der Navo. Daarbij zou voorrang gegeven moeten worden aan politieke zaken n de strategie afhangt. Europese Navo-landen zouden vooraf moeten proberen eenstemmigheid over de gewenste hervormingen te berei ken. De resolutie werd goedgekeurd met 43 stemmen en een tiental onthoudingen, voornamelijk van Britse zijde. De Neder landse afgevaardigden stemden uitzondering van de heer Patijn. Voor de stemming hadden de Neder landse afgevaardigden zich wel met druk gedistantieerd van het rapport over de toekomst van de Navo, dat bij de resolutie was gevoegd. Dit rapport, opge steld door de Franse Gaullist De Grailly, ademde een tamelijk anti-Amerikaanse geest. De Grailly betoogde onder meer, dat hij herziening van de Navo nodig vindt om te voorkomen dat het bondge nootschap een monolitisch blok wordt met Washington als kern. In een derde resolutie heeft het parle ment ten slotte gevraagd om intensive ring van het economische overleg der EEG-landen en Engeland in de WEU- ministerraad. De resolutie vraagt om op richting van een speciaal orgaan dat de ontwikkeling van de economische betrek kingen tussen de EEG en Engeland (en bijgevolg de EVA) zal moeten volgen. WOODBURY (Long Island, V.S.) De Waldemarstichting voor medisch speurwerk op het ter hoogte van New York gelegen Long Island heeft mee gedeeld dat haar medewerkers erin zijn geslaagd een virus te isoleren dat het optreden van bloedkanker (leuke mie) bij muizen tegengaat. Dit virus schijnt in staat te zijn de overproduk- tie van witte bloedlichaampjes, die een kenmerk is van bloedkanker. tegen te gaan. Gewoonlijk stierven muizen die met leukemie waren besmet binnen twaalf dagen. Doch muizen die werden geïnjec teerd met het nieuwe „molomut-padnos- virus" bleven reeds 150 dagen in leven en zij vertonen nog geen spoor van bloed kanker. Het virus is genoemd naar dr. Norman Molomut, stichter en weten schappelijk leider van de Waldemar stichting, en dr. Morton Padnos, die als geneesheer aan de stichting is verbon- Men heeft voorts geconstateerd dat het nieuw geïsoleerde virus ook het optre den van borstkanker bij muizen schijnt tegen te gaan. De proefnemingen met het virus op andere proefdieren dan muizen worden thans voortgezet. Taylor terug naar Zuid-Vietnam WASHINGTON De Amerikaanse ambassadeur Maxwell D. Taylor is met nieuwe instructies naar Saigon vertrok ken. Taylor zal in Saigon voornamelijk stre ven naar nieuwe maatregelen voor een krachtiger aanpak van de communistische guerilla's. Er zal echter niet meer Ame rikaans personeel naar Vietnam gaan. Welke de maatregelen zijn zal eerst onthuld worden wanneer hij er a.s. maandag overleg met de Zuidvietnamese regering over heeft gepleegd. v ,-y Tsechoslowakije voorop MOSKOU De Tsjechoslo- waakse president, Antonin Novot- ny, heeft gisteren krachtige steun gegeven aan het winstmotief als antwoord op de economische moei lijkheden van het Sowjetblok. Te gelijkertijd verzekerde de Tsjechi sche leider de nieuwe machtheb bers in het Kremlin ervan dat zijn experimenten met de nieuwe eco nomische koers niet gevaarlijk zullen zijn voor het communisme en het communistische stelsel. Novotny bracht verslag uit over een streven van zijn land naar „economisch revisionisme" in een rede op een Rus- si3ch-Tsjcchische vriendschapsbijeen komst ter ere van het bezoek van Novot ny aan de Sowjetunie. Vooraanstaande Russische leiders, onder wie partijleider Leonid Brezjnef en premier Aleksej Ko- sygin luisterden aandachtig naar de verklaring die Novotny gaf over de eco nomische nieuwe aanpak van Praag. Intussen publiceerde het Russische re geringsblad Izwestia behalve de tekst van de rede van Novotny een nieuwe en krachtige oproep tot soortgelijke hervor ming die afkomstig waren van twee libe rale economen. Deze beide economen, V. Bjelkin en I. Birman, verdedigden het gebruik van het winstmotief tegen be schuldigingen van conservatieve zijde dat het een kapitalistische trek is die om morele redenen voor het communisme ongeschikt is. De Tsjechische communistische partij heeft onlangs haar goedkeuring gehecht aan hervormingsmaatregelen die indivi duele fabrieken verregaande rechten zou geven om hun eigen zaken te rege len. „Het kriterium bij het waarderen de Novotny zijn gastheren uit. Het Tsjechische experiment met minder strenge gecentraliseerde economische controle (een systeem dat al langer in Joegoslavië bestaat) is het meest radicale tot nu toe door een land in het Sowjet blok is gedaan, COLOMBO De regering van Ceylon heeft gisteren bij de stemming over een motie van wantrouwen een nederlaag geleden. Het parlement zal worden ont bonden. Daarna zullen nieuwe verkiezin gen worden uitgeschreven. De motie van wantrouwen was inge diend naar aanleiding van een regerings verklaring over het te voeren beleid. De voornaamste oppositiepartijen en enkele boeddhistische organisaties vinden, dat de coalitieregering van mevrouw Banda- ranaike te sterke totalitaire neigingen krijgt Het is een coalitie van de Socialis tische vrijheidspartij van de premii de Trotskistische partij 1682) Hoewel de overblijfselen volgens vele deskundigen pleiten al- van de Hunnebedbouwers het meest lerlel feiten daarvoor dan dankt tot onre verbeelding spreken, Is voor Europa zijn taalkundige eenheid het tot standkomen van onze tegen- (wie lacht daar?) aan dit volk. woordige bevolking de stam van de Ongeveer terzelfder tijd kwam uit Touwceramiek en de Strijdhamers het zuiden het volk van de Klokbe- van veel meer betekenis geweest. De kers opzetten. Deze beschaving had touwceramiek wordt In de eerste zijn oorsprong nu eens niet in Mid- plaats vertegenwoordigt door een be- den-Europa, maar stamde uit Span ker van karakteristieke vorm, waar- je. Van daar heeft het zich verbreid van de versiering bestaat uit smal- langs de kust van de Middellandse le. dicht opeen geplaatste horizonta- Zee, door het dal van de Rhónê stroken, gevuld met schuin getrok ken lijnen, die te gen elkaar in lo pen. Bovendien be horen stenen strijd hamers van een ei genaardig model tot de cultuur van de- Touwceramiek. die kort na 2000 v. Chr. vanuit Midden-Europa binnendrong. TOCH IS OCT ZO! de laagvlakte van de Boven-Rijn en verder langs die rivier tot in ons land en naar het Oosten tot in Bohe- men en Hongarije. Het volk van de Klokbekers en de mensen van de Strijdhamers moe- land ten zich met elkaar hebben ver mengd. want de resten van beide cul- Dlt volk van de Strijdhamers (of turen heeft men in het gehele toen- van de Touwbekercultuur, net wat U tertijd bewoonde gebied, t.w. in verkiest) behoorde tot de Indo-Ger- Oost- en Zuid-Nederland gevonden en manen en vormde het meest naar ook in de streek van de „oude dui- het westen doorgedrongen groep van nen". dit grote volk. Deze mensen waren Voor Nederland, en nu kijken we klaarblijkelijk nogal krijgshaftig van in het bijzonder eens naar de econo- aard en bovendien uitnemend bewa- mische kant, zijn de Klokbekers van pend. Dat valt niet alleen op te ma- grote betekenis geweest. „In de uit- ken uit do stenen strijdhamers, die voering van de op de Veluwe gevon- voor deze vorm van cultuur karak- den, bijzonder fraaie Klokbekers teristiek is, .maar bovendien uit hun komt voor de eerste maal in de ge bogen en pijlen met punten van schiedenis van ons volk de artistieke vuursteen, de stenen plaat die aan begaafdheid van de Nederlanders de polsen was bevestigd om de arm aan het licht", schrijft P™'- A- w- te beschermen tegen het terugslaan Bijvanck. En de feiten schijnen hem van de pees van de boog en hier en gelijk te geven, want deze exempla- daar zelfs een koperen dolk. Dit ren waren in die tijd zó gewaar- laatste wijst op contact met Voor- deerd. dat zij van de Veluwe zelfs Aziatische volken, die toen reeds het naar het Rijnland werden geëxpor- gebruik van metalen kenden. teerd! Dit volk van de Strijdhamers zijn grote veroveraars geweest, die Eu- Willen we een indruk krijgen van ropa van het zuiden van Rusland uit de ingewikkelde samenstelling van zijn binnengedrongen en waarschijn- ons volk, dan mogen we toch de Kel- lljk hun taal en zeden hebben opge- ten niet geheel buiten beschouwing drongen aan de gehele Europese be- laten. volking die zij onderwierpen. Mocht H. Pétlllon deze veronderstelling juist zijn en (Nadruk verboden) Een de grieven van de oppositie van de regering om T-^en te leggen. De regering r één stem te kort. •£.J WASHINGTON President Johnson heeft gisteren in een toe spraak aan de Georgetown-univer- siteit in Washington verklaard, dat de Verenigde Staten de multilate rale kernmacht (MLF) hadden voorgesteld om het Atlantische bondgenootschap te versterken en de „oprechte bedenkingen" van alle leden weg te nemen. „Dit is de bedoeling van onze voorstellen", zo zei hij. De top Het Amerikaanse staatshoofd noemde de MLF niet bij naam. Hij «prak van eer „delen van de verdedigingstaak door col lectief optreden". Johnson verzekerde de bondgenoten, dat Amerika niet zijn wil tracht door te drijven, maar een ge meenschappelijke weg poogt te vinden. „Elk nieuw plan voor het omgaan met wapens van een dergelijke kracht dient zorgvuldige bestudering", zo de hij eraan toen. „Geen enkele oplossing zal in de ogen in alle betrokkenen perfect zijn. Maar het probleem is er nu eenmaal. Het moet a opgelost. En wij zullen ons daar- blijven inzetten" De president een Chinese zegswijze aan, vol gens welke er vele paden de berg op leiden, maar het gezicht van de top af altijd gelijk blijft. „Wij zijn altijd bereid naar een beter of gemakkelijker pad uit te zien, maar wij zijn vast van plan de top te berei ken". zo verklaarde hij. Johnson, wiens toespraak in voorzich tige bewoordingen was gesteld en eer verzoenende toon liet horen, noemde viei punten die de eenheid onder de westelij ke bondgenoten zouden moeten bevorde- •en. Daarbij besteedde hij grote aandacht lan West-Duitsland V ier punten De vier voorstellen zijn: 1. De NAVO-bondgenoten moeten hel pen de eenheid in Europa te vergro- zend en uithollend nationalisme; Zij moeten de banden tussen Noord- Amerika en Europa vermenigvuldigen en nauwer aanhalen; Chocolademelk, koffie, cake, pudding, vla-flip-,alles wordt nóg lekkerder en nóg gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een Wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! Zij moeten ervoor zorgen, dat de Duitse Bondsrepubliek steeds behan deld wordt als een bonafide partner in de aangelegenheden van het Wes ten. „Onze vrienden in geheel D..its- land verdienen met name de verzeke ring van al hun bondgenoten dat de aanhoudende bedreiging van de vrede die gevormd wordt door de gedwon gen verdeling van Duitsland nimmer geaccepteerd zal worden. Er kan geen sprake zijn van een duurzame vrede in Europa zolang een gedeelte van Duitsland het fundamentele recht wordt ontzegd in alle vrijheid zijn eigen bestemming te kiezen en te kiezen zonder dat iemand zich bedreigd hoeft te voelen voor her eniging met de Duitsers in de Federa le republiek", aldus Johnson. Elk land dat bereid is tot gemeen schappelijk handelen moet besluiten met de anderen voort te gaan „met gepaste eerbied voor de belangen van anderen en met een open deur voor degenen die wellicht later aansluiting willen". Een spookachtig effect werd op deze foto verkregen. Op 11.500 meter hoogte begon èeu Light- ning-onderscheppingsjoger van de RAF boven het vliegveld van Cromer in Norfolk uit de 30 mm. kanonnen te vuren. De hitte van die kanonnen verspreidde con dens in de ijle lucht en die nam bij iedere vuurstoot heel even de vorm van het vliegtuig aan. Loos alarm voor KLM-vliegtuig FRANKFORT Toen een KLM-vlieg tuig op de lijn Milaan-Schiphol gisteren boven de Alpen vloog, ontving het de radiomelding ,.U heeft een bom aan boord". De piloot zette zijn toestel op- oen stille plek van het Frankfortse vlieg veld aan de grond, waar de brandweer al wachtte. Er werd niets gevonden. Dit is door iemand van de KLM in Frankfort meegdeeld. De geheimzinnige boodschap is ook door de verkeerstoren van Frankfort en door andere vliegtuigen opgevangen. De politie vermoedt dat de afzender is geïn spireerd door een recent televisiespel in West-Duitsland. Nu Per on in Spanje terug is „Rel zonder speciale betekenis BUENOS AIRES/MADRID De speciale voorzorgsmaatregelen die in Argentinië waren genomen in verband met het feit dat de voormalige Argentijnse dictator Juan Peron uit Spanje was ver trokken zjjn gisteren weer gro tendeels ongedaan gemaakt. Al leen bjj de ambassades van Bra zilië en Uruguay waren nog spe ciale wachtposten. Het regerings apparaat begon weer normaal op gang te komen. President Arturo Illia was weer aan het werk zoals gewoonlijk. De gewone man schijnt zich niet al te :er hebben opgewonden over de hele zaak. Over het algemeen praatte men erover als over een ietwat vreemd inci dent zonder speciale betekenis. Peron verblijft thans na zijn mislukte reis naar Zuid-Amerika in het hotel „Andalucia Palace" in Sevilla dat door politieman nen is omringd. Bij zijn aankomst in Sevilla toonde Peron zich slecht gehu meurd cn hij zag er zorgelijk uit. Over zijn lot zal in de komende dagen worden beslist, waarschijnlijk niet vóór maandag. Morgen komt namelijk de Spaanse minister van buitenlandse zaken, Fernando Maria Castiella. terug uit Pa rijs waar hij de bijeenkomst van de O.E.S.O. (Organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling) heeft bijgewoond. Peron heeft nog 28 dagen n zijn „operatie-terugkeer" uit te voe- n. Hij had beloofd vóór 31 december iar Argentinië terug te keren. De particuliere secretaris van Peron heeft zijn functie neergelegd, omdat de ex-president zich niet had gestoord aan zijn advies om niet naar Zuid-Amerika te gaan. De secretaris had de vorige maand !n Chili kunnen constateren dat de om- handigheden voor een terugkeer van Pe on naar Argentinië of naar welk ander Latijns-Amerikaans land ook, ongunstig NIEUW DELHI De Indiase regering il een commissie van één man benoe- en om alle aspecten na te gaan van de moord op Mahatma Gandhi, zestien jaar geleden gepleegd. Onder de parlementsleden was onge rustheid gerezen na een verklaring van een redacteur van een krant, dat hij •tevoren inlichtingen had gekregen om trent een komplot om Gandhi te ver moorden, en dat hij deze inlichtingen aan de voornaamste minister van de staat Bombay, destijds de nu overleden B.G. Kher.'had verstrekt. Op 12 november zoto de hoofdredacteur >n het blad Taroen Bharat, G. V. Ket- kar, op een bijeenkomst in 1 oona dit hebben verklaard. Ketkar werd op 25 november in Madras gearresteerd. LONDEN. Premier Sjastri van India Is gisteren in Londen aangekomen voor besprekingen met de Britse regering, die tot zondag zullen duren. De Indiase premier verklaarde op persconferentie nogmaals dat India niet tegenstaande de dreiging die is ontstaan na de Chinese kernproef, geen kernwa pens zal produceren. Hij zei dat de betrekkingen tussen India en Pakistan waren verbeterd. „De kwestie-Kasjmir is van ondergeschikte aard. Belangrijk is dat onze landen in goede verstandhou ding met elkaar leven", zo zei hij. Sjastri verklaarde nog dat tijdens zijn bezoek gesproken zal worden over Britse militaire hulp aan India. Agfa Click Moderne c mee ledereen de mooiste foto'e maakt f 16,-. Click II f 22,-. Agfa Clack 8 opnamen 6x9 op een rol - film. Een leuke camera voor de beginner f 23,-. Agfa laola Een camera voor 12 opnamen 6x6, met Ingebouwd geelfilter f 33,-. I In de 25 km buiten Londen gelegen studio van de Amerikaanse filmmaatschappij van M.G.M. is gisteren brand uitgebroken door een ontploffing in met olie en verf gevulde bussen, waardoor voor ongeveer een miljoen gulden scha de is aangericht. In de studio worden thans op namen gemaakt met So phia Loren en Anita Ek- berg. I De voormalige Neder landse driemaster P. A. Koerts, die in Delfzijl als jeugdherberg dienst heeft gedaan, is gisteren zijn toekomstige thuishaven Emden binnengevaren. - Bij het binnenvaren van de haven droeg de bark weer zijn oorspronkelijke Duitse naam Seutc Deern, onder welke naam het als hotel- en restau rantschip in de Ham- burgse haven bekend is geworden. Toen het schip in Nederlands bezit kwam kreeg het de naam P. A. Koerts, genoemd naar de man die de bark aan Delfzijl schonk. In Emden zal het schip nu als restaurant en toeris tenattractie gebruikt worden. I De Russische Nobel prijswinnaars voor na tuurkunde, Nikolai Basof en Alexander Prochorof zijn gisteren per vlieg tuig naar Stockholm ver trokken, waar zij op uit nodiging van de Zweedse Koninklijke academie en de Nobelprijscommissie officieel de Nobelprijs zullen ontvangen. ■l De bevolking van het Siciliaanse dorpje Vir- gine Maria heeft gisteren de grote verkeersweg die dwars door het dorp leidt, versperd met kar- renvol huisvuil en zand om het verkeer te hinde ren. Zij protesteerde hiermee tegen het feit dat eerder deze week twee kleine kinderen uit het dorp door een vrachtauto werden ge dood. De dorpelingen wil len dat de verkeersweg wordt omgelegd zodat deze niet meer door het dorp zal lopen. 8 In kleurrijke cadeau- „knlpklaar" verpakt Vraag fotohandelaar naar de uit- f

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6