Nieuwe Leid.se Courant Verolme: Ik zal me aan de wet houden VOLGENDE WEEK MAATREGELEN Spanning rond „lasten en lusten" sterk verminderd Roofoverval Alphens postkantoor mislukt r Senaat aanvaardt anti-REM-voorstel met 57 tegen 9 stemmen Vakcentralen teleurgesteld over loonbeleid Oktober 1964 recordmaand woningbouw Weer ruim honderd blanken bevrijd Commentaar SINTERKLAAS INZAK EN AS? alles Vlieland ra Woensdag 2 december 1964, 45ste jaargang De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met enkele buien. Matig tot krachtige aan de kust mogelijk harde wind ruimend van zuidwest naar CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD mijn hert in teghempoet" V.. Telefoon 31441 Abonnementsprijzen p.w. 0,78, 3,35, p.kw. 10,05, (Van parlementsredactie) DEN HAAG REM-eigenaar C. Verolme heeft in een gesprek van onge veer een kwartier tot minister Scholten van Justitie gezegd: „Wanneer de Wet installaties Noordzee wordt aangenomen, zal ik me als 'n loyaal staats burger aan de wet houden en mijn medewerking aan de regering geven. Ik heb", aldus de heer Verolme, die op het punt stond naar het buitenland te vertrekken, „me de volledige zeggenschap voorbehouden en laat structies achter". Aldus is gisteravond door minister Scholten meegedeeld in de Eerste Kamer, die tegen twaalven de zoge naamde anti-R.E.M.-wet met 57 te gen 9 stemmen aanvaardde. Tegen stemden alle aanwezige liberalen en de twee pacifistische socialisten (zulks in tegenstelling tot de P.S.P.- fractie in de Tweede Kamer). Welke betekenis aan de woorden de heer Verolme precies moet worden toegekend, was de senaat niet helemaal duidelk. Jhr. De Geer van Oudegein (c.h.) wilde aannemen, dat de heer Ve rolme namens de R.E.M. had gesproken, maar jhr. Meeuwen (kath. v.) was scep tischer gestemd. Minister Scholten wist kennelijk ook niet helemaal wat hij er van denken moest; ook een loyaal staats burger kan tegen de staat der Neder landen procederen, merkte hij op. Enkele dagen nadat de Wet Installaties Noordzee in het staatsblad verschenen is, wordt een algemene maatregel van bestuur uitgevaardigd ,op grond waar van daadwerkelijk tegen de R.E.M. kan worden opgetreden. Eventueel wan neer de R.E.M. haar uitzendingen niet staakt zal dit moeten gebeuren door de officier van justitie, die daarvoor in structies zal ontvangen. Minister Scholten heeft het in de se naat niet zwaar te verduren gekregen. Overeenkomstig de verwachtingen ageer den alleen de liberalen tegen het wets ontwerp. Bij monde van prof. Samkal- den hielden de socialisten zich op de vlakte, maar voor de goede verstaander was het toch wel duidelijk, dat zij hun stem aan het „niet onhoudbare" wets ontwerp zouden geven. Jhr. Van Meeu wen, mede sprekend namens enkele fractieleden, liet daarover tot het laatste toe twijfel bestaan, maar deelde ten slotte mee dat hij door de bewindsman overtuigd was geworden. Het spreekt vanzelf, dat de liberale woordvoerder, mr. De Wilde, veel dacht schonk aan het rapport, dat kele buitenlandse volkenrechtsgeleerden aan de R.E.M. hebben uitgebracht. Om dat (ook) zij van mening waren, dat het onderhavige wetsontwerp in strijd is het volkenrecht, deed de heer De Wilde de suggestie om de commiasiesFrangois het ontwerp nog eens aan het beginsel van de vrije zee te toetsen. Alleen de heer Van Pelt (pac. bleek voor deze suggestie ontvankelijk te zijn; de woordvoerders der overige partijen voelden er niets voor. Minister Scholten achtte het uitgesloten, dat ge noemde commissie van volkenrechtsdes kundigen thans tot een ander advies den komen. De buitenlandse geleerden hebben niets naar voren gebracht, dat hun stellingen zijn voor een deel ook die niet in de overwegingen is betrokken: van de regering, voor een deel zijn zij niet relevant en voor het resterende deel zijn zij onjuist. Aantasting DEN HAAG/UTRECHT Het over legorgaan der drie vakcentralen acht het teleurstellend dat de regering in loonoverleg praktisch vóór het werkge versstandpunt heeft gekozen De drie vakcentralen zullen zich morgen elk in eigen kring beraden over de consequen ties hiervan. Morgen komt het overleg orgaan weer bijeen om zijn standpunt te bepalen. „De regering krijgt koekjes van eigen deeg", zo beoordeelt de vice-voorzitter van het N.V.V. de heer A. Kloos, de be slissing van de regering. In diverse bedrijfstakken zijn de nieu we loon-onderhandelingen al begonnen. Het zal volgens de heer Kloos van de werkgevers afhangen of men tot akkoor den met de afzonderlijke bonden komt Houdt men zich aan het advies van de centrale organisatie van werkgevers, dan komen die c.a.o.'s niet tot stand. Zou de regering een naar ons oordeel te lage loonsverhoging willen afdingen door middel van het college van rijksbemid delaars, dan kan de situatie ontstaan dat onze bonden weigeren c.a.o.'s af te slui- I nhet zieskenhuis in Tiel is vannacht de 35-jarige T. de Jong uit Wadenoijen overleden. Hij kwam gisteravond op de Waalwandijk onder de gemeente Varik in aanrijding met een fietser. 5 DECEMBER Unieke collectie PERZISCHE TAFEL- en VLOERKLEDEN BELOUCII KUSSENS EN KAMEELTASSEN Italiaanse import WANDSPIEGELS CONSOLS EMPIRE STOELEN INTERIEURVERZORGING BULTHUIS BOTERMARKT 23 De heren Diepenhorst (a.r.), De Geer van Oudegein (c.h.) en Siegmann (kath. v.) waren het er over eens, dat de R.E.M. een poging doet om aan het Ne derlandse recht te ontkomen. Haar tiviteit is een inbreuk op onze rechts orde, die niet kan worden geduld. Vond jhr. De Geer van Oudegein het wets ontwerp „een knap stuk wetgeving", de heren Siegmann en Diepenhorst w minder enthousiast. Eerrt^moemde sprak een wet „met de bezwaren, die er ongetwijfeld aan kleven", terwijl prof. Diepenhorst er z'n spijt over uitsprak, dat de regering niet het verlenen van medewerking strafbaar heeft gesteld. Dan zou ook de schijn vermeden zijn, dat de regering met twee maten meet en radio Veronica ongemoeid laat. Voor prof. Diepenhorst stond het als een paal boven water, dat radio en televisie cul tuurmedia zijn en derhalve niet in han den van de commercie moeten worden gegeven. Jhr De Geer van Oudegein ging wel wat de andere kant op toen hij nadrukkelijk zei het te betreuren, dat tegen de R.E.M. maatregelen moeten wor den genomen. Aan het volk wordt iets ontnomen, waarop het kennelijk prijs stelt In zijn repliek bestreed minister Schol- ten de liberale spreker o.a. met eenzetting, waaruit bleek, dat de Tele graaf- en Telefoonwet wel degelijk op het R.E.M.-eiland van toepassing kan worden verklaard. Mr. De Wilde had dit ontkend, evenals hij tegengesproken had, dat de R.E.M. misbruik maakt een aan Nederland toegewezen golfleng te. De minister antwoordde op de laatste tegenwerping, dat het bedoelde kanaal 11 aan Nederland en aan enige andere landen ten behoeve van de luchtvaart- navigatie is toegewezen. Radio Ver on ica In antwoord op de vele vragen met betrekking tot radio-Veroniea, zei de bewindsman, dat de regering ervan had afgezien om een marine- of politievaar- tuig naar het radioschip te sturen ten einde naar de vlag te vragen. Wanneer de kapitein zou weigeren om de vlag te tonen, zou toch niet kunnen worden opgetreden het verdrag inzake de volle zee verbiedt dat terwijl bij het tonen van een vlag nog helemaal niet zou vaststaan dat het schip inderdaad gerechtigd is om deze vlag te Negenennegentig landen hebben thans bericht, dat radio Veronica niet hun vlag voert; van achttien landen moet nog be richt worden ontvangen. Wanneer de vraag geen enkel resultaat oplevert, zal waarschijnlijk gewacht moeten worden op het verdrag van Straatsburg tegen piratenzenders. Ttveede Kamer Amendement tegen het weggeld (Van- onze parlementsredaotte) Op het wetsontwerp tot instelling van een Rijkswegenfonds, dat vandaag ln de Tweede Kamer aan de orde komt, Is door de Kamerleden Joekes (lib.). Aan- tjes (a.r.) en Notenboom (kath. v.) een amendement ingediend, dat 't voorgestel de weggeld wil vervangen door het hef fen van 65 opcenten op de motorrijtui genbelasting. In de toelichting op hun voorstel schrij ven de drie Kamerleden, dat ln hun systeem bij dezelfde totale opbrengst als de regering beoogt een betere verdeling van de lasten over de verschillende cate gorieën motorrijtuigen en binnen de on derscheiden groepen personenauto's er motorrijwielen wordt verkregen. He1 amendement wil het aan opcenten ver schuldigde bedrag per motorrijtuig niet hóger stellen dan f75 per jaar. Daar door zou men bereiken, dat het beroeps- •voer niet zwaarder wordt belast dan het regeringsvoorstel. Om praktische redenen is in het amendement e gangsmaatregel opgenomen, volgens welke de opcenten niet verschuldigd zijn de lopende motorrijtuigenbelasting- kaarten. Minister Witteveen (financiën) heeft gisteren in de Tweede Kamer verklaard, dat de regering „niet dogmatisch wil en met betrekking tot het weggeld openstaat voor alternatieve oplossingen. De' vraag of daartoe ook het heffen van opcenten op de motorrijtuigenbelasting mag worden gerekend, beantwoordde hij bevestigend. De Belgische para-commando's, die de afgelopen week in Kongo vele blanken hebben bevrijd uit handen van de opstandelingen, zijn gisteren bij hun terugkomst met een grootse parade in Brus sel ingehaald. De foto geeft een idee van de massale huldiging in de straten van Brussel. (Verslag op pagina 9.) DEN HAAG Volgens gegevens var het Centraal Burear voor de Statistiek werden in de maand oktober van dit jaar 10.150 nieuwe woningen opgeleverd. Dit is het hoogste aantal, dat ooit in één maand werd bereikt. In oktober 1963 kwa. 9150 woningen gereed. In de jaren t.m. 1962 kwamen in de maand okto ber gemiddeld 8110 woningen gereed. De ze definitieve cijfers bevestigen de voorlopige, die wij enige weken geleden reeds noemden. In de periode januari t.m oktober 1964 werden 76.170 nieuwe woningen opge leverd, tegen 60.760 in de overeenkom stige periode van 1963. Gemiddeld kwa men in de overeenkomstige periode van de jaren 1958 t.m. 1962 66.660. woningen Tweede-Kamerdebat wijst uit: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Er kan op dit ogenblik niet of nauwelijks meer worden gesproken van politieke spanning rond de belastingverlaging, de financie ring van het Rijkswegenfonds en de kwestie van het college- en kleuter schoolgeld. Dit is gisteren komen vast te staan tijdens het Tweede-Kamer debat over de verlaging van loon- en inkomstenbelasting met ruim miljard. De regering haalde bij voorbaat de spanning uit dit debat door bij de aanvang aan te kondigen, dat het eerste deel van de verlaging defi nitief op 1 juli 1965 zal ingaan. Dat een tegemoetkoming aan de na drukkelijke wens van praktisch de hele Kamer. In de Kamervergadering van heden zou over het wetsontwerp tot belastingverlaging worden beslist en die beslissing zal ongetwijfeld po sitief zijn. Ook over de twee andere beleidspunten zullen waarschijnlijk geen ernstige moeilijkheden meer ontstaan, want minister Witteveen (financiën) liet gisteravond duidelijk uitkomen, dat de regering niet per se aan het weggeld en de verhoging van het college—en kleuterschoolgeld wil vasthouden. Zij staat open voor alternatieve oplossingen. Minister Witteveen zette in de Ka- er uiteen waarom de regering par tiële invoering van de belastingverla ging op 1 juli (in samenhang met de loonpolitieke (beslissingen) verantwoord acht. Een herstel van het evenwicht in economie ligt voor 1965 in de lyn der verwachtingen. Weliswaar vertoont de situatie op de arbeidsmarkt nauwe lijks nog enige ontspanning en zal het betalingsbalanstekort over 1964 niet be neden het miljard blijven, maar het verloop van de produktie en de ontwik- Kcllng van de belastingbalans zyn de laatste tyd toch duidclyk gunstiger ge weest. Door de sterkere rentestijging is de kapitaalinvoer toegencmcn. De toe neming van de gemeentelijke investe ringen zal haar natuurlijke begrenzing vinden in het leningplafond. De minister geloofde, dat het plex van regeringsbeslissingen op het gebied van de lonen en de belastingver laging het streven naar evenwichtsher stel niet zal afremmen. By doorvoering deze "beslissingen en bij handha ving van het overige complex van con junctuur-politieke maatregelen mag men verwachten, dat het verloop van de to tale bestedingen zal blijven binnen de grenzen, die het evenwichtsherstel Prof. Witteveen bleek echter onder geen beding bereid voor de laging van loon- en inkomstenbelasting meer geld beschikbaar te stellen dan de f 1050 miljoen die de regering voor heeft uitgetrokken. Zoals gezegd stond de Kamermeerderheid over algemeen positief tegenover de voorge stelde verlaging en toonde zy zich vol daan over de vervroegde inwerkingtre ding van bet eerste deel, maar had toch ook wel bezwaren en vooral wensen, waaronder enkele zeer kostba re (men zie hierover elders in dil blad). Er werden vier amendementen ingediend, waarvan er twee in ieder ge val zullen worden verworpen. Eén amendement zal dc eindstreep vermoedelijk wel halen. Het is afkom stig van de c.h. afgevaardigde Schol ten en medeondertekend door K.VJ. V.V.D. en AR. Het wil voor het be lastingjaar 1965 de extra kosten v; AOW-AWW-premicverhoging (per i i as.) voor kleine zelfstandigen, die netto niet meer dan f 12.000 dienen, tot een maximum van f 100,80 aftrekbaar stellen op de inkomstenbe lasting. Er is in de Kamer de laatste t(jd veel geklaagd over de lastenv zwaring, waaronder met name dc klei- zelfstandigen straks tengevolge van de sterkere premiedruk der volksverze keringen gebukt zullen gaan en de heer Scholten wilde hieraan met zyn tydely- ke noodmaatregel tegemoetkomen. De V.VJD., de grote meerderheid van de K.VP. en de overgrote meerderheid de A.R. verklaarden zich vóór dit amendement, al moesten enkele voor standers wel bepaalde fiscaal-techni sche gewetensbezwaren overwinnen. De socialist Peschar en de a.r. Boersma (sprekend namens zichzelf) hadden ech ter materiële bedenkingen. Zij vonden het niet juist de kleine zelfstandigen dergelijke tegemoetkoming te ge nu de premiecompensatie van de loontrekkenden gaat ten koste van de loonstijging en bovendien maar gedeel telijk is. (Voor vervolg zie pag. 11 LEOPOLDSTAD/PARIJS Voor goed nieuws zorgde gisteren een afde ling van het Kongolese leger, aange voerd door zeventig huurlingen: in het gebied van Dingila, ten noorden Stanleystad, werden ruim honderd voornamelijk Belgische gijzelaars be vrijd. Onder de geredden bevinden zich achttien vrouwen en twaalf kin deren. Het Kongolese leger is bezig met een tangbeweging, met als doel de verovering van Watsa, waar nog veel blanken zouden zijn, en van Paulis, de stad die door de para's werd aange- Vandaar wil men verder oprukken naar Wamba, waar volgens verhalen van zendelingen verleden week vijftig blanken zijn vermoord. Vermoedelijk bevinden zich nog zevenhonderd blan ken achter de linies van de rebellen. Het is overigens moeilijk om van linies te spreken. Het Kongolese leger onder leiding van de huurlingen zui vert de hoofdwegen en de rebellen trekken zich rustig in de oerwouden terug. Steden worden zonder strijd in genomen, maar op dat moment is de verbinding met het achterland al weer afgesneden. Het komt vaak voor, dat het Kongo lese leger, wanneer het terugtrekt langs gezuiverde weg, nog harder vechten. Deskundigen zijn dan ook mening dat het onmogelijk is om dt bellen op de lange duur in bedwang te houden Tsjombe zal er misschien in slagen belangrijke punten en grote aanvoer gen vrij te maken, het grootste deel het land zal in handen van rebellen blyven. Hulp Vertegenwoordigers van de opstande lingenregering reizen Afrika af om ma teriële hulp, vooral in de veertien lan den die nu officiëel om een spoedbij- eenkomst van de Veiligheidsraad hebben gevraagd Twee niet-Afrikaanse landen sloten zich by dit verzoek aan: Joego slavië en Afghanistan. President Kasa- voeboe verze t zich krachtig tegen de voorgestelde topconferentie van de ganisatie voor Afrikaanse eenheid Kongo. Hy noemt deze bijeenkomst inmenging in de binnenlandse aangele genheden van zijn land. De Kongolese regering is bevreesd, dat de rebellen pogingen in het werk stellen om ook in Leopoldstad onlusten te ganiseren. Na een onderzoek is geble ken dat opstandelingen zich onder de vluchtelingen hebben gemengd om deze wijze contact te kunnen opnemen met revolutionaire elementen in de Kon golese hoofdstad. De minister van justi tie heeft van Kasavoeboe vergaande machtiging gekregen om tegen rebellie op te treden. De Gaulle Intussen heeft premier Tsjombe in rys besprekingen gevoerd met president Dc Gaulle. Zyn bezoek zou ten doel heb ben de steun van Frankryk te krijgen Jong echtpaar stal geld uit automaten ARNHEM De officier van justitie bij de Arnhemse rechtbank eiste gisteren tegen de twintig-jarige kantoorbediende A van W. vijf maanden, waarvan vier vorwaardelijk. Hy heeft in samenwer king met zijn achttien-jarige vrouw in Arnhem en omgeving met behulp van een schroevedraaier het geld udt vele automaten gestolen. Hij kwam op het idee, toen hij morrelende aan een defecte automaat, de gehele geldlade zich in zijn handen zag ontladen. Tegen de vrouw werd drie maanden voorwaardelijk ge- Van W. zei, dat hij het geld goed kon gebruiken, omdat hij destijds werkloos -vas en zijn vrouw een baby verwachtte. •Ik heb inmiddels zoveel mogelijk aan gedupeerden terugbetaald", zo zei hij timide. in de Ver. Naties. Verder wil Tsjombe Franse militaire adviseurs en hulp bij de uitvoering van een programma technische ontwikkeling. Men heeft niet de indruk dat De Gaulle toezeggingen op korte termijn heeft gedaan, omdat Frankrijk f uitgaat dat Tsjombe eerst moet zorgen voor rust en orde in eigen land. Tsjombe schijnt wel een revolutionair plan in ge dachten te hebben voor hervormingen op bestuurs-, economisch en maatschappe. lijk gebied. Hierbij zou het land in drie gebieden worden verdeeld: het gebied om Leopoldstad, het voormalige Katanga en het nog door opstand geteisterde Stanleystad en omgeving. Het geheel is echter afhankelijk va medewerking van Europese adviseurs. De Gaulle zou geweigerd hebben mili taire raadgevers te sturen Bij de haven van Goor in Twentekanaal is gisteren een drenkeling gevonden. De identificatie was moeilijk, de politie neemt aan dat het stof felijk overschot betreft van de 46-jarige H. J. Kiffen uit Goor, die sinds 26 okto ber verdwenen was. Toen reeds werd aangenomen dat de heer Kiffen by het hengelen in het kanaal gevallen was en verdronken. MEESTERWERKEN VAN Z TOT A T)E werkgeversorganisaties sullen gemakkelijker dan de drie vak centrales de gecombineerde maatre gelen onderschrijven, waartoe de re gering noodgedwongen heeft besloten om uit de impasse te geraken, ont staan na het mislukken van het loon overleg in de Stichting van de Immers, de visie van het kabinet staat dichter bij hetgeen de werk gevers hebben betoogd, namelijk dat het om vele redenen gewenste herstel van het verstoorde evenwicht in de nationale economie in 1965 slechts een beperkte ruimte voor verbetering van de arbeidsvoorwaarden toe staat. De regering (we wisten dat al sinds troonrede en miljoenennota) is hel daarmee eens en het behoeft daarom geen verbazing te wekken, dat de loonruimte, waarvoor de grenzen thans nauwkeurig zijn omschreven, beperkter zal zijn dan de vakbewe ging had gehoopt. Omgekeerd zijn de nu geschapen mo gelijkheden toch iets groter dan de werkgevers (vooral de vertegenwoor digers van landbouw en midden stand) wel hadden gewild, doch dan is daar de vervroegde belastingver laging, een concessie van overheids wege, die het vooral landbouw en middenstand gemakkelijker zullen maken zich vrijdag bereid te verkla ren de toetsingsarbeid in het hoogste overlegorgaan van ons bedrijfsleven voort te zetten. Dat de regering van werkgeverszijde deze bereidverklaring zal krijgen, kan nauwelijks nog worden be twijfeld- De drie werknemersvakcentrales zul len het daarmee moeilijker hebben. Ja, de kans dat zij van hun stichtings verantwoordelijkheid in dezen zullen afzien, moet niet uitgesloten worden geacht. Duidelijk immers hebben de vakbe wegingsleiders de vorige week ge steld, dat zij alleen tot officiële beoordeling van cao's bereid zouden zijn, indien het regeringsstandpunt overeen zou komen met de visie der vakcentrales ten aanzien van de fun damentele uitgangspunten voor het te voeren loonbeleid. Welnu, dit is niet het geval. De rege ring acht de verlangens der vakbe weging niet verantwoord. Daar komt bij, dat de werknemers vertegenwoordigers een loonruimte van 4,7 procent (inclusief AOW-com- pensatie) onvoldoende vinden om het thans bereikte reële inkomensniveau te handhaven, laat staan een aantal bij de loonontwikkeling achtergeble ven bedrijfstakken als bijvoorbeeld de metaalindustrie en het particu liere vervoersbedrijf weer „bij" te Ook de door de regering „geboden" verhoging van het minimuminkomen is benedende verlangens van de vakbeweging gebleven. En zal de ver vroegde belastingverlaging (waartoe de regering wellicht mede heeft be sloten om dreigende druk vanuit do Tweede Kamer bij voorbaat op te kunnen vangen) voldoende gewicht leggen in de schaal, waarmee de vak centrales de regeringsmaatregelen donderdag zullen wegen? Zal deze compensatie, hoe welkom ook, vol doende soulaas bieden aan werkne mers met grote gezinnen? Aangezien er aan de regeringsmaat regelen thans niet meer te .wrikken* valt, lijkt de kans op overeenstem ming tussen werkgevers en werkne mers in de Stichting van de Arbeid nog steeds klein. Het is triest dit begin december nog te moeten con stateren. Mannen met nylonkousen ALPHEN Drie met nylonkousen rer hun hoofd getrokken, mannen ben gisteravond om kwart voor elf ge probeerd een roofoverval te plegen op het Alphense postkantoor aan de Juliana- straat. Zy waren van plan zich te laten insluiten.- maar werden by het dichtdoen het hek gesnapt door de stevig ge bouwde besteller C. J. T. J. de Jong, ïen dreigende houding aannam en hen op de vlucht jaagde. De drie gemaskerden sprongen in een auto, die langzaam aan kwam rijden. In razende vaart schoot de crèmekleurige Amerikaanse wagen daarna weg in de richting Leiden. Besteller De Jong zag op het nummerbord de letters SA de cijfers 60. De overige cijfers wa iet een doek afgeschermd. De Alphense politie, die op een feestje an haar sportvereniging was, brak het gezellige samenzijn abrupt af. Zij ging op speurtocht en waarschuwde de po litie-korpsen in de omgeving. Urenlang zoeken leverde evenwel geen resultaat op. Spelletje Enkele voorbijgangers, die de mannen- met-nylonkousen hadden zien wegren nen, konden evenmin nuttige aanwijzin gen geven. Zij hadden niet ingegrepen, omdat zij dachten, dat het „een spelletje was". Aan de gegevens van het num merbord heeft men ook al niet veel, t bleek, dat de letters SA nog er voor een kenteken zijn alge- Directeur Vlietstra van het Alphense postkantoor waarschuwde de postale recherche. Hij deelde mee, dat noch in de kluis noch in de brandkast in zijn privé-kantoo-r een flink bedrag aanwezig was. Vanmorgen was de politie met haar nasporingen nog niets verder gekomen. Zij probeert een wat beter signalement van de auto en de mannen te krijgen. Het is wel gebleken, dat de overval ama teuristisch was opgezzet en dat de be trokkenen niet al te best op de hoogte waren met de situatie in het postkan toor. Zij voerden hun plan namelijk op een verkeerd ogenblik uit. Het korte nachtelijke tijdstip waarop de overval kans van slagen zou kunnen hebben ge had, was him blijkbaar niet bekend. volop cadeautjes voor mensen met dieren mensen met tuinen mensen met planten 99 IDEEËN voor hem, haar of het In onze zelfbediening gezellig neuzen, kijken en kiezen (zo nodig met hulp één onzer verkopers) en U zult het Nieuwe Rijn 50 Tfn 20824 (0171(9

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1