WWW DS. WESSELDIJK WIJST KRITIEK OP ANTWOORD-ACTIE AF over art. 36 Bogaers opent fabrieken in sneltreinvaart Werkgevers zijn tegen regeling stakingsrecht Een woord voor vandaag pi) FARVERFEST Ds. De Wolff gekozen als waarnemend-assessor Ontwikkeling in Spanje innerlijk tegenstrijdig 2 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 constante Kwaliteit 25 stuks f 1,25 Herv. synode over nevenwerk predikanten DRIEBERGEN In de her- GcSJJl Pk UlPt vormde synode is gisteren stelling r ■j/r i genomen tegen de kritiek die g«- -rPVPT l\ PVnPll „.„„j „v» iv-r i v f A 1 1 v richt werd op de kerkbouwactie Antwoord-64. Gezegd werd dat het geheel niet de bedoeling was om aarzelend en bescheiden te vragen (zoals de Sjaloom-groep wilde). De kerk was van mening dat voor een zaak die de verkondiging van het evangelie en de kerkelijke ar beid wil dienen, niet aarzelend en bescheiden gevraagd behoeft te worden. Dit werd gezegd door ds. H. J. F. Wesseldijk de voorzitter van het werkcomité. Ds. Wesseldijk ging ook in op de opmerking dat de kerk meer schuld bewust had moeten spreken. Zijn ant woord was dat de kerk beter uit schuldbewustheid kan handelen, dan over schuldbewustheid spreken. De actie was niets anders dan een uit schuldbewustheid achterstanden inha len. Sprekend over de nieuwe gemeente- vormen, waar meer aandacht aan geschonken had moeten worden, zei ds. Wesseldijk dat de Hervormde Kerk reeds veel gedaan heeft om ex perimenten te steunen. Zij leeft in het geheel niet bij een verouderd beeld Van onze kerkredactie Honderdgulden-prent brengt 19 mille op AMSTERDAM Een afdruk van Rembrandts meest beroemde ets ..Jezus geneest de zieken" is gisteravond voor 19.000 in het bezit eekomen van een Nederlandse verzamelaar, wiens naam niet kon worden genoemd. Deze „honderdgulden-prent" maakt deel uit van de grote collectie kunstwer ken van wijlen J. Fred. Bianchi die deze week bij Paul Brandt in Amsterdam wordt geveild. Ook de avond van deze tweede vei lingsdag was de zaal overvol belangstel lenden vooral makelaars uit het buiten land. - Aan bod kwamen o.m. nog 48 etsea van Rembrandt: Deze brachten 98.000 op. MIDDELBARE AKTEN RESA - Hilversum Bekende Schriftelijke cursus Tel. 45432 Spéciale opleiding voor controlerende geneesheren UTRECHT Dr. J. van der Meer. Ihedisch adviseur van de centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen, heeft gisteren tijdens een in Utrecht gehouden vergadering gepleit voor de tot «tandkoming van een speciale opleiding voor controlerende geneesheren. Eer dergelijke speciale opleiding is noodzake lijk, omdat de controlerend geneesheer van nu gebukt gaat onder een zware last van administratieve werkzaamheden, al dus dr. Van der Meer. Verschuivende berg staat nu stil INNSBRUCK De verschuivende berg die naar men aanvankelijk vreesde het Tyroolse Alpendorp Landl bij Inns bruck zou bedelven, is volledig tot stil stand gekomen. Een koudegolf met temperaturen van vier graden Celsius onder nul heeft de massa's aarde en steen die 15 boerderijen bedreigden bevroren. Deze 15 boerde rijen zijn de vorige week ontruimd nadat er zich twee grote aardverschuivingen hadden voorgedaan. Om een nieuwe ramp te voorkomen hebben reddingsploegen een rivier in een nieuwe bedding geleid. Aangenomen werd dat de woest stromende rivier de aardverschuivingen gedeeltelijk heeft veroorzaakt. Per wentelwiek langs drie steden 'S-HERTOGENBOSCH/LO- CHEM/BERINGEN Minister P. C. W. M. Bogaers van volks huisvesting en bouwnijverheid heeft gisteren per wentelwiek een bezoek in ijltempo gebracht aan drie steden om er een aantal wo- ningfabrieken in bedrijf te stellen. Zijn eerste bezoek gold de wo- ningfabriek van Heymans bouw maatschappij in Den Bosch. In zijn openingstoespraak verklaar de de bewindsman dat eind. 1964 naar schatting 9500 woningen zullen zijn aerealiseerd die gebouwd zijn volgens de industriële bouwmethode'. Eén ru we raming schat dit aantal op om streeks 13.000, aldus de minister. Na dit gezegd te hebben stelde hij de woningfabriek in bedrijf door symbo lisch een afgewerkt bouwsegment te laten kantelen. Locliem De volgende reis bracht de bewinds man naar het vestingstadje Lochem hij de woningfabriek van de N.V. Aan nemingsbedrijf Kinsen in bedrijf stelde. De bewindsman zei hier dat het vertrou wen voor de toekomst geeft, dat kort geleden wat betreft de industriële woningbouw een aantal nieuwe initiatie ven is losgekomen. Dat is gebeurd nadat het ministerie had aangekondigd dat de industriële woningbouw buiten de wo ningverdeling zal worden gehouden. De bewindsman schetste in het kort de werkwijze welke de woningproducenten van fabriekmatige woningen moet volgen. In het kort komt het hier op neer dat deze producenten wanneer zij hun plan nen volgens de normale procedure heb- Werknemers: toch noodzakelijk DEN HAAG De werkgevers vertegenwoordigers in de Stich- ontwikkeling gegroeide samenwerking heeft tevens een aanpassing van maatschappelijk bestel in ons lanc gevolg gehad. o.a. In de vorm van t Uitzonderingen ben ingediend de volledige medewerking zullen krijgen van zijn ministerie. Na de traditionele druk op de knop waarmee net produktieproces op gang werd ge bracht, bezichtigde de minister de fa- Beringen Het laatste plaatsje dat minister Bo gaers op zijn „helicoptertoer" aandeed *vas Beringen. Daar stelde hij de Neduco, de woningfabriek van Neduco, indus triële woningbouw n.v. in bedrijf. Hij deelde hier mee dat industriële woning- bouwfabrieken nu in hoog tempo tot stand komen. Behalve de drie fabrieken die vandaag in bedrijf zijn ges*-'l. ko men er dit jaar en begin volgend jaar nog drie in bedrijf. Verder zijn alleen produktie-centra: Bouwend Ne derland gaat op een hartverwarmend manier het euvel van de woningnood te lijf, aldus minister Bogaers. Hij merkte tenslotte op dat de arbeidsproduktivitei-t van oktober 1963 tot oktober 1964 elf tot twaalf procent hoger lag dan in de twaalf maanden daarvóór. De bewinds man noemde dit een formidabele stijging. In deze en andere factoren zag hij een nieuw bewijs dat in 1970 de woningnood opgelost is. van de kerk. Deze predikant betreur de het dat de kritiek een domper dreigde te zetten op de geestdrift van tienduizenden, vooral omdat de kerk gebouwen noodzakelijk blijven naast nieuwe gemeentevormen. De voorzitter van de commissie voor deze actie, de heer A. W. Sabel, deelde mede dat de Hervormde Kerk 75 procent zal ontvangen uit het fonds dat gevormd is door de giften voor de gezamenlijke kerken. De generale financiële raad heeft besloten dit geld speciaal te reserveren voor subsidie aan kerkgebouwen, die voor gemeen schappelijk gebruik door twee of meer kerken worden gebouwd. Artikel 36 Positief heeft de synode gereageerd j op een verzoek van de generale sy-1 node van de Gereformeerde Kerken om te komen tot een gesprek over artikel 36 van de Nederlandse Geloofs belijdenis. Het is het artikel over de verhouding van kerk en staat waar uit de gereformeerde synode in 1905 21 woorden heeft geschrapt. De Gereformeerde Kerken willen een gesprek over de mogelijkheid „om tot overeenstemming te komen inzake de wenselijkheid en de modus I quo van een verduidelijking van wat in dat artikel wordt beleden. Het is nog niet bekend wanneer deze be sprekingen zullen beginnen. Nevenwerk Vrij langdurig heeft de synode gespro- _;n over nevenwerkzaamheden van pre dikanten. Er is een enquête gehouden waaruit blijkt dat 46 procent van alle predikanten nevenwerkzaamheden ver richt. Toch bleek tevens dat slechts 27 predikanten meer dan tien lesuren heb ben aan scholen en overmatig zwaar belast zouden zijn. In een rapport sprak een commissie ad hoe, door de synode inge; nevenwerkzaamheden nuttig en zelfs vaak noodzakelijk zijn voor de kerk. Maar enige matiging moet wel betracht worden. Daarom werd voorgesteld de predikanten te verplichten schriftelijk mededeling te doen aan het breed mode- ramen van de provinciale kerkvergade ring als zij hezoldigde nevenwerkzaam heden verrichten. Zeer vele predikanten, ouderlingen en diakenen mengden zich in de discussie, waarin onder meer de assessor van de synode ds. G. de Ru uit Rotterdam er zijn verbazing over uitsprak dat de kerkvoogdijraad nu de tractementen vol doende vindt. Hij wees er op dat de sa larissen van predikanten nog altijd dc laagste zijn onder de academici. half jaar kunstmatig vacant zouden zijn. Het moderamen van de synode was tevens van mening dat een groot aantal predikanten een dergelijke regeling niet eens wenst. Besloten werd dat in het vervolg incidenteel bezien zal worden of een studieverlof in een bepaald geval is gewenst. Prof. Smits Zoals bekend had de Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden zich tot hot mo deramen van de synode gericht in een poging om tot herziening te komen van de uitspraak over prof. dr. P. Smits van Leiden, waarbij hem de rechten van emeritus-predikant werden ontnomen. In comité-generaal werden door het mode- ramen van de synode mededelingen ge daan over de correspondentie die met het hoofdbestuur van de vereniging is gevoerd. Dat wil zeggen dat door de sy node niets over deze correspondentie zal worden gepubliceerd. Benoemingen De synode benoemde nog de volgende leden van de raad voor de zending: ds. H. J. Teutscher te Goes, ds. J. Bone- schansker te Tiel. ds. J. P. Kabel uit Vlaardingen, dr. J. Voorhoeve uit Lei den. jonkheer L. de Geer uit Zeist, ds. P. J. P. Malssen te Franeker en prof. dr. A. J. Rasker te Leiden. Tot lid van het algemeen college van toezicht Christus vertelt Zijn discipelen voor de tweede maal dat Hij zal moeten lijden en sterven en opstaan. En dan schrijft Mar cus: „Doch zij begrepen dit woord niet en durfden Hem er niet naar te vragen" 9 30-37). Zou de Heer het erg gevonden hebben dat wij Zijn woorden niet begrepen? Er staat in dit gedeelte zo duidelijk: Hij onderwees Zijn discipelen." Een leraar weet dat hij zijn leerlingen niets nieuws kan leren, alt zij het voorgaande niet begrepen hebben. Daarom zal een goede leraar steeds weer willen herhalen en waar iets niel begrepen wordt, het op een andere manier willen uitleggeni En Christus was een goede leraar. En toch staat er: zij „durfden Hem er niet naar te vragen"j Laten we de discipelen niet al te hard veroordelen, want zijn wij zelf eigenlijk niet ook zo? Er gebeuren dingen in ons leven, die we niet begrijpen. Maar durven we er met God over te svreken? Durven we Hem te vragen naar het waarom van Zijn onbegrijpelijk handelen? Hoevelen leggen zich er niet eenvoudig bij neer? Ze durven niet God naar Zijn bedoelin\ te vragen en ze blijven rondtasten in de mist van hun denke\ Geeft God dan altijd een antwoord? Neen, maar het geeft Hei Zijn kans om ons op een weg te leidenwaardoor wij gaanj leren verstaan. Maar wie niet bidt, krijgt helemaal geerj antwoord, want zei Jacobus niet: „Gij hebt niet, omdat gijj niet bidt." Wees niet bang opstandig te lijken. Vertel de Heer eenvoudig: Ik begrijp het niet. 'F Wij lezen vandaag: Psalm 119 vers 145 tot 160. VLOERKLEED FARVERFEST: chic vloer- kleed met zéér hog» pool, vachtzacht, grote ecala v»r» tinten, gemêleerd, gedessineerd of effen. Vraag folder F 2 aan Veneta N.V., Hilversum. Stichting recreatie wil meerjarenplan DEN HAAG De dagelijkse besturen van de Stichting recreatie en van de contact-commissie voor natuur- en land schapsbescherming pleiten in een adres aan de leden van de Tweede Kamer voor een meerjarenplan voor de openluchtre creatie. Zij wensen voorts een verhoogde begrotingspost voor de openluchtrecreatie op basis van dit meerjarenplan zodat de structuurschets Inderdaad in de komende decennia werkelijkheid kan worden, een extra begrotingspost voor aankoop van recreatief waardevolle landgoederen en een geleidelijke verhoging van de begro tingspost voor de aankoop Synode-Rotterdam schrijft kerkeraden BZéyAi pij c/"* AUTOMATIC ACU TOASTER f 69.50 (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De synode van de (vrijgemaakte) Gereformeerde Kerken heeft vanmorgen na een stemming ds. I. dé Wolff van En schede gekozen als waarnemend- assessor. Hij is een secundus afgevaardigde. Ds. De Wolff neemt de plaats in van ds. H. Veltman uit Zeist, die zich met elf andere synode-leden teruggetrok ken heeft. Hij verwierf 18 van de 26 stemmen. Gisteravond is de synode plotseling weer in openbare zitting gaan vergade ren. Daar stelde de secundus-afgevaar digde ds. M. J. C. Blok uit Utrecht voor de werkzaamheden van de synode op te schorten tot de particuliere synoden zich ting van de Arbeid hebben in de 1 uitzonderingen gaan behoren. Niettemin,zijn kracht huidige rechtssituatie geen aan- s,kh""s' leiding gevonden de minister van justitie te adviseren een wette lijke regeling van het stakings recht tot stand te brengen. Zij achten die overbodig en onjuist. Dat staat te lezen in een advies dat het bestuur van de Stichting heeft vastgesteld en dat thans voor publicatie is vrijgegeven. De werknemersvertegenwoordigers daarentegen zijn van mening, dat in de huidige rechtsorde wel een wette lijke regeling van de positie van de individuele werknemer en van de werknemersorganisaties gewenst is in geval van werkstaking. Naar de overtuiging van het bestur v#n de Stichting heeft de ontwikkeling van de verhoudingen tussen organisaties van werkgevers en werknemers er toe f:eleid dat het accent minder is komen te iggen op het voeren van strijd en meer op het voeren van overleg. De door deze fllcten voorkomen en zelfs onder bepaal de omstandigheden onvermijdelijk zijn. In het bestuur heerst unaniem de opvat ting dat er zoveel mogelijk moet worden gestreefd naar het voorkomen van drei gende conflicten en naar het langs min nelijke weg oplossen daarvan. De werkgevers hebben aangevoerd, dat staking, geboren als machtsmiddel tegen willekeur in een schier rechteloze tijd uitzondering is geworden en dat zij in een maatschappij met omvangrijke rechtsordeningen afzonderlijke recht vaardiging behoeft Een wettelijke om schrijving der gevallen waarin werkwei- gering zou zijn gerechtvaardigd, zou tot verstarring leiden. Algemeen orgaan voedselvoorziening STIMULEREND HANDELSBELEID AFWEZIG DEN HAAG Er is in Neder land geen constructief beleid voor de middengroepen. Er bestaat geen doelbewust constructief han delsbeleid. Er bestaat ook geen beleid, gericht op het stimuleren van de voor de samenleving bij zonder gewichtige activiteiten van de zelfstandige ondernemer in handel, ambacht en industrie. Deze klacht staat in het jaar verslag 1963/1964 van het Alge meen Orgaan Voedselvoorzie ning. We moeten vaststellen, aldus het ver slag, dat de individuele ondernemer en de individuele onderneming steeds meer in het gediang komen. Mechanisatie of automatisering nopen tot concentra tie. Deze concentratie heeft echter ook grote bezwaren. Bij afzetmoeilijkheden is het voor kapitaal-intensieve onderne mingen veel moeilijker zich aan de ge wijzigde omstandigheden aan te passen dan voor kleinere ondernemingen. Grote mogelijkheden liggen cr voor de handel in levensmiddelen en landbouw- produkten nog in het overbruggen van de groter wordende afstand tussen pro ducent en verbruiker. Het „Algemeen Orgaan" onderschijft de uitlating van minister Biesheuvel op de jaarvergade ring van de stichting Zelfstandige han- industrie, dat de handel moet zoeken in een gro- lan de afnemers en in het leveren van goede kv/aliteiten. Minder waarde hecht het „Algemeen Orgaan" echter aan een andere uitlating van de minister, namelijk dat als gevolg van een toenemende prijsstabilisatie de meer speculatieve taak van de handel In be tekenis zou afnemen. De kracht en de betekenis van de handel blijft volgens het jaarverslag liggen In het kunnen ko pen en verkopen waar, wanneer, hoe en tegen welke prijs dat maar .o:clijk is. Deze functie is en blijft van grote be tekenis voor het gehele economische verkeer en is een noodzakelijke voor waarde voor een doelmatige arbeidsver deling bij de produktie, zowel op het na tionale als op het Internationale vlak. Ds. De Ru, en velen met hem. waren helemaal niet voor, dat er een nleu-j we regeling zou komen. HU wilde alleen de provinciale kerkvergaderingen wijzen op hun verantwoordelijkheid in deze. i Dat was ook de lijn die de synode trok. Met 26 tegen 23 stemmen werd de com missie voor kerkordelijke aangelegen heden verzocht de problematiek nader te bezien, nadat met slechts 12 stemmen dc voorstellen van de commissie i verworpen. Bezorgdheid wint veld Een advies van de raad voor de predi- kantstractementen of het nodig is her vormde predikanten een periodiek stu dieverlof toe te kennen werd aangeno men. Maar het advies was negatief. Een dergelijk voorstel zou inhouden dat per vijf jaar 1800 predikantsplaatsen een Evenwicht De werknemers erkennen dat het ka rakter van de vakorganisaties van andere aard is geworden, er is een evo geweest van strijdorganisatie naar c lcgorgaan. Zij blijven echter van oordeel dat de werkstaking in de Nederlandse rechtsorde mogelijk behoort te zijn als middel ter verzekering van het noodza kelijke evenwicht tussen de beide geor ganiseerde groeperingen. In Nederland of In de EEG activiteiten van de handel aan banden worden ge legd of zelfs onmogelijk worden ge maakt. Het „Algemeen Orgaan" maakt zich namelijk grote zorgen over bestaan de praktijken en tendensen, die neerko men op discriminatie tussen de ene sec tor van het bedrijfsleven en de andere, tussen grote ondernemingen en kleine ondernemingen, of van welke aard deze discriminaties ook mogen zijn. Studieverlof (Van onze kerkredactie GENÈVE/RUSCHLIKON - Wordt het in Spanje beter voor de protestanten? De algemene ver wachting is van wel, maar de laatste ontwikkelingen zetten op het eerdere optimisme een dom per. Het optimisme leek gewet tigd door het wetsontwerp, dat ingediend werd door de minister van buitenlandse zaken, Castiella Hoewel sommige Spaanse bis schoppen er kritiek op hadden. Het ia de wetenschappelijk beproefde samen stelling, die de zeer snelle en positieve werking van Witte Kruis poeders bepaalt bij: griep, verkoudheid, menstruatiepijnen, reumatiek, kiespijn, hoofdpijn. De redenen zijn: De Juiste komblnatle van pijnstillende, koorts- werende, opwekkende en aktlverende bestand delen. De uitgebalanceerde hoeveelheden, tot In onder delen van milligrammen nauwkeurig. De zeer fijne verdeling waardoor een breed werkzaam oppervlak wordt verkregen, hetgeen tevens snelle opname in de bloedbaan bevordert! Bovendien bevatten deze poeders géén sallcyl- zuur, dat vaak maagklachten veroorzaakt. waren er toch aanwijzingen, dat de meerderheid in de Spaanse hiërarchie voor meerdere gods dienstvrijheid in het land was. Twintig vooraanstaande rooms-katho- lieken richtten zich tot de Spaanse bisschoppen op het concilie met een boodschap, waarin zij zich voor gods dienstvrijheid' uitspraken „in volle over eenstemming met de geest van de grote meerderheid der concilievaders". Bijzonder hoopvol was de houding, die de aartsbisschop van Sevilla, kardi naal Bueno y Monreal, tijdens een televisie-interview innam. Zoals de Rooms-Katholieke Kerk voor zichzelf vrijheid vraagt om te preken eó open lijk haar godsdienstplichten te kunnen vei-vullen, zo wil zij, dat alle mensen vrij zijn om hun godsdiensten te belijden en er openlijk van te getuigen. De kerk vraagt dit, omdat zij de waardig heid van de mens erkent en het gewe ten respecteert, zo zei kardinaal Bue- Johannes sektarisch? Ondanks deze verklaringen heeft dc praktijk de protestanten reden tot be zorgdheid. In de straten van Cartagena werden twee predikanten gearresteerd, omdat zij exemplaren van het Evangelie van Johannes verspreidden. Beiden, een baptist en een broeder van de vergadering van gelovigen, werden veroordeeld tot een boete van 5000 pese ta's (300 gulden), omdat hun daad beschouwd werd als een „bedreiging van de geestelijke eenheid van Spanje". De predikanten zijn in hoger beroep gegaan, omdat zij van mening zijn, dat een bijbelgedeelte toch onmogelijk sek tarisch kan zijn. Een baptistengemeente in Madrid kreeg geen toestemming meer, om zoals vorig jaar een gezamenlijke maal tijd te houden in een restaurant in de hoofdstad. De politie motiveerde het verbod door te zeggen, dat de bespre king van godsdienstige onderwerpen tijdens de maaltijd een openlijke mani festatie van hun geloof zou zijn, die door artikel 6 van de Spaanse grondwet verboden is. In Madrid en in Barcelona is het weer voorgekomen, dat protestanten geen toestemming kregen om een hu welijk aan te gaan, als het niet in de Rooms-Katholieke Kerk zou worden gesloten. In andere gevallen moet men bijna een jaar op zo'n toestemming wachten. Het ministerie van binnen landse zaken werkt de vorming van nieuwe gemeenten tegen en weigert zelfs toestemming te geven voor de verhuizing naar een nieuw kerkge bouw, als het oude te klein is gewor den. Halsstarrige stijfkoppen Het vooraanstaande Madrileense blad Ya schreef dezer dagen: Ons volk kan zichzelf niet openstellen voor de gevaar lijke sktiviteit van een ongegrond prose litisme. aat tegen het evangelie ingaat en de orde omver kan werpen. Een andere krant, Arriba, schreef: Het eigenlijke probleem wordt gevormd door halsstarrige stijfkoppen, die de wetten niet willen gehoorzamen. Vanuit het bureau van de Hervormde Wereldbond te Genève meldt men ons, dat de gezamenlijke protestantse ker ken In Spanje 13 december als specia le gebedsdag voor dc godsdienstvrijheid hebben aangewezen. beraden hebben. Dit voorstel werd ver worpen met zes stemmen voor en 22 tel gen. ROTTERDAM. De synode van di Gereformeerde Kerken (vrijgemaaktl heeft gisterea het grootste deel van di dag in commissies vergaderd. Bij het ap pél-nominaal, dat openbaar was, warer weer twaalf primi afwezig. In hun plaati waren er acht secundi. Verscheidene se cundi hadden zich de vorige week me elkaar beraden over hun houding. Mie stens vier. zouden tijdens de synodezit ting een verklaring afleggen, namelijk di predikanten M. J. C. Blok van Utrecht Noord-West, G. Roukema te Ede, B J F. Schoep te Amstelveen en oud. M. bij de Vaate te Haarlem. In zijn openingswoord constateerde di praeses zorgwekkend-; verschijnselen vat ontbinding. Hij noemde het ontstellend wat er publiek geoordeeld wordt over sj nodebesluiten. die nog niet eens oper baar gemaakt zijn. Hij riep de synod» leden op in rustig geloofsvertrouwen st men voort te gaan. Drs. Deddens deelde mede. dat er ee vertrouwelijk schrijven van de synode i uitgegaan aan alle kerkeraden. waari: opening van zaken wordt gegeven. Wi- vernemen, dat de ..twaalf" inmiddels een antwoordschrijven als reactie hierop aaq de kerkeraden hebben gestuurd. Classes Deze week zal de classis Arnhem ven gaderen. Men verwacht, dat deze classil zich zal aansluiten bij de classis Zwollt die om een buitengewone particullen synode van het ressort Overijssel-Gel derland heeft verzocht. Vermoedelijk z^ dan binnen twee weken de particullen synode bijeenkomen. I De kerkeraad van Amstelveen hee!) stappen ondernomen, om tot een but tengewone vergadering van de cli Amsterdam te komen, ter besprekii van de vraag, wat de Noordholland kerken moeten doen inzake de posit van hun afgevaardigden ter synode. De kerk van Houwerzijl echter hei de synode schriftelijk adhesie betuii. en de leiding des Geestes toegewenl „bij de verdere afwerking van het doe de kerken opgedragen agendum". Ds. A. Duits, die zondag in Apeldi preekte, heeft daar een boodschap de kerkeraad van de kansel afgelezi waarin de kerkeraad zich achter predikant, dr. B. Jongeling stelde kerkeraad van Zeist heeft zich blijk» een kanselboodschap aangesloten bij brief, die de classis Zwolle vorige aan de synode heeft geschreven. Vanmorgen waren er drie va secundi die gisteren de opening vai synodeweek bijwoonden niet aanwezi namelilk de predikanten Roukema Schoep en ouderling Hoog eerbetoon voor paus NEW DELHI Vice-president Zakll Hoesain en premier Sjastrl zullen paus op het vliegveld van Bombay veri welkomen. wanneer deze daar op 2 d» cember arriveert vóór het eucharistisq congres. Mevrouw Indira Gandhi, dl dochter van de overleden premier New roe en minister van voorlichting vel India, zal eveneens aanwezig zijn. Vice-president Zaklr Hoesain zal h» eucharistisch congres openen. Ook preii) dent Radhakrishnan komt nog naai Bombay voor een gesprek met de paus. Aanbod stadliuisplan aan Amsterdam AMSTERDAM De Amsterdamse ar chitect prof. H. Th. Wijdeveld heeft ij een adres aan de gemeenteraad van rij hoofdstad een nieuw (schets) ontwen aangeboden voor een stadhuis. Het la eej ontwerp waarin de nadruk gelegd wordt op het representatieve karakter dat eej Amsterdams stadhuis volgens de heel Wijdeveld zou moeten hebben. Ee 79j Jarige architect is bij zijn ontwerp uitge gaan van de eerder door de gemeente raad vastgestelde plaats aan de Amste bij het Waterlooplem. Beroepingswerk NED. HF-RV. KERK Aangenomen naar Diepenveen: A. V J. A. Knorth. vic. te Velp, die bedank! voor Lemelerveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Scheemda: A. C. Lang« dijk te Knijpe. Aangenomen naar Bolsward-Schettem G. v. Halsema te Amsterdam (verb. ber. GEREF. KERKEN (vrjjgem.) Bedankt voor Appingedam-Overschild Joh. Strating te Alkmaar-Broek op gedijk. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw-Amsterdam: J. W de Bruin te Zaandam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 2