wil je een stuk Israël negeert Ben Goerion to Geen uitspraak over Britse atoommaeht I Had ik toen maar naar w- rechts gekeken. Via tunnel uit gevangenis Bevordering toerisme N ederland-Z weden „Ga eens naar Lapland" ft egfi &onte lij, De vader van Dirk Parijs levert Trujillo uit Bern aan DINSDAG 24 NOVEMBER 1961 Kwestie Lavon is weer actueel Mapai zoekt fusie met coalitiepartij W i medewerker) die de laatste tijd veel kritiek moet verdu- Het rommelt en het kraakt in de leidende politieke krin- J gen van Israël. Als felle kemp-' hanen staat men tegenover el kaar. Oud-premier Mosje Sjarett verlaat de zaal waarin de voor aanstaanden van de socialis-j tische Mapai vergaderen als oud-! premier Ben Goerion het woord wil voeren. Ben Goerions pala-J David Ben Goerion. de dijn Mosje Dajan trekt zich te rug uit de regering omdat pre- mier Levi Esjkol aanhoudend het yan spionagecom. beslissingen neemt die Ben Goe-|plot werden twee voor Israël spione rion (toen h(j aan het hoofd renden gedood en dertien anderen stond van de regering) steeds kregen gevangenisstraf. De militairen i.«inrnr verweten Lavon dat hij nonchalant had verworpe met Israëls veiligheidsorganisatie was buitenlandse zaken Golda Meir omgegaan. Lavon beweerde dat hij als wordt na een ruzie met Ben Goe-minister van defensie overal buiten rion, waarin deze haar met ver-| was gelaten, wijten overlaadt dermate onwel dat zjj ter verpleging opgenomen moet worden. Ten slotte trekt Ben Goerion zich terug uit al zjjn functies en bedankt hij voor het lidmaatschap van de Mapai. de partij die hem tot een jaar geleden bijna onafgebroken sinds 1948 als premier vaardde. Weigering Het was niet zonder reden, dat een Israëlische krant zich dezer dagen af vroeg of Israël aan de vooravond staat van een débengoerionisatie. De onmid dellijke oorzaak is de fusie die de 42 van de 120 parlementszetels bezetten de Mapai wenst te sluiten met haar kleine links-socialistische coalitiege noot Achdoet Awoda, die 8 afgevaar digden in het parlement heeft. Oorzaak De .werkelijke oorzaak ligt aanmer kelijk dieper. Zij dateert uit de jaren toen Ben Goerion nog diep in het politieke leven verwikkeld was en zich in 1954 koppig terugtrok naar Sde Boker in de Negev. Hoewel hij toen geen deel meer uitmaakte van de regering, werd hij dagelijks geconsul teerd. Mosje Sjarett was toen premier en Pinchas Lavon minister van defen sie. Deze twee portefeuilles had Ben Goerion steeds beheerd als hij in de regering was opgenomen. Maar in fe bruari 1955 trad Lavon onverwacht af „omdat hij verschil van mening had met de premier", zoals onverwacht werd verklaard. Eerst in 1960 bleek, dat geheel andere redenen Lavon tot aftreden hadden genoopt. Lavon, directeur-ge- j neraal van de Histradoet, Israëls groot- ste vakverbond, verzocht premier Ben Goerion om eerherstel. Toen kwam uit, dat Lavon het veld had moeten rui- j men om de eer van verscheidene mili tairen onder wie Mosje Dayan als| opperbevelhebber te redden. Het wa-1 ren deze militairen die Lavon het mis- j lukken van een spionageactie in Egyp- j te in de schoenen hadden geschoven. Rooms-katholieken in Jordanië zijn boos öp concilie JERUZALEM De Israëlische mi- I nister van godsdienstzaken, dr. Warhaf-1 lig. heeft in een officieel commentaar gereageerd op de aanvaarding op het concilie van de verklaring over de Jo- den. Hij zei. dat deze verklaring, wan-1 neer zij in de volgende zittingsperiode van het concilie definitief bekrachtigd wordt, c-en waar teken van berouw kan j zijn. Maar een gesprek tussen de kerk en de Joden kan pas mogelijk "worden, j wanneer algehele gelijkgerechtigdheid erkend is. Ben Goerion die alle hoop had ge vestigd op Dayan die inmiddels tot minister was benoemd, verklaarde dat hij Lavon geen eerherstel zou geven. Hij had daarvoor de formalistische reden gevonden, dat hij indertijd geen premier was en daaróm geen eerher- I stel te geven had. Maar Lav< daar geen genoegen mee. Hij schakelde de commissie van buitenlandse zaken an defensie uit het parlement in. Op hun aandrang werd een minis teriële commissie van onderzoek gesteld, die na korte tijd verklaarde terneergeslagen en geschokt" te zijn door hetgeen Pinohas Lavon was aan gedaan. Van deze commissie kreeg hij eer herstel, maar Ben Goerio werd woe dend. Hij meende, dat de door Lavon eroorzaakte openbaarmaking AEG type 25 CENTRIFUGE U zult ervaren, dat Uw was in een wip winddroog is! De AEG centrifuge staat bekend om zijn enor me droogcapaciteit. Door de juiste verhoudingen tussen snelheid, breedte en vorm van de droog- trommel wordt een opti male droogwerking be reikt. Met veiligheidsdek sel, dus beschermd tegen grijpgrage kindervingers. feiten eerst goed staatsgevaarlijk was! meende dat Lavon uit het po litieke leven van Israël gebannen moest worden. Ben Goerions positie die jaren dermate onaantast baar en zijn invloed zo groot, dat Lavon ontslag kreeg als directeur-ge neraal van de Histadroet. Alle stem gerechtigden van de Mapai hadden de opdracht gekregen tegen Lavon te stemmen. Vele prominenten onder wie enkele professoren schaarden zich ach ter Lavon, maar wat zij ook poogden, steeds stuitten zij weer op een weige ring van Ben Goerion, die begreep dat Mosje Dayan als zijn opvolger door de affaire onmogelijk was geworden. Fusie Thans is de kwestie-Lavon weer op het toneel gekomen. Het is geschied j door de fusiebesprekingen die de Ma pai heeft geopend met de Achdoet Awoda, om de positie van beide par tijen te versterken in de verkiezingen van volgend jaar. De aanhangers van Lavon traden met maar twee stemmn tegen uit de Mapai. Onder hen was een parlementslid. Achdoet Awoda eiste daarop, dat het de Lavon-aan- hangers mogelijk zou worden gemaakt terug te keren en dat aan Pinchas Lavon werkelijk eerherstel zal worden gegeven, door hem een hoge positie te geven in het partij-apparaat. Alvorens het zover was heeft Mosje Dayan, die voorzag dat mogelijk Lavon de tijd gekomen achtte om met hem te gaan afrekenen, voor zijn functie als minis ter van landbouw bedankt. En in Ben Goerions huis kreeg mevr. Golda Meïr, de minister van buitenlandse zaken een hooglopende ruzie met de grijze oud-premier die haar verweet hem niet terzijde te staan. Want premier Levi Esjkol heeft toe gezegd alles te zullen doen om Lavon weer in het zadel te helpen. Het is overigens niet de enige affaire uit de tijd van Ben Goerion die thans op het Israëlische toneel is verschenen. Ook anderen zijn gekomen om eerherstel te vragen voor vermeend onrecht hen door Ben Goerion aangedaan. Het daarom dat een Israëlische krant vroeg of in Israël de debengoerionisa- tie is begonnen. Lefèvre: met MLF geen overhaasting BRUSSEL De Belgische minister president, Th. Lefèvre. heeft in Brussel gewaarschuwd tegen de gevaren, die de meningsverschillen over de multilaterale kernmacht inhouden voor de Europese eenwording. Sprekende voor de leden van de vereniging van Europese journa listen zei hij, dat zonder overhaasting alle aspecten ervan moeten worden on derzocht voordat het Europese antwoord op de Amerikaanse uitnodiging wordt gegeven. „Laten wij beseffen welk ge vaar de jonge Europese samenwerking loopt indien het meningsverschil zou lei den tot een verdeeldheid, die het oude wantrouwen tussen twee Europese lan den zou doen herleven en de weg naar een samenhangend en sterk Europa lange j tijd zou kunnen blokkeren." Bonn over De Gaulle: Nieuwe belijdenis van grote taken BONN Naar aanleiding van de rede die president De Gaulle in Straatsburg heeft gehouden heeft de Westduitse rege ring gisteren in een officieel communiqué gezegd, in de uitspraken van De Gaulle „een nieuwe geloofsbelijdenis van de grote taken van de vrije wereld, de Frans-Duitse vriendschap en de Europese eenwording" te zien. In het communiqué wordt verder gezegd dat ook de West duitse regering zich uitspreekt voor een sterk, invloedrijk en verenigd Europa. De onlangs gedane voorstellen voor een politieke unie hebben dat nog eens be- van die jonge Edammer, belegen Goudse of oude Leid se Wilson tivee keer naar V.S. werking van de leden van het bondge nootschap voor het versterken van de vreedzame rol van de Verenigde Naties. In Moskou, waar hij als oppositieleider in juni verbleef, had men hem laten macht Zijn labour-delegatie had daar moeite gedaan de Sowjetleiders te doen begrijpen dat de MLF niet ten doel had West-Duitsland van kernwapens te voorzien, maar de Sowjetunie was mening dat het Amerikaanse vete kernwapengebied zou verwateren, v door West-Duitsland in de MLF veel te zeggen zou krijgen. Opnieuw woelig in Saigon LONDEN Premier Wilson heeft maandag in het Britse Lager huis meegedeeld dat hij nog eens naar Washington zal reizen wan neer hij op 7 en 8 december met president Johnson heeft gesproken. De tweede reis zal volgen op onder handelingen „in Europa". Door wie en in welk verband die gevoerd zullen worden zei Wilson niet. Wilson sprak geruchten tegen dat Engeland besloten zou hebben aan de multilaterale NAVO-kern- macht deel te gaan nemen. Wilson sprak langer dan een uur. Of de labourregering van een onafhanke-l lijke Britse atoommacht wil afzien, liet hij niet duidelijk uitkomen. Hij zei deo kaarten niet op tafel te willen leggen i slaags geraakt, waarbij de jongelui rich •-* van messen, stenen en slagwapens be dienden. De politie moest met traangas de schoolslag bestrijden. Na een urenlan ge strijd was de balans 42 gewonden, van ie zes ernstig. De inzet van het gevecht was geen politieke. Leerlingen van de ene school zouden vulpennen van hun tegenstanders hebben gestolen. Het was overigens de tweede dag dat het onrustig was in Saigon. Eerste-minister Tran Van Hoeong heeft maandag de communistische Viet- kong de schuld gegeven van de politieke demonstraties van zondag. Hi5 zei in een radiotoespraak dat niet de betogers, maar de hoge nationale raad de toekomst van de 20 dagen oude regering moet bepalen. Opnieuw zei hij dat de labourrege ring gekant is tegen een Duitse vinger op het atoomwapen. In Washington wil hij bereiken dat het Atlantisch bondge nootschap wordt versterkt. Dit bondge nootschap moet niet tot bepaalde zones beperkt blijven, zodat Britannië met name in Maleisië een nuttige rol kan I spelen. Voorts wil hij politieke samen- Prawda bepleit premiestelsel MOSKOU De „Prawda" het officië le dagblad der Russische communistische partij, schreef maandag: „De economische aanmoediging der beiders, zoals die in de economie communistische landen wordt toegepast heeft niets te maken met de „aanbidding van het gouden kalf", zoals de kapitalis tische staten die kennen. Zij komt juist in het communistische stelsel tot volle ontplooiing. Zij is ook noodzakelijk in verband met de nog onvoldoende ontwikkeling materiële en technische basis va produktie en de fundamentele verschillen tussen hoofd- en handenarbeid en gespe cialiseerd en niet-gespecialiseerd werk". De .Prawda" schrijft ook: „in de Sow jetunie wordt thans uitbreiding gegeven aan het premiestelsel. Uitbreiding der regelingen om de arbeiders door het uitzicht stellen van extra beloningen e economische aanmoediging te geven, zal van groot belang zijn in het gehele tijdperk van de opbouw van het Clibo-flitser voor Click en Clack f 11lel-flltser f 14,-. Tully- flitser (Incl. etui) f 24,75. Agfalux-flitaer 1 (incl. etui) f 33,-. i 1 De Clibo-, (si- en Tully-flitsers In J kleurrijke cadeau sets „flitsklaar" f j verpakt met 5 lampjes PF 1 en i j 1 batterij. Vraag Uw fotohandelaar j naar de uitvoerige Agfa-krant» I Ëfe» blijvende I geschenken I LStT—jX. in Ag fa/Ge vaert A.G. Mevrouw Kennedy voor commissie: In Jordanië wint echter de teleurstel- ling over het conciliebesluit nog steeds aan kracht. De rooms-katholieke ge-1 meenschap te Irbcd. op een na de groot ste plaats van Jordanië, heeft in een boodschap aan het Vatikaan gevraagd de resolutie terwille van de eenheid van godsdienst in te trekken. Dc rooms-ka- tholieken in Arabisch Jeruzalem hebben hun patriarch, die nog in Rome is, ver- zocht de paus er toe te bewegen de ver- klaring niet te ondertekenen. In Amman zijn tien gezinnen uit de Rooms-Katholieke Kerk getreden en overgegaan naar de Grieks-Orthodoxe AMSTERDAM WAIsLA WALLA Uit de strafinrich ting van Walla Walla, in de Amerikaanse staat Washington, zijn zeven geïnterneer den ontsnapt door een met geïmprovi seerde schepjes gegraven tunnel. Drie van de voortvluchtigen waren tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld we gens moord. Allen waren zij bij vroegere ontsnappingspogingen betrokken. Zij worden beschouwd als gevaarlijke reci- vidisten. De leiding van de gevangenis is van mening dat het graven van de tunnel ten minste zes maanden in beslag moet heb ben genomen. De gevangenis van Walla Walla wordt tot de best bewaakte van de Verenigde Staten gerekend I ontsnapten gespeurd. de WASHINGTON „Ik keek juist een andere kant op toen ik die vreselijke geluiden hoorde, u weet wat ik bedoel. Mijn man gaf geen geluid. Ik draaide mij om en alles wat ik mij herinner is mijn echtgenoot, een raadsel achtige trek op zijn gelaat alsof hij een lichte hoofdpijn had. Zijn linker hand was omhoog geheven. Ik zag een gedeelte van zijn schedel en herinner me dat dit vleeskleurig was". Me vrouw Jacqueline Kennedy, de weduwe van de vorig jaar in| Dallas vermoorde president,! heeft dit verklaard tegenover' de (Warren)-commissie van on-j derzoek naar de dood van Ken-| nedy. Mevrouw Kennedy zei dat de president j de hand naar het hoofd bracht en toen op haar schoot viel. Ik schreeuwde: ,Machiiie-aanvar op de roulette BADEN-BADEN Een groep interna tionale gokkers heeft met behulp van eenj elektronische machine een offensief ont-1 ketend tegen de Europese casino's. De i groep deskundigen heeft onlangs drie miljoen mark in het casino van Baden- Baden gewonnen. Hun fortuinlijke activiteit schijnt de directies van speelgelegenheden er al toe te hebben gebracht hun de toegang te ontzeggen. De leiding van de organisatie berust bij de 33-jarige Amerikaanse ingenieur Richard Jacket en een Tsjechoslowaak- se geldschieter, Vladimir Grancc. Met inachtneming van de spelregels gaan deze gokkers op wetenschappelijke wijze te werk. ..mijn God, zij hebben op mijn man ge schoten" en ..ik houd van je Jack". We lagen beneden in de auto met zijn hoofd op mijn schoot, het scheen een eeuwigheid. Ik heb vaak gedacht: als ik toen maar naar rechts had gekeken zou ik heb ben gezien dat hij door het eerste schot werd getroffen, dan had ik hem om laag kunnen trekken zodat het tweede schot hem niet zou hebben getroffen. Ik hoorde echter gouverneur Conally schreeuwen, waardoor ik mij omdraai de en toen ik mij naar rechts wendde deed mijn man dit (een gebaar naar de nek). Hij werd toen voor dc tweede maal getroffen". Mevrouw Kennedy verklaarde dat zij slechts twee schoten had gehoord. Delegatie bezoekt ons land (Van onzer redacteuren) DEN HAAG Op uitnodiging van de Zweedse ambassadeur heb ben velen gisteravond in het Zweedse centrum in de Residentie kennis gemaakt met de heer Rag nar Sachs, directeur van het Zweedse Nationale bureau voor toerisme. Het bezoek, dat de heer Sachs met een aantal medewerkers ons land brengt, heeft alles te maken met het geven van meer en betere informatie voor het toeris tenverkeer tussen Zweden en Ne derland en in omgekeerde richting- Grote waarde De heer Sachs gaf enkele belangwek kende cijfers met betrekking tot het vreemdelingenverkeer in de gehele we> reld. Niet minder dan 80 miljoen menser hebben vorig jaar buiten hun landsgrem zen hun vakantie doorgebracht. In de landen, waar zij na gedane arbeid „rust" zochten, gaven al die mensen met elkaar zo'n slordige 30 miljard gulden uit. En daaruit valt weer te leren, aldus de heer Sachs, van hoe grote waarde dit „han delsverkeer" of deze „industrie" is. Zwe den kreeg vorig jaar 750.000 mensen van buiten Scandinavië op bezoek, hetgeen nog een betrekkelijk gering aantal is ver geleken bij de miljoenen Noren, Denen en Finnen, die eventjes naar- Zweden overwippen. Dit toeristenverkeer leverde Zweden niet minder dan bijna een half miljard gulden op. Daar staat tegenover, Weer Egyptenaar door Italië uitgewezen ROME De Italiaanse regering heeft een derde Egyptische diplomaat persona non grata \erklaard. Zij verzocht maan-1 dag de 30-jarige eerstc-secretaris van de Egyptische onibassade in Rome, Ismail Salme, het land te verlaten. Ismail Salme j is da echte naam van Mohammed Salem Abdcl Ghatnr een van de twee personen die werden gezocht in verband met de j ontvoering var. de Israëliër Mordi-khai Loek, alias Joseph Dahan, de „man in de I koffer". Alexcl Adzjoebci, de vroegere hoofdredacteur van Izwestia, heeft nu oen baantje bij het in Moskou gedrukte maand blad De Sowjetunie, dat in zeventien talen ver schijnt. Hij is benoemd tot afdelingschef. Adzjoe- bei werd uit zijn vorige functie ontheven toen zijn schoonvader, Nikita Chroesjtsjef, gedwongen verd af te treden. Gisteren is in Bombay le auto aangekomen een witte Ford met af neembare kap welke paus Paulus zal gebrui ken tijdens zijn aan staande bezoek begin de cember aan Bombay voor bijwoning van het inter nationaal eucharistisch congres aldaar. De wagen is er door de Italiaanse vrachtboot Quirinalc naar toe gebracht. Ook de eigen chauffeur van de paus wordt in Bombay verwacht. De auto zal door de paus na afloop van zijn bezoek aan het aartsbisdom Bombay ten geschenke worden gege ven voor verkoop ten ba te van de armen. Over het algemeen betoonde men zich erkentelijk voor dit gebaar maar van be paalde zijde onder de functionarissen in Bom bay werd de opmerking gemaakt dat de kosten voor die speciale auto vermeden hadden kunnen worden. „Wij zijn wel arm, zo werd gezegd, maar voor een goede auto met chauffeur kunnen wij hier ook nog wel zor gen." I De Harlinger visafslag heeft gisteren een jaar omzet van 4.000.000 be reikt. Een dergelijk be drag is in één jaar tijds nooit eerder behaald. De kleine garnaal, waarvan Harlingcn de grootste aanvoerhaven van Euro pa is, zorgde ook nu nog voor het grootste deel van deze omzet met een bedrag van 2.055.000. I De Westduitse christen democraten willen de Duitse geïllustreerde bla- den van dc „dictatuur I van het onfatsoen verlos-1 sen". Er moet weer plaats I worden ingeruimd voor serieuze stof. zo menen zij. Vertegenwoordigers van de partij zullen I daarom zich tot de uit-1 gevers wenden om te be- j reiken dat het „niveau j niet langer door sex en misdaad wordt gedic teerd". De „dictatuur van het onfatsoen" wordt in CDU-kringen niet alleen een gevaar voor de Bondsrepubliek zelf ge noemd docli ook voor haar naam in het buiten land. 1674) De schriftelijke bronnen die betrekking hebben op de geschiede nis van het graafschap Holland be ginnen pas Iaat. en aanvankelijk traag, te vloeien. Het oudste Holland se kroniekje is afkomstig uit het klooster Egmond. dat als een van de oudste kuituurcentra van Holland moet worden beschouwd. Als zoda nig stond het ech ter ver ten achter bij Utrecht, dat in de 8ste eeuw een bisdom was gewor den. en bij Dore- stad (Wijk bij Duur stede) dat al se dert eeuwen een be langrijke nederzet ting van kooplieden In de tijd van Karei de Grote be stonden er weliswaar reeds kerken te Flardinge, Velsereburgt, Petlem, Valcanaburg en Tesel, maar deze nederzettingen in de wildernis aan de periferieën van het Frankische rijk kunnen we zeker niet als kui tuurcentra beschouwen; het waren méér middelpunten van zendingsac tiviteit dan kloosters, want de ker stening kon in deze streken slechts langzaam en moeizaam voortgang vinden en aan de uiterste rand van het gebied, t.w. op sommige Wadden eilanden. moeten zelfs omstreeks het jaar 1000 nog heidenen hebben ge leefd. Het vroegste dat wij van Egmond weten, is dat Dirk I. een boeren- graaf in Kennemcrland en Texel, een eerste (overigens bescheiden) schen king deed aan de Egmondsc kerk. Maar tussen dc tijd van Karei de Grote en „onze" eerste Dirk ligt een eeuw, die we graag zouden willen overbruggen. Nu heeft iedereen wel eens gehoord van de invallen van de Noormannen, die vooral onder dc zwakke opvolgers van Karei de Gro te van zich deden spreken. Aange trokken door de rijkdommen van de kooplieden-nederzettingen in dit schaars bevolkte gebied, werden in 836 Dorestad en een havenplaats aan de Maasmond, Witla, terdege ge plunderd. In diezelfde tijd voerde de Deen se prins Hemming in Zeeland het mi litaire bevel namens keizer Lotharius, de opvolgers van Hemming (t.w. Rorik) bezaten Dorestad, Zeeland met „aan grenzende streken" en Kennemcrland. Die niet b(j name genoemde aangren zende streken om vatten destijds het holtland, dc oude Ha raid i TOCH IS HCT ZO! r dc n Holland, noemd in een lijst van goederen van de Utrechtse kerk uit de 10de eeuw, ter aanduiding van een streek niet ver van Leiden, waarmee wel licht bedoeld was de bosachtige streek tussen Noordwijk en Haarlem. Maar goed. de laatste Deen (of Noorman) die hier regeerde, droeg de naam Godfried. Deze Deense her tog had grootse plannen, maar die kwamen niet tot uitvoering omdat dc man in 885 voortijdig werd vermoord. Een van zijn moordenaars was Gc- rulf, die als graaf bekleed was met het overheidsgezag in Kennemerland en het holtland (Holland). Als graaf was Gerulf ondergeschikt geweest aan dc Deense hertog Godfried, maar na het vermoorden van zi.ii^ superieur kreeg de graaf aanzienlijk meer arm slag, zodat een aanvang kon worden gemaakt met de gebiedsuitbreiding die onder zijn opvolgers tot de ver groting van Holland zou leiden. Deze Gerulf is naar alle waarschijn lijkheid de vader van Dirk I en dc stamvader van het Hollandse Huis Nu wil een lezer nog weten, wie dc oudste bewoners van ons land zijn geweest. Dat was waarschijnlijk de mens van Hengelo, maar misschien was bij toch slechts een reiziger. dat ongeveer een miljoen Zweden het ook weer buiten de grenzen gaat zoeken en ook weer het nodige geld in ander» landen gaan uitgeven. Schoonheid Steeds meer Zweden brengen een be.; zoek aan Holland en volgens de hee^ Sachs gaan ook steeds meer Nederlanders' naar Zweden. De Nederlanders komen' zelfs na de Duitsers op de tweede plaats, wat de landen van het Europese conti-, nent betreft. We laten zelfs de Italianen! en Fransen nog achter ons. De heer Sachs deelde mede, dat Zweden niet alleen zal streven naar een betere voor-i lichting voor de Nederlanders, die naar: zijn land willen reizen, maar ook voor de Zweden, die ons land willen bezoeken.1! En hij deed een beroep op de Neder landse instanties, die hierbij betrokken' zijn. hun medewerking te verlenen. Onder het gehoor van de heer Sachs bevond zich ook de Nederlandse minister van o„ k. en w.. mr. Th. H. Bot, die - hier ongetwijfeld wel het zijne aan zal doen. Ook zagen wij mr. Klaasesz, de commissaris van de Koningin in Zuid- i Holland. Na de speech van de heer Sachs werd een film gedraaid, die Lap- 'land <760 km naar Stockholm en dan nog eens 700 km voor de liefhebbers) in al zijn schoonheid liet zien. En we kunnen ons levendig voorstellen, dat zo wel de minister als de commissaris er gisteravond heel veel voor voelden, dit Lapland in hun vakantieplannen te be trekken om er ver van alle besognes intens te genieten van Gods vrije en rijke natuur. PARIJS Rhamades Trujillo, de jongste zoon van de in 1961 vermoorde dictator van de Dominicaanse republiek, za! door Frankrijk aan Zwitserland wor den uitgeleverd. Hij werd maandag op zijn landgoed te Authouillet in West- Frankrijk gearresteerd. Een rechtbank in Rouaan had bepaald, dat aan het Zwit serse uitleveringsverzoek voldaan moest worden. De 31-jarige Trujillo was in juli jl. al gearresteerd, n-.aar kort daarna tegen be taling van een borgsom van tienmiljoen francs vrijgelaten. De Zwitserse autori teiten verzochten om uitlevering, nadat verwanten van Trujillo in Genève aan klachten tegen hem hadden ingediend wegens diefstal, bedrog en verduistering. De zaak staat in verband met de grote Trujillo-schat. die na de val van de dictator uit de Dominicaanse republiek via Frankrijk naar Zwitserland is ge bracht. Carlistiscli banket is uitgesteld BARCELONA Het grote banket dat dc carlistische beweging maandag in Barcelona aan prins Charles Hugues Bourbon-Parma en prinses Irene zou aanbieden is om onbekende reden uitgesteld. Het zou verschoven zijn naar donderdagavond. dé surprise... gezond, lekker!

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9