Je sluit haast een tijdelijke verloving Bandleider dr. Boy Edgar krijgt Jazzprijs 64 Binnenhuis - architect van de He uvel: Opnieuw 25 winnaars Benelux moet uitblinken op andere terreinen A Winst voor communisten in Italië Dr. Schroeder ligt ziek in Washington DINSDAG 24 NOVEMBER 1961 G exterieur hebben gekocht, die het huis op de gevel hebben genomen en de wanorde binnen over het hoofd hebben gezien. Dan kun je geen rust scheppen en dan is er geen ontplooi ing van menselijke verhoudingen mo- gelijk. Verder moet je kritisch staan par- een directiekamer, een jongens tegenover de materialen: waar hout, kamer, een kantine, een autorijschool, waar steen, waar glas, en die zorg een bungalow, een zaak in farmaceu- strekt zich steeds verder uit. Tenslot- tlsche artikelen annex kapsalon, een te is het voor een gaaf geheel zelfs gara6e> een apotheek en een kruiser, nodig dat je nadenkt over de soort De zevende in de rij reportages, die volgen op on ze najaarsprijs vraag „Wat doen deze mensen?" is gewijd aan de binnenhuis-archi tect Chr. v. d. Heuvel uit Ca- pelle aan de IJs- sel. Hij was in de portrettengalerij nummer 1 en zijn beroep had de letter G. De com binatie 1 G was dus de juiste. Nog drie reportages wachten en dan zal blijken, wie van de vele honderden inzenders alle combinaties goed heeft geraden. Op dit ogen blik is de stand van onze wedstrijd: 3 A (J. Barnouw, programmeur), 4 B (mej. De Werd, kookadviseuse), 8 F (mej. Buisman, receptioniste), 9 1 (F. van Nooljen, toneel- costumier), 5 D (B. W. Biesheuvel, minis ter), 10 E (J. Piasmans. rijkspolitieman) en 1 G (Chr. v. d. Heuvel, binnenhuisarchitect). Wie met een binnenhuis-architect in zee gaat moet beseffen, dat hij na de eerste kennismaking met diens werk (en werktempo) vaak wat ver suft zit te kiiken en bij zichzelf bespeurt dat eigen kritisch vermogen hem verlaten lijkt te hebben, maar is tijdelijk. Als het werk gedaan is, heeft een interieur er kwaliteiten bij- gekregen, die het voorheen volkomen miste en zijn er oplossingen gevon- Over zijn mgen praktijk vertelt de den voor problemen die haast onnp- scharnier die bij een bepaalde kast hoort. Het grote ideaal is, dat je met z'n vieren gaat denken, de exterieur- architect, de binnenhuis-architect er het echtpaar. Uit dat logische samen spel groeit de waardering voor el- kaars werk en ontstaat het spel van wisselende materialen. HELEMAAL VRIJ heer v. d. Heuvel: „Ik heb in de losbaar leken, directie vaj een grote zaak ln inte-Dr wilhdnl Nlt„|, prealdcn, rieurinrlchting gezeten. Ik trilde ech- ,i„vormde Wereldbond, heeft ter helemaal vrij zijn. De interieur- - architect heeft geen enkele commer ciële binding. In deze welvaartstijd is er een verhoogde belangstelling voor ons beroep te constateren. (Van een onzer redacteuren) „Als je een interieur voor ze gemaakt hebt, moeten de mensen je taal verstaan, dan is het inte rieur hun direct ook al niet vreemd meer, omdat je langzaam naar elkaar toegegroeid bent. Ze voelen aan je, als het goed zit, dat het niet gaat om winstbejag. Je zou kunnen zeggen, je sluit haast een tijdelijke verloving. Door de gesprekken en door observatie weet je hun gedragingen in de ruimte die ze straks gaan bewo nen, omdat je alles bestudeert en dan feilloos weet hoe ze zich be wegen. Alleen als een opdracht gever te vergaande eisen stelt (maar ze kunnen enorm ver gaan) breekt het af, dan zeg ik: mensen jullie zijn je eigen interieurarchi tect". Niet van de statuszoekers eerste plaats, die naarmate ze vermoeider thuis komen, meer behoefte hebben aan rust. RELATIEWERK Hoe de binnenhuis-architect aan zijn klanten komt is moeilijk te ver tellen. Zeker is, dat er veel relatie- werk bij is. En vaak ook komen opdrachtgevers terug. Als het goed zit, moeten ze eigenlijk terug komen, en ambitie. Zijn leerschool kreeg hij omdat ze dan niet rusten voor ze na een middelbaar technische oplei- helemaal, in alle vertrekken, kunnen ding bij exterieur-architecten, die wonen zoals ze het prettig vinden, hem een peheide profclijkscholing po- Geslaagde klanten sjouwen niet meer. Daarna is hij De open haard geeft de (liefst centraal verwarmde) kamer groter intimiteit. gegaan, waar hij binnenhuisarchitec- Y? tuur studeerde. Van zijn (onbe- vooröeelcl schermde) beroep zegt hij zelf: „Je beschermt jezelf afdoende door je irc^J werk goed te doen". de academie Dat blijkt ook als de binnenhuis-ar- wordt geraadpleegd, bij a een verhuizing. Dan willen ze het spel weer spelen. Of er trouwt een dochter en dat wordt dan klant. Daar blijkt ook de waardering uit, ondanks de tijd en Hoe komt de interieur-architect de wisselende mode Wat werkelijk m zijn opdrachten? Meestal doordat af is en mooi, houdt het uit. mensen steeds ontevredener worden met hun woning, die hun niet de nodige rust schenkt. Vaak proberen eerst zelf te doen. Als er bijvoorbeeld tienduizend gulden beschikbaar is (maar met een geringer bedrag is ook al heel veel te bereiken) gaan aan het werk. Het resultaat niet eens onaardig, maar wat. Dan moest er eigenlijk iemand Chr. h. v. d. Heuvel, veertig jaar, zijn <jje hen er van kon overtuigen bewoont een prachtig doordacht en dat de interieur-architect met die- zeer smaakvol ingericht huis in de zelfde tien mille onbegrijpelijk veel SHOWROOM v, - Het werk van de interieur-archi- er hiivoorheeld b'Pfrllt "ch echter volstrekt niet tot het binnenhuis, tot de woonruim te. De heer v. d. Heuvel: „Als ik een showroom maak voor een klant, besef krtot bc dat ik de verkoop v,ottorjo.. o mm 'nnfitpopirt bevorder, maar je moet verder den ken. In die nieuw ingerichte zaak komen straks de artikelen en dan moet als mijn werk geslaagd is, de klant van die man straks voelen dat kS-dSTfc=1JzTUdanVh"i m vertrouwde handen is" Zevende ronde: „Wat doen deze mensen?" wa ren 25 „De Dokter Zegt"-boe- ken als prijzen beschikbaar. En evenals de vorige malen moes ten de winnaars van die boek jes door loting worden aange wezen. 1 S. Geneugelijk, Stormpol- derdijk 108, Krimpen aan de IJssel, 2 B. de Baan, C. Fabritiuspad 9, Spijkenisse, 3 A. Scheurkogel-v. d. Gies- sen, Sweelinckstraat 32, Dordrecht, 4 C. H. Schumacher, Leeuwe- ringerstraat 17, Oudewater, 5 C. M. Verschoor, Sandeling- straat 12, Rotterdam, 6 G. Vrolijk, Schoutendreef 26, Den Haag, 7 J. van Veen, Kerkstraat 8, Andel (N.-B.), 8 H. Verhoog, Meiendaal 164, Rotterdam, 9 H. van Leen, Kievitstraat 58, Dordrecht, 10 K. Delwel, Bernhardlaan 16, Harderwijk, 11 P. de Kam, Laan van Haag- vliet 49, Voorburg, 12 K. de Jong, Trompstraat 5, Alphen aan de Rijn. 13 J. van Hoek-Groeneveld, Dorpsstraat 109, Aarlander- veen, 14 A. B. Plaisier, Ringdijk 43, Slikkerveer, 15 A. v. d. Steen, Max Have- laarweg 14, Hoogvliet, 16 A. Kosten, Insulindestraat 214a, Rotterdam, 17 J. Hameeteman, Wijnstraat 122, Dordrecht, 18 A. van Reeuwijk, Karei Doormanlaan 37, Zoeter- meer, 19 B. C. Mante, Laan van Nieuw Oosteinde 250, Voor burg, 20 A. Wilschut, Van Karne- beekstraat 51, Dordrecht, 21 M. J. Backer-van Dijk, Dijckerwaal 15, 's-Graven- zande, 22 K. V. Kuyvenhoven, Hoge Geest 17b, Naaldwijk, 23 H. Koppenaal, Julianalaan 63, Sassenheim, 24 C. W. Schutte, Lage Rijn dijk 57, Leiden, 25 D. v. d. Linden, Ch. Th. Storkstraat 36, Schiedam. honorarium royaal bij j DREMPELVREES Er is geen ruimte zo gek of de binnenhuis-architect weet er wat van te maken. Uit zijn lijst met opdrach ten voor de vuist weg opnoemend Er is echter een vrij grote drem- somt hij op: een pompstation, een pelvrees. Die kan overwonnen wor den door het zien van het interieur van vrienden. Als ze dan ten slotte naar je toekomen moeten ze je ook beschouwen als hun raadsman, die in staat is, hoe groot de problemen ook zijn, op redelijke financiële basis aan alle redelijke eisen te voldoen. Hoe? Dat is haast niet uit te leggen. De interieur-architect zoekt naar een zo sterk mogelijk effect in esthetische zin door een zindelijke ruimtelijke ordening te scheppen. Daar beginnen de moeilijkheden vaak al. Er zijn namelijk heel veel mensen die een de gewone bijdrage aan de Calvijnstudie gedurende vele jaren. Hij heeft reeds doctoraten van Göttingen en Aberdeen. Hier Is Rajghat: V Boekbespreking. 22.30 NieiWf 22.45 Liedjes. 23.15 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Licht ensembl met zangsollste. 18 55 Paris vous parie. 19.C Voor de kinderen. 19 05 Operafragmente IKr i 20 00 Nieuws 20 05 Radar, radloperlc diek. 20.45 Licht ensemble. 2110 Van. voo 21.30 Weet ik veel, ee klassieke en mo en mededelingei Gesproken brief terkroniek 23.4C 23.55-24 00 Nieuw ïuziek. 22.30 Nieu' 22.40 Actualiteiten. 23 00 23.05 Modern toneel: the: Licht instrumentaal tri Prof. De Quay op lunchbijeenkomst: Wel stagnatie in organisatie DEN HAAG Oud-minister- president, prof. J. de Quay, is van mening dat zich op dit ogenblik in de Benelux stagnatie voordoet maar er is geen impasse of crisis zoals in ruimer verband. In de Benelux is na de grote vorderingen op economisch terrein een verdere harmonisatie achterwege gebleven. De voorsprong die de Benelux had op het gebied van de economie, is ingehaald door de Europese economi sche gemeenschap; het is de taak de Benelux op andere terreinen i een voorsprong te verkrijgen aldus prof. De Quay. Hij sprak op een lunchbijeenkomst in zijn functie van voorzitter van de afdeling Noord-Bra bant van het comité Benelux. Onder de aanwezigen bevonden zich de Bel gische ambassadeur baron Van der Straten Waillet, de minister van bui tenlandse zaken, mr. Luns, en een aantal andere hoge regeringsfunctio narissen. Prof. De Quay betoogde voorts dat de invloed van de Benelux groot kan zijn als de belangen van de drie betrokken landen gelijkgericht zijn en de oud-pre mier meent stellig dat hun belangen op politiek terrein dat inderdaad zijn. Nu het vraagstuk van de Schelde-Rijn-' binding vrijwel is opgelost zijn er r welijks meer echte moeilijkheden tussen Nederland en België. De drie landen moeten zich wat op de Atlantische sa-1 menwerking betreft, aansluiten en daar „geen krimp" geven. Voorts sprak prof. De Quay over het belang van goede verkeerswegen. Het j ';ussen Nederland en België £Cr De Quay maar weinig forse To wegen tot zijn beschikking. Het is niet alleen belangrijk dat er veel vrachtauto's I de grens gaan, maar ook dat er p menselijk contact komt. rK contacten worden gelegd jpr0j ontstaan er begrip en waardering wat leidt tot vermenging van opvattingen en vriendschap. Voordat België gericht maar nadien is op het noorden gaan richten e eer wederzijdse waardering staan, die de eenheid bevordert. VARA-musicus onderscheiden HILVERSUM Op maandag 21 december a.s. zal de Grote prijs van de Nederlandse Jazz (Wessel Ilcken-prijs) worden toegekend aan de Amsterdamse orkestleider componist-arrangeur dr. Boy Ed gar, de medicus, die in zijn vrije tijd jazz-muziek beoefent en be kend staat als de leider van „Boy's Big Band", waarmee hij voorname lijk optreedt voor de VARA- microfoon. De prijs bestaat uit een wisseltrofee, gemaakt door Jan Wolkers (sinds de eerste uitreiking verleden jaar in het bezit van de saxofonist Herman Schoon- derwalt) en een som van 2000, beschik- Dat het helemaal niet zo duur en pompeus hoeft, laat dit in terieur zien met zijn rotan stoeltje en bloedeerlijk kachel- Hoogtepunten van Spelen nog eens op televisie BüSSUM De NTS voldoet aan veler ensen. door op zaterdag 28 november s. 's middags tussen 1.30 en 3 uur op Ned. 1 nog eens hoogtepunten van de sportgebeurtenissen tijdens de in Tokio gehouden Olympische Spelen uit te zen den. Uiteraard gaat het om prestaties, waarbij Nederlandse deelnemers betrok ken zijn geweest. De NTS ontveinst zich niet, dat er bij de Nederlandse Olympische ploeg het verlangen bestaat, zich een indruk te kunnen vormen van alle wedstrijden aan Nederlanders hebben deelgeno- maar welke niet ieder hunner kon bijwonen. Ook geeft zij hiermee gehoor aan de vele verzoeken om heruitzending, welke haar hebben bereikt van sportbonden, atleten en diverse functionarissen op sportgebied o.w. vele trainers, die even eens veel interesse tonen voor „een kun dig samengevat overzicht van de gebeur tenissen". Uit kijkerskringen, die niet direct bij de sport betrokken zijn, ontving de NTS eveneens talrijke verzoeken, nog eens belangrijk delen van de reportages te vertonen. En dat gebeurt dus zaterdag. baaj- gesteld door het Prins Bernhard- „Ik ben erg verrast", vertelde Boy Edgar ons, nadat de VARA in een pers conferentie het heuglijk feit had bekend gemaakt (want de VARA participeert ui het Comité Grote Prijs van de Neder landse Jazz, waarin verder jazz-critici-i zitting hebben en dat volgend jaar een stichting hoopt op te richten), „ik dacht eigenlijk, dat deze prijs uitsluitend be stemd was voor jonge instrumentalisten en dat ben ik niet bepaald. Ik bespeel niet eens een instrument en zonder het orkest ben ik niets". Het is natuurlijk niet waar, dat Boy Edgar helemaal geen instrument be speelt: hij was tijdens zijn medische stu diejaren (van 1933 tot aan de oorlogs jaren uit liefhebberij trompettist in het orkest The Moochers. Later werd hij leider van dit ensemble. Het begin George Willem Fred Edgar is nu 49 jaar oud. Hij werd in Amsterdam gebo ren als zoon van een Armeense vader en een Indo-Europese moeder. Zijn bewon dering voor Duke Ellington en zijn jazz- kunst bracht hem op de muzikale weg en toen hij na de oorlog zijn studies had voltooid begon hij ook met het maken van arrangementen, terwijl hij optrad als pianist in het toen zeer bekende orkest van Piet van Dijk. Al spoedig maakte hij ook arrangementen voor het Metropole orkest, maar in 1952 moest hij zijn lief hebberij voorlopig opgeven om zich geheel aan zijn medische arbeid te kun nen wijden. In 1955 verwierf Boy Edgar de doctorstitel orkestformatie in het Amsterdamse Con certgebouw: bij wijze van experiment concerteerde deze geïmproviseerde band en omdat hij de enige arrangeur was die niet als instrumentalist zou meedoen, kreeg hij de leiding van het orkest dat toen genoemd werd „Boy's Big Band". De VARA zorgde ervoor, dat de band bleef bestaan, door Boy en de zijnen regelmatig optreden voor de microfoon te verzekeren: sindsdien maakt het orkest eenmaal per maand (uitgenomen 4 zo mermaanden) zijn entree in de studio. Ook heeft de VARA het enkele malen op het beeldscherm doen verschijnen. Optreden buiten de studio behoort tot de uitzonderingen, al stond de band nog enige keren op het podium van het Concertgebouw, samen met grote Ameri kaanse musici uit de jazzwereld. Maar hoe nu? gen wel zullen komen. Ik begrijp ook wel, dat de prijs mij een zekere ver plichting tegenover de jazzwereld oplegt: Ik moet zorgen, dat Ik de prijs ook waar maak. Maar ik bespeel in het orkest geen instrument en men kan mij dus niet als solist uitnodigen. Zonder het orkest ben ik nietsik schrijf en arrangeer voor deze band. En die is, zoals ik al heb gezegd, te duur om overal op te treden. Maar Lk wil ervoor zorgen, dat het strijkje blijft bestaan, ook als ik ei eens niet meer aan mee kan doen. Neen, neen, dat zeg ik ook niet Ik heb helemaal geen planning, ik heb nu een basis van ongeveer 50 per jaar musiceren en ik weet en spel niet, hoe het verder zal gaan. ROME De Italiaanse communistische partij blijkt overal in Italië stemmenwin sten te boeken, terwijl dc Christendemo craten hier winnen en daar verliezen. Dc gedeeltelijke uitslagen van dc gemeente raadsverkiezingen zijn nog niet voldoen- "b om de nationale trend aan te geven, laar tot dusverre blijkt bet volgende: In vele provincies blijven de commu nisten stemmen winnen zoals zij dat sinds 1948 bij alle nationale verkiezingen gedaan hebben. Op enkele punten is hun totaal iets lager dan bij de parlementaire verkiezingen van 1963, maar niettemin nog aanzienlijk hoger dan bij de gemeen teraadsverkiezingen van 1960. De Christen-democraten hebben het op slechts enkele punten beter gedaan dan het beter dan verleden jaar. De verkiezingen van verleden jaar hebben zich gekenmerkt door een stem menwinst van 1.000.000 voor dc commu nisten, terwijl de Christendemocraten er 750.000 verloren. Over het algemeen lijnt de christen-democratische partij zich wel te handhaven als de grootste van Italië. Ook de Nenni-socialisten boekten enige teruggang als gevolg van het op treden van een afgesplitste groepering. OSLO. De zendingsscholen van de Noorse zending in Kameroen bevinden zich in grote moeilijkheden, doordat zij de overheidssubsidie zijn kwijtgeraakt. De regering van Kameroen had bepaalde eisen gesteld betreflende het peil van het onderwijs op de protestantse en de rooms- katholieke scholen. NCRV: Tsjechische muziekfilms HILVERSUM De NCRV-televisie zl. een reeks Tsjechische muziekfilms met visuele experimenten uitzenden. De be doeling hiervan is, het muzikale besef te versterken. De eerste film zal te zier op zaterdag 28 november a.s. om 9.3( via Ned. 2. Men hoort dan zes Trio's /oor wald hoorn van Antonln Rejclia, een in 1770 te Praag geboren componist van kamermu ziek. In West-Europa werd hij bekend onder de naam Antoine Reicha. De trio's worden gespeeld door Milosaf Stefek, Vladimir Kubat en Alexander Cir. Boy Edgar vertelde ons verder, dat hij op het ogenblik zijn arbeid vindt in een laboratorium, waar hij vooral de chemie van het zenuwstelsel bestudeert. Niette min houdt hij de twee werelden van de jazz en van zijn medische activiteiten streng gescheiden. Hoe bedoelt u dat? vroegen wij Ik spreek in mijn ene werk niet /er he4 andre. Ik wil ook niet het door het andere laten romantiseren. In het laboratorium ben ik wetenschapsman, sta ik voor de band, dan ben ik iazzmv- Maar nu u deze prijs hebt gekregen, brengt dat toch wel konsekwenties mee. U zult nu, evenals Herman Schoonder- walt, veel meer uitnodigingen krijgen om treden. Kunt u daarvoor extra tiid vrijmaken? Boy Edgar glimlacht: U toont dezelfde bezorgdheid als mijn directeur! Ik geef u ook hetzelfde antwoord: wij zullen niet zoveel meei uitnodigingen krijgen, omdat een optre den van de band zeer kostbaar is. Slechts weinigen kunnen zich veroorloven ergens te laten spelen. En wat het roepwerk betreft: wij zijn er sinds 1960 op ingesteld om achtmaal per jaar programma te verzorgen en dat kost telkens zes uren werk. Kunt u zelf over uw tijd beschik ken? Tot op zekere hoogte wel, ik ben niet aan al te vaste werkuren gebonden. Ziet u dan helemaal geen konsek wenties in het winnen van deze prijs? O ja, wel degelijkmaar we rullen wel zienDoctor Boy Edgar Is een zeer rustig man, die zich niet uit zijn evenwicht laat brengen. Hij kijkt niet tezeer in de toekomst vooruit Toch is hij niet zorgeloos, want hij zegt: Meestal heb Ik helemaal geen tijd misschien 22.35-22.40 Journaal. Ierland 2. NTS: 20.00 Nieuws In het K"1' NCRV: 20.01 Muzikaal programma, lijn Station Petticoat. TV-fllm 20.45 Wat tari zo'n naam u nog?, wetenschappelijke -nentalre. NTS: 21.05 Llselott. muzikale 1,6,1 fantasie uit Scandinavië. NCRV: 21.55 Atten- I e. CVK/IKOR: 22.10-22.35 Opspraak: Kern- apenrapport, gesprek. NCRV: 7.00 Nieuws en •haling SOS-bcrichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek (opn. en gr.). 8.30 Lichte grammofoonmu ziek. 8.50 Hongaarse volksliederen (gr.). 0.00 9.40 Voor 0.30 Morgendler Mededelingen mofoonmuziek land- en tuinbouw. 12.33 Intr Middagpauzedienst. 12.37 Hervormde Kerk- Znf dienst. 13.00 Nieuws 13.15 Stereofonische ultz.: Lichte orkestmuziek en zangsollst. "c' 13.35 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Boeren 'lat! en burgers in Buitenveen. hoorspel (herha- i,.r ling van 19 november Jl.). 14.25 Oude ka- mermuziek (gr 14 50 Klassieke grammo- <<u foonmuziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Jeugdland 17.15 Lichte grammo foonmuziek. 18.05 Mannenkoor. 18.30 Het Spektrum: nieuws uit de prot. christelijke organisaties. 18.45 Nieuwe ïofoonpla- VARA: 7.00 Nieuwe. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8 15 Lichte grammofoonmuziek. 8 50 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraat- je. 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Ro mantische grammofoonmuziek. 10.25 Repor tage congres Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond. 10 35 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de 'vrouw. 11.40 Hobokwartet: moderne muziek. 12.00 Stereofonische uitzending: Ritmisch strijkor- 1 kest. 12.25 Actualiteiten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel: amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 1315 Kalender. 13.20 Planotrio. 13.45 Gesproken portret. het Juryrapport In het rapport, dat een jury leden onder voorzitterschap van Berg Vuysje heeft uitgebracht, staat te lezen dat bij de toekenning van de prijs de volgende overwegingen een rol hebben gespeeld: de wijze, waarop Boy Edgar gedurende 4 jaren Boy's Big Band heeft geleid en waarbij hij erin slaagde vele uiteenlopende muzikale ovattingen en ka rakters tot één geheel te doen samen smelten tot voor N.ederland ongekende prestaties. Voorts: Edgar's composities hebben een eigen, onverwisselbaar karakter door zijn manier van orkestreren, waarin hij zeer persoonlijke melodische en harmonische '"■jft; ook zijn -■ igen stempeL Het heeft de jury getroffen, dat Edgar de mogelijkheden van de solisten in zijn orkest, uitgaande van hun persoonlijk heid, optimaal weet aan te wenden. De band heeft thans na drie jaren rijping de muzikale volwassenheid bereikt, hetgeen o.a. is gebleken tijdens concerten met Amerikaanse musici en bij radio- en televisieoptreden, in het bijzonder ter gelegenheid van Duke Ellingtons 65ste verjaardag. De prijs wordt officieel uitgereikt op maandag 21 december a.s. 's avonds om acht uur in de VARA-studio. Op de id van woesdag 23 december zal dit 11.15 uur in Jazz-magazine te horen cn op maandag 28 december zal Boy's Big Band optreden in het in Ilaar- tc houden Hartewens-festival, waar de VARA een half uur televisie uitzending geeft op Ncd. 2. Daarin zal ik wel iets vertellen, iaar niet veel, zegt Boy Edgar, het moet ;n muziekprogramma worden en geen praatprogramma. Echt, ik musiceer liever dan dat ik praat. Commissie P.v.d.A. Gelijke beloning voor dienstplichtigen en beroepspersoneel DEN HAAG De Partij van de Ar- ;id is van mening dat dc huidige rege- ng van dc beloning van dienstplichtige militairen principieel onjuist is cn veel onrechtvaardige elementen bevat. Naar de mening van de partij moet een andc- regeling worden getroffen, waarbij de Een speciale commissie van de partij heeft over de beloning van dienstplichti gen een advies uitgebracht, hetwelk is overgenomen door het hoofdbestuur. Tij dens een gisteren gehouden persconferen tie werd gezegd dat de Tweede-Kamer fractie van de partij tijdens de komende behandeling van de begroting stellig var de in het advies aangesneden stof ge bruik zal maken. De commissie heeft berekend dat dc kosten van de regeling van het inkomen van dienstplichtigen op basis van weddeschalen van beroepsmilitairen geveer 165 miljoen gulden per jaar zullen bedragen. Franse kranten fel tegen tv-reclame PARIJS De Franse dagbladen en tijdschriften, bezorgd over het vooruit- van inkomstendaling, zijn een groot- :pse actie begonnen tegen de invoe- van televisiereclame op het landelij ke net. Er zijn tot nu toe wel geen positieve stappen ondernomen tot invoering van televisiereclame, maar de financiële nood waarin de omroep verkeert eist maatre gelen en die schijnen, zo willen de steeds dringender wordende geruchten, op niets anders dan reclame via het scherm te kunnen stoelen. De minister van voorlichting, Alain Peyrefitte, heeft kort geleden de Natio- •tóle Vergadering medegedeeld, dat de regering dc mogelijkheid van televisiere clame wel ziet, maar er geen enthouslas- e voor kan voelen. Tegelijkertijd echter merkte hij op, dat dc financiering van radio cn televisie een «omber beeld te zien geeft en dat hij persoonlijk het onmogelijk acht om op andere wijze extra inkomsten te vlnden.- Deze uitspraken zijn genoeg geweest )or kranten en tijdschriften, de kat de ïl aan te binden en op dc voorhand alvast een scherpe campagne tegen tele visiereclame in tc zetten. WASHINGTON De Westduitse mi nister van buitenlandse zaken, dr. Gcr- hart Schroeder. trok zich maandagavond met hoge koorts in zijn hotelkamer in Washington terug na 's middags be sprekingen gevoerd te hebben met zijn Amerikaanse ambtgenoot Dean Rusk. Twee artsen werden ontboden, die later de Westduitse ambassade konden meedelen dat de toestand van de minis ter geen zorgen baart. Mogelijk onder vindt hij hinder van een inenting tegen pokken, die hij kort voor zijn reis naar Washington heeft gekregen. Alle afspra ken van de minister voor vandaag werden afgezegd. Op het programma stond onder meer verder overleg met minister Rusk. Schroeder wilde aanvan kelijk hedenavond naar zijn land terug keren, maar de artsen hebben hem ge zegd dat hij nog minstens twee dagen in bed zal moeten blijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6