BODEGRAVEN JMerckwaerdighe Bierologio Handig in de hand, licht in de zak. NIEUWE LEIDSE COURANT 10 ZATERDAG 21 NOVEMBER lijB GEMEENTE NOORDWIJK OFFICIËLE MEDEDELINGEN 17e wyziging: bebouwing- verordening Het hoofd van het gemeen tebestuur van Noordwijk brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente bij zijn besluit van 17 novem ber 1964 heeft vastgesteld de 17e wijziging van de „Be bouwingsverordening Noord- wijk" behorende bij het uit breidingsplan in onderdelen. Het besluit ligt met de bij behorende toelichting van 23 november tot en met 7 de cember 1964 ter gemeentese. cretarie voor een ieder ter Noordwijk. 19 november '64. Het hoofd van het gemeente, bestuur voornoemd. In Zuid nabij het station met vrije vestiging moderne woonhuizen met schuur of garage. Royale zit.eetkamer met erkerkozijn. 3 slaapka mers, w.v 1 met balkon. 2e toilet, douchecel met wastafel, vaste trap naar Koopsommen v.a 36.500.- k.k. op afkoopbare erfpacht. Rente le hypotheek - 511% per jaar. Topfinanciering mog Inl. di. do. en zat, van 13.30—16.30 uur in de di rectiekeet op het bouw plan en bij N.V. UMACO Wilhelminapark 58 Utrecht. Tel. 030-11877 Na 19 uur: 02950-45982. GEMEENTE ALKEMADE WEGAFSLUITING Burgemeester en wethou ders der gemeente Alkema de brengen hierbij ter open bare kennis, dat het buiten de bebouwde kom gelegen en vanaf het pand Zuidweg 51 in zuidelijke richting lo pende gedeelte van de Zuid- weg. alsmede de daarop aan. sluitende Hoogmadeseweg te Rijpwetering ingaande woensdag 25 november a s. in verband met uit te voe ren reconstructie-werkzaam heden gedurende 3t£ maand of zoveel langer als noodza kelijk of korter, als moge lijk zal blijken te zijn voor alle verkeer met motorrij tuigen, zullen worden afge sloten. Aikema.de,. 21 naw 1964. Burgemeester en wethou ders voornoemd.' De secretaris. L.A.N. van Dommelen. De burgemeester. E J.M. Kolfschoten. I WINDSOR I I MEUBELEN Woninginrichting Jan van Staveren REPARATIES AAN KUNSTGEBITTEN ^roewe»^-, leiden Ultra Plat, de nieuwste creatie van Silver Match, is de dunste gas- aansteker ter wereld geworden. Hij is niet breder dan 9 mm. Werkt feilloos, is handig in de hand en zeer gedistingeerd om te zien. U kunt kiezen uit 8 uitvoeringen vanaf f27.50. L_1LZTF=?/Qs. F=L-yArr een nieuw begrip van elegance EW! SILVERJUATCH (mmVTIE Je kunt het toch niet meenemen Publicatie van de Grolsche Bierbrouwerij N.V met brouwerijen in Enschede en Groenlo, opvolgers van Gildcmeester Peter Cuyper (anno 1676), de brouwers van het verse bier met de 3. voordelen. Voor correspondentie: Grolsche Bierbrouwerij N.V., Afd. Historische Documentatie, Bodden kampsingel 76, Enschede. Telefoon 05420-1136? 32 „Nee, verdwijnen kan een watertje niet." gaf oom Bram toe. „Maar het kan wel verzan den. En dat is hier gebeurd." „M-maar d-dan h-hebben we n-niets aan deze kaart!" riep Spekkie beteuterd uit. „Toch wel," antwoordde oom Bram. „In de eerste plaats kunnen we aan de hand van deze kaart nagaan, waar dat watertje vroeger moet hebben gelopen. En bovendien liep het vrij ver van het huis vandaan, zodat ik niet denk dat de schat in de buurt van dat stroompje was verborgen. Kom. laten we er eens rustig bii gaan zitten." vervolgde hij „Als we de kaart goed bestuderen, komen we wel achter de plaats, waar de schat is verborgen." „Er staan een heleboel plaatsen op aangege ven," zei Blekkie nadenkend „Een ervan «al de juiste zijn. We moeten er alleen achter zien te komen, welke dat is." „Precies," knikte Spek kie. „Of wacht eens!" gmg bij opgewonden verder. „Misschien zijn al die plaatsen die op de kaart staan aangegeven wel fopplaatsen en moeten we juist gaan graven, waar geen kruis je of cirkeltje staat!" „Dat 'lijkt me erg onwaarschijnlijk," glim lachte oom Bram. „Hoewel, je weet het na .uur- lijk nooit. Maar kijk eens!" vervolgde hij. „Deze kruisjes en cirkeltjes vormen samen een S, lijkt het wel. Zou dat de S van "schat" zijn?" „Natuurlijk!" schreeuwde Spekkie „Gewel dig. oom Bram! Gemaal! Ik had het bijna zelf ook gezien, maar lk had mijn schatgraversbril toevallig niet op O, moeder," ging hij opgewon den verder, toen mevrouw Spoeling de kamer binnenkwam, „oom Bram heeft de kaart van de schat gevonden. We moeten vandaag nog gaan graven. Waar is mijn strandschep, moeder? En waar staan mijn baggerlaarzen? We moeten „Nee, daar kan nu niets meer van komen. Spek," lachte oom Bram. „Als je nu eens rus tig tot overmorgen wacht. Dan hebben jullie ien vrije middag. Ik laat de kaart hier, dan kan jij hem nog eens goed bestuderen en dan ga jij overmorgen met Blekkie naar het huls Het is maar een goed uur fietsen, dus dat Is best te doen." „Gaat u dan niet mee. oom Bram?" vroeg Spekkie teleurgesteld „Nee, jongen, ik moet voor een dag of vijf de stad uit," antwoordde oom Bram. „Maar ik kan zo'n karweitje toch wel aan jullie overlaten? Ik wens jullie in elk geval veel succes." „Dank u, oom," sprak Spekkie plechtig „Daaraan zal het ons als gewoonlijk, weer niet ontbreken, denk ik." De Egyptenaren dachten daar anders over, In de graven van de Pharao's. kkj PUBLICATIE VAN DE GROLSCHE BIERBROUWERIJ N.V. met medewerking van Mej. Dr. Margaretha A. Verkade Samenvatting van M.B. no. 3 Ook in Babyion waren de bierbrouwers belangrijke personen in het maatschappelijk verkeerevenals in Egypte onder Pharao Ramses II. Zij brouwden toen in hoofdzaak voor priesters en hovelingen. diep in de steenmassa van pyramiden werd namelijk iedere week vers bier bijgezet. CREATIE! De heer Th.P.v.U. is directeur van een Nederlandse confectiefabriek, maar hij „haalt" zijn stoffen en modellen overal uit Europa. „Mijn Mercedes 230 SL is een sublieme wagen om in alle comfort, bij hoge snelheid lange afstanden te rijden", zegt de heer v. U.. „en verder is de 230 SL een creatie, als u begrijpt wat ik bedoel". Toch laat de heer v. U. zijn „creatie" zo nu en dan thuis en stapt hij over in zijn Morane Saulnier. Waarom? „Op die manier behoudt ook mijn vrouw haar rijvaardigheid" 230 SL tour/sportwagen; 6 cilinder: 230E> cc. benzine inspuiting; 170 pk; top 200 km/uur; servo-rem- systeem met gescheiden circuits; schijfremmen voor. Als roadster, coupé of roadster/coupé uitvoering: ook. leverbaar met Daimler-Benz automatische versnellingsbak. MERCEDES-BENZ Importrïce voor Nederland: N.V. Agam Dealer voor Leiden, Alphen a/d Rijn e.o.:' Rooyakkers' Automobielbedrijf Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, Tel. 01710-51855. Bierboekhouders Onder Pharao Ramses II werd in Egypte het bierverbruik van de pries ters en hun dienaren nauwkeurig bij gehouden. Uit inscripties kon worden afgeleid dat de omzet van tempelbier toen in één jaar 466.308 kruiken is geweest. Het is jammer dat het aantal tempelbedienarcn niet bekend is. Het verbruik per hoofd zou een interessant cijfer hebben kunnen opleveren. Sociale misstanden De dagelijkse rantsoenen'van hof- en tempelbier werden in het Egypte van plm. 3.000 jaar geleden van hogerhand vastgesteld. De koningin kreeg 2 kruiken per dag, evenals een garde officier. Een gewone priesteres moest met de helft genoegen nemen. Dit bier van eerste kwaliteit was voor gewone stervelingen niet beschikbaar. Zij moesten zich redden met een minder soort, dat distributie-vrij was en door slijters en venters in winkels en op straat werd verkocht aan jan en alleman. Europese confectionnair rijdt Mercedes-Benz - ook privé! Waarom?

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10