Nieuwe Leidse Courant TV-reclame niet in handen van de pers? Man bijna in kist ontvoerd naar Kairo Weer „neentegen kernwapens Kamer achter het voorstel Toxopeus Pacificatie commissie Strenge scheiding tussen exploitatie en programma Toxopeus stemt toe in coördinatie loonberaad Kerklid mondig in partijkeus En niemand raakte gewond Rashonden als middel tegen eenzaamheid Commentaar Directeur: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD „StanNastigh ie ghebleven mijn hert in teghenspoat" Woensdag 18 november 1964, 45ste jaargang Half tot zwaar bewolkt De Bilt verwacht tot donderdagavond: Vanavond en vannacht plaatselijk opkla ringen en Iets kouder. Morgen overdag half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen of motregen. Zwakke toé matige wind tussen west en zuidwest. De- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De pacificatie commissie werd op 24 december 1963 geïnstalleerd. Onder voorzit terschap van de procureur-gene raal bij de Hoge Raad, mr G. E Langemeyer, kreeg zijn tot taak om een wettelijke regeling inzake het bezetten van het tweede tele visienet voor te bereiden. In de negentien leden tellende commissie hebben zitting de voor zitters van de fracties in de Twee de Kamer, (i.p.v. drs Schmelzer echter drs J. M. Aarden) die de regering steunen, de voorzitters van de vijf omroepverenigingen en vertegenwoordigers van de recla me-wereld. In februari van dit jaar ver zocht de minister van O. K. en W. hem een interem-advies over in voering van reclame in de televi sie (tweede net) uit te brengen. Door de heterogene samenstelling van de commissie heeft het tot het midden van de vorige maand ge duurd alvorens het advies gereed kwam. Het advies is zeer uitvoerig, omdat talkens ook afwijkende standpunten van een of meer le den worden genoemd In nevenstaand artikel vindt men de mening van de meerder heid weergegeven. Ook binnen deze meerderheid zijn opvattingen echter verschillend. De commissie als geheel maakt in haar brief aan de minister het uitdrukkelijke voorbehoud, dat haar oordeel over dezelfde punten in haar eindrap port anders kan uitvallen. Bij het akkoord van Wassenaar is over eengekomen. dat de commissie uiterlijk 30 juni 1965 advies moet uitbrengen. Minister Bot heeft echter gevraagd of hij het advies al omstreeks de jaarwisseling kan ontvangen. Verkoop kinderzegels AMERSFOORT Met feestelijk ver toon zijn gisteren in het nieuwe post kantoor de kinderpostzegels 1964 officieel door de hoofddirectie van de PTT over gedragen aan het Nederlands Comité, waarna burgemeester mr. J. de Widt de eerste zegels kocht van zijn echtgenote die samen met de presidente van het plaatselijk comité in de traditionele ver koopkiosk had plaatsgenomen. „Royaal doen' moet afgelopen zijn Ook Veldkamp bij salarisoverleg ambtenaren (Van onze soc.-econ. 'redactie) DEN HAAG Naar wij uit be trouwbare bronnen vernemen heeft de minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, zich na een tele grafisch verzoek van en mondeling beraad met de gezamenlijke werk geversorganisaties bereid verklaard ernstig te streven naar coördinatie in het jaarlijks terugkerend loon- overleg, dat enerzijds in het georga niseerde bedrijfsleven en anderzijds ten behoeve van het overheidsper soneel wordt gevoerd. Over de te volgen procedure pleegt de minister thans overleg met ir. J. Bosma, voor zitter van de Raad van Bestuur in Arbeidszaken, het overlegorgaan van de werkgeversorganisaties in industrie, landbouw en middenstand. Dit beraad is een direct gevolg van het (in september bekend gemaakte) besluit van de minister om het over heidspersoneel bij wijze van voor schot op de definitieve trendbereke ning een uitkering-ineens te ver lenen van 3,5 procent van het jaar salaris na de in januari jl- reeds toe- In één oogopslag Hervormde kerk zet ge sprek voort pag. 2 WEU, MLF, etc. pag. 5 Wilson: geen wapens voor Boeren pag. 5 Romance als list pag. 5 Bonn besluiteloos pag. 5 NDP ongewenst pag. 7 Weer een bouwsysteem pag. 7 Wie bleef er een nacht voor op? pag. 7 Helden gehuldigd pag. 7 Dodenvlucht van straal jagerpiloot pag. 9 Kamer (o.a. werkloos heid) pag. 9 gekende algemene salarisverhoging van 10 percent. Zoals bekend is er over deze maatregel in werkgevers- kringen grote ontstemming ontstaan. o.m. omdat minister Toxopeus daarbij kennelijk rekening heeft gehouden met de extra loonstijging, die in het bouwbedrijf werd doorgevoerd tenein de paal en perk te stellen aan de zwarte loonvorming. Daar kwam bij, dat volgens de werkgeversorganisa ties het totale niveau van de arbeids voorwaarden aan overheidskant (pri maire beloningen, secundaire arbeids voorwaarden, welvaartsvast pensioen, extra vakantie en rechtspositie) het gemiddelde niveau van de voorwaar den. die het bedrijfsleven kon bieden, reeds aanmerkelijk had overschreden. Telegram In werkgeverskringen moet dit „ro yaal doen" tegenover het overheidsper soneel in belangrijke mate worden ge weten aan het gebrek aan coördinatie het loonoverleg in het particuliere bedrijfsleven en bij de overheid. De Raad van Bestuur in Arbeidszaken be sloot derhalve de regering telegrafisch te verzoeken een dergelijke coördinatie tot stand te brengen; hieruit resulteerde bespreking tussen een afvaardiging le Raad van Bestuur in Arbeids zaken en de ministers Toxopeus en drs. G. M. J. Veldkamp (sociale zaken). Overeengekkomen werd, dat de voor zitter van de R.B.A., ir. J. Bosma, die tevens voorzitter is van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, met mi nister Toxopeus de mogelijkheden za" bespreken van een geregeld contact tussen de overheid als werkgeefster en werkge- Oplossing In het laatstverschenen nummer van „De Onderneming", het orgaan van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, wordt de wenselijkheid uitgesproken dat bij het beraad tussen de minister van binnenlandse zaken en de ambtenaren- organisaties ook de minister van sociale zaken aanwezig (of althans vertegen woordigd) is. Deze bewindsman heeft immers de bevoegdheid te beoordelen of ontwikkeling op het gebied van lonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bedrijfsleven strijdig zijn met het algemene belang. Deze mogelijkheid tot ingrijpen geeft hem een verantwoorde lijkheid met betrekking tot de loonvor ming, waardoor hU de eerstaangewezene zou zijn om er zorg voor te dragen dat de overheid als werkgeefster geen be slissingen neemt, die door hun gevolgen voor het bedrijfsleven evenzeer het al gemeen belang in gevaar kunnen bren gen, aldus het C.S.W.V. vloeien. Er zou overwogen kunnen wor den aan deze inkomsten een speciale bestemming te geven; zij zouden bij voorbeeld kunnen worden gebruikt voor de opvoering van de culturele waarde van de televisie-techniek. De pers en andere exploitanten van (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering heeft nog geen standpunt bepaald ten aan zien van de vraag of (en zo ja op welke wijze) gedurende de overgangs periode reclame in de televisie kan worden ingevoerd. De regering beraadt zich nog, schrijft minister Bot (o.k. en w.) aan de Tweede Kamer. Precies een maand geleden ontving hij een interim-rapport van de pacificatie- commisise. Een meerderheid daarvan wil de televisie-reclame laten ex ploiteren door een n.v., die de pers bereid is te vormen. De regering spreekt zich over het interim-advies niet uit, maar ten opzichte van de voorgestelde exploitatievorm wenst zij wel „uitdrukkelijk voorbehoud" te maken." In de gedachtengang van de paci ficatie-commissie zou de exploitatie- n.v. de baten van televisie-reclame gedeeltelijk moeten storten in het kijkgeldenfonds. Een kleiner deel zou als schadevergoeding moeten worden uitgekeerd aan de pers en andere rechtstreekse reclame-media. Tussen de exploitant van de reclame en de programrfiaverzorgende organisaties moet volgens de meerderheid van de commissie een volledige scheiding be staan. Anders is het gevaar groot, dat de adverteerders een negatieve invloed op het peil van de uitzendingen gaan uitoefenen. Ook mag niet de situatie ontstaan, dat men enerzijds zendorgand- saties heeft, die hun inkomsten uit re clame putten en anderzijds organisaties, die het overwegend van de kijkgelden moeten hebben. De laatsten zouden dan waarschijnlijk in een ongunstige con currentiepositie komen te verkeren. Baten Een grote meerderheid meent dat min stens 60 procent van de netto-inkomsten uit reclame aan de zendgemachtigden ten goede behoort te komen. Deze baten moeten in het kijkgeldenfonds sten wanneer reclame in de televisie wordt toegelaten. Daarom kan er vol gens de meerderheid van de pacifica tiecommissie grond zijn om hen scha devergoeding te geven. De meest aanvaardbare oplossing van dit moei lijke vraagstuk lijkt de meerderheid, een bijzonder, onafhankelijk scheidsgerecht jaarlijks een vergoe ding vaststelt. In een later stadium zou de vergoeding voor bijvoorbeeld vijf jaar kunnen worden bepaald. Onder de pers verstaat de commissie de dagbladen ,maar ook de geïllustreerde bladen, de opiniebladen enz., samengevat in het begrip algemene publieksbladen. De commissie acht zich niet compotent tot het nemen van een beslissing t.a.v. de nieuwsbladen. Zij denkt ook aan de bioscopen als zij het over schadevergoe ding heeft. De exploitatie-organisatie moet een naamloze vennootschap zijn en geen stichting omdat zij tegenover haar mede contractanten een zuiver commercieel standpunt zal moeten innemen. Zij zal naar winst moeten streven, hoewel deze niet aan haar zelf ten goede komt. Al leen de pers lijkt bereid om op deze basis een n.v. te stichten. (Voor vervolg zie pag. 11) Twee geschriften herv. synode (Van onze kerkredactie) DEN HAAG De synode van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft twee geschriften gepubliceerd die haar lidmaten bepalen bij hun poli tieke verantwoordelijkheid. In 't ene geschrift wordt het radicale „neen" tegen kernwapenen vrijwel onveran derd gehandhaafd. In het tweede wordt de mondigheid van het kerk lid ten aanzien van de partijkeuze opnieuw onderstreept. Het nieuwe in het geschrift „Woord en wederwoord" is dat nu het „neen" vooral klinkt tegen het gebruik van de kernwapenen. Het is een vervolg op het herderlijk schrijven over ..Het vraag stuk van de kernwapenen" dat in 1962 uitkwam. Het wil een antwoord geven op de belangrijkste vragen die gesteld werden en op de kritiek die geuit werd. Met nadruk wordt nu gezegd dat het geschrift van 1962 niet gezien mag wor den als een belijdenisgeschrift. Het wilde een gesprek op gang brengen en dit nieuwe geschrift wil het gesprek voort- Het ls de taak van de kerk, zo wordt gezegd, dat kernwapenen niet ge bruikt worden, maar de kerk wil niet haar solidariteit verbreken met hen die op grond van politieke en militaire verantwoordelijkheid menen, dat zij in de huidige situatie nodig zijn. Het „neen" tegen kernwapenen betekent evenmin dat de synode zich nu ook tegen dienstplicht zou keren. Met na druk wordt nog de verantwoordelijk heid van de kerk voor de pastorale zorg van de militairen omschreven. Politiek Op de rijksweg van Amsterdam naar Den Haag deed zich gister middag een gecompliceerde aan rijding voor: een uit Den Haag komende auto werd bij het af slaan naar links door een tege moetkomende auto gegrepen en omgegooid. De aanrijdende auto vloog al kantelend door de middenberm en belandde ov de notorkap van een derde wagen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de mate riële schade was aanzienlijk. Vanmorgen ls de vierjarige Joachim O. H. Bor op de Utrechtse weg in Ooster beek om het leven gekomen, toen hij onverwacht de weg opliep en werd aan gereden door een personenauto. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Toxopeus heeft gisteren de zekerheid verkre gen, dat zijn nieuwe plan voor de Bijlmermeer de steun zal krijgen van een meerderheid in de Tweede Kamer. Maar de procedure waarmee hij dit plan aan de Kamer meende te moeten presenteren, is gistermiddag door Kamervoorzitter mr. Van Thiel afdoende, en op een voor de minister pijnlijke wijze, getorpe deerd. Tengevolge daarvan ziet mr. Toxo peus zich nu, tegen zijn oorspronke lijke bedoeling in, genoodzaakt het huidige wetsontwerp-Bijlmermeer (waarover drie weken geleden de beraadslagingen werden geschorst na de aanvaarding van het amen dement-Scheps) in te trekken en te vervangen door twee nieuwe ont werpen: één waarbij de Bijlmermeer voor tien jaar aan Amsterdam wordt toegewezen, en één tot wijziging van AMSTERDAM. Er is in ons land een stijgende belangstelling voor ras honden, zo zei dr. J. Oskam van de Koninklijke Nederlandse kennelclub Cynophilia. De grote belangstelling is volgens dr. Oskam een gevolg van de eenzaamheid van de mens in de steeds groter wordende steden. Verder bezit ten veel mensen een rashond als statussymbool. In 1963 werden in het Nederlandse hondenstamboek een record aantal van 22.471 rashonden ingeschreven, waarvan 4085 poedels, 3354 schotels (Lassie) herders, 2769 Duitse herders, 2204 boxers, 1787 dashonden en 1012 cocker spa niels. Men verwacht dat dit jaar het aantal poedels, Schotse en Duitse herders en dashonden nog zal stijgen. de Gooise gemeentegrenzen (waar over geen verschil van mening be staat). Een en ander werd gisteren duidelijk tijdens een overigens zeer onduidelijk en soms zelfs verward Kamerdebat, dat van verrassingen aan elkaar hing. Zo als bekend heeft de minister eind vo rige week in een brief aan de Kamer zijn voornemen kenbaar gemaakt om een nieuw wetsontwerp in te dienen waarbij de Bijlmermeer plus een deelte van Ouder-Amstel tot de eerste dinsdag van september 1974 bij Am sterdam zal worden ingedeeld, waarna dit gebied automatisch bij de ge meente Diemen zal komen. Het bestaande, door het amendement- Scheps gewijzigde Bijlmermeer-ontwerp wilde de bewindsman niet intrekken, maar bij nota van wijzigingen beperken tot de herziening van de Gooise gemeen tegrenzen. Gistermiddag kwam deze brief in de Kamer aan de orde en het was voorzit, ter Van Thiel die op verrassende wyze het initiatief nam. Hy stelde, dat de mi nister zonder heropening van de beraad slagingen onmogelijk een nota van wij zigingen kan indienen op die artikelen van het huidige ontwerp, die ai door de aanvaarding van het amendement-Scheps (dat de Bijlmermeer onvoorwaardelijk aan Amsterdam toewijst) zijn vervallen resp. gewyzigd. Met andere woorden: wij zigingen die de Kamer bij meerderheids besluit in een wetsvoorstel beeft aange bracht, kan de minister niet nóg eens gaan wijzigen. Het klonk als een scherpe terechtwij zing. maar minister Toxopeus kwam er niet onmiddellijk van onder de indruk. Aan de hand van het Kamerreglement verdedigde hij de stelling, dat wijziging door een minister van reeds door de Ka mer geamendeerde artikelen geoorloofd is zolang over die artikelen nog geen eindstemming heeft plaats gehad. Mr. Van Thiel vond die theorie zeer aanvechtbaar hield vast aan zijn eigen visie, met stilzwijgende goedkeuring van de Kamer. (Voor vervolg zie pag. 11) In het geschrift „De poitieke verant woordelijkheid van de kerk" wordt visie gegeven vanuit de gedachte het Koninkrijk Gods. Er wordt op ge wezen. dat de kerk zowel een indirecte als een directe verantwoordelijkheid heeft. Indirect heeft de kerk betekenis voor de politieke orde, omdat zij de staat behoedt voor vergoddelijking, her innert aan een wijze van zijn die zon der machtsuitoefening kracht ontplooit, door haar werk gedragspatronen waarde-oordelen heeft geschapen, later in de politieke orde burgerrecht kregen en ten sotte over de mogelijk heid beschikt om het draagvlak te hel pen vormen, dat voor het politieke han delen nodig is. De kerken kunnen na melijk ontmoetingsplaatsen scheppen voor mensen, die in de politieke orde gescheiden zijn. De directe verantwoordelijkheid var de kerk komt tot uitdrukking in de po- litieke voorbede, in de politieke ziels zorg en in de poitieke profetie. De synode waardeert de democratie en onderstreept het grote belang van de partijen. Zij dienen beginselpartijen te zijn. De kerk kan alleen maar beamen dat de christelijke partij als geestelijke achtergrond van het leven van de staat erkent wat God ons in Zijn Woord heeft geopenbaard. Ook kent zij gewidht toe aan de overweging dat niet alleen de enkele mens maar ook de organisatie zich aan Gods Woord moet onderwerpen De chr. partijen zijn echter vaak onder hun eigen maat gebleven, waardoor ve scheidene kerkleden menen dat zij ei aanvaardbaar zijn. (Zie ook pag. 2) ROME Een kist met het op schrift „diplomatieke zending" en geadresseerd aan het Egyptische nisterie van buitenlandse zaken is voor de douane-ambtenaren van het vliegveld Fiumicino, nabij Italiaanse hoofdstad, de gewoonste zaak van de wereld. De kist zou dan ook volgens de male procedure zijn verscheept als niet een van de douaniers een nogal vreemd geluid constateerde uit het binnenste van de krat: een doordringend gesteun van een man. Onmiddellijk werd de kist geopend en daar vond men inderdaad een man die geboeid was en in half- bewusteloze toestand verkeerde. De man bleek een Marokkaan te zijn en heette Joseph Dahan. Hy vertelde dat hij maandagavond door onbekende perso nen was ontvoerd en drie Injecties had gehad, waarna hij het bewustzijn verloor. Verder kon hij niets zeggen. De politie kwam direct in actie en hield een drietal mannen aan die de kist bij de douane hadden gebracht. De ontvoerden® wisten er zich aanvan kelijk uit te redden door tegen de doua niers te vertellen dat het geluid werd veroorzaakt door muziekinstrumenten die in de kist zaten. Toen het drietal merkte dat de zaak mis ging nam men de benen. Ver kwa. men zij echter niet met de wagen di< een diplomatiek nummerbord had. De politie reed de mannen klem en zij werden naar het politie/bureau gebracht Gebleken is dat (wee van de mannen werkzaam zij,n bij de ambassade van de Verenigde Arabische Republiek. Een van hen zou zelfs secretaris zijn op de ambassade. Zij weigerden echter op vragen van de politie te antwoorden. Dl mannen hebben de hulp van de am bassade ingeroepen Water van Maas verder gestegen BORGHAREN Het water van de Maas in Limburg is ook vannacht weer gestegen. Boven de stuw te Borgharen ls om 7 uur vanmorgen een stand ge meten van 43.74 meter boven N.AJ5. hetgeen een stijging betekent van 39 cm in de laatste 24 uur. De stuw is vannacht om één uur gestreken. De totale was van de Maas van zaterdag morgen tot hedenmorgen bedraagt 5-26 meter. T"\E hervormde Synode heeft twee geschriften gepubliceerd, die beide van bijzonder belang zijn, ook al worden niet veel nieuwe dingen gezegd. Gesproken wordt over de po litieke verantwoordelijkheid van de kerk, en herhaald wordt het radicale, maar toch wel wat verzachte „neen" tegen kernwapenen. Wat in de beide stukken in het bij zonder opvalt, is dat de kerk geluis terd heeft naar de reacties op vroe gere publikaties, dat zij daarmee be zig is geweest. Het gevolg is dat in beide stukken genuanceerd wordt ge sproken. Zo valt het op, dat met nadruk van de christelijke partij gezegd wordt, dat zij het de gelovige mogelijk maakt zijn sociale en politieke bestaan te doorleven in een milieu, dat harmoni eert met zijn diepste overtuigingen. Wat ook opvalt, is dat niet geprobeerd wordt op theologische gronden verzet aa nte tekenen; integendeel, er wor den wel bezwaren genoemd, maar die liggen alle op het praktische vlak. In het tweede stuk valt in het bijzon der op dat het radicale „neen" dat de Synode meende te moeten uitspreken tegen kernwapenen vooral tegen het gebruik ervan in geen geval een verordeling wil zijn van hen die op grond van politieke en militaire verantwoordelijkheid deze wapenen vooralsnog menen te moeten aan vaarden. Ook wordt in dit geschrift duidelijk gesteld dat de synode niet wil oproe pen tot dienstweigering en dat zij al lerminst hen die onder dienst zijn ziet als mensen die him christen-zijn ver zaakt hebben. Het is goed dat deze dingen gezegd worden, vooral omdat het vorige geschrift misverstanden had opgeroepen. De synode biedt het eerste stuk als „overwegingen", en dit tweede ge schrift als een „vervolg van een ge sprek" dus allerminst als een belij denisgeschrift. Juist daarom is het goed nu naar de synode te luisteren, opdat het gesprek kan worden voort gezet. ll/TET bewondering voor moed en ca paciteit hebben wij kennis geno men van het complex ingrijpende maatregelen dat minister Bogaers heeft aangekondigd als een nieuwe bijdrage aan de zo begeerde oplossing van de woningnood. Maatregelen, die er via een (laatste?) algemene huur verhoging in de eerste plaats toe moe ten leiden dat de steeds verder uit elkaar lopende lijnen van het na de oorlog gevoerde huur- en subsidiebe leid weer naar elkaar toe worden ge bogen, om vervolgens (op langere ter mijn gezien) weer Darallel met elkaar te worden gebracht. De noodzaak daarvan zal niemand kunnen betwisten. De gecombineerde huur- en subsidiepolitiek is zo'n om vangrijk en moeilijk probleem ge worden, dat een aavaardbare uitweg nog nauwelijks voor mogelijk werd gehouden, tenzij de weg zou worden gekozen van zeer impopulaire maat regelen, die in ons land politiek nu eenmaal moeilijk te verwezenlijken zijn. Dat minister Bogaers (met steun van het kabinet) het thans heeft aan gedurfd om de kat de bel aan te bin den moet veler waardering oogsten, al zullen zich over de wijze waarop de bewindsman de onderhavige proble matiek zo goed mogelijk uit de wereld wil helpen nog diepgaande menings verschillen kannen openbaren. Vastgesteld kan worden dat minister Bogaers in elk geval een oplossing- in-één-hand ter tafel heeft gebracht van drie kernproblemen in het hui dige bouwbeleid, die naast het vraag stuk van de bouwproduktie het meest naar voren springen, t.w. het hnnr- beleid, het subsidiebeleid en het vast lopen van het doorstromingsproces in de bewoning, welk proces zich onder normale omstandigheden wel zou voltrekken. De bewindsman koos de uitweg van een koppeling van de des betreffende huren aan de jaarlijkse stijging der inkomens; zo kan hij enerzijds vaak moeilijk te realiseren algemene huurverhogingen omzeilen en anderzijds komen tot een geruis loze afbraak van de subsidies; met het uiteindelijke gevolg, dat de be trokken woningen de huur opbren gen die zij werkelijk waard zijn. De gedetailleerde uitwerking van dit streven zal ongetwijfeld nog talrijke vragen oproepen, zoals het probleem van eventuele (gedifferentieerde?) compensatie in de loonsector, maar het denkbeeld zelf bergt een goede oplossing in zich. Immers, indien de regering erin zal slagen langs deze weg scheefgetrok ken verhoudingen te herstellen en te gelijk de zo noodzakelijke doorstro ming in de bewoning te bevorderen, zal de dan op gang gebrachte ontwik keling veel beter bij een normaal op gelost woningprobleem aansluiten dan de huidige situatie, indien deze zou worden gehandhaafd. De minister denkt over enige Jaren in bepaalde delen van het land een proef te nemen met vrije (ere) huur- vorming. Zulk een proef heeft dan ongetwijfeld meer kans van slagen dan een aantal jaren geleden, toen zij eveneens werd genomen doch falie kant mislukte. Eerst indien de huren zich weer op verantwoorde wijze op de markt van vraag en aanbod rich ten, kunnen we zeggen dat de woning nood is opgelost. Soldaat valt 's nachts uit kazerneraam UTRECHT Vannacht is de 19-jarige dienstplichtige soldaat H. H. C. A. van Gompel uit Den Bosch, door nog onbe kende oorzaak uit een raam van de tweede etage van de Kromhoutkazerne gevallen. Hij overleed tijdens het vervoer naar het militair hospitaal. Soldaat Van Gompel behoorde tot de B-compagnie van het Eerste Instructiebataljon van de School technische dienst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1