P.T.T.-kabels vernield Cor Prins gehuldigd als echt olympisch kampioen •fötfCKEPEM er ir EMS lager winst bij hogere baten Commissarissen Arch aansprakelijk gesteld S.M.S. introduceert nieuwe hek-trawler Vervanging van tanks zou miljard kosten HOI 1964 NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 DEN HAAG De tussentijdse cijfers van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen laten een belangrijke toeneming zien van de inkomsten, 4I( doch de winst is (als men die tot jaarcijfers herleidt) gedaald. Er wj «ster grote verliezen op Horecabedrijven en geen diverse baten. De cijfers i loos. de laatste drie maanden zijn beter. wei De cijfers zijn in duizenden guldens over: Resultaat werken en verk rend goed exploitatie onroerend goed expi; horecabedrijven dividend effecten diversen •algemene kosten interest en dienst der lening afschrijving onroerend goed id. inventaris diversen winstaandeel derden voorziening belasting n dat :hijn. meld- winst 21.334 2.180 2.034 10.475 10.816 4.188 2 243 13.134 2 354 2.442 775 475 4.568 7.085 Uittredingen raad v. bestuur Tussentijdse balans in miljoenen gul dens op 1/1 '64: 30<6 64 en 30/9 64: Onroerend goed en projecten 431.9: 446,3: 535.9: af afbouwkosten 215: —214,2; —303.6: resteert 216.9 232.2 232.2 niet-geconsolideerde deelnemingen en re. kening-courant met dochters 47.7: 60.3: 57.3;; inventaris, voorraden, enz. 11.3: 11.1; 11; effecten 13.2 3.6: 1.3 vorderingen 25.7; 44; 23.5; liquide middelen 2.8; 1.7; 1.3. Passief: eigen vermogen; maatsch. kap 100: 100; 100; af ongeplaatst —59.9: —59.7: —59,7 resteert 40: 40.2: 40.2; agioreserve 46.9 47.3; 47.5 alg. reserve 8.3: 8.3 8.3; herwaarderingsres 20 8: 18; 18.8! wmst- saldo ap 0.06; 0.06; 0.06; tezamen 116.1; 118.6: 122.1; minderheidsbelang 1.6; 2; 0.5: voorzieningen: belasting 42.3; 46.7; 44: diversen 0.9; 0.4; 1.5; tezamen 43.2; 47.1; 43.6 lange schulden: onder hyp. verband 115.6: 129.8; 112,3: korte schulden 41.1; 348: 48.1 Balanstelling 317.8: 355; 326.1 Aangetekend wordt dat de staat i baten de posten exploitatie onroerend goed en horecabedrijven voor 1963 een geheel moeten worden gezien. De winst wegéns verkoop is behaald bij omzet van f 70 (in het eerste halfjaar van 1964 f 40) min. De verkoopprijzen overtroffen belangrijk de taxatiewaarde op 31 december. In de eerste 9 maanden werd voor f 76 min geïnvesteerd in wer ken en aankopen van onroerend goed (in de eerste 6 maanden f 49 min). Van de ruim f 300 min afbouwkosten is f 100 min als obligo te beschouwen aangeziei voor het overige nog geen rijksgoedkeu Juwelen Deense prinses gestolen - f 100.000 Volgens Britse dagbladen hebben in brekers juwelen ter waarde van 10.000 pond /meer dan 100.000 gulden), die aan de 24-Jarlge Deense kroonprinses Mar- grethe toebehoren buitgemaakt. De prin ses. die in Engeland een vakantie door brengt, was In het weekeinde de gast van de markies van Northampton, tn diens landhuis honderd kilometer ten noorden van Londen. De dieven schijnen haar slaapkamer op de eerste verdieping te zijn binnen gedrongen toen beneden een feestje aan de gang was. Een woordvoerder van de Deense am bassade had gezegd dat de Prinses niet wit hoeveel de Juwelen die gestolen wa ren waard waren maar dat ze zich in ver binding had gesteld met het koninklijk paleis in Kopenhagen om erachter te ko- De woordvoerder zei dat voor zover hem bekend was de waarde van de ju welen niet eng groot was. De Prinses had maar een deel van haar Juwelen bij zich. omdat ze van plan was slechts een paar feestjes bij te wonen tijdens haar verblijf lin Engeland. Volgens de politie wa« de roof het werk vaklieden doordat het bezoek van de Prinses aan de woning van de markies in alle kranten was aangekondigd wisten ide dieven precies waar ze moeten zijn. De nachtwaker zei later, dat hij laat op de avond twee mannen onder 't raam van de slaapkamer van de-Prinses had gezien De hond die hij bij zich had begon te grommen en sprong naar voren. De nachtwaker zi: ..Ik gaf de hond bevel om ze aerterna te gaan. waarop de mannen de benen namen Ik heb ze nog ongeveer 600 meter achtervolgd, maar toen moest ik het opgeven Twintig politieagenten hebben het kasteel na de inbraak doorzocht De 24- jarige Prinses zal tot 25 november in En geland blijven. DEN HAAO Zaterdagavond iUn In de buurt van VVUk en Aalburg vier PTT kabels over een lengte vnn 225 meter doorgesneden. Vermoedelijk is dit een poging tot diefstal geweest. De daders zijn blijkbaar In hun werkzaamheden gestoord, aangezien slechts een stuk van ongeveer 40 meter door de PTT dient te worden vernieuwd. Ter plaatse is de PTT bezig met het verleggen van kabels In verband met hcrverkaveltngswerkzaaro- Het betreft hier vier kabels ten be hoeve van dat deel va he» interlokale telefoonverkeer uit West- en Midden-Ne. (Ierland. dat via 'sHertogenbosch wordi geleid In totaal zijn in de kabel 2176 spreekkanalen in gebruik. Ook het ver- keor met het buitenland (vanuit Düssel- dorf. Franfort. ZUrich en Brussel) word' II via deze kabelverbindingen geleid De PTT is zaterdagavond onmiddellijk met het omvangrijke heratelwerk be gonnen. Gisteravond was men zover dat 'wee kabelverbindingen waren hersteld De definitieve herstelwerkzaamheden (volgen vandaag en zullen enkele dagen duren gezien de omvang van het werk Een deel van het verkeer is via andere telefoonkabels geleid Het feit dat de storing ln het week ond viel voorkwam dat een grot* stag natie in het telefoonvc.keer optrad. ring is verkregen Tegenover dit obligo staan verkopen en hypotheekfinancie ringen. In het geconsolideerde resultaat zijn begrepen de uitkomsten van alle deelne ming in onroerend goed en horeca en dus niet die van deelnemingen in han del en industrie alsmede de buitenlandse i0 september niet de doorslag geven, deelnemingen, waarvan de resultaten op De cijfers zijn voorlopig en nog niet door openbare accauntants geverifieerd. Aangezien de samenwerking binnen de raad van bestuur in veel opzichten te wensen heeft overgelaten en een aantal belangrijke beleidsbeslissingen daarom niet aller medewerking had, hebben dr. Th. M. Scholten en mr van der Wiel ontslag genomen als lid van die raad. MeJ. P. Zwolsman Is uitgenodigd op te treden als waarnemend lid en heeft deze uitnodiging aanvaard. Vervoer-bonden: lonen N.S. veel hoger UTRECHT De drie erkende ver. voersbonden verlangen een aanmerke lijke vehhoging van de spoorwegionen, daardoor een met het bedrijfsleven overheid vergelijkbaar inkomensneal te bereiken. Zij vragen voor het gehele spoorwegpersoneel een collectief ores- tatiebeloningssysteem en vacantiebijslag zes i.p.v. vier procent, afschaffing de gemeenteklasseaftrek en meer verlofdagen. Adjunct-directeur ook in arrest Advocaat eist schadevergoeding op aandelen DEN HAAG/AMSTERDAM De Haagse recherche, die is belast met het onderzoek naar malversaties bij Arch N.V. in Wassenaar, heeft ook de ad junct-directeur van dit bedrijf, de 41-jarige J. W. in arrest gesteld. Don derdag reeds was de directeur, de 49- jarige G. J. B. aangehouden. Zij wor den verdacht van oplichting van en kele financieringsinstellingen, tot een bedrag, dat wegens de chaotische toe stand in de administratie nog niet te schatten Is, doch volgens de politie in de honderdduizenden kan lopen. De Amsterdamse advocaat, mr. R. J. Polak heeft inmiddels de vier commis sarissen van Arch persoonlijk aanspra kelijk gesteld voor de schade die hij heeft geleden op zijn aandelen Arch. Hy heeft hen gedagvaard op dinsdag 24 november voor de Haagse rechtbank te verschijnen. Hij eist een vergoeding van 25.741 gulden, vermeerderd met het verlies aan rente dat hij heeft geleden. De heer Polak stelt in zijn dagvaarding dat de met Arch N.V. verbonden belang hebbenden, gezien de grote hoeveelheden aandelen Arch die tussen juli en not ber op de beurs gespuid zijn, blijkbaar al lang op de hoogte waren van de dreigen de moeilijkheden. Hij heeft op grond van publikaties van Arch N.V lussen januari en eind juni van dit jaar 34 aandelen van elk nominaal 500 gulden gekocht. Eerst vele maanden later, aldus de heer Polak, is gebleken Geen verkorting dienstplicht Van onze parlementsredactiei DEN HAAG Onder de huidige om standigheden is verkorting van de diensttijd voor eerste oefening niet mo gelijk". Aldus deelt minister De Jong morie van antwoord. De behoefte aan dienstplichtigen is een vaststaand gegeven, dat is bepaald door NAVO-verband aangegane verplich tingen. Verkorting .van diensttijd zou. in elk geval moetep worden gecompen seerd daor uitbreiding van het aantal dienstplichtigen. Door een dergelijke maatregel zou echter de verhouding tussen de duur van de opleiding en de tijd. gedurende welke daarvan profijt wordt getrokken nbg ongunstiger wor den. Bovendien zou een ernstig kwali teitsverlies worden geleden doordat juist de laatste maanden van de dienst tijd. waarin de militairen het hoogste endement opleveren, komen te verval- Legerpredikan ten Van agitatie is niets gebleken 'Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Van ageren door gees telijke verzorgers tegen het eventueel gebruiken van kernwapens is de minis ter van defensie nimmer gebieken. Aldus deelt hij mee in zijn memorie van ant woord. waarin hij verder zegt nóg geen bericht te hebben ontvangen van het CIOM over het resultaat van dc "com missie van drie", die is ingesteld om te trachten het conflict tussen de hoofd- legerpredikant ds B A Bos en de staf- legerpredikant ds. H. J Diekerhof tot een oplossing te brengen De bewinds man acht de vrijheid van evangeliever kondiging ook tttans volledig gewaar borgd. Wijziging van de positie van de geestelijk verzorgers ligt dan ook n-iet in zijn De m dat het toezicht van de commissarissen op het beleid en op de publikaties volledig heeft gefaald. Hij herinnert eraan dat de commissarissen op de aandeelhoudersvei gaderingen en in het jaarverslag vorig jaar een gunstige gang van zaken hebben gesuggereerd. Ook werd uitdrukkelijk verklaard dat de debiteurenpositie, die op het ogenblik de grootste bron van r lijkheden is, geen aanleiding tot onge rustheid behoefde te geven, zo merkt hij verder op. Tegen de directeur en adjunct-directeur van Arch bestaat het vermoeden, dat zij huurkoópcontracten voor de levering vs door het bedrijf gefabriceerde winkelii ventarissen vele malen bij meer instel lingen tegelijk hebben ondergebracht, met de bedoeling zo een oplossing t vinden voor de liquiditeitsmoeilijkhede' Naar aanleiding hiervan vernemen w nader dat de door Arch met kleine onder nemers afgesloten huurkoopcontracten geen betrekking hadden op de panden <het waren namelijk huurpanden) i op de outillage en de goodwill. Het kwam voor. dat in contracten van f20.000 de outillage een waarde van f2000 vertegen woordigde. De rest van dit bedrag, dat met inbegrip van rente e.d. nog met 40 pet zou aanzwellen, had dan betrek king op de goodwill Men kan zich vragen of in de betrokken zaken grote goodwill wel aanwezig was. daar goodwill in dergelijk soort zaken sterk afhankelijk is van de persoon, die de onderneming drijft Als een onderneming in huurkoop aan een nieuwe ondernemer wordt overgedragen moet een ondernemer de goodwill opnieuw opbouwen. Het is merkwaardig dat de geldgevers van Arch bereid zijn geweest in dit soort huurpan den een zo grote goodwill te financieren Advies gevraagd over slreng arrest (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De minister van de fensie vraagt zich af of het streng arrest in de huidige tijdsomstandighe den nog wel een passende krygstuchte- lijke straf is. Hij heeft een advies over deze kwestie gevraagd, zo deelt hij in memorie van antwoord mee. Zoals bekend heeft de militaire psychiater kolonel Bakker ernstige bedenkingen tegen het streng arrest aangevoerd. SCHEVENINGEN Nadat gisteren de Vlaardingse trawler de VL 1 „Ursi- op het terrein van de Sleephel ling Maatschappij met loeiende sirenes te water was gelaten, heeft de SMS een nieuw type hek-trawler geïntrodu ceerd. Na maandenlange voorbereidingen heb ben de broers N. en J. Buys van de SMS hektrawler ontwornen die wat het model betreft niet veel veranderd is. r die inwendig veel wijzigingen heeft dergaan. De voornaamste is wel een onderdek bij de achtersteven. Bij de oude trawlers moet de vis op het achterdek worden lost en naar het voordek worden bracht. Pas dan kan deze in het r Vakantieverlof Maar dan minder vrije tijd Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De minister van de fensie staat in beginsel niet afwijzend tegenover de gedachte om aan dienstplichtige militairen van land luchtmacht gedurende het eerste jaar vakantieverlof toe te kennen. Maar het verlies aan opleidings- en oefentijd zal dan wel moeten worden gecompenseerd door vermindering (yan de bewegings vrijheid. In de huidige situatie hebben dp dienstplichtigen van land- en lucht macht meer bewegingsvrijheid dan de dienstplichtigen van de marine, die in het eerste jaar vakantieverlof heb ben. Bij dit krijgsmachtonderdeel den de vakantieverloven collectief leend. Het vraagstuk zal zo deelt de woord, nader worden bestudeerd. Marinekazerne: 35 min. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In Den Helder zal fasen een marinekazerne worden bouwd. die huisvesting zal bieden i ongeveer 1800 man. De kosten zullen ongeveer f .35 miljoen bedragen en plan zal in ca tien jaar worden gereali seerd. De eerste fase betreft de verzor gingsgebouwen en enkele legeringsge bouwen. Wanneer deze voltooid zijn, kan een van de wachtschepen worden afge- Geen KW-ers meer naar Suriname (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Met ingang van 1 janu ari 1965 zal de uitzending van kort- verband vrijwilligers naar Suriname de werving van vrijwillig nadienenden Suriname worden gestaakt Aldus deelt de minister van defensie mee in zijn De aanmelding van beroepsmilitairen dienstplichtigen is ruimschoots doende om in de behoefte te voorzi In de Valeriuskliniek in Amsterdam gisteren na een langdurige ziekte op 57-jarige leeftijd overleden de heer J. Zeylemaker. fotojournalist in dienst van het A N P 'Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Met de vervanging an dc Centurion-tanks zou een uit gave gemoeid zijn van niet minder dan miljard. Dit zou onverantwoord zijn. Hier komt nog bij, dat nieuwe tanks (Chieftain. Standard Panzer Leo pard of AMX 30) eerst in 1966 of later leverbaar zijn, zodat een totale vervan ging van het tankpark toch niet vóór 1969 zou zijn te verwachten. Eén of twee jaar later wordt een geheel nieuwe Duits-Amerikaanse tank in produktie genomen, die over een gro tere bewegelijkheid in het terrein zal beschikken dan de tanks, die thans worden aangeboden, een hoofdbewape ning van revolutionair type zal hebben en voorts uitgerust zal zijn met een ultra-moderne meet- en richtappara- tuur. Dit antwoordt de minister van defensie 3 vragen vanuit de Tweede Kamer, ge steld in het voorlopige verslag op zijn be- gioting. In zijn memorie van antwoord gaat hij daarna in op de kwestie van de verwapening. Meegedeeld wordt, dat de verschijning van de Sowjet T 54 en T 55 tanks in Oost-Duitsland geleid heeft tot het besluit om de Centurion tanks te ver wapenen. In alle tankbataljons worden twee va nde vijf 20 ponder kanonnen vervangen door 105 mm kanonnen, ter wijl de tanks verder worden uitgerust met moderne afstandmeetapparatuur. Met de gedachte om alle tanks van een 105 mm kanon te voorzien, kan de minister niet meegaan. Met een dergelijke vervanging zou zo veel tijd gemoeid zijn, dat de omwapening pas vrij kort voor de voorgenomen vervanging van het tank park gereed zou zijn. Hier komt nog bij, dat de 20 ponder weliswaar onvoldoende uitwerking heeft tegen het frontpantser van de T 54. doch in staat is tot ver ven 1000 meter afstand het zijpantser deze tank te doorboren. Derhalve blijft bij een juist tactisch optreden de 20 pon der een geducht woord meespreken. De minister wijst er nog op. dat de Centurion (ondanks de nieuwe Chieftain» nog vele jaren in talloze Britse legeron derdelen zal worden gehandhaafd en de Standard Panzer Leopard slechts voor een betrekkelijk klein deel van het Westduitsc- leger wordt aangeschaft. Wat Frankrijk betreft beschikt de bewindsman voor alsnog niet over aanwijzingen, dat de AMX 30 in feite zal worden ingevoerd. worden gestort. By de nieuwe hektraw ler kan de vis via een luik in het achter dek op het onderdek worden gestort na enkele lopende banden voor het oer naar de voorzijde zullen zorgen. Dit kost natuurlijk veel minder tijd. Ook kan de winch op dit schip, dat on geveer 50 m lang en 8Vi m breed is en een diepgang heeft van ruim 4 m. vanaf de orug worden bediend. Om de netten te sparen heeft deze trawler tevens aan de achtersteven een enorme draaiende rol gekregen, die er ook voor moei zorgen, dat de netten gemakkelijker uitlopen. De hektrawler krijgt een vermogen ruim 1250 pk en zal worden uitgerust met een accomodatie voor 21 man. Van de zijde van de reders is reeds be langstelling getoond voor 't nieuwe schip Begin volgend jaar zal de SMS met d< bouw beginnen. Spoedig regeling voor officieren die over zijn (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Binnen afzienbare tijd zal in het staatsblad een regeling worden gepubliceerd, die betrekking heeft op vrijwillige voortijdige dienstverlating van overcompleet zijnde officieren. De dienstverlating zal financieel aantrekke lijk worden gemaakt. Aldus zegt de mi nister van defensie in zijn memorie van mevr. plag is getikt en ik neem het niet antwoord. Gekleurde baret s er nog niet door Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het staat nog geenszins vast. dat de militairen, die goed met hun materiaal omgaan, een onderscheiding zullen krijgen in de vorm van een ge kleurde baret. De berichten, die hierover in de pers zijn verschenen, waren voor barig. aldus de minister van defensie In feite wordt er gezocht naar een methode om aan te sporen tot grotere oorlogsinzetbaarheid van het steeds duurder wordende materieel De baret is één der in beschouwing zijnde mogelijk heden. Twee gouden medailles in Tokio LEIDEN Evenals Gerben Karstens en Bart Zoet zal ook de invalide sportman Cor Prins na zijn terugkeer van de Paralympische Spelen in To kio worden gehuldigd. Cor Prins won in Tokio gouden medailles op de vijftig meter schoolslag en vijftig meter rugslag. Donderdagavond wordt hij in het Leidse stadhuis ontvangen door B. en W. na een rijtoer door de stad. Na deze officiële ontvangst wordt de gouden Tokioganger een recep tie aangeboden, die bij hoge uitzondering in de Burgzaal zal worden ge houden. Vanavond hoopt de elf leden tellende Nederlandse ploeg rijk beladen met ere metaal op Schiphol voet op vaderlandse bodem te zetten. Onmiddellijk na aan komst worden deze invalide Olympiërs gehuldigd. Na deze huldiging zullen er nog vele volgen in de verschillende woonplaatsen. De feestelijkheden rond de Leidenaar Cor Prins beginnen donderdagavond om kwart voor zeven. Dan wordt hU met een open rijtuig afgehaald van het ouderlijk huis aan de Meidoornstraat. Vergezeld van K. en G. gaat de tocht via Heerenstraat. Jan van Houtkade en Korevaarstraat in richting van het stad- De sportstichting, die veel van de voorbereidingen voor haar rekening heeft genomen, heeft voor de receptie de burgerzaal in de plannen mogen op nemen. Deze receptie is voor speciale genodigden, daar het gemeentebestuur van de burgerzaal geen openbare gele genheid wil masen. Een en ander is natuurlijk teleurstel lend voor belangstellenden en bewon deraars. die gelijk bij Karstens en Zoet Sportcommissie KNZB afgetreden UTRECHT De sportcommissie van de KNZB heeft op het verzoek van het bondbestuur de demissionaire periode te verlengen tot na de bijzondere algemene veregadering afwijzend beschikt. Wel hebben de leden van de sportcommissie zich individueel bereid verklaard de lo pende zaken af te handelen en de even tuele nieuwe functionarissen van advies te dienen. Zoals bekend had de sport commissie haar aftreden per 15 novem ber aangekondigd als gevolg van een eontrovorse tusren de commissie en het bondbestuur naar aanleiding van voor stellen inzake de zwemtraining in de toekomst. Het bondsbestuur betreurt de nouding van de sportcommissie en zal zo spoedig mogelijk dc nodige voorzieningen treffen. Personeelsbesparing door reorganisatie op defensie Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De reorganisatie van defensie heeft inderdaad personeelsbe- sparend gewerkt, zo deelt de minister in zijn memorie van antwoord mee. Er zijn een aantal eenheden samengevoegd, waardoor het aantal burgers met 82 man en een het aantal militairen met 89 man is verminderd. De vermindering is be reikt door het niet vervuilen van open- komende fucries bij pensionering of vrij willige dienstverlating. De minister ver wacht. dat de vermindering van de totale personeelsbezetting zich nog zal voort zetten. De opheffing van de fuctie van de Nederlandse territoriale bevelhebber heeft geleid tot een vermindering der organieke behoefte met 63 beroe tairen en 21 burgerwerkkrachten. De ervaring met de vestiging staatssecretarissen bij de staven verdeeld gunstig. cm z ZIIL6M tNOUDSPQUJER I infh»:ts U t Benakofc c rJUk v Los AN-OSIC 1Vslcre idsdUkBï T'.tHhron» J 6 DurtMta r Scvhiellojjd lö L».v-d gSÜ5 16 *0~' spontaan geschenken en gelukwensen w.ilen aanbieaen. Tal van teieioongesprekken heeft de secretaris van ae invaliden-sportvereni ging ..De Sleutels", de heer H. Booy al moeten aannemen. Hij heeft zich als centrale figuur opgeworpen. Bewonde raars Kunnen zich aus met hem in ver binding stelenDiepenorocklaan 2, tel: 26999 Ongetwijfeld zullen B en W in de hal en anderen in de Burgerzaal de prestatie van Cor Prins nog verder analiseren. Zeker ist dat deze „gouden" Leidenaar ongeveer 35000 invaliden heeft geprikkeld ook sportbeoefenaar te worden, er ztjn tal van sporten, die aan vele graden van invaliditeit zijn aange past. En hU heeft aangetoond, dat er op ieders niveau ook prestaties geleverd Keuzeconimissie: Pluimgraaff zal Bosma vervangen (Van onze sportredactie) ZEIST De keuzecommissie van het zaterdagelftal heeft gisteravond na af loop van de eerste trainingsbijeenkomst de Quick Boys-mldvoor Leo Pluimgraaff aangewezen als vervanger van Bosma. Zoals bekend moest de Fries zich uit de trainingsploeg terugtrekken wegens maagklachten. Het is overigens nog niet zeker dit Pluimgraaff ook de nieuwe aanvalslei der wordt. In de komende twee weken zal de keuzecommissie mogelijke gega digden nog in het oog houden. Gisteravond werd er door de volledige groep alleen Jan Nieuwstraten ont brak wegens griep onder leiding van Evert Sterk bijzonder hard getraind. Op woensdagavond 2 december speelt men een oefenwedstrijd tegen de tweede drvi- sie-club HVC in Amersfoort Het Nederlands elftal zal verder pp 24 april naar alle waarschijnlijkheid ia Monaco het Franse elftal ontmoeten. Met de Belgen wordt nog overlegd over de datum waarop men in Nederland Oranje ontmoet. De wedstrijd tegen Zwitserland staat nu definitief vast terwijl er ook nog een mogelijkheid is dat het elftal een te genbezoek brengt aan Saarland, dat KNVB heeft verzocht het zaterdag- of he; zondegamateurelftal af te vaardigen. Schade van acht miljoen bij brand in textielfabriek GOOR De brand die zaterdag drie kwart van het Gcorse bedrijf van de textielfabriek J. F. Scholten en Zn N.V. in de as legde heeft 8500 vlerkante meter fabrieksgebouwen verwoest. De directe schade wordt door de directie op acht a negen mi.,oen gulden geschat. De bedrijfsschade Is nog niet te ever zien. Behalve de 108 weefgetouwen ging ook de apparatuur verloren, welke voor montage in het gespaarde deel van de fabriek gereed stond. Doordat de afde ling voorbereiding uitgebrand is kunnen de overgebleven weverijen niet draaien. Met behulp van zusterbedrijven uit het KNTU (Koninklijke Nederlandse Tex- tielunie) concern denkt men deze moei lijkheid te kunnen opvangen zodat er voor stagnatie in de aflevering geen vrees bestaat. Reeds gistermiddag heeft de directie plannen besproken voor de meest effi ciënte herbouw van de verloren gegane capaciteit. De directie zal deze plannen op korte termijn aan de raad van be stuur van de KNTU voorleggen. Met de ondernemingsraad wordt overleg ge pleegd over het tewerkstellen van een deel van het personeel bij andere be drijven, in de eerste plaats bij het moe derbedrijf te Enschede. Op het fabrieksterrein is een leeg geld kistje gevonden, hetgeen volgens de po litie op inbraak zou kunnen wijzen. Het kistje dient om op gezette tijde" de lonen voor de nachtploeg te bewaren, doch het was tijdens het weekend niet gevuld. Goede spaarmaand By dc Rijkspostspaarbank is in okto ber f6.2 (vorige maand 18.1. vorig jaar 4) miljoen gespaard en het totale tegoed klom tot f3730.6 (vorig jaar 3458.3) miljoen. De wereldspaardag had een sterke gunstige invloed bij de Spaarbank voor de stad Amsterdam, Er kwamen die dag niet minder dan 33.158 spaarders een overschot van 1.95 (vorig jaar 1.24) miljoen In oktober was het over schot f3.4 (vorig jaar 1,4) miljoen, in de eerste 10 maanden f36.6 (36,1) mil- en het totaal groeide aan tot f390.9 (vorig jaar 340.3) miljoen. Bij de Spaarbank te Rotterdam is in oktober 000 gespaard (vorig jaar f513.000 ingeteerd) en het tegoed voor de >25.385 spaarders is f403 miljoen. Deze bank is in oktober begonnen met bouw- sparen. By de Nutsspaarbank in Den Haag was het overschot f. 569.000 <v.m. 1.21 miljoen, vorig jaar 1.38 mil joen). te Groningen f692 000 (vorig jaar 258.000). te Haarlem fl miljoen (vorig jaar 700.000'. te Amersfoort fl mil joen (vorig jaar intering f265.000), bij- de Centrale Volksbank te Utrecht fl miljoen (vorig jaar 800 000». de ge meentespaarbank te Maastricht 5.5 ton vorig jaar intering f44.000). Verblifa: De resultaten zijn niet onbe vredigend en omzetverhoging heeft de kostenstijging goedgemaakt De orderpor tefeuille is goed gevuld zodat men hoopt dat de laatste maanden hetzelfde beeld zullen tonen. «Over 1963 bedroeg het di vidend 12 pet).

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9