HOOFDSCHOTEL? VLEES! wm Witte droom Hartelijke sfeer op receptie NCRV Onbestendig 1 Automatisch 1000 m betonweg per dag Drie jaar geëist voor mishandelen van politieman ia iiflfla .J. laiia Irnfiii eaa JLuai Liver geen niwe spelling Pei 1 januari j f/e[e geschenken voor hel fonds nog tv.-reciame Amerikaans „goed heertje" liet geld rollen »mZ'Parttcf DINSDAG 17 NOVEMBER 196 d< L3] 1 bcgi tig ki ind g IW 13 vlet t )t nai andai rijk Mag Oldenzaal rijksgoedkeuring overdoen DEN HAAG Het Tweede Kamerlid mr. W. Aantjes (ar.) heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid gevraagd of het waar is. dat de gemeente Oldenzaal heeft besloten de rijksgoedkeuring, die zij gekregen heeft voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis, aan te bieden aan de Neder landse aardoliemaatschappy (NAM) op voorwaarde dal de NAM in Oldenzaal zal gevestigd blijven. Het kamerlid wil weten, of een derge lijke handel in rijksgoedkeuringen moge lijk en geoorloofd ia. rjrli Ban Oeve 3 pun 13. Ki Hoej Turl R L Udet at 55 jode, Du ijl H J. DE BILT Een groot depressie- gebied handhaaft zich boven Scandi navië en het ten westen ervan gelegen zeeegebied. Een randstoring die in da afgelopen nacht over de Noordzee trok deed de wind aan de Wadden- kust tijdëlijk nog tot de grens van windkracht 9 toenemen. Er stroomde daarbij koudere en drogere lucht uit samen met een storing, die van de oceaan Noord-Ierland bereikte. Het binnendringen van de zachtere lucht gaat weer met regen gepaard. Op 'de genoemde storing volgt nog een depressie die vanmorgen op het mid den van de oceaan was gelegen. In verband hiermee moet op een voort duren van het onbestendige weer worden gerekend. Er zal af en toe regen vallen bij een tijdelijk weer aanwakkerende zuidwestelijke wind en de temeraturen gaan weer enkele graden omhoog. Zon en Maan Woensdag 18 november: zon op 8 05*. order 16.45 maan op 16.30, onder 6.03 Donderdag 19 november: volle maan. Hoogwater Scheveningen 18 november: 1.41 v.m.: 13.58 n m. HET WEER IN EUROPA Brake iper, i B 1 Haag isseni Rapporten hedenmorgen II Sb b= is zS „i Zd.-Limb. zw. b p il Helsinki zw b Parl Stockholm r I we Oslo r lenf Kopenhagen h. b iteriai Snelste wegdeklegger naar ons land (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Tussen Tilburg en Eindhoven zal volgend jaar voor het eerst in Nederland de snelste weg dek-legger ter wereld worden inge zet voor de aanleg van nieuwe auto snelwegen. Een aantal Nederlandse aannemers heeft hiertoe besloten na dat men de machine in werking heeft gezien op de „autoroute du Nord" even ten noorden van Parijs. Verwacht wordt dat de machine de zgn. ..slip-form paver" al direct na de ko mende winter in gebruik zal worden ge nomen. Dit blijkt uit een rapport van een studiegroep van de Betonvereniging dat vandaag is besproken op de Betonwegen dag 1964 in Utrecht. De slip-form paver" is een machln» die geheel automatisch en elektronisch bestuurd al rijdend betonwegen aanlegt volgens het principe van de zgn. „glij dende bekisting". Aan de voorkant van de moloch wordt specie gestort, die dan na tal van bewerkingen aan de achter zijde als keurig afgewerkte betonplaat weer tevoorschijn komt. Op deze manier kan per dag 700 tot 1000 meter weg wor den aangelegd. Verscheidene sprekers spraken over ae goede resutlaten met de machine in Frankrijk, waar men er thans twee in ge bruik heeft voor de aanleg van de grote autoroutes. Een probleem is echter vol doende specie bij de hand te hebben. In Frankrijk heeft men ervaren, dat er een centrale bij de machine hoort, die i stens 2000 kub. meter betonspecie per dag kan leveren. De kosten van de slio- form paver bedragen driekwart miljoen gulden. Tot ae aanschaf van de machine hebben de aannemers besloten mede omdat voot 1970 800 Km autosnelweg in Nederland moet woraen aangelegd. Dit betekent dat snel geproduceerd moet worden en 'ook meer gemechaniseerd. Vlot slaat om: 36 Turken verdrinken ANKARA. In Turk..e zijn gisteren zesendertig mensen verdronken, toe.i een waarmee zij de Euphraat oversta ken. omsloeg. mannen, vrouwen en kinderen die zich op het vlot bevonden, gingen een meisje in een dorp op de andere oever verlovingsgeschenken aanbieden In hun haast om aan land te komen drongen zij samen aan één kant van het vlot, waarna dit omsloeg In het ziekenhuis te Winschoten is de 68-jarlge J. van Dyk uit Winschoten overleden aan de gevolgen van een ver keersongeval. De man werd donderdag aangereden door een auto, toen hjj op een oversteekplaats liep. windstil windstil w 10 w 6 13 7 18 Krrrisuoord-puzzel ii J Hoor n, toe aangt jonge 3k aswed voo vrli AMSTERDAM. „Deze zaak geeft een duidelijke demonstratie van de moeilijke positie waarin de politie zich op straat bevindt. Er ontstaat deining als politiemensen geweld gebruiken. Deze wachtmeester heeft geen geweld gebruikt en werd zelf slachtoffer". Dit zei de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam gisteren in de zaak tegen de 24-jarige monteur J- J. F., die in appèl was gegaan tegen een vonnis van de rechtbank te Haar lem terzake van zware mishandeling van de wachtmeester der rijkspolitie H. van Tent en diefstal van een dienst pistool De procureur-generaal achtte de dooi de rechtbank opgelegde gevangenisstraf van twee jaar m a. te laag en eiste eveneens voor de subsidair ten laste ge legde zware mishandeling en diefstal drie jaar met aftrek. Primair was ging tot doodslag ten laste gelegd. Op 28 mei had de wachtmeester de monteur die een motorfiets bereed, gevraagd zijn rijbewijs te tonen. De i teur bezat dit niet en moest mee het bureau. Volgens hem had de wacht meester toen zijn dienstpistool 'getrokken. Nadat lilj hem buiten gevecht had ge steld. ontnam F. deze zijn dienstpistool en vluchtte. „Ik Fieb het pistool meege nomen. omdat de wachtmeester nog enigszins bij zijn positieven was en er tegenwoordig zoveel wordt geschoten" zo verklaarde de monteur. De wachtmeester, als getuige gehoord. kon zich niet herinneren of hii al dan niet het pistool had getrokken. De president memoreerde de serte diefstallen, die verdachte reeds op ge vangenisstraffen tot twaalf maanden aren komen te staan. De raadsman meende dat verdachte zijn daad niet had gepleegd als de wacht meester geen pistool had getoond- Het komt mij overdreven voor dat verdachte is gearresteerd door een cordon agenten met karabijnen. Verdachte is geen gang er, aldus de raadsman. DEN HAAG De vergaande wijziging van de spelling wan het Ne derlands. die de vereniging voor we tenschappelijke spelling ingang wil doen vinden, vindt althans bij het be drijfsleven geen gunstig onthaal. Het Verbond van Nedei mdsche werkge vers hoopt, dat ae vereniging haar zin niet zal krijgen. Het meen namelijk, naar het in zijn bhd Pc Nederlandse Industrie schrijft, dat er beslist geen behoefte bestaat aan een nieuwe svel- lingswijziging. Op de Almensweg te Eefde zijn giste ren de negenjarige Dirk Lubertus Nap en zijn zevenjarig zusje Pia, door een achteropkomende auto aangereden. Een half uur later is Dirk in het ziekenhuis te Zutphen bezweken. De kinderen wa ren op weg naar de zondagsschool en liepen links van de weg. De auto zwenk, te op onverklaarbare wijze naar de lin kerweghelft en schepte beide kinderen Pisa's toren kan geen storm hebben.... PISA Volgens de Italiaanse geleer de Gustavo Coloiuietti ls liet zeer goed mogelijk dat een krachtige storm doende is om de beroemde scheve toren van Pisa te doen neerstorten. Hii heeft de Italiaanse regering gewaarschuwd voor het gevaar dat dit monument lang meer toeristen zal trekken. De zeven-jaige Renate Brunnelkamp uit Gouda is zondag door een trein aangereden en op slag gedood. Het geluk gebeurde op de vrije baan, kilometer ten oosten van Gouda. Het me; was met haar zusje en een v dinnetje langs de spoorlijn aan het - delen. Het meisje was op de rails ge stapt. De trein (van Amsterdam Rotterdam), was zo dicht genaderd, dat de machinist hem niet tijdig tot stil stand kon brengen. seen _!,N ilAAG Zeer binnenkort wortn de puDiikaue van hei zogenaamde ïntci- inu opport van ue pacuicaiiecomim&>ie over ue mogeiukheia en wenselyiuieii an tussenujuse invoering van rename aim *01111 voigens ae Volkskrant ae mvoeiiiiig van ïxciameDooascnappen Kunnon woraen overgegaan, een regering i er per 1 januari legitieme i Geen tveerwoord PSP in „wissen assen HlL vbiwoiu net nrvu-iauiopro- gramma „Wissewassen" van zondag 8 uovemoer heeft geen onjuiste, „iaat staan lasterlijke uitlatingen" laten horen over ue activiteiten van Nederlandse pacifis- zo heeft de KRO meegedeeld. Deze omroep ziet dan ook geen aanleiding om ae PSP gelegenheid te geven om in hei KRO-programma van antwoord te dienen. De KRO zal zelf ook geen correcties aanbrengen op de passages die de PSP heeft gelaakt. Uitgezet cloor politie j AMSTERDAM Een wilde Ameri kaan. in Amsterdam het Amerikaanse goede heertje genoemd, is cloor de politie als ongewenste vreemdeling op een vliegtuig naar de Verenigde Sta ten gezet. De man zou zich in ons land op ergerlijke wijze hebben misdragen en ook wat al te onbezorgd met geld hebben rondgestrooid. In Amerika aangekomen verklaarde d« man. die miljonair is. dat de uitzetting resultaat was van complotterende con currenten. De Amerikaan. Floyd Jeffer son (53, geheten, zou in ons land een textielfabriek hebben willen vestigen, hetgeen hem onmogelijk zou zijn ge- Over de Amerikaan doen in Amster dam de wildste geruchten de ronde. Hij zou zich in de stad altijd per bromfiets hebben voortbewogen, waarbij hij met i elke verkeersregel spotte. „Ik leef zoals k wil' zou zijn devies zijn en zelfs zou hij eens een keer door de lobby van het hotel waar hij verbleef hebben rondge- knetterd Andere verhalen willen dat hij werk nemers van hét hotel op grove wijze bejegende, hetgeen hij dan weer goed zou hebben gemaakt door fooien van 25 tot 100 gulden te geven Een Amsterdamse rederij van rond vaartboten en de directie van het Hilton- hotel zouden daarover kunnen meepra- len. Zo zou Jefferson pas nog een rond vaartboot hebben gehuurd, die kostbaar met bloemen werd versierd en die door Hiltonmensen van een rijk voorzien buf fet werd voorzien Toen er niet genoeg gasten kwamen opdagen zou Jefferson, zo maar wil lekeurige mensen oo straat hebben uitgenodigddie een prachtige dag zouden hebben gehad. Wat hiervan waar zij. in New York heeft de Amerikaan verklaard spoe dig weer naar Nederland te zullen te rugkeren,want hij wil en zal hier de textielfabriek vestigen !3 pn' 3, O 14. V* Elka) (afk). 15. scheikundig element (afk), 17. voorzetsel, 19. lidwoord, 20. voornaamw; 22. maanstand. 23. optelling. 25. gebod, 27. verlegen. 29. hoenderachtige vo gel. 30. voorvoegsel. 31. voegwoord. Vertikaal: 1. vruchtje. 2. maling, 3. woedend. 5. voorzetsel, 7. muzieknoot. 8. bijwoord, 9. in het jaar der wereld (afk. Lat), 10. dam langs een water. 11. mens, 13. vlaktemaat. 14. horizon. 16. gesne den steen, 18. spil van een wiel. 19. lengtemaat (afk), 21 boom, 22. voor zetsel, 24. levens. 26. voorzetsel, 27. plaats In België, 28. stap. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Oss, 5. ram, 8. Tege- len, 10. eden. 12. knal, 14. nok, 15. aam, 17. aga. 18. erker, 20. naast. 21. Dakar. 22. pinas, 24. Pim, 26. Sen, 27. Vertikaal: 2. stek. 3. sen. 4. gemak, 5. rek, 6. Anna, 7. ten. 9. sla, 11. de- natie. 13. agnaten, 15. artis, 16 Medan, 18. esp. 19. Ras, 23. neppe. 24. pro, 25, mist, 27. vete, 28. Ede, 30. nee, 31. Keuken Het Neusje door brand verwoest DEN BRIEL. De keuken van café restaurant Het Neusje aan de Brielse Maas in Brielle, is vanmorgen vroeg door brand verwoest. Het restaurant liep zienlijke schade op. De kamer is anders geworden. Bij het bin nenkomen merk ik het meteen. De bloemen han gen vergeeld en treurig in de vaas. Ik gooi mijn jas op een stoel en warm mijn handen boven mijn salamander. Hij komt niet meer, zeg ik hardop, maar tegelijk heb ik het gevoel dat de kamer het al wist. De asters zo treurig verlept, het kacheltje nauwelijks nog warm, en de lamp boven mijn stoel weigert te branden. Iedere dag heeft dit kleine vertrek ge wacht op die bekende roffel op de deur. maar vanavond is het zo maar een lege kamer gewor den. Gerry zei het vanmiddag heel nonchalant: „Hij 'heeft zich anders wel erg gauw getroost, hè?" Ik had het theekopje net in mijn hand. maar ik beefde niet. Van binnen ging alles heel raar. Het bonkte overal en het was net of er ergens iets scheurde. Maar ik roerde rustig in het kopje en nam een chocolaatje van het schaaltje it ze me voorhield. „Neem hem dat nou maar niet al te kwalijk." Dat had ik natuurlijk helemaal niet willen zeggen. Het was zo maar een zin. Een on-zin. Wat kon het Gerry schelen dat Bert een ander meisje heeft. Ik heb het nooit wat voor jou ge vonden, zei ze immers toen ze hoorde dat het uit was. Ja, dat zei ze. En zes jaar lang kwa- we samen by Gerry thuis. We gingen met vieren uit, en dikwijls pasten Bert en ik op de kleine Heleentje als Gerry en Charles samen weg wilden. En nooit heeft ze gezegd: Weet je wel zeker, Wiesje, dat Bert de man voor jou is? Ik vind jullie eigenlijk helemaal niet bij el kaar passen. En toen zei Gerry, een tikje geheimzinnig: „Ik weet niet, hoor, maar ze hadden wel er ge haast om te trouwen." Ze zocht mijn gezicht af naar een emotie, maar alleen van binnen was het er weer, dat vreemde, alsof ik misselijk was. Ik dacht niet eens: Het is niet waar, of: Dat kan niet waar zijn. Ik zag Bert voor me. Drie maanden ge leden zat hij hier op die rode stoel tegenover me. Hij praatte met Charles over Heleentje. Hij hield zijn sigaret altijd zo eigenaardig vast. en daar keek ik naar en ik verlangde zo verschrik kelijk naar een huis voor ons samen, naar een leigen gezin. door Heieen van Batenburg Dan zou alles goed worden. Nu was hij al be zig vader te worden. Ik moest gewoon lachèn, zo gek was het. Ineens zat Gerry naast me op de stoelleuning. Ze streek over mijn haar „Laat het je nou werkelijk zo Siberisch, Wies, of speel je komedie?" Ik keek opzij, ik moest niet te veel toneel spelen. „Siberisch, dat is zo'n ijskoud woord. Vertel nou maar eens hoe je aan al die inlichtingen komt." „Hij was hier gisteren. Hij vroeg ons notabe- ne om te getuigen. Charles was woedend. Is er zo verschrikkelijk veel haast bij, vroeg hij. En mijnheer bevestigde dat zonder blikken of klo- „Dat hoeft nog niet te betekenen pro beerde ik. Maar Gerry viel me meteen in de rede. „Dat betekent het wel degelijk". Ik wist dat ze gelijk had. Bert was het wach ten zo moe. En het verlangen wat een idioot ben ik geweest. „Hebben ze een huis?" vroeg ik. Het klonk alsof ik het over een verre kennis met trouw plannen had. Ik zag Gerry denken: Wat een ijs koude. Toch was het ergens een opluchting voor haar dat ze zo gemakkelijk alles aan me kwijt kon. „Inwoning", zei ze. „zij had een paar kamers. Het was zo voor elkaar. Hoe is het mogelijk, hè?" Ja, hoe is het mogelijk. Ik moest weer lachen. Een huis, zo maar, zonder moeite. En wij sjouwden van het ene adres naar het ande re. O, niet meer denken. „Ik dacht dat je er veel meer kapot van zou zijn", zei Gerry nog toen ik wegging. Een beet je teleurgesteld klonk het. „Misschien komt het nog", troostte ik haar. Kapot, dat is het woord niet. Ik lig hier nu op mijn divan. Da kamer is me nog steeds vreemd. Er liggen beschuitkruimels op het don kerrode kleed, en de kachelplaat ligt vol met as en kleine grijze kooltjes. Mijn kleren hangen nog over het haardstoeltje. Ik moet er iets aan doen. Kapot? Misschien ja, maar vooral leeg, hele maal leeg. Als ik eerst maar weer kon den ken. Elke gedachte is een herinnering, en elke herinnering doet zo hevig pijn. En toch kan ik de beelden niet tegenhouden. Ik zie hem hier zitten, zij ene been over de leuning van de stoel, zijn jas los. Meestal ziin bril in de hand. Mijn oase, hoe dikwijls noemde hij me zo. Nee, Bert. nee. ik moet mijn kamer gaan doen. Niet mijn hele vrye middag hier zitten verlummelen. Het maakt alles alleen maar er ger. Eerst de stofzuiger halen beneden. Maar ik blijf liggen. Als ik nu eens alles he lemaal doordenk. Wat moet ik doordenken? Het verleden heeft geen zin. De toekomst er is geen toekomst. Bert was mijn verleden en mijn toekomst. En hij is weg. Kinderen waren we nog. Ik net zeventien. Hij was al negentien en zat twee klassen hoger. Ik had hem nog nooit opgemerkt. Maar die dag sneeuwde het. Een verrukkelijk sneeuwgevecht tegen de jongens. We renden weg toen ze met inzepen begonnen. Bert kreeg me te pakken. Hij boog me helemaal achterover in zijn armen. Mijn haren zaten onder de sneeuw, mijn capu chon was afgegleden. Mij wangen tintelden van vrieskou. Ik zag hoe verrast hy was. Hij wachtte iets te lang met inzepen. Ik probeerde de bal uit zijn hand te slaan en me los te ruk ken. Het werd een stoeipartij. Ik smeekte ten slotte dat hij me los zou laten. De bel was al gegaan. „Je loslaten? Nooit ofte nimmer!" Zes jaar, bjjna zeven. Wanneer je zo lang vastgehouden bent, is het dan gek dat je wan kelt als je zo abrupt wordt losgelaten? (wordt vervolgd) DEN HAAG In hotel Wittebrug heeft liet bestuur van de NCRV. welke omroepvereniging zondag 40 jaar bestond, gistermiddag gereci pieerd te midden van een schat van bloemstukken, die van heinde en ver uit het land waren toegezonden. Zeer velen maakten van de gele genheid gebruik om gelukwensen te komen aanbieden en tal van geschen ken, telegrammen en brieven werden de voorzitter, mr. A. B. Roosjen. aan geboden. Onder degenen die het bestuur kwamen complimenteren bevonden zich de ministers Van Aartsen en Bot de voorzitter van de Eerste Ka mer, mr. A. Jonkman, de commissa ris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, ver scheidene leden van de Tweede Ka mer, tal van predikanten en andere vooraanstaanden uit kerkelijke krin gen, burgemeesters, omroepbestuur- ders en vertegenwoordigers van pro testants-christelijke verenigingen en instellingen. Menige enveloppe met Inhoud voor versterking van het door de NCRV ter gelegenheid van haar jubileum ge sticht fonds tot hulp aan het christelijk omroepwerk In ontwikkelingslanden, werd mr. Roosjen in de hand gedrukt. „Het zyn by elkaar weer duizenden guldens", vertelde de NCR V-voorzitter ons dankbaar. Namens het Nederlands bijbelgenoot schap hield de algemeen penningmees ter mr. G. F. Brantsma een korte toe spraak, waarbij hij de NCRV voor dui zend gulden aan bybels toezegde voor christelijk omroepwerk in den vreem de. Hartelijke woorden van waardering werden ook gesproken door de voorzit ter van de Nederlandse Christelijke Reis Vereniging die herinnerde aan de welgeslaagde „dubbele NCRV-reizen" waarvan de Canada-bezoeken al het tiende jaar ingaan, door dr. Obermayer, voorzitter van de Haarlemse orgeldagen en door de heer Brune, voorzitter van de Christelijke bond van zang- en ora- toriumverenigingen. die zo dankbaar ia dat de NCRV de christelijke koorzang veelvuldig de ether heeft ingezonden. Burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum merkte op, dat de festivi teiten van de jubilerende NCRV wel elders, maar niet in Hilversum zelf zijn gehouden. „Dat komt omdat de NCRV het woord Nederlandse in haar naam voert, zij telt haar leden over het gehele land en spreidt dus haar feestelijkheden ook over het ge hele land uit", antwoordde mr. Roos- Jen. Dat voldeed de burgemeester, die ver der nog zeide dat hij zich zeer verheug de over het feit. dat binnen de NCRV zoveel christelijke instellingen elkander vinden en door de uitzendingen een eenheid vormen. Het gemeentebestuur draagt de omroep een warm hart toe en staat achter alle ondernomen activi teiten voor zover het de bouw betreft. Ter receptie bood de voorzitter van de AVRO zilveren sigaren- en sigaret tendozen voor de bestuurskamer aan en de KLM schonk een kristallen reu- zenasbak voor hetzelfde doel. Onder de instellingen die giften voor het fonds aanboden waren de vereni ging Effatha, het Zonnehuis, de Broe derschap Pinkstergemeenten, het Ko ninklijk Nederlands Christelijk Gym- nastiekverbond, het Comité Dordrecht en het Gereformeerd Zendingscentrum Cinecentrum bereidde de NCRV een verrassing door tijdens de zeer druk be. zochte receptie opnamen te maken voor Na afloop van de receptie zaten een aantal genodigden, onder wie prof. dr. I. A. Diepenhorst, de oud voorzitter van de KRO, prof. Kors. alsmede voorzitters en directeuren van NTS, omroepverenigingen en kerkelijke zendorganisaties met het bestuur aan bij een feestelijk diner dat de reeks van NCRV-festiviteiten nu waarlijk besloot. Vanavond op tv.: Aflevering van De Bezetting BUSSUM De documentaire serie „De Bezetting" raakt aan haar einde. Vanavond zullen wij twee maanden felle strijd in zuid-Nederland (okto ber en november 1944) zien, het vol gende programma behandelt de hon gerwinter en dan komt er nog één uitzending, waarin de laatste krachts inspanning van het verdrukte volk vóór de bevrijding wordt aangetoond. Dr. De Jong zal vanavond de nadruk leggen op de bevrijdingsoorlog in het zuiden van het land, aansluitend dus op de gebeurtenissen in de woelige sep. tembermaand van 1944. waarin ook de spoorwegstaking uitbrak. Tijdens de behandeling van dit on derwerp valt ook een en ander te ver tellen van het noodbestuursapparaat dat in opdracht van de regering in de be vrijde provincies ging optreden: het Militair Gezag. Hilversum I .402 m. 19.00 Nieuws 19.10 Actualiteiten. Aansluitend: Conciliejour naal 19.35 Lichte orkestmuziek en zang solist. oude en moderne muziek 21.15 lodsdienst een vs nej JIsrael I - De 1 en voordracht 21.50 Klassnek kerkorgel con cert (gr) 22.05 Gregoriaaanse zangen en commentaar 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22 40 Epiloog 22.45 Vreemd een keuze uit woord zaug en dans van elders en anders 23.15 Lichte muziek 23 35 Licht instrumentaal kwartet en zang soliste 23 55—24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 19.00 Voor de kin deren 19.06 Muziek-revue 20.00 Nieuws, 20.05 Variété-Theater (gr) 21.20 Gehoord, gezien, gelezen, veertiendaagse gedachten- klass muziek en mededelingen 2.40 Actualiteiten 23.08 Gesproken brief 23.05 Moderne balletmu ziek (gr) 23.55«.00 Nieuws. vanavonl Televisie. Nederland I; NTS: 19.30 Week- iournaal voor gehoorgestoorden 19.30 Wat er and Connie Engelse les (les 6) (her taling) en les 7 20,00 Journaal. KRO: 20.20 ran en Alleman, licht programma 20.45 Concertgebouworkest: klass en moderne nuziek. NTS: De Bezetting XIX: c Nederland II; NTS: 20 00 Nieuws AVRO: 20.01 De schone heks, TV-film 20.25 Artis tieke ontmoetingen. NTS: 21.10 De Vijfde Colonne. TV-film. RKK: 22.10—22a35 Ge loofsbrieven derde van een serie TV-uit- zendingen over geloof en geloofsbeleving TV-NOORDZEE 18.30 uur: Wilhelm TelL De jonge we duwe: pl.m 19.00 uur: Mr. Mago'oe. teken film: pl.m. 19.08 uur: Club du Piano XH (cultureel): pl.m 19.25 uur; Bob Cum- )e uU Frankrijk. Train: The Roger mings Sho' pauze; 22.00 Bigelow Story, pl.m. 23.00 Programma voor morgen Commentaar Anton Geesiitk TfflL men een man als Anton Geesink, wiens levensloop, amoi- ties. werK en sportprestaties tn de laatste weken in ae publiciteit ais het ware zijn uitgeplozen, nu nog eens in een gesprek ,.onaer vier ogen" vragen stellen terwijl men een ganse schare kijkers meeluistert), aan moei men wel aiep graven. Daarom gelukte het Kees van L,ange- raad gisteravond voor de NCRV- televisie op Nederland 11 ook niet, hem iets nieuws laten vertellen, oj het moesten Antons schooljongensge noegens z{jn. Trouwens. Anton Gee sink is een ware divlomaat in het antwoorden. De kijkers ontmoetten hem in dit half uurtje opnieuw ais de beminnelijke, zeer rustige en be scheiden figuur, die even iets losliet over de strategie waarmee hij ook moreel zijn tegenstanders bekampt. maar zich verder aan elke directe vraag met een in het algemeen ge steld antwoord onttrekt. Maar toen Kees van Langeraad even een vraag verkeerd interpreteerde, zette hij hem toch vlug schaakmat. In Ik geval was het een prettig onderhoud om naar te luisteren, een lijke mannen, heel wat beter te ver- kalm gesprek tussen twee vriende teren dan de aflevering van Micro, welke opnieuw leed onder stijve en meinig duidelijke presentatie. se volksliederen (gr) 9.00 Voor de 9 35 Waterstanden 9 +0 Voor de hulsvrouw 10.30 Morgendienst 11.00 12.53 Gram. eventueel actualiteiten 13.00 Nieuws 13.15 Kerkorgelconcer: klass en moderne muziek 13.45 Lichte orkestmuziek (gr) 14.00 Boeren en burgers van Buiten- veen hoorspel (IV) (herh van 12 nov) 14.25 Klass kamermuziek (gr) 14.50 Klass orkestmuziek (gr) 15 50 Bijbelvertelling v d jeugd 18.00 Voor de jeugd 17.15 Jazz- perspectief 17.45 Lichte gram 18.10 Vrou wenkoor met pianobegeleiding (opn) 18.30 Radiokrant 18.50 Nieuws en weerpraatje. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Ochiendguym 7.20 Socialisch strijd lied 7.23 Lichte gram (om 7.30 Van de voorpagina) 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied 8al8 Lichte gram 8.50 Ochtend- "Ie vrouw 9.00 Kookpraatje 9.05 VPRO: 9 40 Schoolradio VARA muziek (gr) 11.00 Nieuws 11.02 Voor de vrouw 11.40 Pianorecital: moderne muziek 12.00 Musette-orkest (stereofonische uitzending) 13.00 Nieuws 13J5 Kalendei Klass gram. 10.00 Am us 1 soliste: moderne ziek 14.50 Krotten in ruimere z 15 00 Voor de jeugd (om 16.00 16.50 Voor - ancert 17.150 geo ruikers. Regie- Hedda van Gennep redaktie- Bob Maas 18.00 Nieuws 18 15 Actualiteiten 18 20 Uitzending van de Boe ren PartijTot u spreekt de heer H Koe koek, voorziter van de Boeren Partij 18 30 Stereofonische uitzending; Tango-rumba-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7