wat is wijsheid? Moeder draagt de troon over aan haar zoon UILTJE Luxemburg heeft weer groothertog Volgend jaar gesprek China Britse invoerheffing blijft voorlopig nog en Rusland Purolh?udd!i Politieke partijen eisen ontslag van Abboed Ver. Staten willen VN nit financiële zorgen helpen /ft een &OJute Kif STRIJDWAGENS ifi 1,60 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 (Van een oneer redacteuren) ^OOR het eerst sedert het hegin van deze eeuw heeft Luxem burg weer een groothertog. Vandaag kwam een einde aan het bewind van de 68-jarige groothertogin Charlotte, die af stand van de troon deed ten gunste van haar oudste -zoon Jean. Drie en een half jaar geleden was deze Jean reeds tot „stede houder" benoemd, in welke functie hij betrokken was bij de uit oefening van de groothertogelijke macht. Zo had de zoon gele genheid, zich vertrouwd te maken met de geheimen van het bestuur van zijn land. In maart van dit jaar had de grootherto gin tl te kennen gegeven, dat zij de tijd gekomen achtte, af stand te doen van haar rechten. Aanvankelijk lag het in de be doeling, dat zulks in juni zou geschieden. Maar op aandringen van regering en parlement is de vorstin nog tot vandaag op haar post gebleven. Bijna 46 jaar heeft zij onder vaak bijzonder moeilijke omstandigheden haar land gediend, ook toen zij tij dens de tweede wereldoorlog met haar gezin in den vreemde moest vertoeven. De omstandigheden, waaronder zij haar taak in 1919 op zich nam waren niet erg bemoedigend. Zij besteeg nl. de Luxem burgse troon na de dramatische politieke verwikkelingen, welke zich rondom haar zuster Marie Adelheid hadden voorge daan. Deze vrouw was in februari 1912 Groothértog Jean met zijn gemalin, de vroegere prinses Josephine. Char lotte van België. groothertogin geworden na de dood van haar vader, Willem IV. De opvolging door Marie Adelheid was mogelijk ge worden, nadat in 1907 de Luxemburgse •uccessiewet was veranderd. Na de eerste wereldoorlog werd haar erg kwalijk ge nomen, dat zij tijdens de Duitse over heersing aan het bewind was gebleven. Op 15 januari 1919 werd zij gedwongen, afstand van de troon te doen ten gunste van haar jongere zuster Charlotte. Zij trok zich in een klooster terug, waar zij in 1924 overleed. Ie zes de kinderen werden geboren. De oudste is Jean, de tweede zoon prins Charles. Verder zijn er vier dochters. En terwijl de groothertogin zich aan staats zaken wijdde, nam prins Felix speciale taken op zich. Hij was voorzitter van het Rode Kruis, opperbevelhebber van leger en wijdde zich aan het werk verschillende economische en charitatie ve instellingen. De oorlog De tweede wereldoorlog maakte afschuwelijk einde aan het vredige be staan van de Luxemburgers en hur groothertogelijke familie. De gebeurtenis sen tijdens de eerste wereldoorlog had den groothertogin Charlotte geleerd, dal het'voor een regerende vorstin onmoge lijk is in haar land te blijven, als dat door vijandelijke troepen wordt bezet. Toen het duidelijk was, dat Luxemburg onder de voet zou worden gelopen, ging zij met haar gezin via Engeland naa Verenigde Staten. Daar knoopte de groothertogelijke familie nauwe betrek kingen san met president en mevrouw Roosevelt Toen zij in 1945 opnieuw de zitting van het Luxemburgse parlement opende, herdacht zij de Amerikaanse president, die in april van dat jaar ge storven was, in ontroerëhde woorden. Prins Felix en kroonprins Jean hadden in de oorlog dienst genomen in het ge allieerde leger in Engeland. Na de capitu latie vsn Duitsland ging Jean steeds meer op de voorgrond treden. Dit was met name het geval, nadat hij in -pril 1953 in het huwelijk was getreden met prinses Josephine Charlotte van België, een oudere zuster van koning Boudewijn. Uit dit huwelijk werden vijf kinderen gebo ren. De negenjarige Henri is vandaag kroonprins geworden. Groothertog Jean, de nieuwe groothertog, die offi cieel heet: Jean, Benoit, Guillaume, Ma rie, Robert, Louis, Antoine, Adolphe, prins van Nassau en van Bourbon-Parma, werd op 5 januari 1921 geboren. Een deel van zijn opleiding kreeg hij in Yorkshire (Enneland). Toen de groothertogelijke familie in de Verenigde Staten vertoefde, kreeg hij gelegenheid enkele grote reizen te maken, o.a. naar Zuid-Amerika. In 1943 nam hij als soldaat Jean Luxem burg dienst in het Britsé leger. Als lui tenant nam hij deel aan de geallieerde landingen in Normandië. Jean had .een aandeel in de bevrijding van Brussel en op 10 september 1944 genoot hij het voor recht als een van de eersten het bevrijde Luxemburg binnen te trekken, waar men hem een enthousiaste ontvangst bereid de. Nog enkele jaren deed hij dienst bij de Irish Guards. In juni 1945 werd hij kapitein en in mei 1946 nam hij afscheid van de Britten om dienst te nemen bij het kleine Luxemburgse leger. Drie en een half jaar geleden nam hij •en deel van de verplichtingen van zijn moeder over. toen hij tot „stedehouder" werd benoemd. En nu is het dan zo ver, dat het volle gewicht van de grootherto gelijke verantwoordelijkheid op zijn «chouders rust. Familie De groothertogelijke familie behoort tot de oudste of Walramse linie naar de stamvader Walram II van het geslacht Nassau. Het was de grootvader van de vandaag afgetreden groothertogin Charlotte, hertog Adolf van Nassau-Weil- burg. die in 1890 bij de dood van de Nederlandse koning Willem III (de laat ste mannelijke afstammeling van de jong ste linie der Nassau's) groothertog van Luxemburg werd. In die tijd ontzegde de Charlotte moest het vertrouwen van j Luxemburgse successiewet nog de troon het Luxemburgse volk in zijn vorstenhuis aan een vrouw. Anders zou koningin terugwinnen. Toen zij in het parlement I Wilhelmina en na haar koningin Juliana de eed der Nassau's had afgelegd, ver- j groothertogin van Luxemburg zijn ge klaarde zij: „Ik ben fier over de eed. diei worden. Luxemburg wilde echter het ik voor het Luxemburgse parlement ar-1 Huis van Nassau niet ontrouw worden let. In deze eed ligt besloten, dat ik en aanvaardde hertog Adolf, boven alles de welvaart van mijn volk zal stellen, dat ik zijn leven, zijn lijden, zijn vreugden en zijn smarten zal delen en dat ik zal werken met en voor Luxem burg". Waar gemaakt Zij heeft dit alles waar gemaakt. Te midden van de republikeinse stromingen. die Europa teisterden begon zij met een volksstemming te eisen, opdat onomstote- j lijk zou komen vast te staan, dat het Luxemburgse volk haar inderdaad op de troon wenste. Daarbij werd de kiezers de I vrijheid gegeven, zich ook uit te spreken voor eventuele aansluiting bij een der buurlanden. België of Frankrijk. Het was ook de eerste stemming, waarbij vrou wen waren ingeschakeld. De uitslag was duidelijk: meer dan tweederde deel van de uitgebrachte stemmen was voor Char lotte. De rest was verdeeld en slechts een zesde gedeelte van de Luxemburgers had zich voor een republiek uitgesproken. Nog in hetzelfde jaar werd (op 6 november) in de stad Luxemburg haar huwelijk ingezegend met prins Felix Boutbon-Parma. Het jonge paar vestigde tioh 1b het kasteel Colmar-Berg, dus van de Walramse tak. Deze werd in 1905 opgevolgd door Willem IV en die op zijn beurt nadat in 1907 de succes siewet was veranderd door zijn doch ter Marie Adelheid. Engelse begroting ingediend DE Britse minister van finan- hoewel dit ongetwijfeld heel wat ciën, James Callaghan, heeft gisteren in het Lagerhuis tijdens de indiening van zijn begroting verklaard dat de toeslag van 15 procent op de invoergoederen zou blijven gelden tot 30 november 1965. Daarna zou het verlengd kunnen worden voor een nieuwe periode van niet meer dan een jaar krachtens het besluit van het prarlement. De band tussen het Huis van Nassau en Luxemburg is overigens veel ouder dan die tussen de Nassau's en Nederland. Gravin Aleide van Vianden gaf in 1331 reeds haar hand aan Otto II van Nassau- Dillenburg. En zo kwam het Luxemburg se graafschap Vianden in de familie van de zg. Ottoonse Nassau' Koninklijk Huis afstamt. Blanke soldaten in Kongo in hinderlaag Bijde stad Boemba In noordwest-Kongo zijn twee Belgen omgekomen en drie anderen gewond toen hun eenheid in een hinderlaag viel, zo is gisteren in Leopold- stad bekend geworden. De hinderlaag zou gelegd zijn door stamleden die met de opstandelingen sympathiseren. Een andere blanke een heid is naar Boemba gestuurd om de Belgische eenheid van het Kongolese le ger af te lossen. Boemba is drie weken geleden op de opstandelingen heroverd. De Groot-Moefti van Jeruzalem, sjeik Abdoellah, heeft een wet uitgevaardigd voor de mohammedanen in Jordanië, dat zij geen grond in het Jordaanse deel van Jeruzalem of in enig ander gedeel te van het Heilige Land, dat aan Jor danië toebehoort, mogen verkopen aan „vreemdelingen of christelijke kerken". In de wet wordt gezegd, dat Jordaniërs, die dit toch doen, hun godsdienst en hun volk verraden. Het gezin van groothertog Jean. De namen van de kinderen zijn: (v.l.n.r.) Henri, Margarethe, Maria Astrid en Charles. j Minister Callaghan verklaarde dat j de ontvangsten uit hoofde van de toe slag, indien deze ongewijzigd geduren de een geheel jaar gehandhaafd zou I blijven, wordt geraamd op ongeveer 200 miljoen pond sterling. De be- Vol^btrichteii uit Oostuuroptse windsman achtte soede redenen aan- trinf te Moskou, aijn de Russische en w„, om t, „emen dat de de Chinese leiders orereenjekoinen dt invoemchten „)U kunnen leiden dat het tesprek over het ideologisch a„,len||jk, bKpartos op de k'.'J!' Bril" invoerrekenins. Hij raamde de- r «an «.rva mogelijke besparing op bijna 300 zal worden hervat. Officiële bevesti ging hiervan kon niet worden ver kregen. Verwacht wordt, dat de Russische pro paganda zeer spoedig zal worden gericht op de noodzaak van eenheid in het socia listische kamp en steun aan de bevrij dingsbewegingen met het oog op komen de besprekingen. De beschuldigingen te gen Stalin zullen waarschijnlijk worden verzacht. Dit zou volgens de Russische bron echter geleidelijk gaan en voor zover aan Chinese zijde werkelijk begrip voor het Sowjet standpunt zou worden getoond. In Frankrijk i jaardag gevierd van de wapenstilstand van 1918. President De Gaulle legde een krans neer aan het graf van de onbekende soldaat Vergezeld door de Franse pre mier en de minister van defensie inspec teerde De Gaulle in generaalsuniform eenheden van het leger en de republi keinse garde. Speciale afdelingen droegen J~' ee van vroegere regimen- de Eerste Wereldoorlog de jnSpectie Champs Ely- de vaandels i hebben deelgenomen. Óp volgde een parade over c" miljoen. Callaghan verklaarde in het Lagerhuis dat het tekort op de betalingsbalans der grootste was in de geschiedenis het land. Hij zei dat er posten op de kapitaalrekening waren voorgekomen, waaronder die voor grote bedragen voor investeringen in het buitenland door oliemaatschappijen, welke naar hij hoop te na afloop van dit jaar kleiner zouden worden. Wat de toeslag op de invoerrecht» betreft zei Callaghan dat boeken periodieken hiervan zouden worden vrijgesteld. Het ligt niet in de bedoe ling van de regering om de Britse industrie voor concurrentie te vrijwa ren, aldus Callaghan, en als Britse producenten het beschermende effect van de invoerrechtverhoging zouden gebruiken, zal de rogering niet aarzelen om hiertegen op te treden. De minister verwacht vor het komende jaar wederom een tekort op de betalings- kleiner zou zijn dan voor het lopende jaar. Volgens Callaghan kan het gezamenlij ke tekort voor het begrotingsjaar 1964/'G5 nu worden gesteld op 400 a 450 miljoen pond. Hij deelde voorts mee dat het standaardtarief van de inkomstenbelas ting met ingang van 6 april met zes pence zal worden verhoogd tot 8V4 shil ling per pond sterling. Het ligt ook in de bedoeling van de minister in het komende voorjaar een begin te maken met twee grote belasting hervormingen, waarvan de eerste de in voering zal zijn van een belasting op de aanwas van kapitaal in de vorm van activa, wanneer die ook verkregen zijn. De tweede hervorming zal de belasting heffing voor ondernemingen en andere lichamen betreffen in het voorjaar zal de minister een voorstel indienen voor de afschaffing van de inkomstenbelasting en de winstbelasting op het inkomen van ondernemingen. Het recht op benzine wordt met onmiddellijke ingang met zes pence verhoogd tot 3Y* shilling per gallon; deze verhoging geldt eveneens voor andere lichte vloeibare koolwaterstof- dieselolie voor wegvoertuigen. Verder kondigde Callaghan een verho- smetteloos zur Spanning in Soedan afgenomen f. ging van de ouderdoms- en weduwen- pensioen aan en deelde hij mede dat de bijdragen voor de nationale sociale verzekeringen zullen worden ver hoogd, zowel voor de werkgever als voor de werknemer. Ex-premier Douglas-Home, leider van de oppositie (conservatieven) zei met be trekking tot de invoerheffing van 15 procent nog dat, wat de verdiensten van deze heffing ook mogen zijn, zij er door haar werking in is geslaagd een crisis te veroorzaken in de E.V.A. J)E twee belangrijkste politieke partijen in Soedan hebben het ontslag van generaal Abboed als president geëist. De onafhanke lijkheidspartij. zond de volgende boodschap aan premier Serr el Khatm Khalifa: „om tegemoet te komen aan de wil van het volk vragen wij u generaal Ibrahim Abboed van zijn presidentiële functies te ontheffen". De een heidspartij zond een ongeveer ge lijkluidende boodschap aan de premier. Generaal Abboed, die ook voorzitter was van de (tot voor kort regerende) opperste militaire raad, is in novem ber 1958 na een staatsgreep president geworden. Na de gebeurtenissen van de afgelopen wekenwaarbij het mili taire regime werd vervangen door een uit burgers bestaande regering bleef Abboed president, terwijl de andere generaals die deel uitmaakten van de militaire raad niet slechts werden af gezet, maar oök werden gedeporteerd naar El Fasher. In Khartoem was de toestand gisteren minder gespannen na de betogingen van dinsdag, die de buitenlanders van de straat hielden en zij waren een gevolg van een maandag door radio-Omdoer- man verspreid bericht over een nieuwe staatsgreep. De Soedanese communistic sche partij maakte later bekend dat deze „heldendaad" door een van haar leden was verricht Het bericht was volgens deze partij niet ongegrond. De andere in het „verenigd front" samenwerkende Soedanese partijen eisten regeringsmaat regelen tegen de communisten. De betogers beschadigden auto's kalkten anti-Amerikaanse leuzen op de ambassade van de Verenigde Staten. Egypte zond een officieel protest nadat betogers een aanval hadden gedaan op de Egyptische ambassade en het natio nale embleem van het gebouw hadden gerukt. Ook de arrestatie van 7 officieren het afgelopen weekeinde, die volgens president Abboed een pro-Egyptische staatsgreep in de zin hadden, gaf de afgelopen dagen voedsel aan de onrust. Abboed liet de officieren arresteren zon der overleg met zijn regering. Dit was aanleiding tot geruchten dat de president bezig was degenen die het vorige onder zijn leiding staande militaire bewind omverwierpen, uit de weg te mimen. Engeland zorgt voor kosteloos transport DE financiële zorgen van de Verenigde Naties moeten met alle middelen, die in overeen stemming zijn met het handvest van de VN, worden opgelost. De Verenigde Staten zullen alle idee- en die daarvoor aan de hand wor den gedaan gaarne bestuderen, aldus luidt de brief die de Ameri kaanse permanente afgevaardig de bij de VN, Adlai Stevenson, gisteren uit naam van president Johnson aan Adebo, de Nigeri- aanse voorzitter van de VN- commissie voor de financiële pro blemen van de Volkerenorgani satie, heeft geschreven. Stevenson schrijft voorts ln de brief dat zijn land bij het zoeken naar een oplossing voor de kwestie van financie ring van de vredesoperaties van de VN bereid is „het hoogste gewicht" toe te kennen aan de rol van de Veiligheidsraad inzake het organiseren van die operaties en de omschrijving van de taken daarbij. Zoals bekend, loopt Rusland het gevaar op 1 december, wanneer de Algemene Vergadering der VN begint, haar stem- Oostduitsers bij dikke misi naar Westen gevlucht Onder bescherming van zware mist zijn gisteren vijf Oostduitsers, onder wie een gezin van drie personen, bij Brunswijk naar West-Duitsland gevlucht. De politie heeft verklaard dat eei. jarige Oostduitse arbeider, zijn 37-jarige vrouw en hun 14-jarig dochtertje veilig de communistische mijnenvelden en prik keldraadversperringen zijn gepasseerd en de Westduitse grensbewaking om asiel hebben gevraagd. "Een 43-jarige Oostduitse spoorwegbe ambte en een 25-jarige arbeider zijn in hetzelfde gebied over de grens gevlucht I De spoorwegstaking beu hebben passagiers van de trein Rome-Anco- na gisteren tijdens een gedwongen langdurig op onthoud in een klein sta tion het treinpersoneel aangevallen. Dit ver schanste zich in de loco motief en kon pas na en ge tijd door de politie worden ontzet. De trein kwam drie uur te laat op de plaats van bestem ming aan. I Het carnaval is giste ren in Berlijn begonnen zonder de traditionele prins. Deze bleek vroeger lid van de Nazi-partij te zijn geweest. De prins trad af toen het stadsbe stuur hem niet wilde ont vangen. Volgens zijn eigen verklaring was hij maar een „eenvoudig" partijlid geweest, dat nimmer onderscheidingen had gekregen en ook geen deel van de SS had uitgemaakt. I Twee Russen hebben gisteren een gedurfde overval gepleegd op het zwaar bewaakte histori sche museum van Mos kou. Zij wisten zich uit de voeten te maken met verscheidene voorwerpen van onschatbare waarde, waaronder een met dia manten bezet gevest. De daders werden later ge arresteerd. De kunst voorwerpen die naar de Kaukasus waren overge bracht, zijn weer in het op een steenworp afstand van het Kremlin gelegen museum terug. I Industrial Gazette, een Brits maandblad dat zich bezig houdt met brand- b evciliging, misdaadbe strijding en industriële veiligheid, heeft becijferd dat de misdaad Engeland jaarlijks op 225 miljoen pond sterling komt te staan. Vorig jaar bedroeg de schade als gevolg van grote treinberovingen 2,5 miljoen pond, andere be rovingen en diefstallen 31 miljoen pond, kruimel diefstallen bij zaken en fabrieken 70 miljoen pond, kosten voor opspo ring en voorkoming van misdaad, en kosten voor het gevangeniswezen 125 miljoen pond sterling. 1 1664) Bezien we de definitie die dat zij niet door paarden worden van een tank wordt gegeven, dan val- voortbewogen! En al die gepantser- len als hoofdkenmerken in het oog, de wagens uit de oudheid werden dat het een gepantserd terreinvoer- door paarden voortgetrokken, een tuig is, dat naar alle zijden grote verschijnsel dat kwalijk past bij de vuurkracht kan ontwikkelen. aan tanks toe te schrijven eigen- Volgens deze definitie vallen de stuwkracht, meeste strijdwagens uit de oudheid Voor de eigen voortbeweging van niet onder de tanks, want zij waren het voertuig kunnen we bij de oude in de regel niet gepantserd. Toch beschavingen inderdaad niet terecht, treft ons in Richteren 1 19 een pas- Ook bij Ziska, de aanvoerder der sage die we in dit verband niet over Hussieten, die in de Boheemse oor- het hoofd zien, want daar staat: „En de Here was met Ju- da, zodat hij het gebergte in bezit was niet in staat de bewoners van de vlakte te ver drijven. want deze hadden ijzeren strijdwagens". Tegen TOCH IS HET ZO! logen van 1410-1420 gebruik maakte van strijdwagens die san de beman ning bescherming boden, zullen we vergeefs aanklop pen. Maar wèl heeft Leonardo da Vinei in de behoefte kun nen voorzien, door - (met hout) gepantserde wa ne Joden werden dus gepantserde gen uit te vinden die zichzelf strijdwagens gebruikt. over het terrein kon voortbewe gen uitzondering was dit in de gen door middel van een kruk- oudheid niet, want ook van de Ba- as die met de hand moest worden byloniers, Assyriérs en Perzen is be- gedraaid. Het geval moge in onze kend dat zij beschikten over door ogen wat primitief schijnen, maar paarden getrokken strijdwagens die gelet op de stand van de toenmalige aan de inzittenden bescherming boden techniek was het toch een voertuig door middel van bronzen platen. Bo- dat er wezen mocht. In ieder geval vendien waren links eu rechts van moet deze wagen als een voorloper de wagen vaak nog zeisen aan ge- van de moderne tank worden be- bracht om het de tegenstanders on- schouwd. En wat nog méér zegt: mogelijk, althans moeilijk, te ma- da Vinei ontwierp voor het gebruik ken het voertuig te bespringen. Van zijn tanks richtlijnen die ver- Grieken en Romeinen hebben wei- rassend modern en vrijwel gelijk zijn het gebruik van de te- nig gebruik gemaakt van gepantser de strijdwagens, omdat het bergach tige terrein van de door hen be woonde streken zich minder voor het gebrnik hiervan leende. Hoewel deze strijdwagens ten aan zien van de bepantsering i genwoordige pantserstrijdkrachten. In de loop van de 16de eeuw heeft zich voorts de z.g.n. Holzschuher strijdwagen ontwikkeld en in de 18de en 19de eeuw werd natunrlijk ge tracht gepantserde wagens door mid- schijnlijk óók met betrekking tot de del van een stoommachine te doen vuurkracht dus wel onder de voor voortbewegen, maar de tank heeft tanks opgestelde definitie zouden toch tot de ontwikkeling van de mo- kunnen vallen, zullen velen van ons tor moeten wachten, eer zij definitief er toch bezwaar tegen hebben die kon verschijnen, strijdwagens kort en goed met tanks Wist U overigens, dat de naam te identificeren. Van tanks mogen we „tank" op camonflage berust? toch in ieder geval veronderstellen (Nadruk verboden.) H. Pétlllon. recht te verliezen in verband met zijn schuld van 52,6 miljoen dollar aan de VN. Frankrijk loopt dit risico met ingang van 1 januari 1965. Stevenson wijst er in zijn boodschap op, dat het handvest in dat opzicht duide lijk genoeg is. „Wij allen hopen echter, dat voor 1 december de nodige stappen zijn gedaan zodat dit niet behoeft te gebeuren", aldus de Amerikaanse afge vaardigde. Intussen zal Engeland op verzoek van de VN, kosteloos het transport verzorgen voor de aflossing van ongeveer 900 Deen se militairen van de VN-strijdmacht op Cyprus. De afgeloste troepen zullen naar Denemarken worden gevlogen en de af lossers vandaar naar Cyprus. Wanneer dit zal gebeuren is nog niet zeker. Enge land doet dit kosteloos om te laten zien dat het ernst is met het Engelse voorne men de Verenigde Naties waar mogelijk te helpen, zo verklaarde gisteren een woordvoerder van de regering in Lon den. d'Op 10 stuks senoritas van 12V2 t/m 18 ct sigaren van 20 t/m 33 ct Rusk: China is onhandelbaar na toelating VN De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Dean Rusk, heeft gister avond gezegd het „zeer twijfelachtig" te achten dat China handelbaarder zou zijn wanneer het tot deVerneigde Naties zou zijn toegelaten. „De Ver. Naties zijn geen verbeteringsgesticht. Het is een organisa tie van die landen die bereid zijn zich aan de principes van het handvest te verplichten." Op de vraag of hij dacht, dat de VS en China op weg zijn naar een botsing over Zuid-Vietnam zei hij, dat het antwoord hierop afhangt van de vraag of de leiders in Peking bereid zijn hun buren met rust te laten. „Wanneer zij dat niet doen staan er moeilijkheden voor de deur. Wanneer zij het wel doen. bestaan er geen moei lijkheden die niet kunnen worden opge lat w bespre- Shell Development „Australia ltd" tot de Koninklijke Shell groep beho rende maatschappij, bereidt een opspo ringsprogramma voor in het Sydney-bek- SirfJn Australië dat bijna tien miljoen gulden zal vergen. Het programma om- gebied van bijna 20.000 vierkante derde deel op

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9