VLEET Hervormde Schoolvereniging viert gouden jubileum Tegelijkertijd actie voor het werven van leden Looft den Heer zong in Lisse Die Schöpfung van Haydn Visserij nieuws bij de \uilnisbelt van Lisse toch aan Loosterweg fOEUWE LEIDSE COURANT 10 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 In NOORDWIJK AAN ZEE NOORDWIJK AAN ZEE Dit jaar bestaat de Hervormde Schoolvereni ging vijftig jaar. Eigenlijk had dit gouden jubileum al in mei moeten wor den gevierdmaar omdat men wegens extra-uitgaven wat krap bij kas zat, moest het feest worden uitgesteld. Nu zal het er evenwel toch van komen. De kinderen krijgen een traktatie en het bestuur hoopt een receptie te kun nen geven in het jeugdcentrum van de Hervormde Gemeente aan de Golf baan. Tegelijkertijd wordt begonnen met een ledenwerfactie, want hoewel de beide scholen van de vereniging ongeveer vierhonderd leerlingen tel len, heeft nog geen honderd leden. Gezien het geringe ledental is er in bestuurskring over gedacht het lidmaat schap van de vereniging verplicht te stel len voor ouders van de school bezoekende kinderen. Voordat dit mogelijk noodzake lijk wordt, wil men hot echter liever eerst nog eens op vrijwillige Lasis proberen. De viering van het jubileum is een mooie aanleiding nog is de aandacht op het werk van de schoolvereniging te richten en zij kan zodoende als vertrekpunt die nt van een poging meer belangstelling te kweken. Het huidige bestuur, dat is samengesteld uit de heren E. L. de Witt (voorzitter), D. Hazenoot (secretaris), Th. Verloop (penningmeester), J. de Rui ter. J. de Geus en J. van Duyvenbode, is van plan hier veel aandacht aan te be steden. Schoolvereniging vindt het wel jammer, nen nu zo gescheiden optrekt. Men heeft hier typisch met een gegroeide his torische situatie te maken. Pioniers Begon de school aan de Huis ter Duin straat, thans Dr. De Visserschool geheten, met tweehonderd leeningen, dit aantal groeide zodanig uit, dat tien jaar geleden tweede school kon werden gebouwd, de Marijkeschooi aa.. de Hoogwakersbos- straat. Hoofd van de nieuwe school werd één der onderwijzers van de bestaande school, de heer J. K. de Vries. Het eerste schi loofd van de oude school, de heer Eskes, werd opgevolgd door één van zijn onderwijzers, de heer P. D. Bardelmeyer, die de school vele ja- heeft geleid tot* een benoeming Dat men het jubileum toch niet stil zwijgend wil laten voorbijgaan, is vooral een uitvloeisel van de gedachte, dat de „werkers van het eerste uur" wil Voorzitter E. L. de Witt zegt er van: stichters van de school hebben er veel werk verzet en zich grote óffers ge troost om hun kinderen in staat te stel len christelijk onderwijs te volgen. Het is onze plicht deze pioniers in grote dank baarheid te gedenken." Eén van die pioniers as de vader de huidige voorzitter, de heer W. L. de Witt, die in net eerste bestuui secretaris was. Voorzitter was toen ds. Van Ameide, penningmeester de heer S. Kloos en ver der waren bestuurslid de heren Th. Ad miraal en K. Admiraal. De heer Th. Ad miraal is de enige nog in leven zijnde van de Oprichters. Het eerste schoolhoofd, de heer G. Eskes, leeft ook nog. Lange tijd is het de gewoonte ge weest, dat ile plaatselijke hervormde predikant tevens voorzitter van het schoolbestuur was Ds. Van Ameide werd als voorzitter achtereenvolgens opgevolgd door ds. Ekering, ds. Ver meulen, ds. Hospers, Joh. de Witt, K. Dekker' en E. F. de Witt. Tot aan rijn vertrek naar Eindhoven was ds. Hoekstra vice-voorzitter. Dat de pre dikanten voorzitter waren, is niet zo verwonderlijk als men weet. dat de statuten van de schoolvereniging voorschrijven, dat drie van de be stuursleden door de hervormde ker- keraad van Noord\ iik aan Zee moe ten worden benoemd. De school is dus echt een hervormde school. Dat naast haar in Noordwijk Zee nóg een vereniging bestaat, die de oprichting en instandhouding van chris telijke scholen beoogt, is een gevolg het feit, dat de hervormden indertijd het schoolhoofd van de openbare school, de heer Van Bommel, niet voor het hoofd wilden stoten De gereformeerden wilden een christelijke school stichten en de her vormden wilden daaraan meedoen. Laatst genoemden stelden echter als voorwaar de, dat met d» verwezenlijking var plan zou worden gewacht tot schoolhoofd Van Bommel met pensioen ging. Het ge zin Van Bommel was meelevend her vormd en had een goede naam in Noord- De gereformeerden wilden echter met een van start gaan en dat nebben zij ook gedaan. De school met de Bijbel aan de Nieuwe Zeeweg kwam tot stond, een christelijke school, die ook wel een her vormde leerkracht aanstelde, maar vooral na de latere oprichting a de hervormde schoolvereniging een gereformeerd stem pel kreeg. De voorzitter va- de Hervormde Groei De Prinses Marijkeschooi met daarachter de hervormde kleu terschool. Er zijn twee hervorm de kleuterscholen in Noordwijk aan Zee, die echter niet van de Hervormde Schoolvereniging uitgaan. Voor de exploitatie van deze scholen is een aparte ver eniging in het leven geroepen. kreeg als directeur van het Bijbelinsti tuut te Doorn. Zijn opvolger was de heer Kuyt, die inmiddels naar Katwijk is trokken. Thans de heer J. Schuurman hoofd. De Dr. De Vissersch—1 .elt vijf, de Marijkeschooi zes leerkrachten. Behalve in de beginperiode heeft de schoolvereniging ook in de twee de wereldoorlog moeilijke jaren doorgemaakt. Thans loopt alles ech ter als van een leien dakje. Men is daar dankbaar voor, maar onderkent er tevens de vermoedelijke oorzaak in van de verminderde belangstelling voor het werk van de schoolvereni ging. Dat hun kinderen christelijk onderwijs kunnen genieten, beschou wen de meeste ouders tegenwoordig als de gewoonste zaak van de wereld. Dat is wel eens anders geweest en daarom is te begrijpen, dat het be stuur van de schoolvereniging er zo aan hecht dit jaar toch nog iets aan het jubileum te doen. Advertentie Uitslag verloting rart de Drumband Amicitia te Katwijk No 0410 prijs n No. 2306 prijs n No. 1592 prijs n No. 1356 prijs n No. 3965 prijs n No 1612 prijs n No. 2606 prijs n No. 2136 prijs n No. 3763 prijs n No. 3653 prijs n No. 3474 prijs n No 3828 prijs n No. 0432 prijs n No. 3406 prijs n No. 2644 prijs n No. 3772 prijs n No. 3480 prijs n No. 1125 prijs n No. 3538 prijs n No. 2054 prijs n No. 3870 prijs n No. 1793 prijs n No 3506 prijs n No. 1423 prijs n No. 1433 prijs n No. 0578 prijs n No. 3414 prijs n No, 3204 prijs n No. 0704 prijs n Pro. No. 3706 prijs no. 32 No. 0339 prijs no. 33 No. 1537 prijs no. 34 No. 0825 prijs no. 35 De prijzen kunnen worden afgehaald iedere werkdag tussen 18.00 en 19.30 uu bij P. DEN HAAS, Kanincfatenstraat Katwijk. EEN MATROOS en EEN OUDSTE Vast garantieloon 150,- per week Aanmelden of bericht omtrent akkoord aan Schipper J. v. Duijn, Witte de Wlth- straat 15, Katwijk aan Zee. Ouderavond in Katwijk (Boorsmaschool) KATWIJK AAN ZEE In De Zwaan heeft de gemeentelijke opleidingsschool (Boorsmaschool) een drukbezochte ou deravond gehouden, onder leiding van de voorzitter van de oudercominissie, ir. H. Grabowsky. Uit het financieel verslag van penningmeester M. Hemkes bleek, dat het jaarsaldo f 327,37 bedraagt. Dankzij de steun der ouders is thans f 1.300 in kas. De aftredende bestuursleden, mevr Jasper en de here ir. H. Grabowsky. Kornet en Berts, werden herkozen. De oudercommssie moest met twee leden worden uitgebreid i.v.m. de te openen noodschool in de Hoornespolder Hierin werden gekozen de dames De Jong en Mostert. beiden woonachtig in de Hoor nespolder. Sohoolhoofd C. Remans gaf een over zicht van het afgelopen schooljaar. Het leerlingental bedroeg vorig jaar 204. nu 211 en de Hoornessohool 20. De kinder postzegels brachten in 1963 ruim f 1305 op. Omstreeks januari begon de actie Hoornespolder. De bedoeling was ook daar een openbare school te krijgen. De oudercommissiezette een handtekenin genactie op touw en deed daar veel voor. Men hoopt dat spoedig ook een open bare kleuterschool in de Hoornes zal ver rijzen en dat er nieuw meubilair in de school zal komen. Volgens spr. is klassikaal onderwijs uit de boze HU streeft naar individueel on derwijs. Wij moeten naar het Daltonon derwijs toe. Na de pauze werd door de heer David Ru ting, inspecteur van het lager onder wijs te Haarlem, het onderwerp behan deld: „De creatieve vakken op de lagere saholen. in het bijzonder tekenen en han denarbeid". KATWIJK AAN ZEE Vrijdag hoog ater 9.22 u, 21.58 uur; laag water 36 u. 17.12 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De op brengst van de collecte voor de vereni ging „Het Zonnehuis" was niet f 1391.19. maar 1459.41. LISSE De chr. zangvereniging Looft den Heer gaf in de zo goed als geheel bezette zaal van Rehoboth met solisten en orkest onder leiding van Sander Visser een uitvoering van Haydns oratorium Die Schöpfung. Dit feestelijke, ook in onze tijd nog graag gezongen populaire werk vraagt eigenlijk een grotere en hogere ruimte dan Rehoboth bezit. Ook in Lisse zou een flinke concertzaal geen luxe zijn. Het is echter merkwaardig dat deze levendige helemaal, niet pompeuze of groots doende muziek overal klinkt, tenminste waar de akoestiek niét al te slecht 'is. De heer Visser moge dan in Haydn niet gespecialiseerd zijn, hij beweegt zich in de oratoriummuziek van de grote Weense meester toch wel zeer gemakke lijk; hij weet de vele karakteristieke dé tails te belichten en zijn koor voor de technische valletjes te bewaren, De uitvoering getuigde dan ook duide lijk van de stevige grondslag, door Vis ser gelegd. Men zong zonder aarzelen en. op een paar uitzonderingen na. trefzeker, met vreugdevol élan en in goede onder linge samenwerking. Waarbij in dit ver band mag worden opgemerkt, dat indi vidualistische neigingen hoegenaamd niet waren te bespeuren. De toch wel wat verschillende stemsoorten, die we in de samenzang, met name in'het forte, ont dekten. beïnvloedden echter de gelijk heid in streven, aanpak en gevoelen niet. Dit zijn immers factoren, die een diri gent in eigen hand heeft. Een goed koor leider kan dat alles bundelen en richten. Welnu, Visser maakt van dat vermogen gebruik en bestuurde en bezielde zijn zangers. Hij handhaafde als regel een snel of vrij snel tempo, dat heel geschikt bleek, als een vliegwiel, kleine oneffen heden onschadelijk te maken. In de grote koren, die spits, tegen stac cato aan. klonken, wist elke stemgroep met, door doelbewuste voorbereiding verworven zekerheid, zijn weg te vinden. De klank hadden we nog wat gladder en milder gewenst. Maar de zaal bevor derde dat zeker niet, zodat de zang droog klonk, althans niet glansde. Men behoefde er echter niet aan te twijfelen, dat „Looft den Heer" met hart en ziel zong; wat een voldoening geeft het, zo'n werk aan te kunnen en samen Sint komt zaterdag al in Lisse LISSE Door het comité „Lissc Vi uit", het overkoepelend orgaan van Lisser middenstand, wordt evenals vorige jaren een St. Nicolaasactie gevoerd, die inzet met een ontvangst van St. Nicolaas op zaterdagmiddag. De boot uit Spanje zal afmeren aan de wal by drukkerü lm perator. Ten gemeentehuize zal een offi ciële ontvangst plaats hebben door burge meester mr. Th. M. J. de Graaf. De Sint zal in een open rijtuig een toer maken door Lisse en daarbij de volgende route nemen: aankomst aan de haven om 13.30 uur, vervolgens rijtoer door Kapel straat, Kanaalstraat en Heereweg naar gemeentehuis, voorts Bondstraat, School straat, Kapelstraat, Kanaalstraat. Gas- straat, Broeweg. Geraniumstraat. Broek- weg, Van Speijkstraat De Ruyterstraat. Doormanplein. Witte de Withstraat, Nas- saupark. Julianastraat, Kanaalstraat, Van der Veldstraat, Wagenstraat, Wllhelmina- straat, Nieuwstraat. Heereweg, Von Bön- ninghauselaan. Veldhorststraat, Heere weg—Engel, Engelplein. Nic. Dames- straat. Engelkade, Romijnstraat, De Haan straat, Engelplein, Heereweg met ten slotte een bezoek aan Huis ter Beek. waar men omstreeks 4 uur hoopt te arriveren. De prijzen van de actie zullen bestaan uit kinderspelen, kinderspeelgoed, kinder fietsen, autopeds, rolschaatsen, elektrische treinen, poppen enz. Er zullen 4 trekkin gen met niet minder dan f 1000 aan prij zen plaatshebben op 16, 23 en 30 novem ber en 7 december. Als speciale attractie hebben de winkeliers een sortiment prij zen voor de volwassenen beschikbaar ge steld met een minimale waarde van f 5 „Zeefotograafvertelde in Noordwijk NOORDWIJK De fotograaf C. v. d. Meuten uit Heemstede sprak gisteravond op uitnodiging van de Noordwijkse ama- teurfotografenvereniging in het Zinger- hotel. Behalve vrijwel alle leden van de A.F.V.N. waren ook het bestuur en en kele bemanningsleden van de KNZHRM, afdeling Noordwük, aanwezig. Zelfs en kele Amsterdammers hadden de verre tocht door de mist gewaagd De heer v. d. Meulen vertelde eerst hoe en waarmee hij op zee fotografeert. Hij wordt door een stevige mensenred der tegen de reling gedrukt gehouden en heeft zodoende de handen vrij om zijn toestellen te bedienen. Gekneusd, doornat en vesteend van kou, komt hij na een fototocht aan land, waarbij hij slechts één verlangen heeft: naar de donkere kamer om te zien wat er van de vele opgeschoten rolletjes is gelukt. Dat er ondanks deze moeilijke werk omstandigheden tóch technisch perfecte opnamen kunnen worden gemaakt, be wees het tweede deel van zijn lezing: de vertoning van ruim 200 prachtige kleu rendia's 6x6 cm, die tot ca. 2.5 x 2.5 meter werden vergroot. Vogelshow in De Zeeleeuw NOORDWIJK Vrijdagavond wordt in De Zeeleeuw een vogelshow geopend, georganiseerd door de vereniging Klein Avifauna. De Dr. De Visserschool met het woonhuis van het schoolhoofd, de heer J. Schuurman. Schade aan lantaarns in Noordwijk NOORDWIJK. Enkele jongelui zijn door de politie betrapt bij het schoppen tegen lantaarns van de straatverlichting aan de Nieuwe Zeeweg. Hierdoor werden enkele lampen vernield De daders zullen de schade moeten betalen. De eigenaars van een tweetal honden zijn door de politie opgespoord. Zij krij gen een schaderekening gepresenteerd, omdat de honden achter sohapen zijn aangejaagd, wat allerlei nare gevolgen had. Wbsehnedailles Noordwijk NOORDWIJK De wisselmedailles bij de schietvereniging Blijft voor 't land. werden met de buks gewonnen door N, W. Caspers 46 punten le klas, L. Hazenoot 46 2e klas, F. Koemans 41 3e klas. Met KSO- N. W. Caspers 58 le klas, L. Wassing 56 2e klas. Geen rioolbelasting voor bejaarden? NOORDWIJK De besturen van de plaatselijke bejaardenverenigingen zijn voornemens B en W en de gemeenteraad te verzoeken gepensioneerden geen aan slag op te leggen voor de rioolbelasting. IJMUIDEN De haringvisserij in de omgeving van de Sandettie blijft een opwekkende bezigheid. De dagvangsten voor de treilers liepen uiteen van 50 tot 600 kisten. Dit grote verschil valt te verklaren uit de pech die sommige schepen met hun netten hadden. In deze omgeving zijn nu ook de spanvissers in actie gekomen. Zij boekten onmiddellijk goede resultatea In Scheveningen en IJmuiden voerden zij in totaal bijna 10.000 kisten aan. Dit kwam de handel goed van pas, want door de treilers werd maar be trekkelijk weinig haring in verse toestand aangevoerd. In de Noord viel de visserU niet tegen Men ving tamelijk veel schelvis, koolvis. gul en wijting. Helaas werd er heel wei nig makreel gevangen. In de Ierse Zee zijn geen Nederlandse schepen meer te vinden. Na de zeer schrale resultaten van de laatste weken hebben zy dit vis- gebied de rug toegekeerd. De grote kot ters tussen 54 en 55 NB moesten met iets mindere resultaten genoegen nemen dan de voorgaande dagen, hoewel men met trekken van 20 tot 30 manden hoops toch niet ontevreden wilde zijn. Tussen 52 en 53 NB leverde de visse rij op platvis weer teleurstellende re sultaten op. Een paar schepen sprongen er nog uit, maar de meeste vaartulger konden geen goed doen. Onder de Ne derlandse kust was er voor de loggers en kotters heel weinig succes weggelegd Men kon zyn activiteiten in een stralen de winterzon bedrijven, maar deze warm te drong niet tot de harten van de vis sers door. Zy moesten met trekken van nog geen tien kilo tong en een paar manden andere vis tevreden zijn Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 22 vaartuigen Zij zorgden voor een voer van 7060 kisten vis. waarvan 650 kisten schelvis. 350 radio, 50 wyting, 110 gul en kabeljauw, 820 koolvis, 1200 treil- haring, 3000 spanharing, 580 makreel. 110 schol, 5 tarbot. 75 diversen, 175 stuk: styve kabeljauw en 1000 kg tong. Vandaag aan de mark.' In IJmuiden lagen vandaag onder aan de markt de VL 34 Anita met 1000 kisten en de HD 74 Michiel met 700 kis ten. De aanvoer in Scheveningen bestond uit bijna 5000 kisten haring van de span vissers. Zuld-Afrlka In Zuidafrikaanse visserykringen voelt men zich steeds ongeruster door het grote aantal Russische vissersschepen dat onder de vaderlandse kusten opereert Deze wateren zijn zeer visrijk en dat is niet aan de aandacht van de Sowjet- vissers ontgaan. Treilers brengen hun vangsten naar grote fabricksschepen die de vis verwerken en in grote vriesrui- men opslaan. Dit alles wordt door de Zuidafrikaanse vissers met lede ogen aangezien. Zij beschouwen de visrijkdom min of meer -als hun eigendom en een drastische uitbreiding van de terri toriale wateren voor. Er is in het parlement 'er gesproken, maar voorlopig schijnt de regering daar niet veel voor te voelen Nog niet zo lang geleden werd de visse rijzone al aanzienlijk groter gemaakt en men is er huiverig voor weer zo'n stap te ondernemen. Ook grote Japanse vissersvloten duiken regelmatig op De Japanners gaan bijna op dezelfde wijze te werk als de Russen Als derde belangrijke visserijnatie is Po len op het Zuidafrikaanse toneel ver schenen. De Polen zijn nog niet zo uit gebreid uitgerust als de Russen en d« Japanners, maar ook zij weten var wanten. Naar verluidt heeft men ook in Oost-Duitsland plannen om dit ryke vis- gebied te verkennen. :en goed resultaat te komen! De moeite, hieraan besteed, is op dit concert zeker beloond. De drie solisten zyn in de vocale Haydn-muziek al even geroutineerd als de dirigent. Lize Schoo (sopraan) zong zeer verzorgd haar zo dankbare partijen helder en soepel, met sterke uitdrukking. De tenor Han le Fèvre heeft geheel zijn vroegere hoge niveau herwonnen. Zijn krachtige stem en muzikale bewogenheid maakten veel indruk Jan Hulsbos (bas) heeft een opera-stem": niet alle eigenaar digheden hiervan rijn in deze Haydn- muziek gepast. Maar als het op een uit beelden aankwam, zoals in de grote aria het tweede deel. waar de componist zo knap de Jonge natuur heeft ge schilderd. daar deed ook Hulsbos, gehol pen door een mooie sonore stem. uitste kend werk. Vaak ook zongen de solisten in duetten en terzetten. Deze drie kunstenaars pas ten zich dan meestal op bevredigende wijze bij elkaar aan en bereikten nu en dan hoogtepunten, zoals in de beroemde Adam en Eva-duetten in Hl. Het Zuid-Hollandse orkest musiceerde doorgaans nauwkeurig met goede aan dacht voor de dirigent. Enkele kleine es capades daargelaten, was de klank vol doende gaaf en vloeiend van beweging. Joh. van Wolfswinkel. Op gladiolenveiling te Lisse 12.500 manden LISSE De aangevoerde hoeveelheid gladiolen voor de laatste twee veilingen was ongeveer 12.500 manden. Het prys- peil is vrijwel ongewijzigd gebleven; de dikke maten liggen niet hoog in de markt, doch de pryzen voor de kleinere maten handhaven zich goed. De export neemt in het algemeen de grote hoeveelheid aan gevoerde gladiolen goed op. Er wordt vlot verkocht Er is nog veel vraag naar plantgoed en er was ook goede aanvoer. De goede soorten brengen nog behoorlijke prijzen op. Zaadgoed van de meeste partijen is niet meer te verkopen. Agendanieuw8 Lisse LISSE Vrijdagavond zal dr. Hubenet voor het dept. Lisse van de Mij. tot Nut van 't Algemeen in De Witte Zwaan spre ken over het onderwerp: „De bouw van het heelal". Aanvang acht uur. De Puntenburggroep en de Kaninefa- tengroep van de afd. Lisse van de pad vinderij houden twee ouderavonden: op zaterdag 14 en 21 november, aanvang half acht LISSE. Woensdagavond vergaderde de raad. By de ingekomen stokken was een schryven van de heer H. C. Broxterman (kvp), waarin hij mededeelde, dat by wegens drukke werkzaamheden (directeur van de Algemene Bank Nederland te Lisse) niet in de gelegenheid is geweest in het afgelopen jaar zich voldoende aan zUn taak als raadslid te wyden. Hy achtte het daarom niet verantwoord het raads lidmaatschap te biyven waarnemen. Door het hoofdstembureau werd nu benoemd rouw M. H. van den Meerendonk-Meekers, die in de vorige zittingsperiode lid de raad was. Tydens de vergadering kwam echter de burgemeester ter kennis, dat mevrouw Van den Meerendonk geen zitting zal »n in de raad. Naar wij vernemen iu volgens de kvp-lijst aan de beurt zijn de heer Jac. vajn Dijk uit De Engel, die bij de laatste verkiezing niet terug keerde in de raad omdat hy. evenals mevrouw Van den Meerendonk, niet op ;n verkiesbare plaats voorkwam. In de vorige raadszitting is uitvoerig gesproken over de nieuwe plaats van de ilnisbelt. aangezien deze uit de nieuwe woonwyk PoelDolder .moet verdwijnen De nieuwe plaats ligt aan de Loosterweg bij het Reigerbos. Het bezwaar was. dat men bang is x>r besmetting van de naastgelegen bloembollengronden. In de vorige zit ting namen B. en W. het voorstel te rug, doch zij moesten thans meedelen, er niets anders op zit dan de aan- ;even plaats te aanvaarden. De heer Nieuwenhuis <sgp) vroeg vooral aan dacht voor te nemen maatregelen tegen besmetting. Ook de heer P. van Leeu- en (PvdA) drong hierop aan. De heer E. Hollander (chu) dead nog •n andere plaats aan de hand: bij Pun tenburg rechtuit, dan komt men tevens uit het zicht achter de bosrand. De voor zitter merkte echter op, dat, hoewel de eigenares deze grond wel zou willen be schikbaar stellen, het terrein valt in het nationale plan van recreatie Wethouder Mesman (openb. werken) as van mening dat het met de besmet ting wel los zou lopen. In Noordwljker- hout is dezelfde situatie en niemand on dervindt enige last van besmetting. De heer N. G. Mens (kvp. De Engel) zette alles op alles om het onheil te voorko- Rioleringskwestie in Oegstgeest OEGSTGEEST In de raadvergade ring van 14 oktober jl. is in handen van B. en W. om pre-advies gesteld een ver zoek van de familie J. WUnveldt-Van Hel den, Regentesselaan 24, om te bewerk stelligen, dat aan de onhoudbare toestand ten aanzien van de riolering van dit pand op de kortst mogelyke termijn een einde wordt gemaakt. B. en W. hebben inmiddels de eigena resse van het pand. Nationaal Grondbezit N.V. te Den Haag, geschreven, dat zij de riolering zodanig dient te herstellen, dal deze weer goed functioneert. Mocht deze aanschrijving geen gevolg worden gegeven, dan zullen B. cn W. de werk zaamheden laten uitvoeren op koste-» van de eigenaresse. Eerder heeft Nationaal Grondbezit N V laten weten niet voornemens te zUn de zaak te verbeteren in verband met de vrli hoge kosten. Uitbaggeren watering OEGSTGEEST - B.cn W. vinden, dat de Pastoorswatering nodig moet worden uitgebaggerd. Het is vijf jaar geleden voor het laatst gebeurd. Het uitbaggeren over een lengte van 1085 meter kosi f 15.000. In deze kostenbegroting is niet opgenomen het op breedte brengen en vergraven van de watering. Om finan ciële en technische redenen is het ge wenst deze werkzaamheden pas in de verdere toekomst uit te voeren geiyk- tydig met de aanleg van de «portvelden ten noorden van de rioolwaterzuiverings installatie. Agenda gemeenteraad van Oegstgeest OEGSTGEEST. - Woensdagavond om half acht vergadert de gemeenteraad De agenda: aanbeveling -an eu'-gemeester en wethouders tot '-p- ->t xing van de leden van het College voor de verlening van bijstand, met voorstel tot w.iziging van de verordening; verlenging van verschil lende verhuringen; verzot-k van de fam Wijnveldt-van Helden li.zake _e riolering van het pand Legen'esselaan 24; zwaarschrift van S. «euw teee: aanslag straatbelasting 1963, opnieuw yaststellen van de Verordening op de straatbelasting; oeschikL rstclling een krediet voor ae aanschaffing van tainers ten behoeve van - flats var AMF; beschikbaarstelling van een krediet voor het uitbag. •••en va.» dt Pastoors- watering; besTukbaarstelling van een krediet tot aanschaffing v een kachel voor het boveniokaa van de Terwee- school; beschikb irstellmg van een kre diet voor een kunst 'ersiering ln de v.g.l.o.-school „Maria Ancilla". doch hy streed voor een verloren In het kort zy het volgende weergeget ?n uit het verder behandelde: dat de leden van de commissie woonruimtewet werden herbenoemd; dat de heer H. G. de Jong werd benoemd tot ambtenaar van de burg. stand; dat de aftredende leden van de commissie toezicht op het middelbaar onderwys (burg. De Graaf, dokter A, J. Duymaer van Twist en me vrouw M. H. van den Meerendonk-Mee kers) werden herbenoemd: dat voor de b.l.o.school een naaimachine en een half- automatische wasmachine worden aan gekocht; dat de plaatsing van verkoop- automaten uit esthetische overwegingen bij politieverordening aan voorschriften gebonden is; dat de garantie voor het Diaconessenhuis te Leiden verhoogd werd; dat de huur van de woningen van de Gem. Woningstichting worden ver hoogd, ook van de afbraakhuizen aan de Stationsweg, welke nog niet afgebroken kunnen worden en toch bewoond moeten kunnen biyven totdat men een andere woning heeft. De begrotingsvergadering Is vastgesteld op woensdag 25 november om 10 uur 's morgens. Meisje van 2V2 onder auto in Lisse LISSE Gistermorgen om elf uur ia in de Gladiolenstraat een 2^-jarig meis je door een personenauto uit Voorhout aangereden toen het met een a-utostep plotseling achter een stilstaande bestel auto vandaan kwam en de weg overstak. Met een beenbreuk moest de peuter naai een Leids ziekenhuis worden gebracht Spreekbeurt Valkenburg Valkenburg Ds p. bouw van Ede zal hedenavond om 8 uur een spreek beurt vervullen voor de Hervormd-Geref. Evangelisatie in de zaal De Vries. Handschoenen en wanten ruime sortering in wol, leer en rin-yl voor dames, heren, kinderen en baby's vanaf 1,75. Jago sjaals en hoofddoeken kniekousen in de nieuwste blokdessins VAN DER SPEK Valkenburg Noordwijkse voetballers zagen films NOORDWIJK. m hei Lido-theater werd gisteravonc een drukbezochte pro- paganda-feestavond gehouden door de voetbalvereniging Noordwijk. De heer A. Korbee verwelkomde d» aanwezigen. „Het is anders dan anderen bieden", al dus de heer Korbee, „namelyk een gewo ne filmavond. Ec.iter met een bijzondere film: over voetballen Hierna werd -'e eersie film gedraaid, een sublieme mo ïttge van opnamen, ge maakt tijdens belangrijke wedstrijden, in terlands, cupfinales en dergelyke. Na de pauze werd een komische speelfilm ge draaid. Een verloting vormde het slot van de geslaagde avond. Na afloop bleef men nog geruime tyd gezellig bijeen. Wilton-Fyenoord zal zodra het bod op gewone aandelen en converteerbare obligaties Bronswerk alsmede op gewo ne aandelen Becht en Dyserinck defini tief is geworden en de statutenwyzi- ging van Wilton-Fyenoord definitief wordt, de preferente aandelen intrek ken tegen een terugbetaling van f1200 per stuk. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10