VLEET Begroting Oegstgeest sluit dankzij bestedingsbeperking Bollenstreek bouwde meer huizen dan was verwacht Meer belangstelling voor zondagsschool Tlians in aanbouw 275 woningen Nieuw! epoca Expositie grafische kunst in VOORSCHOTEN Na bijna vijf streekplan jaren Kon. zilver in Rijnsburg Visserij nieuws bij de nieuwe leidse courant WOENSDAG 11 NOVEMBER 1964 OEGSTGEEST B. en W. zijn erin geslaagd de raad een sluitende begroting voor 1965 aan te bieden. Voor onvoorziene uitgaven staat f 47.466.52 genoteerd. In verge- lijking met de begroting 1964 stegen de inkomsten en uitgaven van de gewone dienst met f 526.000. te weten van f 3.386.000 tot f 3.912.000. Een begrotingstekort is voor Oegstgeest (tenzij een hogere uitkering uit het gemeentefonds wordt verkregen) op I den duur wel te verwachten, zodra grote werken als zwembad, reconstructie weg I LeidenRjjnsburg en rioolwaterzuiveringsinstallatie worden uitgevoerd. Het zal I aan de bestedingsbeperking zijn te danken, dat men 1965 nog met een sluitende begroting kan Ingaan. i ri s's - •king >ruk- ïheel Zeer In de afgelopen negen maanden steeg de woningvoorraad van 3540 tot 3634. In I aanbouw zijn: 162 flats van het A.M.F. (vrije sector, buiten het contingent om), 24 flats van Metaalnijverheid (premie- bouw, contingent 1963). 10 eengezinshui zen van het Bouwfonds Ned. Gemeenten (premie, 1963), 20 eengezinshuizen van woningbouwvereniging Buitenlust 'wo- ningwetbouw, 1963), 27 premie- en 17 vrije-sectorwoningen van Metaalnijver heid (contingent 1964). 12 eengezinswo- ningen van Holweg (vrije sector, 1964) en 3 eengezinswoningen van particulieren (vrije sector, buiten het contingent om). Vermoedelijk wordt bovendien dit jaar nog begonnen met de bouw van 30 een gezinswoningen (woningwet contingent 1964) van Buitenlust. Voorts is er kans dat Oegstgeest een extra contingent krijgt voor 32 systeemwoningen van Nationaal Grondbezit Zwembad De kredieten voor het besteksklaar ma ken van de uitbreiding van de rioolwater zuiveringsinstallatie (f45.200) en een nieuw zwembad (f45.000) werden door GS. goedgekeurd; B. en W. hopen in 1965 j met definitieve voorstellen te komen, I Binnenkort kunnen voorts kredietaanvra- SENSATIONEEL 's Werelds modernste ballpen nu met STAINLESS STEEL P0IMT VLOEIENDER - LANGER - NETTER BALLOGRAF gen worden verwacht voor de reconstruc tie van de weg LeidenRijnsburg (het deel van Rijzichtviaduct en Rijnsburger- weg tot de splitsing) en de Abtspoelweg en Laan van Oud-Poelgeest. Rjjksgoedkeuriiig is aangevraagd voor een derde lokaal aan de openbare kleuter school; de chr. kleuterschool De Hazen- wei hoopt de verkregen urgentieverkla ring in 1965 na verkrijging van de nodige kredieten te realiseren. Voor de bouw van twee lokalen aan de derde openbai lagere school is een urgenticverklariig ontvangen, terwijl het bestuur var Hofdyckschool met B. en W. overleg pleegt over de stichting van een dépen dance. Met dc bouw van het nieuwe Rijn lands lyceum kon nog geen aanvang wor den gemaakt. Het schetsplan voor een gymnastiek lokaal aan de Rijnzichtweg is door de inspecteur van het lager onderwijs goed gekeurd en rijksgoedkeuring is aange vraagd. Voor de verbouw van de gymzaal aan de Juffermansstraat zal een aanvul lend krediet nodig zijn. Sportterreinen De gronden van de familie Van der Putten zijn thans eigendom van de ge meente, zodat het mogelijk is de plannen voor de aanleg van korfbalvelden en pad vindersterreinen te realiseren, opdat spoedig de terreinen bij de Abtspoelweg en de Laan van Alkemade aan de groei ende behoefte van hockey- en tennissport worden aangepast. De vereniging A.S.C. is in onderhandeling met B. en W. over de aanleg van voetbalvelden op de „ter reinen-Van der Putten In een groot aantal straten is. zodra dc Stedelijke Lichtfabrieken voor sluiting zorgen, dc verlichting verbeterd: Anna van Burenlaan, Charlotte de Bour bonlaan, Duinzichtstraat, Koninginnelaan, Louise de Colignylaan, Mauritslaan, Jullanalaan, Nassaulaan, Willem de Zwij gerlaan. Juffermansstraat, Boonstraat, Dulvenvoordestr., Regentesselaan, Spaar, garenstraat. Prinsenlaan. Emmaplein en restant Emmalaan. In het kader van hel vijfjarenplan zijn in 1965 aan de beurt: Indische buurt. Endcgeesterstraatweg. Rhijngecsterstraatweg (van Leidsebuurt tot Endcgeesterstraatweg), Wilhelmina- park, Oude Rijnzichtweg en Van Assen- delftstraat. V erkeer slichten B. en W. overwegen een volautoma tische verkeersregel ingsinstallitie a; brengen aan de Leidsebuurt. Wanneer deze installatie gereed is. kan worden be zien of een installatie op het kruispunt Dc Kempenaerstraat Geverstraat urgent is. Ten opzichte van de begroting 1964 steeg het bedrag aan subsidies van f 94.000 tot f 127.000. Zoals gebruikelijk doen en W. over de ingekomen subsidieverz ken de raad binnenkort een afzonderlijk voorstel. Bejaardencentrum Hofwijck OEGSTGEEST Ter gelegenheid het zesjarig bestaan van het bejaarden centrum Hofwijck, Hazenboslaan 38, zul len donderdagavond om half 8 in de recreatiezaal optreden mevrouw Truus Hooyer, voordraehtskunstenares en vrouw Lockie Milaan-Christiaanse. de vleugel. VOORSCHOTEN In hel Cultureel Centrum zal van 16 tot en met 21 novem ber a s. een tentoonstelling van grafische kunst worden gehouden. Deze (reizende) tentoonstelling is tot stand gekomen dankzij vruchtbare samenwerking tussen de Culturele Raad van Zuid-Holland en de Nederlandse Kunststichting. Zij is financieel mogelijk geworden door een bijdrage uit de zomerpostzegelopbrenest 1961. Hoewel de keuze van dc diverse wer ken beperkt is gebleven tot Zuidhollandse kunstenaars. Is men er tooh in geslaag een beknopte bloemlezing samen te stel len van de verschillende richtingen en stromingen, die zich in de hedendaags; beeldende kunst voordoen. Om praktische redenen moest de ten toonstelling beperkt blijven m omvan? Het zijn daarom niet meer dan 16 kun stenaars. die met 39 bladen de grafische kunsten vertegenwoordigen. Hiermee is getracht de objectiviteit zo goed moge lijk te dienen; De grafiek is kunst, doch met een duidelijke ambachtelijke zijde en dit is voor velen het aantrekkelijke van de grafische kunst. Boekje Er is geen toegangsprijs verschuldigd, terwijl catalogi gratis beschikbaar wor den gesteld Zoals gebruikelijk zullen de scholen de tentoonstelling in klasse- verband kunnen bezoeken. Aan de hoof- Sinterklaas komt ook in Valkenburg VALKENBURG De middenstands, vereniging gaat dit jaar een grote Sint- Nicolaasactie voeren, waarbij onder meer als prijzen een koelkast en een centri fuge worden uitgeloofd. Alle winkeliers verstrekken daartoe zegels, één deel van 21 november af en een ander van 30 november af. Bovendien komt Sint Ni- colaas op zaterdagmiddag 28 november zelf in Valkenburg, daartoe uitgenodigd door de middenstandsvereniging, de speeltuinvereniging en de sportvereni ging. den der scholen zal ter introductie het boekje „Weg naar prenten" worden uit gereikt. Dit boekje is op de tentoonstel ling voor een gering bedrag te koop. De tentoongestelde werken kunnen worden aangekocht. Hierbij geeft het Rijk een subsidie van 35 pet van de koopprijs. Het gemeentebestuur is bereid bemiddeling bij eventuele aankoop te verlenen. De expositie zal als volgt voor het publiek geopend zijn: maandag 16 no vember van 21 tot, 22 uur, woensdag tot en met vrijdag van 19 tot 22 uur er zaterdag van 14 tot 18 uur en van 19 tot Voor virusonderzoek kassen in Leiden Leiden. De moderne kassen van het biochemisch laboratorium aan de Wassenaarseweg zijn nu geheel inge- bruik genomen. In deze kassen worden met behulp van de allermodernste ap paratuur onderzoekingen verricht op het gebied van plantentumoren en vi russen. die voor wetenschap, mens en maatschappij van groot belang zijn. In het laboratorium wordt ook wel met dierlijk weefsel gewerkt, maar in hoofdzaak toch met planten. Resul taten van de onderzoekingen worden over de gehele wereld uitgewisseld. Op deze wijze hoopt men onder meer een bijdrage te kunnen leveren tot de oplossing van het kankervraagstuk. Prof. dr. H. Veldstra, hoogleraar in de biochemie, is directeur van het la boratorium. Hij beschouwt de bio chemie niet als een specialisme, maar als een ontmoetingsplaats van specia lismen. Medici, chemici en biologen komen hier fot een vruchtbare samen werking. Bij het onderwijs wordt ook gebruik gemaakt van films. Interes sant en instructief is vooral de Ameri kaanse televisiefilm over het virus- onderzoek. Prof. Veldstra hoopt, dat men in ons land ook nog eens tot de vervaardiging van een dergelijke film zal kunnen komen, al is hij er zich van beicust. dat daarvoor heel veel voor bereidend werk moet worden verricht. Oude mail vermist in H1LLEGOM HILLEGOM De groepscomman dant der rijkspolitie te Hillegom ver zoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Adrianus Vaste- nouw, oud 72 jaar, lang 1.80 meter, die op maandagmiddag j.l. de echtelijke wo ning verliet, vergezeld van een klein bruin hondje. De toestand van de man is zodanig, dat hij meestal niet weet waar hij zich bevindt. HU is gekleed in een beige regenjas, draagt een pet en zwarte schoenen met rubberen zolen. Een ongeluk wordt niet uitgesloten ge acht. Hun die aanwijzigingen kunnen ge ven, wordt verzocht contact op te nemen met genoemde groepscommandant, tel. 02520-5555 of de politie in de eigen woonplaats. Gouden paar in Lisse De heer en mevrouw J. Mens en M. Mensvan der Hulst. Wagendwarsstraat nr. 13, hopen op 18 november de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden hun huwelijksleven begonnen. Hoewel de bruid. 71 jaar. verleden jaar ernstig ziek ts eeweest. mogen bruid en bruidegom zich thans in een goede gezondheid heugen. De bruidegom, 74 jaar. is kerngezond en is het werken nog lang niet moe. maar hij neemt er nu ook rus tig de tijd voor om te gaan vissen. Hij is trouw lid van de visclub Advendo. Het echtpaar werd verblijd met een 16- tal kinderen van wie er nog 14 in leven zijn. Hun nageslacht is uitgebreid tot 45 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. Van hun eigen kinderen wonen er drie in het buitenland, nl. in Amerika. Nieuw- Zeeland en Denemarken. De kinderen uit Amerika en Denemarken zijn voor het gouden feest overgekomen. De heer Mens heeft bij de bloemisten meestal in ..het aangenomen" gewerkt en dan meestal in het z.g. „diepdelven". Afscheid van conciërge in Lisse LISSE De toneelvereniging „St. Genesius" in de Engel heeft enkele ma len het toneelstuk „De vier jaargetijden" van Anton Coolen opgevoerd. Op de eerste avond werd afscheid ge nomen van het echtpaar A. P Hooger- vorst en zijn gezin, dat zich ruim 30 jaar met alle krachten heeft ingespannen als conciërge van het verenigingsgebouw. LISSE Over enkele dagen, zaterdag 14 nov.. houdt de vereniging „De Zon nebloem" te Breda een grote actie in de Bollenstreek. Deze actie is interconfes sioneel; chronische zieken van alle ge zindten komen voor de vakantie-uitzen ding in aanmerking. (Van een redactrice) BOLLEN STREEK Het streekplan voor het bollengebied is, zoals wij indertijd reeds mededeelden, bij K.B. van 3 januari 1964 goedgekeurd, met uitzondering van een terrein, eigendom van de N.V. Nederlandse Tudor Accumulatorenmaatschappij uit Rotterdam, liggende in de gemeente War mond bij de Warmonderdam). Binnen een jaar moet voor dit deeltje een nieuw plan zijn vastgesteld. Wij hebben eens nagegaan wat de zeven bol- levgemeenten in de afgelopen (bijna) vijf jaren een kwart van de streek planperiode, die loopt van 1960 tot 1980 op het gebied van de woning bouw hebben gepresteerd. Dat overzicht geeft een niet ongunstig beeld: de streek in haar geheel ligt op het schema voor. In het plan Is men ervan uitgegaan dat de dorpen in de bollenstreek in men 100.500 inwoners zullen tellen (ge stichtsbevolking niet meegerekend woningvoorraad per 1 januari 1960 be droeg 15.434; nodig zijn (tot 1980) 24. woningen, zodat in 1960 een netto u ningbehoefte van 8.915 bestond. Daarbij komen nog ca. 1070 vervangende wonin. gen voor saneringsgevallen, zodat men ir totaal tot 1980 aan zo n 10.100 nieuwe wo ningen behoefte heeft. In de sinds januari 1960 verlopen pe riode hebben de bollengemeenten er reeds ongeveer 2.937 woningen bijgekregen. Bouwt nien in het tempo van thans door. dan „halen" de bollendorpen in de nog resterende vijftien Jaar het streefgetal van 10.000 woningen dus wel. want dan hebben zij in 1980 samen ongeveer 11.748 nieuwe woningen gebouwd. Drie dorpen Is de streek als geheel dus voor op het schema, met de afzonderlijke gemeenten is dat niet steeds het geval. Drie van de zeven dorpen liggen achter op het plan: Warmond, Sassenheim en Lisse. Door de beperkte omvang van de haar toegewezen contingenten konden deze drie gemeenten niet aan de respectievelijk 112, 462. 525 nieuwe woningen toekomen, die zij m vijf jaar hadden moeten bouwen in 1980 aan de gewenste 450, 1.850 2.100 nieuwe woningen te komen. War mond kreeg er sinds januari 1960 onge veer 98 huizen bij. Sassenheim circa 387 en Lisse 409. Méér woningen De vier andere dorpen. Hillegom. Noordwijk, Noordwijkerhout en Voorhout en in 1980 (alles volgens het streek plan) resp. 1.900. 2.050, 1.350 en 400 wo ningen erbij hebben. Sinds 1960 hadden ze er dus ongeveer 475, 512, 337 en 100 moeten bouwen, maar ze slaagden erin méér woningen te krijgen, namelijk 590, 700. 478 en 275. Men moet er rekening mee houden, dat de berekeningen niet helemaal kloppen. De cijfers van 1960, waarop de prognoses in het streekplan zijn gebaseerd, zijn im mers zelf ook maar schattingen, omdat men die in de jaren 1958 en 1959 al moest vaststellen. Zo wist men in Noordwijk in 1960 bij voorbeeld wel, dat het volgens het streekplan verwachte aantal inwo ners in 1980 van 21.000 niet juist zou zijn: 24.000 inwoners zou beter uitkomen. (En wat de bouw van het ruimtelaboratorium voor het inwonertal van Noordwijk tot gevolg zal hebben, is thans uiteraard nog niet te berekenen). Bovendien hebben de meeste gemeenten op het ogenblik uitbreidingsplannen in uitvoering of voorbereiding, die in de naaste toekomst voor grote aantallen wo ningen zorgen. Men denke bij voorbeeld aan het Poelpolderplan van Lisse (dat aan duizenden mensen onderdak moet bieden) of aan het continubouwplan van Noordwjjk (dat medio 1967 weer 300 wo ningen oplevert). Uit de genoemde cijfers blijkt fn elk geval wel. dat men ook in de bollenstreek alles doet om zo goed en snel mogelijk de bestaande woningvoor raad aan te vullen. Jl&uidin, PETROLEUMKACHEL f.108.- Atom bekend om zijn krachtige, reukloze warmte en solide afwerking. Uitstekend te regelen, veilig en betrouwbaar. Ook geschikt om op te koken. Let vooral op het merkl VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAMI IJML'IDEN. De haringvisserij ten westen van het Noordindervnnisehip liet voor de meeste schepen weer niets te wensen over. Dinsdagmorgen had de VL 121 Willem uit de eerste trek 40 kantjes, de VL 84 Jan Senior 10, de VL 16 Voorloper 10, de VL 105 Elisabeth 40, de VL 34 Anita 50. De Willem kon uit de tweede trek zelfs 85 kantjes doorgeven. Maandag bereikte de VL 110 Michiel Jan een dagvangst van 250 kisten. Deze gunstige resultaten vormden voor vele vaartuigen in de noordelijke contreien ondanks de goede vangsten aanleiding op volle snelheid naar het haringgebied te stomen. De haring is namelijk de laatste dagen stevig aan de prijs. RIJNSBURG De belangstelling van de gereformeerden voor hun zondagsschoolvereniging vlamde twee jaar geleden, bij het eeuwfeest, even op, maar dreigt thans weer ineen te schrompelen. Het bestuur tracht hier iets aan te doen en is daarom weer begonnen met het houden van jaar lijkse ouderavonden. Gisteren had de eerste plaats in de Petrakerk. De be langstelling was matig, maar toch niet zo slecht dat het bestuur de moed ii de schoenen gezonken zal zijn. Het hoogtepunt was de uitreiking van een zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, aan de heer K. Monster. Burgemeester B. H. Koo- mans speldde de medaille op. Hij roemde de vitaliteit van de zondagsschoolvereni ging. De jongere leiders en leidsters kre gen een hart onder de riem gestoken, om dat zij straks de taak van de ouderen moeten overnemen. De burgemeester prees de werkzaam heid van de heer Monster, die veertig jaar lang dc zondagsschool als leider ge diend heeft. Jeugd In zijn openingswoord heette voorzitter A. van Delft, ook de heer J Minnec, streekvoorzitter van de geref. zondags schoolverenigingen, welkom. Jan Gert Ravensbergen, een van dc jeugdige leiders (14 jaar) zong enkele liederen. Marja Kralt, een 15-jarige leid ster. vertelde met behulp van flanelbord de geschiedenis van Jozef en zijn broers. Behalve deze twee jongeren zijn nog acht leiders en leidsters tussen de 14 en 23 jaar iedere zondag in actie. Deze jonge lui zijn na hun twaalfde jaar aan de zondagsschool verbonden gebleven, vankelijk als assistenten. Het bestuur heeft deze weg bewandeld omdat de oude ren geen belangstelling hadden. De heer P. Driebergen zei dat het werk van dc zondagsschool niet alleen de be langstelling maar ook dc medewerking vraagt van de ouderen. Het is de taak van de christen de kinderen tot Jezi brengen. „Het betonen van onverschil ligheid is in feite de kinderen afhouden van de ontmoeting met Christus", ze De gebroeders Spaargaren uit Lisse verleenden hun medewerking. Het be stuur bestaat thans uit de heren- A. Delft 'voorz.). G. Heemskerk (secr. van Nieuwkoop ipennm.) en P.'Drieber gen <alg. adjunct). Feest Brouwerstraat in Rijnsburg RIJNSBURG De buurtvereniging Brouwerstraat hield gisteravond haar derde feestelijke jaarvergadering. Voor zitter J. Heemskerk overhandigde de heren W. Leeuwenburg. J. Donkelaar en C. Jungerius sigaren uit dank voor wat zij voor de vereniging hebben gedaan. Secretaris D. Leeuwenburg bracht het jaarverslag uit. Hg deelde mee, dat het ledental thans 109 bedraagt. Penning meester G, Postma zei. dat er een batig saldo is van f 937,91. De aftredende be stuursleden J. Heemskerk, G. Postma en J. van Delft wei-den herkozen. In de va catureTurnhout koos men de heer D. de Koning. De heer C. de Mooij sprak namens de Oranjevereniging en de zusterverenigin gen zijn vreugde uit over de goede on derlinge verstandhouding. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door de plaatselijke to neelgroep De Vlietkanters. die het blij spel „Pension Drie" opvoerde. De VL 73 Elly is uit de Ierse Zee op weg naar huis. Dit schip is 17 dagen weg geweest en heeft in die lange periode slechts 200 kantjes haring en 90 kisten vis buit kunnen maken. Om toch maar met wat naar huis te kunnen komen, wrd zelfs de kleinste vis in de ruimen geborgen Wel een bewijs dat de visse rij in de Ierse dreven de laatste weken povertjes is geweest. In de Noord bleven de goede koolvis vangsten aanhouden. Ook werd daar be trekkelijk veel over ret algemeen kleine schelvis gevangen. Slechts een paar grote kotters proberen in de omgeving van 58 NB nog makreel te vangen. De meeste schepen zijn naar de buurt van West- hinder gegaan om daar de haring te be lagen. De grote kotters tussen 54 en 55 NB deden het met trekken van 30-40 manden hoops niet kwaad. Het betrof hier voornamelijk schelvis, gul en wij ting. Makreel kwam bijna niet voor. Tussen 52 en 53 NB bleef de tongvis serij voor de grote kotters een trieste affaire. Soms haalde men uit een trek 15 kilo van deze vissoort boven water, maar in de meeste gevallen moest men met veel minder genoegen nemen. Het assor timent bestond hier verder voornamelijk uit schol. De tarbot was eveneens schaars. Ditzelfde beeld ldet de visserij onder de Nderlandse kust zien. Ook hier konden de loggers en kottens het niet vender brengen dan trekken van tien kilo tong en een paar manden adere vis. Wat er was. Aan de IJmuider markt versohenen 34 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4230 kisten vis waarvan 1390 kisten sohelvis, 180 radio, 80 gestreepte wijting. 460 dichte wijting, 50 gul en kabeljauw, 80 koolvis. 860 haring. 10 makreel, 620 schol. 50 tarbot. 510 diversen, 1580 stuks stijve kabeljauw en 12.000 kilo tong. De prijzen lagen over het algemeen la ger dan maandag, vooral de schelvis. Ook de tong moest heel waf prijsgeven. De haring stond er beter od en kwam na et onder de zestien gulden. De schol ging ook naar beneden, maar kon zich toch aardig handhaven. De kabeljauw ging danks de schaarse aanvoer eveneens r beneden en was ongeveer 25 goedkoper per kist va 125 kilo dan maandag. Vandaag aan de markt. In IJmudden lagen vandaag onder me aan de markt de IJM 26 's Gravenha, met 950 kisten, de KW 99 Maria There- sia met 320. de IJM 211 met 435 en stuks stijve kabeljauw, de WR 57 met 420 kisiten en de IJM 154 Protinus met 180. In Scheveningen werden aangevoerd 600 kisten schelvis 100 wijting. 40 gul en kabeljauw. 500 haring. 450 makreel. 150 schol en 1700 kilo tong. Kinderarbeid In het verslag van de C.K.V. ove periode 1 juli 1962-30 juni 1964 wordt ook veel aandacht besteed aan het con tact met de overheid. In oktober 1962 vroeg de toenmalige Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid aan de S.E.R. advies over een wijziging van het Koninklijk Besluit, waarin de leeftijd waarop jeugdige vissers hun Intrede in het bedrijf mogen doen. is geregeld. In zijn toelichting stelde Staatssecretaris Roolvink dat, hoewel het betreffende in ternationale verdrag onder bepaalde om standigheden de arbeid van 14- jarigen op vissesschepen toestaat, het de voor keur zou verdienen deze kinderen niet langer toe te laten. Deze arbeid moet toch. aldus de Staatssecretaris, dikwijls onder ongunstige omstandigheden wor den cerricht. zodat aan de. doo het ver drag vereiste voorwaarde, dat de arbeid het kind ten goede komt. bezwaarlijk vink het advies van de S.E.R gevolgd. Thans zal slechts een vrijstelling worden verleend, indien degene die fot het ver lenen bevoegd is zich er van ovetuigd heeft, dat de arbeid aan de 14-jairige ten goede komt, zulks na kennisnaming van een geeeskudige verklaring waaruit blijkt dat er voor de betrokkene geen nadelen aan zijn verbonden en na overweging van het ogenblikkelijke en toekomstige nut van deze arbeid voor de 14-jaiige. De ontwikkeling terzake van een in te gisch onderzoek naar de arbeidsomstan digheden in de zeevisserij lykt geluk kig gunstoger. De ministers van Land bouw en Visserij en Sociale Zaken en Volksgezondheid hebben blijk gegeven van de wens va nde regering om tot meer positief gericht visserijbeleid te komen. De spoedige behandeling van het rap port van de Commissie Ontwikkeling Zeevisserij werd daarbij in het vooruit zicht gesteld. Ook werd meegedeeld dat de paragraaf waarin tot deze onderzoe kingen werd geadviseerd, afzonderlijk en bU voorrang de aandacht zou krijgen. Hoewel aan het einde van de verslagpe riode het onderzoek nog niet ter hand was genomen, is toch wel gebleken dat de voorbereidingen daartoe dermate wa ren gevorderd dat het verstrekken van de opdracht aan een daartoe geëigende instelling binnen afzienbare tijd mag worden voldaan. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de bestaande onbeperkte vergunning voor niet-leerplichtigen van 14 jaar te laten vervallen, doch de S.E.R. zag hierin een belemmering van initiatieven die door het Bedrijfsscfhap voor de Visserij met betrekking tot de scholing worden ontplooid. Het is nu de bedoeling van de S.E.R. de vergunningsmogelijkiheid stringenter te maken door te verlangen, dat de vergunning In het belang is van Loop der bevolking in Zoeterwoude Gevestigd M. Ratkai en gezin, Wei- poortseweg 96 van Leiden. Vertrokken W J van Niekerk en gez m Miening 9 naar Brielle: Th H Ret- chgelt en gez., van Vlietweg 8 naar Leiden; P A Verschoor en gez., van Nas- saustraat 48 naar Bodegraven: F W Ver- steegen-Verra, van Park Die Lejjthe 14 naar Leiderdorp; J de Vreede. van Hoge Rijndijk 359 naar Sneek; M G van Rul- 1. Poel, van Dr Kortmannstraat Alkemade; M Faas, van Elout- straat 1 naar Amersfoort; D Hamans, van Hoge Rijndijk 86 naar uder Amstel; J Kruseman en gez., van Hoge Rijndijk 26 naar Leiden; J van Polanen-Hulsbos en gez., van Dorpsstraat 23 naar Oegst geest; A Zwaveling en gez., van Jan van Banningstraat 7 naar Leiden; CAM Vossen-Neuféglise van Hoge Rijndijk 33 naar Brunssum. Bazaar in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Volgende week woensdag houdt de Hervormde Jeugd commissie de jaarlijkse bazaar ten bate van het restauratie- en bouwfonds. Van 's middags half drie af kan men op de bazaar terecht. Zoals gebruikelijk is er de avond vóór de bazaar een huisvlyt- tentoonstclling. Zoeterwoudse agenda ZOETERWOUDE Donderdag 26 november houdt de Zoeterwoudse Man doline Vereniging de jaarlijkse uitvoe ring. Ditmaal is het ,,De Z.M.V.-revue" met muziek en zang. Vrijdag 20 november om 8 uur houdt de jeugdcommissie de maandelijkse kla- verjasavond. Antwoord '64 Zoeterwoude ZOETERWOUDE De commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk te Leiden heeft medegedeeld dat de Zoeterwoudse gemeenteleden f 555 by- braohten voor de actie Antwoord De gehele opbrengst van Zoeter- woude-Dorp was ruim f 5000. Tafeltennis Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het eerste senio renteam van Effect '54 heeft voor de derde achtereenvolgende maal voor een overwinning gezorgd, en wel tegen Pit '54 II. Het tweede team moest daaren tegen voor de derde maal twee verlies- punten incasseren tegen Sportief 5. O de junioren wisten de volle winst dc opvatting van Staatssecrearig Rooi- I Zoeterwoude te houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9