Veertig meter hoge lichtmast geschenk personeel H.C.W. Dr. Westerink te Leiden plotseling overleden Te kust en te keur Diende hier ruim 26 jaar de Geref. Kerk Leidse kapper in dichte mist tegen afsluitboom NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 NOVEMBER 1964 Maandag De Doelen, 8 uur: Leidse Amaleurfo- tografenvereniging, eerste ronde kleu rendia's V.O., bespreking zwart-wit- bondscolleotie. Ons Honk. Rooseveltstraathoek Tel- derskade, 7.30 uur: Tuinbouw en Plant kunde, cursus bloemschikken en -binden. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Les Productions Theatrales uit Parijs met „La Parisienne". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze stad". Dinsdag Schouwburg, 8 uur: K. en O.-voorstel- ling, toneelgroep Centrum met „De scha duw in het dal" van J. M. Synge en „De eerbiedwaardige lichtekooi" van J. P Sartre. Stadhuis, 7 tot b uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Geref. jeugdhuis. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: zitting Chr. Emigratiecentrale. Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afd. Noord Ned. Christen-vrouwenbond, dr. G. P. J. van Alkemade, Amsterdam, over „De eenheid van Europa". Wijkgebouw Levendaal, 10 tot 12.30, 2.30 tot 5.30 en 7 tot 9.30 uur: Vereniging van vrijz. Hervormden, bazaar, kinder bioscoop van 4.30 tot 5 en 5 tot 5.30 uur. Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Midden standsbond, ledenvergadering e actuele onderwerpen en gezellig samenzijn). Turk, Steenstraat 2, 4 tot 6 uur: recep tie van de heer J. Brouwer t.g.v. 40-jarig jubileum als journalist (bij Leidsch Dag blad). Museum Oudheden. 8 uur: dr. H. J. Franken over opgravingen in Deir 'Alia Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Faust". Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze stad". Scheveningen: Kurzaal, 8 uur: oosterse dansen, door Indonesisch gezelschap. Woensdag Steenschuur 6, 8 uur: ledenvergadering Leidse Vereniging van Postzegelverzame laars. Schouwburg. 8 uur: K. en O.-voorstel- Kng, toneelgroep Centrum met „De scha duw in het dal" van J. M. Synge ei) „De eerbiedwaardige lichtekooi" van J. P. Sartre. Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr, Plattelandsvrouwen- en -Meisjesbond, huishoudelijke vergadering. Wijkgebouw Levendaal, 2.30 tot 5.30 en 7 tot 9.30 uur: Ver. vrijz. Hervormden, bazaar, kinderbioscoop van 3 tot 3.30 en 3.30 tot 4uur. Academiegebouw, 8 uur: Centre Cul- turel Frangais de Leyde André Cham- son (romancier) over „La genése d'une oeuvre: entree le hasard et la fatalité" (voor ieder toegankelijk). Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: lezing ds. K. V, van Oossanen (Adventkerk! over „Zijn wij op weg naar een een- heidskerk?" Museum Volkenkunde, 8 uur: Ver. van vrienden museum Volkenkunde, prof. dr. A. A. Trouwborst over „Twee vormen van Christendom in Afrikaanse gedaante", met lichtbeelden en geluids opnamen. Wijkgebouw Het. Boshuis, achter Hof- laan 76, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (ko men en gaan wanneer men wil) Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned^ Comedie met „Een afgehouwen Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze stad" Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met pianosolist. Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid West Christen-vrouwenbond, mevrouw A. M. F. Batelaan van de Berg uit Leidschendam (gewestelijk presiden te) over facetten van het eigen bonds- werk. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.-con- cert, Tsjechisch ensemble Brolm o.l.v. J. Jurasek en B. Smejkal. De Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden, ir. H. H. Vos, directeur Gemeentewerken, ®ver „Bodemvondsten binnen Delft en de opgraving van het buiten de stad ge legen Kartuizer Klooster" (met licht- 1 beelden). Leiderdorp: gebouwtje Lindelaan: 7.35 uur: spreekbeurt ds. Van den Ent Braat Den Haag: Diligentia 8 15 uur: Nieuwe Komedie met „Onze stad". VrUdag Lakenhal. 8 uur: opening tentoonstel- ling van werken ven Herman Dijkstra, door J. B. Charles. Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering Leidse mondaccordeon-orkestvereniging Crescendo. Gehoorzaal, 8 uur: Leidse gymnastiek- en schermvereniging Excelsior, vijftigste uitvoering. Academiegebouw, 4 uur: inauguratie prof. dr. H. J. Heering, gewoon hoog leraar in de wijsbegeerte van de gods dienst, zedekunde en encyclopedie der Godgeleerdheid. i Logegebouw, Steenschuur, 8 uur; Ver eniging voor Pedagogiek dokter V. Ste- ketee te Noord wijk over „Epilepsie" (met vertoning film), i Zaal bij Koningskerk (Noord), 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Zaterdag Restaurant Van der Heijden, 2.30 uur: najaarsvergadering A. R. kamercentiale Leiden, de heer J. Smallenbroek te Assen, voorzitter Tweede-kamerfractie, over „Van Wassenaar tot nu". Den Burcht, 8 uur: Ons Grunnegerlaand I opvoering van blijspel. Clubgebouw sportpark Noord (Pieter Bothslraat Willem de Zwijgerlaan), LEIDEN Op enthousiaste wijze hebben zaterdagavond in de Haagse Dierentuin honderden H.C.W.-ers het gouden jubileum van de Holland- sche Constructiewerkplaatsen gevierd. Het feest begon reeds om zes uur, doch eer het zover was had een ware volksverhuizing plaats. Met bussen werden circa 800 feestgangers(sters) uit Leiden en omgeving naar de Resi dentie vervoerd, waarbij zich nog eens ruim 300 personen voegden, die per trein of auto naar Den Haag waren gekomen. Tenslotte kwamen nog tientallen gepensioneerden dit „H.C.W.-legioen" versterken. De symbolische overhandiging van het geschenk van het HCW-per soneel'. een veertig meter hoge lichtmast. 6.15 tot 8 uur: receptie bestuur Rooden- burg t.g.v. opening sportpark. Anfonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering Leidse mondaccordeon-orkest-vereniging Crescendo. Wijkgebouw De Goede Herder. Oude Vest 13, 7.30 uur: C.J.V. „De Valk". In stuif. Herv. jeugdgebouw. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: jongerensociëteit, vertoning an film „Bad day and black Rock". Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdverband, „Muziek voor mil joenen", inleiding en toelichting door de beer A. van Kapel. Schouwburg, 8 uur: toneelvereniging Tot Ieders Genoegen, opvoering van ,JPas op voor paddestoelen". Voorschoten: najaarsrit Bromotoclub Voorschoten. Den Haag: Kon. Schouwburg, 7.30 uur: Haagsche Comedie met gala-voorstelling Shakespeare's ..King Lear" (t.g.v. afscheid van Albert van Dalsum). Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Kömecfie met „Onze stad". Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met vioolsolist. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. I. De apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de apotheek Voor schoten zijn ook geopend. De Oegstgees- ter apotheek is zondag 8 nov. gesloten in 8 tot 24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Plantage Tamarinde (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Geen alib >or moord (18 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Het huwelijksle- ;n (18 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): tot maandag: Goud voor de heersers (14 jaar); van maandag tot donderdag: Twee vrouwen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Mamie (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Eddie slaat alles (alle leeftijden). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonsie'l ng tekenin ge.i aquarellen en grafi-k van <\br Yakin en H Yakin-van Huist (van 30 ok( toi 30 oov De Lakenhal: tentoonstelling van wer ken van Herman Dijkstra (van 14 nov 14 december). Bejaardencentrum in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Er komt al duidelijk tekening in de bouw van het bejaardencentrum aan de Duin doornlaan. Men hoopt zowel het hoofd gebouw (het verzorgingshuis) als de beiaardenwoningen omstreeks 1965 te hebben voltooid. Het complex zal in totaal plaats bieden aan 146 bejaarden. Ruim anderhalf jaar geleden is een begin gemaakt met de bouw. Mejuf frouw A. C. v. d. Klooster wordt directrice. Foto D. Kruyt Na de ontvangst in diverse zalen vond men elkander om half zeven terug in de grote Dierentuinzaal, waarin Karin Kraaykamp deze avond als gastvrouwe optrad. Voordat zij gelegenheid kreeg het showorkest „The Skymasters" en de vele artiesten, telkens weer met een kort en geestig woord bij de aanewezigen in te leiden, werd het personeel in staat gesteld ook zijn aandeel in de feest vreugde te leveren. Het deed dit bij monde van de voor zitter van het Jubileumcomité, de heer T. MeeTtens. Spreker, die dankbaar was voor de royale medewerking van com missarissen en directie aan dit feest, bood de directie namens het personeel op symbolische wijze een veertig meter hoge lichtmast aan. met in de top de let ters H.C.W. De mast zal geplaatst wor den op het berrein van ret bedrijf. De president-conifmissaris,dr. M. Jan sen, de commissarissen, de heren H Hof man, Oh. Nemry en mr. H. Loeff. en de directieleden, de heren ir. E. F. E. Bon- gaerts enir. O J. Schreuders. ontvingen als persoonlijk aandenken een verkleind model van deze lichtmast. De heren Dool en v. d. Lind, die na mens de gepensioneerden gelukwensen aanboden, voegden aa ndit geschenk voor de directiekamer een tafel-aansteker en prachtige bloemen toe De heer De Graaf, die nemens de per soneelsvereniging D.S.B. en de beambten- vereniging G.G.V. de woordvoerder was, stelde commissarissen en directie een fraaie deurversiering voor de nieuwe hal n het vooruitzicht Ir. Bongaerts, getroffen door al deze bewijzen van medeleven, danke the per soneel voor alle inspanning, die erop Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het Ruime keuze in alle prijzen. gericht was het bedrijf groot te maken. Een directie, aldus spreker, kan grote plannen hebben, doch het blijft bij plan nen indien niet alle medewerkers, onge acht hun functie, zich inzetten om een voor ogen gesteld doel te bereiken. In het bijzonder brach spreker het jubi leumcomité dank voor hetgeen voor deze viering, soms tot diep in de nacht, is verzet. Dank Eerst na deze prijzende woorden kon het feest, dat tot diep In de nacht voortduurde, beginnen. The Sky mas ters, met zang van Joke van de Burg en Jan van de Most, zorgden voor een klankrijke opening waarna een keur van bekende artiesten de stem ming naar een climax voerde. Daar voor zorgden de Spelbreker», de trou- badoers van 't Hollandse lied, Bueno de Mesquita, de muzikale en veelzij dige t.v.-parodlst, de wereldkam pioen goochelen Fred Kaps, de muzi kale clown Fantasio en het danspaar Frances i Capy. Van Tonny Bakke- Tegen middernaoht gingen de stoelen in de kant en volgde onder leiding van Jan Alphenaar en met medewerking van het dansorkest Bob's pretty players een geanimeerd bal dat werd afgewisseld mei demonstraties van het echtpaar Kok uit Amsterdam, dit jaar Nederlands kam pioen in de lerarenklas. In een tango. rumba, wals en charleston legde dit danspaar veel gratie en charme aan de dag. constante kwaliteit 25 stuks f 1,25 Met het hart LEIDEN Gisteravond is in zyn woning aan de Groenhovenstraat plot seling overleden dr. H. J. Westerink, Geref. predikant te Leiden. Dr. Wes terink werd zestig jaar. Vooral in de Geref. Kerk van Leiden zal het be richt van zijn verscheiden met diepe ontroering worden vernomen, temeer omdat hij gisteren nog tweemaal in een kerkdienst is voorgegaan, 's mor gens in de Petrakerk, 's avonds in de Bevrijdingskerk. Dr. Westerink was predikant van wijk 4. Dr. Westerink was origineel, joviaal en reëel. Toen hij zijn zilveren jubileum vierde, m 1959, was het thema van zijn preek: „Van een cent en een hart". Want zoals de weduwe in de tijd van Jezus zich schaamde voor haar cent, zo voelde hij zich beschaamd als hij de vele tekortko mingen van het weinige dat hij had ge boden overzag. Maar groot was zijn dank- Auto van Leidse arts teruggevonden in Overschie OVERSCHIE In dit deel van de gemeente Rotterdam werd een onbeheerd staande personenauto aangetroffen die bleek toe te behoren aan dokter W. de Bruyne te Leiden. Enige dagen geleden was de auto in Leiden ontvreemd. De auto was niet beschadigd en de instrumenten van de dokter lagen er nog in. Alleen de benzinetank was leeg. Vanmorgen zou de auto naar Leiden worden gereden. Naar de dader wordt nog gezocht. Om. standers zouden een jongeman in regen jas hebben gezien. Goed cabaret op feest van „De Ratel" LEIDEN De jaarlijkse feestavond van de werkgemeenschap „De Ratel" trok zaterdag in de grote zaal van het Leidse Volkshuls veel belangstelling. In zijn welkomstwoord sprak voorzitter C. L. Marks zUn voldoening uit over het feit. dat de Ratei-familie gestadig in grootte toeneemt. Het 15-jarig bestaan van „De Ratel' '(in 1965) zal met een reeks evenementen worden gevierd. Het feestprogramma werd geopend door het jeugd-mondaccordeonensemble het Leidse Volkshuis, dat onder lei ding van de heer P. Bierman enkele num. ten gehore bracht en een welver diende bijval oogstte. Hierna heeft men zich uitstekend ge amuseerd met de prestaties van de jonge cabaretgroep „Wiegewaai", die onder het motto „Zo zijn onze manieren" een programma presenteerde. De groep heeft zich enige maanden geleden ge vormd uit leden van het Rembrandt- Cabaret (de cabaretgroep van het Rem brand t-lyceum). De groep (die uiteraard nog routine moet opdoen) bestaat uit Anandi Teeuw (leerlinge van de Louise de Coligny- hbs), Hanneke van der Spek (oud-leer linge van het Rembrandt Lyceum), lei der Bob in 't Hout (leerling van dit ly ceum), Watze Tiesema en de pianist Jacques van Egmond (beiden eveneens Rembrandt-lyceïsten). De teksten en muziek waren door de drie heren zelf geschreven en getuigden ervan dat de producenten zowel origineel als spits vondig zyn. Woningbouw Voorhout VOORHOUT In aansluiting op het zaterdag gepubliceerde raadsverslag kun nen we nog melden, dat de raad akkoord ging met de verkoop van grond voor de bouw van in totaal 29 „eigenbezitswo- ningen" voor gemeentenaren. De heer d. Tang (prot.-chr.) informeerde of er nu ook iets kan worden gedaan m de bouw van bejaardenwoningen. Onder dartk voor haar activiteiten werd de concierge mej. J. G. van Wie- ringen eervol ontslag verleend. Ten slotte gaf de raad zUn fiat aan twee nieuwe straatnamenVincent van Gogh- straat en Paulus Potterstraat Op 9 mei 1904 werd dominee Weste rink in Nunspeet geboren. In zijn ge boorteplaats was hij op de lagere school, na hij in Zwolle de christelijke hbs doorliep. Na zijn eindexamen begon de studie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Het kandidaatsexamen viel in de tijd ït in de geref. kerken druk werd gecol lecteerd voor „overvloed van werk en werkkrachten". Het beroep van de geref. kerk van Tienhoven werd dus spoedig aangenomen en op 18 febr. 1934 bevestigde zijn schoonvader, ds. R. de Jager uit Ame- rongen, in 1943 overleden, hem. Vier jaar werkte de jonge predikant hier en be kwaamde hij zich theoretisch en prak tisch voor het ambtswerk. Dr. Westerink promoveerde aan d< Vrije Universiteit bij prof. dr. F. W. Gros heide tot doctor in de theologie op proefschrift over „Het Koninkrijk Gods bij Paulus". Lang hield Tienhoven zijn predikant niet Op 1 februari 1938 beves tigde ds. H. A. Wiersinga hem als predi kant van Leiden. Deze bevestiging had plaats in dezelfde dienst waarin ook ds. Weggemans, later te Hilversum, tot zijn werk in de geref. kerk alhier werd ingeleid. Dode en gewonde in SASSENHEIM SASSENHEIM De 27-jarige kapper B. A. G. van Egmond uit Leiden is gis teren in het academisch ziekenhuis in Leiden overleden aan de verwondingen, die hU zaterdag had opgelopen, toen hij met zün auto, waarin ook zyn verloofde zat, in Haarlemmermeer, op de grens van Sassenheim, door de nog niet ge opende afsluitbomen voor de Kaagbrug Hierdoor werd het dak de j af gerukt. De kapper werd ernstig gewond. Zijn verloofde liep enkele hoofdwonden op maar kon na verbonden te zijn naar huis terugkeren. Het ongeluk gebeurde 's morgens om kwart over acht. Vermoedelijk tengevol ge van de dichte mist heeft de kapper het knipperlicht dat in werking was. niet opgemerkt, evenmin als de twee auto's, die stonden te wachten. De auto kwam op het wegdek van de brug. die nog niet was opgehaald, tot stilstand Dr. Westerink was de nestor geref. predikanten te Leiden. Meer dan 25 jaar diende hij deze kerk. Hij maakte de groei ervan mee, gaf in de moeilijke oorlogsjaren mede leiding aan het ge meentewerk en besteedde na de oorlog bijzondere aandadht aan de opbouw van de Mirt, het werfc onder de van de kerk vervreemden. Dr. Westerink streefde er altijd naar zich zoveel mogelijk vrij te ma ken voor zijn eigenlijke ambtswerk. Functies begeerde hij in het alge meen niet. Namens de kerk van Lei den had hij slechts zitting in het de- putaatschap voor studerende ooster lingen en in de commissie voor de Leidse studentenpredikant. In de oorlog hielp hij mee aan de HABO, die hulp aan de burgerbevolking ten doel had. Ook was hij actief voor de oprichting en instandhouding van een afdeling der Chr. Filmactie. Wat de Mirt betreft, kort na de oorlog kwamen de herv. predikant P Spruijt en hij bijeen om te spreken gemeenschappelijk jeugdwerk. Later kreeg de geref. kerk een eigen clubhuis de Lage Rijndijk. Enige tijd leidde dr. Westerink er zelfs diensten voor men- voor wie de drempel van het kerk gebouw onoverkomelijk was. Ook heeft ds. Westerink veel gedaan voor de totstandkoming van de Petrakerk in Leiden-noord. Na de sluiting van dc kerk aan de Herengracht zorgde hij vooi een noodoplossing, diensten in het gym nastieklokaal van een rooms-katholieke Wat dr. Westerink in tegenstelling tot zijn afkerig-zijn van allerlei functies wel graag deed, was schrijven. Met ds. G. Toornvliet, toen studentenpredikant te Leiden, schreef hij: „Gereformeerden, nu?" Verder noemen wij: „Gods Woord in menselijk schrift" en „Ontmoe- in Dordt". Er stor.üen vele artikelen zijn hand in Centraal Weekblad, Geref. Theologisch Tijdschrift het Diaco naal Correspondentieblad en Bezinning. Ook ons blad publiceerde wel eens bij dragen van nem. Ui baarheid voor het bemoedigende woord Jezus zelf. Hij geloofde toch, dat Jezus zou zeggen, dat hij zijn werk met het hart heeft gedaan. „Als wij samen bouwen met ons hart, dan zullen wij een rijke Gemeente zijn", zo besloot dr. Wes terink deze jubileumpreek. B1U zijn in het licht van de genade, daardoor wist hy zich gedragen. En de Gemeente wist haar gevoelens by die gelegenheid vertolkt in het woord van dr. Dronkert: „Wy mogen de Heer roemen, dat Hy de Gemeente een dienaar heeft gegeven die met zijn hart de Kerk liefheeft". Dr. Westerink was trouw aan zijn be ginselen, maar zonder bekrompen te zijn. Hy had een eigen inzicht en een eigen op treden en kon moeiiyk tevreden zijn met bestaande toestand. Daaruit kan ook zijn ijver voor de evangelisatie-arbeid worden verklaard. Nieuwe methoden aanvaardde hy aio hij er zeker van was dat op deze wijze mensen, die voor de Kerk „ongrijpbaar" waren, met het Evangelie konden worden bereikt. Zijn preken vertoonden geen franje. Hij sprak helder ker.ipunt. Vele Gerefor meerden zullen zijn veeljarige arbeid met dankbaarheid gedenken. De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 12 november om 1 uur in de Zuiderkerk, waarna de begrafenis plaats heeft om half 3 op Rhijnhof. De dienst wordt geleid door ds. H. A. Wiersinga. zendingspredikant te Baarn, voorheen predikant van de Geref. Kerk alhier. Plezier voor personeel van Royal McBee LEIDEN De leden van de personeels vereniging De Royalisten" (Royal McBee). hebben zaterdag in de Stadsge hoorzaal genoten van de feestavond, waarmee het programma voor dit sei zoen werd ingezet. Na een speciaal wel kom tot de leden van de directie en de afgevaardigden van de zusterverenigin gen, dankte voorzitter H. Boeff de di rectie voor de financiële steun voor 1964-'65. Het feestprogramma bracht onder het motto „Enkel vrolijkheid" een aantal bekende kleinkunstartiesten voor het voetlicht. Conférencier Han Bakker pre senteerde de artiesten. Het accordeonduo ,,Les Deux Jeateux" zorgde met twee potpourri's reeds direct voor een feeste lijke stemming. Veel succes oogstte de jeugdige jong leur Hans "Tudson. Het bekende zange resje Conny van Bergen, die enkele lied jes uit haar internationale repertoire bacht, kreeg niet minder byval dan „The Williams" met een spectaculair „gooi-en- smijt-nummer". Vooral de jongere leden van de vereniging kwamen aan hun trek ken met bThe Rocochets" en de zanger Ritchie Clark. Na de pauze oogsttte vooral Hans Hud- >n nog hartelijk applaus voor zijn paro distische dansen. Het geheel werd muzi kaal omlijst door het trio van Tony Eyk. Op muziek van Henny Mieremets Rythm Combo bleven de feestgangers daarna nog geruime tijd gezellig bijeen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3