Receptioniste Henny Buisman Kritiek Kamercommissie verloor scherpe kanten Gasten ontvangen: dagelijks werk visitekaartje van hotel Geen maatregelen meer tegen prijsbinding Regionale industrialisatie Bouwbeleid maakt de huizen duur NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER 196'. f>.| (Van een onzer verslaggevers) President Lopez Mateos van Mexico, de Koningin, de Prins en de Prin sessen, Koning Olav, ambassadeurs van vrijwel alle landen, artiesten als Bert Haanstra, Mariene Dietrich en Ester Ofarim, voor Henny Buisman zijn ze geen onbekenden. Koningen, koninginnen, staatshoofden, groten uit de politiek en de kunst waren by haar te gast. Met twinkelende ogen zegt de charmante 20-jarige receptioniste van het Scheveningse Kurhaus-hotel: „Ik heb ze allemaal van héél dichtbij gezien". Gasten ontvangen het is Henny's da gelijks werk. Achter haar balie naast de hotelingang is zij de graag en veel ge raadpleegde informatiebron voor allen „Ik vind het heerlijk en opwindend die hotel-sfeer", -.egt zij. ..Door het contact met mensen in de eerste plaats, maar 01 door het ongewisse: je weet de ene d niet wat er de volgende zal gebeuren. H hotelbedrijf is levendig en afwisselend." Receptioniste worden. Dat was vo Henny Buisman al het ideaal, toen zij met zeventien lentes van de h.b.s in Gor- kum kwam. „Een kantoor heb ik nooit gewild. Daar ben ik te ongedurig Ik wilde met mensen omgaan. Dat heb ik altijd fijn gevonden." En daarom trok het 17-jarige meisje, toen de schooldeuren achter haar dicht gingen, naar Zwitser land. Naar een hotel in Kandersteg. zij voor het eerst met het hotelvak ken nis maakte Nog niet als receptioniste. „Dat gaat niet zo maar ineens", zegt zij. „Ik ben begonnen, gewoon, als ster en kamermeisje." Drie maanden lang werkte zij altijd opgewekte „Hollanderin" gauw opgenomen in de kring van perso- 8 F Üit wordt dan de derde oplos sing in de reeks van onze grote najaarsprijsvraag „Wat doen deze mensen?" En u weet het natuur lijk nu allemaal wel: de receptio niste Henny Buis man behoorde bij de „code": 8 F. Immers, de vorige ketir vertelden wij over het werk van de kook-aêviseuse, mejuffrouw De Werd. Zij uas foto nummer 4 en haar beroep had letter B. Omdat er maar twee vrouwen in het spel waren, volgde daaruit, dat de receptioniste bij foto nummer 8 thuishoorde. Zeer vele lezers en lezeressen hebben de beide combinaties goedgeraden. Tot nu toe zijn tot een oplossing gebracht3 A (J. Barnouw. programmeur)4 B (mej. De Werd. kookadvtseuse) en 8 F (mej. Buisman, receptioniste). LEERSCHOOL Ik heb er een prachtige tijd gehad, zegt zij. Het is een goede leerschool geweest voor wat ik later werd: receptioniste in het Badhotel in Domburg cn het luxueu ze kasteel Oud-Wassenaar. Een jaar on geveer staat zij nu achter de balie van het Kurhaus-hotel. het drukste hotel in Nederlands badplaats no. 1: Schevenin- gen. Nee. het beroep van receptioniste be staat bepaald niet alleen uit het praatje maken met de gasten. Dat is een mi stand, zegt zij. Er gebeurt méér achter de balie, want ook het bijhouden van de ad ministratie is een van de taken van di hotel-receptioniste: het in- en uitschrijven van de gasten, het „up to date" houden van de boeken, het registreren van ver huizingen naar andere kamers. VISITEKAARTJE M^ar tóch., de receptioniste is. visite kaartje in de eerste plaats. Met haar heeft dc gast het eerste contact. In per soon, schriftelijk of per telefoon. („We worden zelfs uit New York opgebeld het reserveren van kamers.") Ook nu nog, nu het Scheveningse strand weer koud en verlaten is, krijgt Henny Buisman elke dag zo'n zestig gas ten aan haar balie. „Or.s hotel draait het hele jaar door", zegt zi.,, „al is het mers natuurlijk drukker dan nu. In het hoogseizoen ontvangen w dagelijks on geveer 125 gasten," Dan wordt er op volle toeren gewerkt: de hele zomer is het hotel -olledig bezet met badgasten. Met Engelsen, Amerika i nen er. Nederlanders vooral. Minder Duitsers. Die zoeken meestal pensions en de kleinere hotels op. '"rouw ens, ook in september hebben wij zelden kamers vrij Dat is de maand voor dc mensen, die echt komen om uit te rusten. Meestal zijn het wat oudere echtparen uit eigen land. Winnaars van de derde ronde Ook voor de derde ronde van onze prijsvraag „wat doen deze mensen?" waren 25 boeken „De Dokter zegt" beschikbaar En evenals de vorige maal was uit de vele honderden inzendingen loting noodzakelijk om de win naars aan te wijzen. Het werden ditmaal: 1. A Roza, Sleeuwijksedijk 30. Werkendam', 2 R. Sekeris, Krom me Esse 17, Waddinxveen. 3. Th. v Spijker. Ommedijkseweg 3. Rijndijk. Zoeterwoude, 4. W. Guijt. Jan Tooropstraat 21a, Katwijk aan Zee. 5. G. K. Brouwer. Insuhnde- singel 11. Vlaardingen. 6 W J van Felius. Burg. G. H Derksenstraat 41. Heerjansdam. 7, J Barnouw, Grote Visserijstraat 18a, Rotter dam, 8 H. Veldhuis. Coevorden- straat 234, Den Haag, 9. Mevr. C. Molenaar, Rabarbcrstraat 124. Den Haag. 10. R. Zijlstra, Mijnsheren- laan 235a. Rotterdam, 11 Mevr. K. Breeman. Marijkelaan 24 Dirks- land. 12. J. Hoogwerf. Staringlaan 30, Gouderak. 13 H Buvens, Jacq. Perkstraat 28, Spijkemsse, 14. B. Leeuwenburg. De Ru(jterstraat 8. Barendrecht. 15. Mevr.A. Mul lerVan Ispelen, Jos. Jittastraat 38. Rotterdam, 16. L. Smit, Sport- laan 91. Nieuw-Buinen, 17, A J. Versluis. Jan Steenstraat 70. Slie- drecht. 18. T. de Jong, Buiten sluisstraat 17, Katwijk aan Zee. 19. Mevr. C. A. 't Hooft-v. d. Ma de, Schuringsedijk 56a, Numans- do'rp. 20 A. J, Timmer, De Dreef 32. Den Haag. 21. G. Kleijnen- dorst, Breitnerstraat 54. Dor drecht, 23. M. A. VerheU, Chr. Huygensstraat 24. Sliedrecht. 24. A. A. Wijnnobel, Beethovenlaan 14. Leiden. 25 Mevr. J. P. de Best, Sluisweg 75. Katwijk aan Zee. die op de terrasjes wat orr.cn genieten van het (schrale» najaarszonnetje. Voor vele van de gasten is Henny Buis man in de loop der jaren een goede be kende geworden. „Vaak gebeurt het", zegt zij, „dat ze me nog van een vorig hotel kennen. Maar ook in dit hotel zie je dikwijls gasten, die er al eerder Zoals de tante van prins Bernhard (gra vin Anna), die zeker driemaal per jaar naar Scheveningen komt. En dan heb je natuurlijk de deelnemers aan de vaste congressen, die in de Kurzaal worden gehouden. Die leer je na enige tijd al gauw kennen." TALENKENNIS Een belangrijke vereiste voor de re ceptioniste is talenkennis, natuurlijk Frans, Duits en Engelr spreekt Henny zonder veel moeite. Op de H.B.S. en tü- dens haar vakanties („ieder jaar buitenland") heeft zij zich die kennis bijgebracht. En op het ogenblik is zü met Spaans bezig („volgende w Met die vier talen kom je een eind, heeft Henny ervaren. Je kunt de in ieder geval helpen als ze ergens zitten. En die hulp is nog wel eens nodig, want er zijn een hoop mensen, die zich in een hotel vreemd voelen. Natuurlijk zijn er altijd gasten tussen, die van nature lastig zijn. Je haalt ze er zo paar jaar doe je aardig wat mensenkennis op. De grootste kunst is altijd vriendelijk blijven, wat natuurlijk wi Staatssecretaris in Kamer: irbods- (Van onze parlementsredactie) De regering overweegt op het ogenblik niet om verdere i maatregelen te nemen tegen van verticale prijsbinding (vaste winkelprijzen). Zij wil eerst zorg vuldig onderzoeken wat de uitwer king zal zijn van het verbod tot in dividuele verticale prijsbinding dat op 1 december voor een aantal ar tikelen van kracht wordt. lijk HOGE GASTEN Veel van de hoge gasten kent Henn; van de recepties en van de congressen ei kunstmanifestaties in de Kurzaal. In dé pauze komen ze In een va de zalen het hotel meestal koffiedrinken of lun- Ook Senaat eens met Rijnmond Zonder hoofdelijke stemming is dc Eerste Kamer gisteren akkoord gegaan met dc instelling van een openbaar lichaam „Rijnmond". Op 25 februari hechtte de Tweede Kamer haar goed keuring aan dit onderwerp. Op het oorspronkelijke wetsontwerp werd door de Tweede Kamer een groot aantal amendementen ingediend. Aan vaard werd toen het amendement-Elffe- rich (a.r.). waardoor de 81 leden van de Rijnmond-raad rechtstreeks worden ge kozen. inplaats van ten dele door getraD- verkiezingen. Volgens het nu ook door de Senaat aanvaarde wetsontwerp is de Rijnmond- raad bevoegd richtlijnen vast te stellen m.b.t. de aanleg van havens en bedrijfs terreinen. de industrievestiging, dc wo ningbouw. de recreatie, de aanleg en ver betering van wegen, de oevérverbindin- personen en goe deren en m.b.t. de bestrijding van wa- luchtverontreiniging. Tot de bevoegdheden van de Rijnmond-raad be hoort ook het vaststellen van en wijzi- streekplannen. Het openbaar lichaam Rijnmond omvat 24 gemeenten. Gisteren is de 54-jarige P. T. Dob- belscin uit Ambij in het ziekenhuis »e Maastricht overleden aan de gevolgen keersongeluk. Spaans studeren als aanvul ling op de drie moderne talen, die zij al beheerst. Van de resultaten van zal de Tweede-Kamercommissie voor eco nomische zaken in kennis worden ge steld. Mocht de regering tot de conclusie komen dat toch nieuwe maatregelen ge wenst zijn, dan zal zij daarover eerst de Commissie Economische Mededinging bo- Dit deelde staatssecretaris BafcXer (economische zaken) gistermiddag bij de voortgezette openbare begrotings behandeling in genoemde Kamercommis sie. Zoals bekend had de commissie vo rige week scherpe kritiek geleverd op ae verbodsmaatregelen per 1 december. In zijn antwoord aan de Kamerleden stelde aatssecretanis, dat de regering ener zijds de vrijheid van het bedrijfsleven tor samenwerking op het stuk van de prijzen erkent, maar net anderzijds als haar taax ziet het juiste evenwlcnt tussen de ver schillende „'deel-iwijheden" in stand te houden .Hier is immers ook de vrijheid het economisch handelen in het ge ding. De regering meent, dat van verti cale prijsbindingen een concurrentleoe- lemmerende werking uitgaat, die de keu zevrijheid van de consument bepemt en moeilijk in overeenstemming kan worden gebracht met ons stelsel van onderne mingsgewijze produktle. Het economisch klimaat ln de branche# aarvoor het verbod zal gelden, vond de staatssecretaris ..zeer goed" („Ik zou willen dat het de hele middenstand zo goed ging"). Ook de datum van 1 de cember waarop het verbod in werking zal chen. En ook "s avonds na afloop vai galavoorstelling krijgt het hotel dikwijls bezoek van voorname bezoekers. Dan schitteren in de hal de juwelen op de koninklijke avondtoiletten. Receptio niste Henny heeft er al vele malen bij mogen zijn. wan. ook 's avonds is zij dik wijls achter de balie te vinden. Om de week. De andere week maakt zij haar acht uren overdag vol. „Fijn werkschema", zegt zij: vrij als deren moeten werkzn. Overigens is zij ook in haar vrije tijd dikwijl- in het ho tel.. Ze heeft er een kamer én de zorging, zoals de gasten die krijgen. „Ik >on er prachtig", zegt zij. „vlak bij zee. Zomers lekker bruinbakken aan het strand met de vakantiegangers. Dan voel je je als een vorstin." Toch is dit niet het einde van Henny's aspiraties. Haar ideaal: wer ken in het buitenland. En dan bij voorkeur (natuurlijk) in een Parijs' hotel Ook microfoons in ambassade VS in Warschau De Verenigde Staten hebben bij de Poolse regering geprotesteerd tegen de ianwezigheid van verborgen microfoons n dc Amerikaanse ambassade in War- ichau. Het profest ls mondeling door am bassadeur John Cabot ingediend. In de muren van het gebouw was een netwerk van afluisterapparaten ontdekt Deze waren van hetzelfde type als die elke men een half jaar geleden uit de turen van de ambassade in Moskou te aorschijn haalde. De microfoons moeten bij de bouw van de ambassade zijn aangebracht ongeveer twee jaar voordat de Amerikaanse ver tegenwoordiging In september 1963 het gebouw betrok. Voor bespreking van ge heime onderwerpen gebruikten de Ame rikanen een beveiligde kamer. De Poolse autoriteiten hebben verklaard niet van het bestaan van een afluisternetwerk bij dc ambassade op de hoogte te zijn ge- Staatssecretaris onbedreigd Staatssecretaris Bakker (econo mische zaken) hoeft niet meer bang te zijn voor een onverbiddelijk Ka merveto over zijn regionale indus trialisatiebeleid. De "kritiek die de Tweede-Kamercommissie van eco nomische zaken enkele weken gele den op dit beleid leverde, bleek gis teren veel van haar scherpe kanten te hebben verloren. Bü de voortzet ting van vooroverleg over de be groting bracht dc meerderheid van ■ommissie de staatssecretaris dank voor de „verduidelijkingen en tegemoetkomingen" in zyn brief van vorige weck. Daarin heeft de be windsman o.m. de mogelijkheid opengelaten dat plaatsen, die nu van de lijst vanp rimaire kernen zyn af gevoerd en die nog slechts tot eind 1968 steun zullen genieten, na een „herkansing" alsnog tot primaire kern kunnen promoveren. „De inhoud van de brief maakt het Dor mij veel gemakkelijker om over dit beleid te spreken", zo zei de K.V.P.-er Assmann, die zioh drie weken geleden en van de felste tegenstanders van de regeringsplannen had ontpopt. Ook de (Van i parlementsredactie.) Eerste prijs voor Rita Reys en trio Pim Jacobs Verrijkt met een grote kristallen be- ;r en een indrukwekkende oorkonde de jazz-zangeres Rita Reys en het trio Pim Jacobs dezer dagen uit Tsje- choslowakije op Schiphol teruggekeerd. Op het internationale jazzfestival in iag verkreeg het viertal geheel on- ■wachts de'eerste prijs voor .de voca le groep. Vorige week maandag vertrok Rita eys met het begeleidend trio naar Polen om tijdens het muziekfestival in Warschau enkele voorstellingen te ge- Daarna reisden zij door naar de hoofdstad van Tsjechoslowakije waai de afgelopen week het internationale jazz-festival werd gehouden Niet we tend dat er een competitie aan de gang traden zij drie keer op. Na afloop het festival kende een internatio nale jury hen de eerste prijs toe in het ocale genre Voorzitter Ned. Opera neemt ontslag De heer J. M. Honig heeft aan B. en W. van Amsterdam en aan de staatssecreta ris van O. K. en W. schriftelijk verzocht hem „om persoonlijke redenen" te willen ontheffen van zijn functie van voorzitter en lid van het bestuur van de Stichting Nederlandse Opera. De heer Honig heeft de Nederlandse Opera gedurende 16 jaar bestuurd. De overige bestuursleden zijn thans met B. en W. van de hoofdstad en met de staatssecretaris in onderhande ling over een zo goed mogelijke afwik keling van de lopende zaken heren Roolvinik (a.r.). Kikkert (c,h.). Joe- kes (lib.) en Engels rkath.v,) waren over de tegemoetkomende houding van de staatssecretaris te spreken. Wel toonden zij zioh ook nu nog niet overtuigd en hielden zij op tal van punten vast aan hun bezwaren maar zij distantieerden zich toch van de heren Berger (soc). Bakker (comm.) en Slotemaker de Bruïne (pac. soc,). die vonden dat de regering geen enkele essentiële concessie had ge- Dat de woordvoerders van de rege ringspartijen de zaak niet op de spits wensten te drijven, bleek wel uit hun houding tegenover een voorstel van de socialist Berger. Deze kwam met een motie, waarin de regering werd verzocht geld uit te trekken voor de verbe tering van de infrastructuur in de sti muleringsgebieden De hiervoor beschik baar gestelde financiële middelen zouden onvoldoende zijn. De heer Berger stelde voor deze motie namens de hele commis sie in te dienen bij de plenaire begro tingsbehandeling van economische zaken. Dit voorstel werd weggestemd. Het kreeg alleen de steun van de P.v.d.A. Staatssecretaris Bakker wees er vóór de stemming op. dat met het voor 1965'68 beschikbaar te stellen bedrag van f 165 miljoen (Inclusief de bijdragen van pro vincies cn gemeenten wordt het f 220 miljoen) tot en met 1968 een voortreffe lijk infrastructuurbeleid kan worden ge voerd. Rond 60 pet van de verlanglijst kan worden verwezenlijkt Het is niet noodzakelijk dat alle werken eind 1968 voltooid zijn. want ook nadien kan ten behoeve van de secundaire kernen het beleid op dit stuk worden voortgezet. Mooht echter na verloop van tijd blij ken dat het bedrag van f 165 miljoen on voldoende is. dan zal de staatssecretaris overwegen of tot verhoging moet woerden overgegaan. Deze belofte was voor de re geringspartijen doorslaggevend. Minister Andnessen mengde zich nog in het debat met dcverklaring, dat naar het oordeel van de regering de motie-Berger „abso luut niet noodzakelijk is. nu uit het be toog van de staatssecretaris is gebleken dat deze kwestie niet op geld vast zit Oude kernen De meerderheid van de vond. dat de staatssecretaris met zijn brief een hernieuwd perspectief heeft geboden aan plaatsen, die zich door zijn aanvankelijk uitgestippelde beleidslijn ernstig tekort gedaan voelden. Maar zo als gezegd was men toch nog lang niet voldaan. Zo verlangde men. dat aan de plaatsen Goes. Meppel. Harlingen. Stads kanaal en Winschoten, alle primaire ker- „oude stijl" die nu tot (aflopende ruimschoots de gelegenheid tot .herkan sing" zal worden gegeven. De staatssecretaris beloofde verzoeken van de gemeentebesturen van met name deze vijf plaatsen met grote welwillend heid te zullen bezien en het overleg met de betrokken provinciale besturen over de toekomst van deze kernen zo snel mogelijk (in de loop van het volgend jaar) te zullen heropenen Hij herhaalde in dit verband zijn toezegging, dat het voor pri maire kernen geldende tarief van de pre mie- en prijsreductieregeling ln inciden tele gevallen ook op vestigingen in se cundaire kernen kan worden toegepast. Drs. Bakker deed ten slotte een beroep op de commissie hem in de gelegenheid te stellen dit beleid te volvoeren. Van zijn kant gaf hij de verzekering zijn toezeg gingen te zullen waarmaken. treden, leek hem zo kwaad nog niet („Geen enkele datum zou overigens ae goedkeuring van de betrokkenen hebben gehad"). Van een wezenlijke koperssw- king is volgens de bewirwSanan geen sprake. Alleen de autohandel 90hijnt eni ge hinder van de aangekondigde maat regel te ondervinden. Een casuïstisCh be leid met betrekking tot de verticale prijs binding een optreden dus van gevai tot geval leek de staatssecretaris on- Bü de replieken bleek dat het betoog van drs. Bakker de meerderheid van de Kamercommissie enigermate had gerust gesteld. Maar de heren Roolvink (a.r.), Meulink (a.r.). Scholten (cji.), Van Son (kath.v.), Nelissen (kath.v.) Portheine (lib.) toonden zich toch nog lang niet over de hele linie overtuigd. Over enkele weken zullen zij by de plenaire begro tingsbehandeling van economische zaken opnieuw uiting kunnen geven aan hun bezwaren. PERSONALIA Mevrouw E. Heinen-Grigioni uit Den Haag, voorzitster van de Neder landse afdeling van de „Vereniging Dante-Alighieri", die zich de versprei ding van de Italiaanse cultuur ten doel stelt, is door het te Rome gevestigde hoofdbestuur van deze internationale organisatie voor haar „onvergelijkelijke verdiensten" onderscheiden met een gouden medaille. Mr. A. R. Tammenoms Bakker, ambtenaar van de buitenlandse dienst derde klasse, is benoemd tot ambas sadeur in Turkije. Mr P. C. Witte, ambtenaar van de buitenlandse dienst der vierde klasse m bijzondere dienst, is voor de duur van zijn werkzaamheid aan de ambassade te New Delhi de persoonlijke titel van am bassaderaad verleend. Benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. F. Hasselman, technisch hoofdambtenaar voor bijzon dere diensten van openbare werken te Groningen:. D. ter Steege, hoofdboek houders-A bij het gemeentelijk reini- gingsbedrijf. Markt en Havenwezen te Groningen: G.G.D. en H. Olland uit Zwolle, directeur van G.G.D. aldaar. Met ingang van 1 maart is benoemd tot directeur van de strafgevangenis te Arnhem,- I. Godee, thans werzaam op het departement van justitie in Den Mr. J. M. D. Pieters is bevorderd tot referendaris in vaste dienst bij het mi nisterie van justitie. Mejuffrouw mr A. A. Berg is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arron dissementsrechtbank te Groningen. Mr. F. V. Gimbrère te Hoogezand- Sappemeer is benoemd tot kantonrechter te Winschoten. Mr. R. J. C. graaf van Randwijk is benoemd tot secretaris le klasse in tij delijke dienst bij het arrondissements parket te Dordrecht. H. P. Noppe te Haarlem is m.i.v. 1 december benoemd tot deurwaarder bij het kantongerecht te Leeuwarden. J. J. Meissner te Apeldoorn is be noemd tot notaris binnen het arroondis- sement Zutphen, ter standplaats Wijhe. Gisteren is de 3-jarige Jan A. W. Smits uit Horst op de Horsterdijk te Broekhuizen door een personenauto aan gereden Het jongetje was vrijwel op slag dood. Prof. clr. F. Hartog meent: Waarom worden arbeiders geen onderaannemers TTET bouwbeleid van de regering -U- oefent op verschillende punten ten dele zijns ondanks een gunstige invloed uit op de bouw prijzen. Het beleid wil in het alge meen teveel forceren, centraliseert waar het niet moet, laat centralisatie achterwege waar ze wel nodig i spant zich te weinig in om voor de loonvorming een bij het bouwbe drijf passend systeem te vinden. Tot deze conclusie kwam prof. dr. F. Hartog. hoogleraar in de economie aan de Rijksuniversiteit in Gronin gen. gisteren op een studiedag van de orde van Nederlandse raadgeven de ingenieurs in Utrecht. Hij sprak daar over bouwprijzen en bouwbe leid. 0%-er de lonen zei prof. Hartog. dat hy vermoedt dat een veel sterkere vei ging van het tijdloon op de bouwplaats door het tariefloon gunstig zou kunnen werken op de arbeidsprestatie en secundaire kernen zijh gedegradeerd, daarmee in het algemeen ook op de Leerlingen huishoudsch olen demonstreren op beurs (Van een onzer verslaggevers) T EERLINGEN van twaalf huishoudscholen zullen op 12 november in de Julianahal op het Utrechtse Jaarbeursterrein de buisvrouw demonstreren hoe men het best vleesschotels bereidt. Henri Eksteen. chef-kok bij het be drijfschap voor het slagersbedrijf, heeft van twaalf scholen de vier beste leer lingen uitgezocht. De demonstraties worden gegeven ter gelegenheid van de 17de Slagersbeurs- en vaktentoonstelling van het bedrijfschap. bouwkosten. Hij vroeg zich af, of het geen aanbeveling verdient, de arbeiders bü wyze van experiment voor zover enigszins mogelijk volledig te behan delen als onderaannemers en een ak koord met hen te sluiten over de prüs waartegen zü hun prestatie leveren. Prof. dr. W. J. van de Woestijne, hoogleraar in de economie aan de Tech nische Hogeschool in Delft, vroeg zich in zijn inleiding af, of de overheid wel een bewuste politiek heeft gevoerd ten aanzien van de trendmatige prijsstij ging. Dc huren zijn laag in vergelijking met de kosten. Maar als men de huren op een rendabel niveau brengt wordt het kopen van een woning aantrekke lijker. hetgeen weer leidt tot een grotere vraag en hogere nieuwbouwprijzen. Voorraad Prof. dr. A. Hendriks, hoogleraar in de bouweconomie aan de universiteit van Amsterdam en directeur van het economisch instituut voor de bouw nijverheid, verklaarde dat om het wo ningtekort in 1970 op te heffen er in dertien jaar tussen de 750.000 en 900.000 woningen aan de voorraad moeten worden toegevoegd. Hij vroeg zich af of in het kader van het algemene overheidsbeleid andere doelstellingen zwaarder hebben gewo gen dan de opheffing van het woning tekort Misschien heeft de woningbouw geen werkelijke prioriteit genoten, aldus prof. Hendriks. WIM BARY NIET NAAR EINDHOVEN Schouwburgdirecteur Wim Bary zal Tilburg niet verlaten. Met het bestuur van de stadsschouwburg te Eindhoven heeft hij enkele besprekingen gevoerd over de vacature voor directeur voor deze nieuwe instelling, maar de heer Bary heeft thans definitief laten we ten dat hij deze functie niet ambieert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9