Japan brak Russische hegemonie bij turnen NED. ACHTERVOLGINGSPLOEG VEROVERDE WIELERBRONS Zelfs geen zesde plaats voor Ned. hockey ploeg Geesink al gelukgewenst met titel TWEE „WINNERS" UIT DE RITMEESTER STAL RITMEESTER Tandemduo werd vierde Na adembenemend en spannend duel Jan en Peter Snijders bij judo uitgeschakeld 8 WOENSDAG 21 OKTOBER 196i Nieuws Radio en t.v. DONDERDAG 22 OKTOBER Radio Hilversum II: 6.30 Repor tages en beschouwingen. 7.45 Idem. 9.05 Samenvatting. 10.45 Reportage» en beschou wingen, 12.33 Idem. 7.30 n.m. Samenvatting. TV Nederland I: 6.15 Hoogtepun_ ten van de vorige dag. 10.30 Laatste nieuws via Syncom. Puntenklassement Na tien dagen luidt de stand in het landenpuntenklassement: Ver. Staten 483; Rusland 347%; Duits land 208; Japan 127%; Hongarije 120; Groot Brititanndë 105 Italië 104%; Polen 90; Australië 83; Franlcrijk 64; Roemenië 59%; Bulgarije 59%; Tsj. Slowakije 49%; Nederland 49; Turkije 36; Zweden 30; Canada 27; Zuid Slavië 22; Zwitserland 22; Iran 17%; Nieuw Zeeland 17 België 15%; Finland 15; Denemarken 13; Korea 11; Trinidad 9: Cuba 7; Jamaica 6; Ar gentinië 6; Tunesië 5; Ierland 5; Kenia 4; Brazilië. Ethiopië. Portugal, Mexico, Ni geria, India. Egypte elk 3; Afghanistan en Formosa elk 2; Ivoorkust. Oostenrijk, Chili, Spanje en Peru elk 1 pnt. BASKETBAL Zwak Korea verloor na leiding bij rust Het basketbaltoernooi In Tokio werd gisteren voortgezet met enkele wedstrij den voor de lagere plaatsen in de eind rangschikking. De uitslagen luiden: Voor de plaatsen 5 t.m. 8 Polen-Uru- guay 8269 3736); Italië-Zuid Slavië 7563 33—35). Voor de plaatsen 13 t.m. 16: Hongarije- Korea 9983 (3843); Canada-Peru 82— 81 <43—28). In de groepen voor de eerste vier plaatsen (Ver. Staten. Brazilië. Porto Rico en Rusland) en voor de 9e tot en met de 12e plaats (Mexico, Australië, Japan en Finland) werd niet gespeeld. Vreedzame Olympiade De 18e Olympiade van Tokio zal volgens velen de geschiedenis in gaan als de „vreedzame", zonder incidenten cn met Japanse nauw gezetheid voor de schematijden. Geen strubbelingen? Indonesië en Noord-Korea liepen weg voordat het begonnen was. Irak weigerde in de openingsstoet achter Israël te lopen. Een belang rijke vergadering van de Interna tionale Wielrenunie werd afgebro ken, omdat het bestuur wegliep. Een Spaanse bokser sloeg de scheidsrechter en werd voor het leven geschorst. Een Argentijn deed hetzelfde en werd voor drie jaar geschorst. En 8000 duiven gin gen bij de opening de lucht in, maar één bleef achter in het sta dion: hij is er nog. de nieuwsgie rige Charlie noemen ze hem. Succes voor Koel Schuuring, Ou cl kerk en Cornelisse DE Nederlandse medailleschat is verrijkt met een vierde bronzen medaille. Het was de Oranje-ach- tervolgingsploeg op de Olympische wielerbaan van Hachioji, die op uitstekende wyze een derde plaats voor zich opeiste en daarmee na de mislukte greep van Tie- men Groen het eerste Nederlandse succes op de baan bewerkstelligde. In de halve finale was ons nationale kwartet bestaande uit Koel, Schuuring, Oudkerk en Cornelisse kansloos tegen de sterke Italiaanse achter volgers. De Nederlanders maakten bovendien de minst snelle tyd van de vier halve-finalisten. Duitsland en Italië gingen over naar de finale en Nederland moest tegen Australië uitkomen in de strijd om het brons. De Australiërs maakten tegen Duitsland evenwel een tyd van 4.40.28; Nederland in de strijd tegen Italië 4.41.02. Dat gaf de Nederlandse ploeg evenwel een extra prikkel, met als gevolg dat een overtuigende zege op Australië werd geboekt, hetgeen de bronzen plak opleverde. Minder gelukkig was het Nederlandse tandemduo Aad de Graaf/Piet v. d Touw. De Rotterdams/Haagse combina tie had zich via overwinningen op En geland en Tsjechoslowakye geplaatst in de halve finale. Toen bleek het Russi sche koppel Bodnieks/Logunov echter een onoverkomelijke hindernis, want in beide manches zegevierden de Russen. Samen met het Duitse duo Kobusch/ Fuggerer moest daarna worden gestre den om de bronzen medaille. Ook al was het verschil gering, niettemin won Duitsland beide manches, waardoor het Nederlandse tandempaar evenals in Ro me het koppel Gerritse/Paul met een vierde plaats genoegen moest nemen. Tevredenheid Ondanks het falen van Tiemen Groen zal na afsluiting van de Olympische baanwedstrijden, die vandaag ondanks een dreigende regenlucht vlot konden worden afgewerkt, tevredenheid heer sen. Als enige wieleractlviteit wacht nu morgen nog de wegwedstrijd, waar in een kansberekening tevoren vol maakt uitgesloten is, omdat daarvoor te veel factoren een rol spelen, hoewel de uitstekende vorm van het kwartet Karstens-Zoet-Pieterse-Steevens het al lerbeste doet hopen. Achtervolging Dat er voor de Nederlandse achler- volgingsploeg geen goud zou uitkomen, lieten wij gisteren reeds uitkomen. De Duitse wereldkampioenen, die uiteinde lijk met miniem verschil voor Italië de Olympische titel greep, vormden samen met de Azzuri een klasse apart. Dat bleek ook wel in de halve eind- wedstrijden. Het Duitse kwartet' Claesges, Sterg, Henrichs en Link finishte ruim twee seconden eerder dan de Australiërs met de uit Nederland geëmigreerde Vogels in hun midden. Het verschil tussen Ne derland en Italië was zo mogelijk nog groter. De Nederlanders namen vankelyk een kleine voorsprong op de Italianen. Deze werd evenwel in de der de ronde teniet gedaan. Half-koers na men de Italianen echter een voorsprong, die uiteindelijk van beslissende aard is gebleken. Deze groeide zelfs uit tot meer dan vijf meter en toen Koel, die dus in de ploeg was gehandhaafd, moest lossen sloegen de Italianen 'definitief hun slag. De Italianen noteerden eer tijd van 4.37.98, Nederland ruim vier se conden meer: 4.41.02. Verrassing Met die tijd in gedachten was het toch nog een verrassing dat het brons uitein delijk naar Nederland ging. Het ver schil met Australië was evenwel mi niem, nog geen halve seconde. Beide ploegen hadden een snelle start en na de eerste ronde was er totaal geen verschil Toen begonnen de Nederlan ders aan hun opmars, wetend dat zij in het slot van de rit een voorsprong moes ten. hebben, omdat zij het dan zonder Koel zouden moeten stellen, die ander- De Nederlandse achtervolgings- ploeg, die de bronzen medaille won van links naar rechts: Koel. Jaap Oudkerk, Henk Cornelisse en Cor Schuuring, aangemoedigd Jan Derksen. De grote strijd om de turnhegemonie is door de Japanners gewonnen Vóór Rusland. Zowel in het landenklassement als in de individuele rang schikking waren zij superieur. De grootste Japanse troef was de 21-jarige Yokio Endo, die met een totaal van 115.95 punten het Olympische goud veroverde. Op de tweede plaats kwamen ex aequo de Japanner Shuji Tsurumi en de Russen Boris Shaklin en Victor Lisinsky, die met ieder 115.40 punten, beslag legden op het zilver. Ook de teamwedstrijd was voor Japan dat met 577.95 punten 2.50 punten voor bleef op de Russen. Op de derde plaats kwam Duitsland met 565.10 punten. Het duel tussen de Japanse en Russi sche turners in Tokio is adembenemend geweest. Zij lieten staaltjes van hun kun nen zien zoals nog nimmer vertoond. In de oefeningen waren moeilijkheidsfacto ren opgenomen, die aan het ongelooflijke grensden. Een van die hoogtepunten was de paardesprong van de Japanner Yama- shito, die twee oefeningen beloond zag met 9.8 en waarvan een Zwitserse schéidsi-echter een sprong zelfs met een „10" beloonde. Tegen het einde van de „tweekamp" begonnen de zenuwen een woordje mee te spreken. De spanning was voelbaar en de 4000 toeschouwers, die de hal tot de laatste plaats bezet hadden, keken ge spannen naar de verrichtingen van de grote concurrenten. Drie man tiveede Plotseling aarzelde het Japanse feno meen Endo bij de paardoefening De af sprong werd niet zuiver. En luttele se conden later kwam Titof tijdens de vrije oefeningen bü het maken van een salto met *Un hoofd op de vloer. De uitspraak van de jury. die bijna 10 minuten nodig had: Endo 9.1 en Titof 9,2. Voor Takashi Ono. de grote voorganger van de huidige Olympische kampioen Yokio Endo, waren deze Olympische Spe. len de finale van zijn turnloopbaan in de wedstrijdsport. Met zijn 33 jaar heeft hij toch nog een wereldprestatie geleverd tegen zijn veel jongere tegenstanders door als elfde in de individuele klasse te eindigen. Helaas kon hij zich niet meer voor de volle honderd procent geven. Ono had een blessure aan zijn bovenarm, die hem ondanks injecties en bestralin gen, veel last bezorgde en hem van een hogere klassering afhield. Een zeldzaamheid ln de geschiedenis van de Olympische turnsport is zonder twjjfel dat drie man. een Japanner en twee Russen, met precies hetzelfde aan tal punten (115.40) tweede ex aeqno ein digde. De turnwedstrijden zyn een pure de monstratie geweest van de Japanse en Russische superioriteit ten opzichte van de andere deelnemende landen. Uitslagen De uitslag van de individuele wedstrij den bestaande uit zes verplichte eD zes vrije oefeningen luidt: 1 Endo (Japan) 2 Tsurumi (Japan) 3 Shaklin (Rusl.) 4 Lisinsky (Rusl.) Menichelli (It.) verpl. vrij totaal 58.30 37.65 115.95 57.80 57. 57.60 57HR1 57.65 57.75 115.40 57.30 57.85 115.15 6 Yamashito (Japan) 57.40 57.70 115.10 7 Cerar (Zd SI.) 57.30 57.75 115.05 8 Hayata (Japan) 57.20 57.70 114.90 9 Mitsukuri (Japan) 57.40 57.40 114.n 10 Leontyef (Rusl.) 57.15 57.35 114.50 11 Ono (Japan 57.60 56.1 12 Tsapenko (Rusl.) 57.10 57.: 13 Titof (Rusland) 57.50 56.85 114.35 14 Diomidof (Rusl.) 57.25 56.95 114." 15 Fulle (Did) 56.85 57.25 114.10 De uitslag van de teamwedstrijden luidt: 1 Japan 577.95 pt„ 2 Rusland 575.45, 3 Duitsland 565.10. 4 Italië 560.90, 5 Po len 559.50. 6 Tsj. SI. 558.15, 7 V S. 556.95. 8 Finland 556.20, 9 Hongarije 555.70. 10 Bulgarije 555 65 maal zou afhaken. Het verschil bedroeg na drie ronden acht meter, waarbij vooral Oudkerk en Schuuring het zware werk deden en steeds voor een hoog tempo zorgden. Toen op de helft van de rit een voorsprong van twaalf meter was opgebouwd leek de strijd be slist Australië kwam evenwel heel sterk terug en liep praktisch geheel in, ondanks het feit dat het Brislin lieten lossen. Intussen had bij de Nederlanders Koel afgehaakt. Het kwam op de sprint aan en tot grote vreugde van de Ne derlanders op de tribune bleek de eind sprint van Oudkerk, Schuuring en Cornelisse net iets flitsender dan die van de Australiërs, waardoor het zware werk van dit dappere Nederlandse wie- Ierkwartet met een Olympische plak as beloond. Het is een felicitatie waard. Ander maal bewees de Nederlandse wieler ploeg dat zij bijzonder goed ook men taal is voorbereid op de Spelen Tokio. Resultaten Ploegenachtervolglng, eerste halve fi nale: 1. Duitsland (Claesges, Streng. Henrichs. Link) 4.38.19; 2. Australië (Baird. Brislin. Browne, Vogels) 4.40.28. Tweede halve finale: 1. Italië (Testa, Montovani, Rancati, Roncaglia) 4.37.98; 2. Nederland (Koel, Oudkerk, Schuu ring. Cornelisse) 4.41.02. Finale: 1. Duitsland 4.35.67; 2. Italië 4.35.74. Om de derde en vierde plaats: 1. Ne derland 4.38.99; 2. Australië 4.39.42. Tandems, eerste halve finale: eerste manche: 1. Duitsland (Klaus Kobusch. Willy Fuggerer) 10.90; 2. Italië (Sergio Bianchetto/Angelo Damiano)tweede manche: 1. Italië 11.03; 2. Duitsland. Daarmee was een belle noodzakelijk ge worden. De uitslag daarvan was: 1. Ita lië; 2. Duitsland. Tweede halve finale, eerste manche: 1. Rusland (Iwan Bodnieks/Viktor Lo- gunof) 10.78; 2. Nederland (Aad de Graaf/Piet van der Touw): tweede manche.- 1. Rusland; 2, Nederland. Finale, eerste manche; 1. Rusland 10.80: 2. Italië: tweede manche: 1. Italië 10 85: 2. Rusland; belle; 1. Italië; 2. Rusland. Om de derde en vierde plaats, eerste manche: 1. Duitsland 10.98. 2. Neder land; tweede manche: 1. Duitsland 11.04; 2. Nederland. Jan en Peter Snijders, de twee ling-broers uit Eindhoven, hebben het erepodium in het Olympisch judo toernooi niet kunnen bereiken. De 21- jarlge judoka's, die beiden in de mid- dengewichtklasse uitkwamen, werden nog voor de werkelijke strijd om de medailles was "begonnen, uitgescha keld. Jan als eerste >n de achtste finale door de Europese kampioen, de Fransman Lionel Grossain; Peter in de kwart-finale door de 23-jarige Duitser Wolfgang Hofmann. In de imposante Budokan-hal kwam Peter Snijders als een van de eensten onder de 25 deelnemers op de mat. Het gevecht tegen de Thailander Sirihasema duurde slechts kort. Met een armworp en een houdigireep besliste onze land genoot de strijd in 2 min 46 sec. in zijn voordeel. Zijn volgende tegenstander was de Vietnamees Thai Thuc, die al partij was vooj- de technisch en agressieve Eindlhovenaar. Met ouohtiigari bracht Peter Snijders hem op de mat. Slechts 1 min en 6 sec stond hij zijn strijdperk. Hoopvolle start Ook Jan Snijders had een hoopvolle start. De Brit Hoare, die daarvoor al het onderspit had moeten delven tegen Grossain, werd na ruim vier minuten geveld. Na een aanval van zijn tegen- stander te hebben overgenomen, maakte hy het gevecht af met een ouchlgaeshi. Lionel Grossain. de Europese titel houder werd zijn volgende tegenstander. De opgave was te zwaar. Ofschoon Jan Snijder goed partij gaf, moest hij zich toch voornamelijk tot verdedigen be perken. Na bijna zes minuten besliste Grossain de strijd in zijn voordeel met Hoop op Peter Jan Snijders was daarmee uitgescha keld. Alle hoop was nu gevestigd op zijn broer Peter, die ln de kwart-finales tegenover zich kreeg de Duitser Wolf gang Hofmann. student aan de Sport- hochschule te Keulen, die van 1961 tot 1963 de judosport aan de wereldberoem de kodokan in Tokio oefende. De sterke Duitse kampioen, die daar- jor al de Fransman Jacques le Berre de Costaricaan Madrigal op over tuigende wijze had verslagen, ging als favoriet de mat op. Hij heeft echter eerst een achterstand, opgelopen door een geslaagde beenworp (half punt) van Peter Snijders, moeten verwerken, voor hij de halve finales kon bereiken. Na dat Snijders zijn halve winstpunt had gescoord, poogde hij zich aan de strijd te onttrekken. Waarschuwing Steeds weer trok hy zich terug in dezelfde hoek cn dan kwam hij daarna veelal buiten de mat. Na een v schuwing van de scheidsrechter trok Snijders opnieuw ten stride. Hij kon de rem er niet opzetten. „Dom, wanneer je al op winst staat", aldus Anton Geesink. „De'afstand was nog te lang bijna negen minuten om tegen zo'n sterke knaap als Hof mann het gevecht te blokkeren", aldus de mening van coach G. Koning. Na 3 min en 10 seconden was het' gebeurd Onze landgenoot werd volkomen ver- Hofmann, aar werd. Japan veroverde in het middengewicht :n tweede gouden judo-medaille door Isao Okano, die in de finale Wolfgang Hofmann versloeg. Hofmann kreeg de zilveren medaille. Bregman (VS) cn Eui Tae Kim (Korea) kregen beiden -en bronzen medaille. VOLLE YBA L-DAMES Eerste winst van Amerika: 3-0 In het volleybaltoernooi voor dames werd vandaag maar één wedstrijd ge speeld. Amerika won met 3—0 van Korea De setstanden waren 15—7, 15—13, 15—13. De stand luidt thans: Rusland Japan Polen Roemenië Verenigde Staten Zuid-Korea 4 4 0 8 12— 0 4 4 0 8 12— 1 4 2 2 4 7— 4 2 2 4 7— Ras is onmiskenbaar. Ras zit niet in het formaat. U herkent het in de heerlijke Pikeur, maar ook in de geurige Riant. Twee „volbloed" Ritmeesters. Geen vechtlust meer legen Kenia (1 - 3) De Nederlandse hockeyploeg heeft vanmorgen niet meer de vechtlust en strijdbaarheid kunnen opbrengen, die nodig was om een plaats in de of ficiële eindklassering van zes landen te verdienen. In een wedstrijd om de bezetting van de vijfde en zesde plaats verloren onze landgenoten met 1-3 van Kenia, dat bij rust met 1-0 achterstond, na het beëindigen van de of ficiële speeltijd had gelijk gemaakt (1-1), doch in de verlenging twee doel punten scoorde. De Oranje-ploeg was door de ongelukkige wedstrijd tegen India, die een einde maakte aan de kansen op Olympische medailles, zo aangeslagen dat tegen Kenia geen normaal spel meer kon worden ont wikkeld. Met uitzondering van enkele vlagen et aardige aanvalsacties. was het ronduit een slechte party, die de Nederlanders ten beste gaven. De verdediging en de middenlinie speelden onzeker en slordig alleen doelman Boks kon zich lange tijd in grote stijl handhaven. Dat twee van de doelpunten van Kenia in buitenspelpositie werden gescoord, doet niets af aan het feit, dat Nederland in deze trieste ont moeting nauwelijks boven het spel van een promotie-klasser uitkwam. Er werd slecht geplaatst, slecht gestopt en het oositiespel op het middenveld was in taktisch opzicht zwak. Overmacht Kenia Kenia nam al vroeg in de eerste helft het centrum volledig in bezit en hand haafde die overmacht tot het einde toe. In de 17e min. werd een zuiver doelpunt van Kenia afgekeurd en vanaf dat ogen blik had het Nederlandse elftal een tijd lang het beste van het spel. Vier minuten voor rust opende midvoor Zweerts de score met een mooie goal, nadat het eerste schot uit een lange hoekslag was afge- In de 3e minuut n: de gelijkmaker van midvoor Egbold Zweerts passeerde de hervatting kwam de snel doorgelopen Fernandez. Frank even later met een schitterende solo-actie vier verdedigers van Kenia, maar zijn schot werd gestopt cn weer een minuut later hield de rechts back van Kenia een bal uit een straf- corner van Nederland met de voet tegen, doch de Indiase scheidsrechter had deze overtreding niet gezien. Kruit verschoten Hierna bleken de Nederlanders al hun kruit te hebben verschoten. Kenia werd sterker en kon door vele dekkingsfouten in de Nederlandse defensie steeds verder opdringen. Het slaagde er echter niet ir te doelpunten, zodat na de officiële speel tijd de stand nog 1—1 was, hetgeen eer verlenging noodzakelijk maakte. In deze verlenging kwam een snelle be slissing tot stand. Eerst scoorde rechtsbin nen Leo Fernandez in de eerste minuut uit een voorzet van rechts en daarna maakte zijn broer Egbold Fernandez, na dat van speelhelft was gewisseld, er 3—1 van. De Nederlanders hielden daarna nog ijverig vol. maar de ijver ging niet ge paard aan kwaliteit. Enkele minuten later was het Olympisch toernooi 1964 voor onze landgenoten verleden tijd geworden. In de kleedkamer werd na afloop aan Theo van Vroonhoven een cadeau over-i De grootste aandacht voor totaal hebben wij meer dan alleen om een Nederland en voor Japan bU 800 kaarten ontvangen. Een vinden voor zij het judo gaat natuurlijk uit fijne brief kreeg Ik van de Zijn vrouw zit er naar dc „vaste" finale tussen zevenvoudige Europese kam- bij en laat hem Anton Geesink en Akio Kami- pioen, de Fransman Jacques maar straks. naga. de Herd, die my nu al geluk- avonduren dc finale tussen WÊH Anton Geesink. die zich wenst met de Olympische ti- Anton Geesink cn Akio Ka- moest toezien hoe vervolgens uitlaatklep te het land van de leermeesters, zijn carrière in het judo- n nervositeit die. nog steeds niet kan ver- land by uitstek de hoogste nu nog rustig kroppen dat hy in 1961 in de eer te behalen. Iedereen, die maar begaan, kwart-finales van de wereld- Nederlands denkt, ziet naar In de kampioenschappen in Parijs deze strijd uit. •erslagen cn hjdeHjk Anton Geesink nog het Sone meest- want hy voelt zich pas en in z'jn element als hy zijn te- de genstander bij de kraag van zitten om toch maar niets te *yn k,m<>no *an vatten. Dan Anton Geesink praat missen van het grote gevecht. De ander, die naar Tokio is immers gaat het erop of er- praat maar, enkel en Twee giganten. De een uit gekomen om nog eenmaal in onder. sterk op deze wedstrijdenreeks tel. Al die mensen geloven in minaga daar rekent ieder- zijn landgenoten Koga concentreert. Is nerveus en mU en dat is een zwaar te een immers al op zal plaats met een Uchi Mata zou liever vandaag dan mor- dragen last, want denk erom. vinden, dan zal zij op het houdgreep smadelijk gen beginnen. die Japanners zijn niet voor uiterste randje van haar stoel mat terechtkwamen. „Wy krijgen de gekste brie- de poes", ven uit Nederland, waarin ons En moed wordt ingesproken. In maar handigd, omdat hij zyn zestigste inter landwedstrijd had gespeeld. De stemming was echter beneden het nulpunt gedaald In de tweede wedstrijd voor de toewij zing van de vijfde en zesde plaats heeft Duitsland een 51 overwinning op Japan behaald. Bij rust leidden de Duitsers reeds met 31, In de eerste halve finale zegevierde de Olympisch kampioen Pakistan met 30 over Spanje na een 10 ruststand In de tweede finale won India met 31 van Australië, dat reeds bij rust met 3C achterstond. De finale van het hockey- toernooi zal dus gaan tussen Pakistan es Op 4x100 meter Poolse dames bleven Amerikaanse voor De Amerikaanse meisjes Willy en Marilyn White. Wyoma Tyus en Edith McGuire moesten op de 4 maal 100 m estafette het goud aan dc Poolse ploeg laten. De Poolse meisjes wonnen in d« nieuwe wereldrecordtijd van 43.6 sec Amerika bleef Groot-Brittannië met 0.1 sec voor: 43.9 tegen 44 sec. Wereldrecord: Polen 44.2 (Lodz 13-9-64) Olympisch record: Ver. Staten: 44.4 (Rome 1960). 1 Polen (Teresa Ciepla, Irena Kirszen- stein, Halina Gorecka, Ewa Klobukows-j ka) 43.6 (nieuw wereld- en Olympisch i record). 2 Ver. Staten (Willy White. Wyoma Tyus, Marilyn White. Edith McGuire) 43.9. 3 Groot Brittannië (Janet Simpson, Mary Rand, Daphne Arden. Dorothy Hy- man) 44. 4 Rusland (Galina Gaida, Renata Latse, Ludmilla Samoteseva, Galina Popova) 44.4; 5 Duitsland (Karin Frisch, Erika Pollmann, Martha Pensberger. Jutta Heine) 44.7 sec; 6. Australië (Diane Bo- wering, Marilyn Black. Margaret Bur- vill, Joyce Bennett) 45.- sec; 7. Honga rije (Erszebet Bartosz. Morko Nemesha- zi, Antonia Minkacsi, Ida Such) 45.2 sec; 8. Frankrijk (Mariene Canguio. Danièle Gueneau, Michele Lurot, Denise Gue* rard) 46.1 sec.' Zaalhandbal De houder van de Europa-cup zaalhandbal Dukla Praag, die een tournee maakt door West Europa, heeft gisteravond in Roermond een wed strijd gespeeld tegen een Zuidnederlands herenteam dat versterkt was met de nationale doelman Van Noesel (Swift. Arnhem). Dukla won de ontmoeting met I 256, nadat het bij rust al een voor sprong had van 11—3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 8