Gulle giften voor ANTWOORD '64 Trombosedienst nam in A.Z. nieuw complex in gebruik i Te kust en te keur Zilveren jubileum Leids Instituut Nabije Oosten ZATERDAG 17 OKTOBER 19(8 Feestdag voor Rode Kruis in Leiden en )nZaterdag ce' feugdgebouw Breestraat 19, 8 uur: ref. Jeugdverband, volksdansen, leugdgebouw In den Moriaen, Hoog- idse Kerkgracht 44, 7.30 uur: Herv ïgerensociëteit, „Misdaad in donke: iden". )en Haag: Schouwburg, 8.15 i agsche Comedie met „Celestina". icheveningen: Kurzaal, 8 uur: Natio- il Jazzconcours. Zondag lehoorzaal, 10.30 uur: bijzonder Ker- werk Herv. Gemeente, dr. P. loonheim over „Drijvend geluk". J, ijksmuseum Volkenkunde, 3 is; „Wij Surinamers" en „Rijst", iing dr. G. D. van Wengen. Maandag Lula Acad. Ziekenhuis, den en omstr. Ned. Roode Kruis, reiking plaquettes en penningen a< Sta iors. iebouw Ons Honk, Rooseveltstraat k Telderskade, 7.30—9.30 uui den Tuinbouw en Plantkunde, emschikken en -binden, ak it. Antonius-clubhuis. 8 uur: contact- ind Bond van Speeltuin-verenigingen ir Leiden, uitreiking aan enkele teltuinvrienden van de NUSO- Dinsdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Chr. orato- mvereniging Ex Animo, lustrum- _jr icert, uitvoering van oratorium Judas it njccabaeus van G. F. Handel, Nelly der Spek sopraan, Wilh. Matthès Charles Holland tenor, Ruth Pos Max van Egmond bas. Hans nan cembalo en Residentie- nerorkest. )e Lakenhal, 8 uur: K. en O.-studie- Gfsus moderne beeldhouwkunst tmet chi tation, trein 19.19 uur: afd. Leiden an i. Chr. Reisvereniging, vertrek "J_°I 1 Haag voor bezoek aan tentoonstel- van bijbelse diorama's in de Wil- ^Iskerk, Nassaulaan 12. •eref. jeugdhuis, Breestraat' 19, 7 tot ir: spreekuur Chr. Emigratiecentrale adhuis, 78 uur: zitting Bouwfonds Gemeenten orte Mare 26a, 7.15 uur: ruilavond Philatelist. s Centrum, Hooigracht 84. 8 uur: Grunnegerlaand, jaarvergadering, tation, 8.30 v.m.; afd. Leiden Ned. Reisvereniging, vertrek naar Ve- iw«,e voor herfsttint'entocht (vertrek Noordwijk aan Zee om 8 uur). >cn Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: ,T emble met „De bruiloft va len Haag, Diligentia, 8 uu hi artet voor de Vereniging itiziek. kri Woensdag Itadhuis. ingang Vismarkt, 8 Jeugdparlement, debatavond jijèrtzaken. ukjijsmuseum Volkenkunde, Steenstraat opening tentoonstelling „On- drukking en verzet" door prof. dr. D rector magnificus der uni- oshuis (achter Hoflaan 76). 7.30 tot r: Herv. wijkgemeente Boshuizer- sociëteitsavond. nouck Hurgronjehuis, Rapenburg 61. 1( lur: K. en O.-cursus „Moderne stro nt '8en in de filosofie". ;t ifjeine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afd Ned. Ver. van Huisvrouwen, toli ng over het bedrijfschap voor het teg [ersbedrijf, bak- en braaddemonstra- eri leref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 u.: Leiden Tuinbouw en Plantkunde, vergadering. kgstgcest, Rijnlands Lyceum, M. H. ^«Jmplaan 1, 8 uur: afd. Oegstgeest. K ïrsus ..De situatie achter het Gordijn". en Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Comedie met „Een afgehouwen TiW Donderdag :ref. jeugdhuis, Breestraat 19, 2.30 ur (gesloten van 6 tot 7 uur): chr. geref. vrouwenvereniging van de kerkrestauratie, tadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O-con- (Meesterserie), Residentie-Orkest Cath. Gayer, sopraan, Ernst Haef- tenor, het Ned. Madrigaalkoor en Haags Matrozenkoor. 'en Haag, Diligentia, 8 uur; Hans hter Haaser, piano. Vrydag rri lcrcf jeugdhuis, Breestraat 19, 2.30 ur (gesloten van 6 tot 7 uur): chr. geref. vrouwenvereniging bate van de kerkrestauratie. Varmond: Huis te Warmond. 4 uur: ingst door het curatorium t.g.v. vol, ig van de restauratie. :alt test. Den Burcht, 8 uur: Stichting ierpd van bestuur Bouwbedrijf, uitrei- vakdiploma's, c^cademiegebouw. 4 uur; inauguratie J. Bastiaans, gewoon hoogle- de psychiatrie. ,fe( >en Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 u.: "tsche Comedie met ..Celestina" Haag, Diligentia, 8.15 uur: Haags identencabaret. Zaterdag ïeref. jeugdhuis, Breestraat 19. 8 u.: ref. Jeugdverband, filmavond, ver- nii iing van „Zij waren allen schuldig" Stationsplein. 13.40 uur: afd. Leiden Ned. Natuurhist. Vereniging, ver net bus 43 naar landgoed Rust en J^gd te Wassenaar voor paddestoelen- j ar en aai Sn ^ierv. jeugdgcbouw. Hooglandse Kerk- 44. 8 uur: jongerensociëteit ipiade 1964. Haag. Diligentia. 2.15 uur: to ngroep Arena met „De prins uit het iden". Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 u agsche Comedie met „Kinderen van ion". verminderd Alleen Nederland De Zwitserse dr. Loellger, die hoofd van deze dieuï Is, vertelde dat alleen Nederland zo'n dienst heeft, omdat men LEIDEN De trombosedienst van de afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandse Rode Kruis heeft gistermiddag op het terrein van het Academisch Ziekenhuis een nieuw complex met werkruimten en labo ratorium in gebruik genomen. De opening werd bijgewoond door dr. Goed- bloed namens het college van curatoren van de rijksuniversiteit, prof. dr. Goslings (namens de faculteit geneeskunde), dr. Jongsma (geneesheer- directeur Academisch Ziekenhuis) en vertegenwoordigers van het depar tement Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering van de ge neeskunde en het kringbestuur van het Rode Kruis, alsmede de centrale commissie van de trombosedienst. Een zuster voor 95.000 mensen De trombosedienst werd 15 november 1956 in Leiden opgericht, aldus prof. dr. P. J. Gaillard, die dc opening verrichtte. De fundamenten waren reeds eerder in het A.Z. gelegd. Vervolgens gaf prof. Gaillard een overzicht van de groei deze dienst, die begon met één zuster (op de flets), zuster E. M. van Dijk, gebied met 95.000 inwoners. Binnen afzienbare tijd zal het gebied van de dienst echter een inwonertal hebben van 350.000, wanneer c ging in Nieuw Vennep zal worden ge realiseerd. Thans wordt het grote ge bied door tal van zusters oewerkt. Drie er van zijn steeds op weg in een auto, terwijl een ander deel de werkzaam heden in de stad Leiden nog per fiets afhandelt Sterk toegenomen Ook de werkzaamheden van de dienst zijn enorm toegenomen. Werden in 1957 568 patiënten geholpen, in 1963 waren het er 2546. Het aantal verrichtingen liep in die periode op van 6500 tot 59.000 behan- delingen. Prof. Gaillard wenste dr. E. A. Loeliger en diens staf veel succes. Vervolgens sprak dr. Jongsma. Hij was verheugd over de prettige samenwerking het Rode Kruis lós van alle histori sche gronden Dat het Academisch Zie kenhuis geen bedrijf is, achtte hij nu wel bewezen. „Anders hadden we de trom bosedienst wel gemeden." Hij hoopte, dat dienst nog lang werkzaam zou mogen blijven, zodat het aantal opnamen van Haarlemmerstraat 207 Onze zaak is gesloten vanaf maandag 19 oktober tot en met woensdag 28 oktober. Wij OPENEN ONZE NIEUWE ZAAK HAARLEMMERSTRAAT 181 (hk Hooglandse Kerksteeg) op donderdag 29 oktober 's middags om 3 uur. I er minder conservatief staat tegenovi het werk van de zusters. De trombosi dienst behandelt patiënten thuis, zonder daarbij de huisarts of specialist con rentie aan te doen. De zusters komen huis, nemen de bloedproeven en stellen zich volkomen op de hoogte van de toe stand, leefgewoonten en lichamelijke con ditie van de patiënt. Aan de hand van deze bevindingen ei de resultaten van de trombosetest. waar voor zuster Van Dijk als waarnemend hoofd van de dienst met haar assistentes verantwoordelijk is, worden door dr. Loeliger en dr. Hensen de doseringen ter bestrijding van de bloedstolling voorge schreven. Een en ander kan in het ni complex, dat vele malen groter is dan de ruimte waarin men voorheen moest wer ken, veel gemakkelijker en efficiënter ge. schieden. LEIDEN Het curatorium van de Stichting Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden vierde gisteravond het 25-jarig bestaan in een bijeenkomst aan het Noordeindsplein. Aaanwezig waren mr. Th. H. Bot, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en vele huidige en oud-hoogleraren van de Leidse universiteit Den Haag, Diligentia. 8 uur: Albert Vogel voor de honderdste keer in zijn one-man-show „Van en over Coupe- is". Schevenlngen, Kurzaal. 8.15 uur: Rë- sidentie-Orkest met solisten. Scheveningen. Op Gouden Wieken. 8 ar; Amsteltoneel met „Valstrik voor ;n man alleen". Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Centraal, Breestraat 74, telef 20552, en de apotheek Van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp. De Oegstgeester- apotheek is op zondag 18 okt. gesloten /an 8 tot 24 uur. De apotheek Voor- ichoten is op zondag 18 okt. gesloten /an 8 tot 22 uur Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): donder dag: Het naakte eiland (a.lJ: vrijdag es zaterdag: Amerika zonder masker <14) maandag: Orfeu Negro (18): dinsdag en woensdag: De Nacht (18). 9.15 uur): Mensen i i 9.15 uur): Te rijk -n 9.15 uur): Universo Lido (2. morgen (14). Luxor (2.30. 7 e los te lopen (14). Rex (2.30, 7.15 di notto (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): donderdag Het zevende zegel (18); vrijdag en zater dag: Als in een donkere spiegel (18); zondag en maandag: De avondmaalsgas- ten (18): dinsdag en woensdag: De grote stilte (18). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18). Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoon stelling „Onderdrukking en verzet", var 21 okt. tot en met 1 nov. (maandag tot zaterdag van 10 tot 17 uur en zondag 13 tot 17 uur, van 15 tot 15.45 uur vertoning van documentaire film over concentratiekamp Sachsenhausen, be halve op zondag). De Lakenhal: tentoonstelling Jonge Nederlandse kunst, van 10 okt tot 2 no vember. De Ruif. Janvossensteeg 59: tentoon- itelling van tekeningen, etsen en schil derijen van Maronier (van 3—31 oktober 1218 uur, vr.'.dag, zaterdag en zon- van 1224 uur). Lakenhal. Oude Singel: tentoon stellingen van schilderijen en tekemn- egen van Theo Lohmann (van 25 sepl tot 26 oktober) Taveerne Tastevin Beestenmarkt 14 tekeningen van Frans Pieck (van 26 sept tot 26 oktdagelijks van 16.3024 jr bovendien vrijdags tot 1 u 's nachts» Boerhaavezaal. Lange Vrouwenkerk- koorsteeg: tentoonstelling van schilde rijen en gouaches van Willem F. Bred- dels (geopend van 10 tot 24 okt-, dage- 14—17 en van 19—21 uur, za- zondag van 14 tot 18 uur) kunstzaal Heuff. Hoflaan 7 tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Cees van IJsseldijk en kera miek van Ravelli (van 17 okt. tot en met 10 tot 1 7uur, boven dien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur (op zondag alleen na afspraak). Het instituut werd op 19 augustus 1939 opgericht door dr. A. A. Kampman, de huidige directeur-secretaris, n.a.v. stelling die een studiegenoot in proefschrift poneerde. Dat de opzet het instituut, nl. door wetenschappelijk en cultureel onderzoek de kennis Nabije Oostente bevorderen, volledig ge slaagd is, blijkt wel uit de wereldfaam die de instelling op het ogenblik geniet. Oriëntatisten en archeologen uit de hele wereld komen in Leiden lezingen hou den. Istanboel Voor dr. Kampman was het ben zijn eerste studiereis zonder meer duidelijk, dat ook in het Oosten een dergelijke in stelling moest verrijzen. Dit plan werd 1958 verwezenlijkt met de oprichting ht -Nederlands Historisch Instituut Istanboel. Dr. Kampman richtte ook de hele bi bliotheek in; 250 exemplaren waren ei het begin en nu zijn er 25.000. Op dit ogenblik streeft de stichting ei sectie voor het moderne Nabije Ooten snel te ontwikkelen. Burgemeester jhr. F. H. van Kinschot sprak in zijn fuctie van president-cura tor enkele woorden ter inleiding. Hij stelde de sameriwerking met de Leidse universiteit, die in het begin een nogal afwachtende houding had aangenomen, zeer op prijs. Prof. mag. dr. J. P. M v d Ploeg op, voorzitter van het wetenschappelijk cu ratorium, besprak de bescheiden rol, die dit curatorium inneemt als raadgever bij wetenschtppelijk onderzoek. Dr. A. A. Kampman haalde vervolgens herinneringen op. Tot slot wees hij op het belang van de diplomatieke betrek kingen met landen in het Nabije-Oosten. Uit deze betrekkingen met bijv. Grieken land. Perzië. de Ver Arabische Repu bliek en Turkije) zijn reeds waardevolle wetenschappelijke en culturele manifes taties voortgevloeid. Hij hoopte vurig, dat dit met Libanon en Syrië spoedig ook het geval zou zijn. Tot slot sprak minister Bot zijn be wondering voor de stichting uit, die zich toch zonder rijkssubsidie staande heeft weten te houden. He apprecieerde vooral het initiatief tot het houden van assyriologische congres- Uit Hazerswoude: f 8424 HAZERSWOUDE In verband met eigen plannen heeft de Geref. Kerk aan „Antwoord '64" niet meegedaan De Her vormde Gemeente bracht tot dusver f 8424 bijeen. Zoeterwoiide antwoordde met f 4.291 ZOETERWOUDE De bescheiden Hervormd? Gemeente alhier heeft voor Antwoord '64" gisteravond een bedrag 'an f 4291 bijgedragen De gróeiS'Aïere- foroieercien werd vanLeiden uit, bena^ derd Collecte in Chr. Geref. Kerk LEIDEN Een collectie in de Chr. Geref. Kerk alhier, niet rirect verband houdend met de kerkbouwactie Antwoord '64, heef; f 1106 opgebracht. Meer dan anderhalve ton uit Leiden voor de kerkbouwactie (Herv. en Geref.) LEIDEN De Hervormde Gemeen te heeft gisteravond voor de kerk bouwactie ongeveer ƒ86.000,bijeenge- gebracht en de Geref. Kerk, waaronder ook de in Zoeterwoude verspreid wo nende Geref. gezinnen ressorteren, f 66.000. Tezamen dus f 152.000. Er is uit Leiden ook een groot aantal bedra gen via de giro rechtstreeks naar Den Haag gegaan, zodat niet is te zeggen hoeveel onze stad in totaal aan Ant woord '64 bijdraagt. Dat geldt uiter aard voor alle gemeenten. Luth. Gemeente: f2.885 LEIDEN „Antwoord '64" heeft in de Lutherse Gemeente voorlopig f 2885,50 opgebracht, zijnde het totaal van de toe zeggingen en contante betalingen van gis teravond. In Doopsgezinde Gemeente: f 12.748 LEIDEN Een kerkeraadslid van de Doopsgezinde Gemeente deelde ons gis teravond mee, da deze Gemeente op de kerkbouwactie met een bedrag var f 12.748 reageerde. Oud-Katholieken in Leidenf 2.000 LEIDEN De Oud-Katholieke pa rochie te Leiden heeft voor de kerk bouwactie ongeveer f 2000 bijeenge- Antwoord Alplien ALPHEN Hervormde Gemeente van Alphen. Oudshoorn en Martha-Stichting, totaal f 59.060. Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn f 51.135; idem Alphen a.d. Rijn- Noord f 10.480. Totaal dus bijna f 121.000. Rechtstreekse girostortingen zijn hier niet bijgeteld. In Aarlanderveen was de opbrengst: Herv. Gemeente f 3.594.50; Geref. Kerk f 2.920. In de genoemde gemeenten namen geen andere kerken in georganiseerd verband in de aktie deel. In Benthuizenf 3.850 BENTHUIZEN De Hervormde Ge meente alhier bracht voor „/\ntwgord '64" een bedrag véri' f 3850,55 bijeen. De Geref. Gemeenten behoorden niet tot de deelnemende kerken. Antwoord Burgerveen Hillegom: f 10.000 HILLEGOM Ongeveer tienduizend gulden haalde men in de Hervormde Gemeente van Hillegom voor Antwoord '64 op De Geref. Kerk nam met het oog op grote uitgaven in de eigen Ge meente niet aan de actie deel. Antwoord '64 in De Kaag DE KAAG De kleine Herv. Gemeen te van De Kaag heeft gisteravond met ..Antwoord '64" niet meegedaan omdat zij voor bijzondere uitgaven staat in ver band. met de restauratic van de kerk. Wel is ook uit De Kaag een aantal giro's verzonden. Katwijk aan Zee: f229.000 KATWIJK AAN ZEE De zeven Hervormde wijkgemeenten zorgden sa- voor een bedrag van f 229.000 de aktie „Antwoord '64". De wijk Noordwest bracht f22.479 bijeen. Overduin f22.613,65. Zuidoost f 26.874,50 Noordoost f30.430. Noord f22.231, Zuid f27.850, Zuidwest f37.062,58. Bij de kerkvoogdij kwam f 18.000 binnen, aan toezeggingen kreeg men f21.719. In de Gereformeerde kerken wordt morgen een collecte gehouden, i de opbrengst naar „Antwoord '64" gaat. Antwoord '64 Katwijk a. d. Rijn droeg f31.150 bij KATWIJK AAN DEN RIJN Deze gemeente stuurt een bedrag van f 31.150 naar de kerkbouwpot. De Hervormde Gemeente wam met f 21.150 over dc brug en de Geref. Kerk met ongeveer f 10.000. Koudekerk: f20.000 KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de geref. kerk werd voor Antwoord '64 f 14.286,70 opgehaald. In de herv. ge meente een bedrag van f 5810.50, maai enkele wijken hebben hun opbrengst nog niet gemeld, zodat dit bedrag hoger wordt Krachtige stoot uit Leiderdorp LEIDERDORP. Ook ui tdeze ge meente zijn forse bedragen gekomen voor Antwoord '64. De Hervormde Gemeente zamelde gisteravond f 17.990,75 in en de Geref. Kerk f20.789. Antwoord '64 in Leimuiden en Rijnsaterwoude LEIMUIDEN De Geref. Kerk heeft voor Antwoord '64 f 7218 bijeengebracht. In Rijnsaterwoude wonen ook enige Geref gezinnen. De Hervormde Gemeen te zit op het ogenblik met de restauratie van haar eigen kerk. De Hervormde Gemeente van Rijnsa terwoude zamelde f 3303,50 in. LEIDEN In de achterhoede moreel gesteund door haar vier getrouwde zoons en haar negen kleinkinderen de familieban den zijn hier gelukkig en hecht leeft mevrouw J. M. van Kinschot- Dorliout Mees (64) thans met haar man toe naar het moment waarop deze zijn burgemeester schap van Leiden gaat neerleggen. Meer dan veertig jaar al staat zij jhr. mr. Frangois Henry van Kin schot als echtgenote ter zijde en sinds 1929 is zij de vrouw-achter- de-burgemeester, eerst in Zuid laren, daarna in Alkmaar en sinds 1946 in Leiden. Tijdens ons gesprek liet ik in dat grote (huur-)huis aan de Wit te Singel met zijn brede gangen, zijn vele kamers en zijn talloze antieke kleinoden het woord „dorps" vallen. We hadden het op dat moment over het vroegere Leidse stationnetje. „En wat dan nog?", veerde de kwieke burgemeestersvrouw op. „Is dat juist niet de charme van onze stad? Zelf kom ik uit het dorp Zuidlaren, waar ook mijn vader burgemeester was, en toen we naar Alkmaar gingen, dacht ik: nou, nou. Voor Leiden hield ik helemaal mijn hart vast maar dat bleek niet nodig te zijn ge weest. ledereen kent hier nog zo'n beetje iedereen en een burgemees ter is hier nog geen showfiguur, die geen contact meer heeft met de bevolking. We hebben van col- laga's uit andere steden hierover wel andere dingen gehoord". TA, die bevolking. Ik weet, dat mevrouw Van Kinschot een warme interesse voor haar mede mensen heeft van hoog tot laag en misschien nog wel het meest voor laag Zij wilde er nauwelijks over praten. Velen vonden bij de burgemeestersvrouw een wil lig oor en speciaal de deprime rende woningnood heeft zij zich altijd erg aangetrokken. Door haar oprechte belangstelling heeft deze actieve vrouw de sympathie van tallozen in Leiden verworven. Ook profiteerden besturen van or ganisaties en instellingen van haar frisse en spontane daden drang. Zij wil ook hiervan geen opsomming geven. „Ik prijs me gelukkig zelf te zijn opgegroeid in een burgemees tersgezin," weerde zij mijn vra gen af. „Wij zijn eigenlijk motjes' wij MOETEN doen. Wij heb ben ook erg geboft in ons leven. Toen we naar Leiden kwamen, was onze jongste zoon al 12 jaar en we waren dus uit de kleine kinderen. Je kunt hier namelijk niet veel meer thuis zijn omdat het burgemeesterschap van Leiden een veeleisende taak is. Nu mijn man deze maand met pensioen gaat, trek ik me uit alle vereni gingen terug. Want kijkt u eens, ik wil een blanco plaats voor mijn opvolgster overlaten en haar niet bij voorbaat met verplichtingen belasten". A LS ik vraag wat mevrouw Van -Zl Kinschot het meest heeft aangesproken, noemt zij aller eerst de oecumenische beweging. „Zoals u weet, ben ik Hervormd," voegt zij er aan toe. „Ja, en dan hebben we hier veel gasten mogen ontvangen en vooral de buitenlanders, zoals Amerika nen en Fransen, reageerden erg enthousiast. Dat vonden ze prach tig, in een gewoon huis te eten en te drinken en sommigen waren weg van de antiquiteiten, die ze hier te zien kregen. Nu moet ik u zeggen: als ik in 't buitenland ben, zou ik er ook vaak heel wat voor over hebben om gewoon er gens bij mensen van dat land in huis te komen". Kijkend, naar een kast met Delfts blauw en de dikke rijen boeken, breng ik het gesprek op de aanstaande verhuizing. Nou ja: aanstaande Het echtpaar Van Kinschot gaat zich immers vestigen in het ver zorgingflatgebouw, dat nabij de Lammebrug verrijst. De bouw gaat niet erg vlot en mevrouw Van Kinschot heeft tot haar ge ruststelling gemerktdat het nog wel anderhalf of twee jaar zal du ren. voordat de verhuiswagen vobr de deur komt. „Nu hebben we tenminste niet alles tegelijk," zegt ze opgelucht, „én het afscheid én de verhui zing. Natuurlijk zullen we moeten gaan schiften want we krijgen daar veel minder ruimte. We heb ben juist al een boekenkast van 2,80 meter hoog aan een van onze zoons overgedaan. De kamers in onze flat worden maar 2,60 me ter. Maar we kunnen uiteraard m'n man niet z'n boeken gaan af nemen. Juist dan niet, als hij er meer tijd voor krijgt. O, weet u, ik heb altijd gezegd, dat hij zó als leraar geschiedenis voor de klas kan gaan staan". TV/AT ik ga doen nu'we meer tijd krijgen? Nou, dan zijn er om te beginnen onze kleinkin deren. Ik vind het zo leuk, nu hun ouders nog jong zijn, dat die er regelmatig eens zonder hun kinderen op uit kunnen trekken. Dat hebben jonge mensen nodig. En dan mag ik dolgraag borduren en zo zijn er nog allerlei hobby's, waar ik nu niet aan toe kom. Neem nou het door de Hortus wandelen. We hebben een sleutel van het kleine poortje en ik kom daar erg graag". Het 3-oktoberfeest komt nog even ter sprake. „Wij vinden dat telkens weer dol", zegt mevrouw Van Kinschoten haar ogen stra len van pret. Nu burgemeester Van Kinschot aanstaande vrijdag 65 jaar wordt en eind deze maand zijn ambt neerlegt, trekt ook zijn sympa thieke echtgenote, mevrouw J. M. van Kinschot-Dorhout Mees, zich uit haar vele functies terug. Tal rijke Leidenaars zijn deze burge meestersvrouw hogelijk gaan waarderen om haar onvermoei bare activiteit achter de schermen en velen vonden een willig oor bij haar voor hun problemen. Zij vindt het zelf onjuist en onnodig hierover tc pralen, maar wel ont vingen zij en haar man m|j gast vrij in hun woning aan de Witte Singel, waar we een prettig ge sprek hadden. Twintigduizend gulden uit Lisse LISSE Deze gemeente heeft f20.078,25 bijgedragen aan de kerk bouwactie. Een bedrag van f2500 kwam uit de Geref. Kerk en een bijdrage van 50 gulden uit de kring der Remon stranten. De opbrengst bij de Chr. Ge reformeerden was gisteravond nog niet bekend. Noordwijkerliout: f 5.548 NOORDWIJKERHOUT Uit Noord- wijkerhout vloeide gisteravond aan con tanten f 5548 in de kerkbouwpot. De Herv. Gemeente zorgde voor een aandeel van f 4665 en in de kleine Geref. groep werd f 882 opgehaald. Zoals voor alle gemeenten geldt ook hier: er is ook een bedrag via de giro rechtstreeks naar Den Haag gestort. In Noordwijk ruim halve ton voor Antwoord *64 NOORDWIJK. De opbrengsten voor Antwoord '64 zijn: Noordwijkn-Binnen, Hervormde Gemeente f6700, Geref. Kerk f14.000. Noordwijk aan Zee, Hervormde Gemeente f 13.500, Geref. Kerk f 18.000. Samen in Oegstgeest f50.359 OEGSTGEEST. In de Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk tezamen werd in het raam van de kerkbouwactie „Antwoord '64" f50.359,30 ingezameld. Opbrengst van Rijnsburg voor ..Antwoord '64" RIJNSBURG In Rijnsburg heeft al leen de Hervormde Gemeente aan de kerkbouwactie deelgenomen. De Geref Kerk kon in verband met eigen bouw activiteiten niet meedoen. De Hervormde Gemeente zorgde voor een bedrag van f 26.350,93. Ruim een halve ton uit Sassenheim SASSENHEIM. In deze gemeente spant de Geref. Kerk de kroon wat de opbrengst van Antwoord '64 aangaat. Zij zorgde voor een bedrag van f38.000. De erspreid wonende Gereformeerden in Warmond en Voorhout behoren tot dc Kerk van Sassenheim. Uit de Hervormde Gemeente kwam gisteravond een bedrag f 12 056,05 en uit de kleine Chr. Ge ref. Kerk een aandeel van f1688. In Ter Aar: bijna f9.000 TER AAR In deze gemeente ontlo pen de her. gemeente en de geref. kerk elkaar niet veel wat hun antwoord op de kerkbouwactie betreft Gaf de herv. ge meente met een bedrag van f 4702 ant woord op de oproep tot krachtig mee doen, de geref. kerk deed het mei f 4212,50. In één Kerk te Valkenburg f 8.880 VALKENBURG In de Herv. Ge meente werd voor „Antwoord *64" het mooie bedrag van f 8880,50 opgehaald De opbrengst in de Geref. Kerk kan pas volgende week worden bekendgemaakt. Totaal Voorschoten: bijna f23.000 VOORSCHOTEN. In deze gemeente heeft de kerkbouwactie in totaal f22.954,40 opgebracht. De Hervormde Ge- meenet had daarin een aandeel van f 17.888.40. de Geref. Kerk, die op het ogenblik met eigen bouwactiviteiten zit, onder Chr. Geref. gezinnen werd f 100 opgehaald, onder Doopsgezinde gezinnen f 26 en onder Remonstrantse ge. f216. Voor de gezamenlijke Ker ken offerde men een bedrag van f4394. Voorhout: naar de f 4.000 VOORHOUT In de Herv. Gemeente van Voorhout bestaat de verwachting, dat voor „Antwoord '64" een bedrag van f 4.000 zal worden volgemaakt. Gister avond werd aan giro's en contante beta lingen f 3670,50 ontvangen. Er zijn nog enige toezeggingen gedaan. De Geref. groep van Voorhout werd van Sassenheim uit benaderd. Warmond: bijna f 4000 WARMOND De Herv. Gemeente van Warmond droeg haar steentje bij tot het slagen van de kerkbouwactie opbrengst van f3908. Voor de Herv. Kerk werd f 3203 bestemd, voor •erkende Kerken f705. Kerk f3.300 WOUBRUGGE De geref. kerk heeft voor de kerkbouwactie ruim f 3300 bij eengebracht. In de herv. gemeente kan pas de volgende week dinsdagavond worden geteld, zodat de uitslag daarvan niet vóór woensdagavond zal worden be kendgemaakt. Elfduizend gulden in Zwainmerdam ZWAMMERDAM Bracht de geref. kerk voor „Antwoord '64" gisteravond f 6338 bijeen, de herv. gemeente rea geerde ou de kerkbouwactie met een bijdrage van f 4768.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3